توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401889
هشدار درباره خطر مصرف مکمل‌های کلسیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۱
مصرف کلسیم به شکل مکمل‌های کلسیمی می‌تواند با احتمال ابتلا به مشکلات و نارسایی‌های قلبی در ارتباط باشد.
به گزارش مهر، مطالعات محققان امریکایی دانشگاه جان هاپکینز بر بیش از ۲۷۰۰ نفر در بازه زمانی ۱۰ ساله نشان می دهد، مصرف کلسیم به شکل مکمل های آن می تواند مشکلات و نارسایی های قلبی را به دنبال داشته باشد. این تحقیق در حالی است که غذاهای حاوی کلسیم بی خطر هستند.

محققان معتقدند این تحقیق بدان معنا نیست که مکمل های کلسیم باعث مشکلات قلبی می شوند و تنها خبر از یک احتمال داده اند تا مصرف کنندگان قبل از مصرف چنین مکمل هایی با پزشک معالج خود مشورت کنند. گزارشات منتشر شده از سوی موسسه ملی بهداشت امریکاNIH نشان می دهد، در حدود ۴۳ درصد از زنان و مردان امریکایی از مکمل های حاوی کلسیم استفاده می کنند.

دکتر ارین میکوس، سرپرست این پروژه می گوید : « بسیاری از امریکایی ها فکر می کنند که برای داشتن استخوان هایی محکم و سالم باید از ویتامین ها، مینرال و همینطور کلسیم ها بخصوص مکمل های کلسیم استفاده کنند در صورتی که تحقیقات اخیر نشان می دهد ، مصرف مکمل های کلسیم می تواند با احتمال آسیب به قلب و سیستم عروقی در ارتباط باشد.»

دکتر جان اندرسون در ادامه می گوید : « محققان از آنجایی به نتایج این تحقیق علاقه مند شدند که تحقیقات پیشین نیز نشان داده بود، مصرف مکمل های کلسیم می تواند با مشکلات کلیوی مرتبط باشد.»

محققان در پایان توصیه می کنند ، مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم جایگزین مکمل های کلسیم شوند.
 
کلمات کلیدی : مکمل کلسیم+بیماری قلبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.