نظر منتشر شده
۲۰۹۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 221221
نحوه ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی اعلام شد
بخش داخلی الف، 19 فروردین 93
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی از ۲۰ تا آخر فرودین ۹۳ و بر اساس عدد سمت راست شماره ملی افراد انجام می شود.

به گزارش سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، زمان ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی از ۲۰ تا آخر فرودین ۹۳ اعلام شد. ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی در سال ۹۳ به طور همزمان از ۲۰ فروردین ماه جاری در سراسر کشور و از طریق سایت رفاهی آغاز می‌شود.

براساس برنامه اعلام شده، ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «صفر» است از صبح روز ۲۰ فروردین ماه جاری، به طور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www.refahi.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری ها و فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

همچنین سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها «یک» است نیز باید در روز دوم ثبت نام یعنی ۲۱ فروردین ماه جاری اقدام به نام نویسی در سایت رفاهی کنند.

سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی به ترتیب در روزهای بعد با عدد سمت راست شماره کارت ملی «دو» در روز ۲۲ فروردین، عدد «سه» در روز ۲۳ فروردین، عدد «چهار» در روز ۲۴ فروردین، عدد «پنج» در روز ۲۵ فروردین، عدد «شش» در روز ۲۶ فروردین، عدد «هفت» در روز ۲۷ فروردین، عدد «هشت» در روز ۲۸ فروردین و در نهایت عدد «۹» در روز ۲۹ فروردین ماه جاری انجام خواهد شد.

همچنین روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه جاری به ثبت نام از سرپرستان خانوارهای متقاضی یارانه نقدی تعلق دارد که در طی ۱۰ روز قبل به هر دلیل موفق به ثبت نام نشده‌اند.

یادآور می شود ثبت نام از هر نقطه کشور با ورود به سایت www.refahi.ir امکانپذیر خواهد بود و افرادی که در روستاها و مناطقی زندگی می کنند که دسترسی به اینترنت ندارند نیز می توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداریها، بخشداریها و استانداریها و مراکز کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی مراجعه کنند.
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۱۹:۰۲:۵۹
نمی شه کلا این هدفمندی یارانه رو تمومش کنید ؟ نه قیمت چیزی رو بالا ببرید نه به کسی پولی بدید برگردیم به همون 3 سال پیش؟ (2046083) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۲:۵۷:۱۹
يارانه نقدي حق مسلم شماست . پوليست كه دولت موظف ست به شما بدهد تا اينكه باعث شود عده اي سود جو از طرف خودشان پولهاي اين مملكت را بالا بكشند . (2047173) (alef-10)
 
نیما
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۳:۰۲:۲۵
ماجرا مثل سبد کالا شده.ثبت نام میکنن بعدش با نا آگاهی کامل قشر کارگر رو حذف میکنن و به معلم ها و حقوق بگیران دولت تعلق میگیره.اخه کجای این مملکت وضع کارگران از کارمندای دولت بهتره؟ (2047188) (alef-10)
 
علی شیرازی
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۳:۱۹:۳۰
مگه سوئیسه؟ (2047214) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۲:۱۹:۳۷
موضوع اینه که الان یارانه 45 تومنه ولی در فاز دوم و سوم قطعا تا 200 سیصد تومان بالا می ره و صد البته قیمت همه چیز هم تا 3 یا 4 برابر بالاتر !!! حالا شما اگر الان انصراف بدی کی می تونه تضمین بده که سال دیگه یارانه رو نمی گیری ولی هزینه و خرج زندگیت 3 برابر شده و دیگه همین اندک مبلغ یارانه رو هم نمی گیری!!! (2047954) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۳:۰۵:۰۰
یک .... سنگی در چاه می اندازد هزار عاقل نمی توانند انرا بیرو آورند (2048007) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۳:۱۸:۱۷
چرا داداش میشه فقط قیمت های اون موقع رو یادشون نیست (2048014) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۱:۲۵:۴۷
آب زرشك (2048165) (alef-10)
 
سید علی طباطبایی
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۶:۳۶:۴۴
یارانه فقط به زوجهای جوان داده شود چون اداره کردن زندگی با این اجاره خانه ها بسیار سخت هست (2048272) (alef-10)
 
علی اکبر
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۹:۵۰:۳۷
سلام یارانه هیچ ارزشی ندارد هدف دولت قبل فقط دزدی و سوئ استفاده بود شما یک معادله ریاضی را تصور کنید که طرفین معادله را بینهایت صفر قرار دهند در تساوی معادله تغییری بوجود نمیاد اقای رئیس جمهور شما باید یارانه را قطع و این مبلغ هنگفت را به تولید کنندگان رایگان بدهید و از افزایش حقوق کارمندان برای جلوگیری از کسری بودجه خودداری کنید بعکس ما اگر قصد کمک دارید باید قیمتها را 30% کاهش دهید حماقت دولت باعث از هم فروپاشی اقتصاد و کاهش ارزش پول ملی شده است ارزش پول ایران مانند زیمبابوه شده است مردم رفاه میخواهند نه گرانی بیشترو نکبت بیشتر متاسفانه مجلس بیسواد نتوانست از فروپاشی اقتصاد جلوگیر ی کند دولت بیسواد و دزد و غارتگر قبلی نکبت و نابودی را برای مردم ایران بوجود اورد حتی در زمان حکام نا بخرد قاجاریه ایران اینهمه بدبختی را بخود ندیده است اگر خود را رئیس جمهور واقعی مردم ایران میدانید از خود با عملکرد خوب نام نیک بجا بگذارید نه بنام دین و امام زمان ایران را نابود و میلیارده تومن از پول مردم را به یغما ببرید و بعد راحت در جامعه زندگی کنید شما بدانید بنام مقدس اسلام بر سر حکومت هستید و هر بدی و زشتی که شما انجام میدهید پایه های اسلام مقدس را سست میکنید انگاه در محضر خدای تبارک و تعالی رو سیاه خواهید شد (2048337) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۰:۵۳:۰۶
به همین خیال باش (2048383) (alef-10)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۳:۱۴:۰۹
باسلام
فرارسیدن سال نو را به همه هموطنان عزیزودولت محترم جمهوری اسلامی تبریک میگم ./سامان (2048629) (alef-10)
 
دولت حامی مردم!
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۳:۲۸:۰۶
نه اقا نمیشه (2048658) (alef-10)
 
قدیر
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۴:۳۰:۱۱
به نظر من این بهترین کاره.نه یارانه بدن نه تورم بره بالا نه داد بزنیم آهای ملت ما کمبود بودجه داریم به یارانه ها نه بگویید.یارانه حق همه ملته چون از پول بیت الماله پس شاید میلیاردرها هم بگیرن.بابا فکری به حال زندگی مردم کنید (2048753) (alef-10)
 
حمید برقی
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۴:۵۹:۵۶
دولت مردان باانصاف اگه یارانه حق مردم است پس به آنهابدهید دیگه اینهمه منت وتحقیرو....چرا؟ اگه هم حق مردم نیست پس اینهمه بازی چیه ؟چرا مردم را فریب میدید؟همه چیزا رو گرون کردید(چارلا پهنا)به بهنونه دادن یارانه .حالا میخواهید یارانه ها روقطع کنید.درمجموع هرکاری که دلتون بخواد میکنید لطفا مردم را بازی ندهید (2048801) (alef-10)
 
ایمان
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۸:۳۸:۴۰
تا مافقیر بیچاره هارو بدبخت نکنن فک نکنم ول کنن بابا بخدا شرایط برای ما جوانها سخت شده کرایه خانه بدیم پول قبض بدیم یا برنج 70000هزار بخریم (2049087) (alef-10)
 
چی گفتی؟
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۲۰:۱۵:۱۶
منم با نظر دوستمون موافقم
چندرغاز گذاشتن تو دست مردم از او نطرف قیمت همه چی رو بردن بالا! بعضی افزایشا تا 20-30 برابر قیمت اولیه هم میشه! جنگ جهانی سوم هم که بشه همچین تورم و گرونی به وجود نمیاد!
جمع کنید این بساطو. پول یارانه رو هم بریزید تو جیب خودتون قیمتا رو هم تا اینجا که بالا آوردید بسه، مطمئنا هیچکی هم صداش در نمیاد! (2049222) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۲۲:۱۱:۲۱
تورو به خدابه همگی یکسان پول بدید (2049435) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۱:۱۵:۱۳
از هر خونه یه صدا میاد آخرش هم نتیجه نمیگیریم بهتر یکی باشیم هممون. یادتون باشه کشور خودمونه.بهتره تصمیم رو به اقتصاد دانان بزاریم الکی شلوغش نکتیم.با اینکه من لیسانس حسابداریم وکارگرم واوضاع کار ماخوب نیست و بازار راکده اما هرتصمیمی که گرفته میشه قبلا همه چیشو در نظر گرفتن.!!!!!! یعنی میگین اندازه ما نمیدونن (2049634) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۹:۲۱:۳۲
اگه میشد قیمت 3 سال پیش عالی بود (2049793) (alef-10)
 
علی صفری
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۹:۲۷:۴۵
دقیقا. (2049798) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۱۹:۵۳:۴۰
نظر بسیار خوبیست (2050440) (alef-10)
 
...
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۲۱:۲۰:۰۴
همینو بگو
والا به قران (2050537) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۰۰:۴۶:۰۰
قیمت ها که دیگه بالا رفته پایینم نمیاد اینم هیچ علا جی بر این گرانیها نیست . کاش خدا یه کم انصاف به سرمایه دار ها ویه کم جرئت به مسئولین برای مقابله با گرانیها بدهد. انشاالله شاهد اقدامات موثر خواهیم بود (2050795) (alef-10)
 
ماهان
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۰۳:۰۲:۴۰
چه دل خجسته ی دارید شما....چندین سال برنامه ریزی کردن که یارانه بدنو قیمتها رو افزایش بدنو...بعد......حالا شما یه پیام یه خطی گذاشتی میگی نمیشه برگردیم به 3سال پیش!!!! (2050875) (alef-10)
 
نیلا یوسفی
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۰۷:۵۸:۵۶
ده برابر قیمت ها را بالا بردند نسبت به 3 سال قبل اکنون نیز یارانه بهانه است اگه یارانه را هم قطع کنند هیج تغییری در پائین آمدن قیمتها نمیکند که هیج قیمتها را همجنان بالا می برند به بهانه های دیگر. (2050910) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۰۹:۱۱:۲۹
خوبه خدا كنه (2050937) (alef-10)
 
امیر.م
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۲:۱۵:۰۴
این برنامه هدفمندی شده منبع درامد خیلیا!! ماهم , این وسط هم از طرف دولت ضرر میکنیم,هم از بی رحمی و ظلم بی حد بعضی مولتی میلیاردرهای همه کاره ی اقتصادی!!!!! (2051175) (alef-10)
 
علی اصغر طبیب منصوری
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۴:۵۲:۵۲
این یک نوع عدالت واقعی میبااشد که با ضعف مدیریت موجود و اجرایی نشدن وعده ها و قرارها ؛یک مبارزه جد ی و قا طع با شرایط و موقعیت زما نی فعلی میبا شد ؛ پس نتیجه اینست : که یا رانه پرداختن یک کا ر بسیا ر عا قلانه و شا یسته می با شد که ادامه با ید داشته با شد برای جلوگیری از سواستفا ده فسا د ما لی و ادا ری و همچنین جلوگیری از اختلاس و حیف و میل شدن بیت الما ل ا ست و یارانه پرداختن یک تعا دل نسبی قدرت خرید را در جا معه با این روش عا قلانه می شود پیا ده کرد .
( مطلب با لا کاملا تخصی و حسا ب شده میبا شد ) (2051398) (alef-13)
 
مرتضي . پ
۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۰۸:۰۷:۳۱
ظاهرآ اين اصغر آقاي طبيب ما خودش از اون مستضعف هاست كه خوراكش افزايش قيمت هائي است كه پس از هر حركت دولت اتفاق ميافته !!! شايد هم مجرده و با پدر و مادرش زندگي ميكنه كه اين قدر خجسته است. آقاي منصوري ؛ چند ساله داري يارانه ميگيري؟ توي اين پنج يا شش سال چند تا اختلاس تپل رو شده؟ كدوم يكي از اون كله گنده هاي مسئول را تا حالا به پرونده ش رسيدگي كردن؟ به قول يه بنده خدائي هرسال دريغ از پارسال! (2075810) (alef-10)
 
رها
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۴:۵۶:۱۶
یارانه حق هر کسی هستش که باید به همه تعلق بگیره.گرون شدن را نباید پای یارانه گذاشت.مشکل جای دیگست. (2051405) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۲۱:۴۷:۳۸
نع (2051958) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۲۲:۳۹:۲۶
منم با شما موافقم دوست عزیز (2052022) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۰۸:۳۵:۵۶
باسلام نميشه به سه سال پيش برگرديمم وقيمت مثل قبل باشه ازقبيل اب برق گازونان و.... (2052307) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۱:۵۴:۵۸
سلام من یه جوانی هستم که 28 سال دارم وهنوز به دلیل فقر مالی وبیکاری نتونسته ام ازدواج کنم لیسانس هم دارم و اگه به کمیته امداد هم مراجعه کنم میگه تو جوانی باید بری کار کنی من از شما می پرسم کجایند این کارها که ما باید آنها را بکنیم کجایند این درآمد ها که ما باید سن ازدواج را بیاریم پایین این هدفمندی یارانه هم چیزی خوبی است حداقل آدم دوتا قسط وارم باهاشون پرداخت میکنه . به امید روزی که خدا یه پولی به ما جوانها بدهد تا بتوانیم زمینه گناه را در مملکتی که خون بهترین جوانها را دادیم تا بتوانیم ایمان خود را حفظ کنیم را جمع کنیم و بتوانیم ازدواج کنیم (2052497) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۱:۵۶:۲۱
عزیزم این هدفمندی خوب بود اما خود ما و مدیران ما هستیم که خرابش کردیم (2053655) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۳:۱۳:۵۷
دمت گرم خوب گفتی (2053815) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۰:۲۹:۳۰
موافقم.یعنی تا اونجا که من دارم میشنوم ،همه مایلن به ه سال پیش برگردن بدون این همه گرونی و تورم. (2053952) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۹:۳۰:۵۶
اون موقع که محمود واسه محمود سوت و دست میزدی باید فکر حالا رو میکردی! (2054160) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۹:۳۵:۰۹
عزیزان اون موقع که محمود میرفت بالا واسش سوت و دست میزدین باید فکر حالا رو هم میکردین نوش جونتون. (2054162) (alef-13)
 
زسما خیرانه
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۰:۳۶
به همین خیال باش (2054194) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۶:۰۶
انشاءالله این طور بشه (2054200) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۱۰:۱۸
نمیشه قیمتارو بر گردوند ولی این طور معلومه اول آخر یارانه هارو بر میداران میشه به زبان ساده مردم خر گیر آوردن (2054211) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۱۸:۴۳
نه (2054227) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۲:۱۸:۴۴
دمت گرم زدی به هدف (2054454) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۳:۱۲:۲۸
موافقم (2054569) (alef-13)
 
کیوان
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۳:۳۲:۱۰
حرف درست جایی برای بحث نمی ذاره ، دقیقا" همینه که گفتی این یارانه هیچ دردی رو دوا نمی کنه چون تناسبی با تورم و افزایش قیمتها نداره بابا یارانه مال خودتون قیمتها را تعدیل و تثبیت کنید (2054607) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۴:۰۸:۵۸
آفرین من هم حاضرم ماهیانه به ازای هرنفر از اعضای خانواده به دولت ماهی 200000تومان پردات کنم ولی قیمت ها به روال 4 سال پیش برگردند. (2054687) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۶:۲۲:۲۶
گل گفتی دمت گرم (2055071) (alef-15)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۰۸:۲۶
قربون حرفت گلگفتی (2058709) (alef-10)
 
ساناز
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۵:۴۰
مردم وبه گدايي و چه كنم كنم انداختن
پول خودمون بزور و التماس مي خوان بدن😰
جاي تاسف از اين روز و احوال👹👹👹👹👹
به اميد يه روز بهتر😇😇😇😇😇 (2063497) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۰۱:۵۴
اغلب اوقات میبینم اظهار نظر خیلی از مردم عادی مثل خودم به نظر ده تا کارشناس ونماینده مجلس می ارزه . فکر کنم طرحهای ما رو اجراکنن وضعمون خیلی بهتر باشه . مثلا اگر چندتا از طلبها ی مجرمین کله گنده به کشور رو ازشون بزورهم شده بگیرن ، مثل زنجانی ، میدونید چه پول عظیمی وچه سرمایه گذاری بزرگی برای مردم میشه کرد. ط (2065948) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۸:۱۴:۴۷
داداش این جور افراد از خودشونن یا میشه گفت اصلا همچین فردی وجود خارجی نداره این حرفها برای سرگرم کردن افکار عموم (2066739) (alef-10)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۶:۰۵:۲۷
شما که اولین باره اسم آقای زنجانی رو شنیدین و در باورشما ایشون بدکارن ولی اگه همه مثل آقای زنجانی بودن وضعیت خیلی خوب می شد چون تونسته 17 هزار اشتقال در کشور ایجاد کنه خیلیها از پولها دولت دارن ولی جونهای ما بیکارن (2068564) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۴۱:۵۵
دمت گرم
وقتی یارانه حقمونه چه نیاز داشته باشیم چه نیاز نداشته باشم باید بگیریم صدقه که نمیخایم حق خودمونو میخایم (2066057) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۱۸:۱۳
اگر ریس جمهور ما حقوقش حد اقل اداره کاری بود باز هم میکفت نگرفتن یارانه نیکوکاری میباشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2066334) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۰۰:۰۴:۰۲
ای ول گل گفتی... به خدا خودشون نشستن پول پارو میکنن بعد میگن بیاین یارانهاتونو ببخشین (2075613) (alef-13)
 
مممم
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۵۶:۱۰
گل گفتی اینجاش جالبه ک تحدیدم میکنن ومنتم میزارن پول خودمونودارن میدن خودمون (2066469) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۰۲:۰۷
مرسی واقعا اگه از نظر اعتقادی دینی هم بخوایم به یارانه فکر کنیم این پول نفت سرمایه ماست یعنی حق تک تک مردم اخه این حق چه ربطی به توان اقتسادی داره میتونیم بگیریم چرا اینجوری این خود گناه یعنی همون چیزی که دره اول از عدالت به یارانه رسید داره حاش و به خود بی عدالتی میده (2066484) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۳۳:۰۱
باشه بشین تا بگیری (2066945) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۲:۲۶:۱۷
به نظرشماحق ماهمین چندرغازه؟؟؟؟؟؟ (2067761) (alef-10)
 
لبخند نگران
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۷:۴۴:۵۹
یارانه گرفتن چه ربطی به مالک بودن یا نبودن داره؟
مگه کسیکه مالکه هزینه سوخت و انرژی نباید بده؟
مگه نگفتن یارانه های بنزین و آب و برق و گاز و تلفن و .... رو از روی فیش حذف و نقدا به مردم میدیم؟
حالا میخوان چند درصد یارانه رو بالا ببرن که افزایش 20 درصدی گاز و برق رو جبران کنه؟ (2071161) (alef-10)
 
داود
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۸:۵۴:۱۶
قدیمی ها خوب گفتن
عنان مال خویش به غیر مده
که مال خود طلبیدن کم از گدایی نیست
سهم خودمونو میخوان بهمون بدن مثل گداها برخورد میکنن.
اون از افتضاح سبد کالا شون اینم از یارانشون. (2066813) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۰۰:۵۰:۱۹
مال خودت اونه که از دست رنج خودت با تلاش و کوشش بدست بیاری نه آنکه ماه به ماه به حسابت بریزند!!!! (2071858) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۹:۵۴:۴۹
درامد حاصل از چاه های نفت ایران ارث پدری آقایون دولتی نیست که فقط مال خودشون باشه، حق همه مردم ایران هست و مال همه (2075152) (alef-13)
 
بانو
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۲۰:۴۴:۵۲
خوب بود شما هم حداقل یه اسمی از خودت میذاشتی و بعد با این جدیت از رنج و تلاش حرف میزدی.
همین که مردم با بدترین شرایط دارن سر میکنن یعنی رنج
مگر قرار بر عدالت و برابری نبود ؟
چطور شده که حالا باید برای رفع نیاز نیازمندان عده ای از حق وحقوق خودشون بگذرند . ؟ (2075244) (alef-13)
 
سمانه
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۰۱:۱۴:۴۹
موافقم (2073321) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۰۹:۱۳:۳۷
اون 18 میلیونی که رای دادن به دولت همون ها برن انصراف بدن .به ما چه که دولت پول کم اورده (2072055) (alef-10)
 
مصطفی
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۲:۳۹:۳۵
احسن
باهات موافقم (2074065) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۰۱-۲۴ ۰۲:۴۷:۲۱
احسنت (2075730) (alef-13)
 
دیلا
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۲۱:۴۴:۲۹
موافقم (2072971) (alef-13)
 
منتقد
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۲۱:۴۴:۵۶
اينا مي خواهند كلا يارانه راقطع كنند ولي يكباره نمي تونند چند سال قبل گفتنند دولت يارانه را ميده به خود مردم تا مديريت كنند حالا بعداز چند سال ديدند چيزي براي اسراف و.گشت وگذار براي سفر به كيش ندارندگفتنند تنهاراهش اينه كه مردم پول يارانه نگيرند پول هزينه درمان هم فوقش دوسال ميدن اونم مثل همين يارانه واقعا اين انصافه؟! (2072974) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۰:۱۰:۴۶
موافقم حر ف حسابو زدی ایول! (2073700) (alef-10)
 
المیرا
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۲۱:۴۵:۱۷
دقیقا (2072975) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۱:۵۹:۴۶
دمت گرم سالار (2073945) (alef-13)
 
حخحخحخحخحخحخحخخحخ
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۷:۱۷
یه روز بهتر...!!!!!!
شتر درخواب بیند پنبه دانه...... (2075304) (alef-10)
 
بییییییییییییییییییییکاررررررر
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۲۱:۲۰:۵۲
[میخوان آمار فقیرا رو در بیارن این بهترین روش بود (2075314) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۵:۰۰
نه نمیشه (2064614) (alef-10)
 
یاسر
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۰۴:۲۸
چرررا نمیشه؟ (2065770) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۵:۵۷:۵۵
یارانه نمی خواهیم توروخدا ارزونی رو زنده کنید (2064809) (alef-10)
 
ebrahim
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۴۲:۲۲
سلام کجایی علی آقا , توباغ نیستی ارزونی؟ برو بابا افزایش ندن ارزونی نخواستیم ...!! (2066209) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۶:۰۶:۰۰
ميت رو ديدين از قبرستون برگرده!؟ارزوني هم همينطوريه. (2066657) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۳:۱۸
آي كله گنده ها كه پول مفت ميخوريد به داد مردم برسيد .ارزوني نمياريد حداقل نزاريد ديگه گروني بياد .مردم همه نارحتن از اين وضع. (2067226) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۲۰:۵۶:۱۷
جالب اینجاست مردمو تشویق میکنند به فرزند بیشتر با این گرونی ازدواجی هست که فرزندی باشه حالا هی بگن سن ازدواج رفته بالا.... (2075264) (alef-13)
 
سلیمان
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۷:۴۹:۲۸
یارانه حق مردم هست (2065150) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۳۱:۲۷
ای آقا اینها ( دولت قبل و جدید ) دلار 900 تومانی کردند 3080 تومان تازه همه میدانند قیمت دلار با آن درآمد بیش از 750 میلیارد دلار با این تحریم ها حتی کمتر از 900 تومان هم هست همه ارگان های دولتی و غیر دولتی برای این پول ریاضت کشی که اسمش را در ایران مانند هزار چیز که فقط اسمش عوض می شود و بدتر از هر جای جهان انجام می شود گذاشته اند هدفمندی یا مقاومت اقتصادی ! نقشه کشیده اند و دندان تیز کرده اند تا روی هوا خورده شود مثل خرج های آنچنانی و همایش های آنچنانی و حقوق و پاداش های آنچنانی.

در هیچ جای جهان مسئولان آن کشور ارزش پول خودشان را بیش از سه برابر کاهش نداده اند که برادران اسلامی خیلی مسئول ما برای اجرای این طرح با پول کشور بزرگ اسلامی ایران اینکار را کرده اند ! موضوع اصلا اون دولت و این دولت نیست چون اگر این بود که باید فوری این طرح تعطیل و قیمتها به قبل از این طرج تعدیل می شد و دولت هم لایحه به مجلس می داد که آقایان این طرح را متوقف کنید که شکست خورده و اقتصاد کشور از هم پاشیده اما می بینیم دولت جدید نه تنها اینکار را نکرده بلکه به بهانه های واهی مثل خالی بودن خزانه که اگر واقعا خالی هست اون 750 میلیارد چی شد برید یقه آن افراد که اون پول را بردند بچسبید پول را برگردانید به خزانه کشور بجای آن می خواهد وارد شود به حریم خصوصی اطلاعاتی مردم که اون 45500 تومان که هر روز ارزش آن کم و کمتر می شود و در عوض آن چندین برابر آن را با گران کردن دلار و انرژی و خدمات از مردم گرفته را نیز از مردم بیشتر بگیرد !

مردم طرح هدفمندی نمی خواهند مردم خواهان کاهش شدید دلار به قیمت 1000 تومان هستند که قیمت واقعی آن هست مردم چیزی های واقعی می خواهند اما مگر نظر مردم مهم هست ! آقایان می گویند نظر مردم باید همان نظری باشد که ما می گوییم ! تلویزیون را باز کنید در آن اکثر مثلا مردم می گویند ما وضعمان خوبه می خواهیم از یارانه انصراف دهیم (2066038) (alef-10)
 
حسام
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۲۳:۲۶
کسی به فکر مردم نیست ، چرا نباید کسی بیاد جلوی دوربین صدا و سیما بگه من یارانه می خوام این کمترین حق منه؟؟!!! نمیدونم ما هرچی میکشیم از مردم هست یا نه ، این واسم سوال بود و هست که مردم چطوری میتونن اعتراض کنن؟؟؟؟ اگه مثل من تو این سایت و اون سایت نظر بدن که هیشکی بهایی نمیده اگرم تو خیابون بریزن فقط به جهت اعتراض که نتیجش کاملا معلومه، من نمیدونم ما جوونا چه گناهی کردیم که داریم تو این دوران از زندگی مهره ی سوخته حساب میشیم ، خواهش نمیکنم چون واسه حرف خودم ارزش قائلم اما اگه خدا رو قبول دارین یه کم به فکر مردم مخصوصا جوونا باشین ، انقد دلم پره که اگه بخوام یه گوششو خالی کنم انقد طولانی میشه که حوصله ی همه لبریز میشه ، به قول دوستمون بهترین کار پس گرفتن و مجازات کردن کسانیست که پولهای کلان خوردن . در آخر فقط یه دعا میکنم خدا عاقبتمون رو به خیر کنه معلوم نیست چه اتفاقایی در آینده ی نه چندان دور میخواد بیوفته ، دوس دارم در مورد حرفام نظر بدین لطفا اگه اشتباه میکنم بهم بگین ، با تشکر (2066530) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۶:۱۱:۴۳
من دانشجوي فوق،متأهل،با شرايط حال حاضر بيكار.سبد كالا بهم تعلق نگرفت.يارانه رو هم ميخوام انصراف بدم!!!!!آخه بعضي وزير وزراها تازه ميخوان انصراف بدن.! (2066658) (alef-10)
 
کلی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۴۵:۵۱
شما احیانا از وزرا نیستید که شیرین حرف میزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2066991) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۲۶:۵۱
سلام . کی گفته قیمت واقعی دلار 1000 تومان است؟؟ 30 سال است به دلار دارن یارانه میدن و اونو ارزون نگه داشتن. در حال حاضر هم دلار 5000 تومان است نه 3000 تومان که این یعنی دولت هنوز هم داره به دلار یارانه میده. به نظر من باید یک باره مرحله آخر هدفمنی اجرا بشه و همه جیز با قیمت واقعی دلار عرضه بشه حتی حقوق منه کارگر. اونوت خواهید دید بعد از یک 400 درصدی افزایش تورم به شدت کاهش کاهش می یابد.
دوستان فکر می کنند اقتصاد یک ترازوی دو کفه است که این را کم و زیاد کنند اون درست بشه؟؟!! نه اینجوری نیست. اقتصاد مثل یک سینی گرد است که بر روی یک میله قرار دارد که از طرف آن تغییری ایجا کنی تعادل کل سینی بهم می خورد. (اقتصاد، فرهنگ، سیاست و ...) پس قبل از نظر کارشناسی لطفا فکر همه جاشو بکنید.
تورم در اثر افزایش تحریم است. کاهش تحریم هم لازمش سر تسلیم فرود آوردن در مقابل آمریکاست که نمی خوام زیاد سیسای بشم.
مشکل مردم ما اینکه دوست دارن پول زیاد و راحت به دست بیارن. کدوم ما مالیات میدیم که دنبال در یافت یارانه هستیم. بعد میگیم حق ماست. حق مردم رو بدین بعد طلب حق بکنید. (2067192) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۰۸:۰۶:۳۴
باور کیید اگر انحصارات و رانت های اقتصادی از اقتصاد این کشور ثروتمند حذف می شدند و یک اقتصاد آزاد و شفاف بدون وجود زوایای تاریک ایجاد میشد همه مشکلات حذف میشدند و اصلا دادن یارانه معنایی نمیداشت. مردم ایران مردمی کاری با سطح تخصص و هوش بالا هستند واگر یک اقنصاد رقابتی آزادی می بود، چنان رونق اقتصادی در این کشور ایجاد میشد که چشم تمام جهانیان را خیره می کرد. این مردم میتوانند خاک را طلا کنند و اصلا لایق صدقه و یارانه نیستند و چاره کار فقط درمان این اقتصاد مریض است و این جز با شفاف سازی اقتصادی میسر نیست. ولی تا زمانی که این امر میسر نشود دولت باید به بیشتر مردم این کشور یارانه بپردازد. قیمت گذاری روی ارز با بخشنامه و دستور و فرمایش ممکن نیست و هرگونه دخالت دولت منجر به چند نرخی شدن آن می شود و در پی آن عده ای سودجو از آن سود خواهند برد در یک اقتصاد سالم این بازار است که بر روی همه چیز نرخ گذاری میکند. در چنین اقتصادی رونق تولید و بازار مجالی برای یارانه باقی نمی گذارد و دولت به جای یارانه دادن به مردم از آنان مالیات میگیرد و دیگر وابسته به درآمد نفت نخواهد بود البته باید با درامد مالیاتی بیمه همگانی ، حق بازنشستگی همگانی و... ایجاد کند آن هنگام ثبات و آرامش بر اقتصاد حاکم می شود و این یعنی اقتدار یک کشور در میان جامعه جهانی در این صورت دیگر جوانان ما سودای مهاجرت به کشورهای دیگر را نخواهند داشت بلکه این مردم کشورهای دیگر خواهند بود که سودای آمدن به ایران را خواهند داشت. (2069962) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۷:۰۶:۳۰
فکر میکنم ریاضی ت خوبه نه (2071074) (alef-10)
 
سمانه
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۰۱:۲۴:۵۸
واقعا احسنت ب این زیبا سخن گفتن! ب امید روزی که حق بر باطل پیروز بشه.... ما هم مثل شما دلمون پره به مولا ولی هیچکی صدامونو نمیشنوه (2073335) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۱۰:۴۱
اگرمرد هستند حقوق خودشان را ازطریق رسانه ها به مردم اعلام کنند درامد دیگر افراد خانوار چه ربطی به مخارج سرپرست بدبخت خانوار دارد که رنگش را نمی بیند. خانواده هایی که مریض خاص صعب العلاج یا معلول ولاعلاج دارند و وام میگیرند چگونه اعلام کنند. ضمن اینکه یارانه قسمت کمی از پولیست که از خود ما دریافت میشود گرانی هم بیداد میکند. مخصوصا حاملهای انرژی و خدمات دولتی 20درصد حقوق اضافه معادلش یارانه را حذف می کنند. (2066862) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۱:۱۰:۲۶
واقعا" همینطور است 20 % حقوق را بالا بردید با قطع یارانه و گرانی انرژی فکر کنم دزدی کار عام جامعه شود . (2067425) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۱:۵۳:۴۹
واقعا حرفت ای ول داره. خودشون تو رفاه کاملا از هیچی خبر دار نیستن . ما که واگذارشون کردیم به خدا!!!!! (2067630) (alef-10)
 
پایش
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۰:۲۰:۴۸
اگه یادتون باشه برنامه پایش اینهفته یکی از مسئولین داشت به مردم یاد میداد چگونه فرم پر کنند.حقوق دریافتیشو زد "6000 تا 1000،000 تومان
خدا وکیلی دروغ ازین بزرگتر؟
من فیلمشو ضبط کردم. (2069110) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۲۱:۲۵:۰۴
بعضي از خانم ها كه كارمند هستند حقوق خود را به خانه نمي آورند و از شوهر خود هم طلبكار هستند و در واقع شوهر خود را به عنوان سرپرست خانوار قبول ندارند و در خانه هم زندگي بسيار بدي دارند ( به كارهاي خانه نمي رسند و دائماً هم طلبكار هستند . ) قطع كردن يارانه ي نقدي اينگونه خانواده ها پتك محكم ديگري بر سر سرپرستان اينگونه خانواده ها خواهد بود . ديگر نمي دانم چي بگويم ، در صورت قطع يارنه نقدي هم ... واقعاً ظلمه ... ؟! (2071571) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۲۱:۴۱:۰۹
خوشم اومد ای ول (2072964) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۵:۵۲:۴۱
ما هم راضی هستیم برگردیم به گذشته که این قدر فکر مردم را مشغول کارهای بیهوده نکنیم (2068524) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۹:۲۸:۲۷
سلام وقتی ما بی غیرت باشیم وهر کاری که خواستند انجام دادند وما هیچ گو نه عکس العمل نشان دادیم وفقط بلدیم غور بزنیم این حق ماست (2069032) (alef-10)
 
صفر
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۶:۳۱
من هم موافقم (2055514) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۹:۴۲:۳۷
خب اگه تمومش کنند، بهانه ای برای گرانی بیشتر ندارند. میفرمائید چه کنند؟! (2055525) (alef-13)
 
سعیده
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۹:۴۵:۳۸
بنظر من بطور عمدی این ثبت نام رو براه انداختید چون می دونید خیلی ها نیازمند هستند ولی اطلاع از ثبت نام ندارند و از این پولها محروم میشوند. دقیقاً مثل ترفند سبد کالا که خیلی از خانواده ها بعلت کهولت سن قادر نبودند در صف های طول و دراز سبدکالا بایستند تا یکی دو کیسه خرت و پرت بگیرند. لذا از حق خودشون گذشتند . آنهم در فصل زمستان و سرما که آدم معمولیش نمی تونست صف بایسته. (2055528) (alef-13)
 
حمید رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۱:۳۵:۰۵
واقعا عالی گفتی. دمت حسابی گرم (2055730) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۲:۱۰:۳۳
راست میگه بخدا (2055790) (alef-13)
 
beni
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۰:۲۰:۴۶
اون موقع 4 تا آدم درست و حسابی میگفتن ثبت نام نکنید همه هجوم آوردند واس ثبت نام گفتن نه چیزی بالا نمیره هه الان همون آدما میان میگن تازه برگردیم به چند سال قبل....
خودمون کردیم که ...... (2056032) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۲۲:۵۱:۴۸
عالی بود (2075485) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۱:۴۰:۳۰
عالیه (2056124) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۶:۵۲
نه نمیشه. شما وضع مالیت خوبه. من به شخصه دور و برم کلی آدم میشناسم که به جز یارانه هیچ درآمد دیگه ای مندارن. از کار افتاده ان و بیمه هم نیستن (2056319) (alef-13)
 
یک ایرانی
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۲۰:۴۴
چه فرقی می کند شما از این ور گرون می کنید از انور گرونی میشه اما حقوق ها همینطور ثابت می ماند یا با شیب ملایمی بالا می رود که فقط می شود شکم را سیر کرد اقا با چه زبونی بگیم ما از این وضع یارانه راضی نیستیم از این وضع اقتصادی راضی نیستیم به جایی که روز به روز بهتر بشه بدتر میشه (2056545) (alef-10)
 
ALI
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۴۰:۳۰
این بهترین روشه اگه عاقلی وجود داشته باشه (2056631) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۴۶:۱۲
مگه صنعت نفت ایران ملی نیست ؟
نمیدانم کی معنی این را میفهمه که روز 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ایران است ؟
چرا باید فرآورده های نفتی که مال ملت است بااینهمه قیمت گزاف به مردم فروخته شود ؟ آخه قشر بدبخت ومحروم چه گناهی کرده اند ؟ !!!!!!!!!!!!! (2056654) (alef-10)
 
یولداش
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۱۳:۰۶
خ جالبه.به ذلت کشوندن ملت ازاین بدتر امکان نداره که میگن هرکی نیاز داره بیاد بگیره.یکی مثل من روی هزار تومن یارانشم حساب میکنه برا اجاره خونه اونوقت خود آقای روحانی تا همین چن ماه پیش میگرفته!! اگه انصراف ملت کار درستیه ایشون نباید از اول میگرفتن (2056762) (alef-10)
 
حسین14
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۴۰:۰۸
همه این بازیها واسه اینه که یارانه بنزینی که قراره گرون کنند رو ندن. باید همه مردم آگاه بشن که طبق قانون اساسی وقتی حاملهای انرژی گرون میشه دولت موظف اون مبلغ اضافی رو بگذاره روی یارانه مردم. اینها دارن ملت روبه مرگ میگیرن تا به تب راضي شن.والسلام (2056869) (alef-10)
 
رویا
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۲:۵۸:۴۰
سلللللللللللللللللللللللللللللللللللم.یارانه بگیرازیادنشن کم نمی شن پس خودتونوخسته نکنید. (2057167) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۳:۲۲:۰۳
یارانه حق تام افراد جامعه است فرد باید در صورت تمایل خودش انصراف بدهد یا خودش انرا به نیازمند بدهد یارانه مثل ارث به تمام اعضای یک خانواده میرسد کسی که بازحمت ثرتی را بدست اورده نباید با یک ادم بی خیال تفاوت داشته باشد (2057254) (alef-10)
 
امیر بخشی
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۴:۳۳:۴۹
موافقم با نظر شما، حرف دل خیلی از مردمه (2057582) (alef-10)
 
mahdi
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۵:۱۸:۲۶
اگه اینجوری بشه که الیه ب ه شرطی قیمت ها هم مثل همون موقع بشه (2057744) (alef-10)
 
هم وطن
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۶:۴۳:۴۳
امیدوارم تصمیم خوب گرفته بشه که مردم از این بد بختی بیرون بیان (2058055) (alef-10)
 
captain007
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۸:۲۲:۵۵
خوب گفتی.........بزن قدش.............. (2058376) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۰۹:۱۳
راست میگه (2058710) (alef-10)
 
ضد انقلاب
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۸:۰۰:۵۵
پ ن پ دروغ میگه (2068853) (alef-13)
 
لیلا
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۱:۰۲:۰۴
واقعا حرف دل تمام مردم رو زدی.كاشكی بشه! (2058873) (alef-10)
 
ارمین
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۱:۲۳:۲۶
کاملا مخالفم سبد کالا به درد ما نمی خوره همون یارانه بهتره اما افزایش پیدا کنه (2058945) (alef-10)
 
بدبخت
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۴۱:۱۶
مردم بهتر مدیریت میکنن با یارانه نقدی . وقتی آب و برق و گاز زیاد می شود. چرا بعضها باید یارانه نگیرن مگه درامد انا از خارج می اید. یا بنزین از اروپا برایشان می اید. به حساب های مردم سرک نکشید . و بعدا بالا بکشید. (2066552) (alef-10)
 
نازنین
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۹:۴۸
خودتونو خسته نکنید گفتن یانگفتن این حرفا هیچ فایده ای نداره ودردی رادوانمیکنه چه یارانه بدن چه ندن سال به سال گرونی وتورم وبیچاره شدم مردم کم درامدوقشرضعیف هستش به خدا مشکل از مردم ایرانه نه از تحریم امریکا

((مـــــــــــــــــــرگ بـــــــــــــــــرامـــــــــــریــــــکـــــابـــــگـــــیــــد ))تا ارزونی بیادههههههههه (2068904) (alef-10)
 
خخخ
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۲:۴۱:۴۷
همه نظرشون اینه ولی کو گوش شنوا (2059189) (alef-10)
 
شهرام
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۳:۱۳:۲۳
گل گفتی خدا پدرت رو بیامرزه (2059317) (alef-10)
 
sadegh
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۰:۱۱:۰۲
حرفی که از دل براید بر دل نشین
دمت گرم
ولی متاسفانه باید بگیم که نمیشه
اگه میشد خیلی بهتر میشد اوضاعمون (2059466) (alef-10)
 
کلی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۵۱:۳۱
یک یارو سطل ماست رو گرفت دستش رفت کنار دریا.هی یک قاشق ماست ریخت تو دریا هم زد.یک نفر که نگاهش میکرد گفت چی کار میکنی ؟گفت :دارم یک دریا دوغ درست میکنم.نمیشه ولی اگه بشه جی میشه./////////////////////////// (2067018) (alef-10)
 
نیما
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۰:۱۹:۳۸
خدا پدرومادرتو بیامرزه (2059486) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۰:۵۵:۰۶
اکرقظع بشه قیمتها همینه (2059547) (alef-10)
 
فف
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۷:۰۱:۰۸
توتموم نطرات بالا شمارش کنید ببینبد چند نفر با بازی بازی یارانه موافقند.ای بابا کجا میزان رای ملت است. (2059678) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۸:۱۰:۳۷
موافقم (2059744) (alef-10)
 
roya
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۸:۵۷:۲۳
آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآفرین (2059802) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۹:۲۵:۵۷
كو گوش شنوا برگرديم به بيست سال پيش بهتره (2059843) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۹:۳۵:۴۹
نه جانم گند کاری های دولت قبلی و هزینه های دولت جدید را خود مردم بدبخت و بیچاره باید بدن. (2059863) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۰۲:۱۰
خدا خیرت بده (2059957) (alef-10)
 
رسول
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۵:۳۱
آفرین موافقم (2060005) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۷:۲۸
چقدر بدبختیم (2060010) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۰۲:۲۲
مرگ بر بي عزالتى (2066276) (alef-10)
 
بدبخت
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۱:۵۱
سلام دوستان جریان یارانه هم شبیع نرخ بنزین شده اول 100 وبعد 400 والان 1000 یارانه هم اول به همه تعلق گرفت و حالا میگن فقط به کسانیکه مسطحق هستن و سال بعد میگن یارانه اصلا حرام است و سال بعد میگن هر خانواده باید به ازای هر نفر 300هزار تومان به حساب دولت بریزه.خوب دولت رگ خواب مردم را یاد گرفته. خدا به خیر بگذرونه (2067515) (alef-10)
 
سونس
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۱:۰۰:۵۹
اره بخدا همینطوره (2072131) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۲۸:۱۳
اتفاقا طرح خیلی خوبی هم هستش و اگه همه همکاری کنن واقعا یه کمکی میشه به قشر کم درآمد جامعه. (2060048) (alef-10)
 
میلاد
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۵۴:۲۷
تودیگه از کجا پیدات شد؟ نفست ازجای گرم بلند میشه (2066252) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۳:۱۹
برادر شما با این حرف منو یاد گرسنگان آفریقا انداختی انتظار داری مردم رو انجور ببینی که باورت بشه ملت گرسنه هستند ؛ عجله نکن اونروز هم دیر نیست فقط صبر کن (2073721) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۷:۳۰
یکی پیدا بشه بگه فرق حسن و احمد چیه؟ (2073735) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۰۲:۰۶
در این بحث اون اعتماده که وچود نداره اکه وچود داشت بیش از پنچاه درصد انصراف می دادند. (2066835) (alef-10)
 
کلی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۵۸:۳۰
این بندگان خدا توهم ردند.اگر یکی پیدا کردی فرمش رو خدا وکیلی وافعی پرو کرد سلام گرم مارا خدمتش برسان.برادر قشر کم در آمد کجا بوده.کارگری که ریسیور ماهواره روی پشت بامش نصبه مستضعف مالی تیست .فکریست.چیزی به نام قشر کم درآمد وجود نداره.قشری وجود داره که وجود کار نداره پول یامفت میخواد.اینم با عقل سلیم نمیخونه/////////////////////////////// (2067050) (alef-10)
 
یه دختر بیست و پنج ساله..
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۲:۱۱:۴۲
شما خیلی بی انصافید.. من الان خودم از یه خانواده ی متوسطم که به لطف خدا و وضع بهتر در گذشته، مستاجر نبودیمو بابا مامان خونه خریدن با سختیاش قبل تولدمو سال ها خونه پدری، توی یه آپارتمان معمولی 85 متری، شکر خدا آروم زندگی کردیم.. همسرم سربازه، خودم با فوق لیسانس که پایان نامم مونده از دانشگاه آزاد با شهریه های بالاش، کار میکنم.. آر َمَم نیومده اصلا.. تمام حقوق من با مزایا و بن و غیره تا پایان 92 بوده 547،000 تومن تقریبا.. که همونم قراردادیه، شاید فردا نخوان.. بُنامم ندادن، عیدیو پاداشم ندادن هنو حتی مرخصیم سخت میگیرمو عیدم سرکار بودم، مثل خیلیا.. کارمم 8 ساعته، 8ونیم صبح تا 4ونیم عصر.. رفت و برگشتم مجموعا حداقل دو ساعت تو راهم که این خیلی خوشبینانه است.. معمولا همون 2ساعت و نیمه.. حدود حداقل 1ساعت و نیم و تا 2 ساعتم قبل کار و بعد کارم وقت میذارم برای حاضر شدنو رفتن و بعد از رسیدن به خونه برای لباس عوض کردن و شستن سر و صورت و .. من دقیقا 6صبح تا 6 شبم هیچ کار شخصی انجام نمیدم و زمانم برای کارمه.. کارمم 5روز در هفته است.. همسرمم سربازیش تموم بشه و بره سر کار، واقعا نمیدونم چقدر سخت خواهد بود که بخوام کنار این کارم تمام مسئولیتای خونه رو هم بپذیرم.. دو تامون زندگیمون میشه دووییدنو یه زندگی مکانیکی که توش به هیچ جا نمیرسی.. از صفرم شروع میکنیم، نه خونه ای، نه حساب پری، نه سرمایه ای.. من از الان دست به چندرغاز حقوقم نمیزنم که مثلا پس انداز کنم واسه زندگیمون.. اونموقع شما فقط تصور کن با مجموع حقوق دوتامون، که به دو میلیون نمیرسه، تازه خوشبینانه که نگاه کنیم، و شاید حتی به 1ونیم میلیونم نرسه! توی تهران چقدر باید اجاره بدیم، چقدر پول پیشی که نداریمو و چقدر برای هزینه هامون میمونه توی این گرونیا.. دیگه خوشیو خرید کردنو تفریحو غیره رو که باید فراموش کنیم.. میشه زندگی برای کار، نه کار برای زندگی.. همینقدر که سلامت باشیمو خرج و گرفتاری مریضی و دوا درمون نباشه خودش کلیه و شکر.. به بچه دار شدنم فکر کردن که اصلا منطقی نخواهد بود، حتی اگر خیلی دلمون بخواد.. اینطور افرادم زیادن، شما چشاتونو بستین به اطرافتون و توی خوشیتون غرقین.. خیلیا با همین شرایطن و فکر ازدواجم نمیکنن، حالا ما تو همین شرایط بد، پای دوست داشتن هم تن به سختیش دادیم.. پدر مادرامونم اگر 1 نقطه وضعشون بهتره به لطف همون اجاره نشین نبودنه و خونه ای که با هزاری زحمت تهیه کردن.. وگرنه درآمدا و حقوقا، حتی برای استخدامیا و رسمیا کمه و زندگی با مخارجو گرونی سخت! چه برسه به قراردادیو بازنشسته و ساعتیو .. مگه اونا که از اول سرمایه دارن! یا بعضی بازاریا.. الان حتی بازارم با توجه به قدرت خرید پایین مردم و قیمت دلار و قیمت بالای اجناس، کساده و گردوندنش سخته.. مگه اونا که پول رو پول میذارن و دزدی مال و حق دیگریو میکنن که پولدارنو پولدار تر میشنو خبر ندارن قشر کم درآمد یعنی چی! نمیدونم چطور میتونید این جمله رو بگید و با چه رویی که: "چیزی به نام قشر کم درآمد وجود نداره!" من سراغ دارم دوستیمو که مثل خودم دانشجوی فوقه، اونقدر دنبال کار دوییده، به نا امیدیو افسردگی رسیده، هرچیزیم امتحان کرده.. تدریس تو موسسه، که پول رفت و آمدتم در نمیاد، خرید و فروش لباس، توی خونه، با سود کم.. حتی یه دختر تنهایی رفته توی بازار، وسط مردا، جنس گرفته، دنبال کاراش رفته، پولشو دیر دادن، آخر م راضی شده ضرر نداده باشه و قرضاشو بده.. بعضیا دیگه غیرتم ندارن، بهشون برنمیخوره از دیدن تمام اینا اطرافشون، حتی نمیخوان ببینن! راحت منکر تمام واقعیات میشن که دروغ خودشونو بگن.. شمام از حرفای من ناراحت نشید اگر تند بود یه جاهاییش.. واقعیت بود فقط.. موفق باشید.. (2067691) (alef-10)
 
مهري
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۷:۵۷:۴۴
نه قشر كم درآمد وجود داره شما حتما خيلي داري كه سرتو مثل كبك كردي زير برف قشر كم درآمدو نميبيني.ما چهار بچه هستيم 3 دختر و 1 پسر. دو دختر دانشجو (دولتي،روزانه) و يكي محصل، برادرم هم محصل. پدرم آرماتوربند(كارگر ساختماني)بسيار زحمت كش براي اينكه بتونه خرج مارو بده بيچاره مجبور شده بره توي يكي از شهرستانهاي طبس كار كنه هر دو يا سه هفته يا بار مياد خونه.اين يعني قشر كم درآمد. (2068844) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۳:۲۲:۲۱
سلام...بانظر شما کاملا موافقم مهری خانوم...مرسی... (2069532) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۰۰:۲۱:۴۷
آخه برادر جان اون کارگر بدبخت صبح تا شب سر کاره. شب بیاد خونه یه دلخوشی نداشته باشه؟ ضمنا چقده بیکار داریم که سرپرست خانواده هستش؟؟؟ بگو بگو (2069678) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۱:۳۰:۲۹
اقای روشن فکر یک زمانی مردم وقتی نان خالی را می خوردن دلشون به سیب زمینی و لوبیا چیتی گرم بود رفاه حق مردم مهندس سنجیده حرف بزن (2070315) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۷:۰۰:۱۸
عزیز جان همچنانکه دوستمون فرمودند فکر کنم صداتون از جای گرم میاد . خود شما جزو اولین نفراتی میشید که عجله گرفتنشو خواهید داشت همین شماها هستید که باعث این بی نظمی ها در پرداخت یارانه میشید اگه دارا هستی و سری قبلم گرفتی خیانت کردی (2071057) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۴۷:۱۱
عدالت یعنی اینکه کمک کنیم کسی به حقش برسه اگر بخان به یکی یارانه بدن به یکی ندن این درست نیست اگر همه از منافع ملی حق دارن باید یارانه بگیرن .من هم از فردا به طلب کارام میگم انایی که وضعشون خوبه گذشت کنن....... (2067295) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۴:۴۳:۴۰
خواب دیدی خیر باشه (2068300) (alef-10)
 
مهدي
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۲۲:۱۴:۱۸
از طلا بودن پشيمان گشته ايم ، مرحمت فرموده ما را مس كنيد (2073031) (alef-13)
 
محمود ک
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۴۱:۴۵
آی گفتی!!! من یه معلول جسمی حرکتی از اون موقعی که این یارانه ها را دادن اوضاع برام خیلی سخت تر شده فقط باید روزی 12 هزار تومن پول کرایه دانشگاه بدم. نه وسایل نقلیه عمومی مناسب سازی شده هستش و نه امکان خاصی برای داشتن وسیله شخصی. البته قانون به مقدار کافی هست! اما اجرا 0.1 درصد هم نیست. من آخر موندم این یارانه کدوم قشر نیازمند رو میخواد تامین کنه؟؟؟ (2060093) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۲۹:۵۴
به نام خدا
سلام بر همه
ان شاء الله تصمیم درستی گرفته باشند. به نظر من اگر یارانه حذف بشه بهتره. اما نباید به مردم سخت بگذره. بی سر و صدا رقم فیش ها زیاد شد. و همه اجناس گران. تورمی هم که مرتباً خبر کاهشش میرسه احساس نکردیم. (2067209) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۴۵:۴۳
با حرفت كاملا موافقم
اين هدفمندي يارانه ها و تورم ناشي از اون زندگي مردم رو بهم ريخته (2060111) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۴۸:۳۳
کاملا موافقم (2060126) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۴۱:۱۷
درود بر احمدی نژاد (2066970) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۳:۲۹:۱۶
دوست عزیز تمام این بدبختی ها را ازدست آقای احمدی نژاد می کشیم . او بود که این کار را بدون تدبیر شروع کرد وباعث به هدر رفتن میلیاردها پول وتورم سرسام آور گردید. با پول یارانه میتوانستند هزاران کارخانه وارد کنند تا جوانهای مشغول کار و دربسیاری از زمینه ها خودکفا میشدیم .همه اقتصاد دانان ازهمان ابتداگفتند که این طرح غلط وتورم زا است ولی کو گوش شنوا. (2074210) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۰۷:۱۱
به قبل از دوره احمدی نژاد برگردیم که خیلی بهتره که - قیمت همه چی تو این چند سال که این بودش به 3 - 4 برابر رسید. (2060202) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۰۷:۱۷
زمان قبل از احمدی نژاد دو بار حقوق هیئت علمی دو برابر شد. زمان احمدی نژاد یکبار حقوق کارمندان. کدوم بهتر بود؟کدوم واقعا به اکثریت مردم و نه یه عده ی قلیل که به خودی خود حقوق خوبی می گیرند کمک کرد؟کاش کمی بدون تعصب فکر می کردیم و حرف می زدیم. من خودم استاد دانشگاه هستم.
البته با یک چیزی موافقم. این که مرتب تو صدا و سیما می گن نیازمند نیازمند خیلی بد هستش. بار معنایی بدی داره. این وسط یک عده فقط بخاطر این بار معنایی منفی انصراف میدن و نه بخاطر اینکه محتاج نیستن. امیدوارم دولت جدید بتواند به داد مردم برسد. (2066299) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۱۲:۱۲
چرامیشه تمومش کنن .اما این به ضرر جامعه هست گرونی به خاطریارانه نیست به خاطر بی تدبیری عده ای ازمسئولین است (2060220) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۱۴:۱۲
ما نه یارانه میخوایم نه گرونی ما رو برگردونید به قبل از پرداخت یارانه ها پدر مردم داره درمیاد از این گرونی (2060227) (alef-10)
 
1234
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۱۹:۳۰
چند وقت دیگه کلا یارانه قطع میشه ولی گرونی روز به روز بیشتر میشه دولت یارانه هارو پله پله قطع میکنه چند وقت دیگه میگن همه باید انصراف بدن (2066899) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۳۴:۴۹
سلام باور کنید من هم موافقم (2060320) (alef-10)
 
a
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۳۷:۵۵
آره واقعا! خواسته ی همه همینه........ (2060337) (alef-10)
 
دریا
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۴۱:۳۸
سلام دوست عزیز حرفتون درسته ولی وقتی توی ایران چیری قیمتش بالا بره دیگه پایین اومدنی نیست حداقل از اون کالاهایی که قیمتش بالاست نمی خریم (2060356) (alef-10)
 
کوروش
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۲:۵۲:۰۵
درود بر تمامی هموطنان ما باید یاد بگیریم وقتی کالایی بیش از حد گرون شد خودمون اونو تحریم کنیم یعنی بجای هجوم برای خرید برای یه مدت نخریم ولی ما خودمون به بازار سیاه کمک میکنیم که گردن کلفتر شن (2069447) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۲:۳۷:۵۱
من حاضر هستم هر چی تو این 3 سالم هم دادن برگردونم اما قیمت ها بشه مثل همون سه سال پیش (2060582) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۲:۵۱:۰۱
به خدا که حق گفتی. (2060640) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۲:۵۹:۴۳
واقعا حرف درستی زدید ، طرحی که هم مردم و هم دولت را با بحران مواجه کرده ، ولی دیگر کسی جرات لغو کردنش را ندارد (2060677) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۳:۲۱:۳۰
خیلی ممنون از بازی های جالب و قشنگتون ما که خیلی سرگرم شدیم . اگه میشه از بازی های جدید اینترنتی برامون بیشتر بذارید ممنون (2060771) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۳:۳۸:۱۰
ای کاش این اتافق قشنگ رخ بده . حداقل یه ارزو میشه روش خساب کرد (2060837) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۵:۰۲:۰۳
حرفت و باید طلا بگیرن سر دفتر رییس جمهور بزنن (2061130) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۵:۱۱:۱۸
اره اگه بی خیال هدفمندی باشیم این بهتره چون سطح زندگیردم علی رغم تبلیغات بدتر شده و در اون هیچ هدفی دنبال نمی شه یه پول سرگردان که باعث تورم می شه (2061157) (alef-10)
 
یدالله
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۵:۴۲:۲۱
اره اگه قیمت ها همین هم است بموندیارانه ندن بهترهست مردم ایران نمی خوان کیسه گدای دست بگیرن 70 تومان بدن و7میلیون ازهرنفربگیرن (2061250) (alef-10)
 
کامران
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۶:۱۲:۴۱
آره ولا راست میگی زدی تو خال ولی حرف گوش نمیدن مخوان ملتو نابود کنن (2061351) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۶:۱۹:۱۹
فک کن 1.5 درصد ... چی میشد برگردیم 40
سال پیش (2061378) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۶:۲۳:۰۶
از ماست که برماست (2061398) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۶:۳۲:۱۱
موافقم کاملا همه چیز از جمله قیمتها برگرده (2061440) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۶:۰۱
منم موافقم (2064621) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۸:۵۶:۳۱
به نظر من به جاي اينكه يارانه نقدي پرداخت كنيد اولا قيمت ها رو به سه سال پيش برگردونيد من اولين كسي هستم كه از يارانه ام انصراف ميدم در ثاني يه ضرب المثل ميگه به جاي اينكه به مردم ماهي بدهي،ماهيگيري نشونش بده.حالا شما به حاي اينكه 45000تومان بدي به مردم و از اون طرف 10 برابر(پول آب و گاز و تلفن و...)بگيريش در عوض بيا براي حوانان اين مرز و بوم شغل متناسب با مهارت هاشون ايجاد كن تا خودش بتونه 100برابر 45000پول در بياره و بتونه زندگيشو بچرخونه از طرفي به رشد اقتصاد مملكت هم كمك شاياني ميكنه. (2065369) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۰:۴۵:۴۴
خیلی خوب بود دمت گرم (2065711) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۰:۴۶:۳۳
فدایی داری داداش (2065713) (alef-10)
 
سوگند
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۰۱:۳۸
سلام کاش گوش شنوا وجود داشته باشه (2065759) (alef-10)
 
ارشیا دانش
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۱۷:۰۵
کاملا منطقی هستش به امید همان رو (2065821) (alef-10)
 
هادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۴۰:۴۱
بخدا حاضریم به 12 سال گذشته برگردیم (2065892) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۲۳:۱۲
قربون ادم چیز فهم (2066015) (alef-10)
 
رضاخدادادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۵۷:۴۸
ALI
بانظرت موافق هستم (2066260) (alef-10)
 
بیچاره (دانشجو بدبخت)
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۴۴:۴۱
ای اقا شما شما مو میبینیت انها پیچش مو. (2066557) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۸:۳۷:۰۴
عزیزان ما رو همیشه به حداقل ها راضی کردن کی حق ملتی که 8 سال جنگید و با نبودن ها ساخت اینه از طرفی طبق برنامه هرساله هزینه ها رو دو و چند برابر میکنند مالیات افزایش داده میشه هزینه (اب -برق-مخابرات-گاز-سوخت)هر ساله که نه هر روز اضافه میشه ولی اون 455000هنوز ثابت مونده حالا هم که میخوان ازمون بگیرند اگه کسی هم بگه میخواد فردا با سه برابر جریمه باید تحویل بده؟؟ خودتون رو اذیت نکنید آخرش اونی میشه که میخوان (2066785) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۴۸:۰۹
آفرین نظر خوب و پخته ای وقتی من لیسانسه کارگر باشم(تازه با معدل بالا) ببین حال و روز بقیه چطوره؟ (2067004) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۰:۴۵:۵۳
ایول ایول داداش جونی ایول من باهات موافقم بابا تو مملکت هرکی هرکی هرکه بامش بیش برفش بیشتر (2073778) (alef-13)
 
اسماعيل
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۸:۰۳:۰۶
اخ قربون زبونت (2061711) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۸:۲۰:۵۳
اخ دمت گرم (2061775) (alef-13)
 
ناصر
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۸:۲۱:۵۲
ایول داری داداش با ای حرفت (2061779) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۹:۵۳:۳۱
برگرده سهس ال قبل که روز به روز عقب گرد کنیم؟؟؟ یک عده مفت مفت بیت المال رو بخورن؟؟؟ (2062062) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۲۴:۲۱
فکر می کنند مردم خر هستند ادعا می کنندمسلمان هستند آیا کافران اینگونه بیت المال را می خورند آیا خودشان حاضرندبا درآمد یک میلیون زندگی کنندآن هم به جای قسط می رود از مردم شرم نمی کنید ازخدا شرم کنید اگر اعتقاد به خدا دارید .کشور با این منابع سرشار مردم باید شبانه روز زجر بکشندنان در سفره نبینند مردم ایران با آبرو هستند مستحق این ظلم نیستند اگر راست می گویید حقوق را هماهنگ کنید بعضی ارگانها سالی فقط 7الی 8میلیون تومان کارانه و پاداش می گیرند به قول خودتان 28الی 30میلیون حقوق ماهیانه می گیرند (بیمه )مثل بانک ها شهرداری وغیره بعضی ارگانها 1100حقوق میگیرد چرا یک کارمند بانک ،شهرداری ،شرکت گاز ،نفت و .....بعداز دوسال صاحب خانه وماشین پژو می شود یکمعلم بعداز 30سال مستاجر می ماند مگر تعداد معدودی که شغل دیگری دارندشما را به خدا دست از سرمردم بردارید بگذارید مردم زندگشان رابکنندهر بار به پای صندق های رای می روندکه دردی از دردهایشان درمان شود اما دردشان بی درمانتر میشود وهر بار می گویند صد رحمت بر کفن دزد
گوش اگر گوش تو نله اگر ناله ی من آنچه به جایی نرسد فریاد است (2063963) (alef-10)
 
حسام
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۳۴:۳۱
بسیار عالی بود ، مخصوصا همسان سازی حقوق و مزایا که یکی در عرض دو سه سال همه چی میگیره و یکی مثل معلم بیچاره که بعد از سی سال هیچی نداره تازه مسافر کشی ام میکنه (2066546) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۱۶:۴۰
دولت مردان خجالت بکشید خجالت بکشید خجالت بکشید (2066882) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۸:۲۹:۱۴
سلام هر ده باشى خوش باشى (2068919) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۴:۵۶
ارگانهایی که نام بردی همه ارگانهایی هستند که مردم اول و آخرش هم که شده بهش بدهکارن پس مردم تصمیم میگیرن بخشی از بدهی رو به کارمند بدن و الباقی رو تسویه شده ببینن. واسه همینه که کارمنداش بعد از دو سال صاحب خونه میشن.
از ماست که بر ماست. (2067234) (alef-10)
 
سمانه
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۰۱:۲۲:۱۶
واقعا حرف حق جواب ندارد! امیدوارم روزی برسه که عدالت جای ظلم رو بگیره (2073331) (alef-10)
 
مینا
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۷:۰۲:۳۲
اونایی که میتونن بیت المال و بخورن در هر شرایطی میخورن. لااقل اون موقع ها اینقدر گرونی نبود!!!!!!! (2065004) (alef-13)
 
اصغر
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۸:۳۶:۱۸
فک میکنی الان نمی خورن؟ (2065305) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۹:۵۰:۵۹
نه اینکه حالا کسی مفت مفت بیت المال رو نمیخوره !!!!!!!!!!!!!

بجای این کارا برن جلوی دوزدی هارو بگیرن که بیشتر صرفه جوئی میشه !!!!!!!!!!!!

اگه بخوان بگیرن که خیلی خوب هم بلد هستند .........

پس این کارا همش سرکاریه ............ (2065522) (alef-10)
 
همون
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۰:۰۹:۰۷
گل گفتی با این مدیریت کردن کشورشون (2062111) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۰:۰۹:۳۰
نه عزیزم نمیشه (2062114) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۰:۳۷:۰۴
سلام اصلا نمی شه چون دولت جایی نمی خوابه که اب بیوفته زیرش (2062193) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۳۶:۲۹
چون علی باش که یارانه معاویه را قطع نکرد به عقیل اضاف نکرد (2063995) (alef-10)
 
خسرومظفرزاده
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۰:۵۶:۰۹
بله کاملا موافق هستیم همه چی برگرده به سه سال پیش یارانه قطع بشه (2062247) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۸:۲۸
سلام منم موافقم (2064637) (alef-10)
 
یه جوان بدبخت
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۸:۳۶
موافقم رایانه قط بشه قیمت همه چیزبرگردد به سه سال بیش (2064691) (alef-10)
 
ادمک
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۷:۰۷:۵۹
رایانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) (2065018) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۲:۳۸:۵۹
برو بابا شوخیت گرفته تو این وضعیت ؟؟ یا از بی دردای پولداری ؟؟ (2066604) (alef-10)
 
علی خوشحال
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۳:۳۵:۲۴
رایانه نه "یارانه" فارسی را پاس بداریم. (2068041) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۱:۰۲:۲۰
خدایش به نفع مردم کار میکنید یا خودتان؟ (2062260) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۰:۲۶:۲۷
به نفع هیچ کس (2065649) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۲:۴۰:۲۵
پس میشه بگی این همه پول و ثروت و منابع خدادادی این کشور غنی 30 ساله داره کجا میره ؟ (2066605) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۰۷:۵۳:۴۱
یارانه کمه (2069950) (alef-10)
 
m,p
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۱:۰۹:۴۱
کاملا درست میگید موافقم (2062285) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۲۳:۲۶
یارانه نخواستیم تو خدا قیمتها ثابت نگه دارید (2066016) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۱:۳۸:۲۹
موافقم (2062398) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۱:۴۵:۳۷
سرت درد نکنه (2062424) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۷:۴۹:۱۷
واقعا حرف بجا و خواست تمام مردم ایرانه
هدفمندی یارانه بیشتر کمک حال دولته تا مردم
حق مردم خیلی راحت بیش از گذشته پایمال میشه (2063250) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۹:۲۲:۴۵
مسئولین محترم کشور شما باید درفکر مردم باشید اگر مردم پشتیبان شمانباشن شما هم قدرت کارااینداریدموضوع یارانه فشارروی مردم نیارید (2063399) (alef-10)
 
انرژی مثبت
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۹:۲۵
باور کنید که دیگه انرژی مثبت دادن با رادیو و تلویزیون دورش تموم شد.دور اول هدفمندی چیکار کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.فکر میکنید مردم متوجه نیستند
حداقل 70 درصد مردم نیازمند مطلق هستند..حتی یارانه هم دوای دردشون نمیشه
مسئوولییییینننن کجان (2063728) (alef-10)
 
سارا
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۱:۵۶:۳۱
آره والله.... حرف حساب میگه :)) (2063863) (alef-10)
 
میلاد
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۷:۲۹
دست رودلم نزارینننننننننننن .یارانه نخواستیم ارزونی میخوایم (2067101) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۰:۱۵:۱۹
کجاش حسابیه هم وطن عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2069102) (alef-10)
 
ali ssi
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۰:۱۷:۴۵
بچه ها ... به عنوان یه دوست کوچیک بهتون پیشنهاد میدم کمتر تند گویی کنید که ظلم بزرگیه چون تمام این رویداد ها به نفع خودمونه (2069105) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۱۶:۲۷
من حاضرم ماهيانه يه كمكي هم به دولت بكنم ولي قيمت ها برگرده به قيمت قبل از هدفمندي (2063934) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۵۸:۲۴
شما مثه اينكه خيلي پول دارين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!1 (2067365) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۲۳:۵۴
هدفمندی یارانه ها در تمام کشورها انجام شده تازه در خیلیاشون به مردم پول نمیدن وقیمتارم باید بالا بره چون اون یارانه ای که شما دریافت میکنید قبلا دولت بایک هزینه هنگفتری به همون کالاها میداد دولت بخاطر همین میگه کسانی که احتیاج ندارند انصراف بدن پس اگ میخوایم کشور پیشرفت کنه باید این قانون اجرا بشه تا اون هزینه پرداختی هنگفت دولت بره به سمت سازندگی اما...مسئولین....اگه بتونن درست این کار بسیار سخت رو به انجام برسونن که متاسفانه تا الان.. (2063959) (alef-10)
 
هم وطن
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۳:۰۰:۵۵
بازگشت به اقتصاد گذشته و حذف یارانه ها و کاهش قیمت ها یعنی سعادت مردم . دولت این همه کارشناس دارد فکری به حال اقتصادش بکنند . مردم چه گناهی دارند ؟ (2064085) (alef-10)
 
عادل
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۳:۲۰:۲۰
من حاضرم تمام یارانه دریافتی در 3 سال را به دولت برگردونم و دولت هم هرچی بابت افزایش بنزین و آب و برق و گاز و سکه و دلار بدست آورده به مردم برگردونه تا ببینیم کی ضرر می کنه!!! (2064158) (alef-10)
 
ebrahim
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۲۷:۳۳
دولت . ولی قرار نیست دولت ضرر کنه . (2066374) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۴:۱۷:۲۵
منم شدیدا موافقم (2064361) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۴:۱۹:۱۲
همه این کارها فقط واس خاطر خودشونه.به فکر درآمد خودشون هستن.میخوان درآمد دولت بیشتر بشه به فکر مردم که نیستند. (2064372) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۴:۴۸
خیلی خوب میشه اگه باز گردد به سه سال بیش (2064612) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۷:۵۲:۱۴
تو خواب هم نمی بینی (2068830) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۷:۵۵
به نظرتون اگه برگرده سی سال پیش چی ؟ وقتی دلار 9 تومن بود ؟؟؟؟ (2064883) (alef-10)
 
Һaмeд
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۶:۵۰:۱۶
این مشکلی که پیش اومده به نظر من با یه این مدت کم درست نمیشه،ولی شدنیه (2064963) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۰۳:۰۵
این مشکل با این مدیریت درست نمیشه فقط ما مردم به بدبختی بیشتر عادت میکنیم. (2065764) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۲:۵۱:۵۶
شایدم عادت نکنیم ! (2066611) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۶:۵۲:۰۵
اینجوری بهتره ن مال پول داریم نه دولت. (2064970) (alef-10)
 
یه جوان در آروزی مرگ
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۷:۱۵:۲۸
نمیخواییم قیمت ها رو ببرن بالا بیایین مدیریت کنن در کدوم کشوری بنزین دوتا قیمت داره بابا بیایین حقوق یه کارگر را با خرج روزانه اش تبادل کنن کارگی با روزی 20تومان چیکار کنه ...
اونا خودشون بالا نشستن کاش بیبان به پایین های شهر به اونایی که نون شب ندارن و شبا گرسنه تو خیابون میخوابن را ببینن (2065039) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۷:۳۵:۴۱
ن نمیشه (2065106) (alef-10)
 
دلفگار
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۷:۴۳:۵۵
آخه ابن چه یارانه ایست که ازبکطرف ده تومان به جیب مامیریزید و از طرف دیگر 50 تومان به هزینه های زندگی ما اضافه میکنید ودرنهایت هم مثل چماق آن رابرسر مامیکوبید (2065135) (alef-10)
 
محمد حسین مددی
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۷:۴۹:۳۰
به نظر من دولت باید به همه ایرانها یارانه بدهد چون یارانه بیت المال است بهمه تعلق دارد و انهای که درامد بیشتری دارند دولت از انها مالیات بگیرد چون این کار به عدالت نزدیکتر است .. (2065151) (alef-10)
 
