توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456780
ایزدی:تحریم‌های جدید آمریکا، نقض آشکار برجام است
کارشناس مسائل آمریکا گفت: تحریم‌های جدید نقض آشکار برجام است و آمریکا از این مسئله به سود خود نهایت بهره را می‌برد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
فواد ایزدی، کارشناس سیاست خارجی و مسائل آمریکا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص بیانیه وزرات خارجه آمریکا مبنی بر تحریم 11 شرکت و فرد چین، کره‌شمالی و امارات عربی به دلیل انتقال فناوری به ایران اظهار داشت: زمانی که افراد جدیدی به لیست تحریم‌ها اضافه می‌شود در جرگه تحریم‌های جدید قرار می‌گیرد و این امر آشکارا نقض برجام است.

وی افزود: ایران پیش از این در شروطی که پذیرفت اعلام داشت نباید تحریم جدیدی وضع شود کما اینکه رهبر معظم انقلاب پیش از این نسبت به این مسئله هشدار داده بود و همه این‌ها بیانگر بدعهدی و عدم تعهد طرف مقابل نسبت به برجام است.

کارشناس مسائل آمریکا در خصوص تشدید تحریم‌ها پس از برجام علیه ایران توسط آمریکا خاطر نشان کرد: طرف آمریکایی هدفش از برجام این بود که یکی از اهرم‌های قدرت ایران را که همان انرژی هسته‌ای بود از دستش بگیرد و برخی نیز در داخل کشور فکر می‌کردند آمریکا به دنبال تعامل با ماست که تفکر صحیحی نبود.

ایزدی ادامه داد: در قضیه برجام آمریکا‌یی‌ها امتیازهای گسترده‌ای از ایران گرفتند و روی کاغذ امتیاز کمی دادند که به همان امتیاز کم هم عمل نکردند چرا که در ذهن آمریکایی‌ها اصلا استفاده صحیح ایران از برجام معنا نداشت.

وی با بیان اینکه لایحه تحریمی‌ جدید علیه ایران در صورت تصویب نقض برجام است، اظهار داشت: لایحه جدید هنوز به تصویب نرسیده است اما اگر تصویب شود نقض آشکار برجام است چراکه بر اساس بند 26 برجام تحریمی اگر لغو شود نباید به بهانه دیگر وضع شود، تمام هدف آمریکایی‌ها این بود که قدرت ایران را کم کنند.

ایزدی در پایان در خصوص عکس‌العمل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به برجام خاطر نشان کرد: ترامپ برجام را نگه‌ خواهد داشت چرا که برای آمریکا توافق بسیار خوبی است و در نهایت این روند ادامه خواهد داشت و آمریکا به روح و به متن برجام پایبند نخواهد بود  و دولت ایران هم در این خصوص عکس‌العمل مناسبی نشان نخواهد داد.
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۳:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۰۷:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۰۹:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۹ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ ۱۲:۱۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۵:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۲:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۶:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۵ ۱۶:۰۴
 
 
کلمات کلیدی : تحریم‌های جدید آمریکا+نقض برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.