نظر منتشر شده
۶۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398523
اعلام حکم پزشک خاطی پرونده عباس کیارستمی:
ترك بيمار با وجود عوارض ايجاد شده و رفتن به مسافرت و قصور پزشکی/ سه ماه محروميت از مطب در محل ارتكاب تخلف
بخش اجتماعی الف، 12 مهر 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸
مشروح حکم پرونده پزشکی کیارستمی سرانجام منتشر شد و در آن اعلام شده است که پزشک معالج به سه ماه محرومیت از مطب در محل ارتکاب تخلف محکوم شده است.

به گزارش ایسنا، در متن این حکم که به امضای عضو قضایی سیدجواد ذبیح زاده رسیده،آمده است: «هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی به تاریخ هجدهم شهریور ماه نود و پنج جلسه هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی تهران با حضور امضاء کنندگان زیر تشکیل است، پرونده پیوست به کلاسه ٨/٠٣٢١٤/٩٥ تحت نظر و رسیدگی قرار دارد.

هیات با توجه به اوراق و محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح زیر انشاء رای می‌نماید:
رأی هیات بدوی

در خصوص کیفر خواست شماره ١٣٩٥/١٠٠/١٣١/٣٤١٩مورخ ۲۴ مرداد ماه ۹۵ دادسرای نظام پزشکی تهران علیه دکتر احمد میر فرزند محمد علی متخصص جراحی دایر بر تخلف صنفی و حرفه‌ای در درمان موضوع شکایت عادل مقدس جرهی و مانوش منوچهری به وکالت از بهمن کیارستمی بدین شرح که بیمار در تاریخ ۱۷ اسفند ماه ۹۴ با تشخیص پلیپ دیسپلاستیک کولونه سیگموئید در بیمارستان جم بستری و در سرویس جراحی دکتر میر به عنوان جراح و دکتر ناصری به عنوان کمک جراح قرار می‌گیرند،پس از چهار مرحله عمل جراحی و پس از ترخیص از بیمارستان در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه ۹۵ مجددا در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۵ در بیمارستان مذکور بستری و ۱۳ اردیبهشت ماه ۹۵ ترخیص گردیده‌اند.

به دنبال عدم بهبودی جهت ادامه سیر درمانی به کشور فرانسه منتقل لکن در تاریخ ۱۴ تیر ماه ۹۵ در پاریس فوت نموده‌اند،با توجه به کیفر خواست دادسرا و تحقیقات به عمل آمده از کادر درمانی ،ملاحظه مدارک و سوابق بالینی متوفی،ملاحظه پرونده پزشکی کارشناسی سازمان نظام پزشکی و مدافعات غیر موجه و غیر موثر مشتکی عنه و نظریه کتبی عضو محقق و سایر قراین و امارات موجود در پرونده نظام پزشکی،تخلف صنفی و حرفه‌ای مشتکی عنه نامبرده به لحاظ تاخیر در اقدام به عمل جراحی مرحله دوم علیرغم وجود شواهد کلینیکی و پا را کلینیکی دال بر خونریزی بیمار که این تاخیر منتهی به بروز عوارض بعدی گردیده نیز وجود مغایرت در شرح عمل و اظهارات شفاهی پزشک معالج، عدم درج نتیجه ویزیت بیمار و سیر بیماری به طور روزانه در پرونده بالینی، ترک بیمار با وجود عوارض ایجاد شده و رفتن به مسافرت که از مصادیق قصور پزشکی تلقی می‌گردد محرز و مسلم بوده و با انطباق تخلف انتظامی نامبرده با ماده ٣ و بند "ث" ذیل ماده ٣٧ آیین نامه انتظامی رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای شاغلین حرفه‌های پزشکی و وابسته و به استناد بند "د" ذیل تبصره ١ ماده ٢٨ قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ١٣٨٣/١/٢٥ حکم به محکومیت نامبرده به سه ماه محرومیت از مطب در محل ارتکاب تخلف صادر و اعلام می‌دارد. رأی صادره ظرف مدت بیست روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض و تجدید نظر در هیأت تجدیدنظر انتظامی نظام پزشکی استان تهران است.

