نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428240
اسدالله عسگراولادی:
بانک‌ها ارز کافی برای عرضه ندارند/ دولت ارز را تک‌نرخی کند
بخش اقتصادی الف، 06دی95
ابلاغیه بانک مرکزی به بانک‌ها برای خریدوفروش ارز به نرخ بازار آزاد با توجه به منابع ارزی محدود بانک‌ها تا چه میزان قابل‌اجراست؟ اسدالله عسگراولادی معتقد است بانک مرکزی می‌تواند با تشویق صادرکنندگان به واسپاری ارز به بانک‌ها شرایط اجرایی شدن این ابلاغیه را تسهیل کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق ایران و چین درباره دعوت بانک مرکزی از فعالان اقتصادی در تأمین ارز موردنیاز از بانک‌ها به نرخ بازار آزاد گفت: این اقدام بانک مرکزی در عمل منجر به افزایش نرخ ارز می‌شود اما مقدمه‌ای برای تک‌نرخی کردن نرخ ارز است و نباید در تحلیل‌ها آن را با تک‌نرخی شدن اشتباه گرفت.
 
وی افزود: بانک مرکزی بانک‌ها را مجاز به خریدوفروش ارز به نرخ بازار آزادکرده است اما عمل به این ابلاغیه برای برخی از بانک‌ها ازجمله بانک‌های خصوصی دشوار است. بسیاری از بانک‌ها از منابع ارزی لازم برای عرضه برخوردار نیستند.

به گزارش اتاق ایران، عسگراولادی ادامه داد: بانک‌ها می‌توانند در دو حالت منابع ارزی موردنیاز برای معامله ارز با نرخ بازار آزاد را تأمین کنند. در حالت اول بانک مرکزی موظف است منابع لازم را در اختیار بانک‌ها قرار دهد و در حالت دوم باید شرایطی را ایجاد کرد تا صادرکنندگان تشویق به واگذاری ارز حاصل‌شده به بانک‌ها با نرخ بازار آزاد و کارمزد پایین شوند.
 
رئیس اتاق ایران و چین گفت: دولت باید در ادامه  اجرایی کردن چنین مصوبه‌ای هرچه زودتر عرضه ارز مبادله‌ای را متوقف کند و ارز را تک‌نرخی کند. ارز  با نرخ 3300 تومان نباید عرضه شود. دولت باید هرچه سریع‌تر نرخ مبادله‌ای ارز را لغو کند تا امکان رانت و استفاده برخی از ارز با نرخ مبادله‌ای وجود نداشته باشد.
 
کلمات کلیدی : دلار+گرانی دلار+بانک مرکزی+ اسدالله عسگراولادی+اتاق بازرگانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۰:۰۱:۵۵
دلار بالا رکود را تشدید خواهد کرد دلار باید برگرده زیر 2500 (4083962) (alef-18)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۰:۰۹:۳۶
شما با تک نرخی فکر مردم نیستید فکر جیب خودتان هستید (4083975) (alef-18)
 
Ali
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۰:۱۴:۱۱
هنگامي كه در هفته هاي گذشته ارزش لير در مقابل دلار در تركيه كاهش پيدا كرد ، اردوغان از مردم و فعالان اقتصادي خواست دلار خود را در بازار تبديل به لير كنند تا از كاهش بيشتر ارزش لير جلوگيري شود و خود و اعضاي دولت به عنوان اولين نفرات نسبت به عرضه دلار خود به بازار اقدام كردند و به طبع ايشان مردم هم نسبتا به عرضه دلار خود در بازار اقدام و عليرغم مشكلات تركيه روند كاهش ارزش لير متوقف شد ،
حالا آيا مسيولين و دست اندركاران اقتصادي ما كه دستي هم در قدرت دارند حاضرند همين كار را براي اقتصاد كشور بكنند ؟؟!! (4083991) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۱:۰۷:۴۲
ایران رو با هیچ کجا مقایسه نکن
ایران هم روحانی گفت از یارانه انصراف بدین
یک ملیون نفر انصراف دادن (4084121) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۲:۱۸:۳۰
ارز بالای ۴۰۰۰ تومان علاوه بر متلاشی شدن اقتصاد کشور و نارضایتی گسترده و تورم فاحش قطعا تبعات امنیتی شدید بدنبال خواهد داشت. قابل توجه مسولان بانک مرکزی. (4084253) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۱:۱۸:۰۷
ايشون صادر كننده است مسلما از افزايش نرخ دلار استقبال ميكند.... (4084147) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۱:۳۴:۵۰
وقتی دلار کافی برای عرضه وجود ندارد یعنی نسبت صادارت به واردات کم شده است. (4084167) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۲:۰۲:۳۱
و ارزش پول ملی که باید مهمترین چیز باشد... روز به روز به قهقهرا می رود و تنها شعار می ماند و مردمی در فلاکت اقتصادی! (4084224) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته