نظر منتشر شده
۳۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 125886
آخرین تحولات درباره سناریوی جدید علیه ایران
بخش خبری الف
اکثر رسانه های آمریکا، داستان اعلام شده را بسیار مشکوک و بعضا مسخره توصیف می کنند اما بعضی سناتورها تلاش برای انفجار سفارت سعودی در واشنگتن را اقدامی جنگی دانسته خواستار شدت عمل اوباما و حتی حمله به ایران شده اند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۴۵
با گذشت دو روز از اعلام اتهام جدید آمریکا علیه کشورمان، رسانه های آمریکایی از ابعاد مختلفی به این داستان پرداخته اند.

به گزارش الف، اکثر روزنامه های آمریکا، داستان اعلام شده توسط دادستان فدرال آمریکا و رئیس اف بی آی را مشکوک توصیف می کنند.

مجله تايم نوشت: اينكه گفته شود ايراني ها به واسطه عقد قرارداد با باند موادمخدر در مكزيك درصدد ترور سفير عربستان برآمده باشند، بسيار احمقانه است. باند موادمخدر «زتاس» هرگز در داخل مرز آمريكا دست به اقدامي نمي زند و به خاطر منافع تجاري، مرتكب ترور سياسي نمي شود. در عين حال اين ادعا كه اين باند قرار بوده براي قتل سفير عربستان، ۵/۱ميليون دلار بگيرند باور كردني نيست چرا كه درآمد اين گروه بيش از ۴۰ ميليارد دلار است و بنابراين به خاطر دستمزد ۵/۱ميليون دلاري حاضر به عملیات در خاك آمريكا با این شدت خطر نمي شوند.

نیویورک تایمز با دوستان منصور ارباب سبار گفتگو کرده و از قول آنها نوشته منصور یک آدم شکست خورده در زندگی و کسب و کار است و هرگز عرضه چنین عملیات بزرگی را نداشته است و قابل تصور نیست که مافیای مواد مخدر مکزیک از این آدم دست و پا چلفتی برای اجرای این نقشه پیچیده استفاده کند.


سفیر عربستان در آمریکا
نشریه آتلانتيك نيز ماجرای اعلام شده از سوی دادستان آمریکا را به داستان تخیلی جاسوسی شبیه دانست و نوشت: معلوم نيست اقدام به ترور سفير عربستان در آمريكا چه چيزي عايد ايران مي كرد؟ و اگر سفير واقعا به قتل مي رسيد چه سودي براي ايران داشت؟ مناسبات عربستان و آمريكا از مدت ها پيش بد بوده و در زمان آغاز قیام های عربي بدتر هم شده است، اگر اين روابط
رسانه های آمریکا از قول گای کارنی سخنگوی کاخ سفید گزارش دادند باراک اوباما شب گذشته با عبدالله بن عبدالعزیز تلفنی گفتگو کرد و طرفین اتهامات اخیر خود علیه ایران را مورد بررسی قرار دادند و با یکدیگر توافق کردند برای محاکمه بین المللی ایران تلاش کنند.
ديرينه قطع شود مسلما خبر خوبي براي ايران است. در صورت شكسته شدن اتحاد قديمي آمريكا و عربستان، ايران براي گسترش نفوذ خود و به خصوص در كشورهاي داراي جمعيت شيعه مثل عراق و بحرين يا لبنان دست بازتري خواهد داشت. حتي ايران ممكن است برخي از كشورهاي عربي را كه حول محور اتحاد رياض و واشنگتن حلقه زده اند به سوي خود جلب كند. بنابراين احمقانه است كه تصور كنيم ايران با اقدام به ترور سفير عربستان در آمريكا مانع شكسته شدن اين اتحاد شده و عربستان و آمريكا را يك بار ديگر به يكديگر نزديك كند.

از سوی دیگر رسانه های آمریکایی واکنش مقامات سیاسی و اعضای کنگره و سنا را هم انعکاس داده اند که تقریبا همگی تند و خواستار شدت عمل علیه ایران بوده اند.

پیتر کینگ نماینده نیویورک و رئیس جمهوریخواه کمیته امنیت داخلی سنا این موضوع را اقدام جنگی علیه آمریکا توصیف کرد و از دولت خواست دیپلماتهای ایران را از سازمان ملل اخراج کند.

رسانه های آمریکا از قول گای کارنی سخنگوی کاخ سفید گزارش دادند باراک اوباما شب گذشته با عبدالله بن عبدالعزیز تلفنی گفتگو کرد و طرفین اتهامات اخیر خود علیه ایران را مورد بررسی قرار دادند و با یکدیگر توافق کردند برای محاکمه بین المللی ایران تلاش کنند.

جو بایدن معاون اول اوباما نیز در گفت‌وگو با ای بی سی اعلام کرد باراک اوباما برای متحد کردن تمام قدرت های جهان علیه ایران تلاش می کند و تمام گزینه ها علیه تهران مطرح است.

در این میان موضع تلویزون ها و سایتهای ضدانقلاب نیز در نوع خود جالب توجه است که سعی دارند داستان پردازی اف بی آی علیه ایران را واقعی و بسیار خطرناک نشان دهند. اکثر سایتها و شبکه های تلویزیونی ضدانقلاب و نوضدانقلاب طی ۲۴ساعت اخیر نیروی قدس را بسیار خطرناک و دارای قابلیت اجیر کردن مافیای مواد مخدر مکزیک برای اجرای عملیات تروریستی در آمریکا معرفی می کنند و خواستار پاسخ محکم غرب علیه ایران هستند. صدای آمریکا، بی بی سی فارسی و دیگر رسانه های حامی ضدانقلاب نیز موضوع را بسیار جدی و مهم عنوان می کنند. برخی رسانه های عربی از جمله العربیه و بی بی سی عربی نیز با پخش مکرر مصاحبه با تحلیلگران ضد ایرانی، نظر آنها درباره لزوم واکنش تند عربستان به ایران را منعکس می کنند. خبرگزاری رسمی عربستان سعودی به نقل از یک مقام این کشور که نام وی را ذکر نکرد اعلام کرد که عربستان سعودی به شدت تلاش "خطاکارانه و زشت" برای ترور سفیر این کشور در واشنگتن را محکوم می‌کند

سناریوسازی دولت آمریکا علیه کشورمان در شرایطی به وقوع پیوست که ماه گذشته دو جاسوس آمریکایی با اصرار آقای احمدی نژاد آزاد شدند و رئیس جمهور کشورمان در حاشیه سفر خود به نیویورک، در مصاحبه های متعدد با رسانه های آمریکایی به شکل کم سابقه ای خود را حامی رفع خصومت و آغاز گفتگو با دولت آمریکا نشان داده بود.
 
اکبر
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۴:۱۸:۵۴
نمی دانم الف جرات انتشار اینگونه نظرها را دارد یا نه ؟!
باید عرض کنم مهم نیست که برخی نشریات آمریکایی چه می گویند و مهم هم نیست که دستگاه دیپلماسی ما مردم خودش را چگونه قانع می کند . مهم این است که آمریکا و اسراییل با در اختیار داشتن رسانه های قدرتمند تراز اول جهانی آنچه را که می خواهند به خورد مخاطب می دهند و آنقدر تکرار می کنند تا مخاطب باور کند.
و نکته مهمتر این است که ترسیم سناریوهای خطرناک بر علیه ایران شکل جدی و خطرناکتری گرفته است و همه این بازیها برای رساندن افکار عمومی جهانی برای اتحاد منسجم بر علیه ایران و نهایتا اقداماتی که ...
حالا نشریات دست چندم آمریکایی چه می گویند ، کاربردش برای اقنای افکار عمومی ایران دارد و گرنه آنها با اهرمهای خود آنچه را که بخواهندخواهند کرد. (509690) (moderator7)
 
مراتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۳ ۱۳:۱۲:۲۹
به فرموده امام خمینی امریکا هیچ غلطی نمیکنه
اگر امریکا بخواهد با ایران وارد جنگ نظامی مستقم بشود شک نکنید که بازنده اصلی خواهد بود چون ایران نه عراق است و نه افقانستان ایران ایران است سرتاسر شیرمرد و جنگجو به یاری خدا ایران را گورستان امریکااییها میکنیم همان تور که گورستان متجاوزان بحثی شد انشا الله.. (510490) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۴:۳۳:۴۴
یکی نیست به این فیلتر چی ها بگه بابا جان فیلتر نکنید تا برویم در ذیل اخبار رسانه های آمریکایی کامنت بذاریم و اجازه ندیم هر جفنگیاتی رو به مردم آمریکا قالب کنند. (509692) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۶:۱۰:۰۸
من از ایران نظر گذاشتم نمی دونم چرا پرچم آمریکا رو نشون میده بابا من در اصفهانم (509829) (moderator1)
 
مرتضی
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۷:۵۷:۲۱
آره واقعا........... (509864) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۲۲:۴۰:۱۱
تو که از امریکا نظر دادی چرا دروغ میگی از همانجا یک پیغام بذار گرچه نیازی به پیغام تو نیست اگر زیر اخبار سی ان ان در این رابطه را بخوانی خود امریکایی هایک چنان ادمهایی را که تو کاخ سفید میلولند مسخره کرده اند که ادم از بعضی کامنتهاشون ریسه میره (509930) (moderator1)
 
سعید محمدی
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۴:۳۶:۴۱
آمریکا چش.ر ماجرای 11 سپتامبر به اون بزرگی رو کشف نکرد ولی یه ماجرای کوچیک اینجوری رو به موقع کشف کرد؟
از روز هم روشنتره که دروغ میگن (509694) (moderator7)
 
علی
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۵:۳۱:۴۲
طراحی این ترور منطقا نباید کار نظام اسلامی باشد ولی دنیا انتظار دارد ما گروهی برای بررسی مدارک امریکاییها بفرستیم و به دنیا ثابت کنیم مدارک آمریکا بی اساس است و فقط با تکذیب نمیتوان انتظار شکست این سناریو را داشته باشیم
وانچه باید مورد توجه باشد اینکه سازندگان این سناریو حتی اگر بر فرض در داخل هم باشند هدفشان صدمه و دشمنی با نظام بوه باید کاملا شناسایی شوند (509728) (moderator7)
 
حیاتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۵:۴۲:۰۶
اگه آقای احمدی نژاد اینقدر در برابر امریکا از خودش ضعف نشون نمیداد مطمن باشید امریکاییها جرأت این کارو پیدا نمیکردن. آقای احمدی نژاد فکر کرده تو این 30 سال کسی عقلش اینقدر نمیرسیده که بخواد اینجوری برا برقراری ارتباط اعتمادسازی کنه؟اینکه دو تا متهم رو بی جهت آزاد کنی اعتمادسازی نیست بلکه برای اونها این توهم رو میاره که ما از روی ضعف اینکارو کردیم. خدا سایه رهبری رو از سر این کشور کم نکنه, وگرنه 2 روزه باید کشور و عزتمون رو تقدیم امریکا و انگلیس کنیم (509733) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۵:۵۰:۰۶
خدایی نترسونیدشون تا حمله کنن.-----از بیکاری خسته شدیم. (509738) (moderator7)
 
ماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۲۱:۵۰:۵۰
شیر نشو بابا (509919) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۵:۵۱:۳۶
صحبت های مقامات آمریکایی مثل همیشه باورپذیرتر و صادقانه تر از صحبت های مقامات ایرانی به نظر می رسد! الله اعلم! (509739) (moderator1)
 
میهن
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۷:۵۰:۴۰
جنگ را پیش از آغاز آن پیشگیری کنند.
مواضع و رفتارها و گفتارها به خصوص از سوی مسوولان نیز باید به گونه ای باشد که بهانه ای به دست قدرت ها و جریانات بیرونی که مصالح ملی و امنیت و تمامیت ارضی ما را هدف قرار داده اند ندهد. (509862) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۱۹:۲۱:۱۶
من که فکر میکنم بعضیاش عمدیه.خواهشا نزارید به حساب کار بلد نبودنشون.
آخه کی شما مردم میخواهید به یه سری چیزا شک کنید؟؟!!!!!!
حتما موقعی که کشور نابود شد و در جنگ با آمریکا هستیم. (510193) (moderator19)
 
میهن
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۸:۳۰:۳۱
سناریوسا زان بدا نید
هرگونه ضربه زدن و برخورد خشن و خصمانه علیه کشورمان( ایران) محکوم و مطرود است . (509872) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۱۸:۳۸:۱۶
و مكروا و مكرالله؛ والله خير الماكرين_ قرآن كريم (509875) (moderator1)
 
Canada
۱۳۹۰-۰۷-۲۱ ۲۱:۰۱:۱۲
مسئولین دیپلماسی باید سفری به عربستان داشته باشند تا برای کشف عامل این اقدام با ایران همکاری شود و ثابت شود که ایران نقشی در این قضیه نداشته و توطئه ای برای تولید بحران در منطقه بوده است. (509901) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۲۳:۳۲:۱۱
با توجه به ادعای آمریکا و عربستان در خصوص ترور سفیر آن کشور ، کشور ایران باید صادقانه یک گروه حقیقت یاب جهت انجام تحقیقات تکمیلی به آمریکا و عربستان سفر کنند و در صورت وجود مدارک کافی این ادعا را باطل اعلام کنند و گر نه با شعار نمی توان چیزی را ثابت کرد ...
و این سفر را را توسط رسانه جهانی منعکس کنید تا در صورت عدم موافقت با این عمل ، رو سیاهی مثل همیشه برای دولتمردان آمریکا باشد ... (510244) (moderator19)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۰:۲۱:۵۲
هیچ نیازی سفر به عربستان نیست . ایران نبایستی هیچ گونه تماسی با این سعودی های فاسد داشته باشد . (2845746) (alef-13)
 
مرتضی اشرفی
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۰۰:۵۰:۴۹
همه اهل نظر باید درصدد خنثی کردن این اتهام باشند تا ایران محل بازی بیگانگان نگردد. به هیچ وجه صلاح ایران نیست که ما با کشور عربستان وارد منازعات سیاسی و نظامی شویم. (509983) (moderator19)
 
مرتضی اشرفی
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۰۰:۵۲:۵۹
نه به نفع ما و نه به نفع عربستان است که وارد این بازی که امریکا برایمان تدارک دیده است بشویم لذا همه همتها باید در راستای خنثی کردن این اتهام باشد. و همه رجز خوانی ها را نگه دارید برای روز مبادا. (509985) (moderator19)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۰۱:۲۹:۳۴
باید منتظر ماند تا امریکایی ها بقیه ی مدارک خودرا رو کنند فعلا اطلاعات ارایه شده مبهم و غیر قابل باو ر است .
جا دارد مسئولین ما در قبال این قضیه با طمانینه و معقولانه عمل کنند و در دام تبلیغات انها نیفتند . (509993) (moderator19)
 
امیرحسین
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۰۲:۴۰:۳۵
اینا همش برنامه هست که یکی یکی دارند اجرا میکنند حالا مردم دنیا می خواهند باور کنند یا نه .می خواهند همان بلایی که سر عراق بقیه جاها آوردند سر ایران بیارند و واقع دارند کم کم ضمینه را مهیا می کنند و متاسفانه تاحالا بخاطز سیستم تبلیقاتی گسترده و دیپلماسی فعالی که داشتند موفق بودند .فقط دستگاه دیپلماسی کشور باید خیلی حساب شده عمل کند.نباید گذاشت کار به جاهای خطرناک بکشه و یک ایران ویرانه مثل عراق بقیه جاها درست کنند. (510002) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۰۶:۴۶:۰۲
شما چرا عدد مثبت و منفی ها رو پاک کردید؟؟ چون باب میلتان نبود؟؟ چون هر چه نظر مخال نظر شما بود رای بالایی می اورد // دیگه توی الف نظر نمینویسم. (510015) (moderator19)
 
