توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477624
پاسخ ایران به اتهامات وزیر دفاع آمریکا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۴
سخنگوی وزارت خارجه، نگاه دلار محور آمریکا به مقوله تروریسم را بلای جان ثبات و امنیت جهان، بویژه منطقه خاورمیانه دانست گفت: تداوم اینگونه رفتارها، چشم انداز موفقیت و پیروزی جامعه جهانی بر پدیده خطرناک تروریسم را مبهم و حتی شاید تاریک، می‌کند. 

به گزارش تسنیم، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات "جیمز ماتیس" وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور و متهم کردن مقامات کشورمان به اقدامات تروریستی گفت: اتهامات مورد اشاره وزیر دفاع آمریکا در مورد ترور یک سفیر عربی در واشنگتن توسط ایران سناریویی ساختگی و بی پایه و اساس بوده که بعد از گذشت چندین سال از این ماجرا، هالیوودی بودن این سناریو هر روز بیشتر از گذشته برای افکار عمومی جهان روشن شده و از اصل و اساس دروغ و خیالپردازی برخی از مقامات جنگ افروز آمریکا و عربستان سعودی بعنوان متحد منطقه‌ای این کشور در خلیج فارس است و برای جمهوری اسلامی ایران طرح چنین ادعاها و اتهامات بی پایه و اساسی قابل اعتنا نیست.

قاسمی گفت: متهم کردن ایران توسط این مقام آمریکایی تنها چند روز پس از انجام سفر رئیس جمهور این کشور به عربستان امر عجیبی نیست؛ چرا که وی باید به گونه‌ای پاسخ ولخرجی‌های مقامات سعودی در سفر هیات آمریکایی را می‌داد و این دست و دل بازی‌ها را به گونه‌ای با تکرار ادعاهی واهی علیه ایران جبران می‌کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه، نگاه دلار محور و به شدت ابزاری آمریکا به مقوله تروریسم را بلای جان ثبات و امنیت جهان، بویژه منطقه خاورمیانه دانست و با ابراز تاسف از این نوع نگاه مقامات آمریکایی، گفت: تداوم اینگونه رفتارها، چشم انداز موفقیت و پیروزی جامعه جهانی بر پدیده شوم و خطرناک تروریسم را مبهم و حتی شاید تاریک، می‌کند.

قاسمی در پایان ضمن اشاره به سابقه اتهامات بی اساس آمریکا به رهبران کشورهای مستقل بر بی اعتباری این گونه شگردهای رایج آمریکا تأکید کرد و اظهار داشت: سیاست‌های تفرقه افکنانه آمریکا میان کشورهای مسلمان منطقه از اهداف راهبردی این کشور به منظور ایجاد تهدیدهای ساختگی و دروغین، برای تاراج سرمایه‌های مردم این منطقه با فروش تسلیحات است.
 
 
کلمات کلیدی : ایران+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.