توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445584
استقبال پژو از تشدید فشار آمریکا علیه ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
یک مدیر ارشد شرکت پژو سیتروئن فرانسه گفت، این شرکت فعالیت های سرمایه گذاری و تولیدی خود در ایران را در مواجهه با تشدید مواضع سرسختانه آمریکا در قبال تهران که می تواند مزیتی برای این شرکت باشد ادامه می دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، یک مدیر ارشد شرکت پژو سیتروئن فرانسه گفت، این شرکت فعالیت های سرمایه گذاری و تولیدی خود در ایران را در مواجهه با تشدید مواضع سرسختانه آمریکا در قبال تهران پس از روی کار آمدن دولت ترامپ که می تواند مزیتی برای این شرکت باشد، ادامه می دهد.

ژان کریستوف کومارد، مدیر بخش خاورمیانه پژو گفت، این شرکت که قرار است در طی ماه های آینده تولید مشترک در ایران را با همکاری ایران خودرو مجددا آغاز کند، همچنین در حال آماده شدن برای سرمایه گذاری بیش از 100 میلیون یوویی (106 میلیون دلاری) در یک کارخانه جدید تولید خودروهای برند سیتروئن با همکاری شرکت سایپا است.

پژو که پس از لغو تحریم های غرب در سال گذشته به ایران بازگشت، بر اساس آمارهای موسسه آی اچ اس در همین مدت کوتاه توانسته جایگاه خود به عنوان پرفروش ترین برند در بازار خودروی ایران را پس بگیرد و 32 درصد از سهم بازار ایران را از آن خود کند.

ای شرکت در ژوئن سال گذشته یک قرارداد 400 میلیون یورویی برای تولید پژو در ایران به امضا رساند و یک ماه بعد  یک قرارداد 300 میلیون یورویی برای تولید سیتروئن در این کشور امضا کرد.

کومارد در این کنفرانس مطبوعاتی گفت، افزایش فشارها از سوی واشنگتن احتمالا موجب تداوم پیشتازی پژو سیتروئن خواهد شد زیرا شرکت های رقیب از ورود مجدد به ایران خودداری می کنند.

وی افزود: «این فرصتی برای ماست تا فعالیت هایمان را سرعت ببخشیم... کار کردن در ایران برای شرکت های آمریکایی سخت تر هم خواهد شد. این کاملا واضح است. ما در بازار ایران صف شکن بوده ایم و قصد داریم این کار را ادامه دهیم.»

شرکت جنرال موتورز و دیگر برندهای آمریکایی فعال در زمینه خودروسازی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حضوری پررنگ در بازار ایران داشتند. دیگر شرکت های خودروسازی غربی و ژاپنی که به دلیل تحریم ها در بازار ایران حضور نداشتند، اکنون پتانسیل بازار این کشور را برای حضور موثرتر بالا می بینند. موسسه آی اچ اس انتظار دارد که بازار خودروی ایران در سال جاری با 8 درصد رشد به 1.35 میلیون دستگاه برسد و تا سال 2024 نیز به 1.8 میلیون دستگاه برسد.

شرکت های خودروساز آلمانی (فولکس واگن، دایملر، بی ام و) نیز بر خلاف شرکت های فرانسوی  احتمالا با احتیاط بیشتری در قبال بازار ایران عمل می کنند، زیرا دارای فروش و تولید بالایی در آمریکا هستند.
 
کلمات کلیدی : پژو، آمریکا ، ترامپ، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.