توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 139629
شناسایی تمامی نمادهای فراماسونری تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۴۱
رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفت: به زودی تمامی نمادهای فراماسونری در شهر تهران شناسایی و گزارش آن نیز در صحن شورا ارائه می‌شود.

سیدمحمد جواد شوشتری در گفتگو با مهر با اشاره به انتقاد نائب رئیس شورای شهر تهران در رابطه با تخریب بی دلیل میدان انقلاب به بهانه منقش بودن به نمادهای فراماسونری گفت: تخریب گنبد میدان انقلاب به استفاده از نماد ۶ پر مرتبط نبود و هنوز هم معتقدم طرح روی این گنبد دارای نقوش اسلیمی است.

وی ادامه داد: در جای جای حرم امام رضا (ع) و بسیاری از مساجد قدیمی ما نماد ۶ پر که نمادی قدیمی در معماری اسلامی است کار شده است و نمی توان گفت این ها نمادها فراماسونری است.

شوشتری با تاکید بر این که از ابتدا نیز اعلام شده بود نماد میدان انقلاب نمادی موقت است گفت: مادر طول این سه سال به دنبال طرحی مناسب برای اجرا در این میدان مهم پایتخت بودیم که این طرح به تصویب رسید و مقدمات اجرای آن فراهم شد.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می آمد این تخریب ها با افزایش انتقاد به نماد ۶ پر سرعت بیشتری گرفت گفت: تخریب ها بر اساس زمان بندی های پیش بینی شده انجام شد و برای اجرای نماد جدید نیاز به سبک سازی میدان داشتیم.

رئیس سازمان زیبا سازی شهر تهران با اشاره به هزینه اعلام شده توسط طراح گنبد سابق میدان انقلاب گفت: هزینه های اعلام شده مربوط به ساماندهی کل میدان انقلاب مانند کف سازی ها، فضای سبز و... است.

وی با اشاره به پژوهش دانشگاهی که در رابطه با شناسایی نمادهای فراماسونری در ساختمانهای پایتخت است گفت: نتایج این پژوهش به‌عنوان یک دستورالعمل به شهرداری‌های مناطق ابلاغ می شود تا در آینده اگر قرار است ساختمانی ساخته شود به این نماد ها نیز دقت کنند .

شوشتری افزود:این شناسایی هم در حال انجام است و در حال آگاه‌سازی شهرداران مناطق و مدیران شهرسازی هستیم. همچنین در کنار آن هم المان‌های اسلامی را معرفی می‌کنیم. امکان دارد یک نرده، سنگ حکاکی‌شده بر بالای یک ساختمان یا یک ورودی این‌گونه باشد. آنها المان‌های کوچک و موقتی هستند، مثل این گردنبندهایی که خیلی از جوانان به گردن دارند که برخی می‌دانند و برخی هم نمی‌دانند معنا و مفهوم‌شان چیست که قابل اصلاح است.

این مقام مسئول در شهرداری با بیان اینکه قرار است به‌زودی گزارش شناسایی نمادهای فراماسونری در سطح شهر در شورا ارائه شود گفت: این ساختمانها در مقایسه با تعداد کلی ساختمان‌ها در شهر زیاد نیستند. فقط می‌خواهیم بگوییم که کدام ساختمان در کدام نقطه شهر ساخته شده و در چه سالی از این نمادها استفاده کرده‌اند.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته