توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504885
واکنش ایران به حمله هواپیماهای سعودی به یمن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۷
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت حمله هواپیماهای سعودی به شهر ارحب یمن، خواستار واکنش و رسیدگی مجامع بین المللی به کشتار غیرنظامیان شد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه حملات هواپیماهای عربستان سعودی به خوابگاه مسکونی در شهرستان ارحب در استان صنعا که منجر به کشته و مجروح شدن ده‌ها نفر از شهروندان بیگناه یمنی شد را شدیدا محکوم کرد و خواستار رسیدگی سازمان ملل متحد و نهادهای بین‌المللی به کشتار غیر نظامیان در این حملات شد.

وی ضمن ابراز همدری با بازماندگان قربانیان این تجاوز اظهار داشت: تشدید حملات به مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی و جلوگیری از دسترسی سازمان‌ها و نهادهای مسئول بین‌المللی در امر امدادرسانی نقض اصول و قواعد حقوق بشردوستانه محسوب می‌شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه از سازمان ملل و کشورهای موثر در بحران یمن خواست تا تلاش‌های خود برای توقف فوری حملات را افزایش و تدابیر و اقدامات لازم برای حفظ سلامت و امنیت غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان به کار گیرند.
 
کلمات کلیدی : یمن+بحران یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.