توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493284
درمان نابینایی و ناشنوایی با ارسال بی‌واسطه اطلاعات به مغز
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
محققان دانشگاه Rice سعی دارند با ارسال بدون واسطه اطلاعات به مغز، به‌جای جراحی مستقیم چشم و گوش به درمان نابینایی و ناشنوایی بپردازند.

به گزارش کلیک، محققان در دانشگاه Rice در تلاش برای درمان نابینایی و ناشنوایی، میکروسکوپ مسطحی به نام FlatScope طراحی کرده‌اند که روی مغز کاشته می‌شود. نمایشگر و نورون‌های تحریکی این میکروسکوپ با تشعشع فعال بوده و در حال حاضر جزئیات ورودی مغز را دریافت می‌کند، اما به نظر می‌رسد هدف طراحی آن درک نحوه پردازش داده‌های بصری در مغز باشد تا بتوان ورودی سیستم بینایی را توسط آن کنترل کرد.

این میکروسکوپ بخشی از پروژه ساخت یک واسط عصبی با رزولوشن بالا به شمار می‌رود که تنها نمونه اولیه آن ساخته شده است. موفقیت در ساخت FlatScope می‌تواند منجر به تولید حسگرهای سمعی-بصری شود که داده‌ها به مغز ارسال شده و در افرادی که از نابینایی و ناشنوایی رنج می‌برند، به‌صورت خودکار سیگنال‌های از دست رفته نیز جایگزین کنند.
 
کلمات کلیدی : اختلال شنوایی + عفونت گوش + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.