نظر منتشر شده
۳۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467382
صبحانه انتخاباتی الف
عزا عزاست امروز.../ قهرمان مناظره از نظر تهرانی ها/ مقایسه جانفداهای هر نامزد/ وضعیت 3 نظرسنجی معتبر/ برداشت غلط از سخنان رهبری
بخش سیاسی الف، 11 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
عزا عزاست امروز...
کارگران امروز در همایش روز کارگر و در حین سخنرانی رئیس جمهور شعار می دادند: عزا عزاست امروز، ورز عزاست امروز، زندگی کارگر رو به فناست امروز.
این شعار چنان گسترده و پرحجم بود که سخنرانی روحانی قطع شد و نتوانست ادامه دهد.
شاید برای اولین بارست که کارگر و سرمایه دار علیه یک دولت متحد می شوند. باید دید چه مسیری طی شده که چنین اعتراض های گسترده ای در جامعه کارگری شکل گرفته است.

صوت اعتراض ها

برداشت غلط از سخنان رهبرانقلاب
روز گذشته رهبرانقلاب در دیدار با کارگران سخنان مهمی درباره انتخابات پیشرو مطرح کردند که مخاطب شان، هم مردم بودند و هم نامزدها و هم مسئولین برگزار کننده انتخابات.

اما درباره نامزدها 2 شاخص را مطرح کردند. یکی اینکه طرفدار محرومین باشد. دوم اینکه اهل مدیریت جهادی و انقلابی باشد و البته تصریح کردند نامزدهای انتخاباتی این شعارها را مطرح کنند و بین خود و خدایشان عهد ببندد که اگر رای آوردند بدین شعارهای پایبند باشند.

از دیروز برخی تلاش کردند این شاخص ها را انحصار خود کنند و نشان دهند که شاخص طرح شده از سوی رهبرانقلاب به نامزد مورد نظر آنها نزدیک تر است. مثلا طرفداران رئیسی گفتند محرومیت زدایی به ما می خورد و طرفداران قالیباف خطاب مدیریت جهادی را خودشان دانستند.

اما به نظر می رسد این تلقی غلطی از سخنان رهبرانقلاب است و چنین برداشت هایی آسیب جدی به جایگاه رهبری است. رهبری تاکید کردند که نامزدها لازم است چنین شعارهایی را مطرح کنند. هرکس این شعارها را مطرح کند شاخص مدنظر رهبری را خواهد داشت. چه روحانی و چه قالیباف و رئیسی و غیره.
 

مقایسه چند نظرسنجی رسمی
سه نهاد معتبر کشور بعد از اولین مناظره نظرسنجی داشتند که نتایج آن بدین شرح است:

نظرسنجی نهاد اول؛
روحانی 28 درصد – قالیباف 26 درصد- رئیسی 15 درصد- جهانگیری 7 درصد- آرای میرسلیم و هاشمی طبا زیر 3 درصد

نظرسنجی دوم؛
روحانی 37 درصد- قالیباف 30 درصد – رئیسی 11 درصد- جهانگیری 4 درصد- میرسلیم و هاشمی طبا هرکدام دو درصد

نظرسنجی سوم؛
روحانی 38 درصد- قالیباف 28 درصد- رئیسی 12 درصد- جهانگیری 5 درصد- میرسلیم و هاشمی طبا هرکدام 2 درصد
 
وضعیت تهرانی ها بعد از مناظره
بعد از اولین مناظره یک نهاد معتبر درباره وضعیت تهرانی ها، نظرسنجی زیر را منتشر کرد؛
60 درصد مردم مناظره را دیده بودند
40 درصد نیز ندیده بودند
40 درصد به نامزد اصلاح طلب رای می دهند و 25 درصد به نامزد اصولگرا و بقیه نیز هنوز تصمیم نگرفتند

تهرانی ها پیروز مناظره را اینطور ارزیابی کردند؛
29 درصد جهانگیری . 27 درصد روحانی و 21 درصد قالیباف و 11 درصد رئیسی و 7 درصد میرسلیم و 5 درصد هم هاشمی طبا

کسانی که در انتخابات شرکت می کنند بدین ترتیب رای می دهند
42 درصد روحانی، 28 درصد قالیباف، 10 درصد جهانگیری، 16 درصد رئیسی، 3 درصد میرسلیم و یک درصد نیز هاشمی طبا
 
مقایسه جان فداهای هر ستاد
جانفدا کسی است که با انگیزه غیرمادی و غیرزمینی و با تعصب و پرانرژی برای نامزد مورد علاقه اش تبلیغ می کند. پیروزی هر نامزدی در گروی کمیت و کیفیت عملکرد این جانفداهاست.

جانفداها فقط خودشان رای نمی دهند. دهها رای هم با تبلیغات گسترده شان جذب می کنند.

هرنامزدی کم و زیاد جانفدا دارد که مقایسه آنها از جهت ترکیب اعتقادی-سیاسی فعالان انتخاباتی اهمیت دارد.

اگر روحانی و جهانگیری را یکی فرض کنیم، جانفدای ایندو یکی اند. کسانی که برای روحانی کار می کنند بعد از مناظره برای جهانگیری هم فعال شدند.

ویژگی بارز این گروه چیست؟ این افراد بیشتر در شبکه های اجتماعی مثل توئیتر و تلگرام فعال اند و کمتر بروز و ظهور خیابانی دارند. اعتدالی ها و کارگزاران خودشان جانفدا ندارند و از پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان و طرفداران خاتمی استفاده می کنند.

این افراد انگیزه شان برای روحانی و جهانگیری متعصبانه است اما انگیزه 100 درصدی هم ندارند. علتش نیز روشن است. جهانگیری و روحانی را نامزد آرمانی شان نمی دانند. از سرناچاری و برای رای نیاوردن طیف مقابل فعال شدند.

اگر بخواهیم یک مصداق از سرشبکه های جانفدایی برای روحانی را نام ببریم به جلائی پور و عبدی می رسیم.

دسته دوم جان فداهای رئیسی هستند. این افراد را جمعیتی از طرفداران سابق احمدی نژاد و طرفداران جلیلی و پایداری ها تشکیل می دهند. هم در شبکه های اجتماعی اند و هم لازم باشد کف خیابان. این گروه کاملا متعصب هستند و 100 درصد هم پای این نامزد آمدند.

نماد سرشبکه ای از جانفداهای رئیسی جلیلی و پناهیان است.

اگر بخواهیم مقایسه ای ساده بین جانفداهای روحانی با رئیسی داشته باشیم باید گفت بیشتر طرفداران ایندو نامزد متعصب اند ولی با یک تفاوت؛ جانفداهای روحانی بجهت عددی بیشتر اما به جهت تعصب ضعیف ترند چون نامزد نهایی شان روحانی نیست. اما طرفداران رئیسی اگرچه کمترند ولی رای ایجابی شان به رئیسی قوی تر از رای سلبی به روحانی است.
دسته سوم طرفداران قالیباف هستند. تعداد جانفداهای قالیباف از دو دسته دیگر کمترند. این دسته در رای سلبی به روحانی قوی هستند. ولی در رای ایجابی بیشتر از شخص معطوف به عملکردند و معتقند نیاز کشور مدیریت جهادی است. هرکس در مدیریت جهادی قوی ترست باید بیاید.

نماد سرشبکه ای جانفداهای قالیباف قاسمیان است. قاسمیان و تعدادی از گروه های جهادی نمونه ای از جانفداهای طرفدار قالیبافند.

یک تفاوت عمده میان جانفداهای قالیباف با رئیسی این است که طرفدارن رئیسی شخص محورند و طرفدارهای قالیباف کارکرد محور. روشن است که این تفاوت هیچ برتری نسبت به دیگری ندارد و هرکدام ویژگی های خودشان را دارند.

ما 4 درصدی ها
از روز گذشته عده ای راه افتادند که ما 4 درصدی هستیم چون پولدار و سرمایه داریم.

یک نفر توئیت خوبی زده بود که شعار قالیباف را در یک خط توضیح می داد؛ هر بچه پولداری 4 درصدی نیست ولی هر مستضعف و یا طبقه متوسطی حتما 96 درصدی است.
کلمات کلیدی : صبحانه انتخاباتی انتخابات96 نظرسنجی جان فدا 4 درصدی
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۴:۱۵
نامزدهای انتخاباتی باید مسئولیت اهانت‌ها و تخلفات و هتک مقدسات توسط مدیران ستادهای انتخاباتی‌شان را پاسخگو باشند در غیر این صورت این رویدادها توهین کاندیدای مورد نظر به ارزش‌ها تلقی می‌شود. (4302213) (alef-1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۲۴:۲۵
این نظر سنجی های معتبر رو می شه بگید
کدوم نهاد ؟
در چه تاریخی؟
به چه روشی؟
از کی ها ؟
انجام دادن ... همینطوری چهارتا عدد که نشد نظر سنجی (4302274) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۹:۳۶
بعضي وقت ها با خواندن بعضي مطالب در اين سايت احساس مي كنم روزنامه كيهان مي خوانم (4302311) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۱۰:۵۵
من که وقتی توسایت ها میرم فکر میکنم همه چیز ما دولتی شده حتی آزاد نیستیم خودمون فکر کنیم باید خاتمی و روحانی و تاج زاده به جای ما فکر کنند و ما مثل بره چشم و گوش بسته تسلیم و مطیع محض باشی اصل فرقی نمی کند عملکرد روحانی چطور بوده ، فقط بگیم خرابی زیاد بوده هنوز مشغول آوار برداری است، اگر روحانی نباشه سایه جنگ میاد، همه چیز گل و بلبل است ، تحریم براداشته شده وضع زندگی مردم بهبود پیدا کرده، همان حرف های روحانی مثل ضبط صوت و طوطی تکار کنیم، و الا اگر کسی بخواهد با مغز خودش فکر کند و با چشم و گوش خودش ببیند و بشنود و با زبان خودش حرف بزند می شود مثل بنده خدا خانم راستگو در شورای شهر تهران !!!!!!
یا اگر کسی واقعیات جامعه را بگوید می شود شریعتمداری و کیهان !!!!!!!
هوچی گری و تخریب و ترور شخصیت و هیاهو راه انداختن و شارلاتان بازی ، زیر نام ، تدبیر و امید و اعتدال و پرهیز از خشونت و حقوق شهروندی ،
بندگان خدا مردم کور نیستند رفتار روحانی و وزرای روحانی را می بینند که تحمل هیچکس غیر خودشان را ندارند ، راحت بداخلاقی می کنند ناسزا می گویند دروغ می گویند تحقیر می کنند ، و اگر لایه درونی زندگی اینها آشکار شود آنوقت مردم می فهمند امروز چه قارون های سرمایه دارد و اشراف زر اندوز لباس وزارت و ریاست برتن کرده اند که هیچ سنخیتی با مردم ندارند. (4302406) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۱:۳۶
شما حرف کیهان و وطن امروز رو تکرار کن برات بهتره. (4303803) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۰:۰۰:۰۷
خانم راستگو(دروغگو) با رای اصلاح طلبان آمد و به محض ورود به جبهه اصولگرایان پیوست.اگر شما چنین فردی را آزاده می دانید واقعا" دیگر با شما نمی توان استدلال کرد. (4305611) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۴:۴۱
کارگران حاضر در این مراسم، پرچم های ایران و پلاکاردها و پوسترهایی منقش به عکس رهبر انقلاب و حسن روحانی بر دست داشتند.

دبیرکل خانه کارگر نخستین سخنران این همایش بود که با آمدن پشت تریبون، مورد استقبال کارگران قرار گرفت و حضار شعار «محجوب محجوب حمایت حمایت» را سر دادند.

علی ربیعی دومین سخنران برنامه بود که کارگران با شعار «ربیعی ربیعی حمایت حمایت » و «ربیعی ربیعی تشکر تشکر» از وی استقبال کردند.

با آمدن رییس جمهور پشت تریبون، کارگران به شدت از روحانی استقبال کرده و با سر دادن شعارهایی حمایت کارگران از تداوم دولت او را اعلام کردند.

کارگران شعار می‌دادند "روحانی حمایت حمایت""خامنه‌ای زنده باد روحانی پاینده باد""قرارداد موقت به همت روحانی اصلاح باید گردد""قانون کار امانت امانت رییس‌جمهور ما حمایت حمایت""درود بر کارگر باغیرت ""معیشت کارگر به همت روحانی تامین باید گردد".

رییس جمهور سخنان مهمی در این تجمع دهها هزار نفری درباره مسائل کارگری مطرح کرده و با اعلام خبر بازپس‌گیری لایحه اصلاح قانون کار امید و تدبیر را میهمان امروز کارگران کردند.

این مراسم باشکوه که با استقبال دهها هزار نفری کارگران برگزار شد به مذاق عده ای از افراد حاضر در مراسم که وابسته به جریان سیاسی خاص بودند خوش نیامد و این افراد محدود و انگشت شمار که در وابستگی آنها به برخی از جریان‌های خاص جای تردید نبود به قصد اخلال در مراسم باشکوه امروز شروع به سردادن شعارهایی کردند که نه تنها مورد استقبال جمعیت سی هزار نفری کارگران حاضر در مراسم قرار نگرفت بلکه آنها ضمن اعتراض به رفتار خارج از چارچوب این عده قلیل آنها را به استهزا گرفته و از آنان خواستند که شان و حرمت سخنران مراسم و سایر کارگران را رعایت کنند. (4302888) (alef-13)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۵۵:۰۰
پس اینا کی هستن دارن عزا عزا میکنن. سرتو از برف در بیار (4303444) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۱۷:۵۰
یه مقایسه ساده بین رویکرد محافظه کاران و اصلاح طلبان در قبال گارکران: ممنوعیت برگزاری تجمعات روز کارگر در سالهای 84-92 و ورود یه جمع سی نفره سازماندهی شده برای تخریب دولت با داد و فریاد وسط سخنرانی رئیس جمهور.
ضمنا وقتی یه نفر اقتصاد رو ویران میکنه و تحریمها رو ملت تحمیل میکنه، دیگه کارگر و کارمند و شغل آزاد همه با هم میسوزند. الان که تحریمها برداشته شده و اقتصاد روی ریل افتاده، میتونیم گام به گام به سمت توسعه باثبات بریم. با روحانی لجبازی داشته باشیم، با خودمون لجبازی نداریم که از چاله دربیایم بریم توی چاه!! (4304275) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۰۳:۰۰
صداقت چیز خوبی است که نداشتن آن از دولتیها به هواداران دولت سرایت کرده است. (4304465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۰۲:۲۷
عجب گزارش بیطرفانه ای دمت گرم.... (4304592) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۴:۰۸
شما اون چیزی را که دوست دارید بفرمایید تا برای شما بنویسند
مثلا:
روحانی 100روزه اقتصاد را متحول کرد
رکود را برطرف کرد
رونق اقتصادی خصوصا ایجاد کرد
4میلیون مسکن ساخت
4 میلیون شغل ایجاد کرد
....
خوشت اومد عزیز ، سرت را از زیر برف در بیاور و از خواب بیدار شو و واقعیات جامعه را ببین (4303017) (alef-13)
 
جواد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۴:۳۳
اتفاقا من هم با خواندن مطالب فکر میکنم اشتباهی رفتم تو سایت فرارو..... (4303022) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۱۲:۲۱
مگه کیهان هم می خوانید!؟ اگه شما راست می گید بابت این همه تیتری که کیهان علیه اصلاح طلبان زده،یک بار می تونستید تو دادگاه محکومش کنید!!! خوشم میاد که از کیهان حساب می برید! (4306259) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۱:۲۴
جناب شهردار! شعار این روزهای شما حمایت از ۹۶ درصد از مردم است. مردمی که به گفته شما چهاردرصد از خدا بی خبر حق آن ها را خورده اند. به درستی یا نادرستی دعوی شما کار ندارم. اگر حقیقتا این گونه است که شما می فرمایید حضرتعالی و همگنانتان باید کلاهتان را بالاتر بگذارید که پس از گذشت چهار دهه از عمر انقلابی که قرار بود در آن یک موی کوخ نشینان به همه زندگی کاخ نشینان بیرزد و مردم ولی نعمت کارگزاران نظام باشند کار به جایی رسیده که یکی از مدیران درجه یک نظام معترف است چهاردرصد از ما بهتران ۹۶ درصد از جمعیت هشتاد میلیونی را استثمار کرده اند.

طیب الله. والله ساکنان نگون بخت پادگان اشرف و لیبرتی هم برای ضایع کردن نظام حاکم در ایران تا به حال چنین تصویری از کشورشان ارائه نکرده اند. بتازید و بتازانید که دور دور شماست.

آقای قالیباف!

گیرم که شما درست می فرمایید و همه آن ۹۶ درصد باید برای خلاصی از وضع موجود به شما رای بدهند اما اجازه هست از شما بپرسیم تا امروز نحوه برخورد حضرتعالی با این ۹۶ درصدی ها چگونه بوده؟ تا جایی که حافظه یاری می کند شما با استخدام بخشی از این ۹۶ درصدی ها به عنوان پیمانکار آن ها را به جان بخشی دیگر از ۹۶ درصدی ها انداختید تا با اسم مبارزه با سدمعبر دمار از روزگار دستفروش ها دربیاورند. بارها و بارها برخورد غیرانسانی پیمانکاران شما را با این قشر شریف و زحمتکش دیده ایم. در اخبار هم خواندیم که یک بار ماموران شما چگونه یکی از این ۹۶ درصدی ها را جلوی چشم پسر ۱۴ ساله اش به قتل رساندند. آقای قالیباف دقت بفرمایید: نیروهای وابسته به شما مردی را جلوی فرزند نوجوانش آن قدر کتک زدند تا مرد. متوجه هستید چه می گویم؟اگر همه چیز برقرار و سامان خودش می بود شما امروز باید در دادگاه بابت چنین جنایتی محاکمه می شدید. شاید بگویید این یک اتفاق است و ممکن است در همه جای جهان چنین مواردی رخ دهد. مجبورم خاطره ای دیگر را به یادتان بیاورم.

به خاطر دارید یک بار با هلی کوپتر برای تماشای مسابقه فوتبال به استادیوم آزادی تشریف بردید؟ نمی خواهم بگویم خدای ناکرده شما جزو چهاردرصدی ها بوده اید و حقتان بوده از چنین امکاناتی استفاده کنید. زبانم لال. به هرحال اقتضای خادم بودن مردم استفاده از همین امکانات است و کاریش هم نمی توان کرد منتهی به دلیل استفاده شما از چنین امکاناتی هفت نفر از همان ۹۶ درصدی ها زیر دست و پا له شدند و داغی شدند جاودانی روی دل خانواده هایشان. می فهمید جناب دکتر! له شدند. زیر دست و پا له شدند. شاید بگویید این حرف های ژورنالیستی است و خیلی بار علمی ندارد. ایرادی ندارد. گزارش سانحه ساختمان پلاسکو را چه می گویید؟ آن گزارش هم که توسط دانشگاهیان و کارشناسان تهیه شده ژورنالیستی است؟ شما با کدام پشتوانه و صلاحیت مدیریت بحران را برعهده گرفتید؟

تا به حال از کدام بحران سربلند بیرون آمده اید؟ از بحران ترافیک؟ از بحران املاک نجومی؟ از بحرانی که دو قطره باران در سرتا سر تهران به وجود می آورد؟ در واقعه پلاسکو چند نفر از ۹۶ درصدی ها ذیل مدیریت بحران شما سوختند و حتی اجسادشان قابل شناسایی نبود. سوختند جناب کاپیتان. می فهمید؟ جزغاله شدند. البته دیوار حاشا که بلند است بفرمایید آن گزارش سیاسی بود و توسط مخالفان من تهیه شده بود. پس مجبورم خاطره ای از خودم را به عنوان یک نود و شیش درصدی تعریف کنم.

دوست عزیزی که در همایش زنان و زندگی شهری فعالیت داشت از من خواست تا کلیپی برای آن همایش تهیه کنم. گفتم با آقای قالیباف و مجموعه تحت نظرش میانه ای ندارم و این کار را خلاف عقایدم می دانم. توضیح داد که این یک کار علمی و دانشگاهی است و ربطی به قالیباف و عقاید سیاسی اش ندارد. علیرغم میل باطنی ام و به دلیل ارادتی که به آن دوست داشتم پذیرفتم. کار با دو هفته سختی و مشقت به پایان رسید اما عوامل حضرتعالی که در راس آن همسر جنابعالی قرار داشت به بهانه های کذایی از پرداخت پول سرباز زدند. می فهمید جناب قالیباف؟ عوامل شما و همسر شما حق الزحمه چند نود و شیش درصدی را با وجدانی آسوده بالا کشیدند. بدون شک تعداد کسانی که حقشان توسط شما و شهرداری تهران خورده شده در شمار نمی آید اما مجبور بودم از خودم مثال بزنم تا جایی برای انکار و توجیه باقی نماند.

آقای قالیباف!

تحت مدیریت شما آن هم فقط در شهر تهران ۹۶ درصدی ها کتک می خورند، کشته می شوند، می سوزند و حقشان پایمال می شود. در این شهر ده میلیونی نود و شش درصد می شود قریب به نه میلیون و ششصد هزار نفر. پیشنهاد من این است که به قول آقای روحانی بار گناهتان را بیش از این نکنید. یعنی فعلا به ستم و آزار و استثمار همین نه میلیون و ششصد هزار نفر قانع باشید وگرنه باید دست کم در حق هفتاد و شیش میلیون و هشتصد هزار نفر اجحاف کنید. تصمیم با خودتان است. (4302343) (alef-13)
 
بنده خدا .اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۵:۲۲
عالی بود. آقای قالیباف گناهتان را بیش از این نکنید. (4302381) (alef-1)
 
حسین
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۱۳:۲۵
مطمئن باش کسی بار گناهی یکی دیگه رو به دوش نمی کشه!!! بعدا معلوم میشه بار گناهان کی بیشتره!!! (4306261) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۲۱:۳۷
زنده باشی .دهنت گرم و قلمت روان باشه ایشالله (4302436) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۲۴:۳۲
من به عنوان کارگر به روحانی رای می دهم.همین که تورم نباشد با حقوق ناچیزم سر می کنم ولی اگه تورم زیاد باشد ارزش حقوقم روز به روز کمتر میشود.یارانه نمی خوام اگر تورم نباشد. (4302446) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۴:۰۳
شما اگه کارگر بودید الان باید سر کار باشی نه پای اینترنت و سایت مطلب نوشتن اونم توی ساعت ۱۱ تایم کاری ...

شما قطعا و یقینا کارگر نیستی و جزء اون ۴٪ هستید که احساس خطر کردید

جالبه این وب سایت بیشتر از اصلاح طلب ها بیننده و کامنت گذار داره ...

و.ن : بنده طرفدار هیچ شخصی نیستم (4302797) (alef-13)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۲:۳۱
اخوی اگر به آرا نظرات بالا و آرا نظر خودت توجه کنی درصد اونها بیشتر به ۹۶ درصد نزدیکه تا موافقان شما. (4303325) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۰۷:۲۲
اگه دقت کنی متوجه میشی الانم "سره کار تشریف دارن" (4303491) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۱۸:۲۳
امروز روز کارگر،کارگرا تعطیل هسن. (4303529) (alef-13)
 
عليرضا
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۱:۳۷
اقا رضا قضاوت عجولانه كرديد،
اگر تاريخ بالا را ملاحظه نماييد امروز 11 ارديبهشت و روز كارگر است و ايشان ميتواند تعطيل باشد!!! پس ايراد شما وارد نيست (4303543) (alef-13)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۹:۰۹
مملکتو بدید دست اینها ببینم می خوان چکارش بکنن روحانی حتما 50 درصد ارائ میاره (4303837) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۲۴:۰۱
مشکل شما اینه که برای همه نظر میدید حتی به کارگری که کامنت می زاره تعرض می کنی ، شاید ایشان آن ساعت مرخصی گرفته ، به شما چه ، شما عادت کردید وکیل وصی مردم باشید (4303990) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۲۲:۲۴
رضا جان شما هم که پای اینترنتی ساعت 13 که. ای 4 درصدی 96 درصد نما (4304827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۴۵:۳۴
شما دقیقا 4 درصدی . چون خبر نداری که کارگر شیفتی هم توی مملکت داریم. کسانیکه وقتی برمی گردند خانه فرزندش رفته مدرسه و وقتی فرزند برمی گردد پدر رفته سرکار. باید منتظر روز تعطیل باشند تا همدیگر را ببینند. (4305382) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۰:۱۱:۱۷
کاملا" معلومه که طرفدار هیچ شخصی نیستید!!!!!!!!! (4305641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۰:۳۹:۱۷
خیلی بجا بود (4305747) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۵:۲۲
فکر میکنم شما کارگر نیستی عزیزم والا متوجه میشدی حتی کارمندان هم از وضعیت معیشتی بسیار ناراضی هستن نمونه کوچک این موضوع نرخ گوشت که در عرض دو هفته 12 هزار تومان گران شد (4302929) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۴:۰۱
آخه دوره اون آقاهه که شما بهش رای دادین هشت سال هیچی گرون نشد نه دلار به چهار هزار تومن رسید نه سکه رفت بالای یک ملیون (4303331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۳۹:۱۶
گوشت سال ٨٤ كيلويي٥٥٠٠
سال ٩٢كيلويي ٣٠٠٠٠
سال ٩٦ كيلويي ٣٢٠٠٠ (4303858) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۴۶:۵۸
من کارمند آموزش پرورشم واز معیشتم هم چندان راضی نیستم اما باز هم به روحانی رای میدهم چون تفکر احمدی نژادی را فاجعه می دانم ! (4304074) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۰۶:۴۲
امروز به مناسبت روز کارگر کارگرها تعطیل بودند (4304263) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۴۰:۲۵
منهم به عنوان یک کارگر با شما موافقم تازه داریم به خونه دار شدن نزدیک میشیم میترسم با روش احمدی نژادی دوباره آرزوی خونه دار شدنو به گور ببرم (4303128) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۲۳:۰۷
شما که ۴ ساله دارید می گوید گوشت در دو هفته ۱۲ هزار تومن گرون شد ! ۱۰ تومن گرون شد !! گوشت فک کنم الان کیلیویی ۶۰۰-۷۰۰ هزار تومنی شده باشه... (4304164) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۳۱:۴۰
فیش حقوقی سال 91 را با امروز مقایسه کند اگر برحسب طلا حقوق کمتری بگیرید من متعهد می شوم معادل یارانه ی خانواده تان را ماهانه تا دو سال به شما پرداخت نمایم. این گوی واین میدان. شاید با مراجعه به فیش حقوقیتان در سال 90 و 91 حافظه ی تاریخیتان دوباره فعالتر گردد. (4304411) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۴۶:۵۵
خوب تورم نیست برو انصراف بده یارانه نگیر محجبور نیستی دوست عزیز بیشتر این شعارها و لایک ها دروغند و از سر تعصب و تنها برای ماست مالی نوشته شده اند دوست عزیز مگر نه اینکه می گویی تورم نیست خوب برو از یارانه انصراف بده و مدرکش را تو اینترنت بگذار بهتر نیست به جای دروغ گویی و قصه بافی و مهمل گویی صداقت را نشان بدهی؟؟؟ (4303420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۳۸:۳۴
قطعا کارگر نیستی


چون با سایه بیکاری و حقوق یک میلیونی و خرج همه حقوق نمیشه خونه دار شد (4304034) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۲۶:۲۰
من هم به عنوان یک کارگر از کاهش تورم توسط روحانی کاملا راضی هستم. اگر روزنامه ی کیهان راضی نیست دلایل جناحی دارد. (4304400) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۲:۵۲:۰۲
سلام دوست عزیز بنده هم مثل شما از قشر کارگر جامعه هستم ولی نمیتونم خودم رو گول بزنم که تورم وجود نداره کافیه هرچند ماه یک بار قیمت جنسهای سوپری سر کوچمون رو چک کنیم (4304986) (alef-13)
 
نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۱:۴۱
کارگر کجایی حاجی، حقوقت خوبه من هم بیام همونجا کار کنم.
من دکتری فیزیک دارم و کار مناسبی هم ندارم. میام پیشت کارگری حداقل شرمنده زن و بچه ام نباشم. (4308653) (alef-13)
 
دکتر مهدی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۷:۳۲
عالی بود احسنت به فکر و قلمت (4302894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۶:۳۴
خیلی قشنگ جواب این اقا رو دادی مرحبا (4302937) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۰:۰۵
از شما متشكرم كه حوصله كرده واين مطالب مهم را بازگو كرديد (4303004) (alef-13)
 
جواد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۲۰:۱۶
مطمینا این متن رو یه حقوق بگیر دولتی نوشته.
وگرنه عموم مردم این نظر رو ندارن. (4303031) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۸:۵۶
تا الان بیشتر به این 4 درصد خدمت شده و این آقای مدعی دفاع از 96 درصد تالان در دوران مدیریت خودش از اون 4 درصد حمایت میکرده در عمل (4303120) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۹:۴۹
بسیار جهت دار و عوامفریبانه بود. متأسفانه عوام هم که کم نیستند! (4303357) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۰۷:۳۴
احسنت احسنت احسنت (4303942) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۳۶:۳۲
زیاد نوشتی و با کینه نوشتی و سرشار از اشتباه، ذره ای جانب انصاف رو رعایت نکردی.
فقط همین. (4304026) (alef-13)
 
بیژن
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۴۳:۴۵
از قدیم گفتن: اول برادریتو ثابت کن بعد ادعای ارث کن. سإال: جناب قالی باف لطفا اول برای ما روشن کن شما جزء کدوم گروهی؟ 96 درصدی یا به قول خودت 4 درصدی؟ (4304871) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۷:۳۹:۴۳
دمت گرم، عالى بود (4305169) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۰:۴۴:۰۴
گریمون گرفت خیلی احساسی بود ! چرا برای منافعمون باید مخالفان را به هر قیمتی خراب کنیم؟ (4305766) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۹:۲۶
محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوالی در مورد ادعای محمدباقر قالیباف که در مناظره انتخاباتی گفته بود که رئیس قوه قضائیه تایید کردند که بابک زنجانی به فساد روحانی کمک مالی کرده است گفت: اینکه متهم حرفی بزند تا اینکه آن حرف ثابت بشود فرق دارد. بله بابک زنجانی ادعا کرده که چنین اتفاقی افتاده است که رییس قوه قضائیه هم به نقل از ایشان این حرف را گفته و همچنین ادامه داده است که نمی‌شود به حرف او اطمینان کرد. ایشان در گذشته نیز حرف‌هایی زده‌اند ولی ادعای او در حال تحقیق است. (4302361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۰۳:۴۴
آخه رییس قوه چرا تا چیزی ثابت نشده باید اعلام کند ؟ کسی نیست جلوی رییس قوه را بگیرد ؟ (4303473) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۳:۲۴:۳۱
ثروت و دارایی روحانی چقدر است ؟ (4305008) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۱۴:۴۰
داداش حقیقت تلخ است ولی باید با صبوری آنرا پذیرفت . بعضی جریانها در ایران سالهای سال بدون هیچ رقیبی فرصت داشتند اما مردم نتیجه کارشان را دیدند و این افراد در نظر مردم به تاریخ پیوسته اند . (4302419) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۴۴:۴۴
نظر سنجی واقعی در این مملکت یا محرمانست یا ممنوعه. (4302517) (alef-13)
 
محمدرضا تاجیک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۵:۳۵
«من آقای قالیباف این دوره از انتخابات را عصبانی می‌بینم. بنده اگر بخواهم به ایشان یک توصیه داشته باشم عنوان می‌کنم که ایشان از همین نقطه ضربه خواهند خورد. به همین دلیل بهتر است آقای قالیباف خود را آرام‌تر کند و بیشتر خود را مدیریت کند. قالیباف در انتخابات پیش رو برای تسویه‌حساب و حرف‌های نگفته وارد صحنه شده است. وی به دنبال عیان کردن پشت پرده‌ها و شکستن حرمت‌هاست. قالیباف تلاش می‌کند با خودشکنی آرای روحانی را نیز بشکند. آقای قالیباف باید این نکته را در نظر داشته باشد که بازی کردن با عصبانیت ممکن است برای وی نتیجه عکس داشته باشد. در نتیجه بهتر است کارت بازی خود را با یک لبخند روی میز بازی بگذارد.

با این همه، به نظر من اگر از بین آقای قالیباف و رئیسی یکی بخواهد به سود دیگری کناره‌گیری کند این آقای قالیباف است که به سود آقای رئیسی کناره‌گیری خواهد کرد. به نظر می‌رسد آقای رئیسی آلترناتیو برتر جریان اصولگرایی باشد و در نهایت اصولگرایان روی وی اجماع کنند. به نظر می‌رسد آقای رئیسی از شرایطی برخوردار است که بتواند همه طیف‌های اصولگرایی را حول محور خود جمع کند و دیدگاه‌های اصولگرایی را در یک نقطه به هم سنجاق کند. این در حالی است که آقای قالیباف فاقد چنین استعدادی است.» (4302890) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۲۵:۰۴
جالبه که جمع درصدها توی این نتایجی که آمده برای کل کشور خیلی کمتر از صده مثلا جمع اولی میشه حدود ۸۰ درصد. حالا با فرض اینکه منظور اینه که بقیه تصمیم نگرفتن باز هم رای روحانی در نظر سنجی اولی و سومی ۱۰ درصد اختلاف داره! (4303052) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۰۵:۱۵
سه نهاد معتبر کشور
بعد از اولین مناظره
نظرسنجی داشتند که نتایج آن به شرح (فوق بود):
از اشخاص مورد نظر (4303484) (alef-13)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۲:۴۷
نظرسنجی ها همشون معتبر هستند من اطلاع دارم اما...
جدید ترین نظرسنجی برای 4 اردیبهشت هست که 43 درصد به روحانی رای می دهند ولی بازم اما....
43 درصد کسانی که گفتن حتما رای می دهند
در نظرسنجی دیگری که انجام شده در آن تاریخ فقط 35 درصد مردم گفتن حتما رای می دهند و دربین آن 35 درصد 43 درصد به روحانی رای می اورد که این یک افتضاح برای اصولگرایان است زیرا همیشه ارای اصولگرایان در موج اول انتخابات دو برابر اصلاحطلبان بوده و حالا بر عکس
ازین به بعد با ورود ارای خاکستری معترض ارای روحانی در بعد از مناظره دوم به 54 درصد و بعد از مناظره سوم به 69 درصد خواهد رسید
نظرسنجی برای پیروز مناظرات گویای این قضیه است (4303551) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۰۳:۰۰:۴۴
اینا میخوان تخریب من برادر من! (4313228) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۴:۱۳
قالیباف و رئیسی هر دو یک شعار و یک جهت گیری و یک نظر دارند

بنابراین قطعا سبد رای مشترک دارند و کشاندن انتخابات به دور دوم یا دور اول هیچ فرقی برای آنها ایجاد نمی کند ... نهایتا 500 هزار نفر جابه جا شود که آن هم قطعا به نفع روحانی خواهد بود

اشتباهات جمنا در این انتخابات بسیار وحشتناک بوده :

علاوه بر کاندید کردن افرادی که 70% آنها مدیر و مدبر نبودن!

