توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487588
ادعاهای بی اساس مشاور امنیت ملی آمریکا علیه ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۸
هربرت مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه طی اظهاراتی واهی، ایران را به شعله‌ور کردن جنگ‌های طایفه‌ای در منطقه با هدف تضعیف جهان عرب متهم کرد.
به گزارش تسنیم، مشاور امنیت ملی آمریکا ادعاهایی بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

به گزارش السومریه نیوز، هربرت مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه طی اظهاراتی واهی، ایران را به شعله‌ور کردن جنگ‌های طایفه‌ای در منطقه با هدف تضعیف جهان عرب متهم کرد.

وی در کنفرانسی امنیتی که در واشنگتن برگزار شد، مدعی شد که ایران شبه نظامیانی را در سوریه برای دفاع از نظام بشار اسد گرد هم آورده است و به دلیل نقش مخرب تهران، اوضاع سوریه روز به روز پیچیده‌تر می‌شود.

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود گفت: ایران مسئولیت بزرگی در قبال مشکلات به وجود آمده در سوریه بر عهده دارد و این کشور 80 درصد از شبه نظامیان حامی اسد را به خدمت گرفته است.

مک مستر خواستار برداشتن گام‌هایی بهتر برای جلوگیری از اقدامات ایران شد.

وی در ادامه با این ادعا که نظام ایران شبه نظامیان و گروه‌های مسلح غیرقانونی را در کشورها علیه حکومت موجود در این کشورها توسعه می‌دهد گفت: دلیل اصلی حضور آمریکا در سوریه مبارزه با داعش است.

 
 
کلمات کلیدی : مشاور امنیت ملی آمریکا ، مک مستر ، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.