نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 231789
درباره دانشگاه امام صادق (ع) و آیت الله مهدوی
بخش تعاملی الف - احسان قمری
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۵:۳۵
این مطلب را در حالی نگارش می کنم که حضرت آیه الله مهدوی کنی در بستر بیماری است و از همه مومنین و مومنات انتظار می رود دست دعا برداشته و برای این عزیز طلب شفا و سلامتی عاجل نمایند.

بی شک حقی که آیت الله مهدوی کنی بر علم و دانش این مرزو بوم دارد بر کسی پوشیده نیست . تلاشهای ایشان بود که برای اولین بارشاهد وحدت حوزه و دانشگاه به صورت عملی بودیم.

بی شک تاسیس و اداره دانشگاه امام صادق از سال ۱۳۶۱ تا کنون بیانگر عزم جدی و اعتقاد راسخ ایشان به علم و علم آموزی و ترکیب تخصص و تعهد است. نگاهی هرچند گذرا به شاگردان مکتب آیت الله مهدوی کنی که همه از جمله دانش آموختگان دانشگاه امام صادق هستند بیانگر این نکته ظریف است که می توان علوم اسلامی را به گونه ای به جوانان تعلیم داد که به صورت کاربردی مورد استفاده قرار گرفته و عمل به آنها فرارویمان قرار گیرد.

ترکیب معارف اسلامی با اقتصاد، با حقوق، با مدیریت، با سیاست و با ارتباطات بیانگر این دیدگاه می باشد که هدف دانشگاه امام صادق تربیت افرادی است که در کنار معارف اسلامی از سایر علوم به ویژه علوم انسانی نیز بهره ای برده باشند. بارها از زبان آیت الله مهدوی کنی شنیده شده که هدف دانشگاه تربیت مدیر و اقتصاددان و حقوقدان نیست بلکه هدف گسترش علوم اسلامی و بازکردن فضایی دانشگاهی برای تعلیم معارف اسلامی در کنار حوزه های علمیه است.

دانشگاه امام صادق ( ع) دانشگاهی برای تمام فصول است و اندیشه های نافذ آیت الله آنچنان افرادی را تربیت کرده که کشور اسلامیمان به وجود ایشان می بالد .احساس نیاز ایت الله مهدوی کنی به مدیران متعهد در کنار مدیران متخصص، احساسی بود که در همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به واقعیت پیوست و توانست دانشگاهی بسازد که همه به وجودش افتخار می کنند.

همه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه امام صادق که اشاعه دهنده سیره علمی و عملی آیت الله هستند افتخار شاگردی ایشان را داشته اند و در طول سالیان طولانی مهمترین درس زندگیشان ( اخلاق ) را از ایشان فراگرفته اند. بیان نافذ، علمی و به دور از تعصبات حزبی و جناحی باعث شد تا سخن که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.

بی شک بالا بودن سطح علمی و توانایی های منحصر به فرد دانش آموختگان دانشگاه امام صادق در تمام دوره ها، بیانگر و نشانه الگوی تربیتی خاصی است که لازم است همه دانشگاه های ایران اسلامی از آن درس گرفته و آن را فرا روی خود قرار دهند.
 
کلمات کلیدی : احسان قمری
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۷ ۱۷:۳۷:۰۰
لازم است وزیر محترم علوم فردی فاضل و دانشمند را به ریاست این دانشگاه بگمارد. (2227628) (alef-10)