توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 335027
کره شمالی از ساخت یک سلاح قوی خبر داد
تاریخ انتشار : شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۵
به گفته رهبر کره شمالی این موشک انداز در جهان بی سابقه است و میزان دقت آن نیز مثل یک تفنگ مخصوص تک‌تیرانداز بسیار بالا است.

به گزارش واحد مرکزی خبر،خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون پس از شرکت در آزمایش این موشک دوش پرتاب که با لیزر هدایت می شود، اعلام کرد برد این موشک انداز در جهان بی سابقه است و میزان دقت آن نیز مثل یک تفنگ مخصوص تک‌تیرانداز بسیار بالا است.

این موشک انداز ضدتانک بسیار قوی و قادر است مستحکم ترین تانکهای زرهپوش را نیز به راحتی منهدم کند.

رهبر کره شمالی با ابراز خرسندی از ساخت این سلاح قوی و دقیق افزود حتی تانکها و خودروهای زرهی ویژه دشمن نیز که به لحاظ قدرت مانور بالا و همچنین قدرت آتش سنگین مثال زدنی هستند، در برابر قدرت تخریب موشک انداز جدیدی که متخصصان نظامی کره شمالی ساخته اند، بیشتر از یک کدو تنبل نیستند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی رهبر این کشور دستور داده است ساخت انبوه این سلاح جدید هر چه زودتر آغاز شود و واحدهای نظامی مرزی کره شمالی به این سلاح مجهز شوند.

کره شمالی نیروهای مسلح بسیار زیادی در اختیار دارد. این کشور بیست و پنج میلیون نفری یک میلیون و دویست هزار نیروی نظامی دارد که شمارشان بیش از دو برابر نیروهای مسلح کره جنوبی است. با این حال بخش عمده سلاحهای کره شمالی فرسوده هستند و ارتش این کشور به علت کمبود شدید سوخت با مشکلاتی جدی روبرو است. کره شمالی به علت سیاستهای هسته ای و موشکی خود در انزوا قرار گرفته و از تحریمهای بین المللی آسیب دیده است.

هفتم فوریه کره شمالی اعلام کرد با پرتاب یک موشک دوربرد موفق شده است یک ماهواره را با موفقیت در مدار زمین قرار دهد در حالی که کشورهای غربی و متحدان آنها در منطقه پرتاب ماهواره را بهانه ای می دانند که کره شمالی برای آزمایش موشک بالستیک خود به آن متوسل شده است. مقامات کره شمالی ششم ژانویه نیز اعلام کردند یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده اند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۷:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۱۵:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۹:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۰۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۵:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۰:۳۹
 
 
کلمات کلیدی : کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.