نظر منتشر شده
۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466743
صبحانه انتخاباتی الف
صحنه های هیجانی مناظره/ درباره اهانت به ساحت امام رضا/ جابجایی نظرسنجی ها
بخش سیاسی الف، ۹ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
مروری بر مناظره اول انتخاباتی

مناظره دیروز در ابتدا محافظه کارانه شروع شد و در میانه راه اوج گرفت و در پایان کاملا تهاجمی شده بود. شروع بحث ها با قالیباف بود. وقتی برای سوال از میرسلیم هم، روحانی را مورد انتقاد قرار داد و در مرحله به رئیسی پاس گل داد تا او هم دولت را نقد کند؛ وقتی از رئیسی پرسید بنظر شما این دولت توانسته است برنامه پنجم را درباره حاشیه نشینی اجرا کند؟ معلوم بود نیت کرده است که صریح و از ابتدا وارد نقد دولت شود.

از میانه راه اما جهانگیری وارد میدان شد و تندتر از قالیباف، عملکرد وی را مورد انتقاد قرار داد. مهمترین نقد جهانگیری در ابتدا روی دوبخش متمرکز شد. اول اینکه چرا کسانی که از سفارت عربستان بالا رفتند، در ستاد شما هستند و دوم اشاره به صدمه دیدن پیرزن دست فروش از ماموران شهرداری بود. البته هیچیک از این دو سوال را قالیباف فرصت نکرد جواب دهد. هرچند در شبکه های اجتماعی نوشتند که آن پیرزن دست فروش اصلا مربوط به تهران نبوده است.

بعد از این، مناظره بین قالیباف و جهانگیری دو طرفه شد و روحانی رقابت را به جهانگیری سپرد. قالیباف تلاش کرد نقش جهانگیری در مناظره شفاف کند و چندین بار او را نامزد پوششی خواند. جهانگیری هم خواست از خودش دفاع کند اما خیلی منطق قابل دفاعی پیدا نکرد و گفت:" فقط من پوششی نیستم. زمان خاتمی هم نامزد پوششی داشتیم."
کم کم مناظره ها دو به یک شد. روحانی و جهانگیری هر دو وارد نقد قالیباف شدند. روحانی مجدد حرف قبلی اش را تکرار کرد. اینکه شما آسمان را ازمردم گرفتید و جهانگیری ادعای نوسازی شهر تهران را زیر سوال برد و گفت من خودم نازی آباد سر زدم و شما نگاه درآمدی به نوسازی داشتید.

قالیباف در زمان پرسش از روحانی ابتدا به وعده ایجاد 4 میلیون شغل اشاره کرد که بلافاصله روحانی حرف های وی را قطع کرد و گفت این حرف دروغ است و من چنین وعده ای ندادم. روحانی همچنان تاکید کرد که من می خواهم گناه شما زیاد نشود. این ادعا دروغ است و نقل از سایت های دست چندم است. قالیباف هم ادامه نداد. اما همین گفت وگوی کوتاه به چالشی ترین بخش مناظره تبدیل شد.

قالیباف در بخش دوم مناظرات مسلط تر وارد شد. قالیباف یک صفحه پرینت از صفحه سایت ریاست جمهوری را به دوربین نشان داد که در آن سخنان رئیس جمهور درباره ایجاد 4 میلیون شغل را نشان می داد. بعد هم عکس سایت رئیس جمهوری را تحویل روحانی داد که این صحنه با سرعت بالایی در رسانه های خبری توزیع شد.

این ماجرا انقدر بازتاب داشت که دفتر رئیس جمهور در اقدامی واکنشی بعد از مناظره ها، بلافاصله همه فیلم های مربوط به سخنان انتخاباتی روحانی در سال 92 را از روی سایت حذف کرد.

قالیباف همچنین به کمک مالی یک مفسد اقتصادی به ستادهای انتخاباتی روحانی اشاره کرد که هر دو موضوع یعنی کمک این مفسد اقتصادی و ماجرای 4 میلیون شغل را روحانی زمان پیدا نکرد جواب دهد و ناخواسته مناظره را تحویل قالیباف داد.

خلاصه مناظره اول این بود که جهانگیری خوش درخشید ولی تندی و تیزی های بیش از حدش مورد انتقاد شبکه های اجتماعی قرار گرفت. برخی رسانه ها نوشتند با شکست روز گذشته روحانی و درخشش جهانگیری این احتمال وجود دارد که وی بجای روحانی نامزد شود.

قالیباف هم مناظره 2 بر یک را توانست در انتها به نفع خودش تغییر دهد. تعبیر دولت 4 درصدی برای دولت روحانی از جملات کلیدی قالیباف بود که احتمالا در مناظره های بعدی مجدد از سوی طرفین مطرح شود.
 
 
 
نظرسنجی بعد مناظره
تا پیش از مناظره وضعیت نظرسنجی ها نشان می داد روحانی با 45 درصد و قالیباف با 40 آرا از بقیه جلوترند و بعد رئیسی و 3 نامزد دیگر بافاصله قرار دارند. روز گذشته اما برخی رسانه ها و کانال های خبری اقدام به نظرسنجی هایی از کاربران خود داشتند که هرچند خیلی قابل اتکا نیست اما نشان می دهد ترکیب نامزدها تغییر کرده است. فصل مشترک همه نظرسنجی ها این بود که جهانگیری و قالیباف رشد چشمگیری پیدا کردند.
 
