توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442686
شرکت چینی تحریم شده توسط آمریکا:
به ایران شیر آتش‌نشانی صادر می‌کردیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۳
مدیران دو شرکت چینی که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته اند امروز –یکشنبه- اعلام کرده‌اند که کالاهای خاص به ایران صادر نمی‌کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مدیران دو شرکت چینی که در فهرست تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته‌اند، اعلام کردند کالاهایی که به ایران صادر می‌کردند جزو کالاهای عادی همچون شیرآتش‌نشانی بوده است و مرتکب عمل غیرقانونی نشده‌اند.

دولت آمریکا این دو شرکت را به همراه سه شهروند چینی دیگر به اتهام ارتباط با برنامه‌های موشکی ایران در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

«ریچارد هو» یکی از افرادی که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است، با اعلام مسدود شدن تمامی حساب‌های بانکی خود این اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا را ناعادلانه توصیف کرد.

وی ادامه داد که تجارت وی شامل بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران می‌شده و هیچ اقدامی غیرقانونی مرتکب نشده است. او افزود این اقدام آمریکا عادلانه نیست و چرا ما باید گوش به فرمان آمریکا برای برقراری ارتباط تجاری با کشورهای خارجی باشیم؟

ریچارد هو کالاهایی در زمینه‌های مختلف اعم از صنعت کوره تا تردمیل، مژه مصنوعی، شیر آتش‌نشانی و لوازم موتورسیکلت به ایران صادر می‌کرده است.

«تانگ» مدیر شرکت « نیگبوا» که در فهرست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است نیز اظهار داشت این اقدام آمریکا تعجب برانگیز بود چرا که ما کالاهای عادی به ایران صادر می‌کردیم.

این شرکت‌ها و افراد که به تازگی مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند، اعلام کردند از دولت چین برای رفع تحریم‌ها کمک خواهند گرفت.

ایران و چین دارای روابط اقتصادی و تجاری وسیعی هستند و ایران یکی از بزرگ‌ترین مشتریان محصولات شرکت‌های چینی در منطقه به شمار می‌رود.
 
کلمات کلیدی : شیر آتش نشانی+تحریم آمریکا+شرکت چینی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.