طرفدار عدالت
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۵۸:۲۸
آره این به عقل نزدیکتره / بیت المال به همه تعلق داره / خدا بارون را برا همه یکسان می فرسته چه پولدار چه فقیر (2066265) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۸:۵۹:۴۲
خداییش راست گفتی (2065383) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۰:۴۶:۰۴
سلام فکرکنم این دولت داره پیشرفت میکنه ولی من موندم چرا فقط دولت ما به ملت فشار میاره (2065712) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۱۰:۴۸
راست میگه بندی خدا
حرف حق (2065796) (alef-10)
 
nahid
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۱۱:۱۰
باهات کلا موافقم ولی اگر ده سال پیش بریم بهتره. آخه من چی بنویسم که درآمدم 300 تومنه اجاره نشینم رئیسم پولمونو خورده دو ساله بیمه مو رد نکرده شکایت هم که می کنم راحت زیر میزی میده وسلام کدومو بنویسیم (2065805) (alef-10)
 
fatemeh
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۱۸:۵۸
با سلام نمی تونم بگم نمی خوام ولی چون احتیاج هست باید بگم می خوام ولی آیا این مقدار کفاف می ده دیشب آقایی تو تلویزیون می گفت حقوقم ماهی 2 میلیونه کم میارم من چی بگم که سیصد تومن می گیرم اونم چون خونه ای که با چنگ و دندون از دست خانواده شوهرم نگه داشته بودم سهم ارث پسرشونو می خواستن مجبور شدم بفروشم اجاره نشین بشم رئیسم حق و حقوقمو خورد دوسال بیمه مو رد نکرده چون دفترم تا 93 مهلت داشت نفهمیدم . انقد وزارت کار و بیمه شکایت کردم خسته شدم چون پارتی نداشتم یا پول نداشتم زیر میزی بدم پس واقعا احتیاج دارم کی به فریاد من نوعی می رسه (2065829) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۴۹:۴۱
فقط به خداي مهربون توكل من ...خدا بزرگه؟ميدونم خيلي سخته من هم اون روز ها رو كشيدم ابجي (2066451) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۲:۵۷:۴۸
تازه تو خوبه شی ! (2066614) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۴۸:۰۳
توی خواب هم نخواهیم دید. (2065919) (alef-10)
 
یه ایرانی
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۱:۵۱:۳۰
دمت گرم اگه برگردیم به سه سال پیش و همه چی به قیمت قبلش برگرده و اینقدر منت یارانه سرمون نذارن - از اون طرف ماهی 45000 تومن بهمون میدن از اینطرف کل اجناس رو ده برابر کردن تازه میخوان یارانه رو قطع کنن و جنسا هم بالا ببرن . تورم 120% ولی حقوق ها رو 25% اضافه میکنن اونهم با بیمه و مالیات زیاد دوباره پس میگیرن فقط منتش رو سرمونه فکر میکنن ما هم مثل خودشون گوشامون درازه و هیچی نمیفهمیم . خودتونید (2065926) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۱:۳۱
کیه گوش بده (2065975) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۶:۵۹
عزیزم مردم با سرگرم چیزی باشن یا نه؟ (2065991) (alef-10)
 
ebrahim
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۳۶:۴۳
یارانه خیلی خوبه البته به نفع دولت و به نفع سرمایه دار, 45هزارمیده 125هزارمیگیره . من طرفدار دولتم خیلی هم راضی هستم 500هزار میگیرم 200هزار اجاره میدم - یه نماینده 3 میلیون میگیره شاید 800 هزار اجاره میده -یه تاجر 10میلیون درآمدشه اجاره نمیده و... - حالامن از وانت قراضه و نماینده از BMW و تاجر از BENZ پیاده میشیم و هر سه مقابل عابر بانک منتظر یارانه ایم .
به این میگن عدالت . (2066196) (alef-10)
 
فاضل
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۰:۰۶:۲۸
خدا را شکر تو همون داری سوار بشی ما خر کوری هم نداریم بازم ایول به این دولت (2070120) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۳۷:۵۰
باید کسای دیگه ببرن ما بایدسختیاشا بکشیم مایی که نفت داریم سرمایه ی 300000000000000000000000000000000نمدونم چندتا 0مخواد حالا میلیاردی داریم ما که بابک زنجانی داریم ما که اختلاس بیمه داریم و..............
باید.........................اصلا واسه ما ایرانیا نباید یارانه بذارن پول نفت بسمون.......اون وقت باید دنبال یارانه بدویم.........ببخشید (2066199) (alef-10)
 
دل شکسته از نگرفتن سبد کالا
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۵۴:۱۷
ما در طرح سبد کالا دیدیم زن و شوهر هر دو پزشک در یک خانواده که سبد کالا به انها تخصیص داده شد نا گفته نماند با ماهی پنجاه میلیون درامد امابه یک کارگر ساده مثل ما بدون عیدی و پاداش سبد کالا تخصیص داده نشد می دانید چرا ؟چون پول نداشتیم که به حساب تامین اجتماعی بریزیم آقایان مسئولی که این بی عدالتی ها را مشاهده می کنید این عدالت با عدالت حضرت علی برابری می کند ؟یارانه هم به همین شکل بیهوده تلاش نکنید (2066251) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۳:۴۳:۳۴
بنام خدا و با سلام خدمت همه دوستان و بزرگترها
اگر دولت واقعا قصد دارد این بودجه را از ناحیه یارانه ها بدست بیاورد کافیست تمام کارمندان کاخ ریاست جمهوری واتباع آنان را حذف کند. تمام بودجه اش بدست می آید. (2068074) (alef-10)
 
امير زارعي
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۴۸:۲۸
باسلام اولا يارانه حق هر ايراني متعجبم أيا تو اين مملكت اقتصاد دان وجود نداره تواين مجلس قانون كذاران ما جطور قانون تصويب مي كنند ولي از مردم خبر ندارن فقر بيكاري تا دلت بخواد تحصيل كرده بيكار فراوان شغل إيجاد كنند بهداشت ودرمان را رايكان كنند بعد يارانه ها. را حذف كنند (2066446) (alef-10)
 
احمد شهرکی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۸:۱۹:۵۶
یارانه حق ملی تمام ایرانیانی که در کشور زندگی می کند می باشد . در خصوص نحوه توزیع باید به گونه ای باشد که به اقتصاد کشور و تورم دامن نزند چه خوب بود از ابتدا این یارانه در در هر منطقه بر اساس جمعیت مناطق در بخش تولید کشور به صورت یکجا سرمایه گذاری شود و مردم سهام دار شونند بدین طریق هم از تورو جلو گیری می شد و هم سرمایه گذاری تقویت و اینکه سود سهام به مردم پرداخت می شد (2066752) (alef-10)
 
محیا
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۸:۲۶:۰۷
یعنی واقعا اگه بتونی به قول این بنده خدا چیزهارو ارزون کنید یارانه هم ندین کمک بزرگی به مردم کردین یکی بیاد بین مردم ببینه باچه بدبختی دارن زندگیشون رو میسازن بعدم این یارانه باعث شده 5 تا آدم الاف ،الاف ترن بشن وبه همین پول کم راضی باشن وسرکار نرن
توروخدا اگه میشه که میدونم میشه چیزهارو ارزون کنید ویارانه هاروهم قطعش کنید
اگه اینکاروبکنین من یکی خیییییییییییییییلی دعاتون میکنم تشکر (2066763) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۲۱:۲۷
یه سئوال: مگه یارانه جبران گرانی آب وبرق وگاز نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا یه دفعه با تغییر دولت این علت هم تغییر پیدا کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2066905) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۲۵:۵۶
با سلام
خدایا ایران که همان ایران است همان ایرانی که یکی ازبزرگترین امپراتوریهای جهان بود .همان ایرانی که بزرگانی چون ابوعلی سینا ابوریحان و....داشت که درتمام جهان بعدازقرنها هنوز به بزرگی یادمیشوند.همان ایرانی که بزرگ ترین ذخایرومعادن و کشاورزی راداشت ودارد.
دوستان همان طوری که هردرخت نیاز به ریشه دارد یک جامعه نیاز به ثروتمند دارد البته ازنوع خوبش اگرثروتمندنباشد من کارگر ازکجاکارپیداکنم.دربعضی ازکشورهای اروپایی ملاک ریس جمهوری ثروتمند بودنش است .متعسفانه درجامعه امروز ما به ادم ثروتمند به چشم جنایتکار نگاه میکنیم .درجامعه ای که پولدار امنیت نداشته باشد هیچ موقع سرمایه گزاری نمیکند وقتی سرمایه گزار نباشد کارهم نیست وهمچنین اگر قرارباشدکه سرمایه دار ازهیچ طرفی یارانه نگیرد از یکطرف همه چیزرابه قیمت ازاد بخردوازطرف دیگر یارانه هم نگیردپس عدالت کجاست (2066925) (alef-13)
 
محبوبه
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۳۵:۰۵
من هم موافقم (2066955) (alef-10)
 
آخ آخ آخ آخ آخ
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۵:۵۷
با این کاراشون فقط مردم تحقییر میکنن یارانه بدن از اون ور قیمت آب و گاز و برق می برن بالا درواقع از یه جیب برمیدارن میزارن اونیکی جیبشون-این وسط مردم سرکار میزارن قیمت سوخت میخوان افزایش بدن همه چی گرون میشه بعدش میگن جمعیت کمه ازدواج کمه بچه کمه نفسشون از جای گرم در میاد روز ب روزم آمار طلاق و اعتیاد میره بالا از بس مردم زیر فشارن -------
باید دعا کنیم امام زمان بیاد به دادمون برسه (2067093) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۱۵:۴۴
اگه اصولی پرداخت میشد عالی بود ولی کلمه ی اصولی توی ایران معنی و مفهوم ندارد!!! فقط .. (2067141) (alef-10)
 
منتظر
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۱۸:۰۰
یا صاحب الزمان برس به داد مردم ناتوان (2067154) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۱:۱۳:۴۶
دراین دنیای فانی کارهای درست انجام دهیدتابتوانیم پیروزشیم همه باهم تاسربلندباشیم باسیاست کارنکنیم باصصداقت راستگویی ووفاداری وسربلندی الله اکبربگیم (2067436) (alef-10)
 
الهام
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۰:۳۵
آقایون.مسئولین مگه ما ازتون یارانه خواستیم.... مگه اون موقع که یارانه نبود چی شد؟ شما قیمت ها رو برگردونین به سال قبل از یارانه ها ....بعد کلا یارانه هم ندین.... باور کنین همه از این منجلاب در میان و همه راضی میشن....... (2067509) (alef-10)
 
ایرونی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۲:۰۲
این جوری بازم صرفه جویی حالیمون نیس چه برسه مثل قدیم بشه (2067516) (alef-10)
 
قدم
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۴:۴۰
یاد بگیریم تو این روزا درست زندگی کنیم (2067529) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۲:۲۰:۲۵
اگه اینجوری بشه که خیلی عالیه اما کی حرف حساب رو گوش میکنه؟ حبیبی از رامهرمز (2067731) (alef-10)
 
بهنام
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۲:۳۳:۴۱
لایک داری (2067791) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۲:۴۳:۴۳
اینجوری ازیکنواختی درمیاییم وبه چیزای دیگه نمیتونیم فکر کنیم.اوکی (2067849) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۴:۳۰:۱۸
دمت گرم خسته شدیم از بس شنیدیم اخرش سر از سرش در نیاوردیم (2068251) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۴:۳۷:۲۵
خجالت داره والا چجوری روشون میشه بابت دادن حق مردم اینجوری مردم ازیت می کنن در کل نه چیزی گرون کنن نه یارنه می خوایم (2068278) (alef-10)
 
azad.anwar
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۶:۱۶:۰۸
حرف حساب همینه نرخ هارابه سه سال پیش برگردونید مایارانه نخواستیم وکسانی که کمتر ازچهار میلیون درآمد ندارند به آنان رو کنید وبگید انصراف بدید من خواستار رفاه بیشتر برای کل مردم ایران هستم وایران رادوست دارم.ممنونم (2068599) (alef-10)
 
1
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۸:۳۹:۱۳
یک شهر آباد بهتر از 70 میلیون شهر ویران است
لطفا" یارانه نقدی خود را ببخشید. این 3000 میلیارد تومان ماهیانه می توان سهم یک نفر باشد. (2068940) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۸:۴۱:۱۸
یک شهر آباد بهتر است از 70 میلیون شهر ویران
یارانه نقدی خود را ببخشید . این 3000 میلیارد تومان می تواند ماهیانه سهم یک آقایی شود (2068943) (alef-10)
 
elshan
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۹:۴۸:۰۴
همه از خداشونه برگرديم سه سال پيش (2069059) (alef-10)
 
hunter
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۰:۱۴:۰۰
واقعا گل گفتی (2069097) (alef-10)
 
رجب
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۰:۲۴:۰۰
خداوكيلي دستتون دردنكنه همين 45تومن درماه خيلي به ماكمك كرده تازه پس اندازم داريم (2069118) (alef-10)
 
نازگل
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۲:۳۱:۵۲
اقایی گل گفتی چی میشه بریم روی روال قبلی کاش مسئولین درست پیگیر میشدن (2069397) (alef-10)
 
حاج دشتی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۲:۴۱:۳۰
والله چندر غازی میدن بعد 10 برابر اونو از مردم میگیرمند مثال همون ضرب المثله (با دست راست میده با دست چپ میگیره ) کم ملت خم شد زیر این همه نا برابری نا عدالتی باید مثل گرگ یه چشمت باز باشه تا نخورنت چه حقوقی چه عدالتی این عدالت اسمی این عدلالت علی ع هست این راهو روشه مردم در تنگنا قرار دادین (2069424) (alef-10)
 
شفیعی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۳:۳۸:۵۷
نمیشه یه روزی بیاد که ما مردم تو هر زمینه ای نظر ندیم.وسعی کنیم کار خودمون رو درست انجام بدیم؟ (2069576) (alef-10)
 
234
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۰۰:۲۱:۲۴
عالی گفتی (2069677) (alef-10)
 
سلام
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۰۰:۳۶:۰۵
حرف دل خیلی هاست!!
اما 3 سال پیش منظورته یا 8،9 سال پیش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اونموقع قبلِ آقای احمدی نژاد که یارانه ای در کار نبود عوضش پول آب و برق و ... کم بود............................ (2069700) (alef-10)
 
مجید حسینی
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۰۶:۵۷:۴۰
سلام این سوال شمار را من هم دارم طرح یارانه ها از همان اول شکست خورده
ولی این مسولین قدرت و این شعامت را ندارند به مردم اینرا بگویند همانطور در40سال گذاشته به اشتباهات خود اطراف نکردن خواستن از راه دیگری درستش کنند ولی خرابترش کردن مثل وقتی خواستن کرسی بودجه دولت را درست کنن رفتن به طرف خرید وفروش دلار دلر 7تومانی شد 100بعد که دلار کم اوردن کردنش 400تومان همینطور حی بردنش بالا ننشستن فکر کنن وبع تصمیم بگیرند چون می خواستن بدون درد سر و زحمت حکومت بکنن واین هم نتیجه کارهایشان تا وقتی این اقایان درست فکر نکنند این کشور درست نمیشه میایند ابروش درست کنند چشمش را هم کور می کنند مث احمدی نژاد ایا شما فکر می کنید این کشور با این همه نعفت ومهادن این باید اوضاع مردمش باشه ما همه چیز مان گران است بنزین گران خودرو گران این بیکفایتی مسولین است (2069910) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۰۹:۰۱:۵۸
نمیشه باید هدفمنذ شه (2070023) (alef-10)
 
رسول
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۱:۱۵:۱۳
چرا از مردم رای نمیگیرید که با هدفمندی معافقن یا مخالف مثلا اینکه جدی جدی نظر مردم براشون مهم نیست (2070286) (alef-10)
 
بهزاد از کردستان
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۶:۴۸:۴۸
باسلام
آیا با این نرخ جدیدی که شامل گرانی برق وگاز و..... میشود اگه یارانه هم پرداخت نشه برای بعضی ها فشار نمیاد؟ شاید بعضی از خانوارها که واقعا مستحق دریافت یارانه هستن مورد ظلم واقع بشن . مطمءنا هر کس که نیازمند باشه ثبت نام میکنه
با تشکر (2071040) (alef-10)
 
ماجده
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۱۷:۰۳:۴۵
باریکلا عزیزم کیه که گوش بده اینا صلا به حرف ماگوش نمیدن (2071068) (alef-10)
 
بابك خاتم
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۲۲:۴۷:۰۹
معني توهين "افترا"تهمت" مشخص هست ولي نيش به ديگران هيچ معياري نداشته و سليقه اي است....وقتي8سال سيستم غيرمنطقي و علمي كه هيچ بهره اي از دانش روز نميگيرد و سازمان برنامه و بودجه را حذف مينمايد!!!و ميزان نقدينگي روزافزون كه باعث افزايش تساعدي تورم ميشود به راس امور اجرايي ميفرستيم يعني 80 سال زمان فقط براي بازگشت به نقطه صفر لازم داريم.حالا ديگر نظر ما چه اعجازي در پي خواهد داشت.(البته اگر نيش محسوب نشود) (2071683) (alef-10)
 
غریبه
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۰۳:۳۱:۰۹
با سلام
این یارانه بابت برداشتن سوبسید از حاملهای انرژی بوده حالا اگر می خواهید مردم یارانه نگیرند پس چرا حاملهای انرژی رو بالا میبرید.
یارانه ایده خوبی بود نه برای کشور ما که یک درامد نفتی دارد و مثل یک توپ چهل تیکه سوراخ که هپاره پاره شده همه دارند میخورند پس اقتصاد ما ضعف دارد و مریض است چطور میشود یک ادم مریض را جراحی کرد اقتصاد ما مثل یک ادم مریض و یارانه مثل یک جراحی بود که یک دیوانه سنگی را درون چاه انداخت و مطمعا دیگر هیچ ادم عاقلی نمیتواند ان را در بیاورد.پس چرا میخواهید با تهدید و ترساندن مردم را از گرفتن حقشان محروم کنید ایران مثل کره جنوبی 10 سال پیش نیست که ورشکست شده و الان به یک قطب اقتصادی تبدیل شد (2071981) (alef-10)
 
1
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۴:۴۳
تو خواب شاید بشه همچین خواب و توهمی کرد (2073726) (alef-10)
 
یه ایرانی
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۷:۲۵:۵۲
لطفا برگردیم به -12-10 سال پیش!!!!!!!!!!!!!
التماستون می کنیم..
این صدای خاموش ملت ایران هست.
ما یارانه نمی خواهیم.....بابا!!!!!!!!!!!!!!!1 حقوق زیاد هم که نداریم نمی خواهیم....فقط روال قیمت 10-12 سال قبل را می خواهیم...نمی گویم 30-35 سال پیش!!!
این که زور نیست...هست!!؟؟

این وسط معدود افرادی که برایشان سود دارد داعیه دار هدفمندکردن یارانه ها هستند.................
یه طرح می دهند مجلس..بررسی می شود که میزان لفت و لسی چقدر است..اندازه جیبشان را گشادتر می کنند تا بیشتر از قبل طرح آب دوغ خیاریشان بچابند و اختلاس کنند...
حالا مردم بیچاره برای 45000 تومان(( که بقول خودشان با کسر سه تا صفر می شود 45 تومان)) باید دست نیاز و بیچارگی دراز کنند..
واااااااای به این همه بیچارگی..
اگر راست می گویید از حقوق و مواجب چندین میلیونی آقایون کم کنید.... برای احراز عدالت اجتماعی بین سایر اقشار اضافه کنید...

فکر کنم کار بجایی برسد که ملت کلهم ایران را ترک کنند حتی به افغانستان مهاجرت کنند..بلکه این سیاستهای اقتصادی ریاضتی آقایون - به ثمر بنشیند ..
مردم بیچاره ما به چه زبانی باید بگویند.. گرانی کمرمان را شکانده است...
خدا به داد ما برسد...............................آمین
واااااااای به این همه بیچارگی.. (2074833) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۹:۱۱:۱۷
نه نمیشه (2075072) (alef-13)
 
ع س
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۲۰:۰۲:۲۱
خواهشمند است امکان ثبت نام یارانه را به پست بانکها که در دور افتاده ترین

روستاهای کشور هستند فراهیم نمائید (2046176) (alef-10)
 
پیروز
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۳:۳۸:۲۶
انشاا... حق به حق دار می رسه (2053869) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۸:۱۴:۴۸
آره عالیه به شرطی که از الان هماهنگی کنن (2054090) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۲۴:۱۹
چشم جگر (2054236) (alef-13)
 
وطن پرست
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۲:۰۷:۳۹
این لب و دهدن و باید طلا گرفت.اقایون اگه راست میگن دست از سر یارانه بردارند که همه این از ما بهترون و فک فاملاشون رو جمع کنیم شاید تا میلیون هم برسن اگه راست میگن 4سال اومدن نماینده شدن تا اخر عمر حقوق نگیرن اگه راست مبگن طلاها رو از ترکیه بگیرن (2062512) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۲۱:۵۹:۴۵
خوب شرايط را سخت كنيد و راه خلاف را ببنديد و تبليغ كنيد فقط نيازمندان ثبت نام كنند (2046345) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۹:۵۴:۰۹
بنام حق. اینطور بگوییم نفت .سرمایه ملی .ایران .امنیت .کار .زندگی .تلاش (یارانه) حق همه ملت ایران است چه غنی چه فقیر اگر سرمایه عادلانه مدیریت میشد میشدیم ژاپن حالا که ژاپن نشدیم میشویم سرمایه داری مثل آمریکا .پس ایراد در مدیریت کلان است چاره کنید مستشار استخدام کنید تا باقی بمانیم .به امید ایرانی هم دل (2047774) (alef-10)
 
بهروز
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۱۳:۴۹:۲۸
به جای یارانه به افراد نیازمند شغل بدید افراد بیکارو بزارید سره کار یارانه پیشکشتون (2050153) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۱:۴۰:۰۹
بیچاره یارانه حق همه مردم ایران است برو خدا شفات بده (2053619) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۳:۴۵:۴۸
این چه پیشنهادی است ، یارانه از بیت المال است و بیت المال حق همه مردم است ، صرفا افراد بی نیازداوطلبانه می توانند از حق خود صرف نظر نمایند (2053888) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۱:۴۲:۵۵
موافقم اگر خود دولتمردان سالی یک ماه فقط یک ماه ناقابل از حقوق و دریافتی های خود بگذرند و آن را به خزانه دولت برگردانند هزار برابر یارانه های ما می شود اما آنها یارانه را برای ما حرام می دانند نه برای خودشان (2054381) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۵:۵۳
موافقم (2054534) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۳:۱۳:۱۹
100 درصد درسته (2054571) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۵:۴۲:۰۵
در کشورهای دیگه وقتی دولت کسری بودجه دارد حقوق کارکنان خودش را کم کرده و چندماه یکبار پرداخت می کند اما در ایران چون آقایون با پارتی سر کار رفتند در این وضعیت گرانی حقوقشان را هم افزایش دادند و بقیه باید همچنان جویای کار باشند .اگر صداقت دارید حقوق دولتیان را نصف کنید و هر کس ناراضی بود را با نیروهای داوطلب تعویض نمایید .مطمین باشید هیچ کس با کم کردن حقوق استعفا نمی دهد چون وجود کار کردن در جای دیگر راندارند (2054958) (alef-13)
 
Shayan
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۲:۵۷:۱۶
بله.اگه حقوق و ماموریت های چند میلیونی خودشون رو یه درصدی به خزانه دولت واریز کنند همه چیز حله. (2055868) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۹:۰۴:۲۲
دوست عزیز، به تازگی از ماموریت های چند میلیاردی هم شنیدیم!! (2061894) (alef-13)
 
من
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۶:۴۵
ايول دقيق زدي تو خال (2064685) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۳:۴۶
حقوق هم نه از مزایایشان بگذرند ببینند چه میشود چرا بیت المال را میخواهند از مردمبگیرند (2056312) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۵:۲۳
عزيزم اوناتازه حريصترهم هستنداختلاس ميكنن وام كلان ميگيرن آقازاده هاشون توكاراقتصادي هستندماچقدرساده ايم (2061107) (alef-10)
 