درباره اسائه ادب به ساحت امام رضا
چند روز پیش در همایش ستاد انتخاباتی روحانی در یکی از شهرها، مجری برنامه حرف های خودمانی و البته سیاسی خطاب به امام رضا مطرح کرد که بی ادبانه و موهن تلقی می شد. بالافاصله فیلم این مراسم منتشر شد و مورد انتقاد گسترده در شبکه های اجتماعی قرار گرفت. هرچند بعدا مشخص شد مهمانان حاضر در برنامه از جمله پزشکیان نماینده مجلس، نسبت به این سخنان اعتراض کردند و روز بعد نیز مسئولین ستاد، طی بیانیه ای رسمی بابت این سخنان عذرخواهی کردند. با این حال فردای آنروز یک مرجع تقلید نسبت به این سخنان واکنش نشان داد و در ادامه جمعی از طلاب و مردم آن شهرستان به این همایش و مراسم اعتراض کردند.

در اینکه حرفهای مجری توهین کننده بوده است و اعتراضات حق است، تردیدی نیست. اما چند نکته را نباید مورد غفلت قرار داد.

اول اینکه در همان مراسم این حرفها مورد اعتراض مسئولین و مهمانان قرار گرفته و بعد از همایش نیز بیانیه عذرخواهی صادر شده است.

دوم اینکه مجری قصد و غرض توهین نداشته و خواسته حرفهای خودمانی و اما با بهره برداری های سیاسی بزند که البته موهن بیان می شود. در بدسلیقگی و کج فهمی ها تردیدی نیست اما روشن است که کسی قصد توهین به ساحت امام رضا علیه السلام را نداشته است و در موضع گیری ها این مهم باید لحاظ شود. در مملکت امام رضا و در ستاد رسمی یک نامزد انتخاباتی کسی پیدا نمی شود که بخواهد به ساحت امام معصوم هتک حرمت کند.
 
 
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی انتخابات96
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۰۹:۲۳
روحانی و جهانگیری یکبار با گازنبر پیروز شدند حالا فکر کردند اگر داد و فریاد کنند باز هم رای میارند. مردم از بی اخلاقی زده شدند. (4294740) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۳:۲۴
بنده آقای قالیباف رو بعنوان یک انسان تلاشگر و مخلص قبول دارم اما معتقدم ایشان بیشتر به درد مناصبی مثل شهرداری میخورده. متاسفانه ادبیات، برنامه ها و وعده های ایشون بسیار بسیار شبیه آقای احمدی نژاد هست که عواقب و نتیجه این تصمیمات رو 8 سال با پوست و استخونمون حس کردیم. (4294920) (alef-13)
 
پاسخ به صبحانه یکطرفه
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۵۰:۱۳
در این دروه از مناظرات نیز به خاطر ثبت و ضبط بودن داده ها به راحتی و در کمترین سرعت کاربران شبکه های مجازی و روزنامه نگاران ادعا های مطرح شده در مناظره ها را راستی آزمایی کردند.

در زیر به برخی ادعاهای نادرست قالیباف اشاره می کنیم:

واردات و قاچاق

یک شب قبل از مناظره، قالیباف در برنامه تلویزیونی سخنی گفته بود که در مناظره هم تکرار کرد. او از قاچاق 25 میلیارد تومانی حرف زد. آن هم درحالی که هیچ سندی برای آن ارائه نکرد. این ادعا از سوی روسای سازمان بنادر و گمرک تکذیب شد. اما او رقم 25 میلیارد را از کجا آورده بود؟ پیش از این خود روحانی در گزارشی تلویزیونی که در تابستان گذشته انجام داده بود، اعلام کرد که دولت او توانسته حجم قاچاق کالا را از 25 میلیارد هزار میلیارد تومان به 15 هزار میلیارد تومان برساند. به عبارت روشن تر دولت روحانی نه تنها مانع از رشد قاچاق کالا شده است، بلکه آن را دو پنجم نیز کاهش داده است.

4میلیون شغل

قالیباف در مناظره گفت که روحاني «گفته است ۴ میلیون شغل ایجاد میکند؟» اما جستجویی ساده مشخص می کند که جمله ی دقیق روحانی در ۱۵ خرداد ۹2 این بود: «ما 3 میلیون و 200 هزار بیکار داریم و اگر تنها 10 میلیون گردشگر وارد کشور شود بیش از 13.3 میلیارد دلار درآمد ارزی و 4 میلیون اشتغال درست می‌شود، یعنی با یک حرکت صحیح در یک مسئله اقتصادی و اجتماعی می‌توانیم بیکاری را حل کنیم.»

وعده صد روزه

قالیباف تحت تاثیر رسانه‌های مخالف دولت، حرفهایی که آنها در چندین سال گذشته مکررا تکرار کرده اند را بدون هیچگونه بررسی قبلی ای به زبان آورد. وی خطاب به روحانی گفت: «شما گفتید مشکلات را صدروزه حل می کنید.» سخنی که پاسخ قاطعانه قالیباف و رد آن مواجه شد. قالیباف ام در فرصت استراحت نیز برگ کاغذی پرینت گرفت که بگوید این قول را روحانی از سایت خودش داد. اتفاقی که باعث شد روحانی بخشی از زمان خود را از دست داده و نتواند متن مربوط به خود را که ادعای قالیباف را رد می کرد، بخواند.

با این حال، او پیش از آن، گفت که هرگز چنین وعده ای را مطرح نکرده بود. ارشیو موجود در اینترنت و رسانه ها نشان می دهد، روحانی گفته بود: «برای حل مشکلات برنامه صدروزه دارم. » او در صدروز اول دولتش هم توانست مشکلات بزرگی مانند کمبود ارزاق و حتی غله راحل کند و توافق موقت ژنو را که پنیان توافق هسته‌ای بود منعقد کند.

