توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500023
ورزش های مفید برای بیماران دیابتی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱
مطالعات انجام شده در دانشگاه آلبرتای کانادا نشان داده است که ورزش‌های آبی به اندازه دیگر ورزش‌ها می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع دو کمک کند.

به گزارش بهداشت نیوز و به نقل از سایت MNT، ورزش کردن به صورت کلی باعث کاهش قند خون می‌شود و این مساله به درمان بیماری دیابت کمک می‌کند.

تحقیقات اخیر نشان داده است که تنها ۳۰ درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع دو ورزش‌هایی از جمله پیاده روی، دویدن و ورزشهای استقامتی انجام می‌دهند و بیشتر افراد دیابتی به ورزش کردن گرایشی ندارند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید ما دریافتیم که بسیاری از بیماران نمی‌توانند ورزش‌های متداول را انجام دهند ، زیرا در ناحیه مفاصل  احساس درد می‌کنند. برای از بین بردن این مشکل ما تاثیر ورزش‌های آبی را بر بیماران دیابتی مورد بررسی قرار دادیم و تاثیر این ورزش‌ها را با ورزش‌های دیگر همچون پیاده روی و دویدن مقایسه کردیم. ما دریافتیم که ورزش‌های آبی به اندازه ورزش‌های دیگر برای بیماران دیابتی مفید است و بیماران می‌توانند به این ورزش‌ها روی آورند.

محققان دریافتند که بعد از هشت هفته‌ انجام ورزش‌های آبی میزان قند خون بیماران دیابتی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند و این میزان در افرادی که ورزش‌های دیگر را انجام می‌دهند نیز به همین مقدار است.

انجام ورزش های آبی علاوه بر کاهش قند خون در بیماران دیابتی باعث افزایش سلامت روحی و افزایش کارایی فیزیکی این بیماران نیز می‌شود.
 
کلمات کلیدی : سلامت + دیابت + بیماری قلبی + سندروم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.