نظر منتشر شده
۵۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278049
احمدي نژاديسم راديكال
جلیل محبی، 2 تیر 94
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵
۱. چندي است بحث ها بر سر بازگشت و قدرت گرفتن محمود احمدي نژاد داغ شده است كه اين علل مختلفي از جمله ناكارامدي دولت جاري در اداره اقتصاد، ركود و بيكاري شديد، انفعال شبيه به موت برخي در مقابل بيگانان و دشمنان ايران، توهين هاي به انتقاد كنندگان و غير آنها دارد. وقايع و رفتارهايي كه دوراني نه چندان دور را به ياد مي آورد:

دوراني كه علي رغم فشار هاي اقتصادي دولت در صحنه بود از اين استان به آن استان سركشي ميكرد. هر روز ابتكار جديدي از ناحيه دولت سر ميزد كه شايد موفق هم نميشد اما نشان از پويايي دولتمردان داشت. سخنراني نبود كه به دشمن حمله نشود و باهركلمه از سخنراني قيمت نفت بالا و پايين نرود...

۲. اطرافيان محدود احمدي نژاد را كه چند رسانه اي به دست دارند و همچنان از مفاسدي مانند رحيمي و غيره دفاع ميكنند را كنار بگذاريم، ميتوان باقي مردم را به نسبت احمدي نژاد اين گونه تعريف كرد:

- عده اي كه متعصبانه از ميرحسين موسوي دفاع كردند و ميكنند.

- عده اي كه متعصبانه در مقابل ميرحسين از احمدي نژاد دفاع و حمايت كردند لكن حمايت ايشان حمايت از نظام اسلامي مقابل شعار هاي منحرف از ارزشها بود. اين عده بعد از ۸۸ به مرور دست از حمايت از شخص احمدي نژاد برداشتند و به حمايت گفتماني از وي پرداختند.

- و دسته سوم توده عمومي مردم كه فارغ از گرايش هاي سياسي سياسيون به موقع انتخاب با معجوني از خاطرات و احساسات و شرايط روز و شب و اقتصاد و بين الملل به سمتي متمايل ميشوند كه عده تعيين كننده و سرنوشت ساز هميشگي كشورند؛ از ۷۶ تا ۸۸...

۳. سال هفتاد و هشت كه انتخابات مجلس شوراي اسلامي برگذار شد، هاشمي رفسنجاني دوران سقوطي را آغاز نمود كه سال ۸۴ به قعر خود رسيد و سال ۸۸ با رفتار سياسي اش خود را در داخل نظام نيز به حاشيه اي راند. به نحوي كه در دوره اي مطرود از مردم و حاكميت شد. حوالي سال نود ديگر كسي فكر نميكرد كه هاشمي در سپهر سياست ايران جايي داشته باشد.

اما توده عمومي مردم ورق را به نفع هاشمي چرخاند. اگر هاشمي رد صلاحيت هم نميشد ميتوانست با ابزار ايجاد تفرقه در ميان كانديداهاي حريف و احمدي نژاد سازي از جليلي و با نقش پر رنگ شاگرد ديرين علي اكبر ولايتي و با ايجاد وحدت ميان اصلاح طلبان يك تنه به ميدان رقابت بياد، اما آنچه موجب پيروزي اش شد نگرش تغيير كرده توده مردم بود. اگر همه آنهايي كه سال هشتاد و هشت به موسوي راي داده باشند هم اگر به هاشمي راي دهند باز هم عده اي از راي دهندگان احمدي نژاد بودند كه موجب راي آوري بديل هاشمي (روحاني) شدند.

نتيجتاً رسيدن از اوج به حضيض و بازگشت نسبي به اوج امر ناممكني نيست و ميبينيم كه در ساليان نه چندان طولاني اتفاق افتاده است.

۴. بي شك احمدي نژاد سوداي بازگشت به قدرت دارد. توهمي هم در سر نمي پروراند. حقيقت آن است كه روز به روز گرايش به او بيشتر ميشود و او به فراست اين را دريافته است و شايد سكوت دو ساله او نيز خود نوعي دميدن در همين گرايش است. اما آنچه بازگشت احمدي نژاد را مشكل ميكند موانع قانوني (شوراي نگهبان قانون اساسي) است.

احمدي نژاد با خود اين گونه فكر ميكند كه نظام از طرفي از دست وادادگي و انفعال مفرط سياست خارجي دولت به ستوه خواهد آمد و از طرف ديگر نمي تواند مردمي را كه در هيات هاي مذهبي و مراسماتي مانند سه شنبه غواصان به او ابراز علاقه مي كنند كنترل نمايد و هر دو عامل موجب تاييد صلاحيت او خواهد شد.

هرچند با تركيب فعلي شوراي نگهبان چنين امري بسيار بعيد به نظر ميرسد و با اقداماتي مانند رد صلاحيت هاشمي ديگر جايي براي ترس از رد صلاحيت كس ديگر باقي نمي ماند، لكن هر امري محتمل است و احمدي نژاد بر همين احتمال سرمايه گذاري ويژه اي كرده است.

۵. احمدي نژاد هاشمي نيست كه بتواند با سازماندهي قدرت بديل خود را به صحنه سياست وارد كند و پشت صحنه به اداره او بپردازد. احمدي نژاد شخصيتي منحصر به فرد و غير قابل تكثير است. حتي اگر ميتوانست نزديك ترين فرد خود يعني اسفنديار رحيم ميشايي را به قدرت برساند باز كاركردي كه اكنون روحاني به نيابت از هاشمي انجام ميدهد قابل اجرا نبود. سخن راندن احمدي نژاد مهمترين ابزار اوست كه قابل انتقال به غير نيست. نه مشايي و هيچ كس ديگر و اين مسئله اي است كه احمدي نژاد ميداند. شخصيت احمدي نژاد هم آنگونه نيست كه بخواهد يك جريان سياسي را راهبري كند. او به دنبال ايستادن بر قله اجراست. بدود، كار كند، دربيافتد، زمين بزند، زمين بخورد و برخيزد و هماوردي را خود به شخصه باز آغاز كند.

۶. تكرار كنيم: هرچند با تركيب فعلي شوراي نگهبان چنين امري بسيار بعيد به نظر ميرسد و با اقداماتي مانند رد صلاحيت هاشمي ديگر جايي براي ترس از رد صلاحيت كس ديگر باقي نمي ماند، لكن هر امري محتمل است و احمدي نژاد بر همين احتمال سرمايه گذاري ويژه اي كرده است. اما اگر موفق شود از سد قانون اساسي بگذرد يقيناً موفق خواهد شد و آن روز ديگر شما با احمدي نژاديسم راديكال مواجه هستيد.
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۴۸:۱۱
اگر مسئولین نظام علی الخصوص شورای نگهبان از او حمایت نکنند یک میلیون رای هم نمی آورد (2988642) (alef-17)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۰۶:۰۷
داداش خیال شما راحت باشد با دورکاری وعدم تمکین به قانون چه درقبل وحال شورای محترم نگهبان ایشان را ردصلاحیت می کند. (2988999) (alef-17)
 
جوادیان
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۶:۱۸
با ورود شخص احمدی نژاد به عرصه انتخابات موافقم.چون ایشان به هیچ احدی در دوره ریاست جمهوری پاسخگو نبود. و اکنون باید مردم را اقناع کند تا رای بیاورد و مجبور است در جلوی هزاران سوال پاسخگو باشد تا رای بیاورد.پس آقای احمدی نژاد پا به عرصه بگذار و هزاران سوال بی پاسخ را پاسخ بده. (2989345) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۳:۲۳
منم موافقم که بیاد بعد طرف مقابل بهش بگه بگم؟ بگم؟ اونم بمونه چی بگه!! خیلی لذت بخش میشه عیبی هم نداره بیاد جواب بدهد و رئیس جمهور بشود ولی اینکه چطور میخاد اون همه مسائل رو جواب بده خیلی جذابه (2989667) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۱:۳۷:۴۳
اگر مشکل احمدی نژاد همین است که باید پاسخگوی سوالات و ابهامات عملکردش باشد مطمئن باشید مانعی بر سر راه ایشان نیست . چون این اصولگراها کلا به هیچکس پاسخگو نیستند . (2992000) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۰۰:۵۲
بهترين گزينه رقابت احمدي نژاد با روحاني است كه به تمام ابهامات و سوالات پاسخ ميدهد (2989710) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۵۲:۳۶
مقاله زيبا و با تحليل كارشناسانه اي بود
اما تا چند روز قبل از انتخابات هيچ چيز قابل پيشبيني نيست
اينجا ايرانه پيش بيني ، كارشناسي ،برنامه ريزي،امار و..... معني ندارد (2991776) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۳:۴۳
احمدی نژاد خیلی خدمت کرد ولی نه به مردم خودش بلکه به کشور های همسایه !!
اونا از راه تحریم ایران و برداشت نفت از منابع نفتی مشترک میلیاردها دلار سود کردند و مردم ایران فقط حسرت خوردند و تورم و گرونی دیدند. (2991834) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۵۲:۳۵
دوست عزیز ایشون تو هشت سال در پاسخ به سوال همه گفت: "من از شما سوال می کنم". ایشون از اول مبناش تخریب دیگران بود نه توان خودش. این دفعه هم بیاد زل میزنه توچشم شما و میگه دولت من پاکترین دولت تاریخ بشر بود (2990373) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۲۶:۱۵
واقعا اگه بگه پاک ترین دولت بوده راست گفته شهر ما دوران احمدی نژاد اباد شد دولت روحانی هنوز تو شهر ما یه فعالیت پیش پا افتاده عمرانی نزده در صورتی د ولت روحانی از سال ۹۲ تا ۹۴ به اندازه هشت سال دولت آقای احمدی نژاد هزینه جاری داشته سؤال ما این است که دولت این پول را که معادل هزینه جاری هشت سال دولت سابق است، کجا خرج کرده؟ (2990985) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۵۴:۵۵
منظور من از ابهامات اين است كه يك وزن كشي واقعي در جامعه رخ ميدهد و معلوم ميشود چه تعداد از مردم گفتمان احمدي نژاد را ميپسندند و چه تعداد روحاني را و اگر اين رقابت در صندوق راي انجام نشود سال هاي متمادي كشور زيان خواهد ديد (2991264) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۰۲:۰۸
میشه یکی از اون هزاران سوال افاضه بفرمائید دکتر , دولت بزرگوار یازدهم هرچی داشت درمورد احمدی نژاد رو کرد هرچند به تهمت دروغ هم هزاران مطلب را گفت اگه یکی مثل احمدی نژاد بیاد قطعا خیلی ها فراریمیشن دلیلش هم روشن این همه ترس و واهمه که خدا تو دل یه عده ازاومدن احمدی نزاد انداخته (2991797) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۷:۴۵
بابا خواهشا دیگه عکس اینو نذارین . دوباره یاد گرونی و تحریم و بدبختی میوفتیم . (2991845) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۲۰:۳۴:۲۳
طبق عادت سوال را با سوال پاسخ میدهد (2993786) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۷:۳۶:۲۴
اذهان عمومی آلزایمر دارند (2998375) (alef-13)
 
ابوالفضل
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۷:۰۳
من طرفداراحمدی نژاد نیستم چون ایشان ولایتمدار محض نبود اما اهل کتمان حقیقت هم نیستم اگر احمدی نژاد وارد انتخابات بشه همین الان نقدا 24 میلیون رای دارد الباقی را خود بخوانید از این مجمل............. (2998416) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۰۰:۱۸
اهمیت یک مرد از دشمنانش معلوم می شود نه از دوستانش. (2989521) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۳۳:۴۰
پس من هم خیلی خیلی مهم هستم (2990458) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۶:۰۷
حیف شد احمدی نژاد رفت .احمدی نژاد دوسال دیگه مونده بود پراید شده بود صد میلیون تومان اونوقت من با پرایدم پز میدادم سوار ماشین صد میلیونی هستم .خخخخ (2991841) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۰:۲۰
یعنی شما می فرمائید کسی که ملت ایران طالب بازگشتش هستند و به قول خودتان از سد شورای نگهبان بگذرد یقیناً موفق خواهد بود و رای خواهد آورد، آدم بدیه؟! اونی که شما دوست دارید آدم خوبیه؟! (2989946) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۲۱:۲۴
چه شباهتی بین ایران و ونزویلا بود اون دوران خبر دارین تورم در کشور دوست و برادر چقدره کلا وقتی کسی اقتصاد رو علم ندونه وفقط رفتارهای پوپولیستی داشت وضع بهتری نمیشد انتظار داشت اوج هنر احمدی نژاد تهیج مردم و سخنرانی بود ولی کارایی تیمش با منابعی که در اختیار داشتن فاجعه بود (2990700) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۱:۰۴:۰۴
بنده حرف شما را قبول دارم . و معتقد هستم احمدي نژاد با شعار هاي پوپوليستي اقتصادي راي توده هاي فقير جامعه را جذب ميكند اما يك سوال من اين است كه در هشت سال اصلاحات و اين دوسال اعتداليون در جهت اموزش توده ها چه قدمي برداشته شده است ؟؟؟ ايا براي خاتمي امكان نداشت در 8 سال از طريق اموزش و پرورش و رسانه هاي در اختيار علم اقتصاد را به زبان ساده به مردم عادي تفهيم كند ؟؟ في المثل بايد رابطه چاپ كردن پول بدون پشتوانه و افزايش نقدينگي را با تورم به مردم اموزش داد وگر نه باز هم مردم در دام اين شعار ها خواهند افتاد .
مطمئن باشيد احمدي نژاد با شعار افزايش يارانه باز خواهد گشت . راه حل اين مشكل فقط اموزش است اموزش ، اموزش وديگر هيچ (2991274) (alef-13)
 
س
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۳:۵۴:۴۷
تهییج مرد م وسخنرانی که کار محمدجان بود. (2992491) (alef-13)
 
معصومه
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۳۴:۱۹
بنده با این استدلال موافقم
شما چرا زا آمدن کسی که به قول خودتون طالب بی شمار دارد ناراحتید؟! (2990837) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۵۹:۳۰
محمود جان بیا و مارو نجات بده !
از طرف بابک زنجانی
رحیمی
بقایی
و سایر دوستان دربند ر (2991789) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۹:۱۴
فرق دولت ها از اینجا مشخص میشه:
روحانی مملکت رو بدون پول نفت اداره میکنه
احمدی نژاد با نفت بشکه ای 140 دلار هم نمیتونست دو روز قیمت هارو ثابت نگهداره . (2991847) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۶:۲۰
به کوری چشم دشمنان داخلی و خارجی رای 25 میلیونی احمدی نژاد 30 میلیون خواهد شد
مگر احمدی نژاد فتنه 88 رو رهبری میکرده یا پسران و دخترانش فساد اقتصادی و امنیتی دارند یا خود او با خاندان آل سعود در صدد براندازی نظام بوده که الف اینگونه در صدد القاء به شورای نگهبان است که رد صلاحیت و ... (2989044) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۷:۱۳
راست می گی احمدی نژاد نیازی به همکاری با آل سعود و غیره نداشت خودش از اساس ریشه رو داشت می خشکوند، رحیمی و بقای و مشایی هم مشاوران اول هاشمی بودن (2989153) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۵۲:۳۹
رحیمی و بقای و مشایی، اگر فاسد های شماها هستند، ما همین فاسدها رو میخوایم. اون افراد پاک و بااخلاص نیاورون نشین از آن شما، این مفسدین پایین شهری هم از آن ما فریب خورده ها! دیگه بازم حرفی بود؟! (2990053) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۳۶:۵۰
شما ها که اینگونه طرفداری می کنید از این ها در پیشگاه خداوند وخون شهدا چه پاسخی دارین. (2990722) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۵:۳۶:۵۰
عجب استدلالی؟؟؟؟کف کردم.خدایا ما با کیا شدیم هشتاد میلیون نفر (2991498) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۱۹:۲۵
آقای مهاجرانی رو بگید که پول گرفته از وهابیها (2990433) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۸:۲۵:۵۰
البته ویکی لیکس که اشاره به کار آقازاده مهاجرانی کرده و شما استناد به آن می کنید ؛ قبلا درباره انتخابات ۸۸ هم حرفهای جالبی زده بود که قطعا برای طرفداران احمدی نٰژاد دردآور خواهد بود ! نباید گزینشی به این اسناد مراجعه کرد (2991622) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۵:۳۳
معلومه از اقوام بقایی یارحیمی یا مشایی هستی وگرنه این طوری حرف نمیزدی (2989309) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۱:۲۱
رحیمی، مشایی، بقایی، کردان، مرتضوی و.. احتمالا اسامی آشنایی برای شما نیستند؟ (2989364) (alef-17)
 
علی عسک
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۵۷:۴۳
فساد مالی رحیمی را بپذیریم نشان لیاقت اورا چه کنیم !! (2989507) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۵۸:۳۸
زنجانی ، مرحوم کردآن ، ضرآب و خاوری فراری و امیر خسرو ابراهیمی معدوم و ....این لیست حالا حالا ها در حال به روز رسانی است (2989706) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۲:۰۶:۲۴
خاطرات زنجانی رو بخونی میبینی کی فرستادتش بانک مرکزی سال 70 روزی یک میلیون در آمد داشته باشه!!! (2991356) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۷:۴۴:۴۰
انشااله دولت بعدی رحیمی ها ومشایی های این دولت چراغ خاموش را به شما نشان خواهد داد (2991563) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۷:۴۰
نه آیت کارها رو نکرد ولی ایران رو به عصر قاجار رسوند ظاهرا شما از کاسبان تحریم هستید؟!! احمدی نژاد ما را به خاک سیاه نشاند و خانواده ما را به خاطر سیاست های غلط و تحریم های بی خردانه نابود کرد. نمیدونی از دست دان برادر به خاطر نبود دارو یعنی چه ،انشاءالله به همین روز گرفتار بشه احمقی نژاد (2989390) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۲۱:۱۷
آقای مودب، الآن مثلا تحریمها برداشته شده و اون دارو در دسترسه؟ (2989588) (alef-6)
 
کاظم
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۲۷:۲۷
الان وضعیت بهداشت در حد تقریبا مطلوب و ازنظر دارو هیچ کمبودی وجود ندارد از این بابت از دولت آقای روحانی باید سپاسگزار بود . (2990307) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۵:۳۱
چی چیرو وجود داره اما انقدر گرونه که نمیشه بخری فرقی با نبودن نداره برای ما /میوه و گوشت و خیلی چیزهای دیگه هم فراوونه اما وقتی نتونی بخری با نبودن فرقی نداره دولت تدبیر و امید فقط به درده سرمایه دارها و پولدارها میخوره (2991875) (alef-13)
 
فرهنگي
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۲۳:۲۴:۵۸
اصلا همچين خبري نيست بيمار اورزانسي را تا پول نگيرند پذيرش نميكنند! يك سري به اورزانس بيمارستان ها بزنيد به چشم خود خواهيد ديد از گذشته بدتر شده (2996925) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۸:۱۲:۱۰
هنوز که تحریمیم تو باغ نیستیا ... (2991603) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۵:۴۷
آره 25 میلیون نفر کاسب دزدتحریمن!!! شما کاسب حلال خور بازارید!!! (2989964) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۰۱:۳۰
آقا ما دوست داریم به خاک سیاه بشینیم، بسه دیگه اینهمه پیشرفت و رفاه و عزت ملی که تو این ۲ سال برامون بدست آوردید! اصلاً بخوایم به خاک سیاه بشینیم، چه کسی رو باید ببینیم؟ من همون خاک سیاهم آرزوست، اونم از نوع احمدی نژادیش! (2990079) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۲۳:۴۵
خب برو خودتو بکش . چرا مملکت خراب می کنی ؟ (2990439) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۳۷:۵۳
بی ادب مغزت یه عده شستشو دادن برو تو شهرت یه دور بزن ببینم کدوم ریس جمهور بیشتر فعالیت عمرانی داشته کارهای ارزنده دکتر احمدی نژاد هنوز داریم میبینیم و لی دکتر ر.حانی هنوز یه فعالیت خیلی کوچیکم تو شهر ما انجام نداده من نه طرفدار احمدی نژادم نه طرفدار روحانی حقوق هیچکدوم تو جیب من نمیره ولی باید عادلانه قضاوت کنیم که کدوم ریس جمهور بیشتر تو شهرمون کار انجام داد (2991020) (alef-13)
 
حامد بی باک
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۶:۱۶
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
من نمیدونم این آقای به ظاهر مودب وقتی به آقای دکتر احمدی نژاد توهین میکنه چرا منتشر می کنین.لااقل به قانون خودت پایبند باش الف.خواهشا منتشر کن الف جان (2991842) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۳۷:۲۷
احمدی نژاد حیلی شجاع بود که حلوی شما سرمایه دارها وایستاد شماها ادمای پولدار و ثروتمندی هستید که حتی حاضر نیستید از یارانه نقدی خود انصراف بدهید الان 2 ساله گیر دادید به دولت قبلی اما از دروغهای دولت جدید هیچ صحبتی نمیکنید اون دنیا باید جواب پس بدید اقای احمدی نژاد بد بود قبول دارم اما فقط برای ثروتمندان و سرمایه دارانی مثل شما (2991862) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۸:۱۲:۵۳
قربون این همه استدلال !!! (2993443) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۰:۰۶
آقا وجداناً این آقا چه گلی به سر این مملکت زد که اینقدر طرفدار ایشون هستید. سه چهار موردشو لیست کنید شاید ما هم طرفدار ایشون بشیم! فقط خواهشاً از فجایعی مثل یارانه، سهام عدالت، کشوندن پرونده هسته به شورای امنیت و ... اسم نبرید. (2989402) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۸:۴۶
8 سال دولت سازندگی+8 سال دولت اصلاحات+2 سال دولت روحانی =18 سال! آیا 18 سال برای ساختن مملکتی که تازه به قول خودشون در این شدت تحریم نبود کافی نبود ؟! حا شما بگو 18 سال چه گلی به سر مردم زدن؟! (2989973) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۲۳:۱۳
سازندگی و اصلاحات در اولین سال دولت احمدی نژاد ریست شد و صفر شد و 8 سال رفتیم زیر صفر 8 سال میشه به صفر برسیم (2990584) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۱۰:۵۲
اون موقع زیر صفر بودیم اما دولت احمدی نژاد مارو به صفر رسوند که حداقل یه عددی بشیم! (2991690) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۱۱:۳۹
خودروسازی زمان کی انجام شد ؟؟؟؟؟
پارس جنوبی عسلویه زمان کی انجام شد ؟؟؟؟؟؟
ورود سیم کارت به کشور زمان کی انجام شد ؟؟؟؟؟؟
شروع دوره سد سازی زمان کی انجام شد ؟؟؟؟؟
رونق اقتصادی 6+ درصد زمان کی انجام شد ؟؟؟؟
شهرک های صنعتی در استان های مختلف زمان کی انجام شد ؟؟؟؟؟؟


چطوری روت میشه حرف بزنی ؟؟؟؟؟؟ (2990674) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۱:۱۲:۲۳
تمامی موارد فوق نیازمند سالها مطالعه و برنامه ریزی و منابع مالی و آماده کردن زیر ساختارها می باشد که در دولتهای قبلی انجام گرفته بود و آقای احمدی نژاد دولتی را تحویل گرفت با کمترین بدهی و بالاترین موجودی صندوق های سپرده ارزی و توسعه و توان تولید و فروش حداقل چهار و نیم میلیون بشکه نفت و نفت بالای صد دلار و انبارهای مملو از قطعات یدکی و کالاهای اساسی و هزاران کارخانه تولیدی فعال و توان صادراتی بالا و متاسفانه دولتی که تحویل داد با توجه به بالاترین درآمد نفتی - دارای بالاترین بدهی به بانک مرکزی و پیمانکاران و صندوق های خالی و کارخانه های تعطیل و انبارهای خالی و کلی پرونده فساد مالی . (2991289) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۴۴:۲۲
مسکن مهری که با چاپ پول ساخت رو میگن که تورم ایجاد کرد . (2990029) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۰۴:۱۳
با چاپ پول ساخت، با هر چی که ساخت ولی شش میلیون مسکن شهری و روستایی ساخت. شما که چارصد هزارتا با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفتید، چندتاش رو تحویل دادید؟ بجز تنبلی و بهانه و چند برابر کردن قیمت تحویلش چکار کردید؟! (2990407) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۸:۱۴:۰۶
چون احمدی نژاد چاپگر پول اداره را با خودش برد داد به خاوری براش دلار بزنه ما چاپگر نداریم پول بزنیم واس همین نیمه کاره مونده (2991605) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۱۸:۰۶
با پولي كه به شكل تورم از جيب و امثال من رفت ساخت. من از سهم خودم راضي نيستم. اگه يك ميليمتر مربعش سهم من باشه من رضايت ندارم و اون مساحت غصبيه. موقع نماز خوندن حواست باشه توي اون يك ميليمتر مربع قرار نداشته باشي البته اگه به اين مساله اعتقاد داري! (2991820) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۰۵:۲۸
شمابفرمایید روحانی چ گلی ب سر این کشور زد؟! (2990254) (alef-13)
 
کارگر
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۰۱:۳۶
بعد از 8 سال باید روحانی رو با 8 سال محمود مقایسه کرد (2990763) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۹:۰۸
قابل مقایسه نیست احمدی نژاد دولت را از اصلاحات گرفت و روحانی از احمدی نژاد هر چه دیگران کاشتند بعدی درو می کنه (2991770) (alef-13)
 
کارمند
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۵:۱۵:۵۳
شما می تونید فعلا 4 سال اول را مقایسه کنید. (2992853) (alef-13)
 
مهندس
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۹:۰۷:۰۱
آقای کاگر روحانی اولین رئیس جمهور چهار ساله خواهد بود (2996593) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۳۸:۰۵
روحانی با نفت 50 دلار و تورم و رکود میراثی بسیار بهتر از احمدی نژاد که نفت 120 دلار داشت، کشور را اداره میکند (2991022) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۴۷:۰۱
دوستان عزیز برادرای گلم بیاین درست قضاوت کنیم واقعا الکی توهین به دکتر احمدی نژاد نکنیم اون واقعا خیلی به کشورمون زحمت کشید من شهرهای دیگه نمیدونم چه خبره ولی شهر خودمون میبرمتون تو شهرمون دور میزنیم با هم و کارهای تک تکی که احمدی نژاد انجام داده براتون نشون میدم ویکی بیارین که طرفدار سر سخت روحانی باشه اگه تونست یه فعالیت پیش پا افتاده که روحانی انجام داده نشون من بده منم طرفدار روحانی میشم (2991060) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۰۶:۲۰:۴۴
1- رسوا کردن خاندان هاشمی
2- نشان دادن ماهیت فتنه گران به مردم و زمینه سازی برای حصر فتنه گران
3- لرزاندن تن اسراییل
4- به پشیزی حساب نکردن آمریکا و اجانب آن
5- آدم حساب کردن مردم روستا نشین
6- آدم حساب نکردن مرفهان بی درد امثال شما بالانشین ها (2994569) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۹:۱۴:۴۲
ارزش نفت رو در سطح جهان به 120 دلار و بالاتر رسوند البته با سیاست (2996609) (alef-13)
 
نکته سنج
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۰:۴۶
اگر کمی یواش بری به معاونانش خواهی رسید! البته از سفر خانوادگی به نیویورک از جیب من و تو صرفنظر میکنم. البته من موافقان ایشان را دشمن داخلی نمیدونم. (2989406) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۲:۰۳
فعلاً که سفرهای خانوادگی با شدت چند صد برابر و ۳۶۵ روزه و در غالب هیئتهای دیپلماسی با خدم و حشم و با جتهای سوپر دولوکس شخصی در حال جولان دادن در هتلهای ۷ ستاره شهرهای مختلف سوئیس و اروپا با چشم انداز کوههای آلپ هستند! ضمن اینکه از زحمات بی شائبه آقای فریدون هم در این سفرها باید تجلیل به عمل بیاوریم.

الف جون، نظرات مخالف رو هم چاپ کن، این برای هزارمین بار! (2990145) (alef-13)
 
خانواده شهيد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۰۵:۳۹
احمدي نژاد عمداً يا سهواً فساد را در تمام جنبه ها صدها برابر كرد. (2989538) (alef-6)
 
علی عسک
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۴۳:۱۹
در دولت عدالت پرور فساد در کشور نهادینه شد و قبح ان از بین رفت !!!!!!!!!!!!!!! (2990618) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۱۳:۰۹
فساد در دولت فخیمه سازندگی در کشور بنیانگذاری و در دولت اصلاحات نهادینه شد و همچنان ادامه دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2991692) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۱۷:۳۲
می شه بفرمائید معاونین و وزرای دولت فخیمه تدبیر و امید چگونه به این ثروتهای هنگفت دست یافته اند؟؟؟!!!! تاریخ را با دقت مرور کنید خواهید دید که این آقایان چه قبل انقلاب و چه در دهه اول انقلاب پول خرید خانه محقری هم نداشتند اما یهو در دهه 70 و 80 می شن ملتی میلیاردرای ایران صاحبان قدرت و ثروت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2991703) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۵۱:۵۳
سهوا؟اصلا این واژه در مورد احمدی نژاد معنی داره؟! (2991892) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۵۳:۵۵
تنها همین نشانه برای شناخت احمدی نژاد کافی است که از پاکترین دولت چه فسادها که رو نشده و چه فسادها که در آینده رو نخواهد شد. در تعجبم از این همه فراموشی مردم! اگر بخواهند دوباره به شخصی چون او رای بدهند (2989698) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۱:۳۳
طرفدار زیاد دلیل مقبولیت حق نیست (2989948) (alef-13)
 
الف ر
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۰:۵۶
آقای کوری چشم !!! هزینه حضور 8ساله احمدی نژاد با هزینه 8ساله جنگ برابر بود (2990139) (alef-13)
 
عباسی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۱۳:۳۱
ان شاء الله دولت دوازدهم دولت امام زمان (عج) خواهد بود. به عدد 12 هم دقت نمایید. (2990551) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۵۹:۲۶
نه فقط مرتضوی و بقایی و رحیمی و بابک زنجانی و ... (2990757) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۸:۱۰:۴۱
دختر پسراش که رفتن نیویورک ددر ... معاون اول و ریس جمهور بالقوه هم که زندانه ... هر از از این باغ بری می رسد بازم بیاد یکم هیجان داشته باشیم تو این اوضاع مگر نه .....خخخخخخ (2991602) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۱۸:۵۸
عالی بود .احمدی نژاد خیلی بهتره از بعضی هاست (2991824) (alef-13)
 
يكي از هزاران بي تدبيري
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۳:۵۴:۵۳
http://alef.ir/vdcdfj0xkyt05s6.2a2y.html?278315 (2992493) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۲۰:۴۳:۵۹
فعلا که نزدیکانش به جرم فساد یکی یکی به زندان میروند و خواهند رفت و شاید روزی خودش. از خودت سوال کردی نزدیک هزار میلیارد دلار در امد کشور چگونه هزینه شد و چه اثری جز تورم از ان به جا ماند، از خودت سوال کردی چگونه دکل نفتی خریداری شده با این عظمت گم میشود؟ (2993804) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۰:۱۷:۰۳
نه عزیزم خودتو ناراحت نکن
نه دروغی گفته
نه اختلاسی کرده
نه کشور رو دچار مشکل کرده
نه قانون شکنی کرده
نه بی ادبی کرده


اگر هم کرده اینها که مهم نیست
واقعا که (2994994) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۰:۱۸
فعلا که این دولت با این وروش کاری که داره خودش داره با دست خودش احمدی نژاد و علم می کند تا بیاید جلو...
بعد با دو قطبی کردن مردم و ترساندن مردم از به قدرت رسیدن احمدی نژادها خودشون دوباره بیان سر قدرت...( این تنها راه حل دولت فعلی است). (2989065) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۲:۱۵
انتخابات سال 92 هم که نمی توانست کاندید شود و کاندیدا هم نبود، بعضی رای ها از صندوق احمدی نژاد بیرون آمده بود.

شما همواره خودتان را بخواب زده اید و امکان بیداریتان نیست و اگر هم نتیجه بر وفق مرادتان نباشد، خواهید گفت تقلب شده است. (2989182) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۷:۳۱
احمدی نژاد بیاید . اصلا مشکلی نیست ولی در مقابل یک اصلاح طلب واقعی را هم بگذارند که بیاید و او را رد صلاحیت نکنند و انتخابات هم شفاف باشد و بعد ببینید این اصولگرایان عزیز 10 درصد هم رای دارند که اینگونه مملکت را از ان خویش میدانند؟ (2989206) (alef-17)
 
سید میثم
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۹:۲۲
نویسنده این متن یا دچار توهم شدید است یا در ایران زندگی نمی کند. طبق نظرسنجی های صورت گرفته اکثریت مردم از عملکرد دولت در تعامل با کشورهای مختلف دنیا و مذاکزات هسته ای تا حد زیادی راضی هستند.
با فرض محال تایید صلاحیت احمدی نژاد ایشان نه بین قشر تحصیلکرده به واسطه عملکرد افتضاح اقتصادی و سیاسی جایگاهی دارد و هیچگاه هم نداشت نه بین توده مردم به واسطه دروغگویی و شعارهای بی اساسی که هیچگاه تحقق نیافت آبرویی دارد.
لطفا از باد کردن بی دلیل احمدی نژاد بپرهیزید که حتی آخوندهای حامی وی در دوره ریاست جمهوری از آوردن نام وی در مقطع کنونی شرم دارند. (2989217) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۲۸:۱۸
مطمئنی شما توهم نداری اقای سید میثم؟ یه سر بیا مازندران که 90 درصد به روحانی رای دادند، ببین الان چنددرصد به احمدی نژاد رای میدن (2989789) (alef-13)
 
سید میثم
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۱۶:۳۷
کاش دوستان عصبانی یه سرچ می کردند و بعد نظر می دادن.
1- من نوشتم بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته که اخرینش رو سایت خبرآنلاین منتشر کرده مردم از عملکرد دولت در بخش سیاست خارجی و مذاکرات هسته ای رضایت دارند.
2- من اصلا اظهار نظری در مورد تیم اقتصادی دولت آقای روحانی نکردم.
3- دوستانی که بشدت به عملکرد اقتصادی دولت آقای روحانی می تازید. یه سوال ساده دارم. انتظار دارید 8 سال عملکرد بشدت نامطلوب احمدی نژاد در ظرف یک سال و دو سال جبران بشه و ایران گلستان بشه؟ (2991701) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۰۲:۰۲
توي روستاي خودتون نظر سنجي كردي (2991796) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۱۱:۴۷
کجا نظر سنجی کردید کدام مردم از عملکرد دولت راضی هستند واقعا شما دچار توهم شدید بابا مردم خسته خسته از این زمان وروز شماری می کنند کی این دو سال تما م میشود (2989923) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۰:۴۸
ظاهراً شما دچار توهم شدی!!! عینکتو بزن!فقط دور و ور خودتو نگاه نکن!!! (2989978) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۵۸:۰۹
کدام نظرسنجی ها!!؟
گیرم حرف شما درست، در تعامل با کشورهای دنیا...در بقیه موارد چه؟! در اشتغال؟! در رکود؟! در کاهش هزینه ها ی دولت؟! در راستگویی؟؟! همه و همه مواردی هستند که ضعیف بودند در عملکرد دولت، هر چند نظرسنجی های کذایی را هم اگر مفروض کنید! (2990068) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۳۳:۴۰
شاید هم شما دراین مملکت زندگی نمیکنی! (2990170) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۲۹:۳۸
از خواب گران خواب گران خواب گران خیز از خواب گران خیز
راستی هنوز 100 روز تمام نشده
بقول اکبر عبدی کلید را ظاهرا طرف گم کرده (2990316) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۶:۲۵
احمدی نژاد کافی است بگوید ماه رمضان ساعت کار از 9 به 13 تقلیل میابد راست و حسینی تو به کی رای خواهی داد یا بگویدد یارانه دو برابر خواهد شد یا یک تشر به غرب و امریکا بزند و غرور ملی را بیدار کند؟!!
چیزهایی که گفته بودو عملی کرد و این یعنی رغبت عمووم مردم!!!
چون سیستمی در جامعه وجود ندارد و شخص محور است این احتمال بعید نیست !!!! تازه این دولت که به شعارهایش هم پشیزی ارزش قایل نشد!!!!!
اینه درد مملکت ما عزیز
حالا با مقایسه اینها عده ای می گویند احمدی نژاد استاد عوام فریبی است منم میگویم قبول بزار عوامفریبی بکند ولی گره کوچکی از کار مردم باز کند ولو با پرداخت یارانه ای جزی!!!! (2989311) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۳۱:۵۱
در دوران ریاستش گرهی باز کرد یا به تعداد گرها اضافه کرد واقعا انصاف هم خوب چیزیه . (2990320) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۱:۴۱:۳۰
منظورت از گره باز کردن تورم 40 درصدی هست یا حیف میل نفت 120دلاری و اختلاس و....بگم بازم بگم.... (2992004) (alef-13)
 
اهل خرمدره
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۹:۳۲:۲۱
اقای احمدی نژاد مردم دار بود تیپ و طرز صحبت کردنشان عادی و به دور از تجملات بود واقعا انسان بود خدا حفظش کنه (2996644) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۳:۲۸
وقتی هیچ اقدام قضایی برای این همه تخلفات صورت نمیگره بدیهی است که رویای دوباره رئیس جمهور شدن خیلی دور از ذهن نیست (2989372) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۳:۳۶
مصیبتی که با آقای احمدی نژاد داریم، بخاطر خود ایشون نیست، مصیبت کم یا بیسوادی خیلی هاست که می بینند سرمایه های مملکت و عزت کشور در دوران ایشون به فنا رفت و باز هم به این آقا ارادت دارند و البته مصیبت نون به نرخ روزخورانیه که می دونند با اومدن ایشون درهای بیت المال "چهارطاق" به رویشون باز می شه ... (2989374) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۰۰:۰۴
با این رویه ای که روحانی در پیش گرفته دوره بعد احمدی نژاد یه 50 میلیونی رای میاره (2989519) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۵۹:۱۸
اول- هرگز به احمدي نژاد راي نداده ام و اورا دوست ندارم اما بهتر است واقعيت را بپذيريم

واقعيت اين است كه احمدي نژاد حدود 15 ميليون راي حتمي دارد
زيرا احمدي نژاد خودش مانند يك رسانه است او به خوبي ميتواند نقطه ضعفهاي فكري و رواني جامعه را كشف كند به عنوان مثال از تقابل فقير و غني خوب استفاده ميكند اگر چه مديريت او در اخر به نفع اغنيا است اما باور فقرا اين است كه اگرچه فشار زندگي زياد شده ولي احمدي نژاد لطمات بيشتري به ثروتمندان زده است ( به درستي و نادرستي اين گزار ه كاري ندارم ، انچه مهم است باور فقرا است )
تعداد قابل توجهي از پولداران نيز او را دوست دارند چرا كه روش او بسياري از انبار هاي بنجل را به پول تبديل ميكند . با وامهاي بدون ضابطه و تورم ناشي از ان عملا دارايي هاي افراد را چند برابر ميكند و در اين وسط وام گيرنده هاي عمده برنده بازي هستند
تعداد زيادي از مردم هنوز او را حافظ ارزشها ميدانند
تعدادي تحت عنوان دلواپس او را ميپسندند
عمده نيروهاي بسيج و سپاه او را دوست دارند
نقش كميته امداد در راي اوري احمدي نژاد پر رنگ است
كساني كه با دليل يا بيدليل از هاشمي بدشان مي ايد به احمدي نژاد گرايش دارند
تعداد 100 هزار استخدام بدون ضابطه در اموزش و پرورش كه عمدتا سر كلاس نميروند به همراه خانواده هايشان راي خوبي براي احمدي نژاد محسوب ميشوند و همينطور دريافت كنند گان مسكن مهر ووووو......... (2989709) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۰۳:۰۶
بابا کار ارزنده انجام داده که رای میاره خب روحانیم این کارها انجام بده که رای بیاره فکرش نداره چطور اقتصاد کشور رونق بده درود بر احمدی نژاد (2991114) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۱:۱۰:۱۴
نكات جالب و قابل تاملي را فرموده ايد . نظر شما را دو مرتبه خواندم و به فكر فرو رفتم (2991288) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۹:۴۹:۱۱
اشکال تحلیل شما در این است که از افزایش روزافزون اگاهی های مردم غفلت ورزیده اید و.. (2993694) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۲۲:۰۹
كافيه بياد و بگويد پول نفت دلارى و نقدى سر سفره ها مياورم ! بالاى ٧٠ درصد راى مياره چون كه تقريبا چهل درصد جمعيت در زمان ٨ ساله ايشان به فقرا و زير خط فقر كشور اضافه شد بعلاوه سى درصد قبلى ميشه ٧٠ درصد . (2989778) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۲۶:۱۴
اگر قرار باشد احمدی نژاد تایید صلاحیت نشود، تمامی جناح چپ باید رد صلاحیت شوند که این ممکن نیست، پس ایشان تایید میشود، توده مردم هم عمیقا به ایشون گرایش دارند، این هم غیر قابل انکار است، به نظر من وظیفه نخبگان هست که از افرادی شبیه اقای قالیباف حمایت کنند و توده مردم را توجیه کنند که هم راه هاشمی و بدل هاش و هم راه احمدی نژاد به ترکستان است (2989784) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۳:۵۶
بیا ید از مردم کوچه وبازار سئوال کنید بعد بگو یک میلیون رای نمی اورد . بابا مردم احمدی نزاد را بخاطر مردمی بودنش ومبارزه اش با سرمایه داری واقازاده ها دوستش دارند وقول به شما میدهم رای بالای خواهد اورد (2989902) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۳۸:۲۴
احمدی نژاد فقط برای بساز بفروش ها و دلالان ارز و ماشین و ... خوب بود . (2991742) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۴:۳۷
اگر احمدی نژاد اینقدر مهم نیست پس چرا شما اینقدر دلواپس شده اید . (2989903) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۲:۴۰:۳۸
اونها می دونن طرف کیه از من و تو هم بهتر می شناسند اینها همه نشان از ترس است نشان از ناامیدی که هرروز یک آمار در میکنن معلوم نیست از کدام اتاق عملیات فتنه هدایت میشن (2997689) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۸:۴۰
تا حالا که طبق نظر سنجی های خودتون ما 50 میلیون هستیم و همگی هم به او رای می دیم ... یه سری به نظر سنجی های خودتون بزن بعد اظهار فضل کن ... با این کارها خاک به چهره آفتاب می پاشیدو آب تو هاون می کوبید فایده ای نداره محبوبیت احمدی نژاد بی حد و حصر خدوتونو خسته نکنید نظر مردم رو نمی تونید تغییر بدید ... اون میاد رای هم میاره ولاغیر.... (2989914) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۰۵:۳۵
اولین رای من میدمش دوست دارم احمدی نژاد (2991122) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۹:۳۸:۵۱
حتما همینطوره احمدی نژاد سنبل مبارزه با سرمایه داری و اشرافیت بود و منافع خیلی ها رو به خطر انداخته (2996656) (alef-13)
 
گنجی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۹:۵۱
احمدی نژاد شاید ده ها عیب هم داشت

مثل خیلی های دیگر

ولی خوبی های او را مردم در ذهن دارند و مسلما اگر بیاید دوباره بسیاری از

مردم او را به بقیه ترجیح خواهند داد

احمدی نژاد با مردم صادق بود برای هدفمندی ده ساعت نشست روبروی مردم

و دلیل آورد و خواهش کرد و مردم هم پذیرفتند
مثل این دولت نبود که انگار خجالت می کشند با مردم حرف بزنند و فقط با کری و کدخدا طرف حرف زدن هستند

احمدی نژاد در هرم قدرت کسی را نداشت و برای همین سعی کرد که از نیروهای موجود که وابسته به جناح ها نباشند و یا کمتر وابسته باشند نیروهای اصلی اش را انتخاب کند

و البته که کمتر نیرویی این چنین یافت می شود

برای همین است که وزیر کشورش می شد یار غار رفسنجانی

و معاونش می شد نیروی دولت رفسنجانی .

ولی انصافا صدها مدیر کارآمد را انتخاب کرد و بر سر کار آورد (مثل باقری لنکرانی - قاسمی وزیر نفت - صفار هرندی . . . . )

البته با هیچ کدام هم در حزب نبود و منافع مشترک نداشت برای همین راحت آنهایی را که مشکل درست می کردند کنار می گذاشت

و دشمن برای خودش می تراشید

دو سال آخر دوره احمدی نژاد جناح های قدرت دیدند که اگر اوضاع بر این منوال
باشد دوباره ممکن است خط فکری احمدی نژاد رای بیاورد برای همین بود که دست بکار شدند و واژه جریان انحرافی را درست کردند و چقدر مانور دادند

مثلا گفتند که در پاکستان نیروی نظامی درست کرده اند و و خدا و پیغمبر و قرآن را منکر هستند و . . . .

در حالی که هم الان یونس معاون روحانی هزار برابر بدتر را می گوید و کسی هم بهش جریان انحرافی نمی گوید

مثلا مشایی که از نظر من و غیره هرگز ارزشی هم نداشته آمد و گفت مکتب ایرانی .و

چه بروزش آوردند در حالی که رئیس جمهور فعلی آب خوردن را به مذاکرات گره زد و برای کدخدا نیرویی خدایی و ماورایی قایل شد و کسی دم بر نیاورد


و بالاخره اصلاح طلبان دست بکار شدند و از طریق مهره های خود مانند امیر ارجمند و مهاجرانی و امیراحمدی و مخملباف و . . . از کدخدا خواستند که اگر می خواهد رئیس جمهوری احمدی نژاد تمام شود باید ایران را شدیدا تحریم کنند

همان هایی که شعار دادند و گفتند اوباما یا با اونا یا با ما

و خلاصه همه دست به دست هم دادند و در سال آخر ریاست جمهوری احمدی نژاد چنان بلایی بر سر اقتصاد آورند که هنوز هم درست نشده است


بهر حال منتقدین محترم بدانید که مردم مثل شما یک طرفه به قاضی نمی روند و همیشه مردم در داوری انصاف را عایت می کنند برای همین است که مردم تورم 10 درصدی فعلی را جوک بزرگ می دانند

احمدی نژاد غرور ملی ایرانیان را خراب نکرد

حتی در کشورهایی مانند ونزوئلا و خیلی جاهای دیگر به اقتصاد هم فکر می کرد و سعی کرد نیروی کار صادر کند و خود رو سازی ایران را منتقل نماید

احمدی نژاد با مردم فقیر هم سفره بود و مردم هنوز وی را از خود می دانند

احمدی نژاد به فکر مجسمه خود نبود و خودش را خاک پای مردم می دانست

احمدی نژاد زیر و روی زندگش شفاف بود و گنج قارون و فلان و فلان برای خودش جمع نکرد

احمدی نژاد فقط در 5 دقیقه عبور از نیاوران مردم را نمی دید !!!

