نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 338484
میزان پرداخت ماهانه به بازنشستگان تأمین اجتماعی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۴
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: مستمری بازنشستگان در سه سال گذشته ۶۵ درصد افزایش یافت.

محمدحسن زدا در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: این افزایش در حالی است که در مدت هشت سال قبل از آن حقوق بازنشستگان تنها ۴۳ درصد افزایش یافته بود.

وی با بیان اینکه تأمین اجتماعی سازمانی بیمه گر است که پرداختهایش از محل درآمدهای آن صورت می گیرد، افزود: این سازمان در سال ۹۴ سی و یک هزار میلیارد تومان با عنوان مستمری به بازنشستگان پرداخت کرده است.

زدا با بیان اینکه ملاک پرداخت مستمری به بازنشستگان دو سال آخر خدمت آنان است افزود: ۵۵ درصد از مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از حداقل دریافتی برخوردارند زیرا در زمان اشتغال و به ویژه در دو سال آخر حق بیمه کمتری پرداخت کردند.

معاون سازمان تأمین اجتماعی گفت: تورم در سالهای اخیر غیرمنطقی افزایش یافت و سازمان های بیمه گر از جمله تأمین اجتماعی نمی توانند با آن مسابقه دهند.

زدا با بیان اینکه در سال ۵۴ در ازای ۲۵ نفری که حق بیمه پرداخت می کردند یک نفر مستمری می گرفت افزود: هم اکنون در برابر شش نفری که حق بیمه پرداخت می کنند یک نفر مستمری می گیرد.

وی گفت: ۱۸ سازمان بیمه گر در کشور فعال است که بهترین آنها سازمان تأمین اجتماعی است.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه در قانون چیزی به نام همسان سازی وجود ندارد افزود: در سال ۸۸ متأسفانه یک بار برنامه ای اجرا شد و قرار بود که دولت در ازای اجرای آن دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به تأمین اجتماعی پرداخت کند که تنها ۹۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد و مابقی همچنان جزو مطالبات تأمین اجتماعی است.

وی افزود: اجرای این برنامه برای سازمان تأمین اجتماعی حدود هشت هزار میلیارد تومان بار مالی به همراه داشت.

زدا با بیان اینکه خانواده تأمین اجتماعی بسیار بزرگ شده است افزود: تنها برای پرداخت عیدی ۶۸۰ هزار تومانی به مستمری بگیران یک هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان پرداخت شد.

زدا با اشاره به بدهی های دولت به سازمان تأمین اجتماعی گفت: دولت در شرایط کنونی نمی تواند تمام مطالبات این سازمان را پرداخت کند و به همین خاطر تأمین اجتماعی طرح های جایگزین به دولت ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه نگاه وزارت تعاون به بازنشستگان نگاه فراگیر است که بهداشت و درمان و مسکن آنها را نیز شامل می شود افزود: برای آسایش بیشتر مستمری بگیران برنامه مسکن اجتماعی آغاز شده است و تاکنون ۲۵ هزار نفر از آنان به سفرهای زیارتی اعزام شده اند.
رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی هم در این برنامه گفت: مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال آِینده معادل افزایش چهارده درصدی حقوق کارگران، افزایش خواهد یافت.

علی اصغر بیات با اشاره به اعلام سخنگوی دولت مبنی بر افزایش مستمری بازنشستگان کشوری گفت: در نگاه به بازنشستگان نباید تبعیض وجود داشته باشد بلکه باید همه بازنشستگان کشوری، لشگری و تأمین اجتماعی یکسان دیده شوند.

وی با بیان اینکه در فاصله سالهای ۵۹ تا ۶۹ مستمری بازنشستگان افزایش نیافته است افزود: به همین علت فاصله و شکافی در دریافتی های بازنشستگان ایجاد شد.

بیات گفت: از سال ۸۸ تاکنون در تلاش برای اجرای همسان سازی دریافتی بازنشستگان در سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی افزود: مسئولان دولتی اعلام کردند در برنامه ششم توسعه موضوع همسان سازی گنجانده خواهد شد.

بیات با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی کار حقوق ۱۳ میلیون بیمه پرداخت افزایش یافته است افزود: بر همین اساس باید مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش یابد.

وی با اشاره به انباشته شدن یکهزار و ۱۱۰ میلیارد تومانی بدهی های دولت، از دولت پنجم تاکنون به تأمین اجتماعی گفت: در صورتی که این بدهی ها با برنامه و زمان بندی مشخص به تأمین اجتماعی پرداخت شود بخش عمده ای از مشکلات مستمری بگیران حل خواهد شد.

