نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416586
انتقاد لاریجانی از لغو سخنرانی علی مطهری/ تذکر یک نماینده به رئیس و پاسخ پزشکیان
بخش خبری الف، 2 آذر 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴
علی لاریجانی در جریان نشست علنی امروز مجلس و در بخشی از نطق میان دستور خود در واکنش به لغو سخنرانی مجوزدار علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در مشهد گفت: اقدامی که دادستان مشهد در مورد سخنرانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی انجام دادند و موجب این همه بحث در کشور گردید، تأسف‌آور است. 

راهکار طرح موضوع در شورای تأمین است
او با بیان اینکه قانونگذار شورای تأمین را برای بررسی همین امور در نظر گرفته است، اظهار داشت: بر فرض اطلاعاتی به دادستانی مشهد رسیده که این سخنرانی با مشکل امنیتی مواجه می‌شود، راهکار آن طرح موضوع در شورای تأمین و تصمیم جمعی است. 

استاندار گفت مشکل امنیتی پیش‌بینی نمی‌کنیم
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نمی‌خواهد فعلاً قضاوت نهایی داشته باشم، اعلام کرد: سخنان دادستان را نشنیدم اما از چند روز قبل از اربعین که در جریان قرار گرفتم و موضوع را با رئیس قوه قضائیه در میان گذاشتم، ایشان هم ترجیحاً موضوع را بحث در شورای تأمین و تصمیم‌گیری در آن می‌دانستند و آقای استاندار خراسان رضوی هم در تماس با این‌جانب گفتند ما از نظر شورای تأمین استان مشکل امنیتی پیش‌بینی نمی‌کنیم.
 لاریجانی تاکید کرد: وزیر کشور هم در روز اربعین همین معنا را بیان داشتند.

رفتارهای تک‌روانه عامل تفرقه و بروز اختلاف می‌شود
او افزود: شورای تأمین برای بررسی همه‌جانبه همین امور است که هر نهاد عضو، اطلاعات خود را مطرح کند تا در حکومت با نظر قاطع عمل شود بنابراین چنین رفتارهای تک‌روانه در مستندترین وجه آن، خود عامل تفرقه و انشقاق در ساختارهای کشور و بروز اختلاف می‌شود. لاریجانی یادآور شد: این‌گونه رفتارها به‌هیچ‌وجه به مصلحت کشور آن هم در شرایط حساس فعلی نیست؛ البته به نظر می‌رسد استانداران در این‌گونه موارد به‌عنوان رییس شورای تأمین و مسئول امنیت استان باید دستور صریح به نیروی انتظامی بدهند و قبل از بروز حادثه جلوی این‌گونه اقدامات را بگیرند.

کمیسیون شوراها به موضوع لغو سخنرانی‌ها رسیدگی کند
رییس مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: لازم است کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ابعاد این موضوع و همچنین موارد مشابه آن که در خبرها آمده است را رسیدگی و نتیجه نهایی را به مجلس گزارش دهند البته نظر مسئولان در قوه قضاییه و دولت نیز اخذ شود و نظر جامع اعلام گردد تا از تکرار این اقدامات در کشور جلوگیری شود.

انتقاد یک نماینده و پاسخ پزشکیان
نماینده مردم شاهین‌شهر از نطق امروز صبح لاریجانی از علی مطهری انتقاد کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری گفت: از هیأت رئیسه مجلس به خصوص رئیس مجلس انتظار بی‌طرفی و رعایت عدالت و داشتن دید همه‌جانبه می‌رود. صبح امروز آقای رئیس به مطلبی اشاره کردند، در حالی که شاهد هستیم ده‌ها مورد سخنرانی‌های نمایندگان مجلس لغو می‌شود ولی مسأله‌ای در مجلس مطرح نمی‌شود، اما در یک مورد بخصوص آقای رئیس صحبت کردند و بدون اینکه دلایل طرف مقابل را در نظر بگیرند وارد موضوع شدند.

او ادامه داد: هیأت رئیسه رعایت عدالت و بی‌طرفی را نکرده است؛ یک مورد که مربوط به آقای مطهری بوده مطرح شده است. این همه حوادث در کشور وجود دارد اما سران سه قوه معمولاً به آنها وارد نمی‌شوند.

این نماینده مجلس تأکید کرد: خبرهایی داریم که جریان خاصی پشت این موضوع بوده و البته جریان سیاسی هم نبوده است. عناصر نفاق پشت این مسأله بوده‌اند که این میتینگ را برگزار کنند.

حاجی دلیگانی متذکر شد: خوب بود نظرات دادستان مشهد را هم می‌شنیدند؛ از طرفی فکر می‌کنم این یک بازی برای سرگرم کردن مردم است تا مردم از اینکه مطالباتشان را بخواهند صرف نظر کنند. در حال حاضر مسائلی مثل اشتغال و جوانان وجود دارد و وظیفه مجلس این است که وقتش را صرف این مسائل کند. مشکل پدیده شاندیز، میزان و ثامن‌الحجج مسائلی هستند که باید به آنها توجه کنیم.

در پاسخ به این تذکر حاجی دلیگانی، پزشکیان که ریاست مجلس را بر عهده داشت، تأکید کرد: این تذکر وارد نیست.

