نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489225
داخل خودرو «حریم خصوصی» است یا نیست؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۸
همشهری نوشت: اظهارات سخنگوی نیروی انتظامی درباره اینکه «اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار می‌گیرند ازجمله وسایل نقلیه مشمول حریم خصوصی نیستند» واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی به‌دنبال داشت.

 سردار منتظرالمهدي ‌در توضيح اينكه داخل خودرو حريم خصوصي نيست، به تبصره ماده ۵ از قانون حمايت از آمرين به معروف و ناهيان از منكر مصوب سال۹۴ نيز استناد و اعلام كرد كه بر همين اساس است كه رعايت حجاب از سوي سرنشينان خودرو يك هنجار قانوني است و بايد رعايت شود.

در همين حال خبرگزاري ايسنا، نظر 4نفر از مراجع تقليد در اين رابطه را منتشر كرد.

آيت‌الله مكارم شيرازي و آيت‌الله نوري همداني، داخل خودرو را جزو حريم شخصي دانستند كه كسي حق ندارد به آن تجاوز كند؛ با اين حال بر رعايت «جهات شرعي مانند حجاب و امثال آن در داخل اتومبيل» تأكيد دارند.مرحوم آيت‌الله موسوي اردبيلي نيز آن را منوط به قانونگذار كرده است. آيت‌الله شبيري زنجاني نيز خودرو را مانند ملك شخصي دانسته كه تفتيش از آن با اجازه حاكم شرع بلامانع است.
 
کلمات کلیدی : خودرو +حریم خصوصی+پلیس+داخل خودرو حریم خصوصی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۷:۱۱:۲۰
است (4459115) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۷:۴۷:۴۴
بهتر نیست بجای گفتن اینجا حریم خصوصی نیست و ... دقیقا به مردم بگید کجا حریم خصوصیشون محسوب میشه؟؟؟؟؟؟؟ (4459139) (alef-11)
 
teoman
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۹:۴۹:۴۰
سوالی از اهل فن دارم دریاره حریم ؟
اگر ما مشاهده کردیم داخل یک ماشین یکی را به زور خفت کرده اند - همین خفت کرده اند - نقطه سر خط
آیا ما حق دخالت داریم ؟ آیا می توان به حریم خصوصی ورود کرد ؟ یا فقط می توان از ان با گوشی فیلم گرفت ؟ (4459340) (alef-11)
 
امين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۲:۳۳:۰۴
مي تواني بعنوان يك فرد عادي وارد حريم بشوي جهت نجات آن فرد خفت شده ولي اگر شكايتي از شما بشود بايد قطعا پاسخگو باشي ، اما در مورد فيلمبرداري بايد بگم عكس و فيلمبرداري از فرد و يا افراد بدون اذن و اجازه جرم تلقي مي شود و مستجب مجازات مي باشد ... (4459603) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۵:۰۳
تو جرم مشهود و غیر مشهود فرق داره (4459633) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۷:۲۶
تربیت خانوادگی خیلی خوب است. یادش به خیر وقتی ما بچه بودیم سوار ماشین که می شدیم پدرمان از ما می خواست که هیچ وقت توی ماشین مردم را نگاه نکنیم چون حریم خصوصی مردم است. (4459371) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۱:۴۶:۲۷
اين سوال خوبي نبود
سوال خوب اينه كه خانواده ها براي اين كه شاد باشند ، آزاد باشند و حريم ها رو رعايت كنند چه كار كنند ؟ (4459516) (alef-11)
 
حسين
Sweden
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۳:۴۵:۴۹
معلومه كه نيست مكه بارك و خيابون عمومي نيست ماشين هم استثنا نيست! (4459715) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.