توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415226
تسلط حشدالشعبی بر جاده فرودگاه به مرکز تلعفر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۹
منابع وابسته به حشدالشعبی عراق از تسلط بر جاده فرودگاه تلعفر به مرکز این ناحیه در ادامه پیشروی های نیروهای مردمی خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از النهرین، منابع وابسته به حشدالشعبی عراق بیان کردند: نیروهای مردمی عراق بر جاده میان فرودگاه تلعفر و مرکز ناحیه تلعفر مسلط شده اند.

این منابع بیان کردند: نیروها از جنوب و غرب، تلعفر را محاصره کرده اند.

در همین حال جواد الطلیباوی سخنگوی عصاب اهل الحق عراق گفت: نیروهای عراقی بر ماده نیترات آمونیاک با قابلیت انفجار بالا در  فرودگاه تلعفر دست یافته اند. این ماده مشابه آنچه در انفجار تروریستی منطقه الکراده در ژوئن گذشته به کار گرفته شد، است.

کریم النوری سخنگوی حشدالشعبی عراق نیز اعلام کرد: نیروهای حشدالشعبی از سه محور در حال پیشروی هستند و بر مناطق واقع در اطراف فرودگاه تلعفر مسلط هستند.

وی افزود: داعش مقاومت می کند و خودروهای بمبگذاری به سوی نیروهای حشدالشعبی می فرستند. درگیری ها ادامه دارد و طی ساعات آینده کار را تمام خواهیم کرد. ما موفق به قطع جاده موصل به الرقه شدیم و نیروهای ما به طور کامل بر این جاده مسلط هستند ما به دنبال بازپس گیری همه مناطقی هستیم که داعش آنها را اشغال کرده است. داعشی ها برج فرودگاه را به طور کامل تخریب کرده اند.

در همین حال عبدالوهاب الساعدی فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق گفت: نیروهای ما بر کوی الزهراء مسلط هستند و در حال پیشروی به سوی کوی التحریر هستند. نیروها آماده آزاد سازی کوی التحریر  در شمال شرق شهر موصل مرکز استان نینوا طی ساعات آینده هستند.

از سوی دیگر کتائب حزب الله عراق از رصد هواپیمای ترکیه ای بر فراز یگانهای شرکت کننده در غرب موصل و مقابله با آن هواپیما خبر داد.
 
کلمات کلیدی : حشدالشعبی + داعش + عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.