بیات با بیان اینکه ماهانه تأمین اجتماعی ۳ هزار میلیارد تومان به عنوان حقوق به بازنشستگان پرداخت می کند افزود: این در حالی است که حقوقی که مستمری بگیران دریافت می کنند با هزینه های زندگی شان همخوانی ندارد به طوری که هزینه های خرید نسبت به پارسال ۴۰۰ هزار تومان تفاوت کرده است.

رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی از دولت و مجلس خواست چنانچه قانون حمایتی از بازنشستگان تصویب می شود بدون تبعیض باشد و بار مالی آن هم در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: دریافتی مستمری بگیران تنها کفاف ۱۵ روز هزینه های ماهانه آنها را می دهد.

عبدالرضا مصری گفت: واقعیت این است که مستمری پرداختی به بازنشستگان کم است و آنان برای هزینه های زندگی دغدغه جدی دارند.
وی افزود: اگر قرار است دولت مستمری یکسری از بازنشستگان را افزایش دهد باید صندوق ها و مستمری بگیران دیگر را نیز در نظر بگیرد.

مصری گفت: از دولت می خواهیم در برنامه ششم توسعه همه بازنشسته های کشوری، لشگری و تأمین اجتماعی را ببیند و از آنها بطور یکسان حمایت کند.
 
کلمات کلیدی : بازنشستگان+تأمین اجتماعی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۳:۳۵:۳۱
!!! 65 درصد؟ نمی دونم این ارقام از کجا اومده من 3 ساله که بازنشسته شدم اما فقط سالیانه 25 ،17وپارسال هم 15 درصد افزایش داشتم. (3602374) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۴:۵۶:۲۸
هیچ وقت ادمهایی که خودشان دهها میلیون تومان دریافتی دارند به فکر مردم عادی نخواهند بود -ان شهید رجایی بود که از مردم بود به فکر مردم حالا همه به فکر خودشونن (3602517) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۶:۰۹:۲۷
ایشان دیدگاههای خودرا گفتند. حالا من هم بعنوان یک بازنشسته دیدگاه خودم رامیگویم. بنده وکارفرمایم 30 سال هرماه 30% حقوقم را به شما داده ام. شما بقول خودتان بعنوان یک سازمان بیمه گر بایستی ازاین پولها سرمایه گذاری های مناسبی انجام میدادید وضمن کمک به توسعه ملی مملکت سود مناسبی هم دریافت میکردید. ایا اگراینکاررا نکرده اید من بازنشسته بایدتاوان آنرابدهم؟
قراربوده حداقل به ازای این سپرده گذاری نزد شما ازخدمات درمانی مناسبی هم برخوردارباشم. بازنشسته یعنی 60 سال به بالا. مهمترین مشکل ما عینک ودندان است که شما نمی پردازید. ویزیت دکترودارو را هم که نمی پردازید بسیاری از سونوگرافی ها و حتی آزمایشات را هم نمی پردازید. گفتید بیمه تکمیلی که تازه وقتی برسیم به مرحله مردن قسمتی ازمخارج بیمارستان را می پردازد. خوب اینهم ازدرمان. میگوئید یک شرکت بیمه گرهستیدکه باید خودتان درآمدکسب کنید خوب بیائید کارهای بیمه ای دیگری هم انجام بدبد. بیمه اتوموبیل بازنشسته ها وخانواده هایشان را با شرایط متاسبتری انجام بدید ودرآمد کسب کنید. دهها نوع بیمه دیگرهم هست که بعنوان یک شرکت بیمه گر میتوانیدانجام بدهید.
من 40 سال پیش ازدواج کردم مهریه همسرم سی هزارتومان بود. با نرخ امروز شده 30 میلیون تومان. شماهم بیائید سرمایه گذاری بنده را هم که درطول 30 سال نزدشما بوده حساب کنید وتمام هزینه های درمانی هم که برای من خرج کرده اید کسرکنیدوبقیه را به نرخ امروزبه من بدهید دیگه مستمری نمیخوام. درطول این 30 سال هم هرخدمتی به من داده شده ازطرف کارفرمای من بوده ومن هیچ خدمتی ازتامین اجتماعی ندیده ام. اگرعیدی بوده اگر حمایتهای غیرنقدی بوده اگروامی بوده هرچه بوده کارفرما متحمل شده است.
تمام این سپرده گذاریهای 30 ساله برای این است که لااقل در 10 سال آخرعمردغدغه یک زندگی بدون قرض وقوله ونگرانی از مخارج زندگی وبیماری خودم نداشته باشم. ایا واقعا اینطوراست؟ چرا باید همه به این مستمری بگویند آب باریکه؟ بنظر من میتوانست رودخانه یا نهر باشد نه اب باریکه. (3602613) (alef-11)
 
شهروند بازنشسته
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۶:۵۵:۰۷
شما با 700 هزار تومن چند روز از ماه را گذران می کنید؟

این همه گرانی را بخاطر یارانه بخور و نمیر به مردم تحمیل کردید و الان هم هر روز منت آن را سر مردم می گذارید.

