نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 269625
بانک‎مرکزی بخشنامه نرخ سود را ابلاغ کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۰
بانک مرکزی «دستورالعمل ناظر بر سیاست های پولی و اعتباری در سال ۱۳۹۴ » را به شبکه بانکی ابلاغ و تأکید کرد این سیاست ها باید از ۱۶ اردیبهشت ماه در نظام بانکی اجرایی شوند.

به گزارش تسنیم، بانک مرکزی پیرو نشست اخیر شورای پول و اعتبار، «دستورالعمل ناظر بر سیاست های پولی و اعتباری در سال ۱۳۹۴ » را به کلیه بانکها ابلاغ کرد.

دستور العمل فوق از تاریخ ۱۶/۲/۱۳۹۴ در نظام بانکی کشور لازم الاجرا خواهد بود.  بعد از آنکه با تصمیم شورای پول و اعتبار در هفته گذشته نرخ سود بانکی تغییر کرد از سوی بانک مرکزی اعلام شد که این نرخ‌ها از ۱۵ اردیبهشت در نظام بانکی اجرایی خواهند شد.

همان زمان البته ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی ضمن اعلام این خبر تأکید کرد که بانک مرکزی بخشنامه مربوطه را چهارشنبه نهم اردیبهشت ماه به نظام بانکی ابلاغ خواهد کرد هر چند تا ساعتی قبل بخشنامه ای به دست بانکی‌ها نرسیده بود و بانک مرکزی این بخشنامه را بعد از ظهر امروز بر سایت خود قرار داد.

براساس تصمیم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار از این پس نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت حداکثر ۲۰ درصد و نرخ سود تسهیلات مبادله‌ای نیز حداکثر ۲۱ درصد خواهد بود.

اعضای شورای پول و اعتبار همچنین نرخ سود تسهیلات مشارکتی را از ۲۸ درصد به ۲۴ درصد کاهش دادند. آن‌طور که از مصوبات شورا مشخص است نرخ سپرده قانونی نیم واحد درصد کم شده و به ۱۱ درصد رسیده است.
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی+سود بانکی
 
سيدحسين
۱۳۹۴-۰۲-۱۴ ۱۸:۳۸:۰۰
مردم دل خرش به همين سود كم بانكي بودن تا امرارمعاش كنند.اونم كه كم شد خداروشكر (2867889) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۴ ۲۰:۲۱:۲۲
گاهی کاهش تورم قیمت ها سبب افزایش قدرت خرید میشود.
همش افزایش درامد نیست. (2868028) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۰۰:۱۵:۴۷
یعنی واقعا باور میکنی که کم شدن سود بانک باعث کاهش تورم میشود؟ (2868433) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۴ ۲۲:۳۸:۰۶
آخه تورم 15 درصد و سود بانکی 20 و 24 درصد؟؟؟
واقعا که اینا نابغه هستن
سودهای 15 درصدی واسه مسکن چند میشه؟ (2868285) (alef-13)