توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486822
65 درصد همسر آزاری‌ها ناشی از مصرف مواد مخدر است
بخش اجتماعی الف، 6 تیر 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۶
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: 65 درصد همسر آزاری ها در کشور ناشی از مصرف مواد مخدر است.

به گزارش ایسنا، محمدهادی مرعشی در جمع خبرنگاران افزود: 65 درصد طلاق ها، 40 درصد سرقت ها، 30 درصد کودک آزاری ها، 23 درصد نزاع ها، 20 درصد جرائم منکراتی و 10 درصد جرائم عمدی در کشور ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و آسیب های آن است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان در ادامه بیان کرد: از جمله خساراتی که تولید، انتقال و مصرف موادمخدر در کشور ایجاد کرده این است که 58 درصد معتادن زیر 34 سال سن دارند و 64 درصد معتادان متاهل اند یعنی حدود هفت میلیون نفر از اعضای خانواده ها درگیر مواد مخدر هستند.

وی اظهار کرد: 71 هزار نفر در سیستان و بلوچستان زیر پوشش مراکز خدمات درمانی و ترک اعتیاد قرار دارند که این آمار روز به روز در حال افزایش است. 295 مرکز خدمات درمانی و ترک اعتیاد در سیستان و بلوچستان وجود دارد که در مقایسه با 90 مرکز موجود در سال 92 رشد سه برابری داشته است.وی خاطرنشان کرد: 220 تن انواع مواد مخدر سال گذشته در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال 94 افزایش 39 درصدی را نشان می دهد. تریاک با 187 تن و حشیش با 24 تن بیشترین نوع مواد مخدر کشفی در استان بوده است.
 
کلمات کلیدی : همسر آزاری، مواد مخدر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.