ضمنا در خصوص شکایت دیگر شاکی علیه دکتر مازیار پارسا و مدیریت بیمارستان جم دکتر محسن تدین‌فر دائر بر قصور پزشکی مقرر است، پرونده تفکیک و جهت رسیدگی و انجام تحقیقات لازم به دادسرای سازمان نظام پزشکی اعاده گردد.»
 
کلمات کلیدی : عباس کیارستمی+پرونده پزشکی +دادگاه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۴:۵۱:۲۶
اگه یه نفر به ناعمد با ماشین بزنه یک نفر دیگه را بکشه حکمش سه ماه ممنوعیت رانندگی هست ؟؟؟
بابا یه نفر مرده و دکترش مقصره انوفق فقط سه ماه محرویت ......؟؟؟
پس از این بعد دکترها سالی یه بار مسافرت شون و استراحت را بزارند برای وقتی که یه نفر را کشتند. هم فال هم تماشا. (3960694) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۵۴:۳۷
واقعا فقط میشه گفت خنده داره.این حکم فقط یه چیزی رو مشخص می کنه:آقای کیارستمی که یه فرد معروف و تا حدی متمول بودن و با وکیل و غیره دنبال پرونده بودن و یه کارگردان بزرگ به رحمت خدا رفته این حکم اعلام شده وای به حال بقیه ی مردم.احتمالا واسه دیگران سه سال هم حبس واسه بازماندگان در نظر می گیرن که چرا خاطر پزشک رو مکدر کردن. (3960786) (alef-13)
 
Kazakstan
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۰۰:۲۱
این حکمی که واسه پزشک عباس کیارستمی دادن بیشتر توهین به بیمارستان جم هستش تا مجازات دکتر.
حکم: 3 ماه ممنوعیت طبابت فقط در بیمارستان جم (3960802) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۰۰:۲۲
وای خدایا.واقعا این قانون مملکت ماست؟حتی گینه بیسائو هم قانونمند تر از این حرفاست.واقعا کسانی که این حکم را صادر کردند.فکر هم کرده اند؟ (3960803) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۰۱:۲۰
این فقط دهن کجی به مردمه.به این معنی که ما پزشکیم و هرکاری دوست داریم می کنیم و حتی حق داریم انسانهارو بکشیم و هیچکس هم هیچکاری نمی تونه بکنه (3960807) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۱۶:۱۵
حالا که سه ماه مرخصی دکتر جور شد ایشان میتوانند سه ماه از سواحل مدیترانه لذت برده و در طول این سه ماه امور کسب و کار را به دستیارشان بسپارند. در ضمن اگر فشار رسانه ای نبود دکتر اینقدر مشمول لطف همکاران نمیشد و قطعا مرخصی بسیار کوتاهتری داشتند پس از همه رسانه ها بویژه سایت الف که زحمت کشیدند نیز تشکر و قدردانی میگردد. (3960849) (alef-13)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۵۰:۵۵
اگر یک پزشک در فامیل بسیار دور جنابعالی بود وکوچکترین اطلاعی از فرایند طبابت و عوارض ان داشتید اینقدر راحت حکم نمیدادید. هرچند در جهان سوم این افاضات وقتی مد شد پیر و جوان نمیشناسد. پزشک معالج مایکل جکسون که صدها برابر معروفتر از کیارستمی است با خطای کامل و مشخص باعث فوت وی شد .ملت امریکا اینقدر بازی در نیاوردند و بعد از دو سال حکم صادر شد. به هر حال الان مد شده کسایی که حتی نیم دقیقه فیلم از فیلمهای ایشان را ندیده اند جهت فوت ایشان یقه درانی کنند. جهان سوم است خوش باشید. (3960910) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۲۰:۰۵:۵۴
آره راست میگید جهان سومی هستیم در مملکتی که دکتر و خواصش شما باشید و با این تفکر باید هم جهان سومی باشیم (3961189) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۷:۰۰:۰۸