Hungary
۱۳۹۰-۰۷-۲۵ ۰۰:۱۴:۰۸
برای اینکه + و - چیز مسخره ای بود اگر کسی حرفی داره زحمت نوشتنش را هم بکشه بیخورد با هزار کلک اینترتی مخصوصا انها که در خارج از ایران هستند زیر هر حرف هزار تا نمره منفی و مثبت موافق با جریان خاص ظرف مدت کمی دیده میشد
امیدوام که الف حرفه ای عمل کند و انرا برنگرداند (511654) (moderator19)
 
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۱۱:۱۷:۴۰
این مسئله هرچی باشه نشان از بیکارننشستن دشمنان این مرزوبوم داره واینکه دست ازتوطئه برنمیدارن حالا سیاسیون ما دنبال تشکیل گروه وگروه گشی باشند ومنافع ملی راازیاد ببرند (510072) (moderator19)
 
گلابی
Germany
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۱۲:۳۷:۳۴
آقای احمدی نژاد چند سال پیش گفت که آمریکایی ها در عراق میخواستند ایشان را بدزدند!
کاش همان زمان دنبال این ماجرا را می گرفتند و امریکا را رسوا می کردند! (510094) (moderator19)
 
pooya
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۱۲:۴۲:۱۹
قطعاً این سناریو فریب و در راستای تحت فشار قرار دادن نظام است اما به نظر من دولت با ضعف عملکرد و در خارج و دادن امتیازات بی خود به غرب(مثل آزاد کردن دو امریکایی در آستانه سفر رئیس جمهور به امریکا) و برخی مواضع غیرمسئولانه کاری کرده است که افکار عمومی دنیا چنین فریب هایی را باور می کنند. (510097) (moderator19)
 
مرتضی اشرفی
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۴:۰۳
این ماجرا اگر سناریو باشد خطر بیشتری برای ایران دارد. منافع ملی ایران ایجاب می کند که حاکمیت افراد تندرو و حراف را ازخود دور کند و از همه بزرگانی که در این مدت رنجیده خاطر هم هستند دعوت کند تا همه بتوانند با بنیانی مرصوص در مقابل هرگونه تعرض به کشور بایستند. (510162) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۷-۲۲ ۱۸:۴۵:۰۰
این حرفا همش افسانه است. آمریکا هم هیچ غلطی نمی تواند بکند (510185) (moderator19)
 
هادي از اهواز
United States
۱۳۹۰-۰۷-۲۳ ۰۱:۵۳:۴۵
به نظر من اين ماجراها به خاطر كوتاه آمدن ايران و خواستار مذاكره با آمريكا شدن هست . بابا ما با آمريكا هيچ كاري نداريم . نمي خواييم باهاشون دوست باشيم زوري كه نيست .

ما را به خير تو ( آمريكا) اميد نيست . شر مرسان . (510282) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۷-۲۳ ۰۹:۱۳:۵۱
چرا تعداد + و - را حذف كردي؟؟ (510349) (moderator19)
 
حنانه توكلی
۱۳۹۰-۰۷-۲۳ ۰۹:۵۴:۳۵
سايت محترم الف،سلام
كاش تلويزيون ايران ....
كاش قيمت تخم مرغ و گوشت ....
كاش ما كمی فكر ميكرديم. درآخر، كاش بال داشتيم و پرواز ميكرديم و به چشم خودمان ميديديم كه حقيقت چيست ....
من فكر ميكنم ما همه خسته ايم و نياز داريم تا كمی بخوابيم و وقتی بيدار شديم با يك فنجان چای، در كمال آرامش به مسايل روز فكر ميكرديم.
من ازدست همه ی كسانی كه چهره ی زيبای ايران را - به هر شكلی - خراب كردند دلگيرم و ناراحت.
از امريكا هم ناراحتم.
از سايت الف ممنونم.

برقرار و خسته ، باشيد و نباشيد (510369) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۰۷-۲۳ ۱۳:۱۳:۰۳
اینو به اونهایی میگم که هنوز از امریکا میترسن والا بلا اگر امریکا میتونست دست به اقدام عملی بر ضد ایران بزنه دست به این کارهای ابلهانه نمیزد اصلا اگه قدرتی داشت دنبال بهانه نمیگشت خوب حمله میکرد. (510491) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
آخرین تحولات درباره سناریوی جدید علیه ایران
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته