نظر منتشر شده
۱۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 36982
شکنجه شديد خبرنگار پرتاب‌کننده کفش به سمت بوش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۱۸
عدي الزيدي برادر منتظر الزيدي خبرنگار عراقي كه به علت پرتاب كفشهايش به سوي جرج بوش رئيس جمهور امريكا در بازداشت به سر مي برد روز گذشته در گفتگو با شبکه‌های خبری گفت؛ این خبرنگار عراقی بعد از بازداشت به شدت شكنجه شده است.به گزارش "الف"، عدي الزيدي كه در دادگاه جنايي عراق با برادرش ملاقات كرده است به شبكه تلويزيوني البغداديه كه منتظر الزيدي از كارمندان آن است گفت: من يك ساعت و نيم با برادرم ديدار كردم. او گفت، بلافاصله پس از پرتاب كفش به سمت بوش نيروهاي امنيتي شروع به كتك زدن من كردند.وي افزود، نیروهای امنیتی با ميله آهني مرا كتك زدند. يكي از آنها به شدت به صورتم لگد زد، به طوري كه يكي از دندانهايم شكست. بعد از آن نيروهاي امنيتي آنقدر مرا با لگد زدند كه بيهوش شدم.برادر منتظر الزيدي به نقل از وي افزود، ساعاتي پس از حادثه من به مكاني در منطقه سبز منتقل شدم. در آنجا نيروهاي امنيتي با كابل شروع به زدن من كردند و از اين صحنه ها تصوير گرفتند. آنها مي خواستند بدانند چه كسي به من گفته است به سوي بوش كفش پرتاب كنم و من گفتم مردم عراق از من چنين كاري را خواسته اند.برادر منتظر به نقل از وی افزود، آنها از جريان برق براي شكنجه كردن من استفاده كردند. آنها لباسهايم را از تنم در آوردند و به شيوه هاي مختلف مرا شكنجه كردند تا آنجا كه گفتم كاغذي به من بدهيد تا هرچه را كه شما مي خواهيد و نام هركس را كه شما مايليد بنويسم تا بگويم او مرا مامور پرتاب كفش كرده و به من پول داده است.الزيدي با اشاره به اين كه شكنجه در روز بعد هم ادامه يافت افزود، يكي از مسئولان عراقي به سراغ من آمد و گفت چرا اين كار را كردي؟ من گفتم: اگر نخست وزير عراق احساس مي كند به او اهانت شده است من حاضرم به صورت كتبي از او عذرخواهي كنم، من اين كار را بخاطر يتيمان و بيچارگان انجام دادم.عدي الزيدي گفت: پاها و دستها و صورت و پشت و بيني برادرش متورم بود و او هنگام حرف زدن دچار مشكل مي شد. همچنين گوشهاي او با آتش سيگار سوزانده شده بود. عدي الزيدي افزود برادرش همه جزئيات شكنجه شدنش را به مقامات قضايي اطلاع داده و قاضي دستور داده است عليه شكنجه كنندگان شكايت شود.همچنين منتظر الزيدي عليه خبرنگاري عراقي كه براي يك شبكه تلويزيوني کردزبان كار مي‌کرد و بعد از پرتاب كفش او را كتك زده است، شكايت كرد.عدي گفت: منتظر الزيدي گفته است اين كار را بخاطر شهدا و يتيمان كرده است.
 
مجيد
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۰:۴۱:۲۸
اجرش با خدا
بالاخره بد از قيام امام حسين (ع) در عراق بعد از قرنها يك مرد توي عراق پيدا شد كه كار بزرگ انجام بده (96708)
 
afshin
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۸:۵۴:۵۲
با این مقایسه ارزش کار این مرد رو بالا میبری یا ارزش کار اما حسین«علیه السلام» ....؟
مقبره برخی از ائمه ما در عراق است که احتمالا آنها هم بعد از امام حسین بوده اند و هم احتمالا مردان بزرگ... (96866)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۲۱:۳۲:۱۵
دوست عزیز این کار ( کفش اندازی ) فقط نشان ضعف و ناتوانی یک ملت در مقابل دشمن است و قابل مقایسه با قیام امام حسین (ع) نیست ! اگر دشمن تراشی نکنیم و به جای اینکه بهانه به دست دشمنان بدهیم تا آنها به راحتی بتوانند ما را در شورای امنیت محکوم کنند و به راحتی به کشور ما حمله کنند کمی به دنبال آرامش و پیشرفت باشیم به آنچنان قدرتی دست پیدا خواهیم کرد که اصلا اجازه ورود به دشمن نمی دهیم تا از سر ناتوانی دلمان را به پرتاب کفش به سمت آنها خوش کنیم ! اگر پیشرفت کنیم در آرامش (همانند چین) با اسلحه های پیشرفته به پیش باز آنها می رویم نا با لنگه کفش ! (96980)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۲۳:۲۱:۵۰
شما پرتاب لنگه کفش که نشان دهنده ناتوانی یک ملت در مقابل اشغال گر است را با قیام امام حسین(ع) مقایسه می کنی وای بر شما ! اگر ناتوان نبودن حالا با لنگه کفش به دشمن حمله نمی کردن با سلاح پیشرفته که تنها با دانش و پیشرفت حاصل میشود به او پاسخ می دادند.


این نظر حاوی توهین به کسی نیست پس ... ! (96993)
 
رضل
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۱:۰۰:۵۶
كسي حق ندارد نماينده بلند مرتبه كشور ديگر را در كشور خود مورد اهانت قرار دهد. اگر اينچنين باشد ممكن است هر كسي به خود حق مي دهد به خاطر پيشداوري خود نماينده كشور ديگر را مجازات كند. مراجع قضايي براي چنين كارهاي ايجاد شده است. (96713)
 
محمد صدرا
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۲:۲۷:۰۰
پس دانشجویان پیرو خط امام (ره) هم حق نداشتند سفارتخانه یک کشور خارجی را اشغال کنند!
برادر محترم! حرف شما با گفتمان ضد سلطه پذیری حضرت امام خمینی (ره) فاصله جدی دارد.
اگر بوش به انسان های دیگر احترام میگذاشت، احترام داشت، اما بدانید، ظالم نه تنها هیچ احترامی ندارد، بلکه دندان های او را هم باید در ملا عام خرد کرد...
رحمت خدا بر روح پر فتوح حضرت روح الله که روی مظلومین جهان را به ظالمیان باز کرد... (96729)
 
afshin
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۸:۵۷:۰۳
به نظر اکثریت کمی فکر کن ... (96868)
 
afshin
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۹:۲۵:۰۷
من شیعه هستم و مقلد. من حق ندارم کسی که حتی به پیامبر(ص) توهین کرده مجازات کنم. وقتی مرجع من دستور داد دندانهای سلمان رشدی را در ملا عام خرد خواهم کرد... البته شما ممکنست بتوانید خودتان به این نتیجه برسید که چه زمان و چه کار مناسب است.ولی قانون مقدس کشور ما اجازه نمیدهد به نمایندگان و سفرای کشور هلند در ایران که فیلم قران و فتنه را ساختند حتی نزدیک شویم چه برسد به اینکه ... یا بلژیک یا ...
هر موقع به خودتان حق دادید و به ما حق دادند از جلوی سفارت انگلستان رد شویم خبر دهید . من که جرات عمل ندارم ولی برای تماشا میایم
درود و رحمت بیکران بر روح پرفتوح حضرت روح الله «رحمه الله علیه» که قانونمداری و شیعه مولا بودن را آموخت. (96871)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۳:۱۱:۱۹
معلومه که حق نداشتند. 30 سال مملکت سر همین اقدام غلط بیچارگی می کشه. (96918)
 
محمد
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۱۴:۴۴
((ظالم حرمت ندارد)) (96747)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۲۱:۱۷:۲۱
دید نظرات مخالفین با غرض و مرض همراه است. ظالم حرمت دارد ؟ کمتر لجاجت کنید. (97231)
 
محمد
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۲۱:۱۵
متاسفم که الف نظر مخالف را مورد بی اغتنایی قرار میدهد. ایچنین الفی نمیشناختم. ولی من باز هم مینویسم : جرج بوش ظالم است و ظالمین حرمت و احترام ندارند.... (96750)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۴۸:۲۱
اگر شما توانستید حق یک میلیون عراقی کشته شده را در دادگاه‌های عراقی یا آمریکا یا لاهه یا هر جای دیگر از بوش و دولت آمریکا بگیرید، با شما موافق خواهیم بود.
اما هنگامی که سنگ را بسته‌اند و سگ را گشاده، چه می‌توان کرد؟ پرتاب کفش به سوی قاتل بیش از یک میلیون انسان بی‌گناه عراقی (و تعداد بسیاری افغانی و ...) نه تنها جایز، بلکه ضروری بود تا مردم سراسر دنیا بدانند که ملت عراق با دروغ‌های بوش مخالف است.

برنده نوبل ادبیات از «منتظر الزیدی» حمایت کرد
به نقل از پایگاه اینترنتی رادیو روبلده هاوانا، «ژوزه ساراماگو» نویسنده رمان پرفروش «کوری» که این روزها کتاب تازه‌ای به نام «سفر فیل» را راهی بازار کتاب اسپانیا کرده، در یک کنفرانس مطبوعاتی در «مادرید» از این اقدام «منتظر الزیدی» دفاع کرده است.
ساراماگو در همین باره گفت: «چه‌قدر خنده‌دار است که آدم به کنفرانسی مطبوعاتی در کشوری برود که خودش در نابود کردنش نقش داشته و با دو کفش مورد استقبال قرار بگیرد و به اندازه سگ نزول پیدا کند. بدترین ناسزا نزد مسلمانان همین بلایی است که سر بوش آمده است».
«ساراماگو» همچنین پیش از این نیز با ستایش «منتظر الزیدی» در وبلاگ خود او را خبرنگار شجاعی خوانده بود.
http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8710020651 (96758)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۷:۲۹:۰۴
عمو کجای کاری ؟ نماینده بلند مرتبه ؟ مراجع قضایی ؟ دنیا پر از عدل و داد شده و همه به وظیفه خود عمل میکنند . اگر دنیا ادم بود بوش را که جنایتکار جنگی است محاکمه کرده بودند. نکند حمله امریکا هم قانونی بوده . کشتار عراقیها هم قانونی است. چند میلون نفر را کشته و اواره کرده اند .کسی هم ککش نمی گزد انوقت شما ناراحتی چرا دو لنگه کفش پرتاب شد ؟ ملتهای جهان در مقابل اشغالگر مبارزه مسلحانه هم کیکنند چه رسد به پرتاب کفش که نمایانگر خشم عراقیها از یک عده جانی است . شک داری شکنجه اش کرده باشند؟شکنجه کردن قانونی است ؟حال صبر کنید وببینید اگر کسی را بجرم شکنجه این ادم محاکمه کردند انوقت دم از قانون و قانون مداری بزنید . (96793)
 
koorosh
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۰۵:۳۴:۴۲
Baradare aziz az key ta haala del shoam be haale mardomi sookhteh ke bish az yek million shahid va jaanbaz bar rooy daste ma gozashteh.Masouline radeh baalaye mamlekate ma dar zamani ke Saddam bar rooye kar bood az vey be onvane baradar va mellate Araghe ra doost o hamsaayeh yaad mikonand.haman baradari ke ba doost va hamsaye be jaan e mamlekate ma oftaad.Ey vaay bar ma ke inchonin mal abeye daste siasat madaaraneman hastim va chashme aghl ra be sooye haghayegh baaz negaah nadashtim.la-nat be jang o koshtar.laant bar aghazgarash ,laant bar haamianash va laanat ba faramoush konandegan be jahate manafe va soodi ke dr aan mibinand. (97033)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۱۱:۴۰:۵۹
دوست عزیز
برادرم در این جنگ یک دستش را از دست داد . جنازه متلاشی و کرم زده شوهر خواهرم را دیدم. بسیاری از دوستانم شهید شدند . ولی کینه ای از ملت عراق بدل ندارم . حساب ملتها از حکومتها جداست. ااتفاقا ملت عراق ملعبه دست امثال صدام و امریکا شد و جنگ براه افتاد . همواره همین است . کودک و زن و بسیاری از انسانها در یک کشور گناهی ندارند. ممکن است به دولتمردان انتقاداتی وارد باشد . ما کاری به عملکرد سیاسی یک عده نداریم . حسابمان با کس دیگر است. فراموشکار هم نشده ایم. کشتار مردم عراق درست نیست . نبایستی کینه توزی کرد. بوش جانی است. امریکا زورگو است. عراق تحت اشغال است و البته عراقی ها خود بایستی دست از این بی بخاری بردارند و حق اشغالگر را کف دستش بگذارند. دولتمرد عراقی هم نبایستی توافقنامه امنیتی را امضا میکرد که این امضا خیلی از ماهیت ها را رو کرد. همه اینها درست. مشکل عراق را خود عراقیها بایستی حل کنند . این هم درست. دولت عراق هم عملا به ایران حق ناشناسی کرد . نمونه اش شرکت در کنفرانس نیویورک . اینهم درست. ولی بحث من یکی دولتها نیست. بحث من مردم عادی است. لنگه کفش که سهل است پهن به سر بوش بزنند شایسته تر است . و البته من یکی از شرا یط داخل کشور و شعار عده ای مسئول نما نیز به هیچ وجه راضی نیستم. و البته ما بایستی در داخل کشور به حدی برسیم که اگر به دیگران انتقاد میکنیم واعظ بلامنازع نباشیم . همه اینها درست . ولی کشتار عراقی و اشغال عراق غلط . (97194)
 
سروش
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۷:۵۰:۳۰
دیگر نمی دانم در جواب این آقا/خانم چی بنویسم. خیلی وقاحت می خواهد به کشور دیگری حمله کنند، مردمش را بکشند، به خانواده ها و زنانشان بی احترامی کنند، مسلمانان را تحقیر کنند و بعد ...
و بعد یک به ظاهر مسلمان بیاید و از آنها دفاع هم بکند! خدایا خودت به فریاد حماقت و ذلت بعضی ها برس که کارشان به جایی رسیده که نه تنها ظلم را تایید می کنند و می پذیرند و در مقابلش سر فرود می آورند، بلکه آن را تایید هم می کنند!
یا الله که جرج بوش قاتل و فاسد و جانی هم شده مورد احترام!
نمی دانم برخی از ما اگر زمان امام حسین(ع) بودیم چه می گفتیم. شاید تایید می کردیم یزید را و محکوم می کردیم حرکت ضد مدنی(!) امام حسین(ع) را!
حالا که نظر ضد اسلامی این آقا/خانم را چاپ کردید، نظر بنده را هم چاپ کنید تا بفهمند همه مثل آنها ظلم پذیر و حق کش نیستند. (96796)
 
شیده
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۰:۵۸:۲۷
کدوم مراجع قانونی ؟ به تمام ستمدیده ها یکیشو معرفی کنین (96838)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۴:۳۴:۴۲
Kar Bozorge inshan, az lahaze siyasi baaad boood, valiii bish az nimi az mardome jahan ke siyasi nistand ba in harkat \" terror ba kafsh\" khoshhal shodand.
Bush ham eftekhar darad ke avalin raise jomhorii bood ke ba kafsh terror shood (96855)
 
محمد
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۷:۴۹:۳۱
حق با آقا رضل است ، منتظر الزيدي پيشداوري كرده ، از كجا معلوم آقاي بوش دستور حمله به عراق را داده ؟ از كجا معلوم اين حمله باعث كشتار صدها هزار عراقي يا معلول شدن بسياري از آنها ؟ يا يتيم شدن دهها هزار كودك ؟ يا بيوه شدن جمع كثيري زن ومرد عراقي شده باشد ؟ كي گفته بمب ها و موشك هاي آمريكايي عراق را به ويرانه اي بزرگ تبديل كرده ؟ كي شهادت داده گلوله شليك شده از تفنگهاي سربازان آمريكايي مردم با دفاع (نه بي دفاع ) عراقي را هدف گرفته ؟ كجا معلوم ابوغريب را آمريكائيها به فرمان بوش يا همكاران محترم او راه انداخته ؟ چه كسي تجاوز سربازان عراقي را به ناموس عراقيها ديده ؟ چه كسي ديده كه سربازان آمريكايي وارد منازل عراقيها شده اند و باعث رعب و وحشت زنان و بچه ها شده‌؟ كي گفته آمريكا ئيها به بهانه حذف نوكر قبليشان يعني صدام تكريتي به عراق حمله كردند و بعد آنجا لنگر انداختند و عراق را به اشغال خود درآوردند ؟ كي گفته گوانتانامو مال آمريكاست ؟ و... اصلا كي گفته سرباز آمريكايي از هزاران كيلومتر دورتر وازآنطرف اقيانوس اطلس به عراق حمله كرده اند ؟ اين بندگان صالح كجا به افغانستان حمله كردند ؟ و... واقعا آقاي منتظر الزيدي پيشداوري كرده و جدا با پرتاب كفش بسوي بنده صالحي مثل جناب آقاي جرج دبليو بوش جنايتي مرتكب شد كه روي ساير رؤساي جمهور آمريكا كه هيچ ، روي هيتلر ، چنگيز خان مغول ، استالين ، فراعنه ، نمرود و... را سفيد(وشايد سپيد) كرد. من به اين آزادگي وهمت بلند وسعه صدرجناب آقاي رضل غبطه ميخورم ، آفرين به اين بزرگواري! (96861)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۲:۲۷
در تجزیه تحلیل صحبت افراد بایستی از نظر شخصیتی انها را شناخت . من که نمی دانم
این اقا رضل در کدام فضا سیر میکند اصلا کیست. ولی اینرا میدانم که رییس خونریز یک حکومت اشغالگر که حتی برای قوانین بین المللی هم احترام قائل نیست شایسته احترام نمی باشد . درجایی که بی قانونی میشود و شرایطی هم برای اخقاق حق نیست حرف اق رضل حرفهای پا منقلی است. هرجا که دم قانون و اصول بزند و اجرا نکند ان قانون بدرد خودشان میخورد از جمله بعضی جاها در همین مملکت خودمان . حال ممکن است بگویید که اگر بی قانونی کردند شما هم بایستی بی قانونی کنید ؟ جواب این است که تا بی قانونی چه باشد . اگر خون و ناموس شما را مباح کنند و کشور شما اشغال شود انوقت حتی پرتاب دو لنگه کفش به عنوان اعتراض را بی قانونی بدانید نمی دانم چگونه میشود قیاس کرد . برای همین میگویم این حرفهای نامبرده فاقد واقع بینی است. (97130)
 
montazar
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۱:۲۹:۵۴
شهید منتظر الزیدی (96718)
 
سرکانی
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۱:۳۵:۳۹
خداوند به این بردر مجاهد توان تحمل عطا فرماید کار بزرگی انجام داده است . (96719)
 
ياشار
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۲:۱۱:۳۵
با همه تفاسير و حرف و حديث هاي موافق و مخالف عملکرد خبرنگار عراقي در پرتاب کفش بسمت بوش و نخست وزير عراق سه نکته کاملا مشهود است و آن اينکه :
1- پرتاب کفش در جلسه رسمي کنفرانس مطبوعاتي روساي دو دولت ، با وجود هدف بودن بوش ولي در حضور مالکي نخست وزير عراق به نوعي بي احترامي به شخص اول عراق و بمنزله پرتاب لنگه کفش به سمت مردم عراق ميباشد.
2- از آن مهمتر بايد به خاطر داشته باشيم که شجاعت و شهامت انجام چنين عملي ( پرتاب لنگه کفش ) را همان کسي به خبرنگار عراقي اعطا نموده که لنگه کفش بسمتش نشانه رفته بود !
3- قضاوت در باره عمل خبرنگار عراقي وقتي کامل تر ميشود که بدانيم ، بلا فاصله پس از اين ماجرا ، رئيس وکلاي صدام براي دفاع از عملکرد خبرنگار مذکور در دادگاه اعلام آمادگي نمود ! (96722)
 
علي
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۲:۱۵:۱۷
حق ملت عراق و همه ي ملت هاي منطقه است كه خشم خود را از مصايبي كه بنا حق برآ ْن ها رفته است با شديد ترين شيوه نشان دهند. اجساد قطعه قطعه ي زنان و كودكان بي گناه تصاويري هستند كه تا ابد بر پيشاني نه تنها آدمكشان كه همه ي بشريت داغ ننگيني را حك كرده است. منتهي مسيله اين است كه در مقابل چنين فاجعه ي بزرگ اين نوع عكس العمل ها مي تواند ارزش هاي مقاومت هاي جانانه ي يك ملت را سبك جلوه دهد. ايي حركت مي توانست عواقب يك حركت استشهادي را داشته باشد ولي آيا ان اثر را هم داشت؟ (96723)
 
مهران
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۲:۱۵:۲۰
بايد بدتر كتكش مي زدند. كسي كه آبروي هرچي مسلمون و عراقي برده بايدم كتك بخوره. نوش جونش. (96724)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۶:۴۶
انشالله عین همان بلایی که سر ملت عراق امد سر مهران خان هم بیاید انوقت ببینم باز هم میگوید کتک نوش جان . مهران جان اگر این اتفاق برایت افتاد و اعتراض کردی و کتک خوردی پیشاپیش و از همین الان میگویم نوش جانت . (97132)
 
sabran
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۲:۳۳:۲۳
سلام
اجر تو با خدای متعال
لازم بود که بوش بداند اینجا سرزمینی نیست که مردم جنایتهای او را فراموش کنند
بوش باید به جرم قتل عام مردم عراق و مسلمانان به محاکمه کشیده شود (96730)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۲۱:۲۳:۵۷
خدا چند گروه را براه راست هدایت کند. یکی از این گروهها لجبازان و دیگری وطن فروشان و اجنبی پرستان است. چرا بوش برای جنایاتش به محاکمه کشیده شود ؟ زنده باد بوش این منجی عالم بشریت و زنده باد پیروانش . جریان کامنت های منفی به این مقاله بسیار مشکوک است. (97232)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۲:۴۶:۲۳
ما که نفهمیدیم توهین کردن هنر هست یا نه؟ بابا ما پیرو مکتبی هستیم که حضرت مسلم حاضر نشد از پشت به ابن زیاد حمله کنه ؟ آخه توهین توهینه اونم اگر از طرف یک خبرنگار باشه .سلاح خبرنگاه قلمه نه کفش (96732)
 
محمد
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۷:۵۲:۴۴
كفشش از هزارن قلم تاثير گذار تر بود (96862)
 
موحد
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۲:۴۷:۲۵
کارش خوب بود ولی حرکتش نه! (96734)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۳:۳۰:۴۳
از تعداد مخالف و موافقان نظرات میتوان به نظر اکثریت در مورد این ماجرای مسخره پی برد. (96736)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۱۹:۵۹:۵۰
نظر موافق و مخالف به هزار دلیل میتواند جهت سازی شده توسط یک گروه اندک باشد .
نظر سی چهل نفر را ملاک درستی و نادرستی قرار نده . سندیت ندارد (97133)
 
dd
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۳:۴۷:۰۶
من هم موافق اين رفتار بطور عام نيستم
اما وقتي جنايتها در دنيا زياد ميشود و هيچ مرجعي هم نميتواند دادخواهي نمايد اين حرکت واقعا ارزشمند بود چرا که حمايتهاي بعدي از آن نشان دهنده واقعيتهاي دنيا در زمينه مخالفت با رويه بوش و شايد امريکا بوده است
به نظر من کلا رويه خوبي نيست ولي در اين مورد يک اقدام سنجيده و پسنديده بود که اتفاقا نشان داد در معادلات دنيا گاهي واقعا نميتوان به عدالت بشريت اميدوار بود و اين روشها شايد تا حدي بتواند نشانگر واقعيات باشد
من از اين فرد تشکر فراوان خود را ابراز ميکنم (96739)
 
ف ح
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۳:۵۰:۵۰
شما که میگویی نماینده بلند مرتبه کشور دیکر را نمی توان مورد اهانت قرار داد آیا شکنجه دادن حق است (96740)
 
اسماعيل
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۳:۵۱:۴۴
با سلام
اين كار منتظر الزيدي ابراهيمي بود
مگر نه اينست كه آمريكا شيطان بزرگ است و بايد با سنگ رانده شود؟ (96742)
 
حسام الدين
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۱۳:۱۳
سلاح يك خبرنگار قلم وي است نه لنگه كفش!

به نظر من كار اين خبرنگار تنها باعث خدشه دار شدن وجهه خبرنگاران مسلمان شده است. مطمئناً اگر ايشان با زبان منطق انتقادات خود را مطرح مي‌كردند بسيار موثرتر بود.
اين نوع برخورد صدا و سيماي ايران تنها مصرف داخلي دارد، چرا كه در ساير كشورها فضا و تفكر ايجاد شده اينگونه نيست. (96745)
 
سینا
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۱۵:۱۱
اگه این جوری باشه که هر کسی بتواند نماینده کشوری دیگر را با لنگه کفش با برداشت خودش مورد هدف قرار دهد که سنگ رو سنگ بند نمی شود مگر همه یک ملت از رییس جمهور خودشان رضایت دارند؟ ایا باید با کفش با او برخورد کنند چه رسد به نماینده یک کشور خارجی. به هر حال که بوش خوب یا بد باشد از نظر ما، ایشان نماینده کشور آمریکاست و توهین به او توهین به مردم امریکاست. (96748)
 
1
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۴۱:۵۳
دموکراسی از نوع آمریکایی (96754)
 
2
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۴۲:۲۵
حقوق بشر از نوع آمریکایی (96755)
 
سليماني
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۴۶:۳۵
كار بسيار زشتي انجام داد كار زيدي با آموزه هاي اسلام مغايرت دارد وبوش مهمان مردم عراق بود (96756)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۲۱:۲۷:۳۱
اقای سلیمانی و یا هر اسم دیگری که دارید حرف شما بسیار غیر منطقی است . شاید هم برنامه چیز دیگری است. از بوش دفاع میکنی؟ (97234)
 
محمد
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۴:۵۵:۵۰
شاید از دید بعضی ها کار درستی باشه اما به نظر من کارایی مثل این باعث میشه که جهان سومی ها رو انسانهای وحشی و دور از ادب بدونن هر چند که بی ادب واقعی اونایی هستن که ظلم کردن رو روا میدونن. (96760)
 
نيلي
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۳۱:۴۴
بسمه تعالي
فرض كنيم اين يك نفر با فرهنگ پائين بود كه كفش پرتاب كرد، آيا آنهاكه مي گويند كه آزادي بيان وجود دارد و به توهين كنندگان به مقدسات ما كمك مي كنند، حق دارند او را تا سرحد مرگ كتك بزنند. آيا يك كشور حق دارد از 12000 كيلومتر دورتر بيايد و بر مبناي يك دورغ كشوري مسلمان را اشغال نمايد و هر جناتي خواست انجام دهد. بعد تحمل يك جفت كفش راكه آن هم به هدف اصابت نكرده است را نداشته باشد؟ (96766)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۳۹:۲۸
کارش درست نبود . مالکي يک انقلابي ومسلمان است و شرايط کشورش را بهتر تشخيص ميدهد (96771)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۶:۰۴:۴۳
عوام فريبي و ابتذال ديگر بس است. بيخود و بيجهت يك كار بچگانه را بزرگ نكنيد. با تبليغاتي كه رسانه هاي غربي راه انداخته اند متاسفانه كار خبرنگار عراقي بنفع بوش و آمريكا تمام شده است . (96777)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۶:۰۸:۱۲
اگر معتقد به آزادي بيان هستيد لطفا تمامي اظهار نظر ها را منعكس كنيد تا حقايق بيداري مردم روشن شود. (96778)
 
شهاب
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۶:۱۱:۳۵
ماجرای پرتاب لنگه کفش به سوی بوش در رسانه‌های ایران خیلی مورد توجه قرار گرفته است. اینکه بسیاری از مردم عراق و صلح‌طلبان دنیا از سیاست‌های آقای بوش ناراضی هستند قابل انکار نیست. اعتراض به سیاستمداران هم در همه جای دنیا مرسوم است. در جاهائی که آزادی بیشتری هست، اعتراض‌ها رسمی‌تر و علنی‌تر و در جاهائی که اختناق بیشتری هست اعتراض‌ها زیرزمینی و سرکوب شده و غیرخبری است. اما بی‌شک این کار، به جای آنکه بتواند عمق ناراحتی مردم عراق و دنیا را از رفتار آتش‌افروزانه و جنگ‌خواهانه بوش در طور زمامداریش نشان دهد، باعث شد که اصل آن سیاست‌ها تحت تاثیر یک لنگه کفش که افکار عمومی دنیا آن را نشانه ی اعتراض نمی دانند وفقط آن را بی‌ادبی و کاری احساساتی ساده تلقی می‌کنند، قرار بگیرد. پرتاب لنگه کفش که خبر مهم دنیا شد، بدی سیاست جنگ افروزانه‌ی بوش را به حدی نازل کرد که هم بوش بتواند ادعا کند که مردم زیر دیکتاتوری صدام اینقدر آزاد شده‌اند و هم خیلی از عراقی‌ها که با سیاست بوش مخالف بودند آن‌را اهانتی به فرهنگ خودشان تلقی کنند و هم نقد سیاست‌ جنگ‌افروزانه بشرسوز بوش در آخرین روزهای مدیریتش تحت‌الشعاع این کار قرار گیرد.خوشحالی بعضی مسئولان و بعضی خطبا و بعضی رسانه‌های ایرانی از این ماجرا خیلی بی معنا است. پرتاب کفش نه کار سخت و پیچیده ی نظامی است ونه نشانه ی اعتراض عمیق و عمومی است. احساساتی بودن در درون افراد عادی شاید قابل پذیرش باشد ولی در میان کسانیکه دیدگاه و نظر آنان در دنیا پژواک دارد می تواند فاجعه بار باشد. (96780)
 
علی
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۶:۳۰:۴۲
این خبرنگار زمان صدام حسین کجا بود؟
چرا در آن زمان کسی جرات نداشت به سمت عکس صدام هم کفش پرتاب کند.
ایا این خبرنگار در زمان صدام حسین در روزنامه ای کار می کرد؟و ایا اصلا روزنامه ای وجود داشت؟ (96782)
 
خبیری شیراز
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۶:۳۷:۴۶
هدف ازاین اقدام برادرشجاعمان آقای منتظرالزیدی شکستن ابهت آقای بوش بعنوان نمادوسنبل اشتباهات سیاست های قلدرمابانه وخشن دولت آمریکابود بوش دردوران تصدی خود آمریکایی ها را دربرابرافکارعمومی مردم دنیا سرافکنده وشرمسار نمود بسیاری از تصمیم گیری های او از دفاع دولتمردانش نیز برخوردار نبود برایند عملکرد او درمدت مسئولیتش کاهش اقتدارویکه تازی آمریکا ودریک کلام انزوای آمریکادرعرصه بین الملل میتوان دانست.
بنحوی که کاهش نقش آمریکایی ها درتصمیم سازی های کلان منطقه ای ومحلی براحتی قابل لمس ونخ نماست.
موضع گیری های منطقی دولتمردان ایران در30 سال گذشته نقش مهمی درارتقاع شناخت وآگاهی عمومی مردمی دردو حوزه داخلی وبرون مرزی(بین المللی) ایفا نموده است
تاجایی که امروزه مردم ایران رابا شاخص های چون :صلح طلب ـ شجاع ـ مصصمم دربرخورداری ازحقوق بدیهی واولیه خود ـ متعادل ـ مقتدرـ منطقی ـ صبورـ متفکرودارای نقش موثر درحوزه های علمی اقتصادی سیاسی ورزشی دنیاو...می شناسند
واین آنجایی شگفت انگیز وشادی آفرین است که بسیاری ازمسیرهایی را که مردم مابه رهبری امام خمینی پیموده اند امروزه بعنوان روش های فراگیر وکاربردی دست یابی به استقلال وعزت وسربلندی در جای جای کشورهای تحت سلطه یا ضعیف نگه داشته شده توسط مردم درحال ره گیری وپیگیری است (96783)
 
خبیری شیراز
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۱:۱۴
آقای منتظرالزیدی نماینده افکارعمومی مردم دنیاست(لطفاٌ این جمله را به متن قبلی اضافه نمایید) (96785)
 
موسوي
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۶:۵۴
يك سئوال :
اگر كسي به رئيس جمهور ما چنين توهيني مي كرد قضيه چطور مي شد؟
كار خوبي كرده بود؟
كار بدي كرده بود؟
همانطور كه اظهار نظرها و همينطور موافقين و مخالفين نظرات بالا نشان مي دهد اكثر ما با اين حركت مخالف هستيم اما نمي دونم چرا رسانه هاي ديداري و شنيداري ما چنين ذوق مرگ شده اند ؟ انگار هيچ ارتباط درستي بين نظر مردم و نظر رسانه ها وجود ندارد و مردم بسيار متفاوت از رسانه ها و بعضا مخالف نظر آنها مي انديشند .
چه مملكت گل و بلبلي! (96788)
 
محمد
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۰۴:۱۲:۳۸
کی گفته نظر کاربران اینترنت نظر افکار عمومی ایرانه. تو انتخابات ریاست جمهوری هرچه نظرسنجی بود نشان از پیروزی آقای هاشمی بود اما نتیجه چی شد؟ راستی نکنه منظور تو اینه که همان کاربران اینترنتی ایران که در آمار گوگل در صدر جستجو برای واژه \"س-ک-س\" قرار گرفتند نماینده افکار عمومی مردم ایرانند؟! دقت کنید منظور من همه کاربران نیست ولی به هرحال متوسط کاربران اینترنت در ایران قرابتی با افکار عمومی مردم ایران ندارند و بیشتر تحت تاثیر قسمت فاسد فضای وب هستند. خوب معلومه نظرشون هم در مجموع مخالف با کار این خبرنگار و هر اقدام نمادین یا غیرنمادین ظلم ستیزانه است(صرف نظر از تعداد اندکی که با دلایل ارزشی این کار را رد کرده اند). اون کسایی که نگران آبروی مسلمان، ایرانی، جهان سومی و غیره هستند باید بگند منظورشون آبرو پیش چه تیپ افرادیه؟ مثلا پیش مو بلوندها و چشم آبی ها؟! (هرچند اونا هم نظرشون در مجموع مخالف کار این خبرنگار نبوده) یا افکار عمومی مردم کل دنیا؟! باید دید عزت و بزرگی رو چی میدونند... اگه نتیجه این نظرسنجی ها غیر این بود باید به ارزشمند بودن کار خبرنگار عراقی شک کرد. من الان دو سال انگلیس تحصیل می کنم و اکثرا بی بی سی نیوز را هنگام کار با اینترنت مشاهده می کنم. در اینجا هم کار این خبرنگار در افکار عمومی انعکاس مثبتی داشته طوری که شبکه بی بی سی هم در تمام گزارشهای تحلیلی خودش نتونسته این واقعیتو پنهان کنه (علیرغم سیاست کلی حاکم بر بی بی سی). (97032)
 
اشكان
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۷:۴۲:۴۱
اقايا خانم 96713ما بوش را سگ ميناميم نه يك مقام بلندمرتبه،ايا يك سگ ارزش احترام دارد؟ (96795)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۲۱:۲۹:۳۵
سگ چرا ولی بوش نه . (97235)
 
راشین
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۸:۱۱:۳۴
حقشه آخه این چه کاری بود که کرد بعد تو دنیای غرب میگن این هم معرفت یک مسلمان عرب که از مهمان پذیرایی می کند . (96800)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۸:۲۱:۱۰
به به ! آزادي از نوع آمريكايي ! آمريكا مي گويد آزادي را براي مردم عراق به ارمغان آورده است ! شاه سلطان حسين هايي كه دلشان براي آمريكا مي تپيد اين آزادي ها را ببينند ! (96801)
 
ازیتا
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۸:۴۰:۲۰
خدا به دادش برسد وامام حسین شفاعتش کند (96803)
 
مهدي
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۸:۴۳:۰۷
نماينده بلند مرتبه كشور ديگر!
از كي تا به حال اشغالگر نماينده رسمي و بلند مرتبه شده؟
خواهشا جو گير نشويد. (96805)
 
تقی شکاری
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۸:۴۸:۲۹
اجرت با امام حسین (96806)
 
محمود کردان افغانی نزاد
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۹:۰۱:۰۷
چنانچه شکنجه حقیقت داشته باشد اینکار توسط دولت شیعه دوست جمهوری اسلامی انجام گرفته ! (96807)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۹:۱۰:۱۷
رای مخالفین و موافقین به این خبر مشخص است که نظر اکثریت کابران شما در مورد این خبر چیست (96808)
 
علی رادفر
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۹:۴۲:۰۴
ميدانم منتشر نميکنيد ام ميگويم خودتان بخوانيد.اول اينکه منبع اين خبر کجاست چرا هيچ رسانه غير ايرانی و غير اصولگرا چنين ادعايی نکرده و چه شد ناگهان حقوق بشر برای ما مهم شد خدارا شکر که ايشان تنها خبر نگاريست که شکنجه شده در اين سوی دنيا. امريکاييها بلافاصله گفتند که شکايتی ندارند و زيدی در اختيار نيروهای امنيتی عراق است. اتهام او هم توهين به نخست وزير و مهمان خارجی اوست. اگرکسی فراموش کرده به ياد بياورم نخست وزير و نيروهای امنيتی عراق شيعه هستند. برادر زيدی که از او نقل قول شده روز بعد از حادثه گفت ما ايران و امريکا را دو روی يک سکه ميدانيم و از هر دو متنفريم. اين هم بد نيست بدانيم که اگراين اقدام در غرب اتفاق مي افتاد ايشان بازداشت بازجويی و محاکمه ميشد اما هرگز شکنجه نميشد. خوب آنجا غرب است و اينجا شرق. در اکثر کشورهای خاورميانه شکنجه رخ ميدهد و عراق استثنا نيست. تازه بيچاره مسوولان عراقی مثيبتی دارند که بقيه ما نداريم، جنگجويان مسلح مخالف دولت مرکزی که مردم بی دفاع را هم ميکشند، جنگجويان سنی شيعه ميکشند و شيعه ها هم سني، آخه صرف شيعه بودن معصوميت نمی آورد..اقدام اين خبرنگار صرفا توهين نبود چنان پرتاب کرد که اگر به سر کسی ميخورد خطر جانی داشت. ببينيد برای نخست وزير عراق چقدر خجالت بار بود چرا که عراق امنيت را خودش در دست ميگيرد ام نميتواند مهمان خود را امن نگه دارد.حالا يک سوال ، پارسال پوتين به ايران آمد و من از اين آدم دولتش متنفرم.سودجو ،مستبد، استعمارگر است. کشورش بخشی از ايران ما را سالها پيش جدا کرده و حالا خزر را ميخواهد. از سود جويی های اتمی اش هم که آگاهيم. اگر من به او کفش ميزدم با من چه ميکردند؟ تجليل؟ خوب پس کی مياد دوباره! يا در عراق خوب مگر ايران کم دشمن داره؟ بعيد نيست يکی از همين مخالفان به رييس جمهور ما چيزی پرت کنه؟ آن وقت ما از امنيتی های دولت عراق چه انتظاری داريم؟ چرا چنين حرکت زشتی را ارزش ميناميم؟ چرا به ارزش هامون توهين ميکنيم؟ صرف شيعه بودن دليل نميشه کارش را با حماسه سالار آزادگان مقايسه کنيم؟ چرا زيدئ را قهرمان ميکنيم؟ اما آنچه مـثالی از هزاران حماسه است که بايد ميديديم و نديديم. مارگارت دختری متولد ايرلند و تبعه بريتانيا بود که در دانشکده پزشکی با دکتر حسن يک پزشک شيعه عراقی آشنا شد و بعد از پايان درس ازدواج کرد. شد مارگرت حسن و رفت به عراق. چهل سال بعد نامه ای از طريق پزشکان بدون مرز به سازمان ملل نوشت و خواستار جلوگيری از حمله به عراق شد.وقتی همسر وفرزندانش از عراق رفتند اون موندو گفت من عاشق عراقم نميتونم وقتی به من نيازداره فرار کنم. وقتی القاعده گروگان گرفتش سفارت بريتانيا گفت مارگرت در اعتراض به جنگ ترک مليت کرده و بريتانيايی نيست. ما بارها از او خواستيم از عراق خارج شه ولی قبول نکرد.مارگرت حسن عراقيست و ما مسووليتی نداريم. القائده مارگرت و در مقابل دوربين سر بريد وفيمش را به الجزيره فرستاد. آخرين درخواست دکتر حسن قبل از اعدام ارسال چند قلم داروی ناياب برای بيمارستانش بود. شجاعت هزاران راه داره که چرتاب کفش جزش ني. موافقين؟ (96812)
 
محمد
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۱۹:۴۲:۰۷
چه بوی تعفنی می دید ای مدعیان پلید دموکراسی و چقدر کریه المنظرید وقتی نقاب از چهره های گرگ صفت تون بر میدارید. و عجب طرفداران بی شرفی دارید که این کار رو وظیفه دستگاه قضایی عراق می دونن ولی توی مملکت خودمون شکنجه قاتل و جنایتکار و خیانت کننده به ناموس مردم رو هم روا نمی دانند و یادشون می ره اون همه آدم بی چاره ای که این خوک بی شرف - جرج بوش - به خاک و خون کشید هم آدم بودند و دستگاه قضایی عراق با این مردک پست هیچ کاری نکرد. خدا لعنتتون کنه که دموکراسی تون دست دستگاه استبدادی فرعون رو اط پست بسته! (96813)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۲۱:۳۳:۴۹
اق محمد ایوالله . حرف دل ما را زدید . ولی ناراحت نباشید . زیاد روی مخالفین بکار الزیدی که در این سایت کامنت داده اند حساب نکنید . نظر اکثریت ملت با این چیزها معلوم نمی شود . ثانیا کل ملت هم مخالف باشند بازهم مهم نیست. اصل کار مهم است. البته ایکاش مبارزه اینها در عراق جامع بود انوقت اجنبی باقی نمی ماند (97236)
 
رضا
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۲۰:۲۵:۴۷
زمانی که عراقی ها ایرانی ها را با اره برقی شکنجه می کردند شماها کجا بودین .اگر زمان صدام بود که خودش وخانوادش و به هم شهید می کردن .شاید همون وسط دارش می زدن ! (96815)
 
محمدرضا
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۳:۲۶:۱۶
زمانی که عراقی ها ایرانی ها رو اره می کردند ما داشتیم پرچم آمریکای پلید رو به آتیش می کشیدیم و فریاد می زدیم که چرا کسی جلوی آمریکا رو نمی گیره که به این صدام قاتل اسلحه نده. اما شما کجا بودید؟ نکنه نشسته بودید توی حلقه فکری تون داشتید به دموکراتیزاسیون مملکت فکر می کردید؟ (96851)
 
ایران
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۲۰:۴۶:۳۶
باز پرچم آمریکا را به آتش کشیدید ! شما و هم فکران عزیزتان چطور است که کل مردم آمریکا را به یک چشم نگاه می کنید و پرچم ملتی را به آتش می کشید . آخه عزیز من اگر اون کشور وادیسون هایش نبودن که شما داشتین با شمع کتاب می خوندین و دیگه کسی کامپیوتری درست نکرده بود که شما اینجا راجب پرت کردن کفش بحث کنید! شما آن زمان که پرچم به آتش می کشیدید در فکر رسیدن به سفارت بودین نه ! در مورد اسلحه گفتید این را بدانید که اروپاییها و آمریکاها مجانی چیزی به کسی نمی دهند شما کمک های میلیاردی کویت وعربستان را به صدام برای خرید این اسلحه ها فراموش کردید گویا !

(امیدوارم چاپ شود ) (96973)
 
محمدي
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۲۱:۵۹:۵۰
فرض كنيد رئيس جمهور يك كشور ديگر در هنگام مصاحبه و يا كنفراس خبري همراه با رئيس جمهور ايران ، مورد اهانت يك خبرنگار ايراني قرار ميگرفت. آنوقت بنظر شما چه برخوردي با آن ميشد؟ موضوع عجيب ديگر بيانيه وزارت ارشاد جمهوري اسلامي ايران در اين خصوص است. وزارت ارشاد نسبت به وضعیت «منتظر الزیدی» خبرنگار عراقی که لنگه کفش خود را به سمت جرج بوش پرتاب کرده بود ابراز نگرانی کرده و خواستار تشکیل «كمیته دفاع از خبرنگار دربند عراقی» شده است.مسئولان وزارت ارشاد از كلیه سازمان‌ها، انجمن‌ها و تشكل‌های داخلی و خارجی خواسته است حساسیت و نگرانی خود را درباره خبرنگار عراقی ابراز دارند و از هرگونه تلاش برای رهایی وی دریغ نورزند. وزارت ارشاد ایران همچنین درباره «شرایط جسمانی و سلامتی» خبرنگار عراقی و «برخورد ضد بشری اشغالگران آمریكایی با منتظر الزیدی» ابراز نگرانی کرده و پیشنهاد کرده است کمیته‌ای تحت عنوان «كمیته دفاع از خبرنگار دربند عراقی» تشکیل شود. متاسفانه همواره چنين دلسوزيهايي فقط براي افراد غير ايراني است. چرا وزارت ارشاد يا ساير وزارتخانه هاي جمهوري اسلامي تا كنون از وضعيت پنج ديپلمات ايراني كه از سال گذشته در بغداد بازداشت شده اند ابراز نگراني نكرده اند و خواستار تشكيل كميته دفاع از ديپلماتهاي در بند نشده اند؟ آيا پرتاب لنگه كفش به رئيس جمهور يك كشور خارجي در حضور رئيس جمهور عراق توهين نيست و امنيت ملي را به خطر نمي اندازد ؟ تا كنون چند خبرنگار يا روزنامه نگار ايراني بخاطر نوشتن مقاله به زندان افتاده اند؟ چرا وزارت ارشاد براي آنها بيانيه صادر نمي كند؟
(اميدوارم چاپ شود) (96820)
 
hossein hajiagha
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۹:۴۴:۰۷
move to canada if you not happy to live in Iran and I back in Iran change your passport with me
پیشنهاد می کنم هر کی نظر می دهد شجاعت داشته باشد مشخصات بدهد تا مشخص شود از روی شکم سیری نبوده اگر مثل من کاریکاتوریست گل اقا در ویکتوریا کانادا ساعت 6 صبح فتی بیرون برای کارگری ساختمان در سرمای شدیدی که تا مغز استخوان ادم می دود و خبری که یک زن بی خانمان کانادائی در زیر کارتون با روشن کردن یک شمع زنده زنده در اتش می سوزد و نخست وزیر کانادا 30 میلیون دلار در دو سال خرج حفاظت خود و خانواده اش می کند روزی که به ایران برگردم ان روز بهشت من است و قدر شناس خواهم بود (96875)
 
amin
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۰۲:۰۰:۳۲
? shoma fek kardi harki razi nist bayad az keshvar bere (97165)
 