بلکه در دل مردم بود و با نامه های مردم عجین شده بود

این همه هم که از اختلاس وی بگویید مردم بدتر آنرا ضد تبلیغ خواهند دانست

درآمد و زندگی احمدی نژاد مثل زندگی من است یک خانه ساده و دو تا بچه

که در اتریش و وین زندگی نمی کنند و از مردم ارث پدرشان را طلب کار نیستند

خیلی ها دلشان برای احمدی نژاد ساده و مردمی تنگ شده است

الان نه وضع اقتصادی مردم خوب است

نه پیشرفت های علمی کشور ادامه دارد

فناوری هسته ایی تقریبا جمع آوری شده است

یک هندوانه قیمتش می شود 15 هزار تومان

یک طالبی قیمتش می شود 20 هزار تومان

رکورد همه خانوار ها را زمین گیر کرده است

همه اصناف از بدبختی ناله می کنند

تورم 10 درصدی و پوزخندهای نوبخت مردم را جری کرده است

باور کنید بر خلاف میل شما غوغا سالاران و کلیک کنندگان اصلاح طلب مردم به احمدی نژاد هرگز نه نخواهند گفت

یا علی (ع) مدد. (2989917) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۵۰:۱۰
خوب چه خبرا محمود جان خسته نشدی این همه تایپ کردی (2990629) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۸:۱۹:۰۹
خسته نباشی دلاور هسته ای (2991612) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۱۱:۱۷
وجدانا اینایی که نوشتی رو باور هم داری؟ (2990673) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۳۳:۴۹
به احتمال زیاد از اون اختلاس گران حرفه ای هستی شما و حسابی کاسبی شما کساد شده الان (2991733) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۰:۴۳
خب اگر احمدی نژاد تا الان سر کار بود که نون شده بود دانه ای 10 هزار تومن و پراید شده بود 100 ملیون تومن باهوش ! (2991746) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۵۳:۳۱
از دكل نفتي گم شده چه خبر ؟؟؟؟

يعني حافظه ي مردم اينقدر ضعيف شده كه به خاطر نياوردند قيمت ها در زمان چه كسي شروع به چندبرابر شدن كرد؟؟؟؟
از مردم خجالت نمي كشيد از خدا خجالت بكشيد (2991778) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۴:۲۳:۰۳
آقای احمدی نژاد صدا و سیما ملکش بود و هر وقت خواست تشریف بردن اونجا، صبح تا شب هم که برایش تبلیغ می کرد. این دولت نمی تواند برود جناب ضرغامی برای مجری هم تعیین تکلیف می کرد و صبح تا شب مستندهای ضد مذاکرات هسته ای پخش می کنند. انواع و اقسام برنامه ها در نقد عملکرد دولت پخش می شود. ٍریا، پایش، مناظره، بخش های خبری و ...
شما نمی بینی؟ یا خودت را به ندیدن زده ای؟ (2992621) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۹:۴۱:۵۱
دقیقا همینطوره احمدی نژاد ارامش شکم پرستانی که خون مردم رو تو شیشه کرده بودند را بر هم زد (2996660) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۱۷:۴۱
شما یه سر به کوچه وخیابونو ومردم بزن ببین چطوری از احمدی نژادتعریف میکنن

بااین کارای دولت وفشاربرمزدم وگرونی ورکود هرروزبه طرفدارای احمدی نژاد اضافه میشه
توافق نشه که بدتر رای محمود خان زیاد میشه .
توافقم بشه به خاطراینکه مشکلاته مابیشترازسو مدیریته وبازم مشکلات مردم حل نمیشه بازم محمود خان رایش بالاست حتی میگم بالاتراز دودوره قبلش (2989942) (alef-13)
 
پابرهنه ی روستایی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۴:۳۳
شب دراز است و قلندر بیدار!!! خواهیم دید!!! کسی که ملت طالب بازگشتش است با بعلاوه 0/7 درصد رئیس جمهور نمی شود!!! با اختلاف حداقل 10 میلیون رای رئیس جمهور می شود!!!!! (2989960) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۵۷:۲۳
خوب آی کیو روحانی هم با اختلاف ۱۴میلیونی با نفر دوم رییس دولت شد (2991267) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۷:۳۳
تنها کسی که میتونه احمدی نژاد رو به قدرت برگردونه روحانیه ...... البته داره این کار رو هم میکنه ..... نیازی نیست کس خاصی ازش حمایت کنه (2990158) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۱۶:۴۸
چه بکنند چه نکنند این آقا رای داره
چه شما بخوای چه نخوای چه خوشت بیاد چه نیاد (2990284) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۲۸:۰۶
شورای نگهبان تکلیفش را باهاش مشخص کرده و یک بار هم رد صلاحیتش کرده.زمانیکه در هنگام ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری با مشایی رفت ستاد انتخابات و گفت مشایی یعنی احمدی نژاد.خوب مشایی رد صلاحیت شد. (2990309) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۴۸:۵۱
اگر مورد تایید شورای نگهبان باشند مطمئن باشید بیشترین رای را خواهند اورد (2990482) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۵۴:۵۶
احمدی نژاد هرچقدر هم بد باشه از امثال موسوی و خاتمی و هاشمی و روحانی بهتره... یادتون نره احمدی نژاد رکورد بیشترین آراء را در تاریخ دموکراسی ایران داره و روحانی رکورد پایینترین اون رو... با ریاضیات که دیگه مشکل ندارین انشاءالله !!! (2990753) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۵۶:۱۹
با ریاضیات مشکلی نداریم! با چیز دیگه ای مشکل داریم! (2990891) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۰۰:۴۴:۴۶
دوره اول روحانی و احمدیو مقایسه کن اگه فهم داشته باشی میفهمی (2994298) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۰۰:۴۷:۱۴
احمدی نژاد جاش زندانه نه انتخابات ... قوه قضاییه کم کاری نکند (2994306) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۰۹:۰۲:۴۵
از لحاظ علمي درصد آرا مورد بررسي قرار ميگيره نه تعداد آرا !! كه اين ركورد در اختيار خاتمي است. (2994786) (alef-13)
 
اراکی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۳۵:۳۷
به همین خیال باش.... احمدی نزاد همین الان هم طرفداران کثیری دارد... شما تخریب نفرمایید... کار تمام است. (2990841) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۴۸:۰۱
ایشان دیگر کاندیدای ریاست جمهوری نخواهد شد . باید ببینیم دولتی که وعده صد روزه داده بود تا پایان 4 سال خود موفق به اجرای تعهداتش میشود یا خیر ؟
کاری با اسامی و اشخاص نباید داشت هرکسی که منافع مردم را رعایت میکند و به فکر رفاه بیشتر همه ی مردم است... (2991243) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۶:۲۵:۰۱
احمدي نژاد به فكر طبقه سوم بود (2991511) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۷:۴۹:۴۸
اگر همين امروز رأي گيرم كنيد أحمرين نژاد رأي بالا مي أورد درود بر توكلي (2991568) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۸:۵۳:۵۱
من طرفدار احمدي ن‍‍ژاد نيستم ولي دموكراسي يعني اينكه بگذاري طرف بياد و مردم تصميم بگيرن . متاصفانه بعضيها فقط شعار راي مردم را مي دهند و اگه كسي كه مخالف اوناست راي بياره تقلب شده (2991654) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۵۹:۱۸
همین الان بیشتر ازرئیس جمهور یازدهم رای داره جیگر (2991788) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۴۸:۳۰
احمدی نژادیسم هرچه بود از این دولت الان که فقط حرف های جنجالی می زند، بهتر بود.
چه خبر از کرسنت و وزیر آقای روحانی؟ (2988644) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۴:۳۵
چه خبر از بقایی ؟محمد رضا رحیمی مرخصی زندانش تموم شد ؟ (2989086) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۲:۱۳
هر چه هست و بود خواهد بود پرورش یافته و زیشه در دولت سازندگی دارد!!!!!! (2989985) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۰:۲۵
به نظرم احمدی نژاد بیاد بهتره مرگ یک دفعه شیون دیک دفعه. همه چیز رو بهم بریزه تا تکلیف یکسره شه (2989116) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۱۹:۵۲
نظری قابل تامل؟ (2990812) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۵۵:۵۲
با اینکه احمدی ننژاد ی ام ولی حرف خیلی جالبی زدی مرگ یه بار شیون ی بار (2991100) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۴:۰۴
مگه بهم نریخت . یک سال دیگه مونده مردم از قحطی از بین میرفتن . (2991757) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۰:۲۷
اگه در انتخابات بعدي احمدي نياد احتمالش هست كه روحاني راي نياره ولي مطمئن باش اگه شركت كنه به خاطر دوقطبي شدن انتخابات مردم بين بد و بدتر روحاني رو انتخاب ميكنند. البته اين در شرايطي است كه شرايط اقتصادي به همين صورت يا بدتر بشه ولي اگه شرايط اقتصادي و ركود بازار بهبود پيدا كنه احتمال راي اوردن روحاني بيش تر از 70درصد خواهد بود (2989117) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۲:۱۷
شما یا یکی از کسانی هستید که از فسادهای سیتی زمان احمدی نژاد استفاده کرده ای و یا از وضعیت کشور خبر نداری که ایشان چه بلایی به سر کشور آورده اند که به این زودی قابل برطف کردن نیست و سالها زمان میبرد (2989124) (alef-17)
 
گمنام
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۵۲:۱۵
دوست عزیز مگر تمامی مدیرانی که بیت المال نابود کرده اند در زمان ایشان سر کار رفته اند .یا در دولتهای قبل هم بوده اند . ماجرای بیمه ایران برمی گردد به 16 سال بیش بس قوه قضایه در زمان اقای شاهرودی کم کاری کرد چه رابطی به احمد نزاد دارد وآقای رحیمی بعد از بیمه ایران سمت ریس هیت بازرسی مجلس بود چرا آن زمان دادگاهی نشد ضمن دادگاه علنی نبود واین خود جای سوال دارد (2990372) (alef-13)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۹:۱۲:۵۸
مسئله اینست که آقای احمدی نژاد اغلب افراد مسئله دار را بر سر کارهای حساس گمارد مانند رحیمی ، مرتضوی و ... (2993609) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۱۳:۴۹
بابا اینها همش بهونه هست بلد نیستن چطور اقتصاد ایران درست کنند مشکلت تقصیر اقای احمدی میکنند چه بلایی سر ژاپن اومد با مدیریت درست تونستن کشورشون اباد کنند (2991151) (alef-13)
 
SMAH1
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۸:۲۱
مهمترین نکته ای که احمدی نژاد داشت این بود که با مردم بود.چیزی را از مردم پنهان نمی کرد!
یادم است که وقتی قرار شد قانون هدفمندی یارانه ها اجرا شود،از مهر ماه در مورد چند و چون کار اطلاع رسانی شد تا اینکه آذر ماه هم اجرا شد.در مورد خوشه بندی هم کم و بیش مردم می دانستند که دولت دنبال چه جیزی است.در مورد مذاکرات هسته ای هم یک جمله می گفتند : مذاکرات را پخش مستقیم کنید.
اما در دولت روحانی : مردم ناگهانی فهمیدند که یارانه برخی قطع شده است اما اینکه ملاک مرفه بودن چیست،هنوز پوشیده است! بعد از گذشت چند روز از خرداد ماه،ناگهان اعلام کردند که دیگر سهمیه بندی سوخت نداریم!! مذاکرات هم محرمانه است و ملت نباید خبردار باشند!!! وعده ها و تکذیبیه ها و ... (قیمت سوخت گران نمی شود،نان گران نمی شود،یارانه کسی قطع نشده) آن هم در حد سخنگوی دولت هم خودش یک مثنوی کامل است!!!!
من با طرح های، افزایش قیمت بنزین،افزایش قیمت نان،حذف یارانه پردرآمدها و ... موافقم ولی اینگونه که این دولت همه را نامحرم می داند،امیدی به سود این طرح ها نیست و به نظر می رسد اسیب آنها بیشتر نیز باشد. (2989162) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۱:۰۷
شما فعلا دکترو بگیر عکس امام زمان و نده امریکایی ها !!!!
ایشون رسما دارن کفر می گند! نمی دونم چرا مدعی العموم به جرم توهین به مقدسات وارد نمی شه! (2989654) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۳۷:۵۱
شما زمانی از صداقت احمدی نژاد مطلع می شدید که یک عده با رانت اطلاعتی تریلیاردر می شدند ... بعد شما می رفتی تو صف سکه و دلار تهش ضرر می کردی اونایی که قبل از شما فهمیدند تریلیاردر شدند... همه چیز چند نرخی شد ... یعنی فساد یعنی رانت ... دلار ازاد، دلار دولتی، بنزین ازاد بنزین دولتی ، سکه ازاد ، سکه دولتی ....
مثلا به حال من و شما چه فرقی می کرد از 6 ماه قبل می فهمیدی قراره مثلا گندم گران شه ؟ ولی می دونی چی می شد ؟ یک عده گندم احتکار می کردند ... کم در این 8 سال احتکار چی ها پولدار شدند کم بود می خواهید این روند ادامه پیدا کند ؟ به نظر من که درستش همینه کسی چیزی احتکار نکنه! حالا شما اگر احتکار چی هستی نارحت شدی من از طرف دولت روحانی عذر خواهی می کنم !
مذاکرات محرمانه پخش مستقیم شود ؟!!! به قول لاریجانی مگر سر سیب زمینی دارید چونه می زنید ؟ این نشان از ضعف سیاسی و مدیریتی ایشانه نه نکته مثبت ! ایشان هیچ چیز از مناسبات جهانی نمی دانست و هنوز هم نمی داند و گرنه تحریم شواری امنیت را کاغذ پاره نمی خواند !
من ال... توفیق ! از خواب بیدار شوید! (2989825) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۸:۳۵:۳۱
اختلاس را هم به مردم اطلاع می داد (2993511) (alef-13)
 
کاظم
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۳۴:۰۱
خوابی عزیزم بهتر است همچنان در خواب باشی . (2990324) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۳:۰۶
کرسنت رو که احمدی نژاد و وزیر نفتش ایجاد کردند . (2991755) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۴۹:۱۰
احمدی نژادیسم یعنی سوء استفاده از احساسات پاک دینی مردم در جهت اغراض سیاسی (2988647) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۴۹:۵۳
احمدی نژاد برای رای آوری مجدد به هر قیمتی له له می زند همه باید مراقب باشند (2988654) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۲:۵۶
فعلاً که کاملاً مشخصه کی داره له له می زنه!!! (2989988) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۰:۵۷
احمدی نژادیسم یعنی مظلوم نمایی قبل از رای آوردن، قد بازی بعد از رای آوردن. (2988659) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۸:۲۸
مذاکرات به نتیجه نمیرسد.احمدی نژاد میاد. رئیس دولت اصلاحات هم میاد .بعد مردم به اصلاحات رای میدن .انشاالله . (2989356) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۱:۱۱
نه احمدی نژاد تأیید میشه نه رئیس دولت اصلاحات. انشاءالله (2989655) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۵:۵۷
پاشو صبح شده!!! مثل اینکه خواب خوبی دیدی!! (2990000) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۲۲:۳۹
اگه مذاکرات به نتیجه نرسه و احمدی نژاد دوباره کاندید بشه به احتمال زیاد رای میاره! (2990818) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۵:۱۷
مگه برای مردم قد بازی درآورده؟! برای حفظ حقوق مردم قد بازی در آورده مردم باید قدردان هم باشن! چون یه مردم پیدا شده که پای حقوق ملت تا آخر میاسته! (2989997) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۶:۱۵
البته بهتره بگی پای حقوق دزدان و اختلاس گران می ایسته . (2991765) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۱:۰۵
روزی که احمدی نژاد در اردیبهشت سال ۱۳۸۴ از محل برگزاری نماز جمعه پیاده به وزارت کشور رفت تا برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند اطرافیان او شعار میدادند. ( فقر وفساد و تبعیض احمدی نژاد بپا خیز).
امروز پس از نزدیک به 11سال معاون اول مدال دار آقای دکتر احمدی نژاد بزرگترین دولتمرد غارتگر بیت المال تاریخ جمهوری اسلامی شناخته شد. و معاون دومی درحال بازداشت بسرمی برد حال مردم دوباره به ایشان اعتماد میکنند.!؟ (2988661) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۴:۱۹
درست است کار احمدی نژاد برای دادن مسئولیت به چینین افرادی اشتباه بود ولی فساد اقای رحیمی مال زمان دولت احمدی نژاد نیست این وبا یک تحقیق ساده هم میشه فهمید (2989034) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۵:۵۴
فساد بقایی و مرتضوی چی؟! اونها هم مال دوران قبل بود؟ (2989092) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۳۱:۱۶
بقایی که بخاطر فساد بازداشت نشده، به خاطر عدم توجه به اظهاریه بازداشت شده، اقای مرتضوی هم که از بروبچ اقای هاشمی و جاسبیه، پس باز خوردید به دیوار هاشمی (2989798) (alef-13)
 
نکته سنج
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۰۱:۲۰
"عدم توجه به اظهاریه" یعنی تمرد به قانون مانند رئیسش. ضمناً 15 میلیارد دانشگاه احمدی یادت نره! مرتضوی هم لابد کارت هدیه ها را زمان هاشمی به نماینده ها داد! (2991111) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۴۹:۳۵
مصیبت بابک و امیر منصور یادتان نرود (2989858) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۶:۲۶
کدوم فساد؟! (2990003) (alef-13)
 
بازنشسته
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۲:۳۰
دوست عزیز با سلام
همین مقدار انصاف داشتی وکار ایشان را در واگذاری کارهای کلیدی اشتباه دانستی ردعدم صلاحیت ایشان است. (2989125) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۳:۵۷
آهان یعنی رحیمی وقتی وارد کابینه دکتر شد توبه کرد و خدمات سالم ارائه داد. (2989191) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۵:۳۰
خودشان هم می دانند دست گل کدام دولت است ولی می خواهند بخور بخور خودشان را به دوران احمدی نژاد وصل کنند. (2989196) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۳:۳۳
چطور آقای احمدینژاد که میگفت لیست مفسدان اقتصادی درجیبم است؟؟چطور شد یکهو همه اطرافیانش مفسد بودند و ایشان گناهی ندارد؟

ما را گوش دراز فرض کردی؟ (2989373) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۳:۱۴
انصاف هم خوب چیزیه!اینقدر دنبال القای نا کارامدی دولت نباشید، خدایی هم هست! دولت روحانی نفت 50 دلاری میفروشه و با انباشت مشکلات محمود جونتون مواجه هست! با توقعاتی که محمود جونتون ایجاد کرد مثل یارانه نقدی که پدر کشور رو در آورده تو این شرایط تحریم! از خدا بترسید و اینقدر دشمنی نکنید با این دولت. میخواید مردم رو سرد کنید تا دوباره به بهارستان برسید؟ میخواید آینده ی این کشور رو فدای مصالح خودتون کنید؟ (2989423) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۳۲:۰۳
القای ناکارامدی؟؟؟ ببخشید کی گفت اب خوردن مردم به تحریم وصله؟ (2989801) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۱۶:۴۹
تو گفتی! وگرنه روحانی چیز دیگری گفته. (2990685) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۲:۰۰:۰۵
دمت گرم واقعا گند این دولت به دولت محمود می ارزه..عجب حافظه تاریخی ضعیفی دارن این ملت ..کافیه فقط تورم 40درصدی رو بیاد بیاری تا مو به تن ادم سیخ بشه (2992043) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۰۵:۵۱
مردم شهر هاي كوچيك احمدي نژاد را دوست دارند . مردم ما از پول مفت خوششان ميايد و كاري به تورم زا بودن پول چاپ كردن ندارند و احمدي نژاد اين را خوب ميداند (2989731) (alef-13)
 
اسدي
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۱:۲۹:۰۱
تنها كسي كه ميتواند با گول زدن مردم و عوام فريبي راي جمع كند احمدي نژاد است. (2991970) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۹:۵۴:۲۳
پول مفت نیست حقشونه با همین حرفها در دولت قبل کارشکنی کردید در بازار ارز اخلال کردید و دولت رو زمین گیر کردین اگر سیاست خارجی دولت تدبیر و امید خوب بود اکنون قیمت نفت 50 دلار نبود 120 دلار بود (2996689) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۱۹:۰۱
بابا این حرف هات را بازم مرور کن فقط غلو کردی کینه شما کی تمام میشود ما تمکین به /7 رای دادیم اگر دفعه دیگر شلوغ کنید تکلیفتان روشن میشود (2990808) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۲:۴۲
آخر کسی که نزدیکترین افراد به او در دولتشان در چنین مفاسد بزرگی دست دارند جگونه به خود اجازه حضور دوباره در قدرت را می دهد.
البته او یک اصولگراست. (2988669) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۵:۵۹
داری ماهی میگیری برای خودت....نه اینکه الان نزدیکان افراد این دولت همه پاک هستند.... م ه و پرونده کرسنت(حیف که شورای امنیت ممنوع کرده)، پرونده خود همین اقای رحیمی،و... (2989041) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۴۰:۰۱
جالبه شما یک مورد کرسنت سراغ دارید (بیشتر از اون مورد هم عمراً که در تاریخ انقلاب پیدا کنید!) که اون هم مربوط به زمانیه که پدر اون آقا هنوز جزو ارکان (رسمی) نظام محسوب می شد و نه به اصطلاح دگراندیش و با همون مورد می کوبید سر مخالفینتون. در حالی که در مقابل افتضاحات و فجایع رؤسای اصولگراتون بویژه در اون 8 سال دولت به اصلاح مهرورز سرتون رو زیر برف می کنید ... مگه این همه ... هم می شه! (2989450) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۲۸:۰۴
دولت آقای روحانی دشمن فقرا و مستضعفین و حامی ثروتمنداست . نگاهی به عملکرد دوساله این دولت بندازید یه نگاهی هم به خیابونها پورشه سوارها و مازراتی سوارها چند برابر شدند . (2989607) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۴۴:۳۱
جک نگید خواهشا این واردات خودرو های لوکس را بناش رو حامی مستضعفین گذاشت ! وقتی کی جریانی شروع شده و به مرحمت دولت مهر ورز یک عده اونقدر پولدار شدند که دیگر نمی دانند چطور باید خرج کنند همین است! والا سال 84 ته ماشین که تو بازار پیدا می شد بنز 5-10 سال قبل از مدل سال بود ... حامی مستضعفان امد و این بساط را به پا کرد و یک عده را یک شبه فوق سوپر میلیاردر ... خانه دار شدن قشر ضعیف- متوسط- متوسط رو به بالا را رویا کرد... خرید پراید را ارزوی دست نیافتی برای جوانان کرد ...
چقدر ایشون واقعا هوای متسضعفان را داشتند ... خانه های بی کیفیت که بعید می دانم در مقابل باد دوام بیاورد ساخت که تا 100 کیلو متری اش نه جایی برای مدرسه تعبیه شده نه پارک ، نه فروشگاه ، نه درمانگاه نه پمپ بنزین ! فقط قوطی کبریت رو هم چیده اند بدون در نظر گرفتن کوچکترین اصول شهرسازی ... با ساختن این چند واحد که در بهترین حالت 500 هزار نفر را مثلا خانه دار می کند حانه دار شدن را برای بقیه از بین برد .... (2989842) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۷:۲۷:۱۴
یه نمونه مسکن مهر, در اطراف شهر جدید سهند در اذربایجان شرقی است, 6 ماه از شروع تا تحویلشون نگذشت! وقتی از نزدیک نگاه میکنی, انگار با چسب مایع چسبوندن اجزای ساختمان را! پنجره هاش حتی درست جایگذاری نشده! اینجا ادم میفهمه چطور یه عده اونقدر پولدار شدند که بچه 18 سالشون پورشه سوار بشه! (2991548) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۹:۳۵
آمار واردات پورشه و مازراتی در سال ۱۳۹۱ بیش از ده برابر سال ۱۳۹۳ بوده است , بی سواد برو سایت مرکز آمار بپرس از روی .... شکم حرف نزن , خوب باشه . تو سایت eranico هم به این کاهش شدید واردات خودرو لوکس صحه گذاشته , دروغگو نباش مثل ... (2990162) (alef-13)
 
فرودگاه مهراباد
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۲۰:۰۶:۵۶
کاملا موافقم در محل کارم با تمام وجود اینو خس میکنم در دوره اقای احمدی نژاد در ماه مبارک رمضان سحر و افتار میدادن همین طور خواربار اما از زمان شروع دولت یازدهم همچی کلا برای ما که حقوق 800 هزار تومان میگیریم قطع شده اما مدیران که حقوق بالای 3 میلنون میگیرن همچی میدن (2996704) (alef-13)
 
حق طلب
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۳:۵۰
کاش بیاید و مردم یک نه بزرگ براش بگویند که دیگر خواب سیاست رو هم نبیند (2988674) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۰:۳۶
همه این دست و پا لرزیدنها برای این است که می دانند که اگر بیاید رای خواهد آورد و گرنه اینهمه صفحه چیدن و مقاله نوشتن نیاز نبود که ( اینها دست پیش را می گیرند که پس نیافتند) (2989220) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۰۲:۵۳
خودش این کارها را میکنه که خودشو مهم جلوه بده (2990915) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۴۲:۱۳
مردم قبلا هم نه بزرگ گفته بودند ... (2989458) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۴:۳۸
بنده از احمدی نژاد های آینده می ترسم کسانی که تخصص ندارند اما با تکیه بر مسائل دینی توجه مردم را جلب می کنند. (2988676) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۷:۱۰
الان مثلا روحانی خیلی تخصص داشت. دو ساله کشور خوابیده فقط منتظر مذاکراتیم. (2989046) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۷:۵۶
دوست عزیز! چشمهاتون رو باز کنید.روحانی هنوز هم در حال آواربرداری از ویرانه های اون 8 ساله و البته بازسازی اون ویرانیها کار یک دولت و دو دولت نیست.متاسفانه احمدی نژاد اقتصاد ایران رو حداقل بیست سال به عقب برد. (2989103) (alef-17)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۶:۱۴
کدام ویرانه شما یا کور و کر هستید یا سرمایه داری در زمان احمدی نزاد بود که ما توانیستیم قدرت هسته برسیم ماهوار ه ساختیم وبه فضا پرتاب کردیم اینهمه منازل مهر اینهمه سد وجاده اگر اقایان میگذاشتند وسنگ اندازی نمی کردند ومیگذاشتند نرمش قهرمان در مذاکرات میشد ایران حال اینطور نبود ولی بعضی از عدالت ومردمی بودن احمدی نزاد ترسیدن ونگذاشتند خداوند حق مردم از انها خواهد گرفت به امیدآن روز (2989965) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۱۸:۱۱
اینهمه تحریم رو یادت رفت بگی! منازل مهر هم که دیگه جوکه! قوطی کبریت ساختن اسمش شده مسکن! امکانات صفر! (2990691) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۶:۳۴
کشور خوابیده؟
اگر منظرتون از بیداری زیاد بودن دزدی و فساد و رشوه و بردن ابروی ایران است (همانطور که در دولت قبل بود)
همان بهتر که کشور خواب باشد (2989386) (alef-17)
 
نکته سنگ
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۵:۲۷
سنگی که احمدی نژاد به چاه انداخته فرصت 80 ساله میخواد تا عقلا بتونند درش بیارند. (2989431) (alef-17)
 
امیر مسعود
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۶:۴۹
یعنی من موندم طرفدارای احمدی نژاد با چه رویی هنوز ازش جانبداری میکنن؟؟از اینجا مونده از اونجا رونده! (2989680) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۲۹:۵۹
منم سر تا پا آتیش میگیرم که به دولت احمدی نژاد به پاک ترین دولت و دلسوز ترین ومردمی ترین دولت توهین میکنیم بخاطر کشورمون بخاطر مردمون بیایم درست قضاوت کنیم (2991200) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۵:۲۲
انقدر استقبال از احمدی نژاد بین توده های مردم زیاد هست که از الان ترسیدین...
و البته انقدر روحانی خراب کرده اوضاع رو که مردم حاضرند با احمدی نژاد یه جوری کنار بیان (2988679) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۸:۳۶
بله از تعداد مثبتهات معلومه حداقل در بین قشر متوسط چقدر طرفدار داره (2989108) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۸:۲۳
شما به این مثبت توجه نکن قشر یرسرمایه دار ومخالفان دکتر بلد چطور کار کند (2989972) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۳۱:۰۶
گل گفتی روحانی برو تا احمدی نژاد بیاد (2991203) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۶:۰۰
نويسنده محترم آقاي هاشمي به خاطر سن رد صلاحيت شد و گرنه خطايي نكرده بود كه رد صلاحيت شود آقاي احمدي ن‍اد هم رد صلاحيت نمي شود مطالعه خودتان را بالا ببريد اگر يادتان باشد آقاي معين رد صلاحيت نشد و در انتخابات شركت كرد براي خودتان مي بريد و مي دوزيد و هر چه دلتان مي خواهد مينويسيد و بيان مي كنيد حتما در ج كنيد اگر انتقاد پذيريد و مردم نهاديد (2988680) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۲۰:۰۱
دوست عزیز.... در سال 84 آقایان مهرعلیزاده و معین رد صلاحیت شده بودند که با حکم حکومتی رهبری تأیید گردیدند. (2989766) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۸:۵۵:۵۸
ميدونم رد صلاحيت شدن شايد احمدي ن‍اد با حكم حكومتي رهبري تاييد بشه (2991656) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۷:۵۷
برخلاف ظاهرامر، مهارجریان انحرافی بیش وقبل ازآنکه مسئله اصلاح طلبان باشد مشکل اصولگرایان وعقلای حاکمیت است، چراکه افراطی گری بشدت آثارویرانگری برکارآمدی نظام داشت. (2988687) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۸:۰۱
من یک نفر بازنشسته ام از این که تصور کنم او به قدرت می رسد از زنگی قطع امید می کنم.یاد 8 سال نکبت ،ترس،بالارفتن ساعت به ساعت قیمت ها ، تیره وتار دیدن آینده خود وفرزندان واز همه مهمتر روز وشب دروغ شنبدن می افتم. (2988688) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۷:۱۸
مطمئنی بازنشسته هستی؟؟ (2989048) (alef-17)
 
بازنشسته کشوری
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۹:۰۶
جناب! در دو سال آخر حکومت آقای احمدی نژاد دریافتی حقوق بگیران و بازنشستگان از قبل کاهش ارزش پول ملی به یک سوم تقلیل یافت. (2989446) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۲۳:۵۳:۳۱
من هم یک بازنشسته هستم بر خلاف شما در دوره اقای احمدی نژاد خیلی راحتر بودم احمدی نژاد ماه به ماه یارانه رو میرخت به حسابم بدون منت اما حالا چی میگن تورم اومده پایین اما دروغ میگن همه چی رو گرون کردن و یارانه رو هم میخوان قطع کنن حتی سبد کالا رو هم به کسایی میدن که از شرایط مالی خوبی برخورداره (2998895) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۵۹:۵۰
از ترس احمدی نژاد به روحانی رای دادیم؛ از چاله افتادیم تو چاه... (2988693) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۷:۲۹
سال 84 هم از ترس رفسنجانی به احدی نژاد رای داده بودید. (2989049) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۵:۳۹
آخه اگر رفسنجانی می خواست رای بیاورد که توی انتخابات مجلس رای می آورد.