ممکنه الان کسانی معتقد باشند این قتله و طرفو باید اعدام کرد اما بهتره از جنبه دیگری به قضیه نگاه کنیم قحطی پزشکی که توسط هیئت علمی های پزشکی بخاطر منافع خودشون ایجاد شده
اولا شرایطی ایجاد کرده که فشار و انگیزش رقابت برای ارائه خدمت استاندارد وجود ندارد چون به اندازه کافی مشتری هست عرضه کم و تقاضا زیاد
ثانیا فرض کنید پزشک متخصص حتی بیش از نیاز در کشور وجود داشت انوقت دیگه لازم نبود طرف را 3 ماه محروم کنند همین که نامش اعلام می شد سال ها محروم بود چون کسی پیش اش نمی رفت اما الان طرف میدونه حتی با این سابقه سوء رسما اعلام شده، باز هم به دلیل قحطی پزشک، بزودی صف مشتری ها برپا خواهد شد
فاعتبرو یا اولی البصار، آب را از سرچشمه باید بست پزشک زیاد و رقابت بین پزشکان نتیجه اش رفاه جامعه خواهد بود
الف لطفا سانسور نکن (3960924) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۷:۰۷:۰۶
عزیزم دقت بفرما سه ماه حق ندارد در بیمارستان جم مال اندوزی بکند ولی در جاهای دیگر ازاد هست. مثل این میمونه بعد از کشتن کسی در رانندگی به شما بگویند 3 ماه از این خیابان رانندگی محروم هستید (3960933) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۷:۱۱:۵۷
اگر من نخوام پزشک ایرانی معالجه ام بکنه چی اقا اجازه بدهید پزشک هندی بیاد هر کدوم از پزشکان ایرانی هم که فکر میکنه بعد از این همه خرجی که مملکت براش کرده حقش بیشتر از این هست اشریف ببرند خارج کاسبی کنند والله باید جواب این خونها را بدهید ضمنا یادی کنیم از ان دلال بیماری که پلاکارت جلوی بیمارستان دستش گرفته بود و به دیگر کارگردان و فخر ایران توهین کرده بود حالا هم نظرشون همینه؟ (3960942) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۰۱:۰۰:۱۴
یکی از بهترین هنرمندان این کشور بخاطر عدم مسولیت شناسی یک پزشک مرده..فقط سه ماه محرومیت؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3961517) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۰۷:۵۲:۰۹
ممنوعیت سه ماه رانندگی نه, ممنوعیت سه ماه رانندگی در خیابان محل تصادف!! (3961682) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۹:۳۵:۳۲
محرومیت به مطب یعنی چه؟ یعنی ویزیت به مدت 3 ماه در بیمارستان مربوطه نکند ولی عمل جراهی بلا مانع است؟ (3962770) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۰۱:۵۴
هر شخصی اگر در تصور این باشد که در این کشور سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس، اقدامی در جهت منافع مردم انجام دهند، در توهم محض می باشد، لابی پزشکی در حال تسخیر تمام ارکان قدرت و ثروت این مملکت می باشد. (3960709) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۲۰:۵۰:۵۵
دمت گرم واقعا حق مطلب رو خوب گفتی (3961257) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۰۲:۰۶
عجب حکم سنگینی !!!!!!!!!!!!!!!
3 ماه محرومیت از مطب !!!!!!!!
مردم رو چی فرض کردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3960710) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۸:۲۹:۰۵
بابا شما طرف رو نابود کردید با این حکمتون!
رحم و مروتتون کجا رفته؟!
یه بنده خدایی بر اثر اشتباه پزشکی فوت شد تموم شد. رفت.