Hossein
۱۳۸۷-۱۰-۰۲ ۲۲:۰۸:۴۵
Salam
in nazarat mokhalef ba in khabar negar tavasot jasosan America va ayadi Israeal ersal mishavad shoma char anra montasher mikonid (96821)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۰:۰۲:۴۶
motasefam in khabar negar ghablan barha bar alayhe iran gozaresh tahie karde va gofte iran dar iraq dekhalat mikone bad in duste ma ishun ro ba emam hosein moghayese mikone vaghean ma be koja darim mirim nabayad ba tahajor be masael negah kard kare in fard eshtebah bud va faghat amadegie jesmanie bush ro neshune mardome donya dad hamin va garna in sudi baraye mardome iraq nadasht (96830)
 
علیرضا
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۰:۲۷:۵۱
من به سهم خود با این کا ر یک خبرنگار که اساس این شغل بی طرفی است حرمت دولت و کشور عراق را زیر سوال برد. اگر کسی این کار را با ریئس جمهور یا نمایندگان ایران درجای
دیگر انجام دهد آیا انجام این کار تقبیح نمیشود؟ (96833)
 
محمدرضا
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۳:۲۰:۴۵
عزیز من! اگه یک آدمی مثل بوش جنایت کار بود و دستش به خون مردم شرق و غرب آغشته بود، باید مجازات بشه! هیج فرقی هم نمی کنه که رییس جمهور باشه یا یک جانی سابقه دار. اما آیا رییس جمهور ایران و نمایندگان مجلسش چنین جنایاتی کرده اند؟ اگر بکنند هم باید چنین کرد. بحث این کشور و اون کشور هم نیست. ترور حسنعلی منصور که یک صاحب منصب ایرانی بود دقیقا خرف من رو تایید می کنه و بی حرمتی هایی که مردم بعد از فرار شاه به اون می کردند و مجسمه اش رو پایین کشیدند هم به همین دلیله. بحث ظالم هست نه ملیت. (96850)
 
بیننده
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۰:۳۸:۱۶
خداییش یه کسی میامد کشورمون رو اشغال می کرد و هزاران نفر از ما را می کشت و بعد هم میامد که از افتخاراتش در ایران بگوید ، ما این کار رو نمی کردیم.
توجه داشته باشیم که یک بار این اتفاق در ایران افتاده و اون فاجعه 16 آذر 1332 هست.
اگر این اتفاق برای شخص دیگری می افتاد من هم ناراحت می شدم ، ولی برای شخص آدم کشی مثل بوش (به نظر من) حقش بود.
این کفش ها نشانه عصبانیت 18 میلیون عراقی بود و این یعنی خود مردم سالاری (96834)
 
شیده
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۰:۵۶:۵۰
اقای رضل میشه بفرمائین تاحالا کدوم مرجع قانونی جلوی بوشو گرفته؟یه جائی رو معرفی کنین بلکه ملت ایرانم بتونن شکایاتشونو بابت جنایات امریکائیها وتهدیدات مکررشون به عرض اونجا برسونن کاملا مشخصه مرجع قانونی موفق شدن !1همین که جلوی وحشیگریهای اسرائیلو گرفتن خیلی موفق بودن با این حرفها فقط خودمونو گول میزنیم (96837)
 
مسعود بازرگان
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۱:۰۱:۰۹
دستت منتظر الزیدی درد نکند خدا خیرش بده ، تو دل همه را شاد کردی انشاء الله هر چه زودتر آزاد بشی و کفش بعدی را بزنی تو سر دشمنان اسلام (96839)
 
hossein hajiagha
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۹:۴۶:۲۴
we should pride about him and I have ideas name of the street in Iran after him to respect to this man, (96878)
 
hossein hajiagha
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۹:۴۸:۵۲
پیشنهاد می کنم نام یک خیابان به این مرد غیور و مایه افتخار همه ما نام گذاری شود .درود بر تو مرد عرب با غیرت . که وطن فروشی نکردی . (96879)
 
علی
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۰۱:۴۰:۱۴
چرا رویت کم نمی شود ...با اینکه همه دارند با تو مخالفت می کنند؟
نشستی اونجا از پیرزن کارتن خواب قصه تعریف می کنی .بیا اینجا 1000 تاشو نشونت بدم (97026)
 
حسام الدين
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۰:۳۳:۱۵
دوست عزيز! دشمنان واقعي اسلام كساني هستند كه با افكار و اعمال افراطي خود، وجهه مسلمانان را خراب كرده‌اند.

صدور اسلام تنها با پيشرفت كشورهاي مسلمان امكان‌پذير است. (96885)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۱:۳۳:۴۵
agha midanid ke in adam komunist bood wa hast, wa nirohaye shiaian ishan ra gereogan gerefte boodand

agar khabar minewisid rast begooiid.

chera in ghadr dorogh goyyid
--- (96746)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۲:۰۲:۳۲
اقدام شجاعانه ای بود که بلافاصله مردم سرتاسر دنیا آنرا دیدنند. خدا ثواب جلیل به این بزرگوار و خانواده وی که رنج دوری وی را احساس می کنند , عنایت فرماید.

ولی این موضوع هیچ از ضعف ما کم نمی کند. آیا آگر حرف حقی بهر شکل موجود عدا شود , حتی اگر به زیان ما و مسئولان ما باشد , آنرا در دید مردم ایران ( دنیا پیش کش) قرار می دهیم یا مخفی نگه می داریم و وقتی اینور و آنور چیزی منعکس کردن ساعت ها مطلب برای توجیهش و فرسنگ ها کاغذ در جهت خراب کردن فرد به خورد مردم می دهیم.
می گوئید نه , بروید اتهام آقایان کرباسچی و شهرام جزایری را با حکم نهایی قیاس کنید , خواهید فهمید مملکت در دست کیست. (96787)
 
شناس
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۶:۳۹:۰۷
از دوستان خواهش ميکنم يه نظري به آرا موافق و مخالف بندازند! اونوقت معلوم ميشه که نظرات عموم خوانندگان در مورد بي احترامي - با احترامي به رييس جمهور يک کشور (حالا هر چي دوست دارين اسمشو بذارين آدمکش اشغالگر...) چيه!
چرا سعي ميکنيم هميشه بدون تعقل کردن و تحت تاثير اطرافيان يه چيزهايي رو به زبون بياريم که هرگز معني واقعيش رو نميدونيم و نخواهيم دونست!
در حال حاضر همه کشور ها سعي ميکنن از آب کره بگيرن! مردم بسيار با شعور و نازنين کشور اسلامي ما هم دارن کره خالصشونو مفت به اين و اون ميدن.

اميدوارم قبل از نوشتن و حرف زدن کمي تعقل کنيم و کمي هم تاريخ بخونيم. (96858)
 
علی
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۷:۴۰:۳۴
امیدی هست در جهان منفعل وبی خاصیت عرب غیر از سید حسن نصرالله واعضای حزب الله مردان دیگری هم باشند (96860)
 
شقایق
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۸:۱۰:۱۹
حرکت آن خبرنگار بنظر یک حرکت غیرمنتظره و احساسی بود ناشی از یک نفرت شدید؛ قضاوت کردن درباره چنین حرکاتی (یعنی حرکات ناشی از فوران یک احساس خاص) که روزانه از آدمهای معمولی شاهدیم کار سختی است. درگیری آدمها بر سر مسائلی بسیار کوچک متأسفانه یک امر عادی شده است.حتی خود ما! ببینید که برای اظهار نظر درباره درستی و نادرستی کار کسی دیگر چطور با الفاظمان با هم میجنگیم و تاب تحمل یک نظر مخالف را هم نداریم چه رسد به دشمنی.
اما اینکه این کار آن شخص نشانه نوع احساس ملت عراق نسبت به وضعیت نابسامانشان است را باید از خود عراقیها پرسید . من همینقدر میدانم که اوضاع شهرهای عراق از هر لحاظ اسفبار است اما این اوضاع ریشه های زیادی دارد از جمله تروریست هایی که بین مردمند اما دشمن جانشان ؛ دستهای پنهان زیادی تروریسم را در عراق تقویت میکند و مانع برقراری امنیت برای این مردم رنجدیده میشود. تروریستها اکثرا طرفداران سابق صدامند و توسط وهابیون در خارج مرزها آموزش میبینند و برای رضای خدا (بزعمشان) خلق خدا را میکشند. سؤال من اینست که این دشمنان امریکا (که در صداوسیما تحسین میشوند) آیا دشمن صدام و تروریستها هم هستند یا نه؟
آیا تعریف و تمجید از هر اظهار دشمنی با سیاستهای جنایتکارانه امریکا , رواست ؟
سؤالی هم از آن دوستانی دارم که این حرکت را بی ادبی از طرف مسلمانان یا شرقیها و امثال آن میدانند : اگر شما با دشمنی بسیار قدرتمندتر از خود طرف باشید که با وجود کینه شدید از او توان هرگونه مقابله جوانمردانه با او را نداشته باشید چه میکنید؟
اگر در این موقعیت بتوانید تنها با انداختن آب دهان بر روی او نفرتتان را نشان دهید از اینکار خودداری میکنید و میگویید نه ! این بی ادبی است؟
اما با اجازه میخواهم یک سؤال تاریخی هم از مسئولان مملکتی خودمان بپرسم :
عبدالله نوری به چه اتهامی محاکمه شد؟ وبه چه جرمی محکوم به زندان؟! (96863)
 