او ادامه داد: اینکه دادستان جلوی نماینده مجلس را بگیرد غیرقابل قبول است. شما به جای اینکه بگویید چرا برای دیگران نگفته‌اند می‌گویید چرا برای این فرد گفته شده است.

پزشکیان متذکر شد: چرا باید جلوی نایب رئیس مجلس را در این مملکت بگیرند که نتواند حرف بزند؟ اگر نماینده نتواند حرف بزند چه کسی حرف بزند؟ این کار اگر برای یک نفر هم اتفاق افتاده غلط است و هر کس این کار را کرده اشتباه کرده است.

پاسخ پزشکیان با استقبال نمایندگان و احسنت آنها مواجه شد.
 
کلمات کلیدی : علی مطهری+لغو سخنرانی+روحانی
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۳:۰۳:۵۳
اگه اقای اردشیر قبلا در مواردی که به همکاران ایشان اجازه سخنرانی نمیدادند هم وارد میشدند الان ما این موضع گیری را درک میکردیم (4026980) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۳:۰۵:۰۸
انصافا این دولت خیلی خوب بلد است موقع ای که مردم از چیزی ناراحت هستند با یک حاشیه نگاری اذهان را منحرف کند.
وام ازدواج
گند برجام
ناهماهنگی و بحران در رفت و امد زائران اربعین
اقتصاد مردم
حقوق کارمندان که عقب افتاده
....... (4026983) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۳:۰۵:۲۵
کاش برای بقیه همکاران هم دلسوزی میکردید (4026985) (alef-13)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۳:۰۸:۲۲
کشور ما پر شده از این دخالت ها ، کارکردهای نابجا و موازی کاری
کی به دادستان این حق را داده که جلو یک سخنرانی را بگیرد؟ مگر جرمی اتفاق افتاده؟ (4026993) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۳:۱۷:۵۵
یاشاسین پزشکیان (4027011) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۳:۵۰:۱۴
آقای علی مطهری بهتر است حد و اندازه خودش را نگه دارد و از خوشحال ساختن دشمنان و ضد انقلاب بپرهیزد. فریب آراء کسب شده برای نمایندگی مجلس را نیز نخورد چرا که اغلب کسانی که به ایشان رأی داده‌اند به حساب پدر فیلسوف و شهیدشان می‌باشد. قبل از ایشان افراد صاحب جایگاه و مقام در انقلاب وجود داشتند که ظرفیت نگه نداشته و از انقلاب جدا شدند و امروز به گوشه‌ای افتاده‌اند. ایشان بهتر است تا دیر نشده جبران مافات کنند و دشمنان را از خود و نقشه‌ای که برایش کشیده‌اند مأیوس نمایند. (4027057) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۳:۵۶:۳۵
وضعیت مسولان مملکت مایه شرم است. از آن طرف دادستانی که باید الهام بخش اجرای قانون باشد خودسرانه و بدون رعایت چارچوب قانونی سخنرانی نماینده مجلس را لغو میکند و به اصول متعدد قانون اساسی که میثاق ملی و ثمره خون هزاران شهید است بی اعتنایی میکند و از آن طرف نماینده ای که قسم خورده پاسدار حریم قانون اساسی و آزادی های مصرح در آن باشد ایراد میگیرد که چرا به مسایل مهمتر مثل پدیده شاندیز نمیرسید. جناب آقای حاجی جلوی شما را که نگرفته اند شما به مسءله شاندیز بپردازید. چرا برای بقیه نمایندگان تکلیف تعیین میکنید؟ ثانیا چرا متوجه نیستید که نطفه ایجاد تمام فساد ها من جمله شاندیز از عدم وجود آزادی بیان حقیقی، نبود امکان پرسشگری بدون لکنت از مسولان و عدم التزام آنها بر اجرای مر قانون است و تمام این موارد این بار با محوریت دادستان مشهد مجددا تکرار شده است. (4027069) (alef-13)
 
حقوقدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۴:۰۵:۴۴
من هم تائید میکنم که تذکر نماینده شاهین دژ وارد نیست (4027082) (alef-13)
 
قادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۴:۰۷:۲۴
اگر نماینده نتواند حرف بزند ؛ پس چه کسی میتواند حرف بزند ؟!!! (4027087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۴:۰۸:۰۸
پزشکیان احسنت
احسنت پزشکیان (4027091) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۴:۰۸:۵۰
چرا باید جلوی سخنرانی نائب رئیس مجلس را بگیرند ؟! (4027094) (alef-13)
 
لاهیجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۴:۱۴:۰۳
اقدام دادستان تاسف آور است (4027107) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۴:۱۴:۴۳
واقعا احسنت گفتن هم دارد دفاع لاريجاني و حرفهاي پزشكيان...شير مادرتان حلالتان... (4027109) (alef-13)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۷:۰۶:۱۳
واقعا تاسف آور است.
مردم غرق در مشکلات ریز و درشت هستند آنوقت مسئولین کشور جوش لغو سخنرانی علی مطهری را میزنند.

مگر صحبت های علی مطهری چه گلی به سر مردم قرار بزند؟

خنده دار تر از همه نامه آقای رییس جمهور بود. آقای روحانی وضعیت فعلی مایه شرمساری است، بعد از 3 سال دستاورد شما و تیم تان چیست؟ کوبیدن رییس جمهور قبلی و یک برجام بدرد نخور که دستاورد نشد.نگران اینها باشید. (4029904) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.