بقیه دکترای متخلف با این حکم سنگین لرزه به تنشون میفته. نکنید این کارا رو نکنید برادرای من (3961063) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۰۲:۵۵
وقتی حکم را نظام پزشکی بخواهد صادر کند بهتر از این نمیشود وقتی کیارستمی معروف نتواند حقش را بگیرد مردم بی پناه وضعشان مشخص است کاش رسیدگی به تخلفات پزشکان را قوه قضاییه به عهده می گرفت و مانند کارشناسان دادگستری در زمینه های مختلف کارشناسانی از میان پزشکان متعهد در دادگستری عهده دار بررسی تخلفات پزشکان می شدند. (3960712) (alef-13)
 
آریابان
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۲۳:۰۸
دقیقا وای بر وضعیت اسفبار مردم بی پناه در جامعۀ طبقه-دار !!! شدۀ امروز ما؛ وقتی با آن استاد روانشاد و روشن روان، با جایگاهی چنان " کیا " و فروزان در آسمان هنر کشور و با هیمنه ای "رستم " گونه در وادی قلم و شعر و ادب چنین رود ، وای به حال و روز بیماران معمولی و عامۀ مردم جامعۀ ما که نه از کیا-بیائی این چنینی برخوردارند و نه توانایند برای پرداخت هزینه های یک آمبولانس کهنه و چهارچرخۀ زمینی !!!! تا چه برسه به اجارۀ یک آمبولانس هوائی !!!! برای انتقال مستقیم و فوری به پاریس ؛ (3960857) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۹:۱۸:۳۵
شما اطلاعی از پزشکی قانونی و متخصص پزشکی قانونی ندارید مثل اینکه (3961133) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۰:۱۷:۰۰
این اظهار نظرات که تو نمی فهمی و خودمان می فهمیم باعث عصبانیت بیشتر مردم می شود . می فهمی دیگر یک بچه هم می فهمد وقتی پس از عمل، بیمار در محل جراحی عفونت دارد یک مساله ای درست نبوده و باید پزشک جراح به مسوولیتش عمل کند نه اینکه تک تک اندام های بیمار را در بیاورند و صورتحساب کلانی بابت کشتنش بگیرند! (3961928) (alef-3)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۵:۲۳:۰۶
اعمال جراحی گوارشی کلا پر ریسکه مخصوصاً اگه بیمار پیر باشه ایشون ۷۶سالشون بوده و عمل کولون به خاطر ماهیتش خطرناکه چون اگه فیستول به ارگان های دیگه داده بشه احتمال عفونت به دلیل وجود مدفوع خیلی بالاست و جلوگیری صد درصدی نمیشه کرد،با توجه به دیسپلاستیک بودن زائده خیلی عجیب نیست این حکم (3962386) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۰۲:۵۸
تا وقتیکه نظام پزشکی خصوصی باشه همین آش و کاسه است. (3960713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۰۴:۲۴
طرف فوت کرده بعد اینا پزشک خاطی رو فقط 3 ماه از مطب داشتن محرم کردن.
باید پروانه اش باطل و محاکمه بشه نه اینکه یک حکم مسخره صادر کنید. (3960716) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۰۸:۵۸
دیه پس کو (3960721) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۱۳:۱۶
واقعا مسخره هست
یه پزشک با این همه قصورات که خودشون در حکم گفتند و مجازات اون فقط سه ماه تعطیلی مطب!!!! (3960728) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۱۵:۲۷
از هر 57 پزشک در ایالات متحده سالانه یک نفر مجوز طبابت خود را از دست می دهد. دلایل مختلفی برای لغو مجوز یک پزشک ممکن است عنوان شود، ولی می توان فهمید که چنین آماری به راحتی می تواند باعث شود که پزشکان حداکثر تلاش خود را برای تشخیص درست و رعایت استانداردهای لازم به کار گیرند. هر پزشک در صورت از دست دادن مجوز طبابت، باید قسمتی از دوره های آموزشی خود را مجددا در دانشکده های پزشکی تکرار کند ( حداقل دو سال آموزش) و این برای فارغ التحصیلان رشته های پزشکی بزرگترین کابوس است. موارد لغو مجوز طبابت، حداقل تا آنجایی که من شنیده ام، در ایران بسیار کم سابقه است.
بنده پزشکانی را میشناسم ( آقا و خانم در فیلدهای مختلف ) که علاوه بر شغل پزشکی، مشغول به ساخت و ساز، کارخانه داری، خرید و فروش املاک و... هم هستند. هر متخصص درهر رشته دانشگاهی می داند که چنین کاری عملا ناممکن است مگر اینکه فرد استانداردهای شغلی خود را کاهش دهد و فقط به فکر درآمدزایی باشد. واضح است که برای چنین افرادی دیگر سلامت بیمار یک اولویت نیست و نمی تواند باشد!
