توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429221
رییس سازمان سینمایی: سینمای ایران از خط قرمز عبور نمی کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۴
رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه موظفم از سینماگران دفاع کنم، گفت: سینمای ایران از خط قرمز عبور نکرده و همواره در چارچوب خطوط نظام حرکت می‌کند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الله ایوبی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، در جمع خبرنگاران درباره توقیف آثار سینمایی توسط قوه قضاییه و تلاش سازمان سینمایی برای رفع این مشکل افزود: به عنوان مدیر سینما همواره حامی سینماگران هستم و موظفم از اهالی سینما دفاع کنم تا نگذاریم اهالی آن متضرر شوند.

** قوه قضاییه همدلی و همراهی کرد

وی با بیان اینکه هر چند این کارها تقریباً تمام وقت و انرژی ما را می‌گیرد اما پشیمان نیستیم، ادامه داد: خوشبختانه قوه قضاییه در این زمینه با ما همدلی و همراهی بسیاری کرده و تا سینمای ایران در این زمینه دچار ضرر نشود و این فضای آرام سینما به هم نخورد.

ایوبی ادامه داد: همچنین ما با شورای عالی تهیه‌کنندگان جلساتی داشتیم و آنها نیز برای رفع این مشکل تمام تلاش خود را انجام داده‌اند.

** سینمایی ایران از خط قرمر عبور نمی کند

رئیس سازمان سینمایی تاکید کرد: به هر حال ممنوعیت پخش تیزر در شبکه‌های ماهواره‌ای، قانون کشور است و ما نیز در جمهوری اسلامی ایران کار می‌کنیم و باید به قانون احترام بگذاریم.

وی در ارتباط با این نکته که سایر محصولات فرهنگی و غیرفرهنگی دیگر در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند،‌ گفت:‌ قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی بدانند که بخش‌های مختلفی مانند صنعت و تجارت و دیگر بخش‌های فرهنگی و هنری متأسفانه از این خط قرمز رد می‌شوند، اما سینمای ایران از خط قرمز عبور نکرده و در چارچوب خطوط نظام حرکت می‌کنند.

** قوه قضاییه گزینشی عمل نمی کند

ایوبی درباره اینکه پخش تیزر یک فیلم دیگر در ماهواره و اینکه آیا قوه قضاییه گزینشی عمل کرده یا نه،‌ توضیح داد:‌ هفته گذشته نیز نامه توقیف فیلم سینمایی «آس و پاس» از سوی قوه قضاییه به ما ارسال شد، در حقیقت چهارشنبه هفته گذشته این نامه برای ما آمد و این نشان می‌دهد که قوه قضاییه گزینشی عمل نمی‌کند.

رئیس سازمان سینمایی افزود: البته نامه «مشکل گیتی» دو روز زودتر آمد، چون تصور قاضی این بود که زمان اکران فیلم «آس و پاس» تمام شده است.

** موسوی سالها در حوزه مدیریتی وزارت ارشاد سابقه دارد

وی درباره انتخاب سیدصادق موسوی به عنوان مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: انتخاب آقای موسوی در دو کمیته طرح مسئله شد، هیأت امنا جلسه چالش ‌برانگیزی را داشتند و موسوی هم برنامه خود را توضیح داد. هیأت امنا افرادی هستند که به اختیار خود تصمیم گرفتند، آنها سوابق وی را دیدند در نتیجه تصمیم‌های لازم را گرفتند.

وی افزود:‌ موسوی حدود 20 سال است در حوزه مدیریتی در ارشاد تجربه‌های مختلفی داشته و حامی این است که اهالی سینما متضرر نشوند.

رییس سازمان سینمایی روز شنبه 4 دی ماه در حکمی سید صادق موسوی را به عنوان مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و جانشین فرید فرخنده کیش منصوب کرد.

** پیشرفت های سینما برای وزیر ارشاد جالب بود

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سازمان سینمایی نیز گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته(سه شنبه) از سازمان سینمایی بازدید کرد و پیشرفت سینمای ایران برای آقای صالحی امیری جالب بود. همچنین قرار شد گزارشی پژوهشی از سهم ایران در اقتصاد فرهنگ و هنر کشور و چشم‌اندازی از آینده برای سال 1400 آماده کنیم.
 
کلمات کلیدی : سینما + سینمای ایران + حوزه هنری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.