جالب تر آنکه تصور می کنید مردم هیچکدام متوجه نیستند یا اینکه ....... اید. (3602679) (alef-11)
 
سید علی حجازی
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۷:۲۴:۲۵
باسلام
بعنوان یک بازنشسته اعلام ی کنم که سرمایه تامین اجتماعی متعلق به مردم بخصوص بازنشسته هاست و هر گونه بهره برداری و دخل و تصرف دولت از این سازمان مصداق عینی تظلم وتجاوز به حق الناس است
بعنوان یک بازنشسته اعلام می کنم که مدیریت کلان این سازمان می بایست بصورت هیئت مدیره اداره شده و تصمیم گیری در خصوص پرداخت های مدیران ارشد می بایست براساس قانون وقوانین ومطابق و متناسب باعرف سایر سازمانها و امری مشخص باشد
بعنوان یک بازنشسته اعلام می کنم که کلیه فعالیت های مربوط و مرتبط به سرمایه سازمان تامین اجتماعی می بایست جدا از روند عادی پرداخت بصورتی باشد که علاوه بر افزایش سالیانه ,مواردی مترتب و متاثر از سود سرمایه گذاری ها ودر طول سال تحت عناوینی به اعضای این سازمان پرداخت گردد
بعنوان یک عضو اعلام می کنم که علی رغم سرمایه کلان این سازمان متاسفانه کمترین توجه از نظر خدامات رفاهی و خدمات درمانی به بازنشسته های تامین اجتماعی شده و خیلی اوقات درتابلو نوشته های بیمارستانها و پزشکان با عنوان از دادن خدمات به بیمه شده گان تامین اجتماعی معذوریم که شرم آور است (3602721) (alef-11)
 
شریف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۸:۲۳:۱۲
می خواهید دبه دربیاورید (3602786) (alef-11)
 
farhad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۹:۰۷:۴۱
دولت محترم تدبیر وامید اشتغال زدایی میکند و این معاون به نام محمد حسن زدایی هم بازنشسته زدایی. آقا چون این چندرغاز حقوق را هم قطع کنید و فقط حق بیمه را دریافت کنید و اینقدر دروغ نگید. (3602832) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۹:۳۲:۴۲
خدالعنت کندکسانی که اموال این سازمان عظیم رابردندومستمری بگیران راباین روزانداختند (3602874) (alef-11)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۰۱:۲۶:۴۲
منظورت اینه که قبلا بهتراز این بود ؟

داداش 30 ساله همین وضعه بخدا (3603328) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۲۰:۴۸:۱۲
دولت سالهای قبل به اجبار عده زیادی از پرسنل شرکتهای خودرو سازی و صنعتی را تحت پوشش " موسسه " ای به نام آینده ساز به جای تامین اجتماعی قرار داد در صورتیکه این کار غیر قانونی بود . حالا این موسسه عایدیش تکافوی هزینه هایش را نمی کند و با وجود اعتراض افرادی که در این قضیه خسارت دیده اند گوش شنوایی وجود ندارد .
من نمی دانم اینها که از دولت فعلی طرفداری می کنند واقعا" چه کار ملموسی از آن دیده اند ؟ بیمه ها به حال خود رها شده اند تا هر کاری می خواهند بکنند . کچای دنیا چنین بساطی است ؟ (3602978) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۲۳:۲۴:۰۳
چه جوری حساب کردن که شده 65 درصد افزایش طی سه سال اخیر!!!!!!!!!!! یه چیزی بگید آدم باور کنه حداقل. راست بگید. (3603187) (alef-11)
 
ممد خان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۰۰:۴۹:۱۹
این آقای متفکر اقتصادی تامین اجتماعی که پرداختی عیدی کل بازنشستگان را رسانه ای کرده شده تا حالا بگویند ماهانه چقدر از بیمه شدگان دریافتی دارند ؟؟
این رفتار غیر صادقانه و عوام فریبانه است پرداختی ها را هی می گویند ولی در گفتن دریافتی ها ضعف و مشکل دارند ! (3603306) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۱۸:۰۲:۰۴
ایشون چرا ریخت وپاشها و بذل وبخشها از اموال تامین اجتمایی را در سالهای گذشته جزو هزینه های تامین اجتمایی نمیاورد و در مورد آنها صحبت نمیکند. (3604650) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.