بنده معتقدم همچنان قسمتی از جامعه پزشکی ما به استانداردهای لازم توجه کافی دارد؛ هرچند که متاسفانه، به وضوح، روند نگاه صرفا اقتصادی به بیمار رو به افزایش است. پیشنهاد من این است که از تجارب کشورهای دیگر در زمینه رفع این مشکل استفاده کنیم و با اقدامات بازدارنده ( مانند لغو مجوز طبابت و امکان بازگشت آن با بازآموزی) استانداردهای لازم را به روند درمان بازگردانیم. در این صورت اعتماد و احترام متقابل پزشک- بیمار هم افزایش می یابد.
از فرد مورد اطمینانی شنیده ام که وزیر محترم بهداشت هم به مشکلات موجود واقف است و در جلسات مختف با پزشکان و مسئولین وزارت بهداشت گله گذاری کرده است. هرچند که ایشان در انظار عموم کاملا جامعه پزشکی را حق به جانب نشان میدهد! به نظر من چنین رویکردی اصلا درست نیست و به حل مشکل هم ختم نخواهد شد.
1- وزارت بهداشت باید استانداردهای دقیقی را برای روند درمانی تعریف کرده و به صورت سراسری به مرحله اجرا درآورد ( چنین استانداردهایی در حال حاضر به صورت پراکنده وجود دارد ولی فعلا ناکارآمد است).
2- باید روند مشخصی برای آمارگیری دقیق از مراحل درمان وجود داشته باشد.
3- با تعریف دقیق استانداردهای درمان می توان متخلفین ( شامل پزشک، پرستار، کارمند و ...) را شناسایی و مورد بازخواست قرار داد. در صورتی که اشتباه حیاتی باشد باید مجوز کاری فرد خاطی باطل و تمدید آن منوط به بازآموزی شود. تشخیص خطا از وظایف رشته حقوق پزشکی است و نه پزشکان. (3960731) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۲۰:۳۰
به خاطر قصور ايشان يك انسان فوت كرده بعد ممنوعيت از سه ماه كاسبي در همان مطب ارتكاب تخلف ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
كشتيش به خدا (3960739) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۲۷:۴۲
شرم بر آن به اصطلاح دکترهایی که این فاجعه را رقم زدند و هر چه هم لاپوشانی کنند همه ی مردم اصل ماجرا را میدانند که اهمال کاری آنها باعث این مشکلات و فوت استاد شد و شرم بر کسانی که این حکم ناجوانمردانه را صادر کردند که در واقع توهین به همه کسانی است که پیگیر این واقعه بودند. امیدوارم همین اتفاق در مورد خودشان رخ دهد. برخی از این پزشکان ناکارامد که فقط پول میگیرند مردم ایران را گروگان گرفته اند و با پشتوانه ی وزیرشان همواره به مردم و بیمارانشان دهن کجی میکنند. (3960748) (alef-13)
 
محمد مهدی تدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۳۲:۳۶
اینهم نتیجه سپردن قضاوت در خصوص خطا یا جرم به یک صنف.تخلفات پزشکی هم باید نظیر سایر تخلفات در قوه قضائییه بررسی شود نه در یک نهاد صنفی مانند سازمان نظام پزشکی. (3960756) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۴۲:۳۵
آقای بهمن کیارستمی و خانواده محترم کیارستمی شما مثل اینکه در این کشور زندگی نمی کنید ؛ اینجا حتی بورفیناکسو هم نیست اینجا سازمان "صنفی " نظام پزشکی محترم است . بهتر بود قبل از طرح شکایت سوابق برخورد حق به جانبه این سازمان با همکاران عزیز و از مردم برتر و حق به جانب را می دیدید . روزانه دهها نفر توسط این قشر سلاخی می شوند و اشد مجازات در صورت رسانه ای .123@لئشهم .زخئ شدن یک تذکر محترمانه توسط این سازمان صنفی است . حال موضوع مرجوم کیارستمی چهره مشهور و معروف و پرونده بلحاظ مطالبات عمومی حساس ؛ شواهد و قراین حاکی از قصور صد در صد پزشک و بیمارستان و این هم حکم محکومیت سازمان بسیار محترم و از مردم برتر نظام پزشکی > برو خدا پدرت را بیامرزد رضایت بده تا شما و خانواده تان در دادگاه تجدید نظر محکوم به چند بار حبس ابد و صدها بار اعدام به جرم توهین به پزشک محترم و مدیریت بیمارستان و صد البته سازمان بسیار محترم صنفی نظام پزشکی نشده اید . (3960770) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۵۲:۰۲