ایشان مهره سوخته هستند و خیلی دارند سعی می کنند که خودشان را دوباره محبوب مردم کند ولی مردم می دانند که در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد چه سنگ هایی که جلوی احمدی نژاد نینداخت.

به خاطر قدرت حتی دین و ایمان خود را هم زیر سوال می برند. (2989249) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۰:۴۹
واقعا مرد میخاد که با اون همه درامد نفتی رشد اقتصادی -6 درصدی تولید کنه واقعا کارت درست بود احمدی جان منتظر بازگشتت و تعطیلی کامل تولید در ایران هستیم ضمنا ظاهرا سال پایه محاسبه رشد اقتصادی91 سال 76 بوده میگن اگه سال پایه 83 باشه تا -8 و...هم بالا میره واقعا راسته؟ عجب حماسه ای خلق کردی درود بر تو (2989067) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۰:۰۵
احمدی نژاد یک مهره سوخته است به دلایل ذیل:
عدم اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه در جریان 11روز خانه نشینی و ماجراهای مشایی و مرتضوی.داشتن پرونده های متعدد در دستگاه قضایی.اشراف پیداکردن مقامات تصمیم گیر نظام به عدم توانایی ومدیریت ایشان.آشکار شدن سو مدیریتهای زمان ایشان و اختلاسهاو در یک کلام گندکاریها.عدم خروج لیست مفسدین اقتصادی از جیب ایشان در هشت سال.ومهمترین موضوع اشراف کامل مسیولین به اینکه در صورت تایید و جراغ سبز نشان دادن به فعالیت سیاسی احمدی نژاد جامعه دچار یک دو قطبی شدید خواهد شد که مشکلات امنیتی برای حکومت بوجود خواهد آورد.
مطمین هستم نظام در وقت مناسب حق خود و مردم را از رییس جمهور سابق خواهد ستاند. (2988694) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۰:۲۳
خدمات احمدی نژاد به مستضعفین جامعه و قشر روستایی غیرقابل انکار هست. اگر اینها رو نادیده بگیریم، به احمدی نژاد می بازیم حتما (2988698) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۷:۱۷
لصفا این خدمات را ردیف نام ببر سال 84 را با 92 مقایسه کن و بگو چه خدماتی کرده است تورم-بیکاری-رشد اقتصادی و..... صدها شاخص دیگر که همه نشان میدهد وضعیت اکشور در سال 92 بدتر از سال 84 بود و اینکه شما از خدمت به محرومان و مستضعفان نام میبرید خدا داند آیا نرخ بالای تورم و بیکاری خدمت به محرومان است یا فشار بیشتر بر آنها (2989154) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۳۵:۱۵
حتما منظورت وامهای بی حساب و کتابی ( وامهایی که هرگز باز پرداخت نشد )که به روستایی داد و نیسان وانتاشون شد سمند و به جای کشاورزی رفتن مسافرکشی؟ (2989635) (alef-6)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۱:۰۲
جناب آقای محبی با سلام
شما دارید به مخاطب القا می نمایید که ایشان فردی قوی است و روز به روز طرفدارانش بیشتر می شود .ولی ما اعتقاد داریم بارفتار دورکاری 11 روز ایشان وعدم تمکین به قانون شورای محترم ایشان را رد صلاحیت خواهد. (2988701) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۴:۵۲
با سلام خدمت همه و جناب ابوالحسن عزیز
لطفا شما که از کل ماجرای خانه نشینی دکتر خبر داری و جزییات رو کامل میدونی روشنگری کن چون ما به دکتر رای خواهیم داد
برادر عزیز کمی مطالعه کن و کورکورانه شنیده ها رو قبول نکن
خانه نشینی دکتر خون دلی بود که ایشان شکایتش رو به امام خامنه ای برد و از ایشان درخواست نمود که بعنوان پدر همه امت دکتر را یاری نماید و از دست خاطره گویان نجات دهد (2989087) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۰:۳۹
اگر رد صلاحیت شود محبوبیت بیدا می‌کند و ممکن است با حکم حکومتی بتواند در انتخابات شرکت کند. خود این سناریو میتواند یک نقشه از طرف جناح طرفدار او برای به ریاست جمهوری رساندن او باشد (2989278) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۱:۰۳
درود بر احمدی نژاد قهرمان... (2988702) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۸:۳۷
قهرمان در نافرمانی از رهبری.
قهرمان در اختلاس ها
قهرمان در چه؟
هنوز قهر ده روزه یادمان نرفته. (2989164) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۴۲:۲۵
احمدی نژاد قهرمانه و اسمشم توی گینس ثبته بخاطر رشد اقتصادی -6 درصدی حالا هی شما بدخواهان الکی علیهش تبلیغ کنید. دکتر دوستت داریم دکتر بیا و اسما رو رو کن فساد رو از بین ببر. (2990021) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۵۷:۲۰
این دولت از رهبری اطاعت میکنه؟! بزید از مراجع بپرسید چ خبره کشور (2990897) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۸:۵۵
قهرمان در نابودی کشور و ریختن پول درجیب امثال رحیمی و زنجانی و بقایی و...

به چشم این افراد احمدی نژاد بزرگترین قهرمان تاریخ است (2989395) (alef-17)
 
م ه
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۴:۵۸
درود بر دکتر که همیشه توی قلب مردم جا داراه (2988720) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۲:۴۳
احسنت (2988842) (alef-17)
 
رهگذر
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۴۰:۳۶
داداش شما ازطرف خودت حرف بزن نه مردم.چون بعضی افراد مخالف نظر شما رادارند. (2988871) (alef-17)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۱:۵۷
در کشوری که چوب زیاد لای چرخ میزارن هیچ رییس جمهوری نميتونه سیاست خودش رو درست اجرا کنه .....نه رییس جمهور ...تو همه ارگانها وسازمانها. ...البته این طور فکر میکنم شاید اشتباه کنم نميدونم. .. (2988923) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۱۵:۰۰
با هشت سال ریاست جمهوری احمدی نژاد به این نتیجه رسیدیم رییس جمهور نمی خواد درست کنه همون خراب نکنه قدردانش هستیم. (2989757) (alef-13)
 
محمد مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۴:۵۴
کدوم مردم ؟ دلواپسها ؟ مداح ها ؟ یا ... (2988939) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۰۴:۲۲
من مخالف این درود فرستادنم (2988990) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۹:۳۶
منظورتون از مردم که مفسدان اقتصادی و رانت خواران نیست خدای نکرده؟ (2989398) (alef-17)
 
حسامي
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۳۲:۲۵
احمدي نژاد عملاً بجز تخريب كشور و اقتصاد كار ديگري نكرد. (2989621) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۵:۰۵
نفرت از ایده های احمدی روز به روز بیشتر میشه این واقعیته (2988721) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۷:۵۱
نفرت از دولت و کارهاش هست که داره روز به روز بیشتر میشه (2989050) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۷:۳۰
البته نفرت از دولت توسط افرادی که نونشون در تحریم هاست بیشتر میشه (2989156) (alef-17)
 
کویر
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۵:۳۲
متن جالبی بود.با این حال نباید حافظه مردم را از انحرافات احمدی نژاد و یارانش دست کم گرفت (2988723) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۶:۰۰
میخای مارو بترسونی ؟
اگه مردم از احمدی نژاد راضین من کی باشم مخالف باشم
فوقش سرمایه هامو که به واسطه حضور احمدی نژاد دوباره چند برابر میشه
تبدیل به دلار میکنم و الفرار.......... (2988724) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۶:۳۶
این تحلیل نشان از عمق بی اطلاعی نویسنده از واقعیات جامعه و تلخی دوران دولت های نهم و دهم و حوادثی از قبیل قانون گریزی، خانه نشینی 11 روزه، عزل و نصب های فراوان و بی قاعده، تنش در سیاسیت خارجی، تورم بالای 45 درصد، تنش بین سایر قوا، فساد گسترده در دولت و... است. (2988728) (alef-17)
 
فراز
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۶:۳۸
عالی بود . ضمنا احمدی نژاد یک واقعیت غیر قابل حذف است و توده مردم دوستش دارند . (2988727) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۰:۵۴
توده مردم اگر دوستش داشتند به کپی برابر اصلش اقای جلیلی بیشتر رای میدادند (2989408) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۱:۳۹
داشته باشید که احمدی نزاد با اقای جلیلی مخالف بود (2989984) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۲:۴۴:۱۲
پس چرا همه ی حامیان جلیلی، همون حامیان محمود در سال 84 بودند؟ (2991399) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۷:۲۵
ای ک در ستایش احمدی نژاد قلم راندی؛شیر مادرت حلالت باد! (2988732) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۱:۴۰
اتفاقا ایشان منافقانه در مذمت احمدی نژاد سخن رانده !
اینها می دانند مقابل احمدی نژاد نمی توانند بایستند و تنها راه حذف وی از طریق شورای نگهبان است و بس !

آقای محبی کور خواندی! (2989179) (alef-17)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۷:۲۷
روند تخرب احمدی نژاد مدتی است شروع شده
مردم به هوش
الف هم روزی نیست که مطلبی در این رابطه نزنه
مردی این پیام رو منتشر کن (2988733) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۱:۴۷
روند تخریبی؟
اونکسی که تو کار تخریبه همون احمدی نژاد بود که هشت سال کشور رو به ورطه نابودی کشوند (2989411) (alef-17)
 
شمس
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۷:۳۲
با سلام،
گو اینکه گفته آن ظریف دوباره تکرار خواهد شد که روز گفته بود :
حوادث نخست بصورت "رئال"روی صحنه می آیند
بار دوم بصوت "تراژدی" تکرار می شوند
و وقتی بار سوم روی صحنه بیایند دیگر "کمیک" خواهد شد ! (2988734) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۸:۱۸
" احمدي نژاد هم آنگونه نيست كه بخواهد يك جريان سياسي را راهبري كند. او به دنبال ايستادن بر قله اجراست. بدود، كار كند، دربيافتد، زمين بزند، زمين بخورد و برخيزد و هماوردي را خود به شخصه باز آغاز كند."
زمین بزند ،زمین بخورد یعنی روش صواب وخطا .خوب ،هزینه زمین خوردن وزمین زدنش را کی متقبل می شود؟نمایندگان طرفدارش بادر دریافتی از از معاونینش؟مردم؟ اگر هم به آنها این هزینه بر می گردد ،که بر می گردد! با کدام پول وتوان ؟با رفع تحریم ها ؟با برداشت شبانه از بانک ها؟ با چاپ اسکناس بی پشتوانه؟
خداوندا مارا از هرنوع رادیکالیسم در امان بدار. (2988738) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۰۸:۴۳
امیدوارم مردم دیگه مرتکب اشتباه نشن و به این رای بدن (2988741) (alef-17)
 
حقگو
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۵:۳۱
راي به احمدينژاديسم كار اشتباهي بود كه اگر باز هم تكرار شود ديگر كشور كمر راست نخواهد كرد. (2989676) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۰:۵۸
بنظر می‌رسد نویسنده محترم از سیاست فقط دوست دارند به افراد سیاسی آن به پردازند و هیچ توجهی به اصل کسرت انسانها توجه ندارند. اگر تعداد سیاسیون ما در آقایانی که تاکنون به ریاست جمهوری رسیده‌اند و نزدیکانشان باشد همین میشود که می‌بینیم. وضعیت بیشتر به زمانه وقت گذرانی کلامی تبدیل شده که سوژه آن یکی از این افراد هستند در حالیکه زمان در حال گذر است و این بی تدبیریهایی که در هر دوره‌ای رخ می‌دهد باعث پس رفت ایران می‌شود.
بیاییم با خود رو راست باشیم و همانگونه که رهبری همیشه بر آن تاکید داشته‌اند از پتانسیلهای موجود بصورتی مدیریت شده و بر اساس مصالح نظام و نگاه درست به آحاد ملت در هر موردی تصمیم بگیریم. (2988747) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۱:۱۷
احمدی نژاد هرگز بر نخواهد گشت !!! (2988748) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۴۹:۴۸
احمدی نژاد بر گرده به عنوان یک دانشجو دکتری با چندین مقاله ISI و ثبت اختراع از همین جا اعلام می کنم پا برهنه از کوه ها به افغانستان یا هر جای دیگر غیر از ایران پناه می برم ! (2989859) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۱:۲۳
یه سوال داشتم
چرا شما هیچ وقت جرأت نمی کنید مشابه این مطلب رو برای آقایان هاشمی و خاتمی بنویسید؟
احمدی نژادیسم یعنی چی؟
هنوز جرأت نمی کنیددرباره موسوی که اون همه خطا کرد و مملکت و به فاجعه کشاند مستقیم مطلب بنویسید
هر روز احمدی نژادیسم؟
این کار صحیحی است؟ (2988749) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۲:۵۶
توی همین ستیت الف بارها در مورد اقای هاشمی و فرزندشون مطلب نوشته شده
شما برو اصلاح شو و دروغ نگ‌و (2989419) (alef-17)
 
انتا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۸:۰۲
جواب زیرا اینها میداند احمدی نزاد بین توده های مردم محبوب است نه به چپ ونه به راست وابسته است توکلش بخداست وفقط برای رضای خدا کار انجام میدهد دشمنانش دشمنان اسلام ودوستانش دوستان اسلام هستند ایشان غمی از اینکه به ایشان توهین می شود ندارد زیرا امیدش اول بخدا وشما مردم مستضعف وانقلابی است (2990008) (alef-13)
 
یک دوست
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۸:۳۵
برای اینکه هاشمی و خاتمی بهشتی رو درست کردن که احمدی نژاد بیاد توش جولان بده و به ویرانه تبدیلش کنه.

واقعاً هیچ انتقادی به خاتمی وارد نیست، جز اینکه ما معتقدیم شجاع نبود و شما معتقدید خیلی ارزشی نبود.
وگرنه چه قلمها که در مذمت خاتمی فرسوده نمیشد. (2991882) (alef-13)
 
اسفندیار
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۲:۰۰
یوسف گم گشده باز آید به کنعان غم مخور (2988752) (alef-17)
 
سیفیاری
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۰۳:۱۷
چه یوسفی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (2989714) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۲۸:۱۲
یوسف برگرده همه ی اهالی کنعان فرار می کنن! (2990992) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۱۳:۳۰
یوسف بوتاکس کرده!!!! (2991695) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۳:۱۳
پس مشخصه که روحانی از الان خودش رو در برابر احمدی نژاد شکست خورده می بینه و ناچار به رد صلاحیت او امید داره...
احمدی نژاد محبوب ملته (2988754) (alef-17)
 
صدرا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۴:۲۱
دوران نخبه کشی و فرار از عقل جمعی ، قائم به فرد بودن در تصمیمات یک کشور 70 میلیونی و سرانجام اعتماد به نفس وحشتناک کاذب این فرد 70 کیلیویی ، به قول دکتر توکلی تایید و یا رد صلاحیت او ازمونی است برای شو.رای نگهبان . (2988758) (alef-17)
 
عماد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۴:۲۶
شما چطور بین کسی که نامش در جای جای سیاست و مدیریت کشور طی چهل سال گذشته ثبت شده و کسی که تا قبل از تکیه زدن بر کرسی شهرداری عملا یک گمنام جویای نام در فضای بوروکراسی ، بود قیاس میکنید. مقایسه ای بین پیچک و صنوبر . (2988759) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۷:۱۳
مردم نيازي به پيچك و صنوبر ندارند . از دروغگوئي وخيانت خسته شده ايم (2989255) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۴:۲۸
هیچ اشکالی ندارد احمدی نژاد رد صلاحیت شود، اما آیا آقای روحانی که در انتخابات قبل به مردم وعده های دروغ داد، باید تایید صلاحیت شود؟ (2988760) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۰۸:۵۰
کودوم وعده دروغ؟؟؟؟ (2990930) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۵:۰۳
کلمه رادیکال در تیتر به نظر من اضافی است خود کلمه اول بار رادیکال رو هم داره. (2988762) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۶:۳۴
ایشالله که تایید نمیشه.من خودم 88بهش رای دادم ولی 4سال دوم حسابی خراب کرد..... (2988771) (alef-17)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۶:۴۷
واقعاً براتون متاسفم ینی اینقدر کینه از احمدی نژاد دارین.
آقای توکلی این خود شما نبودید که می گفتید من احمدی نژاد را برای کاندید شدن راضی کردم. (2988773) (alef-17)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۰۲:۰۹
دوست عزیز دکتر توکلی درآن شرایط درمقابل بد وبدتر به ایشان فکر می کرد ولی دید مردی 11روز دورکاری وعدم تمکین به قانون و.... از آب درامده است . (2988975) (alef-17)
 
صمدي
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۵:۰۷
ما كينه ورز نيستيم ما نگران تخريب مجدد كشوريم. (2989904) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۱:۳۰
این جمله بسیار زیبایی در توصیف دکتر احمدی نژاد بود .
"او به دنبال ايستادن بر قله اجراست. بدود، كار كند، دربيافتد، زمين بزند، زمين بخورد و برخيزد و هماوردي را خود به شخصه باز آغاز كند."
ان شالله خدا او و همه خادمین مخلص نظام را کمک و یاری دهد . (2988787) (alef-17)
 
majid
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۱:۳۸
چرا اين همه ترس نكنه يه جاي كارتون ميلنگه (2988789) (alef-17)
 
دانشجوی سابق
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۴۷:۳۶
نویسنده رندانه به دنبال مطرح کردن احمدی نژاد است ولی تیرش به سنگ خواهد خورد. (2989477) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۳:۰۵
وچرا شما میترسین که او برگردد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2988790) (alef-17)
 
سیفیاری
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۱۶:۴۲
می ترسیم برای اینکه:
1-ارزش پول ملی را به یک سوم برساند.!
2-برای هر نوزاد یک حساب یک میلیونی باز کند!!
3-به هر خانوار 1000 متر مربع زمین برای کاشتن گوجه فرنگی بدهد!!!
4-به مردم و فقرا سهام عدالت بدهد تا آنها ثروتمند شوند.!!!!
5-تورم را به 45٪ برساند!!!!!
6- به هر نفر 45500 تومان یارانه داده و در عوض به ازای هر نفر هزینه زندگی را چند برابر کند.!!!!!!
7- موقع گرانی بگوید بیایید از محله ما خرید بکنید.!!!!!!!
8-در شب انتخابات آنهم فقط یکبار به همه "سود سهام عدالت"بدهد.!!!!!!!!
9-دست معاونین خود را در انجام انواع فسادها باز و برای کابینه خط قرمز قائل شود.!!!!!!!!
10- رابطه و تعامل با کشورهای دیگر را به تعطیلی بکشاند و...!!!!!!!!!
11- مردم را... فرض کند.!!!!!!!!!!!
12-هاله نور ببیند.!!!!!!!!!!!!
13-با دادن پول نقد به مردم ، عوامفریبی کند.!!!!!!!!!!!!!
14- یازده روز دورکاری کند.!!!!!!!!!!!!!!
15- باز هم بگم؟ بگم؟!!!!!!!!!!!!!!! (2989761) (alef-13)
 
مهران
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۳:۳۸
محمود دلاور،دلاورانه بازخواهد گشت،بدون خطاها و اشتباهات گذشته. (2988793) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۵۷:۱۹
محمود توبه کرده !!! (2991785) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۴:۲۹
همانگونه که نویسنده هم نوشته است ؛ تا زمانی که آیت الله جنتی در شورای نگهبان حضور دارد ؛ تایید صلاحیت احمدی نژاد صفر است . زیرا این آیت الله با هر چیزی کنار بیاید با زمین گذاشتن و مخالفت با فرمان رهبر انقلاب به هیچ عنوان کنار نمی آید..... از اینها که بگذریم با بقیه حرفهای نویسنده هم موافقم (2988796) (alef-17)
 
اجمالي
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۵:۰۷
هاشمي به بهانه كهولت سن رد صلاحيت شد . دليل اصلي اش هم مواضع او در 88 بود كه هنوز هم كوتاه نيامده و عذرخواهي نكرده.

اما براي احمدي نژاد چه بهانه اي وجود دارد؟ (2988801) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۱:۳۶
ریختن پته همه روی آب (2989178) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۵:۲۵
نویسنده محترم با توهماتت خوش باش (2988803) (alef-17)
 
قائم
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۶:۵۰
بله دولت فعلی ناکارآمد است و دوباره باید احمدی نژاد برگردد و رونق را به اقتصاد بازگرداند رشد اقتصادی را دو رقمی کند و تورم را به صفر برساند روابط را با تمام کشورهای جهان مانند کومور و گینه بیسائو را به بالاترین سطح برساند و نفت را بیاورد سره سفره مردم یادم رفت بگم احمدی نژاد بازگردد و پاکدستانی چون رحیمی و مرتضوی و بقایی را برگرداند سره کار . (2988813) (alef-17)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۷:۵۶
نويسنده محترم احمدي نژاد را بهانه قرار داد و هر چه دلش خواست نثار دولت و سايرين كرد. برادر عزيز شهامت داشته باش و نظرات خود بدون بهانه بيان كن. (2988819) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۸:۰۲
قطعا شورای نگهبان این فرد را رد صلاحیت میکند به خاطر ایسادن مقابل رهبری نه یک بار بلکه سه بار و گم شدن نامه های رهبری که جنبه دستوری داشته که اگر این کار را نکند در صلاحیت خود شورای نگهبان باید شک کرد!!! (2988820) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۶:۳۶
چه رد صلاحیت بشود و چه نشود، برگه های رای ما احمدی نژاد خواهد بود. (2989312) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۰:۰۰
تحلیل خوبی بود (2988830) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۱:۳۴
یا هو
فلاکت امروز کشور بخاطر بی تدبیری احمدی نژاد بود. دور اول انتخاباتش به خاطر رفتار خوب طرفدارانش به او رای دادم و دور دوم از ترس موسوی به او رای دادم چون احساس کردم با ورود موسوی کشور دچار تنش می شود که این طور هم شد ولی رای به احممدی نژاد هم یک اشتباه بزرگ در دور دومشبود (2988839) (alef-17)
 
آبدارچی ام
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۶:۱۸
نمیدونم مگه این اقا چقدر ترس داره هر روز ازش مطلب میزنن
هر سایت اصلاح طلب و اصولگرا بری یه مطلب علیه اش هست (2988857) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۶:۳۹
این مزخرفات زمینه ساز شستن این آقا و روی کار آوردن دوباره کاسبان تحریمه. (2988858) (alef-17)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۱:۴۵
هه استاد بزرگترین کاسب تحریم اقای روحانی بوده ک با همون شعار رای اورده ما تحریمارو فلان میکنیم بثار میکنیم (2989410) (alef-17)
 
آبدارچی ام
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۰۱:۴۹
کاسب تحریم دولتیه که دنبال توافق بدون لغو تحریم هاست. (2990913) (alef-13)
 
حسینی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۸:۱۵
آقای احمدی نژاد با آن همه خدمات ارزشمند و خدمت شبانه روزی در همه جای ایران خصوصا مناطق محروم و برای قشر مستضعف اگه تایید صلاحیت نشه پس چه کسی باید صلاحیتش تایید بشه .. در آن شرایط هیچ کس دیگر هم لیاقت تایید صلاحیت رو نخواهد داشت و چه کسی قابل مقایسه با اوست ... به هرحال مردم عزیز مجدانه او را تایید صلاحیت خواهند کرد . و هیچ چیز در مقابل اراده مردم پایدار نخواهد بود . همچنان منتظر خادم ملت هستیم (2988864) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۸:۳۲
درود بر جلیل محبی جنس مقالتون واقعی بود (2988865) (alef-17)
 
فرناز
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۳۹:۱۸
توجه شود:
در بند 4 مقاله از عبارت "شورای نگهبان قانون اساسی" نام برده شده که
می بایست تصحیح شود: شورای نگهباان(طبق نص صریح قانون اساسی) (2988870) (alef-17)
 
پیام
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۴۰:۴۵
هیچ چیز بعید نیست . ما ملت عقبگردیم (2988872) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۴۳:۰۱
به امید موفقیت و سربلندی برای دکتر محمود احمدی نژاد (2988883) (alef-17)
 
ali
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۴۳:۱۳
اقبال به این آقا داره زیاد میشه؟ آره همون چهار میلیونی که به آقای جلیلی رای دادن کم کم دارن به ایشون اقبال میارند! خدا چرا یه نظرسنجی مستقل تو کشور نیست تکلیف همه توهم هارو راحت کنه (2988884) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۴۸:۳۷
این اقبال از روی همین نظرات مردم به خوردت نرفته هنوز ؟ (2989480) (alef-3)
 
سروش
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۴۶:۳۰
بگذارید در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری نشان میدهیم ان توده مردم نظرشان با کیست. در اتخابات 92 هنوز خیل عظیمی از مردم به خاطر ناامیدی از نتیجه شرکت نکردند درحالی که رای همگی آنها روحانی بود. انتخابات بعدی منتظرتان هستیم اقایان دلواپس (2988897) (alef-17)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۴۸:۳۶
اصلا با نظر نويسنده محترم موافق نيستم. خواهشا نظرات شخصي خود را به توده مردم ارتباط ندهيد. ما خود زبان داريم و هيچ گرايشي به محمود احمدي نژاد در ما زياد نشده و تازه داريم خاطرات تلخ ( بدترين خاطرات جواني) خود را فراموش مي كنييم (2988909) (alef-17)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۰:۱۹
در ضمن ما نميخواهيم اقاي روحاني با يك سخنراني مثل دوست شما قيمت هاي جهاني( بخوانيد بازار ارز داخلي) را جابجا كند كه عده اي معدود مثل با خبران(بخوانيد دلواپا) از ان نفع ببرند. (2988917) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۲:۱۳
بعد از مدت ها بلاخره یه حرف حساب شنیدیم . در حالیکه رسانه های دیگر مشغول سیاه نمایی احمدی هستند .... (2988924) (alef-17)
 
آرش
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۲:۴۲
از جانب خودت حرف بزن
توقلب تو هست
قلب من فقط سختی و درد از دوران تاریکش به یاد داره
هرچند خیلیا نونشون با با دکتر بوده (2988925) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۲:۵۹
به احمدی نژاد رای خواهیم داد چه کاندید مجلس شود چه کاندید ریاست جمهوری . (2988928) (alef-17)
 
بنده خدا_اصل
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۴:۲۷
خدايا به ملت و کشور ايران رحم کن. شوراي نگهبان نبايد اجازه دهد دوران سياه دوباره تکرار شود. (2988935) (alef-17)
 
حسین قارداش2415
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۴:۵۲
او بیاید از کشور مهاجرت خواهم کرد! (2988938) (alef-17)
 
امیر اردلان
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۵:۰۲
حضور مجدد احمدی نژاد در قدرت امری غیر محتمل است: اول آنکه بعید به نظر می رسد نظام مجددا به فردی که ثابت کرده به شدت غیر قابل اعتماد است، میدان دهد و در ثانی در صورت حضور در عرصه انتخابات هم شانس زیادی ندارد هر چند که در مجموعه اصولگرایان بیشترین پتانسیل رای اوری را دارد - علی الخصوص در میان طبقات پایین تر اجتماع- اما حجم خسارات، مفاسدو بی تدبیری هایی که طی 8 سال ریاست جمهوری به مجموعه نظام و کشور وارد کرده است به میزانی زیاد است که به راحتی دست رقبای او را برای افشاگری باز می گذارد و نکته بسیار مهمی که نیاید فراموش کرد این است که حضور احمدی نژاد به شدت انگیزه آرای خاموش را برای حضور در انتخابات به منظور جلوگیری از به قدرت رسیدن مجدد او افزایش می دهد. (2988940) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۱:۲۱
بازهم صد رحمت به احمدی نژاد که در تشخیص مصلحت نظام جایی دارد، خاتمی رو که حتی تو تشخیص مصلحت نظام هم راه ندادند. (2989363) (alef-17)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۰:۰۶
نه این دولت قابل اعتماده حتما؟ که با حرفاش صدای بیشتر مراجع اقای دکتر عباسی دکتر رحیم پور رو هم در اورده (2989401) (alef-17)
 
بیطرف
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۵:۳۷
به نظر من این مقاله نهایت بی احترامی به شعور مردم است که فکر می کند مردم خیانتکاران و خدمتگزاران خود را نمی شناسند حتی اگر بخشی از مردم از روی سادگی این را درک نکنند اما بخش زیادی از مردم آن را می فهمند اما ترجیح می رهند فعلا سکوت کنند (2988942) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۵:۵۶
ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺎﺩ ﺍﺣﻤﺪﻯ ﻧﺰﺍﺩ ﻣﻨﺘﻆﺮﺕ هستيم (2988946) (alef-17)
 
صمدی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۷:۲۸
ترا به خدا بسه هر چی بدبختی داریم از این فرد است ۰اینقدر روی او مانور ندهید ۰ ازدو سال آرامش کشور خسته شدید دنبال جنجال و تنش اختلاس و۰۰۰۰۰ هستید. الف منتشرکن اگر بی طرفی (2988954) (alef-17)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۰۶:۵۳
شمادکجا زندگی میکنی که آرامش داری؟بگو ماهم بیایم (2989735) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۷:۵۲
... در خواب بیند پنبه دانه. (2988956) (alef-17)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۸:۴۶
احمدی نژاد بهترین گزینه برای ریاست جمهوری سال 96 (2988960) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۰۴:۵۴
از روحانی راضی نیستم ولی آلزایمر هم ندارم که به طیفی رای بدم که مثل چنگیز خان بر اقتصاد ایران تاختند (2988991) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۰۶:۰۴
اگه احمدي نژاد سال ٨٤ بود بهش راي ميدادم ! احمدي نژاد بدون مشايي و بقايي و ...
اما امان كه خسته شديم از حرفها و حديث ها !!! (2988998) (alef-17)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۰۲:۱۵:۳۰
احمدی نژاد همونه
فقط طرح هدفمندی را اجرا کرد و چون خیلی عواقب اقتصادی داشت مخالفان همه چی را بوق و کرنا کردن
حتی موافقان هم واسه اینکه از قافله کم نیارن در تخریب همصدا شدن
یادم نمیره در تلویزیون همه کاندیداها مسکن مهر که امید قشر ضعیف بود را چطوری کوبوندند (2997130) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۰۷:۴۱
(ناكارامدي دولت جاري در اداره اقتصاد، ركود و بيكاري شديد، انفعال شبيه به موت برخي در مقابل بيگانان و دشمنان ايران، توهين هاي به انتقاد كنندگان)
همه اینهایی که گفتید نقاط قوت دولت هستند. اقتصاد (مهار و کاهش تورم در شرایط تحریم، اجرای دو فاز هدفمندی، خروج کشور از رکود، تحول نظام سلامت، مبارزه عملی با فساد)، سیاست خارجی توانمند و مبتنی بر عزت ملی و البته ایستادگی در مقابل دروغ گویان و بلندگوداران بی پیشینه ای که خواسته های نامشروع خودشان را به مردم نسبت می دهند( بی شناسنامه).
بنابراین تلاش بی خود برای بازگرداندن احمدی نژادیسم به کشور نکنید که مردم بیدارند. (2989006) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۶:۴۹
خودتون زدی خواب کدوم مهار تورم . اصلا تورم را برای من تعریف کن عزیزم؟ کدوم اشتغال تا الان چند تا شغل در کشور ایجاد شده . عزت ملی اینه سوخت غنی سازی شده از بیست درصد که حاصل خون شهدای هسته ای بود به 3 درصد برسونند . بله که مردم بیدارند. بیدار نبودند امثال شما در جریان فتنه سال 88 داشتید کشور به ورطه نابودی می کشوندید با درایت رهبری جلو امثال شما گرفته شد . احمدی نژاد به اندازه خودش گند بالا آورد که خدا و رهبری ایشون رهم ببخشد (2989148) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۰۷:۴۹
تورم، همونیه که محمود جونتون رسوند به 40 درصد! سال 90 خیلی دور نیست که از حافظه ی ما پاک شده باشه! (2989740) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۵۶:۵۲
جوگیر نشو اون خون شهدای هسته ای که تو ازش حرف میزنی خودزنی دولت بود احمدی نژاد با ترتیب دادن مصاحبه بچه های هسته ای با اجانب به منظور جلب رضایت و روشنگری عامل شناسایی افراد شد و مزدوران هم طی 2 سال به ترور مشغول شدند الان خون بچه های هسته ای عزیز شده خود احمدی نزاد تو نیویورک به خبرنگار گفت چه اشکالی دارد دانشمندان ما بنشینند با دانشمندان شما مباحصه کنند مصاحبه کنند دلیل و منطق همو بشنوند انگار که جلسه خواستگاریه !!! (2990231) (alef-13)
 
اردوان
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۰:۳۰
بعد از افتضاح قهر 11 روزه عملا دکترتون دچار مرگ سیاسی شد (2989014) (alef-17)
 
وندی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۱۵:۳۲
lمن بشدت مخالف آقای احمدی نژاد و تفکر ایشان هستم ولی این دلیل نمی شود که ساده ترین اصل دموکراسی را زیر پا بگذاریم نه تنها احمدی نژاد بلکه هر کسی باید خود را به محک رای مردم بگذارند تا وزن هرکسی مشخص شود / اینکه مردم ما تا چه حدی دارای بلوغ و فهم سیاسی هستند بحث دیگریست (2989038) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۳:۰۷
«دوراني كه علي رغم فشار هاي اقتصادي دولت در صحنه بود از اين استان به آن استان سركشي ميكرد. هر روز ابتكار جديدي از ناحيه دولت سر ميزد كه شايد موفق هم نميشد اما نشان از پويايي دولتمردان داشت. سخنراني نبود كه به دشمن حمله نشود و باهركلمه از سخنراني قيمت نفت بالا و پايين نرود...»
این جملات درر بار سایت محترم الف است، حال چرا این سایت منتسب به جناب توکلی که هر روز یک موضعی دارد همواره در صدد تطهیر دولت احمدی نژاد که با آب تمام اقیانوسها هم قابل تطهیر نیست تلاش مضاعف می کند خیلی روشن است و نیازی به تجزیه و تحلیل ندارد، سایت محترم الف فقط همتش را برای تخریب دولت تدبیر و امید گذاشته است ، احتمالا منافع ایشان هم در قالب همان دولت نهم و دهم تأمین می شود که اینگونه به حمایت و لو غیر علنی آن می پردازد و دولت روحای را مدام تخریب می کند ، در هر صورت باشد تا اپر انتخابات آزادی برگزار شد مردم تکلیف خودشان روشن خواهند کرد و در انتخاب نمایندگان بعدی حرف خود را خواند زد، هر چند عده ای به رأی و اراده مردم اعتقادی ندارند (2989073) (alef-17)
 
عادل
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۳:۳۶
البته در جواب دوستمون
روابط احمدی نزاد با 170 کشور بود بغیر از کدخدا و 5 کشور . اونم در حال مذاکره بودن باهاش . اما روحانی با هیچ کشور و مذاکره با کدخدا و دلخوش به احوالپرسی با روباه خبیث انگلیس و کدخدا امریکا .
روحانی
منتقدین تو ایران بزدل و ترسو و ضد مقاوت اقتصادی و عدم توجه به نیروهای علمی و انسانی کشور ،ولی احمدی نژاد توجه عالی به رشد اعلم داشت بالاخص جوانان که رشد موشکی ، هسته ای ، نانو وسایر رشته های علمی ولی الان جناب روحانی سبب تاراج دستاوردهای هسته ای . عدم رشد فرهنگی وحتی وارفتگی رشد فرهنگی . دلبستن به رفع تحریم برای رشد بهجای توجه به اقتصاد مقاومتی و..... .
کورکورانه و نا منصفانه احمدی نژاد رو تخریب نکنید .
این تدهبون (2989078) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۲۳:۰۴
و ایضا رشد ۴۰۰ درصدی قیمت دلار + بحران مالی بانکها و موسسات قارچ گونه که دکتر احمدی نژاد به تمام انها مجوز داد + رشد ۳۰۰ درصدی قیمت خودرو + تماس نرخ ارز با قله ۴۲۰۰ تومان و حرکت به سمت ۵۰۰۰ +
رشد ۳۰۰ درصدی قیمت مسکن + کسرب بودجه ۱۰۰ هزار میلیاردی + .... .
البته در رشد مسکن و دلار و سکه , منفعت میلیاردی به صرافها , املاکها رسانده و الحق به این صنوف خدمت کرده است. (2989779) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۹:۰۷
منظورتون قاره پهن اور افریقاست که غربش انگلیسه ؟ دنیا همونه ؟
اروپا - کل امریکای شمالی امریکای جنوبی به جز 2 کشور، اسیای دور ، اسیای صغیر ، کل خاورمیانه ، اقیانوسیه با ایران مشکل پیدا کردند ؟ این همه دنیا دقیقا کجاست ؟ (2990011) (alef-13)
 
دانشجو نانوشیمی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۴۰:۵۲
مقالات نانو که در زمان ایشان به چاپ می رسید به 2 پول سیاه نمی ارزید ! فقط بر کمیت تمرکز شده بود ولاغیر فقط توش یک اسم نانو بود حمایت می شد.
جالبه بدونید در تعداد مقاله نانو در منطقه اول بودیم ! اما در ثبت اختراع نانو و پتنت حتی از عربستان هم پایین تر بودیم! یعنی کاربرد ؟ پرر ... فقط فله پر کنید ... (2990015) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۰۲:۵۸
170 کشور؟
میشه ده تا شو بگيد (2990082) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۵۸:۲۷
کومور , گینه بیصاحاب , اتیوپی , جمهوری دمکراتیک کنگو , سوازیلند , گوام , جزایر مالدیو , ماداگاسکار , گالاپاگوس , جزایر سلیمان , پولیساریو , گینه کوناکری و .... (2990393) (alef-13)
 
فرشید
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۲:۲۵
دوست عزیز! 40 درصد گردش مالی دنیا در آمریکا و 40 درصد دیگه اون هم در اروپا و ژاپن صورت میگیره.امیدوارم درک کنی که قطع ارتباط با 80 درصد اقتصاد جهان چه معنی میده و چه تبعات زیانباری برای اقتصاد ایران داره. اونوقت بهتون میگن بیسواد ناراحت هم میشید. (2990147) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۲۷:۱۹
خیلی زحمت کشیدی تحلیل کردی لطفاً یک نوشابه بخور خساگیت رفع بشه (2991189) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۴:۰۶
احمدی نژاد حامی فقرا و محرومین (2989082) (alef-17)
 
فرشید
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۰:۰۹
بله شما راست میگید! در دولت کریمه احمدی نزاد به لطف تورم پایین و کاهش شدید قیمت مسکن و اجاره بها و همچنین کاهش شدید نرخ بیکاری و رسیدن اون به نزدیک صفر درصد فقرا و محرومین واقعا حمایت شدند!
نمیدونم واقعا بعضیها نابینا هستند یا می‌بینند و عناد میورزند؟! (2990137) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۴۰:۴۰
فقرا و محرومین : صرافی ها + طلافروشها + املاکی ها + واردکنندگان پورشه , مازراتی و...+ ایرانیان خارج از کشور و قس علی هذا . (2990191) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۲۵:۳۸
خیلی زیاد ما که در سایه دولتمند احمدی نژاد خیلی پولدار و در رفاه بودیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///////////////// (2991186) (alef-13)
 
سلمان
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۶:۳۱
این آقا همه رو به بازی گرفته
باور کنید احمدی نژاد یکی از زیرک ترین سیاست مدارهای تاریخه،خیلی خوب بلده با رسانه ها و احساسات مردم بازی کنه و من هم هر بار که خبری از این آقا می بینم ولو این که حرف هاش رو به سخره گرفته باشند باز هم تکرار اسمش من رو می ترسونه. (2989093) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۷:۳۲
به جای این همه چرت و پرت دو تا مطلب درست و حسابی بنویس یعنی این قدر از امدن احمدی نژاد میترسید بله احمدی نژاد از روحانی خودتون میدونی که رای بسیاری داره . خدا وکیلی دو این دو سال که آقای روحانی اومدند چه گلی به سر این مملکت زده که احمدی نژاد نزده (2989099) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۱۷:۳۰
فقط دو موردش رو میگم. یکی تثبیت وضعیت اقتصاد که دیگه شاهد بالا روفتن دقیقه ای نرخ ارز نیستیم. دومی هم رساندن نرخ رشد اقتصادی از منهای 6 درصد به مثبت 3 درصد است. البته بعید میدونم هواداران احمدی نژاد درکی از اثرات ویرانگر رشد منفی اقتصاد داشته باشند. (2990129) (alef-13)
 
واقعیت
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۰۲:۰۹:۴۲
قیمت واقعی دلار الانه حدود 6000 تومانه

بزار توافق بشه و ملت از خواب بیدار شن اونوقت کم کم معلوم میشه (2997124) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۲۸:۰۹
رکود با برنامه دولت روحانی خیلی بهتر از تورم دولت احمدی هست . (2989104) (alef-17)
 
سلیمان کرمی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۵:۳۱
این روزها به برکت فضایی که ایجادشده ،همه می توانند براحتی حرف بزنند.نویسنده ی محترم مقاله هم به تأسی ازوضع موجودبه سخنرانی شبهه افکنانه پرداخته است که اگراین سخنان را درزمان احمدی نژادمی گفت،شاید عواقبی برای اوداشت.اومی خواهد احمدی نژاد را دوباره به قدرت بازگردادند وشورای نگهبان را نیزبا خود همراه می کندکه بیاید دست رد به سینه ی احمدی نژاد نزند.این مقاله معلوم نیست چقدر مخاطب دارد وچه اندازه تأثیرگذارمی باشد ولی معلوم است که سنگ لای چرخ دولت مستقرگذاشته وازدشمنی خود با هاشمی پرده برمی دارد.منطق این نوشته برپایه ی تهمت زنی و آلترناتیو پروری است ؛اما نویسنده فراموش کرده است که احمدی نژاداساساً نمی تواند به قدرت بازگردد؛اوتمام پل های پشت سرخودراشکسته وراه برای بازگشت ندارد،حتی احتمال دارددرروزی از روزهای خدا،اورا بخواهندتا واقعاً روشن کنددرمدت هشت سالی که برمسند قدرت بوده،منافع ملت را دردرازمدت برفنا داده ویا کسی بوده که اقتدارملت را ارتقاداده است.اگردشمنی های شخصی وغرض ورزی های جناحی را کنار بگذاریم وواقعاًبرای خاطرمنافع انقالب اسلامی حرف بزنیم،آیا واقعاًاحمدی نژاد ازنظر انقلابی گری وامام محوری کسی بوده که انقلاب اسلامی مانند اورا نداشته ونخواهد داشت؟ویا کسی بودهکه به ارکان انقلاب اسلامی ضربه زده است؟
معلوم نیست نویسنده ی محترم ازچه جناحی حرف می زند وچرا مصرّاست بباوراند مردم درپی آوردن او به قدرت هستند؟آیا درکشور ما کسی پیدا نمی شودکه اگر به زعم نویسنده روحانی اقبال مردم را ازدست بدهد،بیاید وریاست جمهوری اسلامی رااداره کند؟چرا بعضی ها همیشه به دنبال این هستندکه رفته ها را بیاورند وروی کسی حساب بازنکنند.من به شخصه ازطرز استدلال این نویسنده ی محترم به همجناحی بودن ایشان با احمدی نژاد رسیدم اما حقیقت این است که جناح آقای احمدی نژاد اگراصول گرایان بودند،دیگرنیستندواگرچنانچه همجناحی های او قشربخصوصی هستندکه نه اصول گرا ونه اصلاح طلب هستند،اینان هویت مصخصی ندارند وبعید است مردم آنچنان که با اصول گرایان واصلاح طلبان مأنوس می باشند،با این گروه تازه برخاسته آشنایی داشته باشند واگرداشته باشند،بعید به نظرمی رسد که به آن ها اعتماد واطمینان نشان بدهند،وانگهی اگرحلقه ای که جناح دکتر احمدی نژادراتشکیل می دهدهمان گروهی باشد که به حلقه ی انحرافی مشهوراست،اقبال مردم نسبت به آن ها ازهمین الآن پیداست.تازه چرا دولت روحانی را به وادادگی دربرابر دشمن متهم می کند؟ آیا این حرف واقعاً درست است ازطرف دیگر،ادعا شده که درزمان احمدی نژاد بخاطر سخنرانی های او قیمت نفت بالا وپایین می شده است!ازعجایب روزگارنیست اگرقبول کنیم دشمنی با دشمنان درحرف زدن باعث بالا وپایین رفتن قیمت نفت می شود؟اوپک که اعلام کرده علت سقوط نفت عمکرد عربستان درتولید زیاد بوده وازطرفی هم پربودن ذخایر نفتی آمریکا بوده است؛حالا ما چطور قبول کنیم که حرف های آقای احمدی نژاد باعث نوسانات قیمت نفت بوده است؟یعنی اگرآقای احمدی نژاد برگرددوهمان حرف هارا تکرارکند،قیمت نفت تکان خواهدخورد؟این آدرس غلط دادن به مردم توسط این نویسنده ی محترم ،بیشتر یک عوام فریبی است.
دراین نوشته،افرادی که ازدولت آقای احمدی نژاد گرفتارشده اند وبرخی هم درانتظار احضار ومحاکمه می باشند،جدا ازخود آقای احمدی نژاد نام برده شده اند،اما واقعیت این است که احمدی یعنی همان هایی که نویسنده با بی مهری ازآن ها نام برده است.همچنین حضوراحمدی نژاد درجایگاهی که شهدای غواص ازجلوی آن رد می شدند، ودست تکان دادنش درآنجا،زیا دهم زیبا نبود وهیچ بهره ی دنیوی حداقل برای احمدی نژادیسم نداشت؛حتی جالب هم به نظر نمی آمد.وحالا معلوم نیست چرا نویسنده ازحضوراحمدی نژاد درآن مراسم ذوق زده شده وگفته است تمام مردم به او دست تکان می داده اند؛این تکه هم ازآن سوء استفاده های مرسوم ازنام معزز شهدا به نفع گروه خاص می باشد. (2989142) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۷:۰۴
الف چرا حرف 2 روز قبل احمدی نژاد رو که گفته بود آمریکاییها میخوان امام زمان رو دستگیر کنند رو تیتر نکردی؟؟؟ (2989152) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۷:۳۴
چرااینقدر ازاحمدی نژاد شماواهمه داریددرطی این دوسال شما همیشه بیشتر اینکه نگران مشکلات باشید نگران آمدن احمدی نژاد بوده اید مردم دیدند ک چطور رییس یک دولت برای رفع آلام مردم شهر به شهر رفت تا یک عزم ملی ومدیریتی برای پیگیری مشکلات مردم بوجود آوردکه آورد (2989158) (alef-17)
 
لرستانی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۹:۲۹
مژده ای دل که مسیحا نفسی میاید
بی صبرانه منتظرت هستیم جناب دکتر احمدی نژاد
ا یشان اقبال عموم محرومین و مستضعفین و حتی طبقات بالا را دارند
مطمئن باشید (2989167) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۶:۱۲
چرا اینقدر از احمدی نژاد می ترسسید و اینقدر تبلیغات برعلیه او می کنید - این هم مثل بقیه روسای جمهور - مگر هاشمی در دوران ریاست جمهوریش جو خفقان و سوء استفاده تمام عیار در کشور را بوجود نیاورد و همه شما سران قورا و مجلسیان حتی نمی توتنستید کلمه ای باو بگویید بلای چشمتان ابروست - یادتان رفته خاتمی هم بسیار مورد نقد واقع می شد و حالا احمدی نژاد -ما از این دولت آقای روحانی هیچ ابتکاری مگر خانم ابتکار ندیدیم - حداقل احمدی نژاد در میان مردم بود و با مردم میجو شید - وامهای روستایی رو مصوب کرد - مسکن مهر رو راه اندازی کرد - به جاده ها و پل ها سورسامان داد - جلو بخور بخور مدیران پروازی و سوء استفاده از رانت اطلاعات را گرفت و می توانم هها مورد دیگر را بگویم - اشتباهات زیادی هم داشت - اما تحرک داشت و اگر کاری نمی توانست بکند حداقل گوش شنوا داشت - این دولت حتی تحمل یک جمله انتقاد را هم ندارد-و اصلا تحرکی ندارد و منتظر است که به توافق هسته ای برسیم تا بعد چه بشود و یا نشود -حرف زیاد دارم اما تورو بخدا واقعیتها را هم بگویید - من از دوران جوان یو اولین دولت بعد از انقلاب اخبار و وقایع سیاسی و اقتصادی کشور را دنبال می کنم و می توانم صدها مطلب از ندانم کاری مجلس و سه قوه بیان کنم - اما با تامل و نگاه به بیانات رهبری موضوعات را دنبال می کنم - پس جو سازی نکنید - مردم آگاه تر شده اند و کور کورانه از جیزی پیروی نمی کنند (2989200) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۵۴:۰۸
آیا اقای روحانی می گوید تورم 15درصد است راست می گوید یک گرایه ماشین 20 درصد نان 100درصد خوراکی 120درصد انشعاب آب وبرق وگاز 150درصد گران شد ورکوداقصادی وبیکاری روز بروز افزایش قضاوت باشما (2990056) (alef-13)
 
اسدی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۵۷:۰۶
آقای روحانی تورم وبیکاری و روکد اقصادی کمر مردم شکسته تا کی دروغ می گوید (2990065) (alef-13)
 
سارانی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۵۸:۵۴
آقای روحانی فقط طرف داره سرمایه دار زنده باد احمدی (2990073) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۸:۴۶:۴۷
از کسی که 60 درصد در امد نفت کل دوره جمهوری اسلامی را داشت و270 هزارمیلیارد بدهی برای دولت بعد گذاشت بایدترسید از کسی که در دوره او اختلاس ها به هزاران میلیارد رسید باید ترسید واقعا ترس دارد چرا نترسیم آدم عاقل ار موجودات ترسناک می ترسد (2993535) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۴۸:۱۴
یه حقیقت مسلم اینه که عمده آرا و طرفداران احمدی نژاد در بین قشر مستضعف و روستا ها و کشاورزان محترم کشور هست و این اقشار هم تو سایتها و اینترنت حضور فعالی ندارن... نتیجه میگیریم که دوستان عزیز فریب این لایک های مجازی رو نخورید. درسته مخالفان احمدی تو لایک زدن اکثریت هستند ولی نتیجه انتخابات با لایک مشخص نمیشه...!!!!
الف لطفا منتشر کن دوستان یه موقع توهم ما اکثریت ایم چون بیشتر لایک داریم رو ور ندارن. (2989212) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۱:۲۲
بهایش خون است خواهیم پرداخت. کشور را به خاکستر سیاه نشاند (2989223) (alef-17)
 
rezagol
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۳:۰۱
اگر ملت را انقدر ابله تصور کردید که به این مقام شامخ رای می دهند .خوب بدهند زیرا از قدیم بزرگان ما فرموده اند .کسی که خاک می خورد .خودش دل دردش را خواهد کشید .پس خلایق انچه لایق (2989239) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۳:۳۰
من هر دو بار به ایشان رای داده ام اما بازگشت احمدی نژاد با تفکر کنونی را برای کشور مضر میدانم.اما فکر میکنم که او نه سوادی سال سال 96 که به فکر انتخابات سال 1400 می باشد.چون هنوز مخالفانش با تمام قوای رسانه ای و شخصیت های سیاسی خود حتی هاشمی رفسنجانی مشغول حمله به او هستند.و این نه فقط از روی تسویه حسابها گذشته که از ترس رویارویی آینده نیز هست.کمتر سخنرانی از طرف مقامات مخالف او و دولتمردان میتوان یافت که حداقل نیش و کنایه ای به دوران او نزنند و حمله نکند و آماری از تخلفات ندهند.اما احمد نژاد هوشمندانه سکوت کرده و اتفاقا این سکوت بیشتر رقبایش را می ترساند.جریان رقیب او قطعا از بازگشت او هراسان است.و ناکارآمدی دولت نیز به این نگرانی دامن زده است. (2989240) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۲۳:۲۵
چقدر هوشمندانه مگر حرفی دارد (2991181) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۳:۳۳
این صرفا نظر شماست که آقای هاشمی در سال 88 به حاشیه رانده شد. اتفاقا از اون به بعد روز به روز داره به محبوبیتش اضافه می شه. (2989241) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۶:۰۹
جملات دارای اغراق، استفاده از کلمات افراطی و توهین های عجیب و غریب
کجای سیلست خارجی ما وادادگی مفرط است؟
یعنی واقعا نویسنده مسلمان و روزه دار است و این طوری صحبت می کند
تعجب می کنم از الف که سر نشر نظرات محدودیت میذاره اما نوبت به مطلب میرسه چنین مطالبی رو پخش میکنه
یعنی میخوام بدونم عبارت انفعال شبیه به موت برخی در مقابل بیگانگان، دقیقا چه کسانی هستند و نویسنده چه طور اجازه داره چنین عبارلتب را بدون سند در متنش بیاره
یادتون باشه از نظر اخلاقی این عبارات دچار مشکل اساسی هستند و روز قیامت باید پاسخ داده شوند (2989252) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۰۵:۰۶
نخیر!اون موقع که جناب ایشون!!میفرمایند ترسوها برید جنهم!!!درباره موت صحبت میشود.دوستان ما فقط در مقابل داخلی ها شجاعت دارند، اما به اونایی که گزینه های روی میز خودشون رو هر روز چک میکنن که از گل بالاتر نمیشه گفت!میشه؟! (2989535) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۶:۴۳
سخنراني نبود كه به دشمن حمله نشود و باهركلمه از سخنراني قيمت نفت بالا و پايين نرود...

نویسنده این مطلب دقیقا بر چه اساسی این مطلب را نوشته؟ آیا می تواند دو مثال بزند؟ (2989253) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۸:۵۹
به جز دلواپسان هیچکس گرایشش به احمدینژاد بیشتر نشده (2989267) (alef-17)
 
قرتاسي
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۹:۵۰
سر كشي مي كرد و هركجا را آباد مي ديد ويران مي كرد راست مي گي بنده خدا پويا بودش. نمونه اش سد گتوند كه حرف محققين امر را گوش نداد و با وجود مخالفت ميلياردها تمن ضرر به خوزستان وارد كرد/. (2989273) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۲۰:۴۱
چرا بدون اطلاع اشتباهات دولت هاشمی و خاتمی رو گردن احمدی نژاد میندازید
سد گتوند ساخته دست دولت سازندگی بود اقاجان (2989587) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۲۲:۰۹
این دولت اینقدر داغونه که هرکی بیاد جلوش برنده است
حالا اگه احمدی نژاد باشه که خیلی باخت روحانی سنگین خواهد بود (2989589) (alef-6)
 
فراز
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۱:۴۷
خجالت داره آقای قرتاسی تمام تهمت هایتان این شکلی است بدون پایه و اساس (2991830) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۲:۱۰
من طرفدار اقای احمدینژاد بودم لما اقای جلیلی رو خیلی بیشتر از ایشون دوست دارم چون شخصیتشونو خیلی متین تر و انقلابی تر از احمدینژاد میدونم . ولی روزی اگر قرار به انتخاب روحانی و احمدینژاد باشد بین بد و بدتر من احمدینژاد را انتخاب خواهم کرد (2989288) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۲۱:۱۱
انتخاب کن خیلی مهم نیست شما سهم روحانی بدترین را درست گفتی اما احمدی نژاد را کاملاً اشتباه گفتی او بد نبود اصلاً قابل توصیف نیست ملت انتخاب دیگری دارد بین بدترین و بسیار بسیار بسیار و ......وحشتناکترین بدترین که روحانی است می پذیرد (2991175) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۴:۴۳
اكارامدي دولت جاري در اداره اقتصاد، ركود و بيكاري شديد، انفعال شبيه به موت برخي در مقابل بيگانان و دشمنان ايران، توهين هاي به انتقاد كنندگان و غير آنها دارد.!!!!
خیلی بی انصافید (2989304) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۷:۲۷
البته اگر احمدي نژاد كمتر مي دويد و از اين استان به اون استان كمتر مي رفت و ... خرابكاري اش كمتر بود
اگر كسي به جاي بذر گندم ، تخم علف هرز بكارد همان بهتر كه نكارد (2989318) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۰:۱۸
خدا خیرت بده نویسنده این مطلب باید ستود که بعد از دوسال یک نفر اومد با شهامت حرف همه مردم زد کسانی از این دولت حمایت می کنند که خودشان دارن نفع می برن و اگر نه عامه مردم با این دولت مخالف هستند (2989326) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۰:۵۲
احمدی نژاد جز تورم 40% - دلار 4000 تومنی - افزایش بیکاری - سکه 1.5 میلیونی چه چیزی برای کشور داشته ؟ (2989328) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۰۲:۱۳
بله.اختلاس (2990080) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۳۶:۱۸
اینها که گفتی تماما برای بنگاهی ها , صرافها , طلافروشها و کلا سرمایه دارها منفعت بوده الان هم دشمن اصلی دولت همین سرمایه دارها هستند که پشت دکتر احمدی نژاد مخفی شدند و سنگ فقرا را به سینه می زنند , تا به زعم خودشان دکتر را به ریاست دوباره برسانند تا بساط دلالی و مفت خوری شان دوباره پهن شود. خواهشا منتشر کن. (2990176) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۲۸:۰۷
رحیمی.مشايي و بقایی که دولت بودن (2990991) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۱:۱۳
خیلی تحلیل آبکی بود (2989329) (alef-17)
 
نکته سنج
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۱۹:۱۵
تحلیل نبود بلکه بیانیه حزبی بود! (2990432) (alef-13)
 
sam
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۷:۳۲
با سلام
طبق قانون اساسی «قوه مجریه» در این کشور از ضعیف ترین قواست و از کمترین اختیارات هم برخورداراست و شخص رئیس دولت هم بیشتر نقش تشریفاتی و نمادین دارد.اختیارات این مقام نیز از نخست وزیران عصر مشروطه بمراتب کمتر است.پس انتظارتمان هم باید در حد توان و اختیارات این مقام باشد.پس چه محمود بیاید و چه حسن، چندان فرقی به حال ملت نمی کند، زیرا اختلاف آنها در نهایت 10 درصد است و تصمیمات اساسی هم جای دیگری گرفته می شود. (2989350) (alef-17)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۱۸:۵۹
واقعا الف مدام القا می کنه دولت ناکارآمد هست! رشد اقتصاد رو از منفی 6 رسوند 3 درصد تورم کمتر شد تا مرز جنگ با آمریکا رفتیم الان مذاکره مستقیم داریم با آمریکا! خیلی رو می خواد یکی به این دولت بگه ناکارآمد! (2989357) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۳۱:۲۵
اول برو صورتت رو با آب سرد بشوی بیدار که شدی البته اگه لجبازی نکنی و بیدار شی میبینی این آمار ها و آمارهای دولت قبل همه الکی و دروغ بود. (2989982) (alef-13)
 
زارعی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۲:۲۵
از دست وادادگي و انفعال مفرط سياست خارجي دولت??????!!!!!!!!!!!!! (2989370) (alef-17)
 
مهندس ضیاییان
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۳:۲۱
وزیر راه این دولت جز شعار کار مهمی نکرد اکثر پرو{ه های احداث راه اهن اتصال استانها متوقف شد خانه سازی برای قشر محروم متوقف شد مترو فرودگاه که دولت قبل 80% ان را احئاث نمود متوقف شد (2989371) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۲۶:۳۱
جناب محبي نويسنده محترم مقاله گيرم تمام نقاط قوتي که گفتيد آقاي احمدي نژاد دارد و تمام نقاط ضعف ذکر شده در مورد دولت را نيز قبول کنيم چگونه با دروغهاي آقاي احمدي نژاد که مطالب را که خود گفته بود ميگفت منهم در روزنامه خواندم و در حضور 70 مليون نفر حاشا ميکرد را چگونه بپذيرم (2989384) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۳۶:۱۰
یعنی هر کی به احمدی نژاد رای داد، یا خورد و شرکت دار شد و در رفت با پول ها بیرون، یا از مردم ساده بود و هر بلایی سرش اومد هر روز بخاطر همون رای بود (2989435) (alef-17)
 
م ح ن
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۴۵:۱۲
نگفتی چرا هاشمی راتایید نکردند .؟چون سنش بالا بود امادکتر محبوب ما حالاحالاها جوان است وبرای انقلاب باید کار کند .احمدی نژاد در دلها جای دارد وکسی جرات رد صلاحیت ایشان را ندارد .فقط مشایی را با خودت نیار دکتر جان.دیگه عرضی نیست منتظر آمدنت هستیم .مواظب خودت باش . (2989468) (alef-17)
 
مامان بزرگ
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۵۳:۲۳
نویسند محترم از انجایی که هر نظری در جایگاه خودش محترمه

اما

دلایلی هست که اگر گسی خودت از بیت المال و حق مضلوم رو ضایع کنه و حق الناس گردنش باشه در اون دنیا باید جواب پس بده

بکار کرفتن افراد معلول حال در 8 سال دوره خدمت به مردم

استفاده ابزاری از هر مطلب و اشخاص برای رسیدن و نگهداری و باقی ماند بر سر قدرت

البته خدا در انسان فراموشی رو گذاشته که زود بزود تازه بشیم و کینه نداشته باشیم ولی

نه انقدر که افراد بی کفایت و نالایق رو بر سر کار ها بگماریم و بعد هم بگیم دیدی چه کارا هایی کرد (2989494) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۵۸:۲۹
احمدی نژاد سودای بالاتر از رئیس جمهوری اسلامی ایران در سر دارد! او خود را رئیس جمهور امام زمان می داند و حتما دوباره می آید، اما شورای نگهبان در دو راهی سرنوشت سازی پیچیده تر از 92 قرار می گیرد، از دولت روحانی دل خوشی ندارد، احمدی نژاد سابقه خوبی نه در مدیریت و نه در ولایت مداری از خود بجای نگذاشته!! کیست که شک داشته باشد احمدی نژاد پس از انتخاب شدن این تفکر را عملی نکند که "با آنهمه سوء مدیریت و 11 روز خانه نشینی و بی توحهی به تذکر رهبر در خصوص حضور مشایی در بدنه دولت و تفویض احکام متعدد به مشایی باز هم ملت به من رای دادند، پس طرفداران من از رهبر بیشترند و ..."
مطمئنم که اگر این بشر رئیس جمهور شود، آخرین رئیس "جمهوری اسلامی ایران" است!! (2989509) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۲۶:۰۰
منظورت اینه که ایران را کلا به باد خواهد داد!؟
درسته احسنت (2990302) (alef-13)
 
ebi
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۳:۵۸:۳۴
بنظرم ظلم ستیز بودن و عدالت طلبی احمدی نژاد به همه اثبات شده.
در راستای کمک به مردم:
حساب کنید فقط فقط اگه همین یارانه را نمی داد چی می شد؟
یا اگه مسکن مهر به طور کامل به پایان میرسید چی میشد؟
این فقط 2 تا از کارهای احمد نژاد بوده و...
احمدی نژاد مرد کار کردن و آباد کردن بوده و هست.
حیف که نمیتونه ظلم رو ببینه و دم زنه فساد رو ببینه و چیزی نگه
بخاطر همین شاید مخالف هم داشته باشه.
با صحبت هاش و لحن ضد امریکاییش هم قیمت هر بشکه نفت رو بالای 100 دلار
نگه داشته بود.
ولی الان چی؟
برای خود شیرینی حاضریم قیمت نفت رو بیاریم زیر 40 دلار و بعد بار حاتم طایی شدن
رو بزاریم روی کمر ملت.

به امید آینده بهتر(نخندید آرزو هست دیگه، اسمش آرزو هستش چون دست یافتنی نیست) (2989510) (alef-6)
 
نگران
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۲۳:۰۶
نظرت در مورد اطرافیاش چیه؟ معاون و وزراش که از اون جدا نیستن؟ خودش هم از اونا هنوز هم با این همه فساد دفاع می کنه.

نظرت در مورد خونه نشینی ده روزش به خاطر مشایی و رو به روی ولایت ایستادن چیه؟ دروغ نیست که همه می دونن

بغل کردن مادر چاوز چی؟

میدونی آقای ری شهری چی گفتن در موردشون؟. گفتن هر موقع نامه ای از رهبری بهشون میرسید گم می شد.

نظرت در مورد حرفای اثبات نشدش تو انتخابات 88 چیه؟ خود رهبری هم تو خطبه های نماز جمعه اعتراض کردن.

گرانی و تورم و رکود از دوره ایشون شروع شد. رشد اقتصادی دور دومش کلا منفی بود

نظرت در مورد دوستی مردم اسرائیل چیه؟ عزیز دلش مشایی می گفت ( اینم از آمرییکایی ستیزیش)

نظرت در مورد بگم بگم هاش؟

چی تو این بشر دیدی که هنوز طرفدارشی؟ (2990294) (alef-13)
 
نمکدون
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۲۳:۵۹
یارانه؟! از خودم گرفته و بعد از کسر حق العمل کاریش به خودم پس داده!!! (2990440) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۰۲:۱۶
متاسفانه دولت فعلی برای کمبود کسری بودجه ساده ترین راه یعنی فشار به مردم را انتخاب نموده وگران نمودن همه چیز واین کار افرادی مانند احمدی نژاد به فکر این انداخته که از فقر ملت سو استفاده کرده وبه قدرت برگردد مثلا اگر در انتخابات بگوید مردم من به هر کدام از شما دویست هزار تومان یارانه میدهم متاسفانه رای می اورد این اولین بار در زندگیم میباشد که رد صلاحیت امثال احمدی نژاد را واجب میدانم وگرنه بعدها باید به حال این ویرانه گریست (2989524) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۲۲:۱۹
بسی تاسف هنورز کشور روی ریل قرار نگرفته بخاطر خرابهلپای احمدی نزادهیچ کار او قابل دفاع نیست الته در صورتیکه به عمق برنامه ها وکارهاش بی ببرید (2989590) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۲۸:۲۶
درود بر آقای آحمی نژاد مابه ایشان رای می دهیم (2989610) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۳۴:۵۶
من در جایگاه دفاع از دولت روحانی و اقداماتش نیستم که البته خطا و صوابش را خود بابد پاسخ دهند و تاریخ قضاوت خواهد کرد.اما بیادتان بیاورم ده سال قبل را وقتی داشتید دولت شهید رجایی را احیا میکردید ؟؟؟؟برای تبلیغ ،عکس سیاه وسفید کانیدایتان را کپی میکردید ودورش چفیه بسته ،به قصد تبریک به ما هدیه میدادید.یادتان هست میگفتید پول از دست احمدی نژاد گرفتن همانند گرفتن پولاز دست امام زمان است.فیلم ظهور ساختید وآقای رییس را فرمانده سپاه حضرتش کردید و در مدرسه ها بچه های معصوم را از دین و ایمان و امام زمان دور کردید.
هاله نور و دروغهای تهو آور دیگر را که به نام دین و ایمان به خورد مردم دادید یادتان هست؟چهار سال بعدش را یادتان هست دو شب مانده به انتخابات در شهر و روستا سهام عدالت .....تقسیم می کردید.و پول بیت المال رای می خریدید؟چرا در چهار سال قبل و چهار سال بعدش این پولها تقسیم نشد و سهام عدالت خجالت شد؟یادتان بیاورم که در سایه عنایات دولت مورد حمایتتان تورم چهل وپنج درصدی کمر مردم ما را خم کرده بود ولی چهل و پنج هزار توماناهدایی که قرار بود نفت و گاز را بر سر سفره مردم بیاورد در طی چند سال از صفر هم کمتر شد و نفت و گازی که وعده داده بودید بر سر سفره مردم نیامد. (2989632) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۳۷:۵۶
مطمئن باشید احمدی نژاد و احمدی نژادیسم و حامیان او همگی به تاریخ پیوسته اند. خیلی هم شلوغش نکنید که با این شلوغ بازیها کسی به او اقبالی نخواهد داشت... (2989643) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۹:۲۱
يعني در كشور يك شخصيت مناسب براي رياست جمهوري نداريم تا اينكه
همان كسي كه كشور را مخروبه كرد دو باره بيايد و انشاا... (2989687) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۳۱:۲۳
جناب الف كه به هيچ عنوان حاضرنيستيدانتقادات ازخودومديرسايت رابربتابيد وآنچه مدتي است من مينويسم وبه روش نفاقي كه شماپيش گرفته ايد اشاره ميكنم منتشرنميكنيد.
هدف شماازارايه چنين تحليلهاي آبكي چيست ؟دنبال نظرسنجي هستيدكه اين راهش نيست .
دنبال ايحادياس ونااميدي دردل مردم هستيد كه خوب آنقدرمخاطبي نداريد.
بزرگ كردن احمدي نژادمثل رفتاردفعه قبل شماازايشان است اول آقاي توكلي درحدمشاوراقتصادي ظاهرميشوندوبعدتبديل به منتقدومخالف درميآيد.مگرنسبت به چندسال قبل اتفاقي افتاده كه يك آنارشيست ويك بي انظباط راتبليع ميكنيد مگرتمام بي انظباطيهادردوره ايشان شروع نشد.مگرتشويق عموم كارمندان وكارگران به كم كاركردن وبه سخره گرفتن دستگاههاي دولتي بجاي اصلاح دوايردولتي هنراست كه تبليغ ميكنيد.كينه شما به جناح روحاني كه بيشترافرادتحصيلكرده ومنظبط هستند به حدي است كه حاضريدمنافقانه احمدي نژادرامقابل بيآوريدچون ميدانيدجبهه اصولگرابسيارپاره پاره شده است.
كينه ازهاشمي تابه كجاست من هم اعتراضات بسياري به ايشان دارم ولي كوبيدن يك چهره سياسي كهنه كارچه دردي دواميكند .
هاشمي كه اينقدرميكوبيدهنوز عضومجلس خبرگان است هنوزرييس مجمع تشخيص مصلحت نظام است سعي نكنيد اوراماننديك فردكوچه وبازارنمايش دهيد.
امامردم وطنپرست مانندشماعمل نميكنند انهااول منافع ملي رامي بينندوبعدمنافع شخصي وحزبي را.
اگرژاپن بعدازجنگ جهاني كه نابودشده بودبه اينجارسيده سياسيون مردم راتشويق به كارمضاعف كردندنه تشويق به تعطيلي.
آنهامردم رابه توليدملي تشويق كردندونه رفاه آني وواردات ميوه وغيره.
اميدوارم به فكرآتيه فرزندان اين مملكت باشيد وازحق دفاع كنيدوازنفاق بپرهيزيديقين داشته باشيدايد آتش اول دامن خودراخواهدگرفت.
سربلندي ايران شعاراول همه ماباشد. (2989800) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۳۶:۵۱
سلام احتمالا سایت الف درمقام دلجویی از احمدی نژاد است به خاطر رضایت به اقای توکلی والا مقایسه امار قبل وبعد از دولت احمدی نژاد بیانگ هم چیز است (2989818) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۳۷:۳۸
نویسنده مقاله مردم را احمق فرض میکند برای ایشان ارزوی سلامتی دارم (2989824) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۴۴:۱۷
عین روز روشن چون به انتخابات نزدیک میشیم الف سرعت انتقاداتشو به دولت با روش های مختلف روز به روز بیشتر میکنه. (2989841) (alef-13)
 
س
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۵:۴۶:۵۲
شاید مردم مثل من از روحانی برگشته باشند این به معنای رای به احمدی نزاد نیست تمام شد خدا رحمتت کند مردم نظا م را نابود کنند ولی به احمدی نزاد رای ندهند این حرف مردم است احمدی نزادی خودش را دارد خراب می کند . حرف های من همیشه درست بود ه صبر کنید (2989850) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۰:۳۶
رای همه ملت ایران به حامی فقرا و مستضعفان مرد خستگی ناپذیر دوران , مرد استکبار ستیزی و جهاد ابر مرد تاریخ اران دکتر محمود احمدی نژاد خواهد بود . زنده باد دکتر عزیز و محبوبمون این چرت وپرتهایی که بعضی ها میگن باد هواست چه بخوان چه نخوان دکتر میاد و رای بالایی هم میاره میگی نه حالا نگا کن ... (2989885) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۱۱:۳۷
خسته نباشی با تحلیلت تورمی که در دوران این آقا ایجاد شد بیش از همه فقیران را بدبخت کرد و پولدارها را پولدارتر همه پولداران طرفدار احمدی نژاد بودند (2991142) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۱:۵۹
به هیچ عنوان به روحانی رای نمی دم . (2989894) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۱۲:۰۲
شما رای نده مردم و ملت رای می دهند (2991143) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۲:۱۶
احمدی نژاد منتظریم (2989895) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۱۰:۲۹
فکرر کنم شما فقط منتظرید (2991139) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۳:۲۱
خداییش دوره احمدی نژاد خیلی بهتر این دوره بود ما کارمندا که روز به روز داریم بدبخت تر می شیم (2989898) (alef-13)
 