قوام
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۳:۲۸:۰۳
با سلام نظر من این است که اکر راست می گویید که به فکر مردم هستید جلوی رشد تورم را بگیرید و جلوی افزایش قیمت دلار و همچنین طلا را تا هم قیمت حامل های انرژی کرفته شود و هم فشار روی ملت ضعیف نیاید و هم اکر هر کس که در آمدی الان به عنوان مثال 2میلیون تومان دارد ان را به آسانی به دست نیاورده و کلی سرمایه نقدی زندگی شخصی خود را درمیان گذاشته و روی آن دارد معامله می کند و اکر روزی در این معامله ببازد هیچ دولت مردی نمیاید به کمکش و وقتی هم به بانکی روجوع می کند هزار اما و اکر بانک میاورد و هزار نوع وسیقه می خواهد کمی شرایط وام را آسان کنید و نرخ سود دریافتی بانک را پایین بیاورید به طور اتوماتیک سرمایه گذاری در بخش خصوصی می شود و افزایش کار میشود و جوانان به سر کار می روند بنده خیاط هستم ولی با این تورم و با اجرتی که تولید کنندکان بابت هر پیراهن مردانه میدهند کفاف خرج خود را نمیدهد و چطور هزارن نفر مانند بنده که چنین حقوقی دریافت می کنند به فکر ازدواج بیفتند بنده از کار خودم می گویم که به عنوان بیرون بر در خیاطی مشغول هستم که کار را از تولیدی می گیرم و در خانه و یا کارگاه می خودم می دوزم و بعد تحویل صاحب کار میدهم اکر یک دو دو تا چهار تا کنید خودتان می فهمید هزاران نفر بلکه میلیون ها نفر دارد در حق شان اجهاف می شود من طرز حقوق خود را می گویم اکر بنه به عنوان مثال 200تا پیراهن مرئدانه را بیاورم که بدوزم به طور اجرتی اولا قیمت هر پیراهن به 1800 هزار و هشتصد تومان است که از آن هم باید هزینه کارگاه خود را بدهم و هم حقوق خود را در آورم و هم حقوق شاکرد را بدهم که این 200پیراهن 10روز طول می گشد که اکر حساب کنیم می بینید که می شود 360هزار تومان که خالص مانده برای من می ماند 150هزار تومان و هیچ کسی نیست که به قیمت این شغل ها رسیدکی کند اکر در آغاز هر سال صاحب کار خیلی منصف باشد در آغاز سال 1000ریال که همان 100تومان خودمان باشد می گذارد روی قیمت کار وگرنه دوست نداشته باشد آن را هم نمی گذارد و فقط فشار روی قشر فقیر است اول قیمت ها را رسیدگی کنید در اتحادیه ها و بعد افزایش دهید قیمت اتحادیه آن نیست که فقط بگویم که یک پیراهن اکر پارچه از مشتری باشد مثال فولان قدر و اکر نباشد فولان قدر منظورم مو شگافی است یعنی اجرت کار کر و اتو گش و شاکرد و مادکی و دکمه زن و غیره که هیچ کس نتواند دل بخواهی قیمت دهد مثال اکر شب عید شد قیمت مقداری جزی بیاید رویش و بعد عید دوباره همان همان شود اول اینها را درست کنید و بعد بروید یارانه و کرانی را درست کنید حرف من برای تمام شغل ها بود نه فقط برای شغل خودم چون من در شغل خودم گرفتار هستم و الباقی هم در شغلهای خودشان ممنون (2062802) (alef-13)
 
hossein
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۳:۰۹:۰۹
من اوایل ثبت نام گذشته باخانوادم ثبت نام کردم کدملیمو زدن مرحوم شده هرجارفتم درست نشد ناچارا خانمم راسرپرست کردم تاحالاهم هیچ یارانه ای نگرفتم دوماه پیش رفتم واسه جوازم کددرست شد امابازم میزنه کدملی درسامانه نمی باشد گفتن که باید دوباره شناسنامه وکارت ملی بگیرم که کلی وقت میبره راهی نیست این مشکل برای ثبت نام مجددیارانه حل بشه توروخدااین مشکلو حل کنید یه راهی جلوی پای من وامسال من بذارین سریعتر خواهشا طوری اطلاع رسانی کنید که تو گوگل سرچ کریم باز بشه خیلی خیلی ممنون (2064112) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۵۲:۰۷
حسین آقا شما تا حالا یارانه نگرفتی یا نتونستی یا ندادن. مثل شما خیلیا هستن . راستی این گرانی واسه اونا که یارانه میگیرن دربر میگیره , آیا شمابااینکه یارانه تاحالا نگرفتید این گرانی واسه شما هم هست؟ (2066463) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۲:۲۷:۲۳
درسته (2054470) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۴:۵۱:۵۲
حرف شما درست
ولی تو اقتصاد چیزی به نام ضریب جینی داریم که فاصله طبقاتی را نشان می دهد. و دولتهاباید تلاش کنند ان را کاهش دهند. که این ازطریق سوبسید و مالیات امکان پذیر هست. طبقات بالا باید حذف شوند. (2054805) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۹:۰۷:۱۸
ایول گل گفتی (2055450) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۴۰:۲۴
یارانه از بیت المال است به همه تعلق دارد شما اگه راست میگید از روشهای دیگری به فکر اقتصاد کشور باشید از افراد کاردان در حوزه اقتصاد استفاده شود جلوی فساد را بگیریید الکی گیر دادید به مردم بدبخت با اندک یارانه که دریافت می کنند (2056629) (alef-10)
 
فردین
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۵:۳۳:۲۶
اون افراد غیر نیازمندی که میگی اگه کمک بیت المال نبود اصلا به پول نمیرسیدن. اقتصاد اجتماعی که پول تو جیبی نیست بگیم به کی تعلق گرفت به کی نگرفت. تو بطن جامعه وجود داره. و مطمینا اون افراد از این بیت المال استفاده میکنن. لازمه که درباره مسایل اقتصادی بیشتر تحقیق کنی! (2057804) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۹:۱۳:۱۵
من همینقدر بگویم که خدا به فرزندانمان رحم کند (2059827) (alef-10)
 
يك ايراني
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۵۶:۴۱
چند نكته مطرحه
ا- اصلا چرا يارانه دادن كه حالا قطع كنند
حالا كه به هواي يارانه قيمتها رو هزار برابر كردن مي خوان يارانه رو قطع كنن؟ ضرر اندر ضرر
2- اگه به كسي يارانه تعلق مي گيره كه كسي حق نداره قطع كنه ، بعنوان يك ايراني حقشه ، حالا مي خواد طرف شاه باشه يا گدا به كسي ربطي نداره ،حقشه
مگه اينكه يكي خودش بگه آقا من حقمو نمي خواهم
3- خدايي كاراي مملكت رو با بچه بازي پيش نبريد از روي هوا وحوس يه كاري رو شروع نكنيد و بعدش به ناكجا آباد بكشه
هزينه اين كارارو جامعه مي ده
خدايي بيايين مثل خيلي از كشوراي مترقي فرد مداري وفرد سالاري رو كنار بگذاريد و سيستم حاكم كنيد
به خدا عاقبت بخيري هم اگه باشه ، عدالتي هم اگه باشد ، به علي هم اگه معتقد هستيد فقط وفقط تو ايجاد سيستم همه اينها محقق ميشه (2060161) (alef-10)
 
مهدي
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۰:۵۱
قربون دهنت حقيقت تلخه عزيزم (2061090) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۶:۰۳:۴۸
این واقعیت است (2061317) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۲:۳۲:۵۱
یعنی چی؟
کسی که یک عمر جون کنده و حالا یه درآمد خوب داره باید بگذاره حقش رو یک مشت مفتخور بخورند؟
بس کنید این گداپروری رو!
با این اوضاع سال به سال اوضاع کشور بدتر میشه و تورم بالاتر میره
اگه واقعا یک ذره وجدان دارید جمع کنید این بساط رو (2055835) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۱:۵۲:۴۷
طرف یک عمر با آب یارانه ای استخرخ خونه اش را پر میکر وبعد با گاز و برق یارانه ای گرمش میکرد حلا باید از جیب خودش بده این حالا یک نمونش بود برو بالا . حلا شما مفت خوری یا دیگران (2056127) (alef-13)
 
حقوق
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۳:۰۵:۱۱
قبول دارم
گل گفتی (2057196) (alef-10)
 
آیدین
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۴:۰۱:۵۹
ای ول خوب گفتی دمت گرم بقران بسه دیگه جون هامون بدبخت شدند (2057420) (alef-10)
 
king
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۰۹:۵۶
مفتخور اونایی هستن که بی زحمت میلیونی میلیونی پول میگیرن (2058713) (alef-10)
 
ساشغشد
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۳۱:۰۷
منتظر بودن تو بگی (2058768) (alef-10)
 
ف
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۸:۱۵:۵۲
معلومه از اون مدیراش هستیا!!!!!!!!!!!! (2059747) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۸:۳۵:۲۰
واقعا چي ميخواد به سرمون بياد هركي مياد روي كار هركار خواست ميكنه اونوقت ضررش فقط به مردم بيچاره ميرسه.خدا به دادمون برسه.واقعا كه مردم صبوري هستيم (2059764) (alef-10)
 
م
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۹:۰۱:۳۰
کسی که جون کنده وزحمت کشیده هرچی درآورده نوش جانش ولی کسانی که ثروت های نامشروع بدست آوردن و مملکت را به اسم خودشان سند زده اند باید پس بدهند حتی اگر به قول حضرت علی مهر زنانشان کرده باشند. (2059808) (alef-10)
 
pf
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۲۴:۵۷
اگه کسی واقعا از طریق تلاش و زحمت پول حلال دربیاره آره بخوره نوش جونش اما مشکل اینجاست که اکثر آقایون بدون هیچ زحمتی به پول و مال و اموال میرسن (2060035) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۵۲:۱۹
واقعا یعنی تو جون کندی؟؟؟؟
من که باورم نمیشه!!!
این همه مردمم دارن جون میکنن از صبح تا شب سگ دو میزنن پس چرا ماها اینطویم؟؟؟؟ (2060404) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۲:۴۶:۵۶
کاملا موافقم (2060617) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۲:۵۶:۰۹
فقرا مفت خور نیستند چون بدبختا هرچه قدرم کارکنند باز فقیر میمونن با این همه گرانی.فقط باید بحث یارانه تموم شه و برگرده به اول سال 89. دیگه کسی فقیر نمیمونه . من سال 89 میتونستم ÷نچ قلم جنس اولیه و ضروری جهیزیمو (مارک LG) با 4 میلیون تومن الان یه قلم همونو نمیتونم با 6 میلیون بگیرم!!!!!!!!!!!!!!!! این چه بساطیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جمعش کنید دیگه. (2060660) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۳:۰۴:۰۲
چرا یکی میاد روکار وکاره قبلی رو بیهوده می کنه.یارانه حق همه اس. (2060690) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۹:۱۵:۲۸
شما دقیقا کجا زندگی میکنی مهندس ؟ همچین اپدیت نیستی بیا بیرون از تو جو (2056378) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۵۴:۳۳
هر ایرانی مستحق دریافت یارانه میباشد پرداخت به نیازمندان نوعی تبعیض وایجاداختلاف طبقاتی میشود (2056934) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۴:۰۷:۱۶
اگر پول یارانه هرماه به یک استان تعلق گیرد بانظارت بسیار دقیق میشود=
آبادانی کشور+ایجاد شغل وازبین رفتن بیکاری+ایجاد درآمد (2057449) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۲۲:۴۲
خوب حالا کسانی که شغل ازاد یا دوم دارن و درامدشون درجایی ثبت نیست چطوریی محاسبه می شوند. (2058740) (alef-10)
 
هموطن ایرانی
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۴:۳۶
دولت عزیز اگه دنبال بهونه می گردید که یه جوری حق بعضیها رو ندید این فرصت یه روزه رو یه ساعتش کنین که کسی نتونه ثبت نام کنه. (2061101) (alef-10)
 
گمنام
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۲:۰۴:۴۹
کاش کلید حل مشکلات به سرنوشت هواپیمای گم شده مالزیایی گرفتار نشده بود (2067668) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۲۲:۰۷:۳۳
لطفا پهنای باند مورد نیاز رو درست محاسبه کنید تا این سایت همون اول قفل نکنه و اگرم باز شد وسط کار هی پیام خطا نده و همه اطلاعاتی که تا اون لحظه وارد شده بپره (2046356) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۳:۳۴:۰۰
حالا بشین تماشا کن که افتضاحی به بار بیاد. آخرشم نمی تونیم ثبت نام کنیم. میگن خودتون نخواستید خوب! (2048029) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۸:۲۷:۰۹
نه شیر شتر نه دیدار عرب ما اگه یارانه نخواهیم مستقیم بگیریم کی راباید ببینیم
45 هزار میدن چندتا 450 هزار توی یه ماه ازمون میگیرن برق آب گاز بنزین اولش میگفتن این پول خودتونه بهتون برمیگرده حالا شده پول بانک مرکزی و فروش نفت خوب این گرانها چی شد که از ما میگیرید (2055367) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۲۳:۵۶:۱۴
ماله من رو حذف کنید قبوله (2046477) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۰:۱۷:۰۶
دولت باید این ذهنیت که "یارانه حق افراد است" را اصلاح کند. (2046900) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۲:۵۹:۳۸
صنعت نفت ، ملي است و اين پول هم ملي است .لذا اين يارانه حق همه افراد است . وگرنه حيف و ميل مي گردد . (2047182) (alef-10)
 
فلاح
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۶:۵۲:۲۹
این ذهنیت درستی است یارانه حق افراد هست و وتمامی افراد جامعه نسبت به آن حق دارند اما اینکه چه افرادی چقدر دریافت کنند و چه افرادی از این حق خود اعراض کنند جای بحث دارد (2047530) (alef-10)
 
میلاد
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۹:۵۴:۰۳
حق هر فرد هر فردی از نفت سهم داره مگه غیر اینه؟ (2047773) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۱:۱۹:۵۱
هر ایرانی حق دارد (2047856) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۳:۴۵:۴۷
پ نه پ - يارانه شامل كمك هاي دول خارجي به ايراني هاست. (2048038) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۰:۱۶:۴۷
بفرمائید حق کیست . (2048083) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۱:۰۲:۲۴
دوست عزیز اگر یارانه ها را قطع کنن برای پرداخت فیش گاز وبرق و تلفن و اب دچار مشگل خواهیم شد (2048141) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۱:۰۷:۰۷
پس چیه؟
اگه حق ملت نیست حقه کیه؟
حق جیب اون بالاییاست؟ (2049623) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۰۹:۲۶:۴۳
تو دیگه خیلی باحالی بابا بیت المال حق همست (2052326) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۲:۲۷:۴۹
میگم ماکه اصراف میدیم بخاطر اقتصاد کشور ولی نکنه یک خاوری جدید پیدابشه اینم ببره (2052543) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۳:۵۴:۱۷
مگه این پول ؛ پول امام زمان نبود (2052694) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۵:۱۴:۴۹
تو خودت اولین نفر میری ثبت نام میکنی (2052849) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۵:۱۸:۳۳
اره راست میگی (2052854) (alef-13)
 
mostafa
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۹:۴۳:۱۹
پس چی حق مردمه که یارانه بگیرن مگه نفت واسه همه نیست ما پول مصرفشو میدیم نه پول واسه فروش به کشورای دیگه دوست عزیز حقمونه که یارانه بگیرم واگر نه هذینه ها به قبل برگرده یارانه ندن هان ؟ . . (2053399) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۸:۴۱:۰۰
ها چی مرد شدی (2055397) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۰۰:۵۸
اگه بیت المال سهم مردم نیست حق کیه گردن کلفتها؟؟؟؟؟ (2056470) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۰۷:۲۵
سلام دوست من.یارانه حق همه است و نیازی به اصلاح این گزینه نمیباشد . کمی تآمل کنید همه در ایرانیم مایحتاج خود را به یک نرخ میخریم .و اینکه می گویند یارانه حق مستمندان است یک نوع توهین محسوب می شود.شما اگر دوست داشته باشید شخصاً به مستمندان کمک می کنید نه اینکه دیگران شما را مجبور کنند. با حذف تعدای، مشکل بیشتر میشود چون تولید کننده به علت عدم دریافت یارانه نرخ محصول خود را گرانتر می کند و دولت هم آنرا پشتیبانی مینماید. (2056744) (alef-10)
 
ع ع
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۰۶:۱۴
با سلام بفرمائید که خانمی که سرپرست خانواده میباشد و هیچ درآمدی ندارد باید کدام گزینه را انتخاب نمائید (2059978) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۳:۱۴:۱۷
خواهرم خدا بهت صبر بده واقعا متاسفم ایکاش کاری از دستم بر میومد (2066625) (alef-10)
 
بدبخت
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۳:۵۰:۱۲
پس چیه؟ ناحقه؟ شهری بدبخت که فقط یک حقوق ناچیز میگیره رو زرتی حذفش میکنن اون روستایی که ۱۰۰۰تا گوسفند و کشاورزی و ... داره به عنوان نیازمند دو برابر بهش میدن.اون حقشه ما حق نداریم.(یارانه ی اضافی حق مسلم ماست دوغ پنیرم خیلی گرون شده (2062861) (alef-13)
 
من و تو
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۳:۵۳
سلام اولا بدبخت شیطان است دوم اگر توانستی فقط 2 روز بروی مثل همان روستای دنبال گوسفندان بروی سوم گرونی کره و غیره مقصر دلالها هستند چهارم منهم خودم کارمندم و فقط با در آمد حقوق هفتصد هزارتومان ودر آمد دیگری ندارم . (2063293) (alef-10)
 
میلاد
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۰:۲۱:۵۴
برادر من دولت وشما چی به دامدار وکشاورز دادین روستایی بیچاره شب وروز نداره
با قرض ووام زندگی روزمره خود را می گذرانه شما ها عیدی واضافه کاروپاداش داری روستایی یه حمام درست وحسابی نداره کاش خدا جا شما وما را عوض کنه (2063567) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۴۱:۲۸
شما حموم درست حسابی تدارید اونوقت تو خونتون کامپیوتر و adsl دارید....
ترا خدا کم خالی ببندید... (2066056) (alef-10)
 
موش کثیف
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۳:۲۶:۰۹
اقا شما دلتون خوشه ها
من خودم بچه روستام تو گیلان
اینجا مردم اه ندارن با ناله سودا بکنن شما میگی شیر گرون شده
تنها خوبی اینجا اینه که چون اکثر مردم بسیاری از مواد خوراکی رو خودشون تولید میکنن
توقعاتشون از زندگی هم خیلی خیلی پایین تره (2066165) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۰:۳۱
پس حق مردم افزایش حامل های انرژی تورمه (2063606) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۲۰:۵۳
چطور وقتی میخاستن بدن حق همه بود ولی الان که قصد ندادن دارن حق همه نیست (2066003) (alef-10)
 
نيما
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۳:۰۹:۵۴
ميدين بدين نميدين بازم ندين اين بازيا چيه (2069494) (alef-10)
 
مهدی زارعی
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۷:۰۰:۰۸
سلام پیشنهادمن این است آن دسته از کسانی ک به آقای روحانی رای دادند (18 میلیون نفر ) همه منصرف و یارانه نگیرند . اگر آقای روحانی ناراحت نمیشود (2051572) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۱:۱۰:۵۸
مال تو. حذف برو حالشوببر (2053556) (alef-13)
 
....می گه
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۸:۰۶:۰۴
قبوله (2055315) (alef-13)
 
رهگذر
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۱:۰۸:۲۶
سینا جون مگرتو بیمارستان مال تورو حذف نکردن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2056093) (alef-13)
 
روح الله
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۴۰:۳۳
خوبه اگه بشه راحت ثبت نام کرد (2060345) (alef-10)
 
kami
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۸:۲۴:۳۲
آره آره آره قبوله (2065260) (alef-10)
 
مسلمان ایرانی
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۰:۰۳:۵۱
سلام، ضمن پیشنهادراههای مؤثرتربرای کمک به اقتصادملی وتوزیع عادلانه ثروت ؛بهترین راه تعیین یارانه بگیران مرحله دوم ،راستی آزمایی تقاضاها؛براساس سقف درآمدوداراییِ معین وجریمه قانونی برای متقاضیانِ خلافکار است.درضمن درآمدِنفت نبایدمثل گوشت قربانی بین مردم تقسیم شود،بلکه به عنوان ثروت ملی بایدصرف آبادانی وزیربنای کشورومیراث آیندگان باشد. (2046492) (alef-13)
 
یارانه بگیر میلیاردر
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۸:۳۱:۲۹
با نظر شما مسئولان محترم همه موافق هستند بهتر است پول مملکت و درآمد نفت یک جا به جیب امثال بابک زنجانی ها به صورت چند ده میلیارد دلاری برود تا موجب رونق اقتصادی شود نه به صورت خرد شده و 45 هزار تومانی به جیب شهروندان برود که به اقتصاد آسیب بزند . (2046743) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۹:۵۸:۴۱
اي ولا دمت گرم منم موافقم.خدا خيرشون بده (2049819) (alef-10)
 
ماهان
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۰۳:۰۶:۴۲
دمت بدجور گرم....درآمد نفت بیشتر از این 45تومی که دارن منت رو سرمردم میزارن هست.....ما فقط نفت نداریم که صادر میشه و معلوم نیست ایران کی قراره آباد بشه....مشکل الان همین 45 تومنه!!! (2050877) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۸:۰۰:۳۸
واقعا دولت باید جلوی امثال زنجانی ها را بگیره ویا بیمه کارگران ساختمانی را پی گیری کنه نه اینکه 3سال پیش با شعار این که یارانه اب و برق گاز و.... را ما نقدی میدیم . حالا که برنامه راه افتاده دولت میگه پول نداریم .فکر ذهن دولت در این چند ماه فقط یارانه هست ودیگر هیچ (2051655) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۲۰:۳۴:۵۴
صد درصدموافقم (2051870) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۰۹:۲۷:۱۲
گل گفتی (2052328) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۵:۰۹:۰۴
(2052833) (alef-13)
 
بابک زنجانی و جزایری
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۱:۵۵:۱۶
گل گفتی عزیز :-P (2053653) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۲:۲۰:۵۱
دمت گرم (2054459) (alef-13)
 
sa1
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۳:۳۸:۳۷
سلام یارانه بگیر میلیاردی : با نظرت کاملاً موافقم گل گفتی، به خدا تا حالا توهیچ سایتی نظری ندادم، فقطبه خاطر جرف گل تو این نظر رو میزارم. بازم ممنون ، واقعا گل گفتی (2054623) (alef-13)
 
یک زنجانی
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۰:۳۸:۱۴
آقا تورو خدا به این زنجانی های نسبتا شریف زیاد گیر ندین
خواهشا
خواهشا
خواهشا
خواهشا
.
.
.
.
.
.
. (2055628) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۶:۲۲
احسن خوشم آمد (2056317) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۳۷:۰۲
ما هم جونمون داره میره هم نفتمون ماجز بدبختی وعقب موندگی ازاین نفت چیزی ندیدیم حالا بدازچندسال یک زره ازپولهای میلیاردی را به خودمون دارن میدن افسوس چقدر منت وذلت کشیم ما (2056854) (alef-10)
 
هم وطن
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۲:۲۷:۵۴
خیلی حرفها در این مقوله تو دل همه مردم هست که گفتن و نگفتنش هیچ دردی از اونها دوا نمیکنه... هر روز به اسم دفاع از مرد م و برای مردم طرح های جدید میدن و پولش تو جیب یه عده مفت خور از خدا بیخبر میره... وای از روزی که آه دل این مردم بینوا خونه خرابشون کنه... با این حال فقط خطاب به دولت مردان میگم آهای شما که اسم دولتتون را گذاشتید تدبیر و امید، مواظب باشید با تدبیرهایی که برای جان و زندگی و پول نداشته ی این ملت می اندیشید عاقبت به شری این دنیا و آتش اون دنیا را برای خودتون نخرید... یادتون باشه این دنیا محل گدره و این میز و ریاست هم کمش 4 سال و زیادش 8 سال در اختیار شماست... نکنه بخاطر شادی دل یک عده عوامل داخلی و خارجی حق این ملت را زیر پا بذارید... یدونید و یادتون بمونه کم نیستند خانواده هایی که به علت فقر بر طبل جدایی و طلاق می کوبند... کم نیستند خانواده هایی که بخاطر مشکلات اقتصادی بچه هاشون را می فروشند... کم نیستند خانواده هایی که به خاطر گرسته گی دخترانشون را می فروشند... کم نیستند خانواده هایی که شب با غصه قرض و بدهی سرشون را روی زمین میذارند و سکته میکنند و دیگه بیدار نمی شن... و هستند پدر و مادرهایی که بخاطر بی پولی شبانه نوزادشون را با بالش زیر سرش خفه میکنن... اینا درد های این ملته... اینها سرطان های این ملته... به داد این ملت برسید... این مملکت مملکت امام زمانه ... با مردمش مدارا کنید... آهای دولت مردان بهتر نیست به جای اینکه یه سری کلمات شسته رفته امروزی را که یه مشت جوون از خود گریزان خوششون میاد را به عنوان اسم رو دولتتون بذارید به این میز و ریاست از دریچه نگاه امام علی (ع) نگاه کنید که حکومت داری را به لنگه کفش کهنه ای تشبیه میکنه... یک دولت مرد باید از غصه خوابش نبرد که این همه فقر و فساد اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی تو این مملکت اتفاق میفته و مشغله دولت هنوز هم چندتومان بالا پایین بودن نرخ نان و بنزین باشه... به خودتون بیایید و کلاهتون را قاضی کنید قبل از اینکه میزان الهی شما را قضاوت کند (2060536) (alef-10)
 
