توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454322
اختلاف 20 درصدی در پیشنهاد مزدی نمایندگان کارگری با دولت و کارفرمایان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۳۰
نشست شورایعالی کار که بیش از 7 ساعت از آن می‌گذرد به علت اختلاف نظر 20 درصدی در پیشنهادات کارگران با نمایندگان کارفرمایی و دولت طولانی‌تر شد.

به گزارش فارس، نشست نهایی تعیین دستمزد کارگران از ساعت 17 روز گذشته با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شرکای اجتماعی در محل وزارت کار آغاز شد.

این نشست هم‌اکنون به علت اختلاف نظر شدید نمایندگان کارگری با دولتی‌ها و کارفرمایان همچنان ادامه دارد و فعلا نتیجه‌ای حاصل نشده است.

دولتی‌ها و کارفرمایان به طور مشترک بر افزایش 10 درصدی حداقل دستمزد سال 96 کارگران تأکید دارند در حالیکه نمایندگان حاضر در نشست شورای عالی کار افزایش 30 درصدی را پیشنهاد کرده‌اند و این نرخ را مطابق با جبران قدرت خرید از دست رفته کارگران می‌دانند.

نمایندگان کارگری و کارفرمایی در نشست‌های قبلی کارگروه تخصصی تعیین مزد سال 96 بر روی سبد معیشت 2.5 میلیون تومانی توافق کرده بودند تا راهکاری برای دستیابی به آن در طول سال‌های آتی ارائه شود.

در این نشست معاونان وزرای اقتصاد و صنعت نیز حضور دارند و علی ربیعی ریاست جلسه را بر عهده دارد.
 
کلمات کلیدی : حقوق کارگران+دستمزد96
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.