توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470685
زمان اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۲
مدیر برنامه ریزی امور المپیادها و آزمون های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: نتایح آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی 97 - 96، هفته اول تیرماه و بعد از برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی اعلام می شود.

فرهاد فتحی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه 319 هزار دانش آموزان پایه های ششم و نهم برای ورود به پایه های هفتم و دهم در روزهای 14 و 15 اردیبهشت ماه در آزمون شرکت کردند، هدف از برگزاری این آزمون را شناسایی و پذیرش دانش آموزان دارای استعدادهای برتر برای ادامه تحصیل در پایه های هفتم و دهم برشمرد.

وی با بیان اینکه این آزمون در حدود یکهزار و 400 حوزه امتحانی داخل کشور و همزمان در 65حوزه اجرایی (مدارس ایرانی) خارج از کشور برگزار شد، تصریح کرد: از مجموع 319 هزار شرکت کننده حدود 220 هزار نفر در دوره اول متوسطه (پایه هفتم) و حدود 99 هزار و 500 نفر برای ورود به دوره دوم متوسطه (پایه دهم) هستند.

مدیر برنامه ریزی امور المپیادها و آزمون های مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ادامه داد: در هر دو آزمون ورودی پایه هفتم و دهم، محتوای آزمون شامل 20 درصد نمره مربوط به استعداد تحلیلی و 80 درصد نمره مربوط به سوال استعداد تحصیلی است.
 
کلمات کلیدی : مدارس غیردولتی + آزمون ورودی مدارس + استعدادهای درخشان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.