توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 289821
بروجردی:عدم تائید برجام در کنگره مشکل آمریکا است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۰
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه قدرت هسته‌ای ایران تثبیت شده است، گفت: دولت به جمع‌بندی برای ارائه برجام به مجلس نرسیده است.

به گزارش فارس، علاءالدین بروجردی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ارتباط با تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما بررسی برجام را در مجلس آغاز کار کرد‌ه‌ایم و پنج جلسه را در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ارتباط با این موضوع داشته‌ایم.

وی افزود: امروز مجلس شورای اسلامی نیز ۱۵ عضو کمیسیون ویژه برجام را مشخص کرد تا علاوه بر بررسی برجام در کمیسیون امنیت ملی این موضوع در کمیسیون ویژه نیز بررسی شود و همچنین در ارتباط با تصویب مجلس دو نظریه وجود دارد که برخی اعتقاد بر تصویب آن در مجلس دارند و برخی نیز آن را نیازمند تصویب در مجلس نمی‌دانند.

بروجردی بیان کرد: نظر اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب برجام در مجلس است و در زمانی که به مرحله نهایی رسید باید به صورت مصوبه قانونی در بیاید و نقطه نظرات مجلس به شورای امنیت ملی ارائه شود.

*دولت به جمع‌بندی برای ارائه برجام در مجلس نرسیده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در ارتباط با برجام باید دولت لایحه خود را به مجلس ارائه کند و ساختار قانونی در کشور ما نیز همین است و البته در دولت چنین جمع‌بندی وجود ندارد.

وی ادامه داد: به نظر من برجام دارای نقاط ضعف و قدرتی است و در ۱۰ سال گذشته که با سه کشور غربی برای موضوع هسته‌ای مذاکره می‌کردیم موضع ما از روی ضعف بود اما امروز موضع ما از روی قوت است زیرا بر ابعاد مختلف این دانش مسلط هستیم و بر همین اساس رهبری بحث نرمش قهرمانانه را مطرح کردند و در واقع امروز ما در مرحله تثبیت قدرت هسته‌ای خود قرار داریم و از بین رفتن این مهم ظلم تاریخی به ملت ایران است.

*با کشورهای اروپایی نیروگاه خواهیم ساخت

بروجردی عنوان داشت: تحریم‌هایی نیز برخلاف قوانین بین‌المللی علیه ملت ایران اعمال‌ شده که این تحریم‌ها باید برداشته شود و زمان لازم را نیز برای برداشتن گام‌های بلند در عرصه صلح‌آمیز هسته‌ای داریم و در مقطع توافق نهایی می‌توانیم در شرایطی باشیم که با کشورهای اروپایی نیروگاه هسته‌ای بسازیم، همان‌گونه که امروز با چین و روسیه برای احداث نیروگاه هسته‌ای توافق کردیم و قطعاً پایه‌های این دانش در کشور ما بر مبنای این توافق قوی‌تر خواهد شد.

*عدم تائید برجام در کنگره مشکل آمریکا است

وی در مورد تصویب برجام در کنگره آمریکا نیز گفت: در کنگره آمریکا نیز به نظر من بعد از وتوی اوباما نمایندگان کنگره نتوانند دو سوم آراء را کسب کنند و اگر این اتفاق بیفتد مشکل هر هفت کشور نیست بلکه این مشکل کشور آمریکا است.

وی در ارتباط با حاشیه شهر مشهد و مسائل امنیت آن نیز اظهار کرد: این موضوع با حضور وزیر کشور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح‌ شده و حتماً باید این مشکل برطرف شود، چراکه در شان پایتخت معنوی ایران نیست که ما شاهد ناهنجاری‌های اجتماعی در حاشیه شهر مشهد باشیم و امیدوارم بتوانیم این مشکل حل را کنیم.

*مجلس سهم خود را در مشهد ۲۰۱۷ ادا می‌کند


بروجردی در ارتباط با مشهد ۲۰۱۷ نیز عنوان کرد: در مجلس تعدادی از نمایندگان خادم حضرت رضا(ع) هستند و فکر نمی‌کنم هیچ نماینده‌ای وجود داشته باشد که قلبش برای مشهد نتپد و بر همین اساس مجلس سهم خود را در این اتفاق انجام می‌دهد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.