خودشان بریدند و دوختند مثل همیشه , تازه این اندازه محرومیت هم بخاطر موقعیت مرحوم کیا رستمی در بین هنرمندان و هنردوستان ایران و دنیا بود و اگر فردی عادی بود ............ ! (3960784) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۵:۵۸:۱۹
پیشنهاد میکنم کارگردانی توانا ( مثل اصغر فرهادی ) داستان مرگ ( یا شاید هم قتل غیر عمد ) آقای کیا رستمی را برای ثبت در تاریخ به عنوان نقطه درخشانی در سازمان نظام پزشکی و بلاخص دستگاه قضائی مملکت اسلامی بصورت فیلمی در آورده ودر ممالک خارجی نمایش دهند! (3960797) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۰۱:۳۹
خجالت نمی کشید از این حکم؟ (3960808) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۰۵:۲۱
در محل تخلف، یعنی مطب بغلی میتواند کار کند اقای دکتر (3960818) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۰۷:۳۴
عزیزانی که هر کدام یک قاضی خبره هستید،اولا این حکم توسط قاضی دادگستری که شعبه ای از ان در نظام پزشکی میباشد اعلام میشود.دوما این حکم به دلیل کم کاری(قصور) گفته شده که علت فوت مرحوم کیارستمی نبوده داده شده.علت مرگ را پزشکان فرانسوی میدانند که خانواده کیارستم میدانند و سعی میکنند بازگو نکنند.چرا که مجبور میشوند از پزشک و بیمارستان فرانسوی شکایت کنند که فرانسه هم علی رغم مشهور بودن کیارستمی به ان اهمیتی نمیدهند. (3960824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۸:۲۴:۱۶
دقیقا درسته آقای بهمن کیا رستمی قطعا علت مرگ رو که در فرانسه اتفاق افتاده میداننند اگر دنبال روشن شدن ذهن مردم هستند آن را هم به مردم اطلاع رسانی کنند (3961056) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۹:۰۹:۲۴
وای چه کشف مهمی کردین شما (3961114) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۹:۱۲:۵۲
بابا طرف رو سلاخی کردن بدنشوداغون کردن بعدم کشتن مجازاتش 3 ماه استراحته میگم چطوره ی پولی هم به دکتر بدین تشریف ببرن اروپا (3961122) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۹:۲۲:۱۸
داستان از خودت نساز دکتر جان (3961142) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۳:۵۳:۵۰
بایدم اینطور با خونسردی جواب بدی نه پدرته نه برادرته ونه عزیزته هر وقت تو یکی از این جایگاها بودی درک میکنی برای اون خانواده چه فاجعه ای اتفاق افتاده و به دنبال عدالت هستن (3962260) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۰:۱۸:۲۸
کسی که قضاوت عموم مردم را زیر سوال می برد تا احترام صنف بدکار و سودجوی خودش را حفظ کند چاره ای ندارد که ان بالا بنشیند و بگوید شما نمی فهمید فقط خودمان می فهمیم! (3961932) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۳۴:۰۲
پزشکی که واسه پول دراوردن بیشتر از تعداد استاندارد عمل میکنه و تا لحظه ی مرگ دست از طبابت برنمیداره! زیرمیزی های میلیونی هم میگیره.
یکی مث دکتر سمیعی از طبابت لذت میبره یکی هم مث اینا فقط به فکر پول درآوردنه غافل از اینکه یه روزی باید همه رو بذاره واسه ورثه و بره تو 2 متر جا بخوابه!
خدا رو شکر که این دنیا ابدی نیست نه واسه ما که پول نداریم و نه واسه پزشکانی که به اندازه ی 10000 سال پس انداز میکنند!
