توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 238241
«گنجینه خواف» (مجموعه درس‌ها و یادداشت‌های روزانه شهید مدرس در تبعید)؛ دکتر نصرالله صالحی؛ نشر طهوری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۲
گنجینه خواف
مجموعه درس‌ها و یادداشت‌های روزانه شهید مدرس در تبعید
به کوشش: دکتر نصرالله صالحی
نشر طهوری، چاپ سوم ۱۳۹۲
شمارگان ۱۱۰۰ نسخه
۳۱۲ صفحه، ۱۸۰۰۰ تومان


فروشگاه اینترنتی شهر کتاب، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

*****

شهید مدرس زندگی پرفرازونشیبی داشت که اغلب از سوی مورخان به چهار دوره کودکی، جوانی (ایام تحصیل و تدریس)، سال‌های میان‌سالی ( ایام سیاست) و نهایتاً ایام پیری یا تبعید و شهادت.

درباره آن سه دوره نخست زندگی شهید مدرس در تاریخ بسیار نوشته‌شده به‌خصوص در عهد میان‌سالی که در سطح نخست سیاسی کشور چهره‌ای اثرگذار و فعال بود. اما درباره آن دوران نه‌ساله تبعید که به شهادت او انجامید، منابع بسیار اندک‌اند، به‌خصوص اینکه در تبعیدی تحت‌الحفظ بوده و دسترسی دیگران به او به‌مراتب مشکل‌تر از گذشته.

آنچه کتاب گنجینه خواف را به‌عنوان سندی گران‌بها در تاریخ معاصر داری اهمیت می‌سازد، در همین زمینه شکل می‌گیرد چراکه این کتاب ازجمله منابع دست اولی محسوب می‌شود که اطلاعات بسیار سودمندی درباره این دوران به دست می‌دهد.
مجموعه درس‌ها و یادداشت‌های روزانه شهید سید حسن مدرس در تبعید که در کتاب حاضر گردآوری‌شده دربرگیرنده دو سال و هفت ماه نخست دوران تبعید مدرس از نه سال و یک ماه تبعید اوست.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«گنجینه خواف» (مجموعه درس‌ها و یادداشت‌های روزانه شهید مدرس در تبعید)؛ دکتر نصرالله صالحی؛ نشر طهوری