کوروش کبیر
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۲:۰۰:۰۶
بسیار عالی حرفهای مهمی که کسی بهش اشاره نکرد شما زحمتشو کشیدی عالی بود مرسی (2066580) (alef-10)
 
یه جوون بد بخت (مهره ی سوخته)
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۲:۲۳:۲۶
به نظر من ما مشکلاتمون خیلی بیشتر از اینه که بخوان مردمو با بحث یارانه ی 45000 تومنی که کفاف دو روز از زندگیه کسیو نمیکنه سر گرم کنن ، مثل طلاق هایی که از روی فقر صورت میگیره مثل کودکانی که بر اثر فقر با بالشی که دستای مادرشون روشه خفه شدن به صورت پنهانی ،یا از سوئ تغذیه یا به هر شکلی ، مثل معتاد شدن جوونا از رو بیکاری و فشار زندگی ، که خیلی از رفیقای خودم تو این راه جونشون رو از دست دادن و واقعا میتونم بگم قربانی این دولت بودن ، مثل تن فروشی برای یه لقمه نون ، مثل گشنگی کشیدن مثل غصه خوردن و مریض شدن مثل با افسردگی زندگی کردن و احساس پوچی کردن و خیلی مشکلات از این قبیل ، اون وقت یکی مثل آقای بابک زنجانی ده ها میلیارد دلار پول نفت و ... رو یه جا بالا میکشه وکسی نیست محاکمش کنه و اون مبلغ پول رو زنده کنه چون فقط دست آقای زنجانی تو کار نیست فقط سند این دزدی به اسم ایشون خورده و بقیه فقط حمایتش میکنن تا دست کسی رو نشه . مهم ترین کاری که دولت باید انجام بده مهار تورم هست و این کار فقط با افزایش روابط ایران با کشورهای دیگه ممکن میشه ، بابا جمع کنین این بساطو به فکر رشد اقتصاد کشور باشین به فکر ریشه کن کردن دزدیهای میلیاردی باشید . انقد مردم بیچاره رو با این ثبت نام کردن و رای دادن و این چیزا سرگرم نکنین انقد دم از دین نزنین یه کم به قیامت اعتقاد داشته باشین (2066593) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۰:۴۷:۰۷
جانا سخن از زبان ما می گویی. (2066443) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۱۶:۲۳
درامد نفت باید صرف عمران و ابادانی کشور شود یا صرف رفاه بیشتر اقازاده ها و زعمای قوم و رانت خواران و زور مداران ؟ و یا اختلاس کنندگان 3هزار میلیاردی و 9 هزار میلیاردی و...؟ شما بیایید حضرت عباسی دارائی های قبل و بعد از انقلاب اکثریت افرادی که به برکت انقلاب و خون شهیدان صاحب پست و منصبی در جمهوری اسلامی شدنند بررسی بفرمائید حالا ببینید دم خروس را باید باور کرد یا قسم حضرت عباس؟ (2046813) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۹:۳۵:۴۱
بنظر من هردو رابايد باور كرد براساس اتفاق اين هارا ديده وباور كردهايم وخواهيم كردانصافاخود قضاوت كنيد از خودتان كه باور نداريد ؟ (2047745) (alef-10)
 
باربا پاپا
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۳:۵۱:۱۰
دیروز تفنگی به هر آیینه سپردند/صد ها گل نشکفته سر حادثه بردند/خمپاره و خون بود و شب و درد مداوم /با لاله و یاس و صنم و سرو مقاوم/آن دسته که ماندند از آن قافله ها دور/فرداش از این معرکه بردند غنایم/ (2048054) (alef-10)
 
یک بیکار
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۱:۵۱:۲۹
ما که دیگه به این وعده وعید هاعادت کردیم بی خیال بذار همون یک لقمه نون لواش رو هم از دست ندیم به سلامتی پدر بازنشسته ام با هفت سر عائله به سلامتی مادرمریضم به سلامتی برادر بیکارم که از مرز 30 سال داره می گذره به سلامتی خواهر بیکارم که لیسانس مکانیک داره و اونم بیکاره و افسرده به هرحال به سلامتی هرچی آدم صبوره مث من که دیگه روز و شب و وعده و عید عادت کردم (2054407) (alef-10)
 
بیکار بعدی
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۳۰:۵۰
کاملا موافقم به سلامتی 7عضو بیکار خانواده خودم به اضافه عروس و دامادمون که میشیم 9 بیکار، ما که رکرد شکستیم لااقل میشه تو گنیس ثبتش کرد. بیخیال خدا سلامتی بده (2058766) (alef-10)
 
milad
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۳:۴۱:۳۵
دمت گرم عجب گفتی؟ (2059405) (alef-10)
 
مهسا
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۸:۰۱:۱۱
گل گفتی دمت گرم ، میلونها نفر نظر تورو دارند عزیزم کی بفکره ؟ (2063271) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۴۹:۴۴
اااااااااااااااااااااااااخ...اصلا داغونم کردی!!!!!! (2064046) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۹:۱۴:۱۵
ما بلایی سرمون اومده که دم خروس رو میبینیم ولی قسم حضرت عباس رو قبول میکنیم (2056375) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۶:۵۹:۵۳
دمت گرم گل گفتی فعلاً دراین مدت 7 ماه دولت تدبیر وامید بجای تدبیر با پنبه گردن امید مردم مملکت را داره می زنه دولت مردان حقوق دولتی که فیش صادر می شود را نشان میدهند حق حضور در جلسه هئیت مدیره شرکت های خصوصی پاداشهای یک ساله سود شرکتها و.... که فیش صادر نمشود فقط در پاکت در بسته دریافت میکنند وویلاهای آنچنانی در شمال کشور وکیش میسازند ! ترا بخدا بچه دبستانی هم میداند که با حقوق دولتی میتوان ویلا ساخت ؟!!!! (2058120) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۲:۵۶:۴۹
بخدا گل گفتي ولي كم بود (2060664) (alef-10)
 
ترنشك
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۹:۲۴
حرف حق تلخه (2061124) (alef-10)
 
دوست
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۵۶:۰۶
سلام برادر مسلمان ایرانی پیشنهادت متین .آیا بنظرت این ثروت در طی چندید چند سال چند صدمش برای آبادنی و زیرساخت های کشور صرف شده؟ و چند درصدش برای فساد اداری صرف شد؟ پس قصه نگو! هرکس غنی تره محتاج تره! (2046871) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۷:۴۹:۰۷
با سلام
باز یه یارانه شده و دردسر مردم دوباره شروع شد فقط توی این اجرا قشر ضعیف و متوسط ضربه خوردن و هیچ رونقی بوجود نیامد مرحله بعد هم مثل دوره قبل ، بجای این کارا اشتغال دائمی و با ثبات برای جوانها ایجاد کنید تا این شرکتهای خصوصی نتوانن سو استفاده کنند (2049031) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۰:۵۲:۳۴
من یک فرد ثروتمند هستم و از دریافت یارانه صرف نظر میکنم ولیکن مطمئن باشید ده ها برابر این مبلغ را از جیب کسانی که یارانه رریافت میکنند بیرون میکشم. (2053520) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۱:۰۳:۴۲
باسلام .یک سوال؟ کل مبلغ عدم دریافت یارانه افراد مستطیع چقدر خواهد شد که نیاز به این همه هزینه هایی مادی و رسانه ای و در سطح جهان زیر سوال رفته ایم در پی دارد .به نظر میرسد اگر راههای حضور مفسدانه اقتصادی بسته شود آبروی ایران و ایرانی پابرجا می ماند (2053544) (alef-13)
 
یک دوست
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۱۱:۵۴
دمت گرم.... احسنت (2060217) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۰:۰۷:۴۰
پس به نظر شماکسیکه سالهاکله سحر بیدار شده وگاو وگوسفندهاشو میبره چرا وشب دیر وقت برمیگرده ودرامد حلال وخوبی داره یارانه اش قطع بشه و فرد دیگری که معتاده وهیچ فعالیتی از خود نشان نمیده و یا قمار و.... داره باید یارانه شامل حالش بشه؟ تصمیم گیری به این سادگیها هم نیست. (2046891) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۱:۱۰:۴۱
یارانه حق هر دوی این افراده و به کسی مربوط نیست که دوست داره اونو چجوری خرج کنه
مگه قانون میاد بگه چون پسر خونواده معتاده پس ارث پدرش به اون تعلق نمیگیره؟ (2049627) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۱:۲۴:۰۷
یارانه کلا برداشته بشه ولی درعوض هزینه درمهن رایگان بشه (2054331) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۴:۰۰:۴۰
با سلام شاید بهتر باشه پولی که بابت یارانه داده میشه با نظارت بسیار قوی صرف آبادانی کشور بشه بدین صورت که کلا این طرح حذف وبجای آن با یک تیر چند هدف را زدیعنی مبلغ یارانه را هرماه به یک استان اختصاص داد تا هم کشور آباد بشه وهم با شغلهایی که ایجاد میشه بیکاری ازبین بره روستاها وشهرها ازهر حیث آباد بشه آموزش وپرورش وهزینه های درمانی رایگان وبا شغلهایی که ایجاد میشه مثلا احداث کارخانه درروستاهاو.......علاوه بر رفع مشکل بیکاری ایجاد درآمد ومهمترباعث آبادانی کشور میگردد (2057410) (alef-10)
 
علی 0625
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۵:۱۹:۳۱
دمت گرم یه باوجدان هم هست (2061183) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۸:۵۲:۱۷
توچه میدونی آبادانی کشور یعنی چه برو مال خودتو ببش نه مال کس دیگه ای رو (2047675) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۳:۴۸:۰۰
پر درامد وكم درامد نداره - همه ايراني هستند - (2048045) (alef-10)
 
علی درافشان طباطبایی
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۷:۰۳:۱۳
به نظر بنده یارانه فقط به زوجهای جوان داده شود چون امار ازدواج با این مخارج زندگی پایین امده واین کمک خرجی برای شروع زندگی میباشدفقط زمان داشته باشد مثال سه سال اول زندگی تا زندگی جوان روی روال طبیعی قراربگیرد با تشکر (2048277) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۷:۴۷:۵۸
هیچ موقع مثل گوشت قربانی نبوده دست مردم یا تو جیب خواص بوده یا فوتبالیست یا در امارات خوش گذرانی شده (2048283) (alef-10)
 
چی گفتی؟
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۲۰:۰۳:۵۰
داداش این نوشته رو بزار کنار حرف دلتو بزن. عینهو داری اخبار شبکه یک رو تکرار می کنی! (2049205) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۲۰:۲۵:۴۹
با سلام به نظر من پرداخت یارانه از طرف دولت مابهالتفاوت گران کردن حاملهای سوخت ونان می باشد و نه صدقه سری از طرف دولت به ملت است نه منتی دارد و دارا وندار ندارد و باید به همه ی ملت بطور مساوی پرداخت شود . (2049247) (alef-10)
 
نه کافر نه مسلمان
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۵:۲۲:۱۷
نه بابا پول نفت نیست مسلمان پول اب برق گاز که دارن از تو میگرن و به تو پس میدن پول نفت دست تو یکی نمیرسه (2051433) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۰:۱۲:۵۰
نه تا الان خیلی ابادانی کردید (2052369) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۳:۵۵:۲۹
ولی قرار بود که پول نفت سر سفره ها بیاد ؛ (2052698) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۶:۰۳:۳۵
نفت ملی است و بنظر من همه مردم از درامد حاصل باید بهره مند باشن.
خب اگر اینطوره چرا همه مالیات میدن. بگن تنها ثروتمندان بدهند. بیچاره ما کارمندا که هم مالیات از حقوقمون کم میشه هم باید ارزش افزوده بدیم و حالا هم یارانمون حذف شه (2052941) (alef-13)
 
نا امید
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۴:۰۶
به شرط اینکه صرف آبادانی و زیر بنای کشور بشه نه سه هزار میلیارد و هزار تا اختلاس امثال اون صورت بگیره و فقط یکیش رو مردم بفهمن بعد نه یارانه گیرمون بیاد و نه اون پول صرف اقتصاد بشه
به عبارتی هم سیخ بسوزه و هم کباب (2054635) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۹:۰۰:۴۶
پس گرونی رو که تو حلقوم مردم رفته رو تو جواب میدی (2055434) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۰:۴۶:۳۵
این که گفتی یعنی چههههههههههههه... (2056063) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۹:۱۳:۳۴
برو بچه سوسول (2056372) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۴۰:۰۷
مشکل اینجاس که اگه اینجوری بین افراد ملت تقسیم نشه نهایتا بین چندین نفر محدود تقسیم میشه و خب این خیلی بدتر از اینه که همه حقشونو دریافت کنن.اگه صرف ابادانی میشد که خوب بود . ولی متاسفانه میبینیم که نمیشه (2056868) (alef-10)
 
یه نفر مثل شما
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۰۳:۲۵
کدوم پول نفت داداش. یارانه ای که میدن پول نفت نیست که.پولیه که از خودمون میگیرن ولی برای پس دادنش هزار نقشه می کشن که بهمون ندن (2058693) (alef-10)
 
مهندس بیکار
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۵۱:۳۷
اگه صرف ابادانی کشور بشه ما هم راضی هستیم ولی میره تو جیب دولت و برخی افراد خاص.
در ضمن بیت المال مال همه مردمه چه اون پولدار میلیاردر چه اون فقیر و مستحق.
فکر میکنم از نظر شرعی هم حق همه از بیت المال مساوی باشه برادر.
در هر حال خدا اخر عاقبت همه ماهارو ختم بخیر کنه.
زمانه ای شده که باید مثل بچه شتر باشیم واقعا نمیشه حق رو از باطل به درستی تشخیص داد.
یا علی (2058834) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۲:۴۰:۳۲
نفست از جای گرم در میاد و سواره ایی خبر از پیاده نداری . گوشت قربونی کدومه ؟حامل های انرزی را گران کردند بعد گفتند ما این افزایش را به افراد کم در آمد مثل من بازنشسته بر می گردونن .اگر برنگرده من پول آب برق بنزین و.... را از کجابدم ؟ حالا افزایش سایر قیمتها نسبت به افزایش ناچیزحقوق ما بماند. (2059182) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۳:۱۰:۱۲
با توچه به بالا رفتن هزينه هاي مصرفي نظير : آب ، برق ، گاز ، بنزين ، نان ، تلفن وكالا ي اساسي و . . . بنظر ميرسد دريافت يارانه بخش كوچكي از اين هزينه ها را پوشش ميدهد ان هم برای افراد کم در امد و کارمند و بازنشسته گان . خب شما قیمتهای آب و برق و گاز و نان و بنزین و....... را به قبل بر گردانید انوقت یارانه ها را قطع کنید . شما آنها را افزایش دادید به بهانه کمک چطور شده ان افزایش قیمتها باشد ولی کمکه قطع؟ (2059307) (alef-10)
 
حسام
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۹:۳۶:۰۶
سلام ، میخوام بدونم مگه قرار نبود پول حذف سوبسید کالا ها صرف خدمات بهتر به مردم بشه مثلا خدمات بهداشتی ،حالا بعد از چند سال خدمات نه تنها بهتر وارزانتر نشده بلکه چند برابر شده وتازه مدام تو رسانه ها میگن از دریافت یارانه انصراف بدین مردم تا کی باید تاوان عدم مدیریت دولتها را بدن تا کی پول اقشار ضعیف وبیت المال باید صرف بریز وبپاش ورانتخواری بشه و بعد بگن درآمدهای کشور صرف توسعه زیرساختها شده (2059865) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۰:۲۶:۲۰
سلام دادش اگه این یارانه از بیت الماله و اگه دادنی همه باید بگیرن وگرنه هم به هیچکی ندن این مسخره بازیها رو ول کنین. (2060042) (alef-10)
 
علی0625
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۵:۱۶:۵۳
شاید هم خوب باشد که شرایط و زیر بناهای اقتصادی پیش شرط اجرای اصل 44را یه بار هم شده مرور کنید با تورم اشکار 25و پنهان 40درصد که این حرفهها فقط یه حرفه (2061174) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۸:۱۸:۰۸
منظور از ميانگين درآمد يعني چي ؟
اگر امكان دارد بيشتر توضيح دهيد؟
و در ضمن اگر كسي بيمار دارد و خرج دارو ميدهد بايد چيكار كند . (2061763) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۱:۲۴:۱۶
اين دولت نشون داده كه هر چه پول بيشتر صرفه جويي بشه ميزان اختلاص بيشتر ميشه (2063051) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۱:۱۸:۵۳
من و برادرم تحت سرپرستی مادرم یارانه میگیریم من 30 سال دارم و برادرم 36 و البته هر دو مجرد ! آیا ما می توانیم هر کدام جداگانه ثبت نام کنیم ؟ (2046572) (alef-13)
 
خاله طلعت
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۸:۵۸:۲۸
اره گلم .تو دیگه بزرگ شدی بچه های همسن تو الان سرپرست خونواده 6 نفره هستند . برو یارانه بگیر ازدواج کن روزی 1بچه بزا .برو گلم برو فدات شم (2046779) (alef-13)
 
یه دلسوز
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۳:۴۵:۴۲
چرا اینقدر بی اساس کامنت میزارین
حتما دولت تدبیر خودش یه کاری میکنه دیگه .
اولش که با داسش همه رو درو کرد حالا نوبتی هم باشه نوبت کلیدشه که بیاد و یه کاری کنه.
دولت تدبیر و امید دیگه؟؟!!!! (2048037) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۳:۵۵:۱۹
حسن کلیدساز کو اب و برق مفتی کو اون کلیدکه گفتی . ملت ندیده هرگز تحریم به این کلفتی . (2048057) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۲۲:۵۳:۲۱
عالی بود (2052033) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۴۶:۴۷
برو زن بگیر دیگه! (2046859) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۲۱:۴۱:۳۰
فک کردی ما دلمان زن نمیخاد ؟! با کدوم کار با کدوم پول (2047890) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۱۷:۳۵
1 ساله ازدواج کردم مهندس برق بیکارم دلم خوشه یارانه میگیرم 92 تومن فقط قبض گاز بدون بدهی قبلی اومده برام 260 تومن موندم چیکار کنم متاسفم که تو همچین کشوری با همچین مسئولانی زندگی میکنم. (2056529) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۱:۴۱:۵۲
نه داداش گول این حرفها رو نخور از چاله به چاه افتادنه برو از زندگیت از آزادیت از جوانیت از عمرت لذت ببر (2047025) (alef-10)
 
راز
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۰:۵۰:۵۱
5ماه است دندان دخترم درد میکند پول ندارم درمان کنم اولین نفر یارانه خانواده مرا قطع می کنند (2053963) (alef-13)
 
mani
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۳۴:۳۱
با سلام چرا شما رایانه ها را حذف نمی کنید چرا به داد مردم ما نمی رسید چرا .............
دوماً اگه من بخواهم آناتومی همه شما را در بیاورم کاری ندارد ارز یک دو ماهی آناتومی کل شماها را در می آورم از بزرگتان گرفته تا پادوهاتون جمع کنید از بند و بساطتوون رو با همه شماهام............ (2056606) (alef-10)
 
سورنتو
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۵:۱۷:۵۰
نه میشه زن گرفت.نه میشه زندگی کرد.برو... (2057740) (alef-10)
 
عمه شمسی
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۸:۰۸:۱۲
خدا خیرت بده دیگه جوونی برای اینا نمونده اینم شد نصیحت ولشون کن بدراهشون نکن مسلمون . (2063278) (alef-10)
 
ماهان
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۰۳:۲۰:۳۱
هیشکی نگران نباشه !!!!!!!!!!!!!!!!!آخرش اینقدر قیمتها بالا و بالا و بالاتر میره که ...و یارانه ها قطع میشود برای همه !!خدا به دادمون برسه ,شک نکنید.اینا که 3سال پیش میگفتن یارانه به همه مردم تعلق داره و حق همه مردمه ؛ بنزینو گرون کردن ؛برق آب گاز نون و...حالا میگن فقط نیازمندان,2سال دیگه میگن...!!!!! (2050879) (alef-10)
 
راحیل
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۲:۵۲:۲۷
با سلام
در سایت اختصاص داده شده برای ثبت نام یارانه ، کلید انصراف / عدم انصراف
قابل تفکیک نیست. منظور از این کلید انصراف است ؟
منظور از این کلید عدم انصراف است؟ (2053778) (alef-13)
 
فاضل
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۹:۳۹:۵۱
بله چون برادر اینجانب که تحت پوشش پدرم ومجرد اما یارنه جداگانه تحویل میگیرد (2054163) (alef-13)
 
زسما
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۵:۴۸
خداییش تو عذب چه احتیاج به این یارانه داری مگه اینکه معلول باشی که ظاهرا هستی ولی حاجی خجالت بکش (2054199) (alef-13)
 
نا امید
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۳:۵۸:۵۲
خیلی نگران نباش منم 29 سال دارم و طبق بررسی هام از دبیرستان 300 نفری و هم کلاسی های 45 نفری خودم که همه متولد 64 هستند فقط 9 نفر رو سراغ دارم که متاهلند که سه تاشون به تازگی طلاق گرفته تند که یکیشون شاگرد اولمون بود و صنعتی شریف درس می خوند ( یا بهتره بگم از شهرستان 400 هزار نفریمون ) حدود 9 درصد از متولدین 64 متاهلن . پس نگران نباش
مثل وام ازدواج که گفتن 50 میلیون به متاهلین میدن و باید اول خونه خریده باشن تا وام بدن و هر دوتاشون هم زیر 25 سال داشته باشن و به ازای 50 میلیون باید 100 میلیون هم تحویل بدن

مدیریت در کشور ما یعنی به وجود آوردن یه مشکل ، جل همان مشکل و اعلام حل همان مشکل (2054663) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۱:۲۴:۲۱
برو زن بگیر پیر شدی. (2055715) (alef-13)
 
مریم زارع
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۵۸:۵۳
با سلام . آیا ثبت نام یارانه نقدی بر اساس رقم سمت راست کد ملی انجام میگیرد یا سمت چپ ؟ مثلا کدملی 3380028460 عد 3 را ملاک قرار دهیم یا عدد صفر ؟ (2056951) (alef-10)
 
اخمو
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۲:۰۷:۳۷
مواظب باش بدبخت نشی با یارانه گرفتن خودتو توی چاه ننداز (2062510) (alef-13)
 
فرید
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۸:۰۶:۱۹
سلام عزیزم حالا از بحث یارانه که بگذریم شما دو نفر کجای کارید شما دو برادر عزیز چرا زن نگرفتید؟برای همین اینقدر دختر مجرد داریم تقصیر صد تایی مثل شماست یارانه را ولش کن برو دنبال زن . (2063276) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۳:۳۰:۲۰
ببخشید میتونم بپرسم زن رو بگیرن بیارنش کجا ور دله مامان جونشون تو خونه !؟ تازه مخارج و هزینه های عقد و عروسی و طلا و .... بماند (2066633) (alef-10)
 
