نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307280
روحانی: نباید عده ای با کلمه "نفوذ" بازی کنند/با سوء استفاده از این کلمات، گروهی را به حاشیه نرانیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۷
رییس جمهوری با گرامیداشت سیزدهم آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، تصریح کرد: ۱۳ آبان و تمامی مراحل ایستادگی ملت ایران در برابر سلطه‌خواهی بیگانگان در جریان نهضت اسلامی ، نشان دهنده و تکمیل کننده راه مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهی‌ها و توطئه بیگانگان است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه و در جلسه هیات دولت گفت: باید از افتخارات و روزهای ملی و تاریخیِ ایستادگی ملت ایران برای تقویت بیش از پیش انقلاب و اتحاد ملت بهره بگیریم و اجازه ندهیم این ایام تاریخی مورد سوء استفاده برخی جناح ها قرار گیرد . چرا که هرگونه بهره برداری جناحی از این ایام، به زیان انقلاب و وحدت ملی خواهد بود.

رییس‌ جمهوری اظهارداشت: امروز همگان در کشور به راه وخط امام(ره) و انقلاب افتخار کرده و پیرو راه رهبری انقلاب و اجرای قانون اساسی هستند و از آن حمایت می کنند.

روحانی با بیان این که رهنمودها و نکاتی که رهبر معظم انقلاب مطرح می کنند با هدف استحکام قدرت ملی و برای این است که ملت ایران در برابر نفوذ بیگانگان صف واحدی بوده و در برابر توطئه‌ها هوشیار و بیدار باشند، خاطرنشان کرد: نباید خدای ناکرده برخی بخواهند از این کلمات و واژگان سوء استفاده کنند و اینطور نباشد که از این پس با هر کس که مخالف هستیم، بخواهیم او را به نحوی متهم کرده و گروهی را به حاشیه برانیم.

رییس‌ جمهوری با اشاره به این که ملت ایران، ملتی بیدار و هوشیار است و تاریخ و تجربه این ملت، نشان داده که اینگونه اقدامات تأثیری معکوس خواهد داشت، گفت: مردم به درستی معنای نفوذ، استکبار و تاریخ و نحوه رفتار نادرست آمریکا با این کشور و ملت را می‌دانند و منافع ملی و آینده کشور را به خوبی تشخیص می‌دهند.

روحانی افزود:باید به طور واقعی و جدی با هر گونه نفوذ بیگانگان مبارزه کنیم و نباید عده ای با کلمه "نفوذ" بازی کنند.

رییس‌ جمهوری با بیان این که رهبری معظم انقلاب متعلق به تمامی ملت ایران است و به گروه و نهادی خاص تعلق ندارد، گفت: همه ملت ایران در مسیر انقلاب، استقلال و ایستادگی کشور در برابر بیگانگان متحد هستند و امیدوارم همه جناح‌ها و نهادها به این نکات توجه داشته و واقعاً تلاش کنیم اگر رهبری انقلاب کلامی را عنوان می‌کنند به درستی آن را بفهمیم و پیاده کنیم و اجازه ندهیم افرادی از این کلمات در راستای منافع شخصی، گروهی و جناحی خود سوء استفاده کنند.

رییس‌ جمهوری ادامه داد: ‌البته مردم در این زمینه‌ها کاملاً هوشیار، بیدار، ناظر و متوجه هستند و بخوبی شرایط را رصد می‌کنند و در موقع لزوم مانند انتخابات، آگاهانه و با حضور گسترده نظر خود را اعلام می کنند.

دکتر روحانی در ابتدای سخنان خود با بیان این که ۱۳ آبان برای ملت ایران یک روز تاریخی و آغازی برای دوره جدید در نهضت اسلامی به شمار می‌رود، گفت: نهضت اسلامی تا آبان سال ۱۳۴۳ بیشتر رنگ و بوی ضد استبدادی داشت، اما از هنگام طرح موضوع کاپیتولاسیون و نطق تاریخی و افشاگرانه امام خمینی(ره) در مورد برنامه ای استکباری که علیه حرمت و عزت مردم ایران طراحی شده بود و استقلال قضایی و سیاسی ایران را زیر سؤال می‌برد، یک حرکت نو و موج عظیمی در کشور علیه استکبار آغاز شد.

رییس‌ جمهوری افزود: برای تاریخ روحانیت ایران افتخار است روزی که سلطه گران در این کشور خواستند علیه عزت و استقلال مردم اقدامی کنند مردم ایران به رهبری روحانیت و مراجع عظام، در صف مقدم مبارزه قرار گرفتند.

دکتر روحانی حرکت دانش‌آموزان و نوجوانان در ۱۳ آبان سال ۵۷ را به مفهوم حضور نوجوانان و جوانان در نهضت اسلامی و اقدام دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ آبان سال ۵۸ را عکس‌العملی از سوی ملت ایران در برابر توطئه‌های آمریکا برای تخریب انقلاب برشمرد و گفت: جوانان، نوجوانان، دانشجویان و دانش آموزان نشان دادند که همگی در صف انقلاب بوده و ثابت کردند انقلاب اسلامی متعلق به قشر خاصی نیست و همه اقشار با سنین متفاوت در این زمینه فداکاری کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : روحانی
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۴:۰۹:۲۱
آفرين. هزار آفرين (3299192) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۴:۱۳:۲۰
درود بر روحانی . ولی متاسفانه سواستفاده ها تازه شروع شده و یک بازار برایش درست کردند. (3299198) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۵:۰۹:۲۰
و این داستان ادامه دارد... (3299294) (alef-13)
 
سهراب
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۶:۵۵:۲۴
افتخار مى كنم به رييس جمهورم (3299560) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۱۳:۲۳
زبان فارسی دو پهلو که چه عرض کنم، ده پهلو از هر جمله ای میشه تعبیر کرد. من خودم بعنوان یک ایرانی بزرگ شده در ایران، از خیلی از موضوعات اخبار سر در نمیارم و یا اشتباه برداشت میکنم. (3299899) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۱۹:۴۰:۰۲
احسنت به ذکاوت ریاست محترم جمهوری

انشالله نفوذ مانند دیگر کلمات همچون بصیرت و فتنه و... برای حذف عده ای مورد استفاده (در واقع سوء استفاده) قرار نگیرد. (3299956) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۰۰:۲۵:۱۸
کاملا موافقم (3300519) (alef-3)
 
اراکی
۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۱:۱۴:۵۰
فعلا که اوضاع زندگی ما روز بروز داره بدتر میشه و عرصه تنگ تر... حقوق ها عقب می افته یا تهدید می کنند که ماههای آینده حقوق نداریم... فرقی نمیکنه کی رییس جمهور باشه... (3301088) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.