توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422381
واکنش علم‌الهدی به مصوبه سنای آمریکا: نسبت به رهبری ناجوانمردی می‌کنند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۳
امام جمعه مشهد گفت: همه عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی به رنگ و جلوه استکبار ستیزی آن است.

به گزارش خبرانلاین، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد افزود: جلوه نظام به این نیست که روزی سیاسیون با دشمنان امام زمان (عج) دست به دست هم دهند و به وسیله آن در این جامعه مدیریت کنند.
وی اظهار کرد: ملت ما تجربه داشته و می داند اگر پرده ها برداشته شود، خاصیت درندگی و نکبت زدگی باطنی استکبار آمریکا واضح تر می گردد.

وی گفت: نمونه روشن شدن نکبت زدگی باطنی استکبار آمریکا، برجام و آخرین مصوباتی است که سناتورهای آمریکا با کمال وقاحت تنظیم کردند.

اهم اظهارات امام جمعه مشهد را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید:

*برخورد امروز آمریکا در مواجهه با ملت مسلمان سابقه تاریخی دارد، حضرت امام حسن (ع) ترک جنگ کردند اما معاویه زمانی که وارد کوفه شد، روی منبر رفت و عهدنامه ای که با حضرت امام حسن (ع) امضا کرده بود را زیر پا گذاشت و خود را حاکم نامید و گفت هر گونه که بخواهد حکومت می کند.

* از ابتدای تاریخ هر جنایتکار و مستکبری که به دنیا آمده، مشابه اقدام اخیر آمریکا عمل کرده است لذا ما نباید به استکبار و دشمن اسلام دل ببندیم و چشم امید داشته باشیم.

* در طول تاریخ انبیا و پیروانشان همواره در مسیر مبارزه با جریان استکباری قرار داشتند، این رویارویی از خلقت انسان وجود داشته و در نهایت به نقطه حاکمیت خدا و دین و پیروان انبیا خواهد رسید و آن نقطه رویایی، آغاز یک اصلاح جهادی توسط حضرت بقیه الله مهدی موعود (عج) است.

* جریان های استکباری در طول تاریخ با همه انبیا و تفکری که انسان را فارغ از استثمار بداند، مبارزه کردند و انبیا و پیروان آنان نیز در مسیر تامین سعادت و معنویت با هر ظلمی مبارزه نمودند.

* باید توجه داشته باشیم که اکنون تقریبا به نقطه آخر نتیجه برخورد های ایمان و کفر، خدا و شیطان رسیده ایم و امروز شهدا بزرگترین نقطه فروزان تحقق استکبارستیزی هستند لذا نباید کاری کرد که جریان استکبارستیزی در جامعه و به ویژه در نظام جمهوری اسلامی کمرنگ شود.

* فرد ضد الگوی قرآنی برای انسان، ظالم معرفی شده است اما سه نوع ظلم وجود دارد که دو ظلم قابل جبران و غفران و یک ظلم غیرقابل جبران است.

*انسانی که مسیر زندگی و مبنای معیشتش بر ضد دستور خدا و فرامین الهی باشد، در نقطه مقابل انسان الگویی قرآن قرار می گیرد، انسان وقتی ظالم است که ظالم به نفس، ظالم به غیر و ظالم به خدا باشد که در مورد سوم، مشرک است و این نوع ظلم قابل جبران نیست.

* عذاب ها و نعمت های بهشت به تدریج بوجود می آیند، جایگاه بهشت و جهنم آفریده شده است، اما نعمت های بهشتی و عذاب های جهنمی صورت تجسم و تبدل یافته اعمال بندگان در دنیاست.

*استکبار را معاینه کرده‌اید و آن را می‌شناسید و می‌دانید خاصیت درندگی و نکبت‌زدگی دارد و این برای ما واضح شده است. نمونه آن سرنوشت برجام و آخرین مصوبات سناتورهای آمریکا است که با تمام وقاحت سندی را زیر پا گذاشتند. نباید به دشمن اسلام دل بست، آن‌هایی که آمریکا را بزک می‌کردند و می‌گفتند سر میز مذاکره آمده، ببینند چه شد و آخرش به کجا رسید؟

* امروز که قضیه به اینجا رسیده می‌خواهند پای مقام معظم رهبری را وسط بکشند و بگویند این مذاکرات با راهبری رهبری صورت گرفته در صورتی که مواضع ایشان درباره مذاکرات از ابتدا کاملاً مشخص بود. مقام معظم رهبری فرمودند این مذاکره نتیجه ندارد و پایان آن شیطنت آمریکا است. از همان ابتدا فرمودند من به آمریکا بدبین هستم.

* حالا که به این نتیجه رسیده می‌گویند این مسئله با نظر مقام معظم رهبری بوده و ایشان در جریان بوده‌اند. در فتنه 88 نیز همین ناجوانمردی با مقام معظم رهبری صورت گرفت. از سویی ادعای تقلب داشتند اما به مجری انتخابات و رقیب کاری نداشتند و به رهبر معظم انقلاب توهین کردند؛ آنچه برای ما لازم بوده، تنها و تنها داشتن بصیرت است، بصیرت و رهبرشناسی و جریان شناسی را باید در دستور کار قرار دهیم.
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۰۶:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۹:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۰۷:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۸:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۲ ۱۶:۵۲
 
 
کلمات کلیدی : علم‌الهدی + سنای آمریکا + برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.