سارا
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۲:۳۵:۳۶
علاوه بر تمام چیزیایی که بالا ذکر شده
آیا دولت تدبیر وامید فکر اینم کرده که فردا یک موج دو دستگی بین مردم ایران با این تاریخ غنی که تا به حال هیچ وقت و در هیچ زمانی به این آشکاری تجربه نکرده بودن مواجه خواهد شد.
آیا اینکه یک دسته هزینه بنزین آزاد رو از جیب خودشون بدن،سبد کالاهم نگیرن، هزینه آب و برق و گاز و ... یارانه هم دریافت نکنن ، فقط تو این مملکت پول خرج کنن بگن ایرانی هستیم .آخه به چه امیدی!!!! چون دارن ؟
بعد یه عده دیگه راحت چون ندارن از تمام مزایای ذکر شده بهره ببرن
قضاوت با شماست (2072242) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۷:۵۰:۲۱
ازدواج نميخواي بكنيد (2072652) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۳:۱۴:۳۸
بهتر هست زودتر به فکر افزایش یارانه باشند چون با افزایش قیمت آب و برق قبل از سال نو و حامل های انرژی در سال جدید و هزار کوفت زهرمار دیگه فکر نمی کنم 45500 یارانه به جایی برسد. (2046639) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۱:۵۸:۳۴
عمو جان همین 45 تومن هم قطع میشه .دل خوشی داری شما! (2048206) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۲۰:۲۸:۵۱
برادر عزیز راست میگی شما برگردن به 3سال پیش قیمت اب بزق گاز تلفن والا کسی یارانه نمیخواد اینجا درحق کسی که 1 نفره ظلم شده چون 45 تومن بده کدم یک از قبض ها چون وقتی قبض میاد اون برج توان خرید مواد غذای نداری چون قشر 2 و3 همیشه اخر برج بی پولن (2051864) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۷:۵۵:۵۷
بله یارانه باید به همه داده شود ومبلغ آنهم برابر تورم افزایش یابد از جیب پدر کسی هم نمی رود که بخواهد برای قطع آن تصمیم بگیرد اگر مملکت اسلامی است این هم بیت المال است وحق همه (2054076) (alef-13)
 
صاحبه
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۱۱:۱۳
این دولت فقط فکر پر کردن جیب خودشه (2060213) (alef-10)
 
مامور خارج از کشور
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۷:۵۸:۵۵
ما و همکاران ما که مامور در خارج از کشور هستیم ، می توانیم از همین جا برای ثبت نام اقدام کنیم ؟ چون در متن قید شده « از تمام نقاط کشور امکان ثبت نام است». متشکریم. (2046709) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۳:۳۷:۱۸
شما که ماشاالله وضعت کویته (2047248) (alef-10)
 
نکته سنج
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۸:۳۵:۰۵
مامور خارج از کشور عزیز! شما چه نیازی به یارانه داری؟ حق ماموریت دلاریتو بجسب! (2047651) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۳:۳۴:۲۲
آره عزیزم تو حتما ثبت نام کن که خیلی محتاج به بارانه ای!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2052644) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۸:۱۹:۱۴
حقوق برون مرزی میگیرین باز هم نیازمند هستین! (2053228) (alef-13)
 
محقق
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۸:۳۳:۳۲
خداکنه جریمه شون چپکی نباشه بجای پولدارا بعضی بی پولا جریمه بشن (2053270) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۹:۰۸:۳۵
برادر من نمی دونم کدوم کشوری ولی به پول بین المللی 45500 تومن میشه 15 دلار اگه اون مملکتی که هستی دستمزد هر ساعت کار بین 5 تا 10 دلار و به طور میانگین 7.5 باشه می شه دو ساعت اضافه کار در ماه.!!!خداوکیلی دیگه شما بی خیال این دوزار دهشاهی باشین. (2054140) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۴۷:۳۵
شما یارانت به دلاره (2064037) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۸:۳۳:۰۲
کسایی که واقعا احتیاج مند هستند باید بگیرنددرشهر بومهن /شرق تهران افراد احتیاج مند زیادی هستند (2046747) (alef-13)
 
ص.ج
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۶:۱۲:۱۵
بهتره بگی محتاج یا نیازمند . با این اوضاع اقتصادی بلبشو و دزدی های چند ده میلیاردی و چند هزار میلیاردی و... بایدم نیازمند زیاد باشه . دلمون خوشه حکومت اسلامی داریم وادعای پیروی علی ع . او که میفرماید هر جا ثروتی انباشته میشه حق عده ای پایمال شده .بله فقط کسی نیست جلو این اختلاس هارو بگیره بهتره دولت به جای التماس که یارانه نگیرین دزد هارو تو رسانه ها معرفی کنه واز قدرت پشتیبان اونها نترسه.اگر از روز اول این کار میشد به خدا الان اینطوری نبودَُ (2047489) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۷:۳۱:۵۶
احتیاج مند یعنی چه؟ (2055234) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۸:۴۳:۱۱
مثل شما (2055401) (alef-13)
 
سارا
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۸:۳۵:۵۲
حالا این یارانه نقدی که میدن چقدر هست که مردم دارن سروکله میشکنن براش بگیرن (2046753) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۹:۴۳:۵۳
یه چیزی تو همین مایه ها. (2048336) (alef-10)
 
یه نفر
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۹:۵۱:۰۹
چرا انرژی هسته ای حق مسلم همه هست.اما یارانه واسه بعضیا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه شوخی یود.در گزر گاه جهان هر عیش جانان بگذرد تلخ و شیرین عیش و محنت زشتو ریبا بگذرد
اما در کل یارانه یه ثروت همگانی هست کم و زیادش فرقی نداره مثل حق زندگی که خدا به همه داده .حالایه سری میرند معتاد میشند یه سری دکتر خلبان
اقا اقا اقا الکی نمیگم (2048339) (alef-10)
 
ولید
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۶:۰۶:۳۵
سلام ساراجان توهم دلت خوشه کدوم یارنه (2052950) (alef-13)
 
نانل
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۲:۴۳:۳۷
به قول بازیگر زن یارانها رابگیرین بقیه پیشکش حالاشما بایارانه جیب مارا نزن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2053750) (alef-13)
 
واقعیت
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۲:۳۰:۴۴
نمیدونم این یارانه چه قدر ارزش داره ولی برای سبد کالا آدم می کشتند (2066035) (alef-10)
 
سالار
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۵:۳۶:۲۴
هرچیم بدن غنیمته
چون پول یه فیش تلفنم که میشه (2054936) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۵:۳۹:۴۵
1000 تومان ازاینا همینم غنیمته (2054951) (alef-13)
 
شهرام
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۵۴:۳۷
از ایوان به کیوان برآمد خروش زبرزن فغان خاست و ز شهر جوش
بر آن خانه پاک آتش اندر زدند همه کاخ و گلشن به هم برزدند
دل و جان هرکس چنان غم گرفت که ماهی به دریاب ماتم گرفت

افسوس بحال ما ایرانیان با این همه ذخایر و ثروت خدادادی که در اختیار گروهی فرصت طلب و ذحاک صفت است (2060417) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۳:۴۳:۵۳
یک پول سیاهه ولی زیر پای فیله (2064239) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۳:۴۶:۲۹
از کم درآمدها باید تعهدعملی بگیرند با زاد و ولد بی حساب نیازمندتر نشوند (2064251) (alef-10)
 
iهدهد
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۸:۵۰:۵۹
با سلام من نمیدانم سیستم دستکاهای نظارتی دولت تا چقدر فعا ل است اینقدر بکویم که افرادی بسیار ثروتمند که خررا هم با پالانش مخورند وشبی 600هزار پول فقط خواب میدهند در این ایام عید وتمام ثروت خود را که از را دزدی از دولت به عنوان تولید ولی خرید وفروش وساخت ملک کردن ووضع ملک را به اینجا رساندن واحتکار جنس وکرفتن نبز اقصاد مملکت که ما با کوچکترین تهدیدی باید کم بیاریم وموجه کرانی را اقشارزعیف مملکت تا به کی تهمل کنند دولت جان بازمکر همین قشر ضعف به کمک تو بیایند نه یارانه بکیران دروغی که تمام ساختمانهای خالی خود و1000ران متر زمینهای خود را به نام زن بچهای خود کردند ودر بهترین منطق ایران زندکی مکنند ولی به خاطر فرار از مالیات هنوز مشمول سبد کالا می شوند بهرحال امسال را واقعان سال اقتصاد مقاومتی بکنیم واین مفاصد جامع را شناسای کنیم تا دولت کرامت ببیند چه مقدار پول باد رفته از خزانه دولت قبل به عنوان تولید به کام بساز بفروشها باز خواهد کشد وکلی اپارتمان خالی رو دست خواهد ماند من خودم یکی از همان افراد هستم ولی توبه کردم چون در این ایام عید دیدم بدبختی عدیرا وسلام (2046764) (alef-13)
 
س
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۶:۲۱:۴۸
افرین به شما که روشن شدی حالا واسه قبولی توبه کاری هم کردی یا هنوزم مثه باقی دویتان پول رو پول مزنید ؟؟؟؟؟؟با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه خداجونم برسون صاحب عصرمون رو که بد گرفتاریم بد!!!!!!!!!!!! (2047500) (alef-10)
 
ارم
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۲:۱۳:۰۶
تهمت زدن به ديگران ناپسند است. زحمت كشيدن وتلاش براي كسب ثروت در تمام جوامع وجود دارد.البته نظارت دستگاههاي دولتي وحكومتي لازم و واجب است.همه در برابر قانون يكسان هستند. (2048215) (alef-10)
 
ساسان
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۰:۳۴:۳۴
در جواب دوستم باید بگم من یعنی منی که بیست سال از جونیم رو جون کندم پول درآوردم الان که چهل سالمه.و اون موقعی که همه دنبال عشق حال بودن من داشتم داخل بازار تهران داخل عباس اباد جون میکندم و شبا با وانتم مقوا جمع میکردم رو با هر آقازاده و دزدی کی کنید واقعا متاسفم واسه این مملکت که پولدار بودن توش جرمه منی که الان.تولیدی دارم و ساختو ساز هم میکنم اونم با پولی که با جون کندن و ... بدست اوردم سرمایم رو جمع میکنم میرم کانادا یارانم رو هم میبخشم به شما ببینم شما بااین شیوه زندگی به کجا میرسید... (2049577) (alef-10)
 
رحمان
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۰:۴۴:۵۷
من به عنوان یه کسی که بقول شما از ثروت مندان بیدرد هستم به شما یک.نصیحت میکنم بجای این که بفکر یارانه باشید به فکر این باشید که چطور کاسبی کنید والله دیکه دنبال این یارانه راه نمی افتید .. بنظر من یارانه فقط مردم رو تنبل میکنه عوض این که یارانه رو به مردم بدن صرف درمان و زیر ساخت های جامعه بکنن تا هرکی بتونه استعداد خودش رو شکوفا کنه نه و بینیاز مالی باشه.نه فقط چشش دنبال یارانه باشه .. البته من مخالف یارانه به بهزیستی و کمته امدادی ها نیستم ولی یارانه دادن به کل جامعه میشه اقتصاد رابین هودی از پولدار بگیر بده به فقیر .... که آخرش یه روز رابین هود خسته و پیر میشه و مردم از گشنگی میمیرن ...خلاصه ماهیگیری به مردم یاد بدید (2049582) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۲۱:۲۲:۳۴
کمی املا و انشا هم کار کن چند تا لغت یادبگیر عزیزم توی نه خط و نصفی هجده تا غلط داشتی لا اقل متنی رو که نوشتی یک بار از روش بخون (2050541) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۰۱:۳۱:۲۶
دیکته صفر شدی (2052183) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۰:۴۹:۴۲
این فقط یک کلید داره که اونم دست اقای روحانی لامصب هرقفلی رو. باز میکنه اینم یه قفل (2053512) (alef-13)
 
آسمان زیبا
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۲۰:۲۷:۲۰
سلام
این 600 تومنو گفتی و کردی کبابم ، آقا من نمیدونم تو خواب دیدم یا بیداری اعلام کردند تا یک کیلومتری ساحل دریا ماله عموم مردمو کسی حق ساخت و ساز نداره ، خط هشت چالوس بابا چند متر در طوله چند صد متر داخله دریا سنگ ریخته ویلاسازی کرده ، میگم این قانون کجاست میگه ساحلو گفتند من خونمو تو آب ساختم . فردا یارانشو قطع نکنید بیاد یقه ما رو بگیره . (2058751) (alef-10)
 
عبیس
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۱:۴۶:۴۸
اقای iهدهد لطفا درست بنویس . نترس سایت را جمع نمی کنند . (2062430) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۴۲:۲۶
آخه این مملکته ما داریم پدرمون دراومده ولا (2064018) (alef-10)
 
ebrahim
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۲۴:۵۷
آقا چرا به مملکت گیر میدی به اونایی که سر پست شون چرت میزنند در کارشون دقت نمیکنند اه اینا دیگه کیانند؟؟؟؟؟؟؟ (2066532) (alef-10)
 
آ -اول
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۵۶:۱۹
واقعاً عجب رویی دارید شما خودتان رایانه دادید که این ملت بیچاره دا بیچاره تر کنید و حالا می گوید یارانه نخواهید و تهدید می کنید .پس این دولت هم از گدائی می خواهد بر مردم حکومت کند. (2064073) (alef-10)
 
سعيد حيدري زاد
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۴۰:۱۷
اين يارنه نقدي هم مثل بقيه كارهاي دولت هست قشر كم درامد كارمندا ها هستند ووزرا مجلس وكاركنان دولت بقيه همه متمول وثروتمند مثل سبد كالافقيرهانگرفتند ولي بعضيها.....دولت مدعي عدالت ولي مانديديم مجري باشه روز بروز مردم عادي دارند فقيرتر ميشند وثروتمند ها ثرومتندوداد مردمهم به جايي نميرسه منخودم بهشخصه خبردارم ثروتمندي كه سبد گرفت وفقيري كه از گرسنگي داره جون ميده وبهش تعلق نگرفت (2046846) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۹:۵۷:۴۱
همینطوره... کسی به فکر نیست بخدا موندم که چطوریه که صدای مردم هم در نمیاد (2047780) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۸:۵۵:۲۱
احسنت (2053309) (alef-13)
 
گرشاسپ
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۱:۲۵:۰۱
وقتی دولت اعلام میکنه کسیکه زیر000 1700 میلیون حقوق میگیره زیر خط فقره بعد حقوق کارگرو600 هزار تومن اعلام میکنه فکر میکنی نظر مردم براش اهمیت داره سه هزار میلیارد و بالا کشیدن چی شد کجا رفت که حالا توقع داری که بهت یارانه بدن (2056807) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۹:۲۲:۰۲
سعید جان دمت گرم خوب گفتی اونم می دن به همون کارمندان دولت مردم فقیرم براشون مهم نیست سی وچند سال به فکرابادانی نبودن الان یادشون اومده جوانها بی کار نبودن الان یادشون اومده کارهای زیربنایی انجام ندادن الان یادشون اومده (2059838) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۹:۵۶:۳۱
دوست عزیز شما تاحالا به یه خانواده مثلا 4 نفره دقت کردید.
سرپرست خانواده نمیتونه 3 نفر را مدیریت کنه و دست آخر یکی معتاد ,دزد,الاف و مشکلات دیگه بوجود میاد. یا خودتون دقت کنید با چه سختی میتونید خانواده خودتونو مدیریت کنید.
حالا از یک نفر که میخواد بالای 70 میلیون جمعیت رو اداره کنه چه انتظاری دارید.
بهتره ما مردم خودمون منصف باشیم و درست قضاوت کنیم (2059939) (alef-10)
 
جی
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۹:۴۷:۵۵
بابای خوتوت رو با همه مقایسه نکن (2067001) (alef-10)
 
مونا
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۷:۲۲:۳۳
وقتی اینا ادعای مسلمانی دارند وقتی میگن شیعه ی حضرت علی هستند باید بتونن مملکت و اداره کنند وقتی مدیریت درست باشه توی خونواده وقتی باهم صادقن و دروغ بینشون نیست پس مطمئن باشید دنبال کار خلاف و الافی نمیرن ولی خب توی این الافیشونم مملکت بی تقصیر نیست با این همه پارتی بازی چطور برن سر کار که دزد نشن ای بابا آقای محترم تو هم نفست از جای گرم بلند میشه ها. (2068766) (alef-13)
 
سم
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۸:۴۸:۲۳
خنده داره ىا شما ندىدىد چطور چىن مىلىاردى مدىرىت مى کنه و امرىکاىه نىم مىلىادى ىا خودتو به خواب زدى برو بىشتر که ىاد گرفتى بىا اظهار فضل بکن (2068959) (alef-10)
 
فائق
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۴۱:۰۸
ارائه مدارك از قبيل شناسنامه وكارت ملي وعقد نامه جهت پرداخت يارانه الزامي كنيد چون خيلي از افراد متاهل بر اثر اختلافات متاركه كردند ولي هنوز سرپرست خانواده يارانه همسرش را بدون اجازه او دريافت ميكند وقبلا چون مدارك داشته اين يارانه گرفته است ولي الآن كه مدارك در اختيار زوجه بر اثر اختلاف در صورت عدم نياز به ارائه مدارك ميتواند دوباره يارانه همسرش را بگيرد ولي اگر مدارك مورد نياز است ديگر نميتواند يارانه همسرش را بگيرد لطفا ارائه مدارك الزامي فرمائيد موفق باشيد. (2046848) (alef-13)
 
hasti
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۲:۱۸:۴۰
سلام
من هم از مسئولین خواهش میکنم این کار را انجام بذن

الان مدت یکساله از این اقا جدا شدم ولی ایشون یارانه منو دارن میگیرن

در صورتی که خودم به شدت نیاز دارم (2053704) (alef-13)
 
یکتا
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۱:۰۹:۱۹
شما باید بری مرکز اطلاعات آماری خ کالج همراه شناسنامه و طلاق نامه از این طریق فقط یارانه رو قطع میکنند که اون آقا حق شما رو نخوره (2055680) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۱:۱۹:۴۱
سلام
نامه از دادگستري مبني بر عدم تمكين آقا بگير و به فرمانداري مراجعه كن. باي (2055700) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۱:۲۵:۳۸
ميگن از دريافت يارانه خوداري كنيد و بيمه هم كه خودمونو نكنيم آخه بند پ نداريم تازه پول نداريم كه بيمه براي خودمون بريزيم پس كي ميخواد به فكر از كار افتادگي ما باشه !...
لطفاً مارا گدا پرور نكنيد. (2055718) (alef-13)
 
سپهر
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۱۹:۰۸
الهی بگردم. بیا خودم یارانتو جدا میکنم (2056536) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۹:۰۹:۴۸
فرض کنیم همه انصراف دهند ایا مشگل اقتصادی شما حل خواهد شد؟شما با این سیاست اقتصادی خودتان قبل از دادن یارانه مشگل نداشتید؟ حال بیایم این فرمها را بطور درست و حقیقت پر کنیم خوب کی چی؟یعنی شما تصمیم میگرید که این خانواده ثروتمند است و اون خانواده فقیر خوب کی چی؟ اینهارو مخواهید بدونید کی چی؟ رفتن توی رندگی اقتصدی مردمی که کار میکنند و لیاقت ان را دارند عدالت است؟ همه دارند میگن برین دنبال اونهای که اموال این مملکت به تارج کشیدنداگه راست میگین!اا پیگری کنید(اها ببخشید شجاعتشو نداریم).پس بریم جلو...... (2058515) (alef-10)
 
طیبه
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۰۰:۴۶:۴۹
سلام شما میتونی خودت ثبت نام کنی.من خیلی وقته اینکارو کردم بایدبری تو سایت اسم خودتو از زیر مجموعه ی این آقا خارج کنی بعدبه اسم خودت ثبت نام کنی.یادمه اون موقع شماره ی پشت کارت ملی اون آقا رو هم میخواست اما چون دیدن خیلیا ندارن گفتن همون شماره ی ملی رو وارد کنید بجاش. (2059541) (alef-10)
 
دریا
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۵۳:۰۷
سلام سریع برو فرمانداری خودتز جدا کن من هم جدا شدنم یک سال و نیم طول کشید ولی همون اولش رفتم فرمانداری و مدارک طلاقم را نشون دادم و سریع جدا شدم ولی بی انصاف یارانه هایی رو که گرفته بود بهم نداد ُریع این کار رو بکن وگرنه دادگاه بهت نمی ده (2060406) (alef-10)
 
ebrahim
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۳۰:۲۱
شما دیگه چرا؟ شما یه ماه , شب خواب بمونید خدایش دیگه به یارانه نیازی ندارید حتی میتونید یه ماهه پرادو سوار بشید. (2066543) (alef-10)
 
هلاکو
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۷:۴۴
سلام دیروز کلیه ریاست آموزشوپرورش استان گلستان ازفرهنگیان درجلسه محرمانه خواسته فرم رایان راپرنکنند (2063367) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۵:۱۱:۳۸
شما كه از شوهرتون جدا شديد بايد تشريف ببريد فرمانداري براحتي يارانتون جدا كنيد در ضمن الان با اين ثبت نام جديد راحت ميتونيد يارانتون جدا كنيد (2056198) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۵:۱۶:۰۱
بنده با خوندن نظرات متوجه مطلبي از لحاظ روان شناسي شدم و اون اينه كه مردم به مرگ گرفتن مردم الان به تب راضي شدن و با اين مردم ما هيچ وقت پيشرفت نخواهيم كرد نه در اقتصاد نه در فرهنگ نه در علم (2056201) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۴۴:۴۰
باز هم توصف باید کتک بخوریم واسترس ثبت نام وغیره..... (2046853) (alef-13)
 
زسما
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۷:۵۴
دولت باید یه جوری این مردمو رو سرگرم کنه دیگه (2054205) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۲۵:۰۹
يكي به ما بگه نيازمند يعني چي يعني كي (2054242) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۷:۳۳:۳۵
اگه واسه این چیزا میری تو صف کتک خوردن حقته (2055241) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۷:۳۶:۴۴
اگر من مطمئن بودم این یارانه صرف همان چیزهایی می شود که گفته می شود شک نکنید انصراف می دادم از گرفتن یارانه اما باورم این است که اگر من یارانه نگیرم دیگرانی که حق دریافت یارانه ندارند آن را خواهند خورد پس مطئن باشید اگر دست من باشد از حق خود پس نخواهم کشید (2055249) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۷:۳۹:۱۷
یارانه کالا که حق ما بود را دیگران خوردند منی که کارگرم نه خانه دارم نه ماشین و نه کارفرما مرا بیمه کرده است با زن و یک بچه واجد شرایط دریافت سبد کالا نبودم اما دیگرانی که هم بیمه دارند هم حقوق بگیر هستند هم خانه و ماشین دارند مستحقند اگر قصد اجرای این عدالت را دارید مطمئن باشید من یارانه ام را خواهم گرفت (2055259) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۴۹:۴۲
ميگم خوب شد اين آقاي ظريف وزارت خارجه واژه راستي آزمايي رو در گفتار خود بكار گرفت و حالا شده كليد واژه اي براي همه . كدام راستي آزمايي ؟ توي كشوري كه يك عده حقوق و مزايا و يا پاداش ميليوني و اختلاس ميلياردي مي كنند و خود نيز مسئولند و همه هم نظاره گر، چرا از مردمي كه به سلامت رفتار مديران ديروز و امروزشان شده اند جزو افرادي كه زير خط فقرند ، ميخواهيد از يارانه اي كه پول نان بربري آنها هم نمي شود صرف نظر كنند. يك نگاه كنيد به آثار تورمي حذف يارانه ها از عنصري مثل انرژي، درسته مصرف ما كاهش نداشته اما هزينه اي كه بر دوش مردم وارد كرده و از آن طرف هم همين حذف يارانه ها از انرژي هيچ تغييري را هم در توسعه زير ساخت ها نداشته ، نبايد از مردم انتظار داشت كه همگام و همراه شوند. به نظرم منبعد بايد سيستم يك سوزن بخودش بزند و بعد يك جوال دوز به مردم و نگاه گذشته خود را تغيير دهد. (2046864) (alef-13)
 
جانباز
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۲۰:۰۲:۴۹
همان اول میگفتیدنمیدهیم چرامردم را به هربهانه ای گمراه میکنید اقای روحانی شمانکندکلیدرایادت رفته مردم ماخیلی خوب میفهمندپس باصداقت پیش بیا اقاجان لطف کنید جلوی 12میلیاردحق ماموریت ونهار530میلیون تومانی رابگیر وحق مردم رابده تا ان فقیرترین مردم بشودمیلیونر حالا شمامیخواهی مردم یارانه نگیرندتاجیب کله گندها بیشتر پربشه مااینهمه شهیدوجانباز دادیم که عدالت برای قشرضعیف برقراربشه نه رئیس وروئسا واقازاده ها بروفکراخرت باش که چندروزی به ان نمانده من شخصابه عنوان یک جانبازوخوانواده شهید قیامت دست از سرتووامسال توبرنمیدارم مابایدچراغ برداریم ودنبال همان احمدی نزادبگردیم اگرازخدامی تر سی راه را درست برو اره برادرشمادرلباس پیغمبر هستی (2051837) (alef-13)
 
