نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422921
تغییر در آزمون گواهینامه رانندگی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا از برگزاری کنکوری آزمون گواهینامه رانندگی خبر داد و گفت: به زودی این آزمون‌ها متمرکز و مکانیزه می‌شود و امکان تقلب در آن به حداقل می‌رسد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ هویداتزار درباره متمرکز شدن آزمون گواهینامه‌های رانندگی گفت: تغییر شیوه آزمون گواهینامه‌ها در دست کارشناسی است تا آزمون‌ها به صورت مکانیزه و همچنین در محلی خارج از آموزشگاه‌ها برگزار شوند.

وی با اشاره به اینکه به زودی بررسی این طرح نهایی و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد، توضیح داد: به این ترتیب محل آموزش از محل آزمون‌ها جدا می‌شوند؛ بدین شکل که متقاضی به آموزشگاه مراجعه می‌کند و فقط در آموزشگاه آموزش می‌بیند و پس از طی دوره آموزشی و صدور گواهی آموزش، ارتباط هنرجو با آموزشگاه قطع و آزمون‌ها به صورت مکانیزه و تحت وب در محل دیگری غیر از آموزشگاه برگزار می‌شوند.

رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا همچنین با بیان این که آزمون‌های دریافت گواهینامه رانندگی سخت‌تر می‌شوند، گفت: در این حالت امکان تقلب به حداقل ممکن می‌رسد. البته اگر کسی آمادگی داشته باشد و مطالعه کافی انجام دهد، نباید نگران باشد؛ چرا که تمام سوالات از کتاب آیین نامه طراحی شده‌اند.

تزار تصریح کرد: با مکانیزه شدن آزمون‌ها دیگر نیروی انسانی در نتیجه آزمون دخل و تصرفی ندارد و سیستم، قبولی یا مردودی متقاضی را اعلام می‌کند و بدین ترتیب هر سیستم برای هر متقاضی سوالات متفاوتی به صورت رندوم تولید می‌کند و متقاضی ٢٠ دقیقه برای پاسخگویی سوالات، زمان خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : راهنمایی و رانندگی + پلیس راهور + گواهینامه رانندگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۰:۵۵:۲۳
خوبه یک سری هم به آزمونهای رانندگی در کشورهای دیگه ی توسعه یافته بزنید. احتمالا شاخ در میاورید از تفاوت نوع و شیوه ی آزمون
برای نمونه یکی از مواردی که راننده را رد می کنند این است که «شیوه ی کاهش مصرف سوخت و انرژی» را هنگام رانندگی رعایت نکند. (4061306) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۱:۰۶:۵۴
یک نگاه اشتباه دیگر . سخت تر شدن ـزمون تاثیری در رانندگی صحیح ندارد . بایستی با متخلف در رانندگی با جدیت بیشتری برخورد کرد (4061320) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۱:۲۷:۵۷
هدف این طرحها پول بیشتر گرفتن از مردم است. (4061354) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۱:۴۰:۰۶
والا الان مشکل ندانستن قوانین نیست، مشکل اهمیت ندادن به قوانیه! (4061370) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۲:۳۶:۴۰
ایین نامه ای که بعد از 2 روز کاملا یادت رفته به چه دردی میخوره ؟؟؟؟

کلا سیستم اموزشی و مدرک دادن ما مشکل داره ، چون فقط دنبال حفظ کردن مطالب برای امتحان هست .. (4061455) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۳:۲۲:۰۷
کلا بازهم یک شیوه دیگه برای سرکیسه کردن مردم بیچاره است چیز جدیدی نیست سال 80 تو همین آموزشگاه ها با 80 هزار تومان گواهینامه گرفتم الان شنیدم هرکی بخواد گواهینامه بگیره تازه با کلی درسر نزدیک 500 هزار تومان میشه اخه تورم تا چه حد ؟!!!!! (4061534) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۴:۲۳:۳۱
شما رو به خدا یه فکری به حال آموزشگاههای عملی بکنید. به جز دهنده یک و دو و... و، هیچ تاکیدی بر استفاده از راهنما و حرکت بین خطوط و رعایت حق تقدم و عدم سبقت از سمت راست و... نمیشه. و نتیجه میشه همینی که توی خیابونها و جادهها میبینیم. (4061613) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۴:۲۴:۲۱
من به عنوان يك خارجي در يكي إز كشورهاي خارجي مرگ بر او ثبت نام كرده معاينه چشم شده آيين نامه ورانندگي درشهر را انجام داده و ظرف دو ساعت گواهينامه را در جيبم گذاشتم وتا مدت ها إز اين سرعت ودقت مات ومبهوت بودم تا پس إز ماه ها وقتي وارد فرودگاه تهران شدم به خود آمدم ومغزم با شرايط جديد تنظيم شد ونفسي كشيدم (4061614) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.