نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306182
سفر شبیه‌سازی شده کاملا زنانه فضانوردان روسی به ماه!
بخش دانش و فناوری الف، 9 آبان 94
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۹
شش زن فضانورد روسی به منظور بررسی چگونگی سازگاری بدن و ذهن زنان در سفر رفت و برگشت به ماه یک تجربه هشت روزه را در یک شاتل فضایی ساختگی آغاز کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، سفر به ماه، گردش به دور آن و بازگشت به زمین هشت روز طول خواهد کشید، به همین دلیل این فضانوردان این مدت را در ماموریت شبیه‌سازی شده Luna-۲۰۱۵ خواهند گذراند. این تجربه روز چهارشنبه (ششم آبان) در موسسه مشکلات زیستی پزشکی در نزدیکی مسکو آغاز شد.

روسیه پیش از این با گروهی از فضانوردان مرد یک آزمایش مشابه را در سفری ساختگی به مریخ و بازگشت از آن برای ۵۱۹ روز انجام داده بود.

این تجربه در زمان خود با این انتقاد روبرو شده بود که چرا زنان برای تحقیق انتخاب نمی‌شوند، از این رو آزمایش جدید برای ایجاد تعادل طراحی شده است.

این شش نفر در زمان قرار گرفتن در کپسول تحت آزمایشات مختلف روانشناسی قرار خواهند گرفت و سطوح استرس آن‌ها بررسی خواهد شد.

سرگئی پونوماریوف، ناظر ارشد این تجربه اظهار کرد: هیچگاه یک گروه کامل از فضانوردان زن بر روی ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار نگرفته‌اند. ما آینده فضا را بطور مساوی بین زنان و مردان در نظر گرفته‌ایم و اکنون خیلی دیرتر از زمانی که تعداد بسیاری از زنان به فضا سفر کردند، باید این کار را آغاز کنیم.

روسیه در سال ۱۹۶۳ نخستین زن یعنی والنتینا ترشکووا را به فضا فرستاده بود. سال گذشته نیز یلنا سرووا به عنوان چهارمین زن روس به فضا و ایستگاه بین‌المللی پرواز کرد.

وی افزود: برای ما جالب است ببینیم یک گروه فضانورد زن در فضا چگونه با هم ارتباط برقرار می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : فضانوردان
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۱۴:۱۶:۳۹
اگر تمام مدت کلاه فضانوردی دارند که هیچ وگرنه بهتر است موهایشان را کاملا کوتاه کنند تا مشکل گیس و گیس کشی پیش نیاید ! (3292164) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
سفر شبیه‌سازی شده کاملا زنانه فضانوردان روسی به ماه!