نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 288787
مسابقه ثانیه ها یا کاریکاتور مسابقه هفته؟
بخش تعاملی الف - بهروز ساریخانی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۱
مدتی است مسابقه ای در سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود که بسبب سطح نازل اجرا و نیز معلومات شرکت کنندگان, با بحث های زیادی در شبکه های اجتماعی همراه بوده است. نام این مسابقه را "ثانیه ها" گذاشته اند. اما بدون کمترین خلاقیتی در واقع کپی بسیار ضعیفی است از "مسابقه هفته" که سالها قبل توسط مرحوم نوذری اجرا می شد.

کسانی که همسن و سال من هستند شاید یادشان بیاید که سالهای ۵۲ و ۵۳ نیز مسابقه ای از "تلویزیون ملی ایران" پخش می شد که اسپانسر آن شرکت هواپیمائی ایران (هما) بود. متاسفانه نام مسابقه و مجری در ذهنم نمانده است. اما یکی از ویژگی های برجسته آن سطح بسیار بالای مسابقه, هم از نظر اجرا و هم از نظر میزان معلومات عالی شرکت کنندگان و نیز سطح بالای سئوالات بود.

همینطور الان مسابقه مشاعره ای سال هاست که توسط آقای دکتر آذر در تلویزیون اجرا میشود که هم اجرای قوی دارد و هم شرکت کنندگان تحسین برانگیز در آن شرکت می کنند.

نکته مهمی که دراین میان بنظر می رسد آن است که برخلاف بحث های اخیر در شبکه های اجتماعی, سطح فوق العاده نازل مسابقه ثانیه ها نه ناشی از افت شدید میزان معلومات عمومی مردم و جوانان تحصیلکرده کشور, بلکه نمایانگر افت وحشتناک مدیریت در تامین و اجرای این برنامه هاست. مسلما یکی از موارد ضعف در این مورد بی توجهی مطلق تهیه کنندگان و مدیران سیما نسبت به انتخاب شرکت کنندگان و مجری برنامه است.

آقای کاردان, در گذشته از مجریان بسیار مسلط تلویزیون و رادیو بوده اند که حتما اجرای فوق العاده ایشان در برنامه "صندلی داغ" در خاطر بسیاری از بینندگان سالهای قبل تلویزیون مانده و هست. به هر علتی که باشد ایشان در حال حاضر دارای هیچگونه آمادگی برای اداره چنین مسابقه ای نمی باشند. نمایش فیزیک و روحیه کسل آقای کاردان در این مسابقه نه برای شان ایشان مناسب است و نه می تواند وجهه مناسبی برای سیما دست و پا کند که در سال های اخیر بدلایل زیادی از بسیاری از نیروهای خلاق و برنامه ساز خالی شده است.

متاسفانه تا وقتی که به بخش خصوصی ایران اجازه رقابت با "صدا و سیما" داده نشود, امید چندانی به ممانعت از پس رفت روز به روز برنامه تلویزیونی فعلی نباید داشت.
 
کلمات کلیدی : بهروز ساریخانی
 
میلاد از کرج
۱۳۹۴-۰۵-۲۳ ۱۲:۵۷:۲۶
یه سری به دانشگاههیی که مدرک کشکی میدن بزنی کاملا متوجه میشی چه خبره (3114785) (alef-3)
 
داریوش
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۰۹:۳۱:۳۸
رفتار جناب کاردان در بعضی موارد با شرکت کنندگان توهین آمیز بود و متاسفانه کسی به این مهم توجه نمی کند که مردم از سیما می آموزند (3126875) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۱۱:۴۵:۲۴
قرار نیست که حتما پروفسورها در مسابقه شرکت کنند. هر کسی به قد اطلاعاطش باید بتواند شرکت کند. به نظر من حداقل 70 درصد بینندگان اطلاعاتشان از شرکت کننده های برنامه آقای کاردان کمتر است و اینطوری به اطلاعاتشان افزوده میشه (3137935) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۸ ۰۰:۴۹:۱۶
در مسابقه ای که من شرکت کرده بودم سوالات زیادی به شرکت کنندگان داده شده بود و از بین آن ها سوالات مسابقه انتخاب شده بود (3451576) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.