نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424785
اظهارات وزیرخارجه انگلیس پس از احضار سفرای ایران و روسیه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۴
بوریس جانسون در پی احضار جداگانه سفیران ایران و روسیه به وزارتخارجه انگلیس مدعی شد ایران و روسیه به تعهدات خود در رعایت مقررات بشردوستانه بین‌المللی عمل نکردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وزیر خارجه انگلیس پس از احضار حمید بعیدی نژاد سفیر کشورمان در انگلیس که دو هفته پیش استوار نامه خود را به ملکه الیزابت ارائه کرد افزود: ایران مانع از ارسال کمک‌های انساندوستانه به غیرنظامیان در شرق حلب شده‌ است.

رسانه های انگلیس به نقل از وزیر خارجه این کشور اعلام کردند اگر چه ایران و روسیه به تعدادی از غیرنظامیان درشهر حلب اجازه دادند آنجا را ترک کنند اما این اقدام نمی تواند هیچ اعتباری برای آنها ایجاد کند.

جانسون همچنین با انتقاد از ایران و روسیه درباره سوریه افزود: از سفیران دو کشور خواسته شده است ضمن انتقال نگرانی عمیق انگلیس از عملکرد آنان درحلب، کشورهایشان اطمینان دهند که همه غیرنظامیان اجازه خواهند یافت از شرق حلب تخلیه شوند.

وی مدعی شد ایران و روسیه با حمایت از دولت سوریه، موجب تداوم رنج مردم سوریه شده‌اند.

احضار سفیران ایران و روسیه در حالی صورت می گیرد که فعالان سیاسی و نهادهای مدافع حقوق بشر و حتی شماری از نمایندگان مجلس عوام انگلیس بارها از دولت این کشور خواستند کمکهای سیاسی و تسلیحاتی خود را به کشورهای ناقض حقوق بشرهمچون عربستان و بحرین متوقف کند اما انگلیس تقویت روابط با این کشورها را در دستور کار خود قرار داده است.

بنا بر اذعان سازمانهای بین المللی، عربستان در جنگ 21 ماهه علیه یمن دست کم ده هزار نفر را که شمار زیادی از آنان زنان و کودکانند به قتل رسانده و وضعی ایجاد کرده است که دست کم نیم میلیون کودک یمنی در پی سوء تغدیه شدید با مرگ دسته و پنجه نرم می کنند.

انگلیس به همراه آمریکا و فرانسه اصلی ترین صادر کنندگان سلاح به عربستان هستند.
 
کلمات کلیدی : احضار سفیر ایران+انگلیس+روسیه+حلب
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۶:۱۰:۱۵
سفیر ایران یک نسخه فیلم یتیم خانخ را میدادی این بابا بببنه بعدش بیداد در مورد ابن حرفها صحبت کنه (4068531) (alef-13)
 
عبدالله
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۰۶:۲۳:۲۱
اگر جوابهای سفیرمان به وزیر خارجه انگلیس را هم می نوشتید بهتر بود (4068533) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۹:۰۲:۳۱
سفیر ایران بایست به جانسون بگه: داداش زندگی شما با فروش اسلحه میگذره پس لطفا" کوتاه بیا. (4069203) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.