توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 183224
بازگشت ناوگروه بیست و چهارم نداجا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۶
 ناوگروه بیست و چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی پس از ماموریت 72 روزه خود، صبح امروز پنجشنبه در اسکله های پایگاه یکم نیروی دریایی پهلو گرفت.
 
به گزارش مهر؛ ناوگروه بیست و چهارم برای نخستین بار توانست پس از حضور در اقیانوس آرام با عبور از خط استوا برگ زرین دیگری بر تاریخ افتخارات نیروی دریایی ثبت کند.«دریادار حبیب الله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم استقبال از این ناوگروه گفت: این ناوگروه متشکل از ناو بالگردبر خارک و سبلان به همراه بالگرد از اول بهمن ماه مأموریت خود را آغاز کرد. وی افزود: ناوگروه بیست و چهارم با 800 نفر از پرسنل در این مأموریت شرکت داشت.
 
سیاری ادامه داد: حضور در شمال اقیانوس هند، عبور از تنگه استراتژیک مالاکا، حضور در اقیانوس آرام و دریای چین، عبور از خط استوا، موفق بودن کارورزی دانشجویان ما در دریاهای آزاد، پهلوگیری در بندر «ژانگ ژیانگ» چین، شناسایی 370 یکان شناور سطحی، زیر سطحی و پرنده از جمله ویژگی های مأموریت ناوگروه بیست و چهارم بود.فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش می تواند در سیاست و عزت و استقلال کشور نقش آفرین باشد و امیدواریم در سال 92 در عرصه دریاهای آزاد و اقیانوس های دیگر حضور داشته باشیم.سیاری در پایان اظهار داشت: تمامی یگان های ما با فن آوری های روز تجهیز شده و باعث غرور ملت قهرمان ایران اسلامی هستند.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته