توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303428
پایان طراحی مفهومی راکتور اراک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۲
معاون رییس‌جمهور گفت: باز طراحی راکتور اراک به طور مفهومی پایان یافته و اکنون باز طراحی پایه‌ای آغاز شده است و تلاش داریم تا هر چه سریع‌تر طراحی تفصیلی را به انجام برسانیم.

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با شبکه خبر با بیان این که بازطراحی راکتور اراک از مدت‌ها پیش شروع شده است و باز طراحی مفهومی آن تمام شده و وارد مرحله طراحی پایه شده‌ گفت: امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر طراحی تفصیلی را نیز به پایان برسانیم.

او ادامه داد:‌ خوشبختانه کارشناسان ایرانی در امر بازطراحی صاحب نظرند و این مراحل را طی می‌کنند. در ارتباط با همکاری بین‌المللی با برخی کشورها در این خصوص ما معتقدیم اگر فرصتی پیش آید تا از تجربه دیگران استفاده کنیم خوب است و کشورهایی مثل چین، روسیه، آمریکا، فرانسه و آلمان در این زمینه تجارب زیادی دارند و فرصتی است تا از دانش فنی آن‌ها و نیز تکنولوژی‌های آن‌ها استفاده کنیم و انتقال تکنولوژی دهیم.

صالحی گفت: همکاری بین‌المللی در امر باز طراحی راکتور اراک اطمینان بیش‌تری را به ما می‌دهد و از طرفی روند کار را تسریع می‌بخشد.

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به تشکیل کارگروه بازطراحی راکتور اراک با حضور چین، ایران و آمریکا، ادامه داد: هسته اصلی این کارگروه را این سه کشور تشکیل می‌دهند اما کشورهای دیگر هم می‌توانند به آن بپیوندند. بناست در چارچوب این کارگروه هر وظیفه‌ای به عهده یک کشور باشد از جمله تامین تجهیزات، ساخت آزمایشگاه‌های جانبی،‌ طراحی و ... و این موارد در قرارداد تفصیلی با جزییات قید خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : رآکتور اراک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.