خدا رو شکر که همه نهایتا 70-80 سال زنده ایم و باید همه چیز رو بذاریم و بریم. ولی اون دنیا حساب و کتاب داره. خدایا شکرت بابت این سلامتی. (3960875) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۴۳:۴۷
سه ماه محروميت از مطب در محل ارتكاب تخلف
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
خدایی تیتر رو دیدم نتونستم مطلب رو بخونم یه راست رفتم سرغ کامنت ها دیدم بعععععله حدسم درست ه
(3960900) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۴۳:۵۰
امکان بررسی قصور پزشکی در قوه قضاییه فراهم است. چرا که اگر این قصور احراز شود و باعث ایجاد خسارتی به بیمار شده باشد، مرجع تعیین کننده میزان این خسارت و نیز میزان تاثیر قصور در ایجاد این خسارت در تشکیلات قضایی کشور وجود دارد. به بیان دیگر تشکیلات قضایی همچنانکه در رشته های مختلف دارای کارشناس است، در مورد انسان هم سازمان کارشناسی دارد و آن ( پزشکی قانونی) است. رسیدگی به قصور پزشکی، احراز و میزان تاثیر آن در ایجاد صدمات و لطمات با دستور مقامات قضایی در کمیسیون های تخصصی این سازمان با استفاده از متخصصان متعهد و گزینش شده از سوی مراجع ذیصلاح قضایی انجام میشود. در این مورد هم بحث میزان تاثیر این قصور در مرگ مرحوم کیا رستمی و تعیین خسارت آن در صلاحیت این کمیسیون میباشد. (3960901) (alef-13)
 
K
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۵۳:۴۰
آین یعنی جبران فقدان یک انسان بواسطه تسامح ،این یعنی عدالت ،این یعنی بهای جان یک انسان آنهم یک سرمایه هنری...به کجا داریم می رویم آیا اگر همین قصور در یک کشور توسعه یافته محرز می شد اینگونه با سهولت با مسامحه برخورد می شد وای بر ما وای بر ما وای بر ما که همواره شعار عدالت می دهیم .... (3960917) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۶:۵۸:۲۳
واقعا برای زندگی یک ایرانی ارزشی هم قائل می شوند؟
فقط 3ه ماه؟ (3960922) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۷:۱۵:۱۶
آقای وزیر بهداشت به این دکترهایتان مدال افتخار دهید که اینطور در روز روشن حق را پایمال کردند و به ناحق رای دادند.کاش کمی از خدا میترسیدید. (3960950) (alef-13)
 
امیر
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۷:۱۸:۴۹
این احکام را برای خنده منتشر می کنید یا برای نشان دادن بی ارزش بودن جان انسان ها. آیا بین جرمی که در اینجا بیان شده و مجازات تناسبی وجود دارد؟ البته خیلی هم جای تعجب ندارد مثلا مراجعه کنید به حکم آقای قاضی مرتضوی (200 هزار تومان جریمه)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا به خانواده این مرحوم پس از شنیدن این حکم صبر مضاعف دهد. (3960954) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۸:۱۷:۴۷
با سلام
درود بر آقای مدیری و برنامه "درحاشیه" ایشان که حقایق جامعه پزشکی مارا به خوبی بیان نموده اند و گذشت زمان آنرا به خوبی اثبات می کند (3961041) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۸:۳۸:۴۸
سلام
طرف گذاشته رفته مسافرت یک نفر مرده.
ببخشید اما با این طور حکم دادن ها افراد عزیز از دست داده ممکنه خودشون حکمی را اجرا کنن. چون قانون عادلانه قضاوت نکرده.
با اینجور حکم دادن ها امنیت ملی بخطر می افته. اگر من بودم احتمال داشت خودم حکم اعدام بوسیله تصادف با پزشک را اجرا کنم که فوقش دیه بهم تعلق میگیره اما اون طرف میمیره.
موفق باشید. (3961078) (alef-3)
 
فروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۹:۰۸:۰۹
حکم برای پولدارها و دکتر ها این جوریه؟ (3961112) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۹:۲۴:۱۸
بابا این چه حکمیه خانواده مرحوم رو بندازین زندون حبس ابد اموالشونم دو دستی تقدیم این پزشک حرفه ای و متعهد کنین (3961144) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۹:۴۰:۲۶
همین!!!! (3961161) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۲۰:۲۰:۱۳
خوبه کیارستمی بود اگر ما مردم معمولی بودیم یک چیزی هم باید دستی میدادیم تا ابد هم تعهد میدادیم که مریض نشویم و طرف دکتر نرویم (3961208) (alef-3)
 
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۲۰:۲۴:۳۵
یکی از همین دکترهای خیلی معروف سالها پیش باعث مرگ یک نفر شد ولی یکسال بعد هم خودش با همان بیماری مرد .
من به دادگاه عدل خداوند اعتماد دارم (3961217) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۲۳:۴۱:۵۲
وزارت بهداشت باید با وزارت علوم ادقام شود. و ضرفیت پزشکی افزایش یابد. و از پزشکان خواستار رعایت اخلاق شود. دوستی دارم از نوابق فوق تخصص قلب کودکان از هاروارد. وقت پذیرش یک کشیش ضامن اخلاقی وی شد تا توانست پزشکی بخواند (3961452) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۲۳:۴۷:۵۹
اشد مجازات و والسلام. (3961459) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۲۳:۵۲:۱۱
بَقِیَّتُ اللَّهِ خَيْرٌ لَّکُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ (3961464) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۰۲:۴۰:۳۹
به پز شکا نی که این حکم را صادر کرده اند مدال لیاقت و شجاعت هم بدهند. (3961564) (alef-3)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۰۸:۲۷:۴۴
استاد كيارستمي در حال طي دوره نقاهت در منزل بود كه به توصيه دوستان همكارانشون راهي سفر هوايي چند ساعته شد كه پزشكان منع كرده بودند؛دوستان ايشون بابت توصيه ناخردمندانه بيان جواب بدن (3961730) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۰:۲۰:۱۳
شما درست می گویی. پزشکان فرانسوی بودند که بدون رعایت شرایط عمل کردند که بدنشان عفونت کند و بعد دوباره و سه باره و چهار باره جراحی کنند چون پس از جراحی سهل انگارانه و عفونت، هیچ پزشکی در بیمارستان بالای سر بیمار نبود! (3961934) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۳ ۱۴:۰۰:۲۴
این اقای دکتر نباید برن استراحت باید دوباره ی دوره پزشکی رو بگذرونن تا یاد بگیرن عمل ساده برداشتن پولیپ رو تا دفعه بعد یک جراحی 4تا نشه (3962269) (alef-3)
 
آرتمیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۰۷:۳۲:۲۷
عزیزان من-در مملکت ما یا قوانین مناسب وجود ندارد و یا خوب اجرا نمی شود. در بسیاری از کشورهای مترقی دنیا هیچ پزشکی حق ندارد بیشتر از 10 روز یا حدامثر دو هفته به مرخصی برود چون به وجودش نیاز است. ملی در کشور ما یا چنین قانونی نداریم و یا خوب اجرا نمیشه. چرا باید همیشه صبر کنین اتفاقات ناگوار بیفتد بعد به فکر چاره باشیم؟ چرا مجلس قوانین و ضوابط جدی برای حفظ جان و امنیت مردم نمی گذارند؟!!! (3963252) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۶ ۰۶:۴۱:۳۲
لطفا كساني كه پزشك نيستند جواب ندهند اولا ايشان اصلا در ايران فوت نكردنددوما به توصيه پزشك و عدم مسافرت گوش نكردند سوما عوارض عمل هميشه هست ودكتر مير از حاذق ترين پزشكان ايران وجهان هست وبراي مسافرت از بيمار و همراهان اجازه گرفته دستيارش عمل هاي بعدي رو كرده (3965395) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۱۶ ۰۷:۵۷:۵۶
علت مرگ مشخص شده است ، خونريزي مغزي بدنبال ضربه به سر ،.بدليل شروع داروي ضد انعقاد در فرانسه ، (3965414) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.