داریوش-ب
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۸:۵۶:۱۹
دموکراسی بها دارد و بهایش ممکن است حتی خون باشد انصافا این آقا اگر در زمان صدام مستبد این کار را انجام میداد(البته در صورت اجازه حضورش در همچو مکانی) تمام ایل و تبارش سربه نیست میشد ضمنا در دوره انتقالی دموکراسی این مسایل طبیعی است مهم اینست این دوره طی شود که در عراق درحال گذار است (96867)
 
دینا
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۹:۰۹:۵۶
مهمترین نکته ای که در عمل این خبرنگار نهفته بود داغ دل مردم عراق در این مدت بود که چه زجرها کشیدند و جه زنان و دختران و مادرانی که از سوی سربازان آمریکائی بی حرمتی ها را دیدند ولی ایکاش لنگه کفش به صوی رئیس جمهور عراق تشانه میرفت ..... (96869)
 
مسعود
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۰۹:۳۹:۴۷
مي بينم بعضي ها از بوش به عنوان مهمان عراقي ها نام مي برند !؟
اين آقايان اگر اندكي تفكر بفرمايند ملاحظه خواهند كرد كه بوش مهمان ملت عراق نيست بلكه يك حيوان اشغالگر جنايتكار است و بس.
از اين منظر اقدام خبرنگار شجاع عراقي كه با كمترين امكان در اختيار خود انجام داد ، در واقع به مثابه فريادي است كه از حلقوق مظلومان جهان بر عليه ستمكاران حيوان صفت بر ميآيد و لذا مورد تاييد هر انسان ستم ديده آزاده متفكر هست و خواهد بود . از ديده اسلام نيز اين عمل مقبول و بلكه موكد است :
لا يحب الله الجهر من القول الا من ظلم. (96872)
 
مرد غارنشین
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۰:۰۳:۲۲
مردم ایران که هشت سال جوانانشون به دست عراقی ها کشته شده اند باید کفش به کی پرتاب کنن؟
عراقی ها که الان عزیز شده اند گویا! (96882)
 
مرتضی
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۰:۴۲:۳۱
دوست دارم بدانم که اگر برادر و پدر کاربران محترمی که با این کار مخالف هستند توسط آمریکایی ها کشته می شد و یا با خواهر و مادرشان همان کاری می شد که در زندانهای عراق با خواهران و مادران عراقی ها شده باز هم با کار منتظر الزیدی مخالف می شدند یا نه.
از سایت الف عاجزانه تقاضا دارم این نظر را درج کنند (96887)
 
رضا نصر
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۰:۵۲:۴۲
با سلام

اساسا معتقدم چيزی را كه برای خود نمی پسندی برای ديگران نخواهيد.....

چنانچه پو تين ميهمان آقای احمدی نژاد بود وخبرنگاری همين عمل را انجام ميداد

چه نظری داشتيد؟ توجه داشته باشيد ممكن است بعضی امور باعث خوشحالی

ما شود ولی باور كنيد در طولاني مدت بهتر است هر كس رسالت خود را انجام دهد

و رسالت خبرنگار قلم و.....است (96890)
 
ساسان
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۱:۰۲:۰۱
من به عنوان یک ایرانی از کار این به اصطلاح خبرنگار واقعاً متأسفم . آیا پاسخ آزادی این است؟ آیا پاسخ رها یی از شر یکی از مخوف ترین دیکتاتوری ها این است؟ مگر او خبر نگار نبود و خبر نگار مگر نه اینکه باید اهل قلم و اندیشه باشد و نه دمپایی و لنگه کفش ؟ آیا این توهین به جامعه خبر نگاری نبود؟ خبر نگارانی که به امید گسترش آگاهی ، آزادی و عدالت در خطرناک ترین مناطق دنیا جانشان را از دست می دهند و در طرف دیگر خبرنگاری در منطقه سبز بر سر کسی کفش فرود می آورد که او را هموطنانش و تمام مردم دنیا را از شر مخوف ترین دستگاه دیکتاتوری منطقه نجات داد. آیا برای خندیدن دنیا به ما راه دیگری وجود نداشت؟ خندیدن به اینکه اگر خبر نگاری در این کشور لنگه کفش پرت می کند پس مردم عادی آن به هنگام عصبانیت چه چیز پرت خواهند کرد؟ متأسفم (96894)
 
سعید و مهران
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۱:۱۰:۳۱
وقتی فهمیدم این کار بدون سناریو انجام شده است خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم
در تمام دنیا وقتی یک فرد مهم برای جمعی سخنرانی میکند موافقان و مخالفان برای آن سناریو پردازی میکنند
در بعضی سناریوها وقتی یک فرد مهم به دانشگاهی میرود از قبل نیروهای موافق یا نیروهای مخالف حاضر میشوند یا در کنفرانس های مهم افرادی برای بر هم زدن جلسه یا خارج کردن جلسه از عرف ،استخدام و برای آنارشی گری در برنامه فرستاده میشوند
یادم هست وقتی دو جوان آنارشیست صهیونست با یک سناریوی قبلی وارد سازمان ملل شدند و شروع به شعار دادن کردند
دنیای سیاست دنیای یتیم و پیچیده ای است که برای هر حرکتی برنامه ریزی میکند و برای استفاده از هر فرصتی آماده میشود و تقریبا در تمام دنیا از همه ابزارها استفاده میکند
حتی وقتی میخواهد در کشوری قدرت جابجا شود از قبل مهره ها چیده میشود و جاهایی که باید روغن کاری شود میشود و شرایط محیا میشود و برای هر حالتی نیز آماده میشوند تا بر مبنای هر تغییری بیشترین سود بدست بیاید
بازی نقطه و خط را به یاد دارید که در برابر هر خطی از حریف ،شما هم خطی میکشید ولی بعضی اوقات باید خانه هایی را از دست بدهید همیشه طوری برنامه ریزی میکنید تا حریف محدودتر شده و جاهایی را که شما تعیین میکنید علامتگذاری کند و حتی از اشتباهات حریف بیشترین سود را میبرید
-----------
اما این خبرنگار مرا به فکر فرو برد چون عادت نداشتم این طور فکر کنم
کسی به خاطر فشاری که به مردمش وارد میآید دست به حرکتی خود جوش و بدون برنامه بزند واقعا جالب بود ولی متاسفانه عرف بین الملل و روابط سیاسی و متمدن حاکم بر جهان چنین کارهایی را قبول ندارد و متاسفانه ممکن است حرکت او مورد سوءاستفاده سیاسی شدید هم قرار بگیرد و باید شرایط نفع و زیان این کار بررسی شود
هم اکنون نیز رسانه های جهان در حال شوخی با این حرکت هستند و کم کم آن را برای مردم عادی میکنند و نتایج منفی از این کار گرفته و حرکتی شخصی و آنارشی بررسی میکنند
----------
متاسفانه یا خوشبختانه حرکتهای خود جوش نیز قابل برنامه ریزی هستند و باید برای ایجاد یا مهار آنها آمادگی داشت (96896)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۳:۰۴:۰۲
من نمی دونم این عراقی های آزادیخواهو ظلم ستیز و شجاع زمان صدام کجا بودن ... شاید اون زمان پا برهنه از خونه بیرون می رفتنن یا شجاعت خودشونو تو
پستوی خونشون جا می ذاشتن .

============================================

چرا اون زمان که صدام به خرمشهر حمله کردظلم ستیزی عراقیهای عزیز شکوفا نشد یا وقتی صدام با بمب های شیمیایی خودش جنایت ها میکرد عدالت خواهی عراقیها گل نکرد .

============================================

حالا می گم چطوره مجسمه فردوسی رو بکشیم پایین یک مجسمه از لنگه کفش ایشون بذاریم جاش ؟ (96917)
 
