نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424082
چانه‌زنی ممنوع؛ موتورسیکلت کاربراتوری شماره گذاری نمی‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱
مدت زیادی از آغاز اجرایی شدن مصوبه دولت در مورد ممنوعیت شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کابراتوری در کشور نگذشته بود، که ادعاهایی در مورد ثبت سفارش 500 هزار یا 430 هزار موتورسیکلت کاربراتوری از سوی مسئولین شهرداری تهران مطرح شد.

در این مورد وزارت صنعت سکوت اختیار کرد ولی سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: اخذ مصوبه دولت، لازمه تولید مجدد موتورهای کاربراتوری است. طبق مصوبه دولت، هر مجوزی که سازمان حفاظت محیط زیست از قبل برای تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری داده بود، باطل شد، این موضوع را به نیروی انتظامی اعلام کردیم که مجوزهای تولید و شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از مورخ 95.7.1 باطل است، بنابراین اگر قرار باشد شماره گذاری جدید موتورسیکلت‌های کاربراتوری صورت گیرد باید این موضوع به تصویب دولت برسد و مصوبه دولتی برای انجام این کار وجود داشته باشد.

مسعود زندی معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست نیز در مورد شماره‌گذاری 430 هزار یا 500 هزار موتورسیکلت کاربراتوری، با قاطعیت از توقف شماره‌گذاری توسط پلیس راهنمایی و رانندگی خبر داده و به خبرنگار ایسنا، گفت: طبق مصوبه دولت شماره‌گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری از ابتدای مهرماه سال 95 ممنوع است. سازمان حفاظت محیط زیست نیز همچنان پایبند بر این مصوبه است و بارها تاکید کردیم که هرگز شماره‌گذاری اتفاق نیفتد.

وی در مورد ثبت سفارش‌های این تعداد متورسیکلت کاربراتوری، اظهار کرد: راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری این دستگاه‌ها را انجام نمی‌دهد. در شورای عالی حمل و نقل نیز بر این موضوع تاکید شده که شماره‌گذاری انجام نشود. از ابتدای مهر تاکنون هیچ موتورسیکلت کابراتوری شماره‌گذاری نشده و پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری نخواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : وزارت صنعت + محیط زیست + موتورسیکلت کاربراتوری
 
مهدی
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۳۹:۳۶
موتور سیکلت ها پدر شهر را دراوردند مخصوصا در منطقه 12, هم از حیث صدای سر سام اور , هم بی نظمی ترافیکی و هم الودگی هوا, شما را به خدا یک مسلمان از مردم این شهر دفاع کند (4066141) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۴۰:۴۳
یکی از بحران های مرکز تهران, موتورسیکلت ها هستند, پلیس هم به هیچ نحوی توان برخورد با انها را ندارد. (4066144) (alef-3)
 
سارا
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۴۲:۴۶
چقدر موتور؟ مخصوصا در مرکز شهر همه را عصبی و دیوانه کرده, هم صدایش و دودش (4066146) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۴۳:۳۴
کسی حریف سوداگران و سودجویان نمی شود (4066148) (alef-3)
 
حسن
Europe
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۲:۰۶:۲۷
اگرراست میگوییدالایندگی خودروهای تولیدداخل هم توسط یک شرکت معتبربین المللی سنجیده شود
تااستانداردهای قلابیشان برملاشود! (4066176) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.