توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 47142
رشد آرای احمدی‌نژاد در نظرسنجی‌های جدید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۸۸ ساعت ۰۴:۱۷
نتايج آمارهاي استخراج شده توسط چهار مركز معتبر نظرسنجي در پي مناظره احمدي نژاد وموسوي حكايت از رشد 12 درصدي آراي محمود احمدي‌نژاد دارد.

به گزارش فارس، پس از برگزاري مناظره محمود احمدي‌نژاد و ميرحسين موسوي، چهار مركز معتبر نظرسنجي با بسيج نيروهاي خود در 30 استان كشور، اقدام به سنجش تغييرات آراي كانديداها كردند كه نتايج حاصله حكايت از جهش 12 درصدي آراي احمدي‌نژاد دارد.

مناظره دو كانديداي مطرح رياست جمهوري كه 50 ميليون نفر را به پاي تلويزيون‌‌ها كشاند، تأثير قابل ملاحظه‌اي در تغيير آراي احمدي‌نژاد و موسوي داشت به گونه‌اي كه سبد رأي احمدي‌نژاد را از 51 به 63 درصد رساند.

براساس اين گزارش، بيشترين افزايش آراي احمدي‌نژاد مربوط به مراكز استان‌ها به ويژه شهرهاي تهران، اصفهان، مشهد، اهواز، تبريز، اروميه، ساري، كرمان، زاهدان، بندرعباس، بوشهر، زنجان، همدان و سنندج بوده است.

بر اساس يافته هاي نظرسنجي 14 خرداد، علاوه بر تغييرات چشمگيري كه در آراي احمدي نژاد به وجود آمده، در ميزان مشاركت مردم هم رشد 5 درصدي را شاهد هستيم و ميزان مشاركت ملي از مرز 65 درصد گذشته است.

طرفداران احمدي نژاد كه پيش از اين بيشترين تمركز و فعاليت انتخاباتي خود را معطوف شهرهاي متوسط، كوچك و روستاها نموده بودند با افزايش ميزان آراي احمدي نژاد در تهران و مراكز استانها، از هم اكنون در تدارك برپايي جشن پيروزي در مرحله اول انتخابات هستند.

 
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.