بازنشسته کشوری
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۲۵:۴۱
کارمند عزیز منصفانه پاسخ بده که در اواخر دولت ایشون قدرت خرید شما با کاهش ارزش پول ملی به یک سوم تقلیل یافت بدبخت تر شدی یا حالا؟ (2990982) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۱۰:۰۵
دوران بدبختی کارمندان از آن زمان که احمدی نژاد آمد بد شد اگر بتوانی درست تحلیل کنی (2991137) (alef-13)
 
تیمور
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۳:۲۴
سلام
من انتقادهای زیادی به احمدی نژاد دارم
خداییش این همه اهانت به احمدی نژاد میکنند اگر کس دیگری بود مطمئن باشید بچه هاش که نه - همسرش هم که نه - تمام فک وفاملیش می آمدن بدوبیراه میگفتن به این و آن.
آخه مگه نمیبینید که یارو دادگاهی شده محکوم شده مادرش میاد فحاشی میکنه؟
اگه جای احمدی نژاد بود چه کار میکردن اینا.
خود اون آقا هم که گفته در 8 سال قبل کشور مرض هاری گرفته بود- آخه یکی نیست بگه اگه جای احمدی نژاد میبودی که باید تموم فامیل می اومدن فحاشی میکردن.
مرض هاری یعنی چی؟
آهای دادستان
این اهانتی که ایشون کرده ان جرم نیست ؟ !
دادستان اگه تونست با قاطعیت با این فحاشیهای مظلومانه به احمدی نژاد مقابله کنه و کسی را به دادگاه بکشونه میفهمیم مرد است.
والسلام (2989899) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۲۱:۰۷
بمیرم باند محمود چقدر مظلوم بودن (2990698) (alef-13)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۲۲:۴۳
فقط همینو بگم شاید بعضی ها کمی خجالت بکشند. ایشون با قلدری به احضاریه دادگاه وقعی نگذاشت. (2990976) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۳:۴۴
منم به احمدی نژاد رای میدم خیلی بهتر بود (2989901) (alef-13)
 
123
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۷:۴۰
بهتره راجع به احمدی نژاد صحبت نکنیم. آزموده را آزمودن خطاست. هر کسی جای ایشان بود به خاطر فساد دولتمردانش جرأت آفتابی شدن نداشت. خجالت هم خوب چیزیه. رشد اقتصادی منفی دو درصد، تحریم، عوام فریبی، دروغگویی، اتلاف سرمایه های ملی، فرافکنی، فساد اطرافیان، تورم 150 درصدی، اختلاس، افزایش 300 درصدی قیمت دلار، آبرو ریزی در صحنه های بین المللی، خدشه به حیثیت ایرانیان، اقدامات فرا قانونی، امضاء نکردن قوانین مصوب مجلس، تصویب مصوبات خلاف قانون، بکارگیری نیرو و استخدام غیر قانونی، اقدامات غیر کارشناسی مثل طرح پرداخت یک میلیون تومان به هر نوزاد، واگذاری 1000 متر زمین به هر ایرانی، مسکن مهر، حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ارایه بودجه هر سال در آخرین روزهای سال (در دو سال پایانی دولت احمدی نژاد بودجه کل کشور در تیرماه تصویب می شد. یعنی 3 ماه بدون برنامه مالی مدون کشور را اداره می کرد.)، تعامل نا مناسب با دنیا که منجر به صدور قطعنامه های زیادی علیه ایران شد، بازی با اعتقادات مذهبی مردم و انتساب اقدامات عوام فریبانه اش به امام زمان، ایجاد تنش در بین مسؤولین نظام، عدم توجه به برنامه های دراز مدت کشور، عدم استفاده از نیروها و وزرای با تجربه و لایق (در بیشتر اوقات)، عدم رعایت نزاکت و آداب سیاسی در جلسات رسمی و بین المللی (عدم استفاده از کت و شلوار)، بکار بردن واژه ها و الفاظ غیر معمول در عرصه سیاسی و استفاده از کلمات و جملات عامیانه و کوچه بازاری مثل: آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دانتان پاره شود، پشم و پیل همه آنها ریخته است، ممه رو لولو برد) و ... . (2989909) (alef-13)
 
ب
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۰۸:۱۲
اینطور که از جمیع فرمایشات و نظرهای آقایون پیداست ما با یک طبلی تو خالی مواجهیم که صدای خوبی نداره و بدجوری با احساسات مردم نجیب بازی میکنه
و گاه و بیگاه دست یه عده میفته تا ضرب آهنگی مصلحتی بنوازند و نه آنچه که میدانند را پیاده کنند. واین داستان ادامه داردتا اینکه... (2989912) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۱۴:۲۶
چند روز پیش خرازی از حزب ایرانیان بحث خین وخین ریزی را پیش کشیده بود وجالب است هدف حربش در پلونمی که بیرون داده بودند مبارزه با احمدی نژادیسم عنوان کرده بود ،من حیلی به هدف چنان حزبی تاسف خوردم که چه برسر اصلاحات امده ولی چند روزی است انگار با طرح عالمهای غیر ممکن وپیش کشیدن نام مردگان سیاسی به حرف اقای خرازی باور دارم که باید خون وخون ریزی راه بیافتد که شاید مردم بیدار شوند وسالها به تئوری بیژن اشکال میگرفتم ولی یه یقین رسیدم که بیژن ها زنده خواهند شد وزمان اجرای ان نظرها شاید نزدیک است حالا با نام دیگر وبا رسم دیگر (2989931) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۲:۳۳
بنده به شخصه از آقای احمدی نژادبه خاطر مقاومت در مقابل علم ستیزان با هر عاقبتی کوتاه نیامد و ثمره آن به دولت جدید رسیده است که از زاویه دیگری و به پشتوانه آن مقاومت که برگشت به مقاومت از ان جنس خود لولوئی برای غرب است . حقانیت هسته ایمان را استیفا میکنم .

اما یک دلخوری از ایشان دارم و آن اینکه به آموزش پرورش وقت دستور داده است که اصطلاحا پردنده فنی ( یا همان حقوق ) بازنشستگان آمورش و پرورش را که بدلایل عدیده در تهران ساکنند از شهرستانها به تهران منتقل نکنند .
و با این دستور بازنشستگان در سنین بالا را به عذاب کشانده اند و متاسفانه در این دولت هم فکری به حال ان نمیکنند.

از دولت آقای روحانی هم بخاطر اینکه در مقطع زمانی موجود با بهره برداری هوشمندانه از آن ره اورد استفاده میکنند منشکریم .

از ایشان هم دلخورم برای اینکه چرا به این جزئیات درد ساز موجود در ادارات سرکی کشیده نمیشود و جائی برای انعکاس اینگونه مشکلات وجود ندارد .

دوم اینکه در این دولت هم قانوننی را که درگذاشته وجود داشت و اولاد اناث حتی با اینکه شاغل بودند تحت تکفل خانواده بودند را با این اسم که در همان محل شغل بیمه شود به یک کابوس تبدیل نموده چرا که شغل های ناپایدار امروز با این تصمیم هم خوانی ندارد . و به حسب این تصمیم بیمه فرزندت را قطع میکنند و از آنطرف هم از شغل اخراج . حال نه اینجا بیمه و نه آنجا . سه ماه باید دوید تا دوباره تحت بیمه والدین در آید .

چیزی که میشد گفت این قبیل افراد به اختیار هر کجا که پایدار تراست ودلشان می خواهد بیمه باشند و از آنها تعهد گرفته شود.

مناسفانه چراغ خاموش این قانون را ملغی نمودهاند و از تبعات آن بی خبرند .


لذا به خاطر این دو بی اهمیتی به مصالح مردم به هیچکدامشان رای نخواهم داد . (2989952) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۳:۰۲
فقط میتونم بگویم ای خدا هیچگاه نیاید که او این کشور را نابود کرد هیچکس نباید از او حمایت کند (2989955) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۸:۱۴
مخالفان احمدی نژاد، بابا این قدر نترسید نترسید شما همه باهم هستید! (2989971) (alef-13)
 
صادقي
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۲:۱۱:۳۵
تخريب كشور و اقتصاد توسط احمدي نژاد در تاريخ ثبت شده و فراموش نخواهد شد و ما از برگشت بدبختي و سياهي وحشت داريم. (2992078) (alef-13)
 
آشنا
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۲۹:۵۹
مگه یادتان رفته که ایشان به خاطر حکم حکومتی رهبر انقلاب ،که با معاون اولی مشاعی مخالف بودند، اقا محمود ده روز به هییت دولت نیامدند ، وبه حکم اقا اعتراض داشتند، چطور دوباره باید به این اقا اعتماد کرد و ایشان را در راس حکومت قرار داد،ایشان فردی خود رای هستند و نباید به ایشان اعتماد کرد (2989975) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۴۱:۴۰
آقاي مسوول سايت الف لطفا اينقدر غير مستقيم براي احمدي نژاد تبليغ نكن و براي دولت روحاني نزن.
چون از دولت روحاني چيزي بهت نرسيده ازش انتقاد ميكني؟
احمدي نژاد و مرتضوي و رحيمي و بقايي و مشايي و .....هرچي الان طرفدار دارن همه با پول طرفدار شده اند. (2990019) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۴۳:۳۶
ديگه تا هزار سال ديگه هم مردم اين مملكت به اصولگراها راي نميدن.يعني اصلا قبولشون ندارن.
اكثريت جامعه تو همه استانها طرفدار اصلاح طلب ها و ميانه روها هستن نه تندروها. (2990025) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۳۳:۴۷
عجببببب.اصلاحطلبا میانه رو هستن حتما؟! فتنه ۸۸هم بخشی از میانه رویشون بود.کی میخاد اینارو از توهم در ییاره خدا میدونه (2990606) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۶:۵۸:۱۹
اقا من اگر یکروزی یکی مثل احمدی نژاد یا امثال اون بیاد ماندن در این مملکت رابه عطایش واگذار کرده و به بیابان برهوت مهاجرت میکنم
بنظرم الف داری یجورایی از احمدی نژاد دلجویی میکنی (2990069) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۰۴:۱۳
نویسنده این مقاله به شکل زیرکانه ای بعضی خواسته و امیال خودش رو به مردم نسبت داده: این که اعتقاد داره مردم طرفدار سیاست تعامل دولت نیستند این که به این طور ناشیانه فکر می کنه سیاست خارجی یعنی خط و نشان کشیدن برای خارجی ها در سخنرانی داخلی در جمع روستاییان حسن آباد! و جالب تر این که پوپولیسم احمدی نژاد رو با پویایی و نوآوری اشتباه گرفته! به نظر می رسه که بیشتر دلش با احمدیه ولی فعلا باد موافق نمی وزه.... (2990085) (alef-13)
 
عضو جامعه
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۱۷:۵۹
از شخصیت الف بدور است که بخواهد پیش دستی کند و برای شورای نگهبان خوراک و برنامه فکری ایجاد نماید. اگر احمدی نژاد مشکلی نداشته باشد . شورای نگهبان کار غیر قانونی انجام نمیدهد.
برای خودت احترام بیشتری قایل باش الف عزیز (2990131) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۶:۳۴
اتفاقا نقطه قوت این دولت سیاست خارجی است ببینید کسی هست ظریف را نشناسه میتونید نظر سنجی بگیرید در سطح جامعه تا محبوبیت ظریف دستتون بیاد نمیگم اینترنتی که بگید قشر باسواد فقط دسترسی به اینترنت دارن. مثل اینکه برنامه ریزی مراسم تشییع شهدا شما را بدجوری به اشتباه انداخته (2990155) (alef-13)
 
یادم
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۲۹:۰۱
۶. تكرار كنيم: هرچند با تركيب فعلي شوراي نگهبان چنين امري بسيار بعيد به نظر ميرسد و با اقداماتي مانند رد صلاحيت هاشمي ديگر جايي براي ترس از رد صلاحيت كس ديگر باقي نمي ماند، لكن هر امري محتمل است و احمدي نژاد بر همين احتمال سرمايه گذاري ويژه اي كرده است. اما اگر موفق شود از سد قانون اساسي بگذرد يقيناً موفق خواهد شد و آن روز ديگر شما با احمدي نژاديسم راديكال مواجه هستيد. (2990160) (alef-13)
 
mahdi
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۳۴:۳۹
هر چند که اید سال نو گوییم دریغ از سال قبل


اگر قراربر تیم فعلی که اقای روحانی همراه دارد که اغلب انان فاقد توانایی و خلاقیت لازم برای شرایط دشوار فعلی هستند و تنها هنر انان تکیه زدن بر حاشیه امن بودجه های دولتی و نفتی بود که امروز خبری از این منابع نیست

و از طرفی طیف کثیری از مدیران حتی در رده معاونت وزرا و مدیران کل به صورت باندی سودای دیگری در سر دارندهیچ بعید نیست که روحانی وادار به استعفا قبل از موعد مقرر گردد

اقای نجفی زودتر و خردمندانه تر و منصفانه و هوشمندانه تر از همه مدیران اقای روحانی فهمید که ما ازمودنیم در این شهر بخت خویش باید برون کشید زین ورطه رخت خویش

ایشان بجای برخورد ریاکارانه که متاسفانه برخی از وزرا با باندهای فساد در وزارتخانه ها دارندصادقانه برخورد کرد

اقای روحانی چرا از وزرای خود سوال نمیکنید که وزرای شما با معاونینی که در غرق در فسادندو دوباره ابقاشده اند چه سرو سر و بده بستانی دارند

الف برای شفاف سازی لطفن مطالب را سانسور نکنید (2990173) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۱۲:۴۶
کی را میگی رحیمی کردان بقایی یا امثال رامین که نوه اش به سلامتی تو امریکای جنایتکار به دنیا اومده یا خاوری یا مرتضوی یا دانشگاه هنوز تاسیس نشده شانزده میلیاردی ویا.......... (2990677) (alef-13)
 
یاسوجی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۵۵:۴۲
کاش زنده بودم و یکبار دیگر به او به اون کسی که از ته قلب دوستش دارم (حاج محمود )رای می دادم .
زیرا می دانم او دغدغه مردم را دارد،او ساده زیست و مردمی است ،کلام او مانند کلام خمینی و رهبر و مولایم خامنه ای دلنشین و دل انگیز است.
ای کاش می امد و مردم را از وجود خود بی بهره نمی کرد.
متشکرم از یاداشت زیبا بیتان و سلام مرا به دکتر توکلی عزیز برسانید.
از یاسوج (2990227) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۰۷:۰۹
شما که از اسمت معلومه از کجا نون میخوری (2990527) (alef-13)
 
مصطفي
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۲:۱۹:۲۸
هيچكس مثل احمدي نژاد به كشور صدمه نزد اگر او بيايد ديگر به دشمن نياز نداريم. (2992099) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۷:۵۸:۲۳
این انگشتی است که لوزه 75 میلیون ایرانی را خاراند (2990235) (alef-13)
 
نگران
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۰۷:۵۳
ناكارامدي دولت جاري در اداره اقتصاد، ركود و بيكاري شديد، انفعال شبيه به موت برخي در مقابل بيگانان و دشمنان ايران، توهين هاي به انتقاد كنندگان و غير آنها دارد.......
چی میگی دولت قبل رو میگی؟
خودت که معلومه به احمدی نژاد رای میدی؟
فکر کنم یه تقلب دیگه در راهه. خدا به داد برسه (2990259) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۱۸:۱۹
درودبراحمدی نژاد،ننگ بروطنفروشان لیبرال ونوکران امریکا،بااحمدی نژادراه امام که راه بزرگی واستکبارستیزی است ادامه میابد (2990286) (alef-13)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۳۳:۰۸
لکه دار کردن راه امام کا درستی نیست. امام اختلاسگران را در دامنش نپرورانید. امام منحرفان را طرد کرد (بعنوان نمونه بنی صدر) ولی این آقا بدون توجه به نصایح علما و مراجع مسئله دارانی مانند رحیمی ، مشایی و ... را دور خود جمع کرد. حالا اگه ارادتی به ایشون داری مشکلی نیست ولی خواهشاً از امام مایه نذار. (2990454) (alef-13)
 
رزمنده دفاع مقدس
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۴۶:۱۳
این ره که تو میروی به ترکستان است !
-------------------------------------------
خدا کند که لااقل نیت امثال شما خالص باشد « وگرنه اگر در ظاهر شعار و در دل قصد دیگری باشد » خدای شهدای جمهوری اسلامی مظلوم و خدای امام شهدا بد عاقبتی برایتان رقم خواهد زد. (2990477) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۰۴:۲۷
متاسفم برات با این تحلیلت (2991119) (alef-13)
 
matin
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۳۹:۴۱
کجا سیاست دولت فعلی انفعالیه .در دوران احمدی نزاد 13ماوان انگلیسی متجاوز گرفتند بعد راحت آزادشون کردند.دیگه از مزاکرات محرمانه حرفی نمیزنم.دولتی که میگفت تحریما ورق پارست! (2990340) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۵۲:۵۲
به امید موفقیت دولت اقای روحانی (2990375) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۸:۵۴:۵۷
اتفاقا خوبه دوباره بیاد . شخم زدن رو تکمیل میکنه مملکت از این حالت بلاتکلیف کنونی خارج میشه. (2990381) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۱۴:۲۰
اوه اوه باز این اصلاح طلبها دیدن تو شهر های مختلف از احمدینژاد داره استقبال میشه شروع کردن به هذیون گفتن (2990423) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۱۷:۱۳
در این مقاله حمایت از احمدی نژاد کاملا مشهود است ( بحث رای اوری را نمی گویم) جای تعجب است که سایت الف جایی برای تبلبغ یک متخلف شود اگر امروز دولت نمی تواند کاری برای بیکاری واقتصاد بکند بخاطرخرابکاری های عظیم همین مرد است دولت نهم سر سفزه آماده ای دولت قبلش نشست که همه چیز از سیاست خارجی تا اقتصاد به جای مناسبی رسیده بود واز طرفی به دلیل شرایط جهانی قیمت نفت هم بالا رفت سیاست دولت قبلش هم مانع فروش نفت نشده بود این شد دولت احمدی نژاد صاحب 60 درصد در آمدنفت کل دوره جمهوری اسلامی شد و با توزیع پول شد محبوب عده ای که فکر می کردند بقیه پول نفت را خورده اندو ایشان یار مردم شده وپولشان را به خودشان می دهد بدون اینکه بخواهم از دولت یازدهم دفاع کنیم اما مثلما هرچه بدبختی داریم از احمدی ن/زاد است (2990429) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۲۴:۳۹
فکر نمیکنم اگه تایید صلاحیت هم بشه بین مردم چندان رایی بیاره! حتی ناامید شدن از روحانی هم چیزی رو بای اون عوض نمیکنه (2990441) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۵۲:۱۲
با اینقدر تخلف تو دولت قبل بابک و دوستان باز میخواد بیاد (2990492) (alef-13)
 
مفسر
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۹:۵۹:۵۹
بازگشت احمدی نژاد خوابی هست که برای دوستانش دیگر تعبیر نخواهد شد احمدی نژاد زنده است اما سیاست احمدی نژادی دیگر زنده نیست او اقتصاد یک کشور را با سیاست های غیر علمی خود به مرز سقوط نزدیک کرد. (2990503) (alef-13)
 
کمال
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۰۵:۵۵
ما همه بدبختیم من معلولم نه کاری دارم متاهل و یه فرزند نون شبم نیست زندگی ما مثل مردنه فرقی ندارد (2990523) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۱۰:۲۷
اگر قرار باشد یک بار دیگر احمدی نژاد و یا امثالهم رئیس جمهور این کشور بشود بنده شخصا تمام زندگیم را میدهم که در کشوری مانند جیبوتی به من اقامت بدهند
هر چه نباشد اجازه تاسیس سفارت ایران را به اقای احمدی نژاد نداد (2990536) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۲۲:۴۷
درود بر احمدی نژاد ، ما دوستت داریم و همیشه باورت داریم (2990581) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۲۳:۳۶
راستی هر که خبر داره اطلاع بده! وزیر نفت و مجلس می گند یک دستگاه دکل نفتی با حدود مبلغ ۷۸ میلیون دلار در سال ۹۰ و در دولت احمدی نژاد به نام دکل «دین»از یک شرکت خارجی خریداری شده که کماکان مفقوده !؟ (2990585) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۳۳:۴۴
روش احمدی نژادی یعنی فله ای اداره کردن کشور هر کی دوست دارد کشور بیست سال دیگر عقب گرد کند بسم الله (2990604) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۳۷:۴۸
احمدی نژاد و دار و دسته و طرفدارانش بدانند و آگاه باشند که رفت آن روزهای عوامفریبی و موج سواریتان.ملت و وطن پرستان هرگز نخواهند گذاشت آن 8 سال تاریک تاریخ ایران در دوران دولت به اصطلاح مهرورزی! دوباره تکرار شود.بهتر است کاسه کوزه تان را جمع کنید.ذره ای هم به مغزتان خطور نکند که برگشتی در کار است.ملت در آن 8 سال شما را خوب شناختند.ویرانه ای که تحویل دادید حالا حالاها نیاز به ترمیم و بازسازی دارد.شما به اندازه یک قرن کشور را عقب انداختید.با عوامفریبی و رانت خوری های صدها میلیارد دلاری و از بین بردن وجه جهانی و آبروی کشور با ادبیات سخیف و لمپنی خودتان. (2990608) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۴۱:۵۲
عوام فریب کسانی هستند که وعده صد روزه به مردم دادند خجالت هم خوب چیزیه (2990854) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۳۸:۵۸
سلام بر همگان...
آقا من نمیدونم احمدی نژاد میاد یا روحانی یا هر کس دیگه اما هر کدوم از اینا تو برنامه هاشون شکست بخورن مردم زمین میخورن....
آقای احمدی نژاد محاسنی داشتن و معایبی و آقای روحانی هم همچنین.
به عنوان یه کارگر جوان در انتخابات آینده من و خانواده من و بستگان من اطمینان دارم که به احمدی نژاد رای نخاهند داد.
و جناب روحانیم ظاهرا این تنها دوره ایشونه چون فشارها بر مردم خیلی بیشتر شده و واقعا خیلی از مردمی که به ایشون رای دادند رو پشیمان کردند .... آقای روحانی شما که وعده ها دادید و گفتید فلان میکنم و بهمان... پس کو؟
جناب روحانی قرار نبود با مردم این طور رفتار کنید. ما به شما اعتماد کردیم....در پیشگاه خدا و حضرت ولی عصر ع توفیق و سربلندی همه مسوولان و مردم و دلسوزان میهنم را خواستارم (2990611) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۳۹:۳۱
رابطه منطقی وصلح آمیز با دنیا برا ی بعضی از جریانات داخل کشور مانند سم مهلک است وآنها در شعار و ستیزه جو یی وتشنج نفس میکشند وبا توجه به دیپلماسی عاقلانه دولت فعلی در ایجاد ارتباط معقول با دنیا در حد اختیاراتیکه دارد بعید نیست جهت بازگرداندن بحران به کشور در فکر بازگرداندن امثال ااحمدی نژادها باشند برای بقای شعارهای خانمان برانداز خود (2990612) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۰:۴۲:۳۳
چند روز پیش باز توهم زده بود که امام زمان (ع) را میخواهند آمریکاییها دستگیر کنند.الف جان چه عجب اینو تیتر نزدی؟ صرف نمیکنه برات؟ (2990617) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۱:۱۸:۲۷
فکر کنید که احمدی نژاد همچین حرفی زده باشه که نزده واینا برداشت نادرستی داشتن از حرف اقای احمدی نژاد. تو که اقای ظریف ادعای ادم خوبه میکنی این حرف نباید رسانه ایش میکردی رسانه ایش کردی که چی بشه یعنی می خوای چی ثابت کنی (2991302) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۱:۴۲:۲۸
فکر کنید که احمدی نژاد همچین حرفی زده باشه که نزده واینا برداشت نادرستی داشتن از حرف اقای احمدی نژاد. تو که اقای ظریف ادعای ادم خوبه میکنی این حرف نباید رسانه ایش میکردی رسانه ایش کردی که چی بشه یعنی می خوای چی ثابت کنی (2991335) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۱۸:۲۵
درود براحمدی نژاد قهرمان (2990692) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۲۷:۲۷
چرا برخی نمی خواهند از نعمت خدادای یعنی عقل خود هم استفاده کنند؟! (2991191) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۲:۲۹:۳۲
لعنت بر رانتخوارها و اختلاسگران بيت المال! (2992129) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۱:۵۳:۵۸
هلو کیلویی ۱۵ هزار تومنه , آنوقت میگوییداحمدی نژاد بد است? (2990752) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۲:۳۳:۵۰
احمدي نژاد باعث شد دلار از 1000 تومان به 3500 تومان افزايش يابد و قدرت خريد مردم 3 تا 4 برابر كاهش يافت . (2992153) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۱۸:۰۶
این رئیس جمهورا از چپ و راست و وسط یک تعداد افرادی هستند که (به همراه تیمشان) توان مدیریت یک کشور را ندارند و برای مدیریت یک کشور بسیار ضعیف هستند.

چه اشکالی دارد شورای نگهبان روی رد صلاحیت از دیدگاه مدیریتی کار کند و از اساتید این فن هم بهره ببرد؟ آخه مهندس عمران و روحانی و ... رو چه به مدیریت اجرایی ارشد کشو؟ مگر تخصص آن را دارند؟ (2990805) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۲:۴۴:۲۶
برای زدودن احمدی‌نژادیسم خون هم می‌دهیم (2990861) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۰۱:۴۲
متشکریم که خودتان مقدار گرایش مردم ایران را به خود میدانید که از انسان معلوم الحالی مانند احمدی نژاد متوسل ازاکنون شده اید (2990912) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۰۹:۰۳
به کوری چشم اصلاح طلبا و فتنه گرا ووطن فروشا عاشق احمدی نژادیم و اگر کاندیدای ریاست جمهوری بشه حتما بهش رای میدیم ... لطفا دوستان لایک کنید تا روی مخالفین دکتر عزیز کم بشه (2990932) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۱۰:۱۰
این فضا نشان از جدی بودن عزم مردم برای برگردوندن احمدی نژاد به قدرته (2990936) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۱۰:۵۷
حجم تخریبها نشان از محبوبیت احمدی نژاد داره والا چرا باید از او بترسن (2990938) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۱۲:۲۰
احمدی نژاد اگه مورد اعتماد رهبری نبود الان عضو مجمع تشخیص مصلحت نبود ... مگه شورای نگهبان می تونه کسی رو که عضو مجمع و مورد اعتماد رهبریست رد صلاحیت کنه (2990943) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۱۳:۴۴
وقتی رهبری عزیز اعتماد می کنن و ایشون رو عضو مجمع می کنن مردم هم اعتماد خواهند کرد ... الحمدلله مشکل کهولت سن هم نداره (2990949) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۱۴:۰۹
بی تاب احمدی نژادیم (2990952) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۱۵:۰۹
احمدی نژاد هرچی بود مرد بود (2990957) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۱۵:۵۳
درود بر احمدی نژاد فعلا بهتر از اون کسی برای ریاست جمهوری نیست (2990960) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۲۱:۵۱
دوران جولان احمدی نژاد تمام شده است آنها که دوباره درصدد ورود اوبه سیاست هستند بدانند احمدی نژاد باید به جرم بزرگترین حیف و میل از بیت المال وحرکت برنامه ریزی شده درايجادفتنه 88وآسيب های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی ناشی از آن محاکمه شود.جرم وی کمتر از دونفرنفرديگر کمتر که نیست شاید سنگین تر هم باشد. ايجادخرافه گویی و انحراف دردین وبدبینی جوانان به مسائل اعتقادی ازجانب ایشان به تنهایی جرم کمی نیس حمایت از ورود ایشان به سیاست خیانت به مردم استت (2990974) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۲۳:۳۸:۵۲
بنام خدا
اگر افرادی مانند جناب آقای توکلی نبودند، هرگز و هرگز کسی مانند احمدی نژاد قادر نبود که دو دوره رئیس دولت شود و کشور را به قهقرا ببرد. (2991025) (alef-13)
 
مختار
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۳۴:۱۹
شورای نگهبان یکبار با اشتباهش مردم رو گرقتار فتنه گران و مرده های سیاسی اصلاحات کرده به اندازه تمام دولتها در این دو سال واردات شده. تمام بولدارهای دولتی تو این دولت هستند.جوانان رو زدن کنارو....اینها اخر انحصار هستند دوباره طیف حلقه تنگ مدیران بیست نفره زنگنه جهانگیری حجتی....محمود بیا روحانی بیچاره کرد ما را.صد روز نشده بابا جان..و اخر کلام...مچکریم (2991212) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۴۹:۰۰
احمدی نژاد بدون تبلیغات 30 میلیون رای دارد باور ندارید نظر سنجی کنید (2991249) (alef-13)
 
عامری
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۰:۵۱:۳۹
بدخواهان احمدی نژاد هرچقدر که میتوانید به دکتر توهین کنید با این کار بر محبوبیت دکتر می افزایید !! زنده باد دکتر محمود احمدی نژاد ! (2991259) (alef-13)
 
امين بديعي
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۳:۱۷:۳۷
ممكنه بفرمائيد منطق اين مقاله و اينكه فرمايش كرده ايد روز به روز گرايش به احمدي نژاد بيشتر مي شود بر چه اصلي استوار است ؟
شما اين احتمال را هم حتماً بايد در نظر بگيريد كه تا دوسال ديگر ممكن است ايشان كارش به جايي كشيده باشد كه امكان ديد و بازديد ساده را هم نداشته باشد ! (2991431) (alef-13)
 
قریشی
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۵:۳۶:۴۶
مرد شماره یک تاریخ ایران اقای احمدی نژاد رییس جمهور منتخب با رای اکثریت درود بر او (2991497) (alef-13)
 
ممقلی
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۶:۰۵:۱۲
درجواب آقااسفندیار:منظورتان کدام یوسف است؟ ازنظرسیرت یاازنظرصورت؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!! (2991507) (alef-13)
 
رمضانی
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۷:۲۲:۴۱
آقای احمدی نژاد به خاطر فضای سیاسی و اقتصادی که در دورانت درست کردی هرگز نمی بخشمت. ای صاحب پاکدست ترین دولت!!!! (2991542) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۸:۵۷:۵۹
دوستان بیکاری که همش تو فضای مجازی و اینترنتید یه وقت توهم ورتوننداره فکر کنید که بیشمارید و نمایندگی مردم رو دارید نه مردم سر بزنگاهها میان و همه معادلات رو به هم میریزن. (2991659) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۰۰:۱۹
۸ سال کشور را به فلاکت کشاند با وجود اینکه ۷۰۰ ملیارد در دستش بود حالا با چه رويی می خواهد بر گردد (2991791) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۳:۲۸
عجب تحلیل ضعیفی بود. ما که از سخنان احمدی نژاد و از آن آهنگ ازاردهنده اش و از آن حرفهایی که میزد و دلار را بالا و پایین میکردش و از بقیه چیزهایش فقظ منحصر به فردی را در قالب پوپولیسم و فشلیزم!! دیدیم و چیزی عایدمان نشد و طرفی نبستیم.
الف گاهی اوقات یک مقاله هایی / تحلیل هایی منتشر می کنی که نه سر دارد و نه ته ، نه استدلال دارد و نه استقرا و استنتاج.
از نظر من کسانی مثل احمدی نژاد فقط ممکن است نزد عوام ( به معنی مردم بیسواد و بی اطلاع) طرفدارانی داشته باشد. خدا علیرغم تمام گرفتاری هایی که اقای هاشمی در طول دولت سازندگی اش عارض ما نمود پدر ایشان را بیامرزد که همین دانشگاه ازاد اسلامی را با آن سطح نا زل علمی اش ساخت تا امروز عده زیادی از هم میهنان مان تحصیلات عالیه و آکادمیک بالا داشته باشند و از لومپنیزم خارج شده باشند (2991832) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۲۴:۱۲
اول آقای محبی مشخص کند ، مقاله را به سفارش چه کسی نوشته ؟ تا موضع ایشان مشخص شود. (2991836) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۵۰:۵۸
شخصا به احمدی نژاد حتی اگه تایید صلاحیت هم بشه به هیچ عنوان رای نمیدم. ولی خداییش همین که حدود 400 تا کامنت پای این خبر گذاشته شده و با تعداد مثبت و منفیا , رقم کسایی که اظهار نظر مثبت یا منقی کردند حداقل 5 برابر این تعداده ؛ میشه گفت که هنوز احمدی نژاد حضور پر رنگی در اجتماع ما داره . اینو هم باید در نظر داشت که فضای مجازی اصولا پایگاه طرفداران احمدی نژآد نیست چون طرفداراش عمدتا در بین قشر ضعیف تر جامعه است. (2991889) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۰:۵۷:۲۴
اگر جایگاه نداشت و اگر مردم نمی خواستندش مطمئن باشید مطرحش نمی کردید. دلتان به این فضای لایک و مثبت و منفی خوش باشد خودتان هم می دانید فضای مجازی و لایک با واقعیتمتفاوت است در فضای لایک و مجازی ادعاهای سر سیری و روشنفکر بازی غوغا می کند ولی در واقعیت آدمها می بینند کی کاری بود و کی افه کار می آید. در ضمن در سخنان رهبری معظم یک نتکه مهم وجود داشت که هیچ یک از دو جناح نخواستند بر روی ان تمرکز کنند نکته رجوع امریکا برای حل مسائل هسته ای و تحریم ها در ظرف شش ماه در دولت قبل. رهبری معظم که همه معتقدیم راست می کویند. خوب سئوال این است مگر نمی گویند احمدی نژاد و شعارهای تند و تیز وی موجب تحریم ها شده است خوب چطور دولت امریکا خودش پیام داده که مسائل را ظرف شش ماه حل خواهد نمود؟؟. راستی الان منشاء حل شش ماه موضوعات و مشکلات از سوی روحانی مشخص شد ولی آقایان دو سال است دارند دنبال امریکا می دوند و امریکا دارد ایشان را دنبال خود می کشاند. خوب این چه رازیست که برای دولت تند و افراطی (به قول روشنفکران و رزمندگان پای رایانه) احمدی نژاد پیام می دهند ما حاضریم شش ماهه مسائل را حل کنیم اما برای دولت دیپلمات و قهرمان پرور و ژنرال خیز یازدهم دو سال است دارند مذاکره و مذاکره کننده و دولت رابه تمامی دنبال خود می داونند و هنوز هیچ یک نمی تواند به ضرس قاطع بگوید حتی اگر همه چیز را بدهیم برود دست از سرمان برمی دارند یا نه؟؟ این کدامین سحر و سر است که دولت تند و افراطی (به قول رزمندگان دلاور و جان بر کیبرد فضای مجازی) احمدی نژاد مورد اعتنا بودهو می خواستند مسائل را با وی حل کنند آیا این سحر و سر همان مقاومت و برخورد متکبرانه با مستکبرین نبود و نیست؟؟؟ (2991906) (alef-13)
 
انقلابی
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۱:۰۷:۱۳
چه کسی مانند استاد احمدی نژاد هنر دارد قیمت کتاب را 5 تا 10 برابر بکند و ریشه فرهنگ را بخشکاند و کسی صداش در نیاد؟ چه کسی می تونه یک شبه دلار را سه برابر بکند و دلالی حسابی راه بیندازد و تقصیرش بیندازه گردن جمشید بسم الله؟ چه کسی می تونه تو روی مراجع و علما بایستد و خودش را یار حقیقی منجی بداند و اونها را علمای یهود ؟ چه کسی می تونه محبتهای غیر قابل وصف مقام رهبری را ندیده بگیره و اون کارها را بکند؟
واقعا احمدی نژاد بی نظیره برای همین صاحبان بصیرت و یاوران ولایت و کاسبان دکه «یکتا» هنوز آرزوی زمانۀ احمدی نژاد را دارند!!! (2991925) (alef-13)
 
سرباز رهبر
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۱:۰۷:۴۳
اول اینو بگم که محبوبیت و عدم محبوبیت احمدی نژاد رو از مثبت دادن به کامنت هایی که ماها مینویسیم نمیتوان تشخیص داد.
پس فکر نکنید اگه کسی برا احمدی نژاد بد نوشته و 500 تا مثبت داره پس اکثر مردم از احمدی نژاد ناراضی هستند. فعلا اون چیزی که من دستگیرم شده روز به روز داره گرایش مجدد به احمدی نژاد در جامعه زیاد میشه و تا دو سال دیگه هم شدیدتر خواهد شد. حتی اگر روحانی در مذاکرات هسته ای به توافق هم برسند باز نخواهد توانست مردم را آنچنان که باید و شاید راضی کند.
خاطره های خوب مردم از احمدی نژاد بیشتر از خاطره های بد اوست.
مطمئن باشید احمدی نژاد در صورت کاندید شدن رئیس جمهور خواهد شد.
یا علی (2991927) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۱:۲۲:۰۴
"...نظام از طرفي از دست وادادگي و انفعال مفرط سياست خارجي دولت به ستوه خواهد آمد"
بد نیست به سخنان دیروز رهبر معظم در مورد تیم هسته ای توجه داشته باشید
خجالت آوره (2991955) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۲:۰۲:۱۳
من اجمدی نژاد را دوست دارم چون سری نترس دارد و ار هیچکس ... نمی ترسد.. (2992047) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۴:۳۱:۱۳
تا احزاب کار آمد وغير فرمايشي فراگير با بدنه قوي کارشناسي وجود نداشته باشند.اين سياست سعي و خطا ادامه خواهد داشت. و برخي فرصت طلبان با تکيه بر نقايص وضع موجود و دغدغه هاي معيشتي مردم با سوار شدن بر موج احساسات عوام بر مسند قدرت مي نشينند.و با ندانم کاري هاي خود و اطرافيان وضعيت را اسفناکتر از قبل مي کنند. براي نمونه وعده هاي «آوردن نفت بر سر سفره‌هاي مردم»، «ايجاد اشتغال براي جوانان»، «مسكن‌سازي براي عموم مردم»، «توسعه عدالت» و كابينه 70 ميليوني، تنها بخش كوچكي از وعده‌هاي فردي است كه سال 84 به ناگاه توانست نظرها را به خود جلب كند و رييس‌جمهور ايران نام گيرد؛ فردي كه از طريق ارتباطات خود با برخي از اعضاي شوراي شهر تهران به مديريت این شهر و سپس به پاستور رسيد و انتقادهاي چند ساله‌اش از كابينه اصلاحات گوش فلک را کر كرده بود.چه کسي و با چه هزينه اي مصائب عدم کفايت ايشان و منصوبين ايشان را جبران خواهد نمود (2992660) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۴:۴۰:۵۲
تفکر احمدي نژادي و تندروي و مردم فريبي جزيي از ذات و واقعيت فضاي فکري و فرهنگي ايران است که در سياست بروز مي کند و هيچگاه رخت نخواهد بست! احمدي نژادهاي ديگري در راهند و در موقعي که به آنها مأموريت داده شود! وظيفه نابودي و به قهقرا بردن اين کشور را به خوبي انجام مي دهند. فعلاً نيازي به آنان نيست. چون سالها طول مي کشد تا دوباره اين کشور، کشور شود... تنها راه مقابله با احمدي نژاديسم افزايش سواد عمومي و تاريخي مردم و هوشياري و تفکر عميق است... (2992707) (alef-13)
 
س
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۵:۲۲:۴۳
جدای از کثر انتقاداتی که در متن و در نظرات کاربران به سیستم مدیریتی و اجرایی احمدی نژاد بیان شد. ای بسا از این منظر نباید روی برگشت دوباره احمدی نژاد حساب کرد.
اما... چیزی که به گفته نویسنده متن عین واقعیت است سخنوری و مهارت بی مثال در کلام احمدی نژاد است.
مخاطبان فقط کافی ست مناظره زنده احمدی نژاد و روحانی در سال 96 با ویژگی های شخصیتی طرفین مذاکره را تصور کنند . .....!!!!! (2992882) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۶:۳۸:۳۶
طبق کدوم آمار شما می گید گرایش به احمدی نژاد بیشتر شده ؟ (2993149) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۹:۰۶:۳۶
برای زدودن احمدی نژادیسم خون هم می دهیم (2993593) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۹:۱۹:۴۶
متاسفانه بنظر می آید سایت الف از طرفداران احمدی نژاد است. (2993622) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۰:۴۰:۲۴
احمدی نژاد نه من تنها بلکه اکثر قریب باتفاق مردم بزرگ ایران یعنی چیزی حدود 80% ایرانیان عشقشون احمدی نژاده، نه بخاطر قیافت چون خشگل نیستی بلکه بخاطر غرور ایرانی بودن و سربلندی که از ایران و ایرانی آفریدی. چونکه حسن کلید میبینیم همیشه تیپ میزنه و ریش رنگ میکنه. پس کسی عاشق چهره کسی نیست.
حاج محمود همه مردم ایران پشت سرت هستند. خداقوت مرد (2995095) (alef-13)
 
اصغر
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۱:۵۴:۳۷
واقعا کور هستید و تمام خدمات دولت آقای احمدی نژاد را در اطراف سکونت و زندگی خود نمی بینید؟ ای نمک به حرام ها (2995362) (alef-13)
 
غضنفر
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۱:۵۶:۱۱
تو را به خدا آخرت خود را به دنیای سایت الف نفروشید.
سایت الف، سایت آقازاده ها می باشد. (2995370) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۸:۱۴:۱۱
من نوکر کسی هستم که یارانه بدهدهمین وبس (2996503) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۸:۵۸:۳۷
وای به روزی که احمدی نژاد بخواد دوباره برگرده، آن روز باید خودکشی کرد (2996577) (alef-13)
 
صابر
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۲۲:۰۵:۵۹
اگر حاج محمود بیاید به او رای میدهیم (2996829) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۰۶:۱۱:۰۷
سلام رفقا . دقت کردین چقدر نظراتون با هم فرق داره. دقت کردین بیشترش مستند به شنیده ها و احتمالته. هیچ کس حرفش را متقن نمیکنه . باباجون اینقدر برای هم کری نخونید. با هم دوست باشید. آقا تحمل منتقد و عمل گرایی را از احمدی نژاد یاد بگیریم. من به شخصه مثل آقا محمود همتون را دوست دارم. سلامتی هر چی خادم انقلابی صلوات. (2997204) (alef-13)
 
hdvhkd
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۰۶:۳۲:۳۵
هرگز یادمان نمیرود توهین های ان شب آقای نوبخت در برنامه انتخاباتی شبکه دو خبری که نهایت دستپاچگی و ضعف و بی خردی سیاسی خود را بروز داد.آقایانی که ادعای دانستن دارید اما نمیدانید . بهتر است بدانید که البته بعید است، شما هرچه بیشتر دست و پا بزنید و اینطوری خشم درون تان را بروز دهید به موفقیت احمدی نژاد در صورت آمدنش کمک کرده‌اید.من از علوم سیاست چیز زیادی نمیدانم ولی از جنس مردم و در میان انها هستم،اما شما از جنس قدرت و جدا از مردم. (2997212) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۳:۳۵:۵۹
عزیزان به گوشه هایی از ادبیات و سخنان به یاد ماندنی این مرد بزرگ توجه کنید

این را هر ننه قمری می داند --آب را بریزید به اونجاتون که می سوزه -- اون ممه رو

لولو خورد --- این پول امام زمان است --آمریکا به دنبال دستگیری امام زمان است --دولت من پاک ترین دولت است --بیایین از کوچه ما خرید کنین -- پراید کیلویی چند --باید بیاریینپایین--رجعت هوگو چاوز --چاوز یکی از یاران امام زمان است...

الا ن چه حالی به شما دست داد ؟ (2997842) (alef-13)
 
فقیر
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۵:۲۹:۵۶
احمدی نژاد جایت در قلبم است نه درجایی دیگر،دیگران جایشان جای دگر است نه درقلبم. (2998092) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۵:۴۵:۳۱
ظاهرا جناب نویسنده هم ازقماش دلواپسلن تشریف دارند (2998136) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۷:۵۸:۰۱
در آن 8 سال چه خبر بوده است؟ کمیته بررسی غارت ملی را تشکیل دهید (2998423) (alef-13)
 
اطلاعات
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۱۹:۰۲:۵۰
سلام الف میشه بعداز اینکه با این خبر مردمو به جون هم انداختی بگی چند درصد موافق احمدی نژاد بودن چند درصد موافق روحانی؟؟؟ اون مثبت زیر رو هم در نظر بگیر الان تو انتخابات زود هنگام راه انداختی ؟؟!!!مردمو به حون هم میندازی با احتمالات!!!! فقط اون درصد ها رو اعلام کن احتمالا یه نفعی داره شاید ما استفاده کردیم از این اطلاعات!!! (2998555) (alef-13)
 
اتابک
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۲۰:۰۰:۳۳
با سلام - زمانی من دوست دار آقای احمدی نژاد بودم، حالا به دلیل سوالاتی که با اتمام دوره ایشون به ذهنم رسیده کاملا با ایشان مخالف هستم، از دوستان طرفدار اقای احمدی نژاد خواهش میکنم به سوالات و ابهامات من پاسخ بدن شاید به موضع قبلیم برگشتم.

1- غاطبه مردم به دلیل شعارهای مبارزه با مفسدین مرید ایشون شدن، 8 سال ریاست ایشون پرونده هایی نظیر اختلاس های 3هزار میلیاردی، اختلاس بنیاد شهید، پرونده بابک زنجانی، اختلاس بیمه ایران، تخلفات گسترده و غیر قانونی پدیده شاندیز، تخلفات مشایی در چند مسئولیت همزمان، تخلفات رحیمی معاون ایشان و زندانی شدن ایشان و اخیرا دیگر معاون ایشان آقای بقایی را به همراه داشت. 700 میلیارد دلار فروش نفت برای آبادی این مرز و بوم کافی بودو اما آبادی در کار نبود. به نظر من این شعار مبارزه به مفاسد اقتصادی دروغی بسیار بزرگ بود. چنان که خود دولت احمدی نژاد بزرگترین مفسدین را پرورش داد.
2 -دلیل دیگر که آقای احمدی نژاد را در دل مردم آن زمان محبوب کرد، ادبیات ایشان و نیز گفته ایشان مبنی بر حمایت از مستضعفین بود. ادبیاتی که برخلاف اسمش کاملا خالی از ادب و شان ریاست جمهوری بود! آنچه که ایشان انجام می داد در دست گرفتن احساسات مردم با ادبیات کوچه بازاری بود آن هم به شکلی زیرکانه! تا برای خود هوادار جمع کند، ملاحظه کردیم که از آن شعارهای حمایت از قشر ضعیف گونی سیب زمینی و سهام عدالت بود که آن هم در آستانه انتخابات توزیع شد! این روش راه خوبی برای فریب اقشار ضعیف جامعه بود. اقدام دیگر ایشان استخدامات دولتی بود که به شکل بی برنامه و مازاد بر نیاز انجام شد تا دولت بعدی با لغو آن ها در چشم کارگران و گزینش شده ها مطرود و منفور شود.
3-بردن نام مبارک امام زمان و استفاده ابزاری از آن برای رسیدن به اهداف ایشان از اقدامات دیگر اقای احمدی نژاد برای محبوب کردن خود بود! داشتن ارتباط با امام زمان و برگزاری جلسات با ایشان از ادعاهای دکتر احمدی نژاد بود. صرف اسم بردن از امام زمان آیا نشانه صلاحیت شخص نام برنده است؟ آیا بازی کردن با احساسات و عقاید یک ملت کار درستی است؟ آن هم جهت جلب نظرات و اینکه شیوه جدیدی است! آخر امام زمان با کدام فساد و فریبی نعوذبالله موافق است؟
4 -ولایتمداری ایشان نیز بسی جای تامل دارد. رییس دولت اصلاحات نیز اینگونه که احمدی نژاد با رهبری درمی افتادند هرگز مقابل ایشان نایستادند. موضوعات چالش برانگیز برکناری مشایی از معاون اولی، برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات و قهر 11 روزه دکتر احمدی نژاد در عمر این نظام بی سابقه بود.
5 -بی کفایتی سیاسی ایشان از چند وجه قابل بررسی است، بی ترمز حرف زدن ایشان در عرصه های بین المللی و ساده لوحانه برخورد کردن با مساله صدور قطعنامه ها با توجیه اینکه غیر قانونی و فاقد اعتبار است و کاغذ پاره است از موضع گیری های ایشان بود. البته انتظار نمی رفت ایشان برنامه هسته ای را تعطیل نمایند. ( هرچند در دولت خاتمی تعطیل بود و چیزی هم نشد) اما می شد فقط کمی هم به فکر اثرات ناشی از تحریم نفت برای کشور بود، کشوری که 80 درصد درامد خود را از فروش نفت و گاز تامین می کند چطور می توان با تحریم نفت مردم خود را در فقر و بی کاری و خزانه را خالی نبیند؟ آیا نمی شد طوری مدارا کرد و برنامه هسته ای را به جلو برد که کشور متهم به ایجاد نا ارامی در منطقه نشود؟ آیا قلدر بازی در عرصه سیاست خارجه و سرسری گرفتن مسائل و خارج از عرف دیپلماتیک حرف زدن و عمل کرن نشانه انقلابی بودن است؟
جنبه دیگر بی کفایتی سیاسی رییس جمهور اسبق هم در درگیری ایشان با اعضای کابینه منصوب خودشان روشن می شود. ایشان بیشترین تعداد عوض بدل کردن های مدیریتی را در سطح دولت (از پایین گرفته تا وزیر) داشتند. روحیه خودرایی و عدم توانایی کار گروهی ایشان در گفته های وزرای برکنار شده توسط ایشان یا مجلس معلوم می شود

عزیزان لطفا پیش خدای خود قضاوت کنید، ایشان صلاحیت دارند؟ اگر دارند پاسخ سوالات من را هم بدهید. دوست ندارم از روی احساس یا هوس ، نه خودم قضاوت کنم نه مردم فهیم کشورم.
با تشکر. (2998670) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.