-برای شکاندن رای روحانی باید آپشن های معتدل تری مثل ولایتی یا محسن رضایی را اضافه می نمودند ... (4302290) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۲:۰۹:۱۸
500هزار نفر؟؟؟؟جمع و تفریق بلدی؟؟!!!یعنی رای یه نفرشون 500 هزار نفره که اگه بره دور دوم به اون یکی اضافه میشه؟؟!!!دوباره برو نیگاه کن و بشمر با انگشت بشمر. هرچند که من نظر سنجی ها رو قبول ندارم و مردم تا لحظه اخر رای هاشون قابل تغییره. (4306050) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۷:۱۲
فقط روحاني (4302329) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۲:۴۰:۳۰
درود فقط روحانی (4304983) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۱:۱۴
مهم اینکه وقتی اختلاسی شده سعی در لاپوشی کردن و ماست مالی کردنش نداشتن و به مردم حقیقت رو گفتن و دارند اموال صندوق رو برمیگردونند .

حتما باید مثل دولت قبل همه چیز رو مخفی میکردن یا منکر میشدن !!!

به طور کلی در مورد حقوق های نجمومی هم همینه ، قضیه کشف شد ، بررسی شد ، و پول ها برگشت و تعدادی از افراد هم برکنار شدن .


ولی هنوز اون دکل های زمان احمدی نژاد پیدا نشده !!!!

هنوز پول نفت بابک زنجانی که از احمدی نژاد گرفت برنگشته !!!!

و خاوری داره تو کانادا حال میکنه !!!


تفاوت دولت ها با هم اینه . یکی حقایق رو میگه و اشتباه رو قبول میکنه و حقوق مردم رو برمیگردونه ... ولی یکی به طور کلی منکر میشه و طابکار هم هست . (4302342) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۲:۱۰:۵۷
راه دیگه ای نداشتن. اگه براشون مهم بود چرا صفدر حسینی رو جزو هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست گذاشت (4306055) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۵۸:۵۲
آقای قالیباف می داند که دیگر در شهرداری جایی ندارد و اگر در انتخابات پیروز نشود در صحنه سیاست کشور هم جایی نخواهد داشت و مثل احمدی نژاد حذف می شود .
بنابراین در این مناظرات اصلا" به دنبال اثبات منطقی خود یا بیان برنامه نبوده و فقط با هدف تخریب دولت و تهییج احساسات مردم آمده است چون برنامه ای ندارد و فقط به دنبال محکوم کردن و تخریب رقبا به هر قیمتی است . نکته تاسف بار این بود که نشان داد یک نفر که تا دکترا تحصیل کرده هیچ درک و باور درستی از مفهوم برنامه ریزی ندارد و بدتر از آن این نکته است که برنامه ریزی علمی بر مبنای منابع و اولویتها را با ایده و آرزو اشتباه گرفته یا عمدا" آن را برای تهییج احساسات یا جلب رای توده مردم اینگونه بیان می کند .
بزرگترین گاف آقای قالیباف این بود که تاکید داشتند جامعه شامل یک 96% آدمهای غیر برخوردار و محروم و یک 4% آدمهای برخوردار است که آن 4% هم با رانت و زدوبند به اینجا رسیده اند .
نتیجه منطقی این حرف این است که ایشان به صراحت می گوید که بعد از 38 سال در ایران بدون رانت و زدوبند نمی توان به هیچ جا رسید .
سوال : طبعا" آقای قالیباف خود را جزو 96% تبلیغ می کند . پس چطور توانسته به این موقعیت برسد ؟ پس حتما" و منطقا" او هم جزو همان 4% است که با زدوبند به اینجا رسیده است . چون غیر از این امکان ندارد .
آقای قالیباف شما اگر جزو 4% نیستید چطور بدون طی مدارج نظامی یکهو فرمانده نیروی انتظامی شدید ؟ چطور یکهو شهردار شدید ؟ چطور و با کدام هزینه آموزش خلبانی دیدید ؟ چطور بدون تجربه یکهو در کابین ایرباس نشستید ؟ چطور خلبان بازنشسته استاد خود را در شهرداری استخدام کردید ؟ چطور شورای شهر را آلوده و تسلیم خود کردید ؟ چطور جلوی تحقیق و تفحص مجلس را گرفتید ؟ اینها زالو صفتی نیست ؟ (4302559) (alef-1)
 
حق
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۳:۴۲
اين همه در مورد برنامه ها و ايجاد اشتغال گفته اونوقت ميگي برنامه اي نداره؟
حالا روحاني و جهانگيري برنامه دارند ؟ چيه ؟
تو اين 4 سال چرا برنامه هاشونو اجرايي نكردن ؟ چرا قاچاق و واردات و بي كاري و طلاق زياد شده ؟ (4302795) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۲۲:۰۸
شما از روحانی و جهانگیری چه برنامه ای شنیدید که از قالیباف نشنیدین؟ زالو صفتی اینه که مثل ارباباتون افراد رو به گناه ناکرده متهم میکنید (4302852) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۸:۳۹
به نظر من اون گروهی که در سخنرانی اقای روحانی اختلال ایجاد کردند همون دارو دسته ای هستند که از دیوار سفارت بالا رفتند (4302998) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۴:۳۴
وهمان جماعتی که در مرقد امام برای سخنرانی سید حسن مزاحمت ایجاد کردند و به لاریجانی مهر پرتاب کردند این گروه مزد بگیرند وکف زن ! (4304091) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۱:۱۶
توهين بالابودن آمار طلاق فحشا اعتياد سرقت وبيكاري وغيره است شما لطفا پيگير اين موارد باشيد ارزش هم پايين بودن اين آمارهاست (4303364) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۴۴:۲۰
باید دید 30 اردیبهشت شما چه تیتری میزنید (4303411) (alef-13)
 
نودوشش درصدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۵۴:۵۹
عزیزم کاملا محرزه نویسنده جانفدای گمنام جناب قالیباف.اینا چند وقته میخوان ا. رییسی بنفعشون کنار بره. آرای ا. رییسی بیشتره. طرفدار ا. رییسی نیستم (4303895) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۴:۳۱
اگر کلید دولت هیچ قفلی از مشکلات مردم را نگشوده به جای آن درب امکانات دولتی را به روی مدیران اشرافی و نجومی‌بگیران و... و حالا هم برای ستاد انتخاباتی دولت باز کرده است. کاش کلید آقای روحانی قفل مشکلات و معیشت مردم را هم به همین سادگی باز می‌کرد. (4302214) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۷:۳۵
اگر به وضعیت کشور در سال 92 توجه کرده بودید هیچ وقت این سخن را تکرار نمی کردید کشور در حالت قفل و تحریم های کمرشکن بود و مملکت در سراشیبی افتاده بود و روحانی یوانست از سقوط جلوگیری کرده و با توافق هسته ای کشور را نجات دهد والا الان ما در مرحله ای بودیم که سازمان ملل در ایران برنامه نفت در برابر غذا را اجرا میکرد. ایا تورم 45 درصدی به 10 درصد رسیده و یا رشد منفی اقتصادی به رشد مثبت رساندن کار نیست هرچند من هم قبل دارم که ما باید در وضع بهتری باید میبودیم ولی باور کنید که با توجه به ساختار اقتصادی کشور نه روحانی و نه هیچ دولتی نمی تواند در 4 یا 8 سال معجزه بکند. بلکه باید در سطحی بالاتر از دولت نظام تصمیم بگیرد که کشور را از اقتصاد دولتی رها کند تا کشور به سوب رفاه گام بردارد (4302301) (alef-1)
 
عبدالله
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۶:۱۶
بنده برو فیشهای ب و برق وگاز وتلفن اخر دولت احمدینژاد رو با فیشهای اخر این دولت مقایسه کن ببین چند هزار درصد زیاد شده این تورم فقط مقدار کمی از ناتواناییهای این دولت پیر وفرتوت است (4304898) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۹:۳۵
من به عنوان یک طرفدار روحانی، می بینیم که ایشان اگر شرایط اقتصادی را بهبود نداد، اما آزادی را هم از مردم نگرفت!
مردم می دانند با رای قالیباف و روحانی دخالت در زندگی شخصی مردم افزایش می یابدو از طرفی شعارهای توخالی آن ها هم دردی را دوا نمی کند.
احمدی نژاد با اون همه ادعای سازندگی و مهرورزی مردم رو به این روز کشاند، حالا اینها چه می خواهند بکنند!! (4302336) (alef-1)
 
ابوطه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۷:۵۲:۱۶
آقای عزیز این آزادی فقط به درد شما مرفهین بی درد می خورد (4307023) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۳:۰۶
قفلی که کلید روحانی با خنثی کردن قطعنامه های شورای امنیت باز کرد در تاریخ حک خواهد شد اگر شما سطحی نگر تندرو اصولگرایی که جز کسب قدرت با هر ابزاری هیچ دغدغه ای نداشته و قدردان آن نیستید اما مردم و حتی فرزندان منصف شما قدردان آن هستند و خواهند بود (4302376) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۱۴:۳۶
کلید روحانی فقط عزت ایرانیان را شکست و دیگر هیچ (4303512) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۴:۴۸
ما فرهنگیان در انتخابات نشان خواهیم داد کسانی که به صندوق ذخیره فرهنگیان همانند ارث فامیلی نگاه کردند و آنانی که این قشر حرامخوار را حمایت کردند، از حمایت ما فرهنگیان بی‌نصیب خواهند بود زیرا فرهنگیان مدیرانی را می‌پسندند که قدردان زحمات‌شان باشد نه صرفا ارتزاق‌کننده از سفره‌شان. (4302216) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۰:۳۶
فرهنگیان همیشه حقشان به درستی داده نشده درهمه دولت ها (4302280) (alef-1)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۵:۴۰
دوست عزیز
با یه اکانت اومدی ده تا کامنت گذاشتی که چی ؟
خخخخخخخخخخخخخ

شما دلواپس ها خسته نمیشید از این کارها؟ (4302326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۲:۰۱
شما از تهمت زدن خسته نمیشی؟
یک درصد احتمال بده تهمت باشه جوابی داری بدی؟ (4302570) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۴۴:۳۳
٩٩٪‏ احتمال بده درست باشه
بيتفاوت از كنارش رد ميشي؟؟ (4304221) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۲:۱۴:۱۸
توهم خود باهوش پنداری و خود اکثریت پنداری شما مشخص بوده و هست (4306065) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۹:۴۵
مهم اینکه وقتی اختلاسی شده سعی در لاپوشی کردن و ماست مالی کردنش نداشتن و به مردم حقیقت رو گفتن و دارند اموال صندوق رو برمیگردونند .

حتما باید مثل دولت قبل همه چیز رو مخفی میکردن یا منکر میشدن !!!

به طور کلی در مورد حقوق های نجمومی هم همینه ، قضیه کشف شد ، بررسی شد ، و پول ها برگشت و تعدادی از افراد هم برکنار شدن .


ولی هنوز اون دکل های زمان احمدی نژاد پیدا نشده !!!!

هنوز پول نفت بابک زنجانی که از احمدی نژاد گرفت برنگشته !!!!

و خاوری داره تو کانادا حال میکنه !!!


تفاوت دولت ها با هم اینه . یکی حقایق رو میگه و اشتباه رو قبول میکنه و حقوق مردم رو برمیگردونه ... ولی یکی به طور کلی منکر میشه و طابکار هم هست . (4302337) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۰:۲۳:۱۵
خودتون متنی رو که نوشتید باور دارید؟ معوقه بوده و حرف فساد نزنید و 20برابر حقوق عدیه و ایشون امانتدار و ذخیره انقلابند.... رو دولت قبل گفت؟ بی انصاف (4305683) (alef-13)
 
123
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۰:۴۴
من خودم فرهنگی هستم
ماجرای صندوق ذخیره فرهنگیان را دنبال کرده ام
می دانم عمده آن در دولت قبل اتفاق افتاده
و دلواپسان هر جا قافیه به تنگ آید به آن متوسل می شوند (4303068) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۱۶:۲۲
پس جرا این دولت ماله کشی می کند و توجیه می کند اگر کار دولت قبل بوده چرا رسواشون نمی کنن و برعکس دفاع می کنن (4303519) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۸:۴۲
من هم فرهنگی هستم وفریب هیاهوی صندوق را که ریشه در نابسامانی های دولت قبل دارد نمی خورم وبه دولت روحانی باور دارم ورای می دهم . (4304102) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۱۴:۰۲
به تازگی فرهنگیان دفاعیه های خیلی خوبی از روحانی میکنن البته ما به افزایش عجیب حقوقشان ربطش نمیدهیم (4306646) (alef-13)
 
ربط!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۴۶:۱۹
سلام دوست عزیز
بله جمع آوری پول برای صندوق در دولت قبل اتفاق افتاد از این نظر حق با شماست. اما در این دولت یک دفعه برداشت شد. این است ربط به دولت قبل ... . (4308149) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۳۰:۱۱
شما هم اخوی که معلمی پای اینترنتی پس کی داره کار میکنه!!!؟؟؟ (4304409) (alef-13)
 
اکسیر
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۵۸:۴۹
تو دبیرستانی که من هستم دستکم دو سوم ارا مال روحانی یا جهانگیریه (4304454) (alef-13)
 
اکسیر
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۰۲:۴۹
در ضمن میدونید چرا میگن طرفدارای روحانی بیشتر تو فضای مجازی؟ چون قابل انکار نیس میزان طرفدراران ایشان در فضای مجازی با رقبا میخوان با اینکار اینجور القا کنن که فضای واقعی اینجور نیس. نخیر بعنوان ساکن یک شهر کوچیک در غرب کشور عرض میکنم. روحانی تو شهر ما اکثریت رو داره. صادق باشیم (4304463) (alef-13)
 
فرهنگی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۲:۴۶:۳۳
موضوع انشاء: در آینده می خواهید چکاره شوید؟ حتما دیگر نمی نویسم می خواهم معلم شوم. یا می نویسم فوتبالیست خواهم شد، یا رئیس جمهور یا حتی آکتور سینما! اما معلم نه! چون می خواهم گیر چک و سفته و اجاره خانه نباشم؛ غرغر هر روزه برخی والدین بداخلاق و بچه دوست، مرا عاصی نکند؛ بخشنامه های لرزان آموزش و پرورش، کلمه در صورت وجود اعتبار و دستگاه ها می توانند ،رنجم ندهد؛ بخاری های نفتی و کتاب های نصفه و نیمه مدرسه، انرژی ام را تلف نکند؛ تا دیگر ماشین ام پراید مدل 80 نباشد و مجبور نباشم کت و شلوار هفت سال قبلم را بپوشم؛ تا ناچار نباشم برای جهیزیه دخترم و پول دانشگاه پسرم، شغل دوم و سوم داشته باشم (4306179) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۵:۱۰
آقای جهانگیری تلویحا گفت برای دفاع و گرفتن حقوق اصلاح‌طلبان آمده است. به ایشان عرض می‌کنم که آشوب و فتنه سال 88 خسارت‌های جبران‌ناپذیری به کشور وارد آورد و این امت حزب‌الله و مومن بودند که اسباب فتنه مدعیان اصلاح‌طلبی را برچیدند. امروز مردم معتقدند با خیانتی که برخی مدعیان اصلاحات در سال 88 به کشور کردند خیلی گستاخی می‌خواهد که طلبکار هم باشند. کاش معاون اول رئیس‌جمهور یازدهم به انگیزه ساختن کشور و نه ضربه‌گیری و یا حمایت از مجرمان به صحنه انتخابات می‌آمد. (4302217) (alef-1)
 
امید به آینده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۳:۵۱
آدرس غلط نده هموطن...
اسباب فتنه رو بداخلاقی های سیاسی احمدی نژاد و یکسری تخلفات انتخاباتی او و توهین به طرفداران نامزد رقیب ایجاد کرد.
کدام فتنه از طرف اصلاح طلبان بود؟این که در کشورهای مدرن و مترقی و قدرتهای اول دنیا،گروهی به نتایج انتخابات اعتراض کنند یا در اعتراض به معیشت،تظاهرات کنند هیچوقت فتنه نامیده نمیشه.فتنه رمز عملیات جناح شما برای حذف مخالفین سیاسی خودش بوده و هست.
الف مرد باش و حرف منو منتشر کن (4302286) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۵:۲۷
عابر بانک اتش زدن ،شد اعتراض مدنی؟!!! (4302349) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۵۰:۱۷
آتش زدن سفارت شد حمایت از رهبری؟!!!!!!!!!!!! (4305403) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۴:۱۴
فتنه رو اصلاح طلبان راه ننداختن ولی نمیدونم چرا کسانی که از آشوبها حمایت کردند از طیف اصلاح طلب بوده اند (4302576) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۳۴:۵۰
درود به شرفت (4304417) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۴:۰۱
روحاني کاري با اقتصاد کرده که هيچ کس حاضر نيست در توليد سرمايه گزاري کنه
چون سياستش ضد توليد هست در عوض هر کس پولش رو بذاره بانک هميشه برنده است

کجاي دنيا با اين سياست اقتصاد را اداره ميکنند

دولت 4 درصدي نمي خواهيم (4302287) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۵:۰۴
عزیزم یه مقدار زاجع به اقتصاد، پشتوانه پول و تورم بیشتر مطالعه کن (4302348) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۷:۱۳
روحانی اینکار و نکرده ...

سیاست های دولت قبل اینکار و کرده چون دیگه اعتمادی به ثبات مملکت ندارند .

وقتی یکی مثل احمدی نژاد در عرض 8 سال مملکت رو با خاک یکسان کرد چه تضمینی وجود داره یکی دیگه دوباره نکنه ..

اونم به لطف شما دوستان و طرفدار آقای قالیباف و رئیسی که حافظه ندارید و فقط منافع خودتون رو میبینید . (4302356) (alef-1)
 
علیرضا
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۲۰:۵۲
بابا گیرم که دولت قبل گند زده! حالا تو این چهار سال دولت روحانی چکار کرده!؟ چه چیزی درست شده!؟ زندگیمون بهتر شد!؟ زندگی ما که بهتر نشد،زندگی شما رو نمیدونم! (4306275) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۸:۴۱
من خودم در یک شرکت پیمانکار نفتی کار میکنم و با تولیدکننده های حوزه خودم تا حدی آشنا هستم. کدام تولید؟ وضعیت تولید بد هست اما اگر سود بانکی 10 درصد هم بشود پولها میرود سمت دلالی نه تولید. چند بار هم این اتفاق افتاده هیچ وقت تولید رونق پیدا نکرده. طرح بنگاههای زودبازده یادتان هست؟ تولید ایجاد کرد یا اشتغال؟ آیا واقعا مشکل تولید کمبود منابع مالی تولیدکنندگان هست؟ تازه خیلی هایی که اسم تولیدکننده روی خودشان گذاشته اند اساسا تولیدکننده نیستند بلکه صرفا واسطه اند و چون با کمبود تقاضا مواجه اند بازارشان بدتر شده. همین! (4302395) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۵:۵۴
خب پیشنهاد شما چیست؟ پیشنهاد ارائه ندادی (4303342) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۱۳:۳۰
واقیعت را برعکس کردی ! اگه قالیباف از سر صداقت حرف میزنه نه از روی کینه ! چرا حالا به فکر 96درصد افتاده چرا در این همه سال که در انتخابات شرکت میکنه همیشه خواسته خودش رو نماینده قشر متوسط به بالا وروشنفکر نشون بده حالا این به کنار لطفا بفرمایید ما به سابقه 12سال شهرداری ایشان نگاه کنیم که پراست از فروش بهترین مجوزهای شهر تهران به همین 4درصدیها یا به شعارهای دهن پرکن که همون 4درصد رو زالو صفت خطاب میکنه اصلا چه تضمینی هست که بعد اریاست جمهوری دوباره 96درصد رو فراموش نکنه واین بار تمام مملکت رو بفروشه به همون 4درصدی های عزیزش (4302413) (alef-1)
 
علیرضا
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۲۱:۴۸
مگه شما تو این چهار سال به کسی اجازه دادید حرف بزنه!؟ بیسواد،سرهنگ و ... (4306278) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۶:۱۸
دوست عزیز حرف شما تا حدی درست است اما همین شرایط را هم برادران دلواپس به دولت روحانی تحمیل کرده اند در شرایطی که عده ای بی خبر از خدا و منافع ملی برای اخذ رای به دنبال پخش پول موهومی در بین مردم هستند تصور کن که روحانی بیاید و بودجه جاری کشور را کاهش دهد و بودجه عمرانی و تولید را افزایش دهد آیا خود شما به او رای می دهی؟ایا اگر روحانی قیمت بنزین را 5000 بکند و منافع آن را صرف اشتغال و تولیدی کند که 10 سال دیگر ثمر می دهد کسی از عوام مردم به او رای می دهد؟حل این موارد و مشگلات را باید ارگان هایی بالاتر از دولت هدایت نمایند. (4302934) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۶:۲۴
فشارهای اقتصادی کمر مردم را خم کرده است اما آنچه بیشتر آزاردهنده است عدم پذیرش آن از سوی دولتمردان است. آقایان افتخار می‌کنند تورم را تک‌رقمی کرده‌اند! مگر تک‌رقمی کردن تورم دستوری است؟! جیب مردم تک‌رقمی را باور نمی‌کند. در کنار این واقعیت، آنچه شاهد آن بوده‌ایم حقوق‌های نجومی، دریافت وام‌های میلیاردی و عدم پرداخت اقساط از سوی دریافت‌کنندگان نجومی، رشد فساد اقتصادی در دولت یازدهم بوده است. (4302219) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۵:۱۵
ارتباط احمدی نژاد با ناکارآمدی روحانی

🔺دست به دست شدن دولت ها و جابجایی قدرت که یکی از نتایج و دستاوردهای مهم و گرانبهای مردم سالاری است،طی فرآیندی چند وجهی حاصل می شود. اینکه مردم در یک انتخابات خصوصا" انتخابات ریاست جمهوری،چگونه و یا چرا نظرشان به فرد منتخب جلب می شود یک پاسخ ندارد و حتما" عوامل گوناگونی در این انتخاب تاثیرگذارند هرچند یک یا برخی عوامل برجسته تر و تاثیرگذار ترند. قبل از برگزاری انتخابات و معلوم شدن نتیجه آن،نفس به میدان آمدن نامزدها برای رقابت، خصوصا" با رییس‌جمهور مستقر نیز معنی دار و تحت تاثیر عوامل مختلفی است. یکی از عوامل مهم و نقش آفرین در هر دو مرحله مذکور،عملکرد دولت و رییس‌جمهور قبلی است.

🔺اگر دولت قبل و رییس آن عملکردی مطلوب یا نسبتا" مطلوب داشته باشند،نامزدهای متعدد و مطرح جرات آمدن به میدان رقابت پیدا نمی کنند تا چه رسد به پیروز شدن.اما هرچه این عملکرد ضعیف تر و دستان رییس‌جمهور قبلی خالی تر باشد،انگیزه آمدن رقبا و احتمال پیروزی شان بیشتر و بیشتر می شود. بر همین اساس رفت و آمد دولت های پس از جنگ را می توان تحلیل کرد. شکست ناطق نوری و پیروزی خاتمی محصول روگردانی از سیاست ها و بیشتر از آن،عملکرد مرحوم هاشمی رفسنجانی بود. پیروزی قاطع احمدی نژاد در دوره نهم و دهم نیز یکبار دیگر روگردانی مردم از گفتمان و عملکرد غیرمردمی مرحوم هاشمی و همچنین خاتمی و جریان اصلاحات را که دوباره پیوندشان هم برقرار و محکم شده بود،به اثبات رساند.

🔺انتخابات سال ۹۲ ،هرچند از سویی بیانگر روگردانی از رفتار و عملکرد احمدی نژاد دور دهم بود اما از سوی دیگر پیروزی ضعیف و لب مرزی روحانی نشان داد مردم اولا" از گفتمان عدالت که گفتمان انقلاب اسلامی است عبور نکرده‌اند و ثانیا" روحانی را جایگزین قطعی و صددرصدی برای بهبود اوضاع نمی دانند. توقع این بود که دوره چهار ساله روحانی، تردیدها در باره اورا برطرف و موقعیتش را تقویت کند اما ضعف های مفرط و دستهای خالیش تا آنجا پیش رفت که احتمال یک دوره‌ای شدن ریاست جمهوری او برای اولین بار قوت یافت.این احتمال آنچنان پررنگ شد که رقبای متعددی از آمدن به میدان رقابت با روحانی استقبال کردند و روحانی برای گریز از مناظره با آنها راه های مختلفی را بررسی و دنبال کرد؛از رفتن به سفر اروپایی همزمان با مناظره‌ها تا غیرزنده برگزار شدن مناظره ها!
در این میان حضور مجدد احمدی نژاد(صرف نظر از نقدهای جدی که به احمدی‌نژاد وارد است) معنی دارتر از بقیه بود!

🔺احمدی‌نژادی که چهارسال پیش مردم و حتی اکثر حامیان سیاسی اش از او عبور کرده بودند و طی این چهارسال نیز آماج حملات و استهزاء بی وقفه رییس و دولتمردان دولت یازدهم و جریان حامی او در داخل و خارج کشور بود و درست و غلط، هر مشکلی را به او نسبت دادند،چه شد که دوباره حاضر شد پا به میدان رقابت با روحانی مستقر در پاستور بگذارد؟ و سوال مهمتر اینکه چرا احمدی نژاد می رفت تا جدی ترین رقیب روحانی شود؟! آیا جز عملکرد ضعیف و ناکارآمدی مفرط و شکست سیاست های روحانی و دولت او،عامل این بازگشت و این اقبال احتمالی بوده است؟

🔺لذا با کمال صراحت باید گفت همانطور که ظهور پدیده احمدی نژاد و اقبال مردم در ادوار نهم و دهم،محصول و نتیجه روگردانی مردم از دولت های پنجم تا هشتم و اقبال به گفتمان انقلاب بود،امروز نیز با صراحت می توان گفت،بازگشت مجدد احمدی نژاد نتیجه ناموفق و ناکارآمد بودن عملکرد و گفتمان روحانی و دولت یازدهم است.و چقدر شباهت وجود دارد بین دولت یازدهم با دولت های پنجم تا هشتم! مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی،خاتمی و روحانی باید پاسخ دهند چرا موجبات پدیده شدن احمدی نژاد را فراهم کردند؟! (4302579) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۰۷:۴۱
من سال 92 رای ندادم اصلا پای صندوق نرفتم چون احمدی نژاد وعملکردش آنقدر نا امیدم کرده بود که اصولا رای دادن را یک خیانت می دانستم اما عملکرد 4 ساله روحانی مرا امیدوار کرد واین دوره قطعا رای میدهم آنهم به روحانی . (4304127) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۰۷:۱۱
پيروزى قاطع احمدى نژاد در دوره نهم و دهم !!! خيلى با مزه اى ، ضمناً تحليلى هم كه كردى منو ياد آمارهاى رنگارنگى كه احمدى نژاد از تو آستينش در مى آورد انداخت . (4305234) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۳۱:۰۸
دوست عزیر نکنه از سایت فارس نیوز هستی با یک IP اینهمه کامنت می زاری؟ (4304009) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۶:۳۹
کسی که بر این باور است کشور تا صد سال آینده بر مشکلاتش فائق نمی‌آید بر چه اساسی خود را کاندیدا کرده است؟ آیا چنین تفکری گامی به پیش برخواهد داشت یا به ساختن قله‌های ثروت در کنار گودال‌های عمیق خیل محرومان و افزایش حقوق‌های نجومی بسنده می‌کند؟! (4302221) (alef-1)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۲۲:۴۳
برادر من رییس جمهور حرف اشتباهی نزد .چهار سال دیگر هم ما همین مشکلات رو خواهیم داشت با هر دولتی .مشگل گرانی مسکن ازدواج اما بعضی جوری حرف میزنند انگار تو این چهار سال کشوررو گلستان میکنند .مشکل اقتصاد ایران به این زودیها حل نخواهد شد .چون خیلی چیزها دردست دولت نیست. (4302264) (alef-1)
 
امانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۴:۲۲
هرساله مشکلاتی حل میشه و مشکلات جدیدی و انتظارات جدیدی بوجود میاد.
زمانی کمبود راه شوسه بود.الان مشکل راه و بزرگراه اسفالته است.
زمانی کمبود بهداشت اولیه در دهات بود.الان مشکل اینترنت پرسرعته....
طبعا 20 سال دیگر مشکلات و انتظارات دیگری از دولت و دستگاههای خدماتی خواهد بود. (4302987) (alef-13)
 
mo
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۸:۰۴
قیمت هر کامنت چقدره؟برای کامنتهایی که زیر این مطلب گذاشتی چقدر کاسب شدی؟تو صفحه فیسبوک بی بی سی هم کامنت میزاری یا فقط همین جا رو اعصابی؟!!! (4304730) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۶:۵۱
اینکه آقای روحانی و جهانگیری از برنامه‌های خود در زمینه اشتغال برای جوانان سخن می‌گویند ، مردم با تجربه‌ای که از این چند سال دارند فقط خنده‌شان می‌گیرد. (4302222) (alef-1)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۶:۲۷:۳۹
از 250 هزار تومان قالبافبراي جوانان بيکار خنده تان نميگيرد؟ (4306854) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۷:۰۴
آقای روحانی، آیا بهتر نیست نگاهی به لیست بهای کالاها در 4 سال قبل بیندازید و آنها را با امسال مقایسه کنید؟ آن ‌وقت بهتر می‌توانید نسبت به آمارهای اعلام شده و جیب مردم که چهار سال قبل آن را ملاک می‌دانستید قضاوت کنید. (4302224) (alef-1)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۶:۱۵
من از جيب خودم نظر ميدم ، به شدت كنترل تورم رو حس ميكنم و خيلي راضي هستم.
حتما هم به روحاني راي ميدم. (4302383) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۰:۲۹
ای 4 درصدی بیچاره (4303539) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۲۳:۴۵
مشخص شد که شما جزو چهار درصد هستید!!! چون وضعتون بهتر شد! (4306280) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۹:۲۶
پسر من عمل جراحي لوزه داشت ، در بيمارستان دولتي شيراز بهترين استاد عملش كرد
خرجش كلا شد ٣٧ هزار تومن !!!!! تو بخش خصوصي ٢ ميليون تومن. خانومم اصلا باور نميكرد.
متشكرم اقاي روحاني حتما بهتون راي ميدم باز. (4302399) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۳:۰۱
همیشه همینطوری بوده و ربطی به روحانی نداره هزینه بستر بیمارستان دولتی فقط 10 درصدش گرفته میشه پسر من سال 80 بیمار بود و بستری بود همین بود مادر شوهرم هم سال 94 عمل کرد بازم همین بود البته در بیمارستان دولتی و دفترچه بیمه (4303553) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۱۰:۰۱
من هم عمل 4 ملیونی را با 300 هزار تومان در بهترین بیمارستان اصفهان انجام دادم وبه روحانی رای می دهم . (4304136) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۱۱:۴۷
من شکر خدا عمل نکردم پس به روحانی رأی نمیدم (4304801) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۷:۱۶
آقای جهانگیری نامزد ریاست‌جمهوری به رئیس‌جمهور شدن خودش می‌خندد! معنی این خنده این است که با دستان خالی چگونه می‌توان انتظار انتخاب شدن از سوی مردم را داشت؟! (4302225) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۸:۲۴
رییسی واقعا فقط برنامه های خودش را می گوید. دیشب در باره مسکن ، ابتدا از دولت تشکر کرد و بعد به نقد اشتباهات در حوزه مسکن پرداخت( کاملا محترمانه). متاسفانه مردم به کسانی رای می دهند که بیشتر داد و هیاهو کنند. (4302228) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۴:۰۳
برنامه هاشون جامع نیست متاسفانه. فکر کنم برای رای بک جمع خاص دارند فعالیت می کنند (4302288) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۳۸:۳۰
دوست عزیز برنامه ها و منطق اقتصادی آقای رئیس ی از دید یک فرد با تحصیلات سیکل هم خنده دار بود:
برنامه ی مسکن ایشون: ما در کشور آجر داریم ، آهن داریم، سیمان داریم، پس چرا باید وضع مسکنمون این باشه!!!
برنامه اشتغال ایشون:
10 درصد شغل تولیدی ایجاد میکنم، 20 درصد شغل بازرگانی، 70 درصد شغل خدماتی!!!! (4304032) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۰۹:۵۸
نظرسنجی ها فقط در تهران بوده. بیایید در شهرستان ها ببیند که مردم از روحانی ، نا امیدند . (4302232) (alef-1)
 
عبد الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۸:۵۰
رییس جمهور بعدی قطعا مشهدی است. (4302307) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۳۳:۱۹
ما توی روستایی با 560 نفر جمعیتیم که در نظر سنجی بچه های روستا 521 نفر به روحانی و جهانگیری رای می دهند (4302480) (alef-13)
 
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۲۱:۵۴
خدارو شکر توی روستای شما همه بالای 18سال سن دارند.این یه پدیده نادر هست اسم روستارو بگذارید تا از رسانه ها بیان گزارش تهیه کنند معروف بشید!!!!!!!!!!!! (4302850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۲:۲۸
شما در روستایتان زیر هیجده سال ندارید ؟!!!!!! (4302918) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۲:۱۴
روستای شما سرخه در سمنان نیست؟!!! (4303009) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۲۵:۲۰
بنازم به این روستا! حالا کی به این سرعت تو روستاتون نظرسنجی اون هم به نفع روحانی انجام دادید! (4306282) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۱۴:۵۰
سایت تابناک نظرسنجی اش به واقعیت نزدیکتره اسحاق روز به روز جلوتر می ره دلم بدجوری هوای ریاست اسحاق را کرده تا کمکش کنیم این شیر بچه هرمزگانی را نظر سازی با نظر سنجی متفاوته (4302244) (alef-1)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۴۴:۴۷
ایشون اهل جیرفت استان کرمان هستند نه هرمزگان (4302519) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۸:۱۶
طوری صحبت می کنید انگار جهانگیری 4سال معاون روحانی نبوده آقای جهانگیری تو این 4سال چیکار کرد برای کشور ؟جهانگیری بااعتماد به نفس کامل می گوید در سال 95 رشد اقتصادی خیلی خوب داشتیم!!!!!!!!!!!! (4302839) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۵:۲۳
هرکی غیر روحانی رای بیاره نشون میده برجام و کلید و .. همه کشک بوده و مردم از رای دادن به روحانی پشیمون شدن (4303562) (alef-13)
 
Saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۱۶:۵۷
قالیباف این انتخابات رو خیلی بد شروع کرده. به جای اینکه برنامه های خودشو بگه و مردم رو به سمت خودش ترغیب کنه ولی مدام داره جنجال میکنه و بر علیه روحانی صحبت میکنه. مردم خسته شدن از جارو جنجال در این 38 سال. (4302247) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۲۴:۱۵
من شهرستانی هستم دور و برم تماما روحانی رای میدن (4302271) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۷:۴۰
آفرین
دمشون گرم (4302302) (alef-1)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۰:۴۷
من شهرستانی هستم دور و برم تماماً به روحانی رای نمی دهند. (4302314) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۳۲:۰۲
آفرین!
دمشون گرم! (4302477) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۴۲:۳۹
گفتم یه سلامی هم به شما داشته باشم
سلام دلواپس (4302506) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۹:۰۷
اگه ازین 4 درصدیا هستی حق داری دلواپس نباشی شکمت سیره! (4302841) (alef-13)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۱۳:۱۶
یعنی باید جمهوری اسلامی رو گل گرفت اگه بعد از 40 سال 4 درصد و 96 درصد داریم! آقای قالیباف یک حرف بی اساسی زد شما تکرارش نکنه زشته! ایشون فکر نکرد و گفت شما یک کم فکر کن (4304491) (alef-13)
 
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۷:۲۴
دقیقن !!!
اصولگرایان و دلواپسان همش میگویند تهران با بقیه ایران فرق دارد و فلان و بهمان!! انگار بقیه مردم ایران فرق خوب و بد را نمیفهمند یا حافظه شان ضعیف است..
من در روستای پدری ام که یک روستای کوچک در استان مازندران است میتوان قسم بخورم که لااقل نصف جمعیت به اصلاح طلبان رأی میدهند. شهرهای بزرگتر که بماند (4302330) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۱۳:۲۳
اصفهان اکثرا اصلاح طلب و اعتدال نمایندمونم که سال قبل رد صلاحیت کردن این انتخابات جبران می کنیم !زنده باد روحانی . (4304144) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۱۷:۲۶
این ترفند رای تهران رای روستاها نخ نما شده.الان روستاها سطح فرهنگ سیاسیشان به تهران بسیار نزدیک شده و بیشتر از تهرانی های شهرنشین دارای فرزندان باسواد و دانشجو هستند چه برسد به شهرهای دیگر غیر از تهران.چقدر می خواهید این حیله نخ نما شده را امتحان کنید؟! (4305265) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۲۴:۱۷
جالبه که خود قالیباف شهردار یک درصدی تهران است و 99 درصد عملا نمیتوانند از حمایت های شهرداری برخوردار باشند. خوبه گذرمان به شهرداری بیافتد و بیچپاره میشویم ولی اون یک درصد بروند شهرداری که البته اصولا نیاز نیست بروند شهرداری چون شهرداری میرود کارهایشان را انجام میدهد. (4302272) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۸:۱۷
ایشون و اطرافیونشون 1 درصد از همون 4 درصدن بعد میاد تو تلویزیون سنگ 96 درصد رو به سینه میزنه! جناب قالیباف عزیز . دولتهای نهم و دهم که شما و دوستانتون طرفدارش بودین که شعار اولش دولت محرومین و 96 درصد بود که . تو 8 سال چه بر سر مردم آورد؟!!حالا شما میخواید دوباره تکرارش کنید؟!! (4302306) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۱۴:۰۵
آقای قالیباف برای رفتگران شهر چه کار کردی؟؟ (4302418) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۲۷:۳۶
سلام به نظر من روحانی تازه اول کاره و با رسیدن به برجام تازه کارهای خودش رو استارت زده به احتمال 80 در صد توی دوره ی 4ساله ی بعدی از نظر اقتصادی و رفاهی هم مانند اوضاع سیاسی کشور نسبت به چند سال قبل به اوج میرسه پس می ارزه یکبار دیگه به اقای روحانی اعتماد کنیم (4302276) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۲۷:۵۷
مردم شهرستان ها هم مانند تهرانی ها آگاهند و سرمایه گذاری انسانی طیف سنتی روی آنها چندان ثمری نخواهد داشت.برنمی گردیم. (4302277) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۰:۱۱
درست گفتید اما اشتباه استنتاج کردید! چون شهرستانیها آگاه هستند ( حتی آگاه تر) دیگر گول تهرانی جماعت را نخواهند خورد همان دفع قبل برای هفت صد پشت مان بس است . کو آن مدینه فاضله ای که نشان مان می دادید؟!! (4303358) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۰:۵۸
چهار سال پیش همین نظرسنجی ها بودند. ولی نتیجه یک چیز دیگه بود. (4302281) (alef-1)
 
سلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۵:۴۶
سلام
الف جان، الکی شلوغش نکن لطفا
اصلا هیچ شور انتخاباتی بین مردم وجود ندارد (4302291) (alef-1)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۶:۰۳
این نظر سنجی ها با واقعیت هیچ ارتباطی ندارد. نظرسنجی از شورای نکهبان بوده؟ نکند نتیجه انتخابات است؟ (4302292) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۶:۴۲
اگر روحانی و جهانگیری را یه طرف و قالبیاف و ریسی را یه طرف بگذاریم
در هر کدام از نظر سنجی ها باز قالیباف و ریسی برنده اند (4302295) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۰:۲۹
فقط در نظرسنجي اول اينطور است كه ميفرماييد. در نظرسنجي دوم برابرند. در نظرسنجي سوم هم كه روحاني و جهانگيري بيشترند. (4302340) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۳۸:۱۵
دور قبل به دلیل عدم شناخت و اعتماد به ظواهر اقایون به جلیلی رای دادم ولی وقتی احمدی نژاد روبروی رهبری ایستادند تازه بیدار شدم که تفکر انها چقدر وحشتناک است و این دوره به روحانی رای خواهم داد چون حرف و عملش یکی است (4302491) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۷:۴۷
چون حرف و عملش یکی است؟! تو برنامه زنده جلوی دوربین دورغش لو رفت میگی حرف و عملش یکی است؟؟ توروخدا حداقل طرفداری میکنید یه حرفی بزنید که راست باشه! (4302838) (alef-13)
 
امیر
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۰:۳۱
من به دکتر روحانی رای می دهم.
خدا رو شکر دوره ی پوپولیست ها تمام شده! (4303632) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۷:۱۲
هر کی را خاتمی بزرگوار حمایت کنه رییس جمهور خواهد شد. (4302300) (alef-1)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۲:۰۱
اگر خاتمی می آمد، با رای قاطع و بالای 70 درصد انتخاب می شد.پس ببینید اولین نیاز مردم آزادی و احترام به حریم شخصی آن هاست و بعد اقتصاد!
مسئله اقتصادی همیشه دستاویز کاندیدها بوده و مردم می دانند تا کلیت سیاست های نظام چه در حوزه سیاسی و چه حوزه مدیریتی اصلاح نشود، کشور تغییر چندانی نخواهد کرد. (4302345) (alef-1)
 
العبد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۴۶:۵۶
به نظرم داری اشتباه می کنی . اگر خود جناب خاتمی با اعوان و انصارش هم بیایند توفیقی ندارد. چون :
اولا مهم نیست چه فردی حاکم باشد مهم سیاست است و سیاست ایشان و دوستان شان در این دوره حاکم بود و از شعارهای کارگران می شود فهمید که بد جوری شاکی هستند ( و نیز سایر مردم).

دوم این که اقبال از جناب خاتمی به خاطر طرح شعار های فرهنگی از قبیل روابط آزادتر اجتماعی و یا مذاکره با غرب بود ( که شاید در زمان خودش تا حدودی مورد نیاز بود)
اما امروز که تا حدود زیادی این شعارها به لطف خودشان و دوستان شان به مرحله اجرا در آمد و مردم در هر دو مورد فوق نتایج آن را می بینند بی شک قضاوت ها نیز بسیار فرق کرده است. (4303421) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۰:۵۵
مرگ بر فتنه گر (4302368) (alef-1)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۱۹:۰۳
برو بخواب شايد حالت خوب شه. (4305271) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۱۳:۲۳
خاتمی بزرگوار!
هشت سال فرصت داشت و هیچ کاری نکرد
جز تسامح و تساهل
دوواژه غریبی که نابجا استفاده شد (4302412) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۸:۴۵
دوست عزیز یه سری به آمار 8 سال دوره اقای خاتمی بزنید (4303395) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۲۷:۰۳
متوسط رشد اقتصادی در طول 8 سال آقای خاتمی بالای 6 و 7 درصد بود. در اواخر اون دولت بیشتر کالاهای مصرفی مردم در داخل تولید میشد. اگر فقط 8 سال دیگر اون وضعیت ادامه پیدا میکرد شاید الان جزو یکی از 10 تا 15 کشور اول دنیا بودیم. (4304176) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۵:۲۳:۳۸
هرچند بت خاتمی موافق نیستم
ولی حداقل کاری که کرد این بود که دوره ایشون واقعا مدیران پاکدست بودن و هر روز یه اختلاس و بساطی علم نمیشد (4306674) (alef-13)
 
منوچهر راستی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۷:۵۶
ایران که تهران نیست .رای در سایر استان ها و نقاط محروم است .و مردم محروم و زجر کشیده رای واقعی را می دهد .آنهم به شخصی که از خود مردم باشد .نه کاخ نشینان چهل میلیاردی که نگاهش به مردم فقیر و روستا از بالا و کاخ نشین است .انسان مومن و با خدا از یک سوراخ دو مرتبه گزیده نمی شود .دولت حرف برای آینده فکر چاره کند .که خربوزه آب است . (4302303) (alef-1)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۹:۵۲
آقای راستی موضوع همین است که اگر محرومین در این کشور وجود دارند بعد از چهل سال دیگر مشکل از دولت نیست مشکل از حکومت است. مردم فقیر و روستاها هم که در عرض این چهارسال فقیر نشده اند. این است که آقای راستی دروغ نگو (4302365) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۶:۰۸
همین آقایون خاتمی و موسوی و هاشمی و روحانی چند سال در راس بودن که مدیریت کشور دچار مشکل هست، اگر قرار بود مملکت را گلستان کنن در آن سال ها میکردن و فقر رو ریشه کن میکردن، دیگه چند سال دیگه فرصت میخوان؟؟ (4302833) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۵۵:۵۱
دوست عزیز تا کی گول این شعارهارو بخوریم .رییس جمهور قبلی به قول شما دغدغه محرومان رو داشت همیشه یک کاپشن ارزان معروف تنش میکرد اما آخر اون همه شعار بعد از هشت سال سفره محرومان کوچک و کوچکتر شد و ثروتمندان فربه تر شدند .کشور با برنامه اصولی درست میشه نه با شعار .من پدر اگر امروز رای میدم باید به فکر اینده بیست سال دیگر بچه سه ساله خودم هم باشم نه اینکه ببینم کدام کاندیدا بیشتر یارانه میده برم به اون رای بدم . (4302551) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۳:۱۶
اونی که میگی یارانه بیشتر میده، از کجا میاره؟!! یا حرفا و تبلیغا برنامه ها رو ندیدی یا با تعصب رای به دیگری درست نشنیدی!
با گرفتن مالیات از 4 درصدیا و کسایی که فرار مالیاتی دارن، مقابله با فساد، قرار دادن تسهیلات در خدمت قشر متوسط و رو به پایین نه فقط در خدمت 4 درصدیا، و بدین ترتیب افزایش تولید و استفاده از تمام ظرفیت ها، افزایش یارانه و خدمت به قشر ضعیف و محروم جامعه
پس سعی کن درست به برنامه ها گوش بده تا بتونی درست انتخاب کنی اگه واقعا به فکر فرزندت هستی! (4302824) (alef-13)
 
slm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۲۳:۵۳
واقعا یه عده ای این 4 درصد و 96 درصد باورشون شده ... بنده های خدا واقعا فکر کردین دوستان اقای قالیباف جزو اون 96 درصدن وای که رای اوردن تو ایران چقدر آسون شده ... تو رو بخدا اینقدر سطحی فکر نکنید ... دوباره مثل اون 8 سال میشه تازه اخرش متوجه میشید چه کلاهی سرتون رفته .. (4304167) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۳۷:۵۹
اصلاح طلب نیستم. اما زنده باد روحانی . او کشور را نجات خواهد . به اواعتمادکنیم. (4302304) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۲۰:۲۶
اسن معلوم نیس اصلاح طلبی :D. (4302434) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۰:۳۹
الف حان امروز خیلی بهتر بود. دیروز واقعن بود. امروز جانب انصاف را رعایت کردی.
مطمئن باشد قالیباف رئیس جمهوره (4302312) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۱:۰۳
شهرداري تهران خودش به تنهايي باعث بوجود امدن غولهاى ثروت شده است و يكي از عوامل مهم و اصلي شكاف طبقاتي درركشور همين مجوزهاي ساخت و سازهاي برجها و برج باغها و مالها و پاساژها ميباشد . شهردار تهران اگر درد مردم را داشتيد ميتوانستيدمجوز ساخت اين مالها و برجها را به تعاونيها و گروهي جوانان با مشاركت خودتان بدهيد ، بهرحال هر اتفاق خوب و بد
كه در كشور افتاده همه مسئولين و همه كانديداها در ان به سهم خودشان مسئولند اينقدر يكديگر
را تخريب نكنيد و به مردم برنامه عملي و واقعي و علمي و شدني و بدور از تورم و گراني ارايه دهيد (4302315) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۱:۰۴
اولاد جواز ساخت برج ها توسط ماده 5 صادر ميشه شهرداري هم فقط وظيفه کار هاي اداري را داره در عضو ماده5 اکثريت با دولت هست وزارت مسکن و شهر سازي جهاد کشاورزي و....