رضا
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۳:۱۷:۳۳
اگراين فرد دردوران صدام هم چنين كاري كرده بود ودرمقابل القاعده هم كاري كرده بود ودرمقابل ديگر ظالمين كه در عراق صدها جنايت كرده اند قدمي برداشته بود بنده شجاعت اورا تحسين و نوع عمل اورا تقبيح . اما مي دانم واطمينان دارم اواز جمله مرداني است كه مردانگي اش را فقط در خانه خود ودر مقابل زن وبچه خود نشان مي دهد مثل خيلي از ما مردم . وقتي سگي مثل صدام هست موشيم ووقتي ازادي دادند و اين ازادي برايمان خطري نداشت مي شويم شير ، جنگ عراق را فراموش نكرده ايد پشت جبهه چقدر شير داشتيم اما توي جبهه فقط بچه هاي معصوم وتعدادي انگشت شمار مرد واقعي بود كه مي فهميد مردن چيست وبا ان وجود به جبهه مي امد اين خبرنگار چرا براي يتيمان عراق در مقابل شكنجه مقاومت نكرد وتسليم شد بايد جانش را مي گذاشت وتسليم نمي شد واز كرده خود اظهار ندامت نمي كرد مگر انكه واقعا نادم باشد يادم مي آيد اقاي خاتمي در دوران رياست جمهوري وقتي كه يك از اعضا كابينه اش تهديد به زندان شد فرمودند ما با هم آمده ايم با هم مي رويم ؛ يعني تهديد كردند كه اگر قرار است كسي از اطرافيان را زندان كنند اصلاح صلبان با هم استعفا مي دهند ان بيچاره زندان شد كساني ديكر هم زنداني شدند وايشان هم با بقيه ياران سر كارخود ماندند وهيچ جائي نرفتند -- گر مرد رهي ميان خون بايد رفت نه اينكه هر جا چراغ سبزه بري وهرجا قرمز شد ترمز رابكشي به اين مي گويند فرصت طلبي واين برادر ديني ماهم يك فرصت طلب است مثل شمر ونه يك ازاده مثل حر (96920)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۳:۳۵:۵۷
من ميدانم كامنتهاي تند مرا مرتبا درج نمي كنيد چون از عرف مرسومتان خارج است
ولي خود ميدانيد تفسير ديگري نميتواند اينگونه رويدادها را تبيين كند.
واقعييتها وحقايق از منظر افراد متفاوت است.
ديدگاههاي مرفهين بيدرد نبايد با ارزشمداري وآرمانخواهي به چالش و تقابل كشيده
شود.چون اين ديدگاه درچارچوب منافع سوداگرانه خود اعم از مال وثروت وپست ومقام اسيراست و بخوبي از اهداف اربابان مستكبر و كارگذاران آنها نظير بوش وماقبلي ها ومابعديها آگاه است.ازنظر آنها بوش واسال آن هركاري انجام دهند
صحيح است وحتما صحيح است.
هركه نقش خويش را بيند درآب برزگر باران وگازر آفتاب (96924)
 
سپهر
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۴:۴۹:۰۳
ما نباید زحمات آقای بوش رو برای مبارزه با تروریست نادیده بگیریم.
زحماتی که درسته پیامدش جنگ بود اما شما ببینید دیگه خبری از بن لادن و صدام حسین نیست
این کار خبرنگار فقط صحه گذاشت به کار آقای بوش که حمله آمریکا به عراق کار صحیحی بود. (96935)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۲۱:۴۱:۲۸
اول فکر کردم جوک نوشتی ولی مثل اینکه جدی نوشتی (97237)
 
وطن پرست
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۶:۳۲:۰۶
آنهایی که موافق کار خبرنگار عراقی هستند بدانند همین عراقی ها هشت سال با ما جنگیدند جوانهای مارا شهید کردند رهبر عزیز \" ره \" مارا دق مرگ دادند (جام زهر که یادتان نرفته ) لطفا\" دست ازین طرفداریتان بردارید . اگر بوش به عراق دستور حمله نمی دادند الان معلوم نبد صدام ئوباره به کدام کشور حمله کرده بود و حالا اینچنین قضاوت نمیکردند

آنهایی هم که مخالفند منطقی فکر میکنند . (96944)
 
بی طرف
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۱۹:۲۰:۵۳
من نظری در خصوص کار این آقای خبرنگار ندارم ، کاری هم به این ندارم که از این به بعد حفاظت اطلاعات کشور خودمون از این به بعد با خبرنگارانی که می خواهند جهت تهیه خبر در جلسات مشترک مقامات عالی در کشورمان حضور پیدا کنند چه خواهد کرد . (منظور در خصوص کفشهایشان هست ) هر چند می دانم در کشور عزیزمان هیچ خبرنگاری جرات چنین کاری را ندارد . عمرا\"
اما چیزی که خیلی برایم جالب است نحوه نگارش اکثر موافقین عمل آقای الزیدی است که چقدر کلمات زشت و دور از شان یک مسلمان در کلماتشان به کار می برند . خدا می داند که اگر اینها در زمان پیغمبر (ص) بودند وقتی ایشان مکه را فتح کردند چه بر سر ابوسفیانها می آوردند . و یا با ابن ملجم چکار می کردند . و یا چه بر سر خانواده آن کافری می کردند که تف روی حضرت علی (ع) پرت کرد . به نظر این افراد با کسی که بر روی سر پیغمبر خاکستر می ریخت چه باید می آمد . من بعضی وقتها در دین اسلام شک می کنم با خودم می گم نکنه اینهایی که تعریف می کنن همش داستان یا افسانه است. (96963)
 
یوسف
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۲۰:۳۰:۵۶
باید نشون بدن از چه فرهنگ بالایی برخوردار هستند
دموکراسی ورعایت حقوق بشر هم تو این خبر موج میزنه
حالا حین برن مجسمه آزادی بسازند (96972)
 
صدیقه
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۲۱:۲۳:۰۳
تو ایران اگه کسی این کار رو بکنه می شه اقدام علیه امنیت ملی و سه سوته --- (96946)
 
حميد
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۲۱:۲۳:۱۸
كار الزيدي بر خلاف اصول و مباني د يني بوده و كار زشتي انجام داده (96978)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۳ ۲۳:۰۰:۳۸
سلام

سمت راست نوشته ها قابل خواندن نيست (96989)
 
حبیب
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۰۴:۰۰:۴۵
من می خوام بپرسم این اقای خبر نگار در زمان صدام حتی تصور این رو هم می کرد که لنگه کفش به صدام که نه، به یک مسئول درجه دهم صدام پرت کنه؟ هرگز. حتما خودش و تمام خانواده اش رو می سوزوندن. تعدشم شکنجه رو عراقی ها کردن. خودشون از پس خودشون بر میان! همین که بوش ازش شکایتی نکرده نشونه چیه؟ شاید هم دموکراسی همینه که به طرف هرکس خواستی لنگه کفش پرت کنی حتی اگه جرج بوش باشه. (97031)
 
سيد علي
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۱۱:۵۴:۴۹
برادر حدود دوالي سه سانتيمتر از لبه سمت راست كل اين ستون پيدا نيست لطف كنيد اگر اشكال از سايت شماست رفع شود تامطالب به طور كامل خوانده شود ضمننا بنده كاري را تائيد مي كنم كه دوست دارم ديگران با من همان بكنند (97061)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۴ ۲۳:۵۹:۲۳
وزیر خارجه صدام هم زیر سیگاری به صورت وزیر خارجه کویت پرتاب کرد نطرتان راجب ان چیست؟ پرتاب اشیا بجای منطق چندان انطرفها عجیب نیست اما البته اگر بیان منطق ممکن باشد (97155)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۰۰:۰۱:۰۰
الزیدی یک انسان است او نتوانسته زور رو تحمل کنه اون یک قهرمانه برای نشان دادن صدای مظلومینی که در اطرافش بود این کارو کرده اون یک حسین فهمیده است این کار شجاعت میخواست قهرمان بودن او برای همه آشکار است امیدوارم خدا نجاتش بده واقعا جالب است یعنی فقط یک نفر در عراق اعترضشو نشان داده با این همه جنایاتی که اونجا اتفاق افتاده ؟
ادعای امریکا بی اساس است چه کاری برای عراقی ها انجام داده اگر صدام را از بین برده نفتشونو غارت کرده دیگه با مردم بی پناه چی کا داشته؟
اما ما مسلمانان میدونیم قدرت خدا برترین قدرته ما نظاره گر وضییعت این جنایتکاران خواهیم بود
خدایا ظهورش را نزدیک کن که به این جنایت ها پایان بده حس انسانی ماست که طاغت مشاهده این ظلم ها را نداره ولی دلاوران میتونن اعتراضشونو نشان بدهند مثل الزیدی! (97156)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۰۰:۱۱:۴۵
اینها که این عمل را تایید می کنند مشابه کسانی هستند که به سفارتهای تحت الحفاضه دولت ایران در تهران حمله میکنند / حتی در عقب افتاده ترین ملتها و سست ترین حکومتها این اخبار نادر است اما در ایران برای هر اعتراضی این عمل تکرار می شود نمیدانم اسم ان چیست شجاعت یا درایت یا اسلام ناب (97157)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۰۰:۲۴:۵۸
خیلی ادم بوده جونشرو تو کفشاش گذاشته میشه گفت که برتری داره به خیلی آدما که فقط حرفشو میزنن (97158)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۱۳:۵۲:۴۳
ين خبرنگار از حزب بعث است و به حمايت از صدام اين كار رو كرده
سزاوار هر شكنجه اي است (97205)
 
محمدامين
۱۳۸۷-۱۰-۰۵ ۱۶:۲۲:۰۷
اين بنده ي خدا با اين كار زيبا و قشنگش ثابت كرد كه بوش نجس در زير پاي ما قرار دارد چرا كه با انداختن كفش ارزش بي وجود بوش را براي مردم جهان مشخص كرد.
خدا ان شاالله يار و ياور اين مرد غيور باشد. (97216)
 
۱۳۸۷-۱۰-۰۶ ۱۵:۴۷:۴۵
موقعی که ایران اسرای عراقی رو آزاد میکرد به اونا هدیه داد تا با دست پر برن خونه هاشون ولی من به عنوان یک اسیر ایرانی موقعی که آزاد شدم همین زنان بی گناه عراقی تف توی صورتم می انداختند.ایرانیها بدانید که هیچ کس در جهان دوست ما نیست جز خودمان (97277)
 
somebody
۱۳۸۷-۱۰-۱۲ ۱۷:۰۴:۴۶
این مرد نشان داد که یه مسمان واقعی است وبه جهان نیز نشان داد که اسلام یعنی چه و آنها نباید مسلمانان را دست کم بگیرند و لحظه در آرامش باشند (98090)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.