صف وام ازدواج

قالیباف در مناظره ضمن انتقاد از دولت گفت: «ده‌ها میلیون نفر در صف وام ازدواج هستند.». این درحالیست که آمارها خلاف سخنان قالیباف را ثابت می کند. براساس آنچه در اواخر سال گذشته مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرده؛ در سال 95، 732 هزار و 283 فقره وام ازدواج به افراد داده شده و تنها 624 هزار و 209 نفر در صف دریافت ازدواج هستند. (فارس 4 بهمن 95). با این حال، مشخص نیست تفاوت میان ده‌ها میلیون نفر با ششصد هزار نفر را قالیباف از کجا آورده است. از سوی دیگر در همین مناظره او به آمار 11 میلیون نفری حاشیه نشین‌ شهرها اشاره کرد که بلافاصله از سوی سیدابراهیم رئیسی اصلاح شد. رئیسی گفت که این آمار متعلق به سال 92 است نه امروز.

«مدیریت 60 سال پیش روحانی» و مدیریت مدرن قالیباف

شهردار تهران اخیرا و به طور مرتب در کمپین های انتخاباتی از مدیریت علمی حرف می‌زند و دولت را متهم به مدیریت 60 سال پیش می‌کند. جهانگیری در مناظره به او پاسخ داد که او در بهترین دانشگاه‌های ایران که در میان بهترین ها در دنیا هستند، تحصیل کرده است. جهانگیری از قالیباف پرسید: «شما ما را متهم به مدیریت غیر علمی می کنید؟»، حال آنکه نگاهی به سابقه تحصیلاتی قالیباف مشخص می سازد که برخلاف ادعای قالیباف، او از علم مدیریت مدرن و حوزه اکادمیک آن اطلاعی ندارد. روزمه او در سایت دانشگاه تهران می‌گوید: »کارشناسی، جغرافیای انسانی دارد. کارشناسی ارشدش نیز جغرافیای انسانی است.» سئوال این است که او با کدام سابقه اکادمیک از مدیریت علمی حرف می زند؟

سرمایه‌هایی که قالیباف می‌گفت کجاست؟

قالیباف در مناظره گفت: «سرمایه در داخل و خارج وجود دارد و مسئله سرمایه نیست بلکه مسئله سوء مدیریت و عدم تحمل است.» روحانی امادر پاسخ به ادعای او اظهار کرد که الان درحال حاضر دویست میلیارد دلار طرح برای سرمایه گذاری وجود دارد که آماده واگذاری است. او همچنین توضیح داد که «الان چند نفر آمده اند برای سرمایه گذاری اما خیلی کم است ما رشد هشت درصد می خواهیم.» اما قالیباف در پاسخ سخنی به زبان نیاورد و اظهار نکرد که این سرمایه گذاران مورد ادعای او که حاضرند 200 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنند در کجای این عالم هستند.

بلندمرتبه سازی

شهردار تهران در میانه ی بحث ها راجع به محوزه های شهرداری تهران برای ساخت برج های بلندمرتبه، خطاب به روحانی و جهانگیری گفت: «اگر بحث بلندمرتبه‌سازی را مطرح می‌کنید که باز به همان قانون 4 درصدی باز می‌گردد. وزارت راه شما قانون تصویب می‌کند و مردم از ما طلب می‌کنند. ما فقط قانون را اجرا می‌کنیم.» با این حال، به نظر می رسد این ادعای قالیباف نظر خلاف واقع است و ضوابط بلند مرتبه سازی برعهده شهرداری تهران است. در این رابطه شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات مسکن می گوید: «معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه از سال 1386شهرداری را مکلف کرد تا ضوابط بلندمرتبه‌سازی را با تأکید بر ایمنی ارائه کند اما مدیریت شهری این کار را هرگز انجام نداد.»

تولید برق از زباله

در حالی که قالیباف در مناظره دیشب مدعی تولید برق از زباله در تهران شد، مرتضی الویری شهردار اسبق تهران ضمن تکذیب این ادعا گفت: «شهرداری تهران صدها میلیارد تومان به بهانه تولید برق و کود از زباله هزینه کرده است ولی این کار کوچکترین خروجی ای نداشته و هنوز هم تهران يكي از بدترين سيستم هاي جمع آوري پسماند در دنيا را دارد.» محمدمهدی تندگویا عضو شورای شهر تهران نیز با انتشار توییتی سخنان قالیباف را نیز رد کرد.

بابک زنجانی

قالیباف در اواخر زمان مناظره، طی سخنانی بدون سند مدعی کمک بابک زکجانی به ستاد روحانی در سال 92 شد. وی همچنین در این میان با طرح این موضوع که روحانی از این فرد تقدیر کرده است، سعی کرد رئیس جمهور را حامی این فرد نشان دهد. این درحالیست که بر اساس آرشیو خبرگزاری جمهوری اسلامی تصویر تقدیر تصویر تقدیر روحانی از زنجانی مربوط به سال 86 است، یعنی زمانی که بابک زنجانی کارآفرین برتر بود و نه مفسد بزرگ اقتصادی. ادعای دیگر قالیباف نیز همان زمان توسط روحانی که گفت «چرا از یک مفسد نقل قول می کنید؟» رد شد (4294959) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۳۳:۰۵
قالیباف در مناظره تلاش کرد تا خود را نماینده مردم بنامد و روحانی را نماد طبقه اشراف نشان دهد. او روحانی را نماینده 4 درصدی‌ها و خود را نماینده 96 درصد مردم معرفی کرد. مردم احمدی‌نژاد را دیده بودند و دیدن فردی که تلاش می‌کند شبیه او باشد چندان برای آنها جالب نیست.

دیروز مردم ایران تهاجمی ترین قالیباف تاریخ را در مناظره انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم دیدند. شهردار تهران جملات تند و بی‌سابقه‌ای را خطاب به رییس جمهور مستقر به کار برد. بسیاری از تحلیل‌گران سیاسی انتظار نداشتند فرمانده اسبق نیروی انتظامی در اولین مناظره توپ‌خانه خود را سمت روحانی بگیرد. آنها انتظار داشتند جنگ قالیباف با روحانی در مناظره سوم خود نمایی کند اما قالیباف از همان دقایق ابتدایی مناظره حملات خود علیه دولت یازدهم را آغاز کرد. حملاتی که البته با پاتک‌های «جهانگیری- روحانی» روبرو شد.

حملات قالیباف شاید به این دلیل بود که او با مرور تاریخ مناظره‌ها در ایران و جهان به این نتیجه رسیده بود که نامزد حمله کننده می‌تواند پیروز نهایی انتخابات باشد. به نظر می‌رسد این نظریه تاریخی در مورد قالیباف چندان جواب نمی‌دهد. دلیل این معنا هم این است که شهردار تهران در حال کپی کردن رفتارهای سیاسی و فرمول‌های پیروزی دیگران است و از خود چندان خلاقیتی نشان نمی‌دهد.

قالیباف در این مناظره سعی کرد از روش ترامپ برای مقابله با روحانی استفاده کند. ترامپ در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش کرد تا مشکلات ایالات متحده را حاصل تفکر هیلاری کلینتون‌ها بنامد. او خود را نماینده مردمی معرفی کرد که می‌خواهد در برابر نماد فساد آمریکا یعنی هیلاری بایستد.قالیباف نیز دیروز تلاش کرد تا خود را نماینده مردم بنامد و روحانی را نماد طبقه اشراف نشان دهد. او روحانی را نماینده 4 درصدی‌ها و خود را نماینده 96 درصد مردم معرفی کرد. شهردار تهران اما یک نکته را فراموش کرده بود. ترامپ بدون داشتن سابقه مدیریتی در دستگاه حکومت آمریکا وارد صحنه شده بود و خود را نماینده مردم معرفی می‌کرد. قالیباف اما سال‌هاست که در پست‌های مختلف نظامی و سیاسی حضور داشته است که آخرین آن تکیه 12 ساله بر کرسی شهرداری تهران است. شهرداری که در صدر عدم رضایت مردم از یک دستگاه قرار دارد.

مردم پایین شهر تهران شاید از خود می‌پرسند اگر واقعا آقای قالیباف به فکر ماست چرا اینقدر میان پایین شهر و بالاشهر تهران تفاوت وجود دارد. تفاوت‌‎های ظاهری ایستگاه‌های بی‌آرتی جنوب شهر با شمال شهر تهران حکایت از این معنا دارد.

مردم در سال 84 شعارهای مردمی احمدی نژاد را در حالی باور کردند که او را شبیه خود می‌دیدند. آنها حداقل در ظاهر می‌دیدند که احمدی نژاد شبیه آنهاست و مثل آنها لباس می‌پوشد. قالیباف اما در ظاهر و نوع لباس پوشیدن هم نمی‌توانسته است نظر مردم را جلب کند و به آنها بقبولاند که فردی شبیه آنهاست.

قالیباف برای شکست روحانی از استراتژی احمدی نژاد استفاده کرد. احمدی نژاد در دو انتخابات ریاست جمهوری 84 و 88 از روش دو قطبی سازی استفاده کرد. او با هاشمی و میرحسین وارد فضای دو قطبی شد و جامعه را به حامیان خود و حامیان این نامزدها تبدیل کرد.

احمدی نژاد به خوبی توپ را وارد زمین رقیب می‌کرد و تا لحظه آخر سعی می‌کرد توپ را در زمین هاشمی یا میرحسین نگه دارد. قالیباف اما تا به روحانی تک می‌زد با پاتک‌های جهانگیری و روحانی مواجه می‌شد. او در این مناظره حمله کرد اما آماج حملات مختلف روحانی و جهانگیری نیز قرار گرفت. نشان دادن پرینت سایت روحانی هم تقلیدی از حرکت احمدی‌نژاد در مناظره سال 88 بود. که واکنش‌های زیادی در شبکه‌های مجازی را به همراه داشت.

مردم احمدی نژاد را دیده بودند و دیدن فردی که تلاش می‌کند شبیه او باشد چندان برای آنها جالب نیست.

قالیباف حتی وقتی می‌خواست روحانی را دروغگو خطاب کند از جمله معروفی استفاده کرد که برای مردم آشنا بود. یعنی او حتی تلاش نکرد از جمله‌ای جدید برای خطاب قرار دادن رقیب خود استفاده کند.

قالیباف بیشتر شبیه خوانندگانی است که در حال تقلید از صدای خوانندگان معروف هستند. شاید صدای آنها خوب باشد اما برای مردم هیچگاه خواننده محبوب و مردمی نخواهند بود. (4295897) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۳۳:۰۶
طبق آمار ارائه شده دولت فخیمه یازدهم، در دولت یازدهم 20 میلیون گردشگر وارد ایران شده است.
آقی روحانی گفتند " اگر 10 میلیون گردشگر بیاد 4 میلیون شغل ایجاد می شود ".
حالا که 20 میلیون گردشگر اومده چرا 4 میلیون شغل ایجاد نشده؟
اینم لینک خبر
http://alef.ir/vdce7p8eejh8pfi.b9bj.html?466704 (4295898) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۴۲:۰۰
جهانگيري گفت وقتی سیلی خوردن دست فروش رو دیدم احساس کردم خودم سیلی خوردم.

آقای جهانگیری:
۱- وقتی تو فرودگاه جده به نوجوانهایمان تجاوز شد
۲- وقتی حجاجمان را مظلومانه کشتند
۳-وقتی سفیرمان رکن آبادی و دانشمندمان حاتمی را شکنجه کردند و در عربستان به شهادت رساندند
۵- وقتی کودک پنج ساله ایرانی را در امریکا دستگیر کردند و دستبند زدند
۶- وقتی به مادری جلو چشم کودکانش فقط به جرم ایرانی بودن تجاوز کردند
۷- وقتی زنان ایرانی را در وسط سالن فرودگاه_تفلیس عریان کردند
۸- وقتی کارگران معدن را به جرم درخواست حقوق عقب مانده اشان در ملا عام شلاق زدند
شما دقیقا چه احساسی داشتی؟ (4295952) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۳:۱۷
ادبيات روحاني خوب بود يا جهانگيري ؟؟؟؟

هر دو عصبي لرزش دست هوچي گر (4295197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۴:۲۸
پنجشنبه شب، به عینه دمیده شدن روح محمود احمدی نژاد را در کالبد محمدباقر قالیباف دیدم. همانگونه که احمدی‌نژاد در سال ۸۴ دولت مستقر را زیر سوال می‌برد و در سال ۸۸، در غیاب رقبای انتخاباتی خود، به تخریب آنها می‌پرداخت، قالیباف هم در اولین برنامه تبلیغاتی خود همین مسیر را طی کرد تا نشان دهد از نظر رفتارهای سیاسی – انتخاباتی، تفاوتی با احمدی نژاد ندارد.
(4295252) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۲:۲۵
البته برای شهرداری هم مناسب نیستند. (4295704) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۴:۵۹
ایشون با علم به اینکه شهردار اینده تهران نخواهد بود دست به هر کاری میزنه تا پیروز انتخابات بشه (4295723) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۱:۰۹
مملکت به انسانهای تلاشگر نیاز دارد نه تئوریسین های یقه سفید (4296055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۹:۰۷
اصلاح طلبان پشت اینترنت نشسته اند و به خودشان مثبت می دهند (4296102) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۶:۰۶
مثبت اصلی را مردم در 29 اردیبهشت به اصلاحات خواهند داد.شما هم اگر از فضای مجازی(به قول رفیقتون قالیباف فضای فجازی! ) ناراحتی پشت اینترنت نشین و حرص بخور (4302351) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۴:۳۷
آقای صبحانه اونی که شما داری توو این متن میگی قالیباف برد و اعتبار الف رو هم کم میکنی مربوطه به کانال هایی که پولشو قالیباف میده
اتفاقا برنده اول جهانگیری بود
حالا شما خودتو سرگرم کن (4294930) (alef-13)
 
واقع گرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۳:۲۸
جهانگیری چون از جبهه اصلاح طلبان صحبت کرد اینطور مورد تفقد طرفداران وشما عاشقان اصلاح طلب قرار گرفت. اگرنه همه میدونن ایشون کارگزارانی هست و رابطه اصلاح طلبان وکارگزاران تو دوره دولت هفتم وهشتم چی بود(افتضاح به معنای کامل). حالا شده دایه مهربان تر از مادر. واقعا جای تاسفه که بعضی از مردم ما اینطور وبدون فکر از یک شخص یا جریان طرفداری می کنند، بدون اینکه بدونن واقعا نیت طرف چی هست.
واقعیت را باید گفت، دولت فعلی دولت توقف ورکود و دروغ است. (4295604) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۹:۳۶
خلاصه مناظره اول این بود که جهانگیری خوش درخشید ولی تندی و تیزی های بیش از حدش مورد انتقاد شبکه های اجتماعی قرار گرفت.!!!!
ظاهرا کانالهای شما مال مسیر آب هستند نه مجازی چون تو فضای مجازی همه از جهانگیری تعریف کردند!!!! (4295817) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۷:۳۱
اون قسمت مناظره که به ستاد قالیباف حمله کرد خیلی خوب بود. اونجایی که جهانگیری گفت: حمله کنندگان به سفارت عربستان الان در ستاد چه کسی هستند؟ چه کسی به آنها پول داد؟ (4295799) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۳۴:۰۳
قالیباف باید پرونده فساد برادر روحانی را که در سازمان بازرسی ثابت شده.افشاگری میکرد.اشتباه کرد.فریدون پست ریاست بانکها را فروخته (4295906) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۰:۳۶
قالیباف قطعا توانایی مدیریتی اش خیلی خیلی بیشتر از امثال جهانگیری است فقط به علت ساده انگاری مناظره جمع نکردن مشاوران وارد و کشاندن بحث به حاشیه ایی ناخواسته کم آورد و حسن روحانی فکر می کنه برجام یعنی التماس مردم تورا خدا بمون اگه بری بیچاره می شیم و موقع آمدن هم طلبکار بود یا بی حال معلوم نشد و دکور مناظره اگه روی نقشه ایران کار می کردند صدها بار قشنگ تر از پرچم زشتی بود که کشیدن این گربه زیبا را دست کم گرفتن از اول معلوم بود بیعضی ها امدن تا با هیزمشون شورای شهر را هم بپرونند و اگه جهانگیری بمونه قطعا انتخابات دو مرحله ایی می شه یعنی اشتغال در صنعت نساجی و لوازم خانگی این قدر سخته که کسی راجع به اون چیزی نمی گه و همه می خواهند نفت بفروشند جنس خارجی بیارن بفروشند ریال تبدیل کنند دلار را فا عادلانه تقسیم کنید یعنی جنس خارجی را به تعداد مساوی بین مردم تقسیم کنید تا اقتصاد ایران بوی گند نفت می ده فرقی بین ما و کویت و امارات نیست و ما مفت می خوریم پای منقل یا قلیون و یا مراکز تفریحی هستیم بجاش مردم ژاپن و کره و چین و آلمان و آمریکا و غرب مثل خر کار می کنند جنس قشنگ زیبا چشم نواز و .. می سازند ما استفاده می کنیم و عدالت یعنی تقسیم پول نفت که انگار تقسیم کاملا ناعادلانه هست چون همه در کار نکردن از هم سبقت می گیرند ولی بعضی ها بیشتر پول نفت دارند اصلا تبدیل دلار به ریال که با فروش جنس خارجی بدست کشورا داره ونزوئلا می کنه باید اعلام خطر کرد روحانی اگه تو باد برجام بخوابی و طلبکار مردم جایت با جهانگیر عوض می شه البته بعیده دور دوم رای قالیباف به سبد روحانی می ره تا جهانگیر خان نداشتن مشاوره و بردن بحث به حاشیه زیانبار شورای شهر هم دچار مشکل کرده و التیام این زخم در مناظرات بعدی هم بیسیار مشکله مگه نه آقا غلام و همون بهتر که آدم بی سواد به قول جوادی نیاد بالا اگه چه مصباح شرط قبولی همه چیز را ایمان می دونه ولی فکر کنم شل دینی با بی ایمانی فرق فوکوله و سم نفت داره کشور را فرو می بره گردش پول فقط بشرطی که دلار بیاد جنس خارجی بشه به اندازه واردات اسکناس چاپ بشه و مردم گردش پولی داشته باشند با خرید جنس خارجی و برای همین گردش پول ساخت و ساز نداریم جهانگیر خوان اتوبان دوطبقه کاری است ماندگار اصلاح اتوبوس دستان بی کفایت مفت خوران صنعت کشوره و مترو قالیباف بزرگی بود که با آدم های کوچک نشست و ... (4294749) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۰:۵۰
جهانگیری و روحانی ، روی برج سازی در تهران مانور دادند تا به خیال خود ، حریف را ناک اوت کنند. اما قالیباف سند اورد که این ها بر اساس مجوز وزارت راهه!! (4294751) (alef-1)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۳:۵۸
مجوز از طریق کمیسیون ماده ۵ صورت میگره که تشکیل شده از استاندار یا معاون عمرانی استاتدار، سازمان میراث فرهنگی، جهاد کشاورز، شهرسازی و معماری( وزارتخانه) و شهرداری
و در کل ۴ مدیر دولتی هستند و شهرداری تنها یک رای دارد
اما جناب روحانی مطلبی را گفت که خودش اصلا از ماجرا خبر نداره (4294922) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۵۴:۳۶
شهردار تهران در میانه ی بحث ها راجع به محوزه های شهرداری تهران برای ساخت برج های بلندمرتبه، خطاب به روحانی و جهانگیری گفت: «اگر بحث بلندمرتبه‌سازی را مطرح می‌کنید که باز به همان قانون 4 درصدی باز می‌گردد. وزارت راه شما قانون تصویب می‌کند و مردم از ما طلب می‌کنند. ما فقط قانون را اجرا می‌کنیم.» با این حال، به نظر می رسد این ادعای قالیباف نظر خلاف واقع است و ضوابط بلند مرتبه سازی برعهده شهرداری تهران است. در این رابطه شکرچی زاده رئیس مرکز تحقیقات مسکن می گوید: «معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه از سال 1386شهرداری را مکلف کرد تا ضوابط بلندمرتبه‌سازی را با تأکید بر ایمنی ارائه کند اما مدیریت شهری این کار را هرگز انجام نداد.» (4296019) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۹:۴۱
منظقه 22 تهران برای ساخت برج به مجوز شهرداری نیاز دارد. تنها یک زمین در منطقه جوادیه در اختیار دولت بود (4295820) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۳:۵۵
اصولا تهران به منطقه 22 نیاز نداشت در حالی که تهران به اندازه کافی جا داشت و اصلا قرار نبود بزرگتر شوداما عده ای کاسب با همدستی شهرداری مثلا طرح فضایی و مدرن پیاده کردند و دریاچه ساختند و زمینها را تصاحب کردند بنظرم اگر یک گروه حقیقت یاب روی این موضوع کار کنه خیلی از ریشه های فساد خود نمایی خواهند کرد. الان تعدا خانه های خالی این منطقه بیشتر است یا خانه های خالی جنوب شهر. (4296069) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۱:۲۹
جهانگیری ،فقط هیاهو و غوغا سالاری ، بود. (4294755) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۹:۵۱
به نظرم پیروز مناظره با پاسخ های منطقی جهانگیری بود (4294846) (alef-13)
 
هدی
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۱:۳۵
تند خویی جهانگیری نشانه بی اخلاقی و رسوایی ایشان هست همن که شما اسش رو گذاشتین منطق. (4295182) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۱:۴۶
منطقی!!!!!یا داد و فریاد. به نظر بنده اقای جهانگیری و روحانی شکست مفتضحانه ای خوردن (4295701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۰:۳۹
بنظر می اید بهتر است روحانی به نفع جهانگیری کنار رود. (4296050) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۱:۳۶
اون قسمت که روحاني به لرزش افتاده بود

خجالت داره براي کسي در مناظرات اينقدر خودش رو باخته (4294757) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۳۰:۵۴
واقعا چقدر نا آگاهانه حرف میزنید مسئله جسمی ایشون از سالها قبل بودهه (4294854) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۶:۵۹
به شما گفتند (4294942) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۲:۳۸
من با 30 سال سن لرز دست دارم ، به نظر شما ادم 69 ساله نداره ؟؟؟؟

چندتا ادم 69 ساله سالم و بدون مریضی میشناسی ؟؟ (4295190) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۲:۴۹
کسی نمیگوید این بدبخت چه توهینی کرده است . اصلا توهین بوده یا نه؟ (4294766) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۳:۴۳
هیچ کس به اندازه روحانی ، از حرارت دیروز جهانگیری ،ناراحت نبود. روحانی خوب می داند که زین پس ، تندروهای اصلاح طلب که او را رحم اجاره ای می دانند، در این توهم فرو خواهند رفت که با جهانگیری ، خود قدرت زایمان دارند. و این یعنی شروع عبور از روحانی. (4294771) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۲۰:۵۴
روحانی مدتهاست به سمت اصلاح طلبان چرخیده است. جلسات مکرر و هفتگی با رییس دولت اصلاحات دارد. حتی کابینه را با مشورت او بست. (4295826) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۴:۵۹
رشد چشمگیر داشته نشد حرف. اگه آماری دارید دقیق اعلام بفرمایید (4294777) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۶:۱۴
چه بی اندازه بی رحمی تو بی رحم جهانگیر یعنی هیجده میلیون دوره قبل گروه اصول گرا متلاشی کردی (4294784) (alef-1)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۱۹:۱۹
خدا همراه قالیباف بود. دو به یک پیروز میدان شد.
رئیسی هم حذف شد (4294796) (alef-1)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۳۹:۱۱
ولی چیزی که ما دیدیم و تو شبکه های مجازی هست ، غیر این رو نشون میده. بگم بگم قالیباف بی اخلاقی رو آورد تو سیستم. (4294893) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۳:۰۵
بگم بگم رو جهانگیری شروع کرد (4295712) (alef-13)
 