دروغ گوئي خيلي بده (4302341) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۸:۰۸
شما انگار كارتون تا حالا تو شهردارى نيفتاده تا ببينين چه خبره (4302806) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۳:۳۴
ج.از ساخت ربطی به کمیسیون ماده 5 ندارد
اکثرا هم تا قبل از دولت یادهم صادر شده است (4302886) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۳۰:۰۴
يه جواب سرسرى قاليباف تو مناظره داده شما هم باور كردى هى تكرار ميكنى، شهردارى مرجع تصميم گيرى نهايى براى برج سازى در تهرانه ، اينقدر ساده نباش رفيق! (4305316) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۴۳:۳۴
ایران فقط تهران نیست (4302511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۶:۲۴:۳۱
مجلس فعلی هم نشان داد تهران ایران است. (4306848) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۶:۲۶:۰۲
فجر آفرین مثل 22 بهمن، مثل دوم خرداد خواهیم بود. (4306852) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۴۴:۲۱
با سلام
نظر سنجي هاتون بي اعتباره چون واقعيت چيز ديگري رو نشون ميده اگر هم قرار باشه يك نفر در نظر سنجي اول باشه روحاني نيست چون تو مناظره شكست خورد. (4302515) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۶:۳۲
علت اینکه آقای قالیباف در جذب آرا با مشکل مواجه می شود این است که همیشه مقلد است.از خود هیچی ندارد .فکر کرد چون احمدی نژاد با شیوه آبرو ریزی و دروغگویی و نشان دادن اسناد کذایی و بگم بگم برنده شد پس می شود برای رییس جمهور شدن از آن شیوه ها بهره برد لذا وارد این عرصه ها می شود و خود را انگار وارد باتلاق میکند.متاسفانه اطرافیانش هم فکر میکنند این شیوه ها ایشان رو به نتیجه می رساند.نه عزیز من اینطور نیست.تو از برنامه هات بگو و دیگران میفهمند که این برنامه تو فلان ضعف دولت فعلی رو از بین میبره.شما با تصور این که مردم باید بدانند من خطاب به کی دارم این برنامه رو میدم شروع میکنی به پرت و پلا گفتن.بعد از آن عرض خود میبری و زحمت مردم میداری.داستان تو به این می ماند که داستانی رو مطرح میکنی و اجازه نمیدی مردم نتیجه گیری بکنند از آن .فکر میکنی شاید مردن نفمند شروع میکنی نتیجه گیری کردن.داداش بزار مردم کارشون رو بکنند.از من بشنو اگر در مناظرات بعدی شیوه ات همان باشد به یقین رای این دوره قطعا از دور قبل پایین تر خواهد بود. (4302327) (alef-1)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۴۸:۵۹
از منابع مختلف نقل شده است که سوریه قبل از جنگ یکی از باثبات ترین کشورهای عربی بود. سالیانه میلیون ها گردشگر وارد این کشور می شدند و درآمد فروانی از قبال ورد گردشگر کسب می کرد.اما چه شد که به وضعیت کنونی دچار شد و زمینه نفوذ و جولان گروه های توریستی در آن فراهم شد را می توان در وقایع چند سال قبل از آن جستجو کرد.چند سال قبل از آن دشمن به طور وسیعی دست به اختلاف و تفرقه افکنی بین مردم آن کشور پرداخت. مثلا یک شایعه در بین مردم این بود که یک راننده حلبی 40 نفر از شهروندان یک شهر دیگر را سوار اتوبوس می کند و به عمد به دره می اندازد. شایعاتی از این قبیل. بنابرین وقتی ترویست ها در این کشور نفوذ کردن ، اکثر مردم برای فرصت را برای انتقام از یکدیگر غنیمت شمردند و بعضا به گروه های ترویستی پیوستند یا نسبت به آن اظهار بی تفاوتی نمودند غافل از اینکه چه سرنوشتی دچار آن ها می باشد.
امروز ادعاهایی در سطح جامعه ایران عزیز ما مطرح می شود که دستکمی از وضعیت قبل از جنگ سوریه ندارد. یکی از این ادعا انگ زالو صفتی به بعضی از شهروندان می باشد. ادعا می شود که درصد کمی از درصد قابل توجه ای از درآمد ملی را در دست دارند.
همانظور که می دانیم معیاری برای ارزیابی اینکه فرد جز کدام اقلیت هست وجود ندارد و قانونی در این زمینه تدوین نشده است. بنابرین افراد بر اساس معیارهای ذهنی خود افراد دیگر را مورد قضاوت قرار می دهند چه بسا در ذهن شهروندان یکی از مناطق محروم داشتن یک خودرو پراید نشان از تعلق به آن اقلیت باشد.
بنابرین انگ زالو صفتی در جاممعه ای که قانون در آن حاکم است و معیار قانون می باشد چه معنا می تواند داشته باشد جز تفرقه افکنی در بین آحاد آن جامعه. آیا اگر در جنگ تحمیلی این تفکر حاکم بود مردم تمایلی به حضور میلیونی در جبهه های جنگ داشتند. از فقیر و غنی در جنگ تحمیلی شهید داده شده است. در کلام آخر به گوش باشید تا به وضعیت سوریه دچار نشویم. (4302335) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۶:۱۳
اين شيوه فريبکاري در ذات برادران و اصحاب اصلاحات است.اصولا بخاطر شباهت زياد و نگرششان به غرب اينگونه مکار و فريبکارن و چون انتخابات سال 88 که ميدانستن خطر باخت زياد هست از قبل از انتخابات با نظرسنجي هاي دروغين يا دستکاري شده سعي ميکردن خودشان را پيروز انتخابات نشان دهند و بعد از انتخابات با استناد به همين نظر سنجي هاي دروغين خود بحث تقلب در انتخابات و.. را مطرح کردند.از اصلاحات و حاميان انها جز اين انتظار نيست-مردم احمق نيستند برادر من (4302352) (alef-13)
 
مشکوک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۰:۳۵
این نظر سنجی ها از کجا اومده کاش با ادرس و معتبر اعلام می کردید من که هر چی نظر سنجی دیدم پیروز جهانگیری و روحانی بود و قالیباب 12 درصدی رای داشت و جناب ریسی هم 2 الی 3 درصد حالا امار شما از کجا اومده نمیدونم مثلا یکی از سایتها همین سایت تابناک ................... (4302367) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۴۸:۵۶
سایتها معیار درستی برای نتیجه رای گیری نیست (4304078) (alef-13)
 
alijenab
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۰:۵۶
دوستان میان اینجا میگن رکورد و دولت این روکورد به وجودآورده این رکود از زمان محمودخان بوجو آمده ولی به دلیل درامد بالای نفتی خوشو زیاد نشون نمی داد آمریکا با 25درصد اقتصاد دنیا 7 سال(2008-2015) در رکود به سر برد حالا دوستان توقع دادن بعد از حمله محمود و دوستان وچپاول سرمایه کشور 4ساله همه چیز برگرده به سال 84 نمیشه برادر (4302369) (alef-1)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۲:۱۸
متاسفانه هیچکدام از کاندیداهایی که از مشهد مقدس و خراسان آمده اند یعنی جنابان رئیسی و قالیباف و طرفدارانشان یعنی جنابان جلیلی و علم الهدی و کریمی قدوسی و ... انسانهای معتدلی نیستند و اکثرا خطوط افراطی را دنبال می کنند. بنابراین فکر میکنم که رای مردم به هیچیک از این آقایان نخواهد بود، حتی خود مشهدیها و خراسانیهای عزیز (4302373) (alef-1)
 
تجربه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۲:۱۸
همیشه رای قشر محروم سرنوشت ساز بوده است (4302374) (alef-1)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۲:۳۰
بدون شک آقای روحانی پیروز قطعی انتخابات است و لباس ریاست جمهوری هم فقط برازندۀ تن ایشان است چرا که ایشان است که خط اعتدال و عقلانیت را دنبال می کند یعنی چیزی که قاطبۀ مردم می خواهند.
ما باید به پشت سرمان نگاه کنیم و ببینیم در این 38 سال چه راهی را پیمودیم و آیا مسیر را کاملا درست آمده ایم یا نه و اشکالات چه بوده است. عدم وجود عقلانیت یکی از نارسایی ها و ضعف ها بوده که با روی کار آمدن فردی مثل آقای روحانی دنبال خواهد شد انشااله. (4302375) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۳:۵۹
رهبری باید راه ورود شعارهای عوامفریبانه مثل پخش پول ،اضافه کردن یارانه ، وشعارهای کلی رفع بیکاری ، بیرون رفت از رکود و... می گرفتند ه البته مربوط به همه کاندیدهای می شود (4302378) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۲:۳۷
دقیقا! ایشان دیدند پوپولیست چه کرد! حالا فرض کن طرف با وفا تر! (4302819) (alef-13)
 
جسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۶:۲۸
هر چند آقای توکلی چندی قبل در صدا و سیما در قبال آقای قالیباف موضع به ناحق منفی گرفتند که خودش شاهکار اصولگرایان مدعی است و در واقع از اون ور بام افتادنه.میکن جبهه حق در حمایت از حق پراکنده اند و هر کدام یه سازی می زنند ولی جبهه ........هر چند میدونم که جاپش نمی کنید چون این حرفها به مزاق شما خوش نمیاد ونظرات قبلی بنده رو هم چاپ نکردید . (4302384) (alef-1)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۶:۳۹
جربه تاریخی نشان داده است کشورهایی که در دام پوپولیست ها افتاده اند، به ازای هر سال حکومت آنها، سالیان متمادی از قافله توسعه عقب مانده اند.

بعد از جنگ جهانی دوم، آرژانتین کشوری متمول و پیشرو تلقی می شد.در آن سالها آرژانتین بعد از استرالیا، بریتانیا و آمریکا ثروتمندترین کشور جهان بود و جایگاهی برتر از فرانسه، آلمان و ایتالیا، ژاپن و سایر قدرت های امروزی داشت. تا این که ژنرال "خوآن دومینگو پرون" با شعارهای پوپولیستی رییس جمهور این کشور شد. او با شعارهای توده پسند قدرت را در دست گرفت و دو قطبی فقیر و غنی را در جامعه رقم زد و در این میان، خود را حامی فقرا جا زد. 2 شعار او عدالت اجتماعی و امداد اجتماعی بود که طبیعتاً اقشار وسیعی را جذب خود می کرد. توده مردم عاشق او بودند و پرون را قهرمان ملی خود می دانستند که مردم داری در ذات اوست. با این حال، پرون به اسم دفاع از مردم و فقرا ، فقر را در کشور نهادینه کرد و افراد بیشتری در طول سال های بعدی به زیر خط فقر سقوط کردند. به قول مرحوم عمران صلاحی، "حالاحکایت ماست" و راهی که پیش رو داریم. ایران در دوران احمدی نژاد یک دوره سنگین پوپولیستی را پشت سر گذاشت و شد آنچه نباید می شد.
اینک بعد از یک دوره 4 ساله که از دوران پوپولیسم فاصله گرفته ایم، بار دیگر در معرض یک انتخاب "تاریخی" هستیم.
واقعیت این است که ایران، دیگر تحمل پوپولیسم را ندارد. اقتصاد آسیب دیده ایران که هم اکنون در حال احیای تدریجی است، تاب ضربات سهمگین جدید را ندارد. سیاست، فرهنگ و حتی اخلاق نیز چنین اند. ما در انتخابات 29 اردیبشهت، یک رئیس جمهور انتخاب نمی کنیم. قرار است تصویر آینده ایران را ترسیم کنیم، آینده ای که قرار است فرزندان مان در آن زندگی کنند.پوپولیسم، ما و بچه های ما را به خاک سیاه خواهد نشاند. بکوشیم که درست و با دلسوزی نسبت به آینده ایران رأی دهیم. فرصت زیادی برای نجات ایران نداریم. (4302388) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۷:۵۰
به جای آقای حسن روحانی ( اصلاح طلب اجاره ای ) به آقای جهانگیری ( اصلاح طلب واقعی) رای بدهید.
اگر کسی چهار سال در جریان کارهای دولت باشد نیاز به یک شخص کمکی در دفاع از عملکرد خود ندارد. (4302391) (alef-1)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۳۱:۰۷
چشم حتماً. فقط اگه آقای جهانگیری کشید کنار، به روحانی رأی میدیم. ناراحت نشی ها!! (4304182) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۲۱:۴۰
من از حرف قالیباف ناراحت هستم ..مردم ایران را درصدی می کند ..96درصد را مظلوم این چه حرفی هست .بعد 37سال یعنی چی (4302437) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۵:۲۰
نکنه شما از همون چهار درصدی ها هستی؟! (4303024) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۰۴:۱۳
دوست عزيز از لحاظ مالي در دسته همون چهاردرصدي ها هستم، الان سي وچهار سالمه، از سيزده سالگي تابستونا كه تعطيل بود،هشت صبح رفتم سر كار ، از هيجده سالگي همزمان درس خوندم و كار كردم، نزديك دوازده ساله تو عسلويه، تو گرما پوست ما كنده شده، دو تا كارگاه دارم كه تو هر كدوم هفت هشت نفر كار ميكنن و اتفاقا راضي هم هستن از كارشون و درآمدشون ، (هممون هم از هزينه ها ميناليم البته)
تا حالا چهار پنج تا اوستا كار موفق تحويل جامعه دادم كه شايد اون ها هم الان جزو همون چهاردرصدي ها هستن،
اگر به جايي رسيديم از سالم كار كردن نه ترسيديم ، نه عقب نشيني كرديم، ونه نا اميد شديم، دوران احمدي نژاد از لحاظ مالي براي من بهتر بود ولي از بابت آرامش كاري نه،
از شما يه خواهشي دارم، جدا از اين كه هر كسي لياقت داشت و رئيس جمهور شد، از دسته بندي مردم پرهيز كنيد، شايد خودتان و بچه هاي خودتان سال هايي ديگر با كار و تلاش از لحاظ مالي در رده هاي بالا قرار گرفتيد، اون روز ياد حرف من ميفتيد كه اين دسته كردن مردم عين ظلمه، (4303745) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۴۵:۵۹
نه عزیزم شما جز ستاد قالیبافی که این تقسیم بندی انجام میدی و توهم 4 و 96 رو از ترامپ یاد گرفتید که شعار 1 99 میداد با این تفاوت که ترامپ از روی آمار ارقام بانک جهانی 1 و 99 درصد رو گفت ولی شما 4 و 96 از روی منبع باد معده مبارک بدون اینکه اثبات کنید شاخص تقسیم بندیتون چی بوده ، به نظر من هم 4% مردم ایران از نظر تعدادی تندرو و دلواپس و خودشیفته هستند و 96 درصد مردم میانه رو. (4304070) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۳۰:۵۰
این جور جامعه رو تقسیم کردن و شکاف انداختن بین مردم میتونه فاجعه بار باشه. مبارزه با فساد و رانت خوار یک چیزه ولی بحث تقسیم 4 درصد و 96 درصد که شبیه 1 درصد و 99 درصد در آمریکاست که برمبنی ثروت تعیین شده یک چیز دیگه است. (4304181) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۳۰:۵۳
جناب اقای توکلی عزیز:قاي قاليباف اجمالا به جناح اصولگرا منتسب است لذا بايد شجاعت و صداقت تعيين موضع نسبت به او در اين جناح وجود داشته باشد. اگر روش‌ها و سخنان اورا مي‌پسندند صريحا از او حمايت كنند و اگر بيم افتادن به ورطه احمدي‌نژاد وجود دارد كه دارد از او يا لااقل برخي از سخنانش تبري بجويند.

اين روش درست و ريشه‌دار و بزرگوارانه‌اي نيست كه بگذارند تا سمت و سوي افكار عمومي روشن شود و بعد يكي به نعل و يكي به ميخ موفقيت‌هايش را از آن خود كنند و نامرادي‌هايش را به خودش واگذار كنند (نقل از محمد کاظمی (4302469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۳۱:۴۶
خود روحانی میگه 95 از نظر اقتصاد عالی بود- اگه این وضعیت عالیه و 4 سال دیگه دوست دارین اینجوری عالی بمونه بهش رای بدین! (4302475) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۴۷:۲۱
تنها كسى كه مى تواند ناجى ايران باشد روحانى وتيمش خواهند بود
طيف رقيب زياد روى شهرستانها حساب باز نكند زيرا الان در تمام خانواده هاى ايرانى چه شهرى وچه روستايى حداقل يك دانشگاه رفته پيدا مى شود كه چشم اطرافيان خودش را به واقعيات جامعه
باز كند (4302530) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۳۱:۴۲
بیشترین درصد رای آقای روحانی در استانها در دوره گذشته از سیستان و بلوچستان بود! (4304183) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۵۹:۱۰
سلام فقط یه سوال خود آقای قالیباف 4درصدی هستن یا 96 درصد؟قیافشو تیپ ایناش تو این چند سال که به 96 درصدی نمیخوره بنظر من (4302561) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۴:۲۹
مدرسه پسرشون هم نمیخوره ۹۶درصدی باشند (4303021) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۰:۲۲
در دولت روحانی ، ثبات به اقتصاد کشور برگشت ، کم و کاستی هست ولی مسیر تقریبا" درست است و نیاز به کمی اصلاح دارد
در این دوران یک شبه بواسطه تغییر قیمت در زمین ، مسکن ، طلا و ارز ثروتمند شوی گذشت
رای من روحانی یا جهانگیری است (4302564) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۷:۱۳
دوست گرامی، ثبات با رکود با هم فرق دارند. این یک رکود وحشتناک هست. تقریبا همه کارشناسان تاکید دارند که تورم به رکود ارجح هست (4302938) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۸:۲۲
کدام کارشناسان اقتصادی توصیه به چاپ پول و دادن کارانه و یارانه به 30 درصد مردم کردند اگر کارشناسانی هم رونق اقتصادی راترجیح می دهند همراه با هزینه دقیق و سرمایه گذاری در تولید و افزایش ثروت ملی هست با تاکید بر کنترل تورم ، همین کاری که دولت روحانی با درایت جهانگیری پیگیری می کنند نه روشهایی که قالیباف و رییسی می گویند که پول چاپ کنیم به فقرا و حاشیه نشین ها بدهیم و الا آن ها دغدغه رونق اقتصادی ندارند و نتیجه آن بخصوص کارانه و یارانه این میشود که از سفره پدر با ایجاد تورم افسار گسیخته بردارند بخشی را پول تو جیبی به پسر بدهندو بخشی را هم صدقه به فقرا و رای برای دنیا و خیرات برای آخرت خود جمع کنند و سفره دهک های متوسط و محروم 3 تا 8 را هرچه کوچکتر کنند و رییسی را هم که از 100 نفر یک نفر نمیشناخت و در مسند تولیت آستان قدس قدری معروف شده تبلبغ می کنندکه فقرا فکر کنند ایشان قرار است از درآمد های اقتصادی و موقوفات آستان فدس به این طبقات محروم و حاشیه نشین کمک کند الف وجدانا این را چاپ کن (4303391) (alef-13)
 
امير جوادي
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۸:۳۴
به نظر من همين كه روحاني تونسته مسكن رو تو ٤ سال همين قيمت نگه داره هر ماه مبلغي در حدود ٥ ميليون تومان در جيب مردم گذاشته (4302588) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۶:۰۴
دوست عزیز دولت همه تلاشش رو کرد که یه تکونی بده توت بازار مسکن، انواع و اقسام وامهای با مقادیر بالا، غافل از اینکه رکود عمیقتر از این حرفها (4302933) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۰:۰۶
به عقیده من بیشترین منفعت این دولت در جیب امثال فریدون و هم شهریهای روجانی و نوچه ها و بادمجان دور قاب چین های روحانی و اطرافیان ایشان بوده و همه کاندید اتورها تقریبا در قد و قواره هم هستند و هیچ کدام بدرد این مملکت و اوضاع فاجعه بار ان نمیخورند و دردی دوا نخواهند کرد چون قدرت کافی ندارند و همگی در بوجود اوردن این اوضاع سهیم بوده اند......... (4303066) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۴۴:۱۷
كانديداتورها!!!! (4305375) (alef-13)
 
ف.خ
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۱:۳۲
اتفاقا شور انتخاباتی در سطح تهران خیلی هم بالا است. البته بنده بیشتر با قشر دانشجو و دانشگاهی در ارتباط هستم و می بینیم با اشتیاق فراوان مناظره ها و سایت ها را دنبال می کنند و برای نامزد مورد نظرشان تبلیغ می کنند. (4302790) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۵:۱۶
چرا الکی میخوایید جو سازی کنید؟

من کارگرم به وضعیت موجود هم نقد دارم اما باز هم روحانی رو بهتر از نامزدهای دیگه میدونم.
قطعا به روحانی رای میدم. (4302800) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۷:۵۷
آقا این حرفا چیه.۱۰-۲۰ کلاه زرد آوردین تو سخنرانی مراسمو بهم بریزن و بعد ازش خبر می سازین.خجالت بکشین شما رو به خدا.لااقل اول ببینید مراسم رو بعد حرف بزنید و خبر بسازید. (4302805) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۵۸:۱۵
اولا که هر کی معترض هستش کلاه زرد میشه ؟؟؟ .. آقای روحانی توی کرمان دانش آموز رو با کلاه بنفش میاره خوبه ؟ (4305428) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۸:۴۰
رأی ما دولت خود تعریفی‌ روحانی! از خود تعریف کنیم و فیلم بازی کنیم که همه چیز عالیه! (4302809) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۳:۰۵
فقط دكتر قاليباف ..
عزا عزاست امروز زندگي كارگر رو به فناست امروز ..جيب نجومي بگي پر از طلاست امروز .
جان خودم راي قاليباف و طرفداراش بالاست ...هيچ ريس جمهوري در دور دوم مثل روحاني نامحبوب نشده . (4302823) (alef-13)
 
پریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۲۱:۱۸
آقای روحانی هر وقت توانست عدالت و رعایت کنه و جلوی درس خواندن برادرش که با پارتی رفته دکتری بگیرد اون موقع بیاد برای دفاع از حق مردم. (4302847) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۲۳:۰۱
شکست قالیباف 100% (4302854) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۳:۲۳
روحانی و قالیباف میان دوره دوم ، و متاسفانه در دوره دوم قالیباف رییس جمهور میشه (4302885) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۵:۵۲
فجرآفرینان دوم خرداد76 پس از20سال باخلق حماسه ای عظیمتر بارای قاطع به دکترروحانی قدردان زحمات ایشان تیم دیپلماسی شجاعش خواهندبود ابراهین رئیسی وقالیباف وهمفکرانشان از نظر اندیشه فرسنگها با اکثریت ملت ایران فاصله دارند لذا تصورمیکنند میتوانند با شعارهای توخالی وعوامفریبانه ملت ایران رافریب دهند غافل ازاینکه حنایشان دیگردربین اکثریت ملت ایران رنگ ندارد (4302892) (alef-13)
 
دانشجوی دکتری کارآفرینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۵:۲۹
چرا قالیباف؟
نخست اینکه هیچوقت قالیباف را با احمدی نژادها مقایسه نکنید. هر کسی یک بدی دارد یک خوبی. از لقمان پرسیدند ادب از که آموختی گفت بی ادبان. حرف آقای قالیباف هم مصداق همین است. در کل خود اصولگراها آقای احمدی نژاد را قبول ندارند چه برسد اینکه آقای قالیباف طرف ایشان باشه و یا بخواهد کارهای ایشان را تایید کند.
دوم اینکه همه این اظهار نظرها و جانبداری ها را قبول ندارم. شما لازم نیست از کسی دفاع کنید. آن کس که باید دفاع کند خودش در مناظره ها دفاع می کند. پس اگر مناظره ها را ملاک قرار دهید، آنوقت می بینید آقای قالیباف هم بهتر صحبت کردند هم اینکه صادقانه تر.
سوم به نظرم دولت آقای روحانی آنجا که باید برای مملکت و زیرساخت های مملکت خرج می کرد ، نکرد. چهارسال گلوی شهرستان ها را گرفتند و بروید ببینید الان چه خبر است، کلنگ می زنند به نام افتتاح! آخر چه عجله ای؟
چهارم تحت تاثیر جو نباشید. این ترک ایران هراسی را اول از خودمان باید شروع کنیم. کی گفته برجام نباشه ما کاری نمی توانیم بکنیم؟ ضمن اینکه آقای قالیباف گفته اند پایبند به تعهد هستند.
پنجم شماها که حرف از کارآفرینی می زنید ، خوب است بدانید کارآفرینی یعنی اینکه ما خود از هیچ همه چیز بسازیم. می دانم ما ایرانی ها طاقت و تحمل ساختن کشور را نداریم. به خدا کمی از این ژاپنی ها یاد بگیریم.
ششم پیشگویی نکنید. دنبال نقطه ضعف ها نباشید. به قول رهبر انقلاب به چشم بهبود کشور نگاه کنید و رای بدهید.
هفتم به نظرم شما حرف بی بی سی و امثالهم را دنبال می کنید. آیا آنها خیر مارا می خواهند؟ آیا می خواهند نوکر باشیم یا سرور؟ در مورد این خوب فکر کنید می خواهید کدام باشید.
امیدوارم با اکتفا به تنها یکی دو ملاک رای ندهیم. (4302930) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۹:۱۳:۳۰
چرا قاليباف نه؟
١- چون قاليباف عين احمدى نژاده ، بى اخلاق و دروغگو، مقاله اى از آقاى روحانى رو جلوى دوربين ميگيره و بدون اينكه متنش رو بخونه مدعى ميشه كه آقاى روحانى در اين مقاله ادعاى چهار ميليون شغل كرده كه معلوم شد كاملا دروغ بوده.
٢- چون قاليباف به نقل قول از رئيس دستگاه قضائى سخنى رو نقل ميكنه كه از اساس دروغه.
٣- چون قاليباف خودش يكى از سران واركان بوجود آمدن اون چهاردرصده(بقول خودش) بعد خودش را به دروغ بعنوان مدافع قشر ضعيف ميخواد معرفى كنه.
٤- چون قاليباف با وقاحت تو دوربين ذُل ميزنه و جمله عزيز در حبس ما رو تكرار ميكنه و ..... (4305471) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۹:۳۵:۲۸
شما در چه رشته ای دانشجوی دکتری هستی؟ (4305534) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۵۲:۳۲
خدایا روحانی نیاد که بدبختر میشیم . (4302951) (alef-13)
 
پرتو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۵۵:۰۴
قبلا خوشبخت بودی؟ (4303445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۵۴:۲۲
احمدي نژاد دوم بياد حسابي خوشبخت ميشي.. (4303700) (alef-13)
 
رضا
Europe
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۵۶:۳۵
طرفدارای اصلاح طلب طرفدارای اصولگرا ، واسه چی اصلن این مناظره ها رو نگاه میکنین رای شما که تعیین شده است اگه نامزدتون حرفی واسه گفتن نداشته باشه میگین ادب رو رعایت کرد اگه بگه میگین قدرت ما سر به فلک میکشه اگه حریف حرفی نزنه میگین اصلن برنامه نداشت اگه دو تا سوال بپرسه میگین ادب مرد به ز دولت اوست تکلیف خودتون رو با خودتون مشخص کنید (4302963) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۰۴:۴۵
ما چه اصلاح طلب و چه اصولگرا دوست داریم مناظرات را نگاه کنیم و برای نامزد مورد نظرمان تبلیغ کنیم و با رای خودمان کسی را که می پسندیم برای اداره کشور تعیین کنیم و هرکس هم رای آورد رییس جمهور کشور هست و باید از قانون پیروی کند و آنکس هم رای نیاورد در جای دیگر با تبعیت ازقانون خدمت کند شما هم اگر سرنوشت کشورت و خاکی که در آن زندگی می کنی برات مهمه نباید فقط نظاره گر باشی مگر اینکه در آن ور آب تاتی تاتی می کنی که خوب مختاری هر جور دوست داری فکر کنی (4303483) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۵۷:۳۱
همان کسانی که از ریشه و اساس موجب افزایش بیکاری شدند امروز با تحریک و عوامفریبی عده ای بر این دولت خرده میگیرند. وای بر مفسدان و منفعت طلبان.

رای ملت بار دیگر دکتر روحانی... (4302966) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۴:۵۶
اگر درصدهای اعلامی رای مردم تهران به صورت اعلام شده باشد، احتمال رای آوردن آقای روحانی خیلی کم است. مساله یارانه 250 هزار تومان برای مردم فقیر غیر تهرانی خیلی مهم می باشد. (4302989) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۵:۴۲
نتیجه انتخابات را قشر محروم تعیین می کنند نه مردم تهران. (4302990) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۴۹:۵۲
برادر احمدی نژاد فاصله تهران و محرومین رو هم از بین برد و فقر را بین همه ایرانیها به طور مساوی تقسیم کرد. بیشتر تهرانیها هم زیر خط فقر هستد پس توی دام شعار تقسیم بندی تهران و غیر تهران ، غنی و فقیر ، زالو صفت و بوقلمون صفت ، و 4 -96 نیوفتیم .انشالله با رای ملت ایران روز 4 خرداد 96 آقای قالیباف می فهمه که این عددها هم براش خیلی شگون نداشت (4304082) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۰:۰۵
خیلی باحال گفتی. دمت گرم (4308511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۹:۲۴
جوان های ما دنبال ازادی هستند و فقط به همین دلیله که اصلاح طلب رشد کرده
ولی همین جوان ها الان بیکار ند مجرد و بی مسکن .
و نظاره گر اختلاس هایی که از شمردن تعداد صفرش مبهوتند (4303002) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۰:۰۰
خدا را در نظر بگیرید برای دیگران به جهنم نروید (4303003) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۳:۱۶
مابه هرکه رای بدیم به روحانی رای نمی دیم (4303012) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۳:۱۷
من اصفهانی م به روحانی رای میدم (4303013) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۹:۳۶
من اصفهانی ام به روحانی رای نمی دهم (4303593) (alef-13)
 
از سار کاشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۷:۱۰:۰۲
من اهل روستای سار کاشان هستم قطعا به دکتر روحانی رای می دهم ان شاءالله
کشور کم کم به ریل درست دارد بر می گردد حیف است که دوباره به دوران هرج و مرج مدیریتی اینها برگردیم (4306946) (alef-13)
 
سیدمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۴:۱۸
این خبرا نیست الف ! شکست دوستان شما در همان دور اول قطعی است. (4303018) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۵۴:۲۰
درود بر دولت تدبیر و امید. اصول گرایان نو فرقه جدید یعنی همان پایداری ها اینبار هم ریاست جمهوری را در خواب خواهند دید. یا وعده پول می دهند یا وعده چند میلیون شغل بدون برنامه اجرایی= شکست (4304754) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۲۲:۳۰
"نامزدها لازم است چنین شعارهایی را مطرح کنند. هرکس این شعارها را مطرح کند شاخص مدنظر رهبری را خواهد داشت."

- خودتان هم متوجه حرف ضعیفی که زدید هستید؟ شعار بدهند کافیست؟ (4303040) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۴:۱۲
سلام هر تولید کننده یا پیمانکاری که با شهرداری تهران کار کرده باشه قطعا با توجه به عدم دریافت مطالبات و رانت عزیزان دل بدبخت و ورشکسته شده و کارگراش بیچاره و بیکار شدن اونا از 96 درصد نیستن (4303087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۹:۰۱
رای من دکتر روحانی . ما به عقلانیت رای خواهیم داد. توسعه کشور اگر پایه علمی داشته باشه پایدار خواهد ماند حتی اگه سرعتش کم باشه (4303121) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۱۳:۱۱
میگم که روحانی کلا رکوردها و مرزها رو جابجا کرده باور نمی کنید
اصلا مرز عقلانیت رو به جایی رسونده که هر چیزی توش اتفاق بیافته و از ذهن پوسیده اون بیاد بیرون میشه عقلانیت (4303963) (alef-13)
 
یک باز نشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۶:۰۶
ایجاد کینه ودشمنی بین ملت ایران با تقصیم 4و96درصدی کاری بسیار خطرناک وبرخلاف امنیت کشور میباشد چون این تقصیم بندی واقعیت ندارد ازمقامات مسئول درخواست میشود جلو ای حرفهای غیر واقعی را بگیرند بنده هیچ کارهای نیستم یک باز نشسته ولی برای اتحاد وانسجام کشور ازاین طبقه بندی متاسفم . (4303344) (alef-13)
 
علی
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۵:۱۲
بر اساس کدام تحلیل می توان باید به روحانی رای داد؟ به نظر از هر نظر نگاه کنید جز در تهران ان هم بابت یه سری ازادی های حجاب و... در شهرستان ها اولویت اصلی اقتصادی است که دولت خوب نبوده و به نظر می رسد بسیار بعید باشد روحانی دوباره رای بیاره . (4303378) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۸:۳۵
شما ميكروفن رو بده دست من ببين چه عزا عزا يي به ميل خودم راه بياندازم اين عوامفريبي گريبان همان نود وشش در صد را خواهد گرفت نه ان چهار در صد با روحاني تا ١٤٠٠ (4303392) (alef-13)
 
علی
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۳۸:۴۳
با کدام تحلیل باید روحانی دوباره رای اورد؟ به جز تهران ان هم بابت یه سری ازادی های حجاب و... در شهرستان ها و سایر استان ها اولویت با اقتصاد است و دولت هم واقعیت این است هرچقدر شعار داده شود خوب کار نکرده و بسیار بعید است روحانی دوباره رئیس جمهور شود. تهران را نباید فقط دید . در انتخابات مجلس هم لیست اصطلاح طلبان فقط در تهران برنده شد و در باقی شهرها اصولگرایان برنده بودند. (4303394) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۵۴:۲۹
الف جون دست از حمايت روحاني بردار ... مستقل باش

دكتر قاليباف (4303442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۰۲:۳۹
مناظرات خوبی بود . اما گویا به نظر می رسد هنوز هم ایراداتی در قوانین و شیوه برگزاری هست . در مجموع هر دوره به دوره بهتر می شود . (4303467) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۰۴:۱۹
من نه طرفدار قالیباف ونه طرفدار رئیسی و نه هیچکس دیگه نیستم فقط این را می دانم روحانی کشور را فلج کرد می خواهید باور کنید می خواهید نکنید الان مشکل بیکاری نیست مشکل اینست که کسانی که کار می کنند نگران از دست دادن کارهای خود هستند چون این دولت وابسته به واردات است درآمد زایی در شرکتها منفی شده است و هر روز بخشی از مزایا را از کارکنان قطع می کنند (4303477) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۰۵:۵۶
دفاع از فهم روستاییان و شهرستانیها. خواهش می کنم منتشر کنید
به روستایی بودنم افتخار می کنم. همه ایرانی هستیم . روستاییان و شهرستانیها که کمتر درگیر زد و بندهای سیاست و گرفتاریهای شهرهای بزرگ هستند مسائل را با دلهای صاف و سینه های فراخشان شفافتر می فهمند. امروز دنیای ارتباطات زمینه آگاهی یافتن بر هر چه که لازم است را آسان کرده. ما روستائیان و شهرستانیها بخوبی معنای وعده های مفت و شعارهای توخالی را می فهمیم. فرق بین کسی که خارج از گود نشسته و می گوید لنگش کن را با کسی که در میدان عمل کشور را از بحران نجات داد خیلی خوب می فهمیم. ما هم مثل دیگر ایرانیان نا امیدی سالهای 90 و 91 و بحران اقتصادی که پول کشورمان را ظرف یکسال سه برابر بی ارزش کرد و با شعارهای تو خالی فرصت را برای دشمنان کشورمان مهیا می کرد را با تمام وجودمان لمس کرده ایم . ما سیاست را خوب می فهمیم و همینطور اقتصاد و معیشتمان را. کسانی که کیسه صدقه بیشتر را وعده امان می دهند را توهین کنندگان به خودمان می دانیم. ما روزیمان را از خدا و در زحمت بازوان خود و کار و تولید و تلاش می دانیم نه در گدایی از بیت المال متعلق به همه مردم. حساب محرومینی که نیازمند کمک هستند جداست و هر دولتی که روی کار آید باید به دیده منت مشکلات آنها را در اولویت قرار دهد. پس با سوار شدن بر شانه های لاغر محرومین رأی نخرید. باید ببینیم کشورمان را کدام تفکر و کدام جریان سیاسی و امتحان پس داده بهتر اداره می کند. چه کسی بر عقل و منطق و علم و اعتدال و پرهیز از افراط و شعار تکیه می کند و چه کسی بر هیاهو و تخریب و بگیر و ببند و تهدید و تطمیع! ما روستاییان و شهرستانیها بعد از گذشت 38 سال از انقلاب خیلی خوب می فهمیم. (4303487) (alef-13)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۱۷:۰۹
کسانی که در انتخابات شرکت می کنند بدین ترتیب رای می دهند
42 درصد روحانی، 28 درصد قالیباف، 10 درصد جهانگیری، 16 درصد رئیسی، 3 درصد میرسلیم و یک درصد نیز هاشمی طبا
فقط این نظرسنجی که برای ایسپا هست معتبر است و بقیه نظرسنجی ها هم معتبر است اما برای یک ماه پیش است
باید دقت کرد در این نظرسنجی که در 3 و 4 اردیبهشت برگذار شده 35 درصد مردم گفته اند حتما رای می دهند و 22 درصد گفتم به احتمال زیاد رای می دهند.از بین افرادی که گفتن حتما رای می دهند 43 درصد به اقای روحانی رای می دهند و این یک افتضاح برای اصولگرایان است
چون در انتخابات های گذشته در 35 درصد اول که به انتخابات جذب می شدند 25 درصد به کاندید اصولگرایان رای می دادند ولی الان فقط 11 درصد
با ورود ارای خاکستری که معترضضسیاسی هستند ارای روحانی به بیش از 65 درصد خواهد رسید (4303523) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۴۷:۴۹
فقط روحانی یاجهانگیر (4303672) (alef-13)
 
در جواب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۲۵:۵۴
فقط بی پولی پول که دست ۴ درصد باشه قطعا نه قیمت جنس میره بالا و نه قیمت پوشاک و نه تورم چون پولی نیست که باعث بشه تورم بره بالا (4303993) (alef-13)
 
آیدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۷:۴۳:۴۰
چرا فقط آمار نظر سنجی تهرانو میزارید چرا از شهرستانا چیزی نمیزارید (4303867) (alef-13)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۰۰:۲۴
دور قبل به روحانی رای دادم ولی این دوره بین رئیسی و قالیباف به یکی از این دو نفر رای میدم ، از دولت وعده و انکار خسته شدم (4303915) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۰۶:۰۱
کارگر
مستضعف
مردم
دعوا سر قدرت هست همه چی بازیه (4303938) (alef-13)
 
منوچهر راستی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۱۹:۳۲
این آقایونی که به آقای قالیباف توهین می کنند و ناسزا و حرف زشت می نویسند با اطمینان خاطر می گویم که همان چهاردرصدی ها هستند که با تهمت می خواهند انگی به سردار نبرد خون و شمشیر بزنند .چقدر بی انصافید .شما شعار همین امروز کارگران نود و ششدر صدی را ببینید .وقتی روحانی دروغ می گفت و کشور کار گری را گل و بلبل جلوه میداد همان کارگر زجر کشیده شلاق خورده می گفت عزا عزا است امروز .اگر بویی از انسانیت نیرده اید شما چهار درصدی ها که نبرده اید .لا اقل مرد باشید .این دنیا به شاه و گدا رحم نمی کند و همه با دومتر چلوار راهی می شویم .خدا را خوش نمی آید که شما اینطور بی مهبا به کسی که خدماتش نمایان است و شما بهره می برید اینطور نا جوانمردانه تهمت و حرف زشت بزنید . (4303976) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۲۲:۴۰
همین که پول نباشه تورم هم نیست پس من به روحانی رای میدم تا همه پولارا از جامعه جمع کنه تا تورم بشه منفی به نظر شما خوبه؟؟؟ (4303985) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۳۹:۰۵
زنده باد روحانی به کوری چشم دشمنان داخلی و خارجی من هر روز هر جا میرم تبلیغشو میکنم دمش گرم همین ثباتی که وجود داره ارزش همه چی داره (4304037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۸:۵۲:۲۱
رییسی باید در دو مناظره بعدی قدرتمند ظاهر بشه مثل قالیباف تا ان شاالله رییس جمهور بشه (4304088) (alef-13)
 
حشمت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۹:۳۲:۲۶
به نظر من راهي كه روحاني براي كنترل تورم پیش گرفت کاملا اشتباه بود، نه تنها تورم متوقف نشد. بله امیدم از مردم گرفت، رکود شدید و بیکاری مردم را احاطه کرده، به نظر من صرف اصلاح طلبی روحانی نباید بش رای داد، برای من اصول گرایی و اصلاح طلبی نون و آب نمی شه (4304186) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۰۴:۱۳
لایک های روحانی مشکوک است.با ip های مختلف یک نفر لایک میکنه یا هک می کنند.اینها که مخابرات و امکانات دارند. (4304261) (alef-13)
 
محمد علی
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۱۴:۳۴
سلام
الف هم معلوم کرده طرفدار خاتمی و روحانی است
هر کسی از آنها حمایت نکنه مطالبش سانسور و حذف می گردد
من مطالبی در خصوص اصلاح طلبی= .... ارسال کردم با وقاهت حذف شد
کی گفته الف طرفدار کیهان و اصولگراهاست ،فحش ،اهانت اصلاح طلب های دین فروش و کبک صفت را درج می کند
با دروغ ،تزویر،بیکاری،لاییک بودن،تورم،کدخدا دوستی ،وطن فروشی اصلاح طلبان کاری ندارد،ولی با قالیباف که یک تنه جهاد گر است کاری دارد کارستان،متاسفم،،بسیجی ،نظامی فقط به درد شهید شدن می خورد و هیچ ،در زمان دفاع مقدس از کشور حراست کنند و اصلاح طلبان،آقا زاده ها در بهترین دانشگاهها دنیا و ایران درس بخوانند و از جنگ تحمیلی فرار کنند و الان هم به اسلام و مردم خیانت کنند
شبکه های فارسی زبان وهابی و بهایی وابسته به صهیونیست و استکبار از اصلاح طلبها حمایت می کنند (4304270) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۰:۱۶:۰۸
شروع شد باز! دو قطبی تهران و شهرستان! بابا دوره قبل ریاست جمهوری مگه رای تهران و شهرستان چنددرصد فرق داشت!؟ خوب آمار بدین (4304272) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۱:۴۰:۵۱
میخواستم به اقای قالیباف بگم اینقدر مردم رو فریب ندین.در اخر شما رسوا میشید (4304424) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۲۷:۳۸
در اینکه عده کمی زالو صفت وعده زیادی مجروم در کشورداریم حرفی نیست ولی اصولا 96 در صد و4 در صد هیچ مبنای علمی ودقیقی ندارد ضمن اینکه جوشبحتانه تعدا زیادی از مردم کشور، جز اقشار متوسط هستند وجز هیچ کدام از این دوگروه قرار نمیگیرندونه تنها به هیچ وجه محروم نیستند، بلکه با اتکا به همت، تلاش، تحصیل وپشتکار خودشان وبدون استفاده از رانت به امکانات متناسب ومعقول رسیده اند. حتی بسیاری از ثروتمندان وصاچبان سرمایه وصنعت وتجارت هم اینکونه اند.زالو صفتان این کشور هم در بدبینانه ترین جالت نمیتوانند از چند ده هزار بیشتر باشند چراکه جمعیت کشور 80 میلیون است پس یعنی ما واقعا سه میلیون ودویست هزار زالوصفت در کشور داریم!!!؟واقعا جای تاسف است که یک کاندیدای ریاست جمهوری به این راجتی به خور اجازه میدهد مردم یک کشوررا اینگونه بی در وپیکر وگتره ای، تفسیم بندی کند وادعای مدیریت علمی مدرن وبروز را هم داشته باشدوادعا کند با افزایش هرتن مواد پتروشیمی آنفدر شغل ایجاد میکند که بر مبنای آن همین تولیدات فعلی موجود باید دهها میلیون را صرفا در پتروشیمی به کار گرفته باشد.لطفا ایشان بقرمایند که دادن تخفیفهای چند ده میلیونی یابعصا چند صد میلیونی را در حرید آپارتمانهای شمال تهران را ایشان به 4 در صدی ها دادند یا 96 در صدیها استخدام رفقای دیپلم و زیر دیپلم مداح معروف با حقوقهای بالا چطور؟ اصولا اینکونه تقسیم بندیهای باینری وسیاه وسفید از جامعه نه تنها مشکلی را جل نمیکند بلکه به ایجادتفرثقه وتنقر ونشتت در جامعه می انجامد. به ویزه که ملاک ومبنای مشخصی برای این تقسیم بندی ارایه نشده وهرکس به ویژه کسانیکه از امکانات زندگی بهره کمی دارند،ممکن است هر فردی از اجاد جامعه را که از امکانات مناسب برخوردار است،جز همان زالوصفتان بپندارند (4304521) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۵۲:۲۸
لطفا، لطفا، لطفا این سه نهاد معتبر کشور را معرفی فرمایید، این چه نظر سازی از قول سه نهاد معتبر کشوری است که تماما بر خلاف نطر سنجی های نام و نشان دار است؟؟؟؟؟؟ (4304574) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۲:۵۴:۵۷
چهل سال گذشته و با شعار حمایت از محرومان و مستضعفان به انها ظلم و محرومان ابزاری برای پر کردن جیب های عده ای از خدا بی خبر شده اند دوستان خانه از پای بست ویران است هرکسی بیاید جیب های خود را پر می کند اینها جنگ زرگری بین به اصطلاح کاندیداها است همین قالیباف به اصطلاح حامی محرومان در سال 78 با دانشجوها در کوی دانشگاه چه کرد بقیه هم به همین صورت وضعیت مالی هر کدام را ببینید متوجه می شوید حرف های انها در حمایت از پابرهنه ها کشک است کشک نه انها که همه از ما بهتران چرا چون ... (4304575) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۰۳:۱۷
جناب روحانی مخالفین تو از روی خرد وتعقل عمل نمیکنند اگر با اقتدار بیشتر در مناظره های بعدی ظاهر شوی بدون شک برنده انتخابات خواهی شد هر انسان روشنی عصبانیت و غضب شیطانی را می تواند ازچهره مخالفانت ببیند (4304594) (alef-13)
 
رضا
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۶:۰۷
روحانی بزرگوار ما دانشجویان و دانشگاهیان و قاطبه مردم دوباره اعتماد خواهیم کرد و رای بیاد ماندنی را نثارت خواهیم کرد. پیشاپیش ریاست جمهوری مجدد گوارایت باد (4304789) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۲:۳۸
یکی لز فانتزی هام که دوست دارم اجراش کنم اینه که برخلاف میلم در مورد روحانی کامنت خوب بذارم و ازش تعریف کنم بعدش صدوخورده ای بهم لایک بدید..:))

واقعا این لایکا از کجا میاد؟! (4304889) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۱:۵۴:۵۰
من یه سوال دارم
همینکه در طی این 4 سال تورم کنترل و مهار شده جای تقدیر نداره؟
یا اینکه شب نخوابیدیم و صبح بلندشیم ببینیم قیمت دلار 3 برابر شده؟
بعد هم میشه از آقای قالیباف بپرسین
روزیکه شما شهردار تهران شدین قیمت پایه زمین در تهران چقدر بود؟ و تراکم فروشی شما در مناطق 1 تا 7 چه بر سر قیمت زمین آورد و چند برابرش کرد؟
قیمت آپارتمان که چند برابر شد شما و شهرداری هیچ نقشی درش نداشتین؟
چقدر از بافت فرسوده ی تهران درست شد که فردا خدابی ناکرده زلزله اومد فاجعه رخ نده؟
چون شما در حادثه پلاسکو به وضوح نشون دادین که مدیریت بحران ندارین؟
بحث املاک نجومی و تخلفاتش هم به کارشناسان و دادستان کل و قوه ی قضاییه میسپریم تا رسیدگی کنن انشالله (4304961) (alef-13)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۵:۵۶:۵۲
دقیقا این امارها از کجا اومده؟؟؟
منبع معتبر رو ذکر کنید و الکی عدد و رقم ندید
چون تو سایت های دیگه کاملا برعکس این آمار ها اومده (4305060) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۸:۴۱:۵۳
اینکه مردم بدون نگرانی و ترس بتوانند به رئیس جمهور خود اعتراض کنند و از عاقبتش هراسی نداشته باشند موجب افتخار است (4305361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۱:۳۲:۴۸
شهرستانی ها به قالیباف رای میدهند روحانی جز حرف هیچ عملی انجام نداد ه فقط جیب مفسدان اقتصادیی وجیب4 درصدی ها ونجومی بگیرها وقاچاقچیان پر شده است (4305911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۱:۴۰:۵۲
آمریکا وانگلیس وضد انقلاب از آمدن قالیباف به هراس وتکاپو افتاده اند همش بحث قالیباف است (4305937) (alef-13)
 
psh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۳:۳۳:۴۸
من به عنوان کارمند دولت هرگز حاضر نیستم به دوره رییس جمهور قبلی یا مشابه اون حتی فکر کنم تازه داریم به یک ارامش نسبی میرسیم (4306297) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۱۸:۲۹:۵۵
سلام اگه ما قانوني داشتيم كه هر نامزدرياست جمهوري بعد از پايان دوره چهار ساله اش جوابگوي شعارها وبرنامه تبليغاتي كه در موقع انتخاب سر داده مي بود كسي كه توانايي اين مهم رانداشت همان اول كنار ميكشيد ومردم را سر كار نميگذاشت (4307131) (alef-13)
 
قمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۲۲:۳۶:۰۴
اقای رییسی برنامه ندارد.قالیباف مدیرپرهزینه ومغروراست.ازنظرشخصیت وتوان فکری روحانی ازهمه بهتراست.هرچندبه ایشان نیزانتقاددارم.ولی به خاطرمنافع کشورم واینده فرزندان ایران به روحانی رای میدهم.اشتباه درانتخاب کشوربه مشکل خواهدانداخت (4307504) (alef-13)
 
دبیر اصولگرا
Belgium
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۷:۴۳:۰۸
من دبیرم. دفتر مدرسه ما همیشه لانه زنبور طرفداری از اصلاح طلبان ونیز به اصطلاح اعتدالیون بوده است ولی این بار طرفداران طیف چپ‌ جزو ناراضیان هستند . این نظرسنجی ها کجا واز چه کسانی به عمل آمده است؟ (4307978) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۴۸:۳۱
متاسفانه در جواب آقای جهانگیری که گفت چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند باید مپرسیدند که چرا به سفارت حمله شد از بی عرضگی دولت مردم ازدرد دل به سفارت عربستان حمله کردند مگر نمی دانید وقتی به دادگاه دادبکشی ودادگاه ناتوان باشد تا دادت رابگیرد ممکن است حتی خودت راهم اتش بزنی شما که دولت حتی قادر نبودنید جنازه مظلوم حاجیان منی رابگیری واقعاً بگوید درمقابل تعرض به جوانان ایرانی درجده وکشتار حدود 700نفر حاجی بیگناه چنان ضعیف وبیعرضه نشان دادید که جیبوتی هم شمارا تهدید کرد ؟وای برما پس خون حاجیان بی گناه شهدای هسته ای و...چی شد ؟امام ضمان بیا ببین مملکت تو دست چه افرادی افتاده (4308527) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۷:۰۱:۰۵
رييس جمهور انقدر اختيارات ندارند كه اقايان كانديداها مي گويند چنان مي كنم ويا فلان كاررا انجام ميدهم مانند اقاي قاليباف كه ميگويد يارانه را سه برابر مي كنم مگراستفاده از خزانه دست رييس جمهور است؟پس مجلس چه كاره است ايشان فكركرده خزانه دولت هم پول شهرداري تهران است كه هرطوري دلش خواست هزينه كند نه اقاي قاليباف در دولت بايد بر اساس بودجه سالانه كه در مجلس مصوب ميشود كه انهم بر اساس درامد هاي كشور است كار كنيد (4311073) (alef-13)
 
رصا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۲۳:۱۳:۲۷
رای به روحانی خیانت به مملکته (4312917) (alef-13)
 
مهدس
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۰۳:۲۸:۲۱
اعتدال و عقلانیت،نتیجه شعارهای حماسی و پوپولیستی رو زمان احمدی نژاد با سیلی به صورتمون دیدیم،رای مجدد به عقلانیت،دکتر روحانی (4313238) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.