نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489081
پرونده «کاسپین» به صحن مجلس رسید + جزئیات
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس از ارجاع پرونده تخلفات «کاسپین» به صحن علنی پارلمان خبر داد.

سیدحسن حسینی‌شاهرودی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: در این جلسه مقرر شد پرونده موسسه اعتباری «کاسپین» طبق ماده 236 آئین‌نامه داخلی مجلس به صحن پارلمان ارجاع شود.

وی افزود: تخلفات مؤسسه اعتباری «کاسپین» در جلسات مکرر کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گرفته که اعضای امروز با اکثریت آراء به این جمع‌بندی رسیدند که پرونده این مؤسسه به صحن علنی مجلس ارجاع شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد: طبق ماده 236 آئین‌نامه داخلی مجلس، در صورتی که پرونده تخلفات مؤسسه اعتباری «کاسپین» در صحن مجلس اکثریت آراء را کسب کند، این پرونده به قوه‌ قضائیه ارسال می‌شود.

حسینی‌شاهرودی درباره زمان دقیق بررسی پرونده «کاسپین» در جلسه علنی مجلس، اظهار داشت: با فضایی که در جامعه ایجاد شده، انتظار می‌رود در اسرع وقت رسیدگی به پرونده مؤسسه اعتباری «کاسپین» در صحن مجلس بررسی شود.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۵:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۰:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۰۷:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۰:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۱:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۰۹:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۵:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۱۰:۱۷
 
 
کلمات کلیدی : موسسه اعتباری کاسپین ، سپرده گذاران ، بانک مرکزی ، مجلس شورای اسلامی
 
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۷:۲۶
انشالله که سیف و شرکا به سزای ظلمشون به مردم میرسن. (4458765) (alef-11)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۷:۲۰
پورابراهیمی: برای اولین بار است که تخلفات بانک مرکزی توسط مجلس به قوه قضاییه ارسال می‌شود/در موضوع موسسات مالی از منافع ملی کوتاه نخواهیم آمد.

وی تاکید کرد: به آقایان سیف و طیب نیا اولتیماتوم داده ایم که اگر تا پایان سال جاری حیات موسسات غیرمجاز ادامه یابد، به این معناست که اراده ای برای برخورد با این موسسات وجود ندارد، زیرا کلیه ظرفیت ها و اختیارات به بانک مرکزی برای ساماندهی این موسسات داده شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه هیچ عذر و بهانه ای برای تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز پذیرفته نیست، گفت: در نیمه دوم امسال به هیچ وجه هیچ توجیهی را در ادامه حیات موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز نمی پذیریم. (4458775) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۱:۱۸:۴۵
نمایندگان ملت،به داد مردم مظلوم سپرده گذار کاسپین برسید (4458839) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۷:۱۵
اين مؤسسات وابسته به نهادهاى قدرتمند هستند و پول سپرده گذاران را حيف و ميل كرده اند حالا ضررش را بيت المال بايد بدهد يعنى از جيب ما (4459290) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۱:۳۵
ما سپرده گذاران کاسپین خواهان اعمال 236 توسط نمایندگانمان هستیم،نگذارید حق ما پایمال شود (4458844) (alef-11)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۴:۳۸
سودپرداختی به صاحبان سپرده را پس می گیرند اما حقوق وپاداش کلان به مدیران شعب را که از پول سپرده گذار بود حلال میدانند چرا این پول ها را پس نمی یگیرید? (4458859) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۲:۳۲:۵۰
1800 میلیارد تومانی که بانک مرکزی بابت مجوز از کاسپین دریافت کرده باید به مردم مالباخته سپرده گذار برگشت داده شود. (4458896) (alef-11)
 
مصطفی 70
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۹:۳۲
جدا از اینکه الان 7 ماه هست هیچ پولی به مردم پرداخت نکردند در بعضی از استان ها مثل استان گیلان علیرغم اینکه در سایت کاسپین تعداد 3 شعبه اعلام کرده اند که باز باشد تا جواب مردم را بدهند ، تمام شعبات از جمله سرپرستی تعطیل و بسته است و هیچکس جواب گوی مردم نیست ، والله هیچ جای دنیا همچین چیزی دیده نشده که این مردم اینقدر در تمام صحنه ها حضور دارند و پا به پای دولت مردان از آنها حمایت میکنند و تمام مشکلات اقتصادی را تحمل میکنند ، چرا اینجوری در روز روشن تمام زندگی و اندک اندوخته این مردم علنا به یغما میرود و هیچ مرجع قانونی پیگیری نمیکند و تازه به فکر افتادند که کاری برای مردم بکنند در صورتیکه خلاف و قصور کاملا مشخصه که از سمت چه کسانی هست ، سرمایه مردم تا چه موقع باید به دستشان برسد ، چرا ؟؟؟؟؟؟؟... (4458927) (alef-11)
 
سیاوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۷:۴۱:۵۱
قطعا فرمول جدید هیچ مشکلی را با سابقه گذشته بانک مرکزی حل نخواهد کرد نمایندگان باید بانک مرکزی را مجبور می کردند همه سپرده گذاران را بصورت جدول زمانی تعیین تکلیف کنند و بانک مرکزی را مجبور می کردند که طبق قانون ، پرداخت اصل سپرده مردم به هر میزانی را تضمین کنند و سود متعارف شبکه بانکی پرداخت شود اکنون اگر کسی 2 میلیارد تومان سپرده داشته باشد تکلیفش مشخص نیست که در چه زمان مبهمی به پولش می رسد یا حتی اگر بخواهد در کاسپین مجددا سپرده کند با چه روشی و سودی سپرده خواهد شد ، باید تکلیف همه مشخص شود و مردم به آینده نامعلوم حواله داده نشوند اگر نظر اینست که کاسپین ادامه حیات دهد بدون سپرده گذار امکان پذیر نیست پس بایستی سریعتر وضعیت سپرده گذاران عمده و روش برخورد با آنها اعم از تسویه و یا قرارداد سپرده جدید مشخص شود همه اینها نیازمند یک فکر اقتصادی دارد که هم منافع سپرده گذار را در نظر بگیرد و هم به ادامه حیات موسسه فکر کند قطعا در صورتیکه با سپرده گذاران عمده بصورت منطقی رفتار شود ادامه حیات کاسپین امکان پذیر خواهد بود در غیر اینصورت ، مدیران فقط به فکر جیب و پورسانت و حق جلسات و رانت خویش هستند و آینده سپرده گذار و موسسه مالی هیچ اهمیتی برایشان نخواهد داشت. (4459132) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۷:۴۹
تو این مملکت با این اوضاع کاری یک میلیون اش برای مردم یعنی هزار تا بدبختی کشیدن حالا سیف نظر و راه حل داده حدود دو سوم پول مردم حذف کنند که اشتباه فاحش او حل بشه و مردم هم هیچی . (4459236) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.