نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 289524
کمپین علیه خودروسازان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۲
کمپین «نه به خرید خودروی نو» در حالی این روزها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که برخی از دلواپسان صنعت خودروی کشور در اظهار نظرهای خود نه تنها به کاهش تقاضا در بازار دامن می‌زنند؛ بلکه در ظاهر سقوط دومین صنعت کشور را نیز انتظار می‌کشند.

به گزارش دنیای اقتصاد، زنجیره خودروسازی کشور با تمام کاستی‌های خود توانسته بیشترین سهم اشتغال را در میان بسیاری از صنایع به خود اختصاص دهد این در حالی است که دلواپسان صنعت خودرو با همراهی برخی رسانه‌ها نه تنها قصد ایجاد بحران در این صنعت را دارند، بلکه شاغلان آن را نیز مورد هدف قرار داده‌اند.

در این بین اظهارات غیرکارشناسی برخی افراد نیز نه تنها تقویت‌کننده رکود بازار شده؛ بلکه موانع زیادی بر سر تحقق برنامه‌ریزی شرکت‌های مذکور در دوران پساتحریم و جلب سرمایه‌گذار خارجی ایجاد کرده است. قصد حمایت از عملکرد خودروسازان را نداریم؛ چراکه در سال‌های گذشته این صنعت با بی‌تدبیری برخی مدیران و حمایت نمایندگان از روندی که تولید‌کنندگان در آن سال‌ها در پیش گرفتند، کج‌راهه رفت، اما در شرایط فعلی که خودروسازان بزرگ دنیا رضایت به حضور و سرمایه‌گذاری در این صنعت داده‌اند و چشم‌انداز روشنی برای قرار گرفتن این صنعت در راه درست خود به وجود آمده شاید جای تسویه حساب با خودروسازان نباشد.

روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس که از مخالفان عملکرد خودروسازان به‌شمار می‌آید با اشاره به کمپین «نه به خرید خودروی نو» به نقل از یکی از مدیران عامل شرکت‌های خودروساز عنوان کرده که وی در اظهارات خود تاکید داشته «به کسی بدهکار نیستیم.» اما خرداد ماه گذشته در نشست تخصصی صنعت خودرو با موضوع رضایتمندی مشتریان که در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار شد، ‌هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو در اظهارات خود عنوان کرده بود که«خودروسازان فقط بدهکار مردم هستند نه دیگران.» بازخوانی این جمله یکه‌زارع از این جهت است که «دنیای‌اقتصاد» ۲۵ خردادماه گذشته نشست مذکور را پوشش خبری داد و به نقل از مدیرعامل ایران خودرو در گزارش خود تصریح کرد که «خودروسازان فقط بدهکار مردم هستند نه دیگران.»
 
کلمات کلیدی : بازار خودرو - واردات خودرو - خودروسازان - خودرو
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۹:۱۳:۱۹
تا جاییکه من میدونم خودروسازان همیشه طلبکار مردم اند!!! (3122636) (alef-3)
 
یک شهروند ایرانی
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۹:۴۶:۰۴
مطمئنم که منظور ایشان از بدهکار بودن به مردم ، مردم ایران نیست.
ایشان باید رسما و علنا بخاطر اجحاف و بی تدبیری اسلاف خود به مردم از ایشان عذر خواهی و بطور کامل برنامه های آتی خود را در جهت مشتری مداری و ایجاد تغییرات بنیادی در ایران خودرو به آگاهی مردم برسانند. (3122693) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۹:۴۶:۵۱
این پولهای اضافی در فروش خودروها به جیب مدیران ارشد و برخی مسئولان میرود نه به جیب گارگر و قشر پایین .پس انشاله همه دراین کمپین مشارکت کنند تا حقوقهای انچنانی مدیران وسایرین قطع شود انهم با این کیفیت و خدمات افتضاح (3122695) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۹:۴۶:۵۶
واقعا خودروسازان ظلم کردند (3122696) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۰۹:۴۸:۲۹
چرا از خودروسازان حمایت می کنید ؟! در اوج گرانی و بی پولی مردم انها محصولاتشان را چند برابر قیمت معمول فروختند از کیفیت زدند هزاران نفر به دلیل بی کیفیتی خودروها در جاده ها تکه تکه شدند . من به عنوان یک ایرانی ناراضیم از خودروسازان (3122702) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۱:۳۵:۵۴
حالا نوبت خریدار است که به حق خود برسد. مگه ما از کشورهای جهان سوم کمتریم که بهای گذافی می دهیم و بدترین ماشین ها را سوار می شویم.
تحریم خرید خودرو تا به زانو درآمدن خودرو سازان
چرا که تحریم ها به مذاقشان خوش آمده و حاضر نیستند از سود میلیونی خود کوتاه بیایند (3122935) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۲:۰۲:۳۲
سزای گرانفروشی نخریدن است وبس (3123009) (alef-3)
 
راننده
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۴:۴۴:۴۱
آقا اینقدر این این خودرو سازها حمایت میکنید که چی بشه خودروی 7 میلیونی رو به 20 میلیون بفروشند تازه جان مردم هم براشون ارزش نداشته باشه راه خرید خودرو توسط مردم عذر خواهی خودرو سازان و کاهش قیمت تا قیمت های قبل میباشد ولا غیر (3123404) (alef-11)
 
نرجس
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۵:۰۵:۴۹
تا بحال هر اندازه خودروی بیکیفیت و اسقاطی به مردم میفروختند بس است
بس است
دیگر خودروی صفر داخلی نمیخریم تا ارزان شود
انبارهایشان که لبریز شد مجبور میشوند که آنها را از دم قسط بفروشند
چون باد و باران و آفتاب و تگرگ ( مثل تگرگ پارسال ) خودروهای موجود در انبار
را خراب میکند
بنابراین بهتر است که همین الانه قیمتها را نصف کنند (3123443) (alef-11)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۵:۲۰:۳۹
دیروز زده بود علرغم این کمپین های فضای مجازی هنوز هم تعداد زیادی از مردم برای خرید خودرو اسم نویسی می کنن. حتی اگه 100 درصد مردم هم خودرو بخرن من یکی با وجود اینکه پولش رو هم دارم نمی خرم و افتخار می کنم که زندگی با شرافت رو به زندگی با ذلت و رفتن زیر بار ظلم به هر قیمتی رو ترجیح می دم. (3123470) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۱۸:۱۹:۱۲
آفرین (3333400) (alef-3)
 
شبنم
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۱:۵۹:۲۷
پدرم تو شرکت خودرو سازی داخلی کار میکنه. میگه حسابی بهم ریختن. امروزم جلسه واسه همین برنامه ها گذاشتن. فکر کنم میخوان ارزونش کنند. ولی تو بازار آزاد خبر دادن حسابی قیمتها پایین آمده. بهر حال منم عضو کمپین هستم. درود بر ایران و ایرانی.... (3127256) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۷:۳۹:۴۲
خودروی ایرانی ارزش هیچ چیزی در بازار جهانی را ندارد فقط وقت وسرمایه کشور عزیزمان ایران به جیب عدهای خاص میرود لطفا خرید نکنید تا بازار خودرو ایران بین المللی شود (3130629) (alef-11)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۱۷:۱۰:۲۲
آفرین به مردم
دمتون گرم
چین به محض اینکه شنید توی ایران کسی خودروی داخلی نمیخره قیمت خودروهاشو 10 تا 15 درصد کاهش داد تا مردم رو علاقمند به خرید کنه..
آقای خودرو ساز; حالا اینقدر قیمت خودرو رو بالا ببر تا چین بیاد بازارتو از چنگت در بیاره.
مردم ترجیح میدن بجای اینکه خودروی داخلی گران قیمت سوار بشن با قطعات چینی، خودرو گران قیمت چینی بخرن و سوار بشن. (3139296) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۶ ۱۰:۵۶:۴۲
حالا حق مردم است كه به حق خود برسند انشاله (3145919) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۷-۰۳ ۲۱:۴۸:۵۰
همیشه دروغ میگن.من هم به این کمپین میپوندم (3212712) (alef-11)
 
مهدي
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۰:۴۰:۲۵
بنده با اينكه پول خريد خودرو رو دارم و نياز مبرم به خريد دارم باز قيد خريدن رو زدم.به اميد روزي كه ما هم حق و اختيار انتخاب مثل تمام كشورهاي ديگه داشته باشيم. (3216289) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۱ ۲۳:۴۹:۴۲
ای کاش همه مردم مثل شما باشن (3486528) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.