عبیس
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۱:۵۱:۰۶
اول راستی ازمائی نبود راست نمائی بود که اقای رضائی بکار بردند و اقای احمدی نژاد ان را بکار بردند و استفاده نمو دند . اقای رضائی گفت شما راست نمائی می نماید و اقای احمدی نژاد هم راست نمود و ملت را انطور که لیاقتشان بود نمودند. (2062449) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۹:۳۴:۲۶
دمت گرم خیلی باحال گفتی (2065468) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۵۰:۴۴
چرااينقدر ننه من غريبم جهت عدم دريافت يارانه در تلوزيون تبليغ ميكنيد !مگر دولتمردان از افزايش قيمتهاي بنزين ،گاز، برق ،آب انصراف داده اند تامردم از دريافت يارانه انصراف بدهند!چرا اينقدر آزمون و خطا در اقتصاد جامعه !چرا كم كم سفره مردم را خالي ميكنيد !كشوري كه اينهمه منابع دارد چرامردم سوء تغذيه داشته باشند! كجايند تحصيلكردگان علم اقتصاد ؟اگر قيمتها به سالهاي قبل از پرداخت يارانه برگردند پرداخت يارانه نقدي و افزايش حجم پول در جامعه بي معنيست !!!!! (2046865) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۹:۰۱:۴۰
٣٩٨٠٠٠تومنبول مصرفكاز دادهام با٢٣٠٠٠تومان ماليات و٣٣٤٠٠تومان عوارض كاز كشي خانه ٣٥سال بيش ساختهشده عوارض كازكشي دارد لعنت براين زندكي براز حيله كلك دروغ ريا سالها ٧٠درقم نان لواش را كردند٢٥ تومان ديدند صدا كرد كردند١٧ تومان وازوزنان٢٥ كرم كم كردند شيطانو درس ميدن (2047688) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۱:۴۸:۳۶
در غروبی سرد سرد . میگذشت از کوچه ما دورگرد . دادمیزد کهنه قالی میخرم . کاسه وظرف سفالی میخرم . گر نداری کوزه خالی میخرم . اشک در چشمان بابا حلقه بست . عاقبت آهیکشید بغضش شکست . اول ماه هست و نان در سفره نیست... خدا شکرت ولی این زندگیست . ؟ بوی نان تازه هوشش برده بود. اتفاقا مادرم هم روزه بود . خواهرم بی روسری بیرون دوید.. .گفت آقا سفره خالی هم میخری/؟؟؟..... (2048455) (alef-10)
 
222
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۰:۵۹:۵۸
باسلام
یارانه حق تمام ملت ایران هست
منم با نظر شما موافقم
حالا که داریم به درصد خیلی کمی از حقمون میرسیم هی التماس میکنن انصراف بدین
آخه به چه دلیلی (2055663) (alef-13)
 
ZZZ
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۱:۱۱:۱۶
خدا عاقبت مارو بخیر کنه
امام زمان بیا و عدالت واقعی رو تو به همه عالم نشون بده
الهم عجل لولیک الفرج
الهی آمین (2055688) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۳۶:۱۶
گفتارشما متين . به دولت مردان تدبير اميد بايد گفت گدائي به اين روشني .حتما بايد پياله گدائي گرفت كنارخيابان نشت دست جلوي مردم دراز كرد .اين همه تبليغ براي انصراف از گدائي بدتر ه (2060329) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۰:۴۵:۰۲
احسنت اصل حرفو زدي (2062216) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۳:۲۱:۱۹
آخ گفتی (2064164) (alef-10)
 
دوست
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۵۵:۴۹
سلام برادر مسلمان ایرانی پیشنهادت متین .آیا بنظرت این ثروت در طی چندید چند سال چند صدمش برای آبادنی و زیرساخت های کشور صرف شده؟ و چند درصدش برای فساد اداری صرف شد؟ پس قصه نگو! هرکس غنی تره محتاج تره! (2046870) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۰۷:۰۱
افرين كيف كردم حرف دل همه روزدي (2060201) (alef-10)
 
abb
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۰۹:۵۷:۱۶
اگه توزیع یارانه ها هم مثل توزیع سبد کالا باشه عالیه یعنی اونی که داره گیرش می آد و اونی که نداره باید بیخیال بشه (2046875) (alef-13)
 
عمو
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۲۳:۵۱:۲۸
دقيقا همينطوره بنده که سبدکالايم رادريافت نکردم (2049508) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۹:۴۰:۲۹
دمت گرم (2051809) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۲۰:۵۷:۱۷
عجب (2062251) (alef-13)
 
ebrahim
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۳۴:۳۱
سبد کالا؟ کی ؟ کجا؟به کی ؟ ما که ندیدیم !!! (2066545) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۰:۲۳:۴۶
يارانه حق مسلم تماس نفوس كشور است ، با توچه به بالا رفتن هزينه هاي مصرفي نظير : آب ، برق ، گاز ، بنزين ، نان ، تلفن وكالا ي اساسي و . . . بنظر ميرسد دريافت يارانه بخش كوچكي از اين هزينه ها را پوشش ميدهد ، بجاي اين كارها بايد اول عدالت در پرداختهاي دولتي را اصلاح كنند چرا كه مديران دولتي دريافتي شان نسبت به كاركنان و كارشناسان فاحش است ، لذا بار اصلي كارها بر دوش كاركنان و كارشناسان است وقتي اين بي عدالتي در پرداختها را ميبينند انگيزه اي براي كار كردن و تلاش مضاعف ندارند اين ميشود كه راندمان كار در دستگاههاي دولتي كشور تا اين حد پائين مي آيد و كاركنان و كارشناسان به هر خفتي دست ميزنند تا مدير شوند تازه اگر رابطه اي داشته باشند و در مقابل مديران نيز چنين كنند تا خداي ناكرده ميز و پست و مزاياشان را از دست ندهند ، تو خود بخوان اين حديث مفصل و دور تسلسل را - آمار ميدهند كه تعداد كل كاركنان بخش دولتي كشور كافر و از قضا پيشرفته اي مثل ژاپن از تعداد مديران كشور ما كمتر است ولي نمي گويند كه اولا : در آنجا بخش خصوصي بسيار فعال است و اكثرا در اين بخش ها شاغلند و مردم كار دارند و بيكار و تحصيل كرده علاف نيستند و حداقل درآمدشان تكافوي يك زندگي متوسط به سمت رفاه را تامين مي كند و بيمه هاي اجتماعي قوي دارند ، نظام مالياتي كارآمد دارند و به درستي از هركه درآمد بيشتري كسب مي كند ماليات قانوني اش را دريافت ميكنند . كار كردن در فرهنگشان نهادينه شده و برعكس در كشور ما كارنكردن نهادينه شده ، اسم دزدي كه از ديوار مردم بالا ميرود بد در رفته حال اينكه اين دزد كه تبعات و خطرات دزدي را به جان خريده بمراتب شرف دارد به دزدان بيت المال و حق مردم ، ميگويند مصرف انرژي در كشور بالاتر از استاندارد جهانيست حال اينكه خود واقفند كه نه خودرو و كالاي استاندارد توليدميكنيم كه بخواهيم به سطح استاندارد برسيم و . . . ، البته از اين مشكلات و دردها بيشمار است و مردم فهيم كشور از آنها آگاهند و مسئولين بمراتب بيشتر ، اما كو همتي كه بخواهد به اين وضعيت سرو ساماني دهد .
به اميد روزي كه صبح دولتمان بدمد . انشاءا.... (2046910) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۹:۲۱:۴۳
بهمن مارا به جه وضع عذاب و سوز كدازي كذراندم كه فقط خدا ازدلم خبر دارد همهرا شناخته ام ازهيج كس توقع ندارم زمان اخرالزمان است ديكرجز تاسف جز حسرت وجز نفرت جيزي دل دردمند رادوا نميكند ايمان تقوا اعتقاد خدا ورسول او واولاد اوقابل معامله بادنياست تا جشم برهم نهي وقت رفتن است اكر واقعا كشور نياز دارد جانم فدا اما ،،،،،،،،،،،،، (2047722) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۴:۲۳:۴۲
خدا پدر ومادرت را بیامرزد حرف دل ما وخیلیهای دیگرو زدی به امی ظهورآقا (2048263) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۶:۳۷:۲۱
آخه ...حرف دلم گفتی. (2051546) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۶:۴۷:۲۰
من نمیدانم چرا کار برای افراد نیازمند سختر میشود مثل همین فراخوان برای انصراف از دریافت یارانه اینگونه انجام میشود ،مگر اسم ان انصراف از دریافت یارانه نیست ،چرا باید کسی که یارانه میخواد بیاید ثبت نام کند نمیشد کسی که میخواد انصراف دهد بیاد ثبت نام کند هم تعداد اندکی هستندوسایت شلوغ نمیشود وخیلی از افراد نیازمند که دسترسی به اینتر نت ندارند بزحمت نیفتند مگر اینکه هدفی دیگر در کار باشد؟ (2051556) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۳:۲۴:۳۶
میگما اگه پول همین 20و25وبازم20درصدا اب برق گاز روافزایش دادید روامسال به ما کارمندا بدید باتوجه به افزایش نرخ بنزین واز جمله گازوئل که قراره کرایه حمل بار مواد خوراکیم 3برابر بشه بااین حقوق یک میلیونی یم که18درصدم اضافه بشه میشود 1180هزارتومان که بکل ایتمااضاف نمیشه حالاما دس بالا میگیریم شماکه پیشنهاد انصراف میدی یه پیشنهاد درمورد نحوه خرج این حقوق به ما خنگ بده که باماهیانه 400هزارتومان کرایه خونه پول اب برق گاز تلفن یه خط موبایل اعتباری خورد خوراک هفته ای یه وعده گوشت یه وعده ماهی ویه وعده برنج وهمون یه وعده مرغ بقیه شم سیب زمینی اب پزچطوری برنامه ریزی کنیم تااخر برج یک هزارتمون پول تو جیبم باشه که جلو زنم شرمنده نباشم
منتظر پیشنهاد تازنده ام می مانم راستی اگه مثل من خانمتان بار دار باشه شانسم نداشته باشی قرار عمل جراحی باشه پول سه ماه کامل حقوقتم جلو جلو بدی بیمارستان ودکتر ه بدبخت ازمن بدتر اره درست میگن حق من نیست چون خیلی بدتر ازمن هست جمله اخر میدونی خداوند من پرونده ای که ادما مینویسند نمی خواند (2052627) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۶:۱۶:۲۵
در تایید حرف شما درخصوص تفاوت حقوق کارکنان دولت با سرپرستان دستگاهها بد نیست دولتمردان گرامی نگاهی به پاداش هییت مدیره ی دستگاهها بیاندازند.
کجای عدالت میگوید که پاداش پایان سال عضو هییت مدیره ای که تمام پیشرفتش منوط به تلاش کارکنان زیر دست است برابر حتی بیش از یکسال دسترنج کارمند معمولی باشد? (2052963) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۲:۴۹:۱۳
جرا به افراد بیکار این مزایا نمیدن در حالیکه کارمندان< دولت بهشان امنیت شغلی داده (2054514) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۰:۲۸:۵۳
بدرود نظر شما کسانی که درشهر های بزرگ با این هزینه های سرسام آور زندگی می کنند با روستاییان برابرند ؟لطفا اگر می شود یارانه شهر و روستا رو هم از هم تفکیک وبه شهر نشینا بیشتر اختصاص بدی. (2046923) (alef-10)
 
یکنفر از مردم
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۸:۳۹:۳۶
اونوقت روستاییان راهی شهرها میشن و معضلی بر معضلات کشور افزوده میشه. (2047656) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۰:۰۱:۰۸
آقای علیرضا با سلام
اون نان وپنیر میوه وهرچی که می خوری دست رنج همین روستایی بد بخت است اون امکانات شهری وهزار امکانات بهتر رفاهی که استفاده می کنی ایا یک روستایی که از صبح تا شب برای خانواده اش ومملکتش جون می کند دارد به نظر من هزینه سرسام اور رو در شهر های بزرگتر خود ماها بوجود اورده ایم چرا ؟چون می شود مثل ژاپنی ها برای میوه شام برای هر نفر یک میوه خرید به جای خرید 3کیلویی وامثال اینها مگر عیب است در مبل 7،8میلیون ی ننشینی و رو فرش ماشینی بشینی و................................................ (2053928) (alef-13)
 
زسما
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۰۹:۴۵
خب چشم شهری ها کور این همه امکانات دارن این روستایی های بخت برگشته می تونند ببینند اون وقت عوضش مهاجرت از روستا به شهر کم می شه (2054208) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۲۲:۱۸:۴۹
لطفا اگر میشود امکانات روستاها را هم مانند شهرها کامل کنید . گاز طبیعی بجای نفت و سیلندر گاز، آب شرب سالم بجای آب آلوده و شور و ... (2055807) (alef-13)
 
رابین هود
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۴:۵۱:۲۳
درآمد شهر نشینها هم به نسبت هزینه هاشون از روستایی ها بالاتره.. (2057650) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۹:۴۸:۲۰
حالا چرا انقدر ناراحتی خوب برو تو روستا زندگی کن که هزینه هات کمتر شه (2065506) (alef-10)
 
sh
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۰:۳۶:۰۷
با سلام
متاسفانه زمان در نظر گرفته شده بسيار محدود است وقطعا بايستي تجديد نظر صورت گيرد به گونه اي كه هر كدملي كه شخص دارد بتواند ازهمان روز اول ثبت نام كند و مدت ثبت نام هم تا 10 ارديبهشت باشد (2046935) (alef-10)
 
رها
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۹:۵۰:۰۶
خب این کار رو کردن نصف مردم جا بمونن.... (2056434) (alef-13)
 
رها
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۰۹:۵۴:۰۱
اخه اینم شد کار که شما نشستین برنامه ریزی کردین؟
مسخرشو در اوردن دیگه
هر روز یه بازی جدید در میارن سر این ملت بدبخت
من بودم اعلام میکردم همه انصراف بدن بزا فقط دولت مردا خودشون ثبت نام کنن. (2056446) (alef-10)
 
رویا
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۴:۴۱
کاملا با نظر شما موافقم چون سایت رفاهی اصلا باز نمیشه (2063613) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۰:۴۸:۴۱
سقف درآمدی که میخواستند تعیین کنند چی شد؟ (2046959) (alef-10)
 
یه دوست
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۲۱:۲۶:۴۱
عزیزم از معقولات نپرس دیگه
اگر سقف حقوق رو مشخص کنند باید خط فقر هم مشخص بشه اون وقت می بیبنی که فقط هموم 80 نفر که بدهکار کلان بانک ها هستند و چندتا هم نماینده مجلس و دو سه تا وزیر رو شامل نمی شه (2050545) (alef-10)
 
محمدزارع
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۰۰:۲۴:۳۵
سقف درامد چقدره؟ (2050778) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۱۲:۵۰:۵۶
خراب شد (2064054) (alef-10)
 
ebrahim
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۰۱:۳۶:۰۴
سقف ؟ سقف بالا سرته !! (2066547) (alef-10)
 
تورج
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۱:۴۵:۳۳
من تازه ازدواج کردم و یارانه نقدی من و همسرم هردو به حساب سرپرست خانوارها واریز می شود ،تکلیف ما چیست ؟ میتوانیم جداگانه ثبت نام کنیم ؟ (2047033) (alef-10)
 
jazebeh
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۳:۳۴:۱۵
برو پلیس +10 با پدر همسر و پدر خودت.
یارانه ات رو جدا کن.کارت ملی هاتون همراهت باشه (2048252) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۶:۴۱:۰۳
بله شما برید پلیس +10 اونجا اقدام کنید حل میشه. (2048916) (alef-10)
 
عادل ستمگر
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۲۲:۳۴:۴۱
بله شما به صورت خودکار در صورت ثبت عقد شما در محضر سازمان ثبت احوال این کار رو انجام میده ولی میتونی خودت هم با در دست داشتن مدارک به سازمان مربوطه مراجعه کنی ..موفق باشی راستی با این اوضاع بازار و طلا و وسایل دیگه که تونستی ازدواج کنی یعنی متمکنی تو که نباید یارانه بگیری!!!!!! (2049453) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۵۵:۰۳
دوست عزیز صددرصد میتونی یارانه ات را جدا کنی فقط بیا پیش خودم تا ثبت نامت کنم (2054283) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۱:۴۲:۲۹
پس شما بیاید روز ملی شدن صنعت نفت که مصدق براش زحمت کشید حذف وبه اسم روز افراد خاص نه ملت ایران پس مال همه نیست مال قشر خاص (2054380) (alef-10)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۵:۰۵:۵۸
سلام،شمابجای اینکه واسه یارانه برنامه ریزی کنید هزینه برق وگاز را کم کنید والبته همه اقلام ازجمله خوراک وپوشاک ودرمان که توی سر مردم نزنید یگید44500تومان بهتون میدیم ولی برعکس همه چیز را هم گران کنید؟
بامرغ وتخم مرغ وغیره نفری80000تومان های سال91راهم که بالا کشیدید!!!!!!!
بخوایند جمعا حساب کنید این مرغ وبرنج وغیره100000هزارتومن هم نشده!!!!! (2054832) (alef-13)
 
ا
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۷:۱۸:۳۰
وای برمابااین یارانه جدید وگرونی جدید (2058186) (alef-10)
 
کارمند
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۹:۳۹:۲۳
آخه مبلغ یارانه در برابر گرونی عددی نیست که چش دولت دنبالشه (2062008) (alef-13)
 
غزال
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۸:۵۱:۱۸
ما تازه ازدواج کردیم میخوایم یارانه مون رو جدا کنیم؛ فقط نمیدونم قبل از بیستم؛ یا همون روزی که مربوط به کد ملی هست باید ثبت نام کنم لطفا راهنماییم کنین (2061858) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۳-۰۱-۱۹ ۲۰:۱۳:۴۷
فکر کنم اول باید جدا کنید بعد باید ثبت نام کنید (2065602) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۸:۵۸:۲۸
من تازه ازدواج کرد م میخوام یارانه مو جدا کنم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟ (2061878) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۱:۵۳:۰۰
یارانه مال همه است فقیر وغنی ندارد.راه کمک به دولت گرفتن مالیات ازجاهائی است که مالیات نمیدهند.پرداخت نکردن پول به کشورهای انگل برگرداندن پولهای دزدیده به خزانه و....یارانه ماحداقل 20برابراین رقم باید باشد.با توجه به منابعی که درکشور ما هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2047045) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۰۲:۰۸:۰۶
کشور های انگل رو خوب اومدی. (2048212) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۲:۳۹:۲۱
موافقم کاملا (2051226) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۲:۴۲:۳۸
دولت محترم باید توجه کنه که من و همسرم هردو شاغلیم و ماهی حدود 2 تومن حقوق داریم ولی بعد 10 روز دیگه هیچی نمیمونه و چشمون به یارانست.قسط وامها و اجاره و ... .
پس سقف در امد رو جوری تعیین کنند که بعد پرداخت اقساط و ... لا اقل چیزی تا آخر برج دستمونو بگیره. (2051237) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۱۷:۰۲
سلام داداش دمت گرم........ (2054224) (alef-13)
 
س
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۵:۱۰:۴۱
دقيقاً (2061155) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۶:۱۰:۱۶
ای ول این درسته 3> (2061342) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۱:۵۶:۵۲
با سلام

چرا دولت یارانه کسانی را که نیاز ندارند را به اسم خود فرد به سهام تبدیل

نمی کنه تا هم به باز سازی و آبادانی کشور کمک بشه و هم فرد مطمئن

بشه که این پول کجا صرف شده یارانه حق تک تک افراد است چه نیازمند

چه دیگر افراد. (2047052) (alef-10)
 
پیمان
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۰:۲۴:۳۵
سلام دوست عزیز .بنده خدا فکر می کنی سهامش کنن چی به ما می ماسه. بابای من الان با کل جبهه و بدبختی سهام ،اونم ده سال پیش گرفت البته اسمش سهام بود هیچ معلوم نشد کجا رفت چی شد. بیکاری از این نظرا می دی .یارانه و سهام بهونس اینا بین خودشون درگیرن. فقط رهبر عزیزمون اسمشو بد درآوردن (2049559) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۴:۵۳:۰۰
دوست عزیز مگه سهام عدالت رو یادت رفته ؟ بعد از یک سال معلوم نشد سهام مردم بد بختو کی خورد؟ کی برد؟ (2052804) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۱:۰۷
کاملا موافقم (2054629) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۸ ۱۱:۴۸:۴۲
اقا ایول ! حداقل این کارو که میتونن چرا انجام نمیدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2060390) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۱-۱۱ ۱۲:۰۶:۴۳
باتشکرازدولت تدبیرامید که دست نیازمندان را گرفته ودست مایه داران کوتاه میکند (2047074) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۱:۵۹:۱۶
به همین خیال باش مشتی (2048476) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۱۲:۰۴:۲۲
یکی بگه اونایی که تو این مملکت بیکارن و این تورم هم داره بیداد میکنه باید چیکار کنن؟ کاش قانون واسه همه اجرا میشد نه فقط واسه بدبخت بیچارهها آقا زاده ها که مملکت مال بابا شونه. هرچی هم بدزدن و بخورن بج جایی بر نمیخوره.سیاست بازی گثیفیه (2048486) (alef-10)
 
پیمان
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۰۰:۲۷:۵۵
سلام رفیق. مواظب تدبیرش باش از زنبیل کالشون معلوم بود .مادر بزرگه دوستم که یه نفر بود همون گرفت .دوستم که 4 نفر بودن هم همونو گرفت. قربون رهبرمون برم که به عنوان چوب ترسی شده بالا سر اینا وگرنه این دولت به هیچ صراطی مستقیم نیست. (2049570) (alef-10)
 
دوست مجید
۱۳۹۳-۰۱-۱۳ ۲۱:۱۱:۴۳
مجیدجان یه قرون بده آش به همین خیال باش (2050525) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۲:۳۸:۱۹
اتفاقا بر عکس.کلا میخوان یارانه رو قطع کنن. (2051222) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۱۹:۳۸:۴۴
جوک گفتی (2051806) (alef-13)
 
حسین.راه ری
۱۳۹۳-۰۱-۱۴ ۲۰:۲۳:۰۶
این دولت تدبیر امیدی که شما می گویید جهنم همه ی گرانیهای غذایی، پوشاک لوازم ماشینی و ... و حتی خرید قبر! یک سری به داروخانه های اطراف محل زندگیت بزن تا ببینی با زندگی انسان های آسمی و دیابتی و سرطانی بازی می کند و اصلا برایش مهم نیست که یک فرد سرطانی 45500 تومن هرسه روز بایدبدهد تا نفس بکشد (2051858) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۱۷:۲۸:۵۹
مجید جان حالت کلا خوشه از کودوم دولت صحبت میکنی اینا که فعلا دارن به مایه دارا حال میدن نه فقرا.... (2053112) (alef-13)
 
المکی
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۷:۵۲:۴۴
فدای تو.منکه بمیرم هم یارانهخ می خوام بگیرم. (2054073) (alef-13)
 
ناناز
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۷:۵۶:۴۵
با سلام و خسته نباشید .به نظر من هر کس واقعا نیاز نداره بخاطر شهروندان و مستمندان یارانه خود را نگیره بلکه کمکی به پیشرفت کشور باشه. (2054077) (alef-13)
 
غضنفر
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۰۹:۴۵:۵۹
بله دولت تدبیروامیددست نیازمندان راازپشت گرفته (2054168) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۰:۵۹:۱۶
مطمئني (2054290) (alef-13)
 
ب ز
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۱:۰۴:۱۴
ترا بخدا يارانه منو قطع نكنيد !!!!!!! ندارم بيچاره ام (2054298) (alef-13)
 
نا امید
۱۳۹۳-۰۱-۱۶ ۱۴:۴۰:۲۰
کسی نمیتونه به زور یارانه رو قطع کنه چون حق همه ست چه پولدار و چه فقیر
مگر خودشون با میل خودشون انصراف بدن (2054770) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۰:۴۳:۳۹
دست هیچ نیازمندی را نگرفته همین سبد کلا را که دادن بیشتر نیازمندان ازش محروم شدن و افراد پولدار استفاده کردند (2056641) (alef-10)