توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467229
جهانگیری:سال 95 بهترین سال از نظر اشتغال و رونق تولید بود/ هزینه‌ای برای تبلیغات انتخاباتی نکرده‌ام
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ستاد انتخاباتی تشکیل نداده‌ام و فکر می‌کنم با برنامه‌هایی که صدا و سیما، تهیه کرد، هیچ نیازی به تبلیغات دیگری نیست

به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه تبلیغاتی خود در معاونت سیما رسانه ملی در جمع خبرنگاران درباره اولین مناظره نامزد‌ها اظهارداشت: در مناظره اول خیلی قوی ظاهر نشدم، اما فکر می‌کنم در مناظره دوم و سوم جدی‌تر ظاهر شوم، البته تلاش دارم هیچوقت از محدوده اخلاق خارج نشوم و به شخصیت افراد به هیچ وجه تعرض نکنم و تلاش می‌کنم به کار‌ها و برنامه‌ها بپردازم.

وی در ادامه افزود: در جاهایی که حرف جدی می‌زنم جاهایی است که مسائل جدی است که به سرنوشت ملت مربوط می‌شود من درباره سرنوشت ایران حتما حساس می‌شوم و جایی که احساس می‌شود به منافع ملی کشور آسیب می‌رسد، عکس العمل من ممکن است کمی تند باشد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره بخت پیروزیش در انتخابات گفت: من پیش گو نیستم.

جهانگیری در پاسخ به سوالی درباره اعضای کابینه و معاون اولش بیان کرد: بنده در این زمینه فکر نکرده ام و علت آن این است که وزرا و اعضای کابینه در یک فرایند معمولی و در یک اتاق در بسته ازجانب خود رئیس جهمور تعیین نمی‌شود، این روش صحیح نیست و نمی‌توان مدیران ارشد نظام را به این شکل انتخاب کرد، بلکه مهمترین کار رئیس جمهور این است که بتواند همه توان و ظرفیت کشور را برای حمایت از دولت و برای حل مشکلات کشور بسیج کند.

وی افزود: در این ظرفیت حمایتی قوه قضاییه، مجلس و رهبری در راس آن نقش دارند و ان شاءلله به موقع درباره اعضای دولت تصمیم گیری می‌شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره برنامه اش برای رونق بخشیدن به بخش تولید در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد ایران خیلی سخت و پیچیده شده است، ماشین اقتصاد از دره خارج شده و در مسیر قرار گرفته، اشکالات، موتور و بخش‌های مهم آن تعمیر شده و آماده حرکت با سرعت بالاست.

جهانگیری اضافه کرد: باید راننده مطمئنی پشت فرمان ماشین اقتصاد کشور بنشیند تا این ماشین به دره نرود و با حرکت این ماشین در مسیر هر روز یک گره از زندگی مردم باز شود. بهترین سیاست‌ها برای حرکت ماشین اقتصاد ایران سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با بزرگواری فرمودند که اینجانب فرمانده اقتصاد مقاومتی باشم و تا کنون نیز سعی کرده ام در دو سال گذشته با پیگیری و صرف وقت در چارچوب اقتصاد ایران حرکت کنم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: خوشحالم بگوییم که سال 95 سال بسیار خوبی برای اقتصاد ایران بود، هم از نظر ایجاد شغل و هم از نظر کاهش تورم و هم از نظر رونق تولید و تدوین برنامه‌ها به دستاوردهای خوبی رسیده ایم.

جهانگیری افزود: برای سال 96 نیز برنامه‌های خوبی تهیه کرده ایم و همین امروز برنامه‌های دستگاه‌های مختلف ابلاغ خواهد شد تا در سال 96 اولویت‌های هر دستگاه در اقتصاد مقاومتی مشخص شود.

وی تاکید کرد: فکر می‌کنم این سیاست‌ها اگر به خوبی عمل شود برای ما که اکنون از لحاظ اقتصادی در رده هیجدهم دنیاهستیم، رتبه بهتری خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: مخالف اقتصاد مقاومتی ضعیف شده و کوچک مورد نظر برخی افراد هستم که آن را اینگونه ترسیم می‌کنند و در نهایت هم مدعی هستند که نشد. در اقتصاد مقاومتی تنها در بخش نفت باید 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت گیرد و فکر می‌کنم طرح‌های خوبی تهیه شده که ان شاء الله اجرا می‌شود.

جهانگیری در زمینه تشکیل ستاد و هزینه تبلیغات تصریح کرد: قبلا هم گفتم ستاد حتی تشکیل نداده ام و فکر می‌کنم واقعا با برنامه ایی که صدا و سیما، تهیه کرد، هیچ نیازی به تبلیغات دیگری نیست و به اندازه کافی صدا و سیما، برنامه برای معرفی نامز‌ها و در نظر گرفته است.

وی گفت: از همین فرصت استفاده کردم و فکر می‌کنم افراد علاقمند از طریق فضای مجازی و راههای دیگر در حال فعالیت هستند و دیگر نیاز به خرج پول نیست.

جهانگیری یاآور شد: اکنون از اینکه عده‌ای مدعی شوند هزینه کرده اند و پول داده اند به دور هستم و این روش بهتر است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات96+انتخابات ریاست جمهوری+اسحاق جهانگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.