توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497082
جزئیات نشست مجلسی‌ها با مدیران صدا و سیما
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۳
معاون امور استان‌های صداوسیما در یادداشتی رئوس مطالبی را که نمایندگان مجلس اخیرا در گفت و گو با مدیران صداوسیما مطرح کردند، را بیان کرد.

به گزارش ایسنا، علی دارابی در یادداشت خود که در کانال تلگرامش منتشر کرده، نوشته است:
"چندی پیش، اعضای کمیسیون_فرهنگی مجلس شورای اسلامی میهمان سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران بودند. من در این یادداشت رئوس مطالبی را که نمایندگان محترم در این جلسه مطرح کردند، ذکر می کنم و در یادداشتی که فردا منتشر خواهم کرد به مباحث مطرح شده توسط مسئولان صداوسیما می‌پردازم.

- آقای جمشید جعفرپور رییس کمیسیون و نماینده مردم لارستان، خنج و گراش معتقد بود که در طول ادوار مجلس، جامع ترین و قوی ترین کمیسیون فرهنگی، در این دوره شکل گرفته و دلیل آن هم این است که سه نفر از اعضای هیئت رییسه مجلس و هفت نفر از نمایندگان تهران در این کمیسیون عضویت دارند و از حدنصاب لازم برخوردار است.

- حجت الاسلام والمسلمین احمد مازنی، نماینده محترم مردم تهران گفت در کارگروهی که برای قانون اداره صداوسیما مشغول به کار است، تلاش داریم تا ملاحظات صداوسیما را لحاظ کنیم. آقای غلامرضا کاتب نماینده گرمسار نیز اعتقاد داشت که قانون اداره صداوسیما با تعامل خوبی که بین مجلس و شورای نظارت بر صداوسیما هست، به زودی تصویب می شود.

- آقای دکتر علی مطهری نماینده تهران در مجلس انتقاد کرد که شادی در تلویزیون نباید فقط مختص به نوروز باشد و برای اعیاد اسلامی مثل غدیر و قربان و فطر نیز برنامه ریزی صورت گیرد. وی همچنین از سوگیری اخبار و حوزه اطلاع‌رسانی انتقاد داشت.

- آقای اصغر مسعودی نماینده مردم نیریز و استهبان گفت که بسیاری از روستاهای کشور از دیدن تلویزیون محروم هستند و صداوسیما می‌بایست فکری به حال این مسئله بکند. همچنین درباره فراجناحی بودن رسانه ملی و مسائل آگهی های بازرگانی نکاتی را یادآور شد.

- حجت الاسلام احد آزادی خواه نماینده ملایر بحث کمک کردن مراکز استانی به صداوسیما را طرح کرد و این نکته را یادآور شد که بهتر است بخشی از مسئولیت ها به مراکز تنفیذ شود. حجت الاسلام مهدی شیخ نماینده تهران نیز درباره پارادوکس انحصاری بودن صداوسیما و درباره لزوم رادیو و تلویزیون خصوصی مسائلی را ذکر کرد.

- آقای محمدعلی وکیلی نماینده تهران، ریزش مخاطبان تلویزیون در آینده را یکی از چالش های اساسی دانست و همچنین اهمیت یافتن فضای مجازی و تغییر ذائقه مخاطب را مهم ارزیابی کرد. وی تاکید داشت که رسانه ملی برای ماندگاری نباید یکسونگر باشد، دادوستد خبری انجام دهد و مرز میان سیاه‌نمایی و واقع گرایی رامشخص کند.

دکتر علیرضا ابراهیمی نماینده رامیان و آزادشهر دبر این باور بود که صداوسیما مرکز قدرت جنگ نرم است و سئوال داشت که چرا از کارشناسان فرهنگی مجلس برای تبیین این موضوع استفاده نمی شود؟! همچنین در حوزه اقوام تاکیداتی کرد و خواستار برنامه سازی بیشتر بود.

حجه الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد نماینده اردستان، انقلابی بودن و انقلابی ماندن در صداوسیما را بسیار حیاتی و راه آن را کادرسازی دانست. همچنین خواستار نشاط و فعالیت های هنری، با حفظ شئون اسلامی شد. اشاعه روحیه جهادی و سبک زندگی اسلامی را توسط صداوسیما ضروری قلمداد کرد.

- خانم پروانه سلحشوری نماینده تهران خواستار ایجاد شبکه ای در حوزه توریسم و گردشگری شد و خانم طیبه سیاوشی شاه عنایتی نماینده تهران، درخواست کرد تا سریال های تلویزیونی، قصه ها و زندگی های واقعی زنان و خانواده های ایرانی را به نمایش بگذارد تا باورپذیر و الگوساز باشد. خانم سیده فاطمه ذوالقدر، دیگر نماینده تهران نیز گلایه داشت که نمایندگان تهران اصلا در برنامه های صداوسیما حضور ندارند و شبکه ای که برنامه های آنها را مورد توجه قرار دهد، موجود نیست.

آقای سیداحسان قاضی زاده هاشمی نماینده فریمان و سرخس، رابطه مجلس با سازمان را رابطه مناسبی دانست و در عین حال تاکید داشت که صداوسیما نباید دچار محافظه کاری شود و باید برنامه های نقادانه و چالش برانگیز را در دستور کار قرار دهد.

این ها بخشی از محورهای مهم صحبت های نمایندگان در جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی با رییس و معاونان صداوسیما بود. "
 
کلمات کلیدی : صداوسیما+نمایندگان مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.