توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494328
عوارض خطرناک کاهش وزن
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
اگر کاهش وزن به صورت زیاد و در زمان و مدت کم اتفاق بیفتد، می تواند باعث کاهش شدید ذخایر بدن از مواد مغذی و باعث کاهش توانائی عضلات ستون فقرات در نتیجه بیرون زدگی دیسک در بعضی افراد هم بشود.

به گزارش افکارنیوز، یکی از مواردی که می تواند در رژیم های غذایی کاهش وزن باعث ایجاد بیماری واختلال در فرد شود ایجاد پوکی استخوان هست. مطالعات انجام شده نشان داده چنانکه ما یک تغذیه کاملا متعادل داشته باشیم و با کاهش تدریجی انرژی دریافتی همراه باشد در صورتیکه بتواند تمام نیازهای بدنمان را به ریز مغذی ها از جمله ویتامین ها و املاح که شامل آنها هستند و درشت مغذی ها را تامین کند می تواند مانع از پوکی استخوان شود باید توجه داشته باشیم در کاهش وزن بدلیل جلوگیری از اثرات نامطلوب احتمالی در بافت استخوانی حتما باید در سنین جوانتر شروع شود در سنین کهنسالی رژیم های کاهش وزن می تواند عوارض نامطلوب را هم به همراه داشته باشداگر کاهش وزن به صورت زیاد و در زمان و مدت کم اتفاق بیفتد که بتوانیم بصورت واضح خدمت شما توضیح دهیم اگر بیشتر از 4 کیلو در ماه اتفاق بیفتد می تواند باعث کاهش شدید ذخایر بدن از مواد مغذی می تواند باعث کاهش توانائی عضلات ستون فقرات در نتیجه بیرون زدگی دیسک در بعضی افراد هم بشود. یادمان باشد اصول اصلی در رژیم های کاهش وزن، کاهش وزن 10 درصد وزن در مدت سه ماه هست. یعنی اگر فردی که 100 کیلو است کاهش وزن 10 درصد یعنی 10 کیلو در مدت سه ماه باید انجام بگیرد و به نسبت به همین صورت ادامه پیدا کند تا آرام آرام به وزن مطلوب نزدیک شود. در کنار رژیم های کاهش وزن اضافه کردن فعالیت بدنی و رژیم غذایی علاوه بر تسهیل کاهش وزن باعث افزایش جذب کلسیم و مواد مغذی و مینرال ها در بافت استخوانی و پیشگیری از پوکی استخوان احتمالی هم خواهد شد پس بهیچ وجه هیچگونه از مواد مغذی بصورت تک خوری نه به گروه غذایی ما اضافه و یا نه بصورت سلیقه ای حذف شود.
 
کلمات کلیدی : اضافه وزن + چاقی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.