توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334785
پرتاب فالکون ۹ مجددا به تعویق افتاد
تاریخ انتشار : جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۰
تنها چند دقیقه پیش از پرتاب موشک فالکون ۹ از پایگاه کیپ کارناوال در فلوریدا، شرکت اسپیس‌ایکس روز گذشته (پنج‌شنبه) برای دومین بار این برنامه را که برای ارسال یک ماهواره ارتباطی به مدار طراحی شده بود به بعد موکول کرد.

به گزارش ایسنا، دلیل این به تعویق افتادن‌ها هنوز اعلام نشده است. کارشناسان پروازی دو دقیقه پیش از باز شدن دریچه پرتاب در سال ۲۳:۴۷ به وقت گرینویچ، با فریاد "دست نگه دارید، دست نگه دارید" پرواز موشک را متوقف کردند.

هنوز تاریخ پرتاب بعدی اعلام نشده است.

اسپیس‌ایکس قصد دارد پس از پرتاب، مرحله اول موشک را بر روی سکویی در اقیانوس فرود بیاورد اما هشدار داده که انتظار نمی‌رود حتما فرود موفقیت‌آمیزی باشد.

این شرکت که توسط الون ماسک، کارآفرین و مدیرعامل شرکت تسلاموتورز اداره می‌شود، بر روی روشهایی به منظور بازیابی موشک‌ها به جای دورانداختن قطعات گران موشکها بعد از هر پرتاب کار می‌کند.

هدف نهایی، مقرون‌بصرفه‌تر و سازگارتر کردن پرتاب‌ موشک‌ها با محیط زیست است.

هدف این پرتاب، ارسال ماهواره SES-۹ شرکت بوئینگ به مدار انتقال زمین‌ ثابت در بالای استوا برای انتقال سیگنال‌های برنامه‌ تلویزیونی و پهنای باند پرسرعت به منطقه آسیا- اقیانوسیه است.
 
کلمات کلیدی : موشك ، بوئینگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.