نظر منتشر شده
۹۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 321266
همکاری کنگره و کاخ سفید برای تحریم‌های جدید علیه ایران/ وزارت خارجه: به آمریکا تذکر داده ایم
بخش خارجی الف، 10 دی 94
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۵
وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش‌ها درباره احتمال تحریم‌های جدید علیه ایران به دلیل آزمایشات موشکی بیانیه‌ای صادر کرد.

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه گفت: همانگونه که قبلا گفته‌ایم مدتی است برخی گزینه‌ها در ارتباط با برنامه موشکی ایران بر اساس نگرانی‌های مستمر ناشی از این فعالیت‌ها و از جمله آزمایش موشکی ۱۰ اکتبر مد نظر بوده است.

این بیانیه در ادامه افزود: همزمان در حال بررسی برخی جنبه‌های تکنیکی برای تعیین مصادیق اضافی در کنار برخی اقدامات دیپلماتیک منطبق با منافع امنیت ملی مان هستیم. ما همچنان کنگره را در مورد مسائل مرتبط با تحریم ایران مطلع خواهیم کرد و در حالی که مشغول کار بر روی حل مسائل باقی مانده هستیم به این کار ادامه خواهیم داد.

یک مقام آگاه به موضوع ایران گفته است که وزارت خزانه داری آمریکا قرار است تحریم‌هایی را علیه چندین شرکت و شخص به‌دلیل ارتباط آنها با برنامه موشک بالستیک ایران، اعلام کند.

این مقام آگاه روز چهارشنبه گفت که دولت اوباما در حال آماده سازی تحریم‌های جدید علیه افراد و شرکت‌های بین‌المللی مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک ایران است. پیش از این روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال اعلام کرده بود که وضع تحریم‌هایی علیه حدود ۱۲ شرکت و اشخاص حقیقی در ایران، هنک‌ کنگ و امارات متحده عربی که مظنون به ایفای نقش در توسعه موشک‌های بالستیک ایران هستند، گزارش شده است.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی گفته‌ است که وزارت خزانه‌داری طبق توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ در ماه جولای می‌تواند افراد و سازمان‌های مظنون به دست داشتن در توسعه صنعت موشکی ایران را در لیست سیاه قرار دهد.

امروز نیز جابری انصاری سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در واکنش به اخبار منتشره در خصوص احتمال اضافه‌شدن افراد و شرکت‌های جدید به تحریم‌های قبلی آمریکا به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران گفت: چنین اقداماتی یکجانبه، خودسرانه و غیرقانونی است و جمهوری اسلامی ایران به دولت آمریکا تذکر داده است.

وی افزود: همانگونه که آنها خود نیز پیش از این اعلام کرده‌اند، موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را از حقوق مشروع و قانونی اش برای تقویت بنیه دفاعی و امنیت ملی خود محروم کند.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در همین راستا تأکید کرد: از این رو جمهوری اسلامی ایران به هر اقدام مداخله جویانه آمریکا علیه برنامه‌های دفاعی اش با تقویت توان دفاعی خود پاسخ خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : موشک، تحریم، وزارت خزانه داری
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۲:۴۷:۴۶
ماست مالی ماست مالی
عمل کنید بیانیه فایده نداره (3427892) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۲:۳۲:۵۷
مثل این میمونه که کارخانه ذوب آهن خود را تعطیل کنید، همه فولاد آماده خود را صادر کنید، و عوضش سنگ آهن خام وارد کنید، و البته بگویید آنها در برابر ما زانو زدند!!!.... ولی‌ حقیقت این است که آنها می‌دانند ایران از روی اختیار و تغییر سیاست این پروسه را نرفت بلکه بر اثر اصطرار و فشار تحریمها و ارزان شدن نفت تا ۲۲ دلار بود و از نجه که هزینه بسیار وحشتناکی‌ برای این ارزان شدن قیمت نفت داده‌اند طبیعی‌ است که حالا به خواهند بیشتر امتیاز بگیرند و بدترین کار این است که به آنها با ادامه همان سیاستهای ضدّ غربی،ولی‌ حالا بدون فولاد، بخواهیم بهانه بدهیم که البته داریم دقیقا همین کار را می‌کنیم... متاسفانه (3429037) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۲:۳۳:۵۸
بابا پول نیست، نفت نیست، واردات سخت است....متوجه هستید؟!.... اگر اینها بود که اصلا آقای روحانی شانسی برای رسیدن به ریاست جمهوری نداشت و برجامی در کار نبود و آقای ظریف همچنان در نیو یررک و یا دانشگاه بود!!!.... دوستانی که میگن عجیب است که هر زمان که قیمت نفت پایین میاید، این اصلاح طلبها هم هستند، خوب خودتون به پرسید چرا؟!.... چون وقتی‌ قیمت نفت بالاست، شعار دادن آسان است، رفتن به هیأت خلوت آمریکا در آمریکای جنوبی آسان است، فروپاشی آمریکا آسان است، ضدّ هولوکاست صحبت کردن آسان است... ولی‌ وقتی‌ تحریم میشود، یا قیمت نفت پایین میاید باید لبخند بیاد تا از گردنه خود ساخته اوبر کرد.... برای همین سابقه تاریخی است که آنها سختگیری میکنند.... دوستان فکر میکنند عقل کّل هستند و آنها متوجه نیستند،... ولی‌ حالا آنها میگن ، چه تضمینی است که وقتی‌ قیمت نفت بالا بره، دوباره دولت شعار و ضدّ غربی نیاد روی کار!!!!....پس ما هم سخت میگیریم و تحریم بیشتر!!!! (3429038) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۵:۰۵:۰۲
کاش ظریف به جای اون جمله معروفش گفته بود:
هیچ وقت یک ایرانی رو تحقیر نکنید (3429303) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۴۶:۴۵
بعد از مذاکرات متعدد امریکا با اعراب و ترکیه واسراییل به این نتیجه رسیدند که در ایران یه فرد تندرو سر کار بیاد بهتره. در استانه انتخابات این بهترین کاره.
لغو تحریمها فقط به نفع ایران بود
اما زمان تحریم هم ترکیه سود میکرد هم اعراب وهم اسراییل مظلومتر جلوه میکرد. (3429406) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۷:۰۶:۵۷
این دولت فقط بیانیه میده و نامه نگاری میکنه! از اون طرف 11 تن اورانیوم غنی شده رو کف بسته می فرسته روسیه.چرا وقتی دارید میبینید آمریکا نقض برجام کرده فقط حرف میزنید ولی در عمل کاری که اون ها میخواند رو انجام ميدين (3430755) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۰۹:۵۰
بنده به شخصه از این همه ضرر و زیانی که دولت روحانی به پیشرفت و اقتدار نظام زد نمی گذرم و حلال نمی کنم (3427960) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۲۴:۱۳
مردم هم این همه ضرر و زیانی که تحریم ها بهشون زده شماها رو حلال نمی کنند !! (3428824) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۴۱:۵۳
دیدیم احمدی نژاد چقدر باعث پیشرفت و اقتدار نظام شد! (3428866) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۰:۵۴
امریکا واسراییل واعراب فقط احمدی نژاد را میخان که با حرفهای پوچش اب به اسیاب اونها بریزه و تحریمها شدیدتر واین وسط ترکیه بیشترین استفاده را میبره.
آخه لغو تحریم چه سودی برای امریکا داره.
همون احمدی نژاد... خیلی براشون بهتره. (3429416) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۱:۴۴:۴۱
همان المان های یپشرفت زمان احمدی نژادو اقایون بردن سر میز مذاکره... (3429615) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۱:۵۹:۵۲
بعد از نابود کردن اراک تحریم ها عملی و شدیدتر خواهد شد. فعلا ما ذخایر غنی شده اورانیم را از دست داده ایم. (3428981) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۴۸:۳۷
لطفا از جناب شریعتکداری بپرسید معنی این کار امریکا حمایت از اصولگرا ها در استانه انتخابات نیست؟؟؟ (3429410) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۱:۰۷:۲۰
همچین حرف میزنه اینگار احمدی نژاد چه گلی بر سر مردم زد جز افزایش تحریم ها (3429214) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۴۷:۴۹
اگر در استانه انتخابات لغو تحریم شده بودیم الان کیهان بلبل شده بود و مدام مطلب منتشر میکرد که امریکا از اصلاح طلبها با این کارش حمایت کرده (3429407) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۰۹:۵۰
مطابق خوب بودن ما و هركار ما خواستيم بكنيم و ديگران حق هيچكاري رو ندارن
ما ميتونيم موشك هوا كنيم با اينكه تو توافق گفته شده نكنن ولي اجبار نكرده
ولي اونا حق اعمال تحريمهاي جديد رو ندارن با اينكه تو توافق اون هم اجبار نشده
آفرين بر شما (3427961) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۲:۰۳:۴۵
دوست عزیز کجای توافق گفته ما موشک ازمایش نکنیم؟ قطعنامه گفته که ما هم کاری به کار قطعنامه نداریم.
ما توفق کردیم هیچ نوع تحریمی با هیچ عنوانی نباید باشه ولی دوباره داره اعمال میشه (3429261) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۹:۴۷:۱۷
به به محمد وکیل مدافع اوباما
یعنی میخوای بگی دولت عشق کدخدات برخلاف فرمایشات رهبری به غیر از هسته ای در مورد موشکها هم باهاشون مذاکره کرده؟!!!!!!!!!!!
پس توکلی راست میگفت که خطوط قرمز هیچکدوم رعایت نشده
در ضمن در متن همون برجام مسخره اومده که نباید تحریم جدید به هر دلیلی وضع بشه در غیر این صورت خود به خود برجام از بین میره
اما شما و دولت عشق کدخداتون حتی برای حرفهای خودتونم ارزش قائل نیستین
خلایق هر چه لایق (3429474) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۰:۰۰:۱۱
می خای از فردا کل کشور را تحویل امریکا بدیم خیالت راحت بشه اینقدر حقیر می شیم صنعت توریسم ما با این قانون جدید بدترین تحریم رو شده ان وقت شما توجیه کنید افرین (3429488) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۱۱:۵۱
اونها تحریم میکنند

وزارت امور خارجه ما محکوم میکنه

ما در مقابل آمریکا هر چقدر کوتاه بیائیم اونها وقیح تر میشن

باید مثل مرد در برابر اونها ایستاد

همانطوریکه ایستادگی کردیم و وزیر امور خارجه آمریکا بعد از توافق هسته ای

اعتراف کرد که اگر ما سراغ برجام نمی رفتیم ، تحریم های ایران خودبخود

شکسته میشد

ولی متاسفانه بعضی از مسئولین ما ............... (3427967) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۰۲:۵۹
کاش شما را به جای ظریف میفرستادند (3428791) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۲:۳۴:۳۰
اگه یه چوب رو فرستاده بودن مذاکره نتیجه اش بهتر از ظریف بود (3429039) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۱:۰۵:۰۳
اره الان دلار شده بود ۱۰۰۰۰ تومن شماها ولدار شده بودید ! (3429209) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۱۳:۳۳
در حالی که شاهدیم شیطان بزرگ هر روز نه تنها قدمی در راه لغو تحریم‌ها برنمی‌دارد بلکه بر سیاهه تحریم‌ها می‌افزاید، رئیس‌جمهور محترم کشورمان به جای مقابله با این شیطنت آنها، اعلام می‌کند تا چند روز دیگر تحریم‌ها کلا برداشته می‌شود؟! اگر دکتر روحانی یک صدم این اعتمادی را که به این شیطان بزرگ دارد به هموطنان منتقد و دلسوز خود داشت کار به اینجا نمی‌رسید.! (3427970) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۱۳:۴۶
با توجه به نقض عهدهای مکرر شیطان بزرگ در مورد برجام و برای جلوگیری از هزینه‌های سنگین قطعنامه شورای امنیت، از مسئولین درخواست می‌کنم انجام تعهدات کشورمان را در اجرای برجام متوقف نمایند. اینکه آمریکا دائما با نقض عهدهایش به ما توهین کند و دولتمردان ما هم آن را توجیه کنند نمی‌تواند عزت کشور را حفظ کند. دولتمردان توجیه می‌کنند ولی ملت به دشمنان بیش از گذشته بدگمان است. (3427971) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۱۴:۰۶
از آنجا که اراده خداوند به افشای چهره خبیث دشمنان تعلق گرفته، درست در این ایامی که به انتخابات نزدیک می‌شویم آمریکایی‌ها به اموال بلوکه شده ما دست درازی می‌کنند. خداوند می‌خواهد افراد خوش‌گمان به غرب به خودشان بیایند و با ملت خود همگام بشوند. (3427972) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۱۴:۱۹
چه کسی باید خسارت‌های مالی و جانی 60 سال گذشته آمریکای جنایتکار در حق ملت ایران را پیگیری کند. آمریکایی‌ها هرگاه اراده می‌کنند از اموال بلوکه شده ما برداشت