نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441425
نظرسنجی دانشگاه مریلند نشان داد؛ وضعیت اقتصادی در دوران «روحانی» بدتر می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۲
نظرسنجی جدید دانشگاه ماریلند نشان می‌دهد از نظر ایرانیان نه تنها توافق هسته‌ای باعث بهبود وضعیت معیشت مردم نشده بلکه وضعیت اقتصادی در دوران ریاست جمهوری «حسن روحانی» بدتر نیز می‌شود.

به گزارش فارس، نظرسنجی جدید انجام شده توسط موسسات آمریکایی نشان می‌دهد اکثر مردم ایران معتقدند وضعیت کلی اقتصاد کشور و معیشت بد بوده و دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» بر آمریکا نیز وضعیت بدتر خواهد شد.

در این نظرسنجی که از سوی دو موسسه افکارسنجی «ایران پُل» و دانشگاه «ماریلند» و با جامعه آماری 1000 ایرانی برگزار شده، سوالاتی مقایسه‌ای را درباره روابط ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ مطرح می‌کند.

سوال اول درباره وضعیت کلی اقتصاد ایران در ماه دسامبر 2016 پرسیده شده که 33.2 درصد شرکت کنندگان آن را «بسیار بد» و 30.3 درصد «بد» می‌دانند. مجموع این رقم نسبت به 6 ماه قبل (ژوئن 2016) حدود 5 درصد بیشتر شده است.

سوال بعدی، نظر شرکت کنندگان درباره روندی است که اقتصاد ایران طی می‌کند که بیشتر آنها (51.3 درصد) معتقدند به سمت «بدتر» شدن می‌رود که شاهد رشد 8 درصدی نسبت به 6 ماه قبل و رشد 18 درصدی در مقایسه با 8 ماه قبل می‌باشد.

شرکت کنندگان ایرانی با اکثریت قاطع (80 درصد) توسعه برنامه هسته‌ای کشور را بسیار مهم و ضروری دانستند. البته حدود نیمی از این افراد چندان موافقتی با توافق هسته‌ای ایران و گروه 5+1 ندارند. 21.3 درصد اما با آن موافق و 13.2 درصد مخالف هستند.

برخلاف وعده‌های برخی مسئولان حول بهبود شرایط زندگی و معیشتی مردم بعد از توافق هسته‌ای، 72.6 درصد از نظردهندگان تاکید می‌کنند اوضاع بهتر نشده و همچنین تاثیری در بهبودی روابط با آمریکا نداشته است. (56.6درصد)

44.2 درصد می‌گویند اصلا اعتمادی به آمریکا درخصوص پایبندی به تعهداتش در راستای برجام نداشته و این رقم شاهد رشد 3 درصدی نسبت به 6 ماه گذشته بوده است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست جمهوری 96+ روحانی+نظرسنجی +دانشگاه مریلند
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۲۰:۲۷:۲۸
واقعیتش هم همینه. تازه اگه از مردم کوچه و بازار تمام شهرهای ایران بپرسید نتایج خیلی بدتر از این خواهد بود (4146734) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۲۱:۱۲:۲۶
حالا اینجا امریکا وموسسه امریکایی قابل اعتماد شده !!!!!جل الخالق (4146789) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۲۱:۱۴:۲۵
عوام همیشه منتظرند بدون سعی و کوشش معجزه ای اتفاق بیافتد چه پایان جنگ، چه ریاست جمهوری ایکس و ایگرگ و یا برجام که زندگی شان از این رو به ان رو شده . به استانداردی از زندگی برسند که ساکنان سوئیس و دانمارک هم به آن نرسیده باشند. این توهم هرگز به واقعیت نخواهد پیوست حتی اگر امروز کمربندها را محکم کنیم و با در پیش گرفتن ریاضت اقتصادی بخش بزرگی از منابع کشور را به سوی بودجه عمرانی سوق دهیم 10 تا 20 سال طول خواهد کشید تا آثار عینی آن را به صورت رفاه ببینیم.این مسیری است که چینی ها قبلا طی کرده اند و همکنون مردم ویتنام هم در حال طی کردن آن هستند و 20 سال دیگر قدرت 12 اقتصاد دنیا خواهند شد. (4146795) (alef-11)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۲۱:۳۴:۴۹
من دكتر روحاني را دوست دارم خيلي مرده وزحمت زيادي داره ميكشه (4146821) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۲۲:۰۹:۳۹
باید عینکشون رو عوض کنند. (4146878) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۰۸:۳۰:۲۷
شیطنت آمیز بود. (4147140) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.