هدی
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۲:۴۰
ان شا الله تا آخرش خدا با این مرد قدرتمند باشد (4295191) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۲۱:۵۱
در مورد حذف رییسی موافقم. اما هنوز قالیباف در صحنه است. البته تیم تبلیغاتی و مشاوره قالیباف بسیار ضعیف است (4295829) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۸:۳۶
راهکار این است که هم قالیباف وهم رییسی در انتخابات شرکت کنند چون اگر رییسی حذف شود مردم مناطق محروم وکسانی که روحانی بودن رییس جمهور برای آنها مهم هست رای خود را در سبد روحانی میریزند (4296099) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۰:۲۳
کاش رئیسی هم جایی که قالیباف کمک لازم داشت ورود می کرد. چرا جهانگیری و روحانی اتحاد دارند ولی ایندو اصولگرا به هم کمک نکردن (4294799) (alef-1)
 
هدی
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۴:۰۴
اصولگرایان احتیاجی به کمک ندارند رقبا که ترس از رسوا شدن را دارند با خودشون یدکی میارن. (4295198) (alef-13)
 
شادی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۱:۳۰
میشه لطف کنید یکی از این سایتها یا کانالهای خبری رو معرفی کنید؟ آخه یه چی بگید که بویی از حقیقت داشته باشه!! قالیباف تا پیش از این 40 درصد بوده، تازه بعد مناظرات رشد هم کرده؟ این یعنی اینکه باید در صدر باشه؟؟!! (4294805) (alef-1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۳:۰۵
آهای دوستان بجای حزب بازی و جناح بازی کمی به فکر ملت باشید چرا موضوع اصلی را فراموش می کنید آقای جهانگیری نیامده به این و آن حمله کند و از شما به به و چه چه بشنود چرا از او نمیخواهید از کارنامه چهارساله اش دفاع کند. (4294813) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۳:۵۱
مطالبه ملت مناظره صحیح و وعده های بدون ابهام است (4294815) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۵:۰۰
افراد مناظره باید روی اینده و برنامه های اینده تمرکز کنند نه گذشته (4294824) (alef-1)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۵:۴۹

آقای قالیباف محلات تهران را بهم زده است مثلا در منطقه ای در جنوب شهر که همه خانه ها در حد 40 تا 60 متر و اکثرا یک طبقه و در کوچه های 8 متری متمرکز هستند آمده و به یک رانت خوار مجوز 12 طبقه داده و کل منطقه را بهم زده است
از این آمارها کم نیست
پل صدر: با بودجه این پول که برای 4 درص ساخته شده است می شد تمام اتوبوس ها را تعویض کرد و خطوط مترو را تکمیل کرد
اتوبان سازی: به جای تشویق مردم به آوردن خودرو به خیابان می شد مترو را تکمیل کرد و معظلاتی مانند ترافیک و هوا را حل کرد
و ... (4294827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۰۴:۲۴
شما مث اینکه مناظره رو ندیدین اقای قالیباف جواب دادن یه بار دیگه باد قت ببینید (4295720) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۶:۲۲
الان هر نامزد بگوید در چهار سال اینده چند شغل از طریق توریست ایجاد می کند صریح و بودن ابهام (4294830) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۲۷:۲۱
انتخابات نباید برادری های ما را مخدوش کند (4294835) (alef-13)
 
منوچهر راستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۳۲:۳۱
دولتی ها خوذشان علنی دروغ می گویند با توجه به اینکه سند حرفهایشان و فیلمشان موجود است .و در دسترس همه .دیگران را به دروغ متهم می کنند .آقای روحانی دیروز از ترس مناظره می لرزید و دست هایش نشان می داد که نمی تواند در برابر چهار سال زجر ملت پاسخ مناسبی بدهد .دفاع جهانگیری هم نتوانست رعشه روحانی را کم بکند .سنگین تر است که از مناظره کنار بکشند و گرنه در روز های آینده رسوایی های بسیاری به بار می آید .برجام و اقتصاد و رسانه های آگاه. (4294860) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۳۴:۱۶
بازنده مطلق قالیباف (4294873) (alef-13)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۰:۰۵
این متن کاملا یکطرفه به قاضی رفته بدون شک برنده مناظره دیروز جهانکیری بود . (4294900) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۲:۰۶
نظرسنجی سال ۹۲ رو یادم هست تا ۳ روز مونده به انتخابات میگفتن روحانی ۸درصد رای داره و همین ۸درصد شد ۵۱ درصد.الان که ۴۵ هست چقدر میشه (4294911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۳:۲۰
خودتان این حرف ها را باور دارید؟!!!
قالیباف برنده مناظره بود؟!!!
آقای توکلی این تحلیل ها رو قبل از انتشار میخونن؟!!! (4294919) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۴:۱۵
قالیباف اون پرینت رو از کجا آورد ، اونم رنگی (4294926) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۳۸:۱۲
اینکه قالیباف همون اول با تسلیت شهادت سربازای عزیز شروع کرد . خیلی خوب بود (4295574) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۳۸:۴۳
براى همين وقت استراحت ميخواست. به خاطر اينكه پرينت را به دستش برسونن (4295578) (alef-13)
 
ابوالقاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۲:۵۸
فکرشو از قبل کرده بود و آورده بود
چون می دونست که دولت میزنه زیر حرفاش (4295776) (alef-13)
 
دروغ نگو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۵۴:۰۹
همون موقع که هی استراحت استراحت میکرد ! (4296014) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۵۴:۴۲
فقط روحانی (4296022) (alef-13)
 
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۹:۴۹:۳۰
تفکیک زباله از فرهنگ خانواده شروع می شود (4294956) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۳۰:۵۸
ذات این حرکت که یکی معاونشو بیاره که دو برابر وقت داشته باشه، بی اخلاقیه (4295176) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۴۸:۳۲
اشکال کار قالیباف این بود که تهاجمی شروع کرد و نفسش با آخر بکلی از دست داد انی نشان میده ایشان سیسان مدار نیست . (4295269) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۴:۱۰
جالب اینه که همون مطالبی که بعنوان تخریب و بد رفتاری قالیباف در مناظره مطرح میشه برای جهانگیری شده مایه افتخار و پیروزی در مناظره (4295298) (alef-13)
 
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۲:۵۳
نگارنده این متن حتا به خودش زحمت جستجوی اینترنت رو نداده و دقیقن همون حرفای قالیباف و سایتهای حقوق بگیرشو تکرار کرده!
جالبه آقای توکلی احمدی نژاد رو رد صلاحیت کرد ولی ادبیات احمدی نژاد رو حمایت میکنه!
با خوندن این خبر سایت الف رو از بوک مارک های مرورگرم حذف کردم. (4295599) (alef-13)
 
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۴۵:۵۶
بازنده مطلق قالیباف بود که با بگم بگم های مکرر مردم را یاد مناظرات سیاه احمدی نژاد در سال انداخت (4295622) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۵۴:۴۵
روحانی می لرزید (4295668) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۱:۰۸
روند نابود فضاي سبز شهر تهران كه باآمدن آقاي قاليباف سرعت بيشتري گرفته . شهرداري اكثر باغهاي تهران را به مجتمع هاي مسكوني تبديل كرده ..براي نمونه اشاره مي كنم به باغهاي منطقه 14 شهرداري در خيابانهاي شهيد واضحي فرد شهيد جعفري خ شهيد پاسدار گمنام و جاهاي ديگر كه در اين چند سال اخير به مجتمع هاي مسكوني تبديل و اعتراضات مردم هم كار ساز نبود ه حالا آقاي قاليباف مي خواهد رئيس جمهور شود و كل كشور را تخريب كند و به مجتمع هاي مسكوني تبديل كند (4295767) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۸:۲۱
زنده باد دکتر قالیباف
امیرکبیر ایران (4295806) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۴۶:۱۴
اميركبير كه نه ! اما احمدي نژاد دوم صيحيحتره (4295970) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۱۸:۳۶
"اما خیلی منطق قابل دفاعی پیدا نکرد و گفت:" فقط من پوششی نیستم. زمان خاتمی هم نامزد پوششی داشتیم."" چه لحن جانبدارانه و مضحکی داره این مطلب (4295809) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۲۱:۳۴
چراغعلی کارگر زحمتکشی که توسط پنجه بکس بدستان شهرداری که با وجود سابقه شرارت استخدام شده بودند الگوی کتک زدن پرزنی در شمال شد. صمنا مطمئنم همه دستفروشان کتک خورده و غارت شده، اتش نشان های شهید، زخمی و تنزل درجه داده شده، زودتر بازنشسته شده و بدون امکانات و کسبه پلاسکو و مداحان مترو(!) به قالیباف رای می دهند! (4295827) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۲۴:۱۵
شهرداری تهران ترکیب شهرسازی در محلات تهران را نابود کرده است و در کوچه های 8 متری آمده و به بعض افراد مجوز 12 طبقه داده و کل منطقه را بهم زده است. این در حالیست که بقیه کوچه کلا 4 طبقه اند!!!!!!!!!!!! (4295843) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۲۴:۲۱
رای ما دکتر روحانی و یا دکتر جهانگیری خواهد بود! (4295845) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۳۴:۰۹
فقط قالیباف (4295907) (alef-13)
 
سینا
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۴۸:۰۹
الف از شما بعید بود چنین نقدی درج کنید

درست است که شما اصولگرا هستید ولی من همیشه به منطقی بودن شما باور

داشتم

قالیباف مسلط بود؟ او پرینت نشان داد؟

به هیچ وجه مسلط نبود و شاید شما در رویاهایتان چنین آرزویی دارید

نقدتان به هیچ وجه پذیرفتنی نیست (4295979) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۴۸:۲۲
قضیه 4میلیون شغل که در همون ساعات اولیه نشر مطلب حل شد متاسفانه نماینده اصولگرایان مثل همیشه قضیه رو نصفه نیمه تحویل ملت داد ! دو خط بالاتر از صحبت روحانی رو هم وقت نداشت بخونه که گفته بود در صورت حضور 10 میلیون جهانگرد ... !! (4295983) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۵۳:۲۳
تو تمام این نامزدها قالیباف تنها گزینه ای است که میتونه کشور را مثل دوران احمدی نژاد به ورطه نابودی بکشونه. اصلا نوع رفتار و صحبت هاش آدم را یاد آقای احمدی نژاد میندازه (4296009) (alef-13)
 
حميد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۲:۵۴:۰۳
هيچکدام از نامزدها ايده عملي مطرح ننمودند و به کلي گويي مثلا اينکه ازدواج جوانان خوب است ، حفظ محيط زيست خوب است و... بسنده نمودند.متاسفم که حاشيه مناظره بر متن آن غلببه کرده است. (4296012) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.