نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436142
مسکن چند درصد گران شد؟
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه با ثبات سیاسی-اقتصادی در کشور باید منتظر رونق نسبی در بازار مسکن طی سال‌های آینده بود، گفت: شاخص‌های پیش‌نگر حاکی از افزایش ۵ تا ۸ درصدی قیمت مسکن زیر قیمت تورم است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۷
به گزارش فارس،حامد مظاهریان با اشاره به اینکه دخالت دولت‌ها در بازار مسکن که همیشه مبتنی بر ساخت و ساز توسط مردم بوده به وسیله دولت سفارش نمی‌شود،گفت:شاخص‌های پیش‌نگر در 9 ماهه اول امسال امیدبخش است. در حال حاضر ما شاهد حدود 9 درصد افزایش مبایعه‌نامه‌ها هستیم و حدود 5 تا 8 درصد افزایش قیمت در بازار مسکن رخ داده که زیر قیمت تورم گزارش می‌شود.

وی با اشاره به افزایش 9 درصدی مبایعه‌نامه‌ها از افزایش 5 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در 6 ماه نخست سال افزود: تا کنون 2 هزار و 600 میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری انجام شده است.

مظاهریان خاطر نشان کرد: در شش ماه نخست سال جاری افزایش 5 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی را داشتیم که این شاخص‌های پیش‌نگر نشان می‌دهد سیاست دولت تقویت عرضه و تقاضاست و این سیاست به شروع رونق در بازار کمک فراوانی کرده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی اظهار امیدواری کرد تا با ثبات سیاسی-اقتصادی در کشور روند رونق نسبی در بازار مسکن بتواند در سال‌های آینده به نتیجه دلخواه برسد.

مظاهریان گفت: ما در حال حاضر بالاترین میزان کمک به خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان را در کشور داریم و آمارها نشان می‌دهد که استقبال در این حوزه به حدی بوده که 160 هزار نفر در این حساب‌ها پس‌انداز کرده‌اند و حدود 2 هزار و 600میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری شده است.

وی افزود: دو برابررقم سپرده‌گذاری شده در بانک مسکن در سال 96 به بازار مسکن تزریق می‌شود و همه این‌ها نشان‌دهنده سیگنال‌های خوبی برای سازندگان است تا برای سال آینده به بازار مسکن ورود کنند.
 
کلمات کلیدی : مسکن+ اقتصاد مسکن+ قیمت مسکن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۴:۴۷:۰۵
پدر آمرزیده !
مردم کجا پولشون بود که خونه بخرند که گرون بشه!!!

مردم همین قیمتهای سال 92 رو هم نمی تونند بخرند!!

این بازار گرمی ها بازار رو راه نمی اندازه! چیزی که بازار رو راه می اندازه ، کم کردن 30 تا 40 درصدی قیمته! (4121940) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۷:۳۸:۲۶
شما بشین منتظر 40 درصد ارزونی!!!!!! (4122247) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۲۱:۰۷:۰۹
خوب میشینیم و نمیخریم چون نمی تونیم بخریم!
شما هم بشین یکی بیاد به همین قیمتا بخره!! گرونی پیش کش!! ما 4 ساله گوشمون از این شایعات پره (4122658) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۲۲:۴۴:۰۰
اقا ما چه گناهی کردیم که ده سال باید کا ر کنیم تا یک لونه موش بخریم چرا مسکن رو ارزون نمیکنین چرا پول ملت رو میریزین تو جیب یک مشت بساز بنداز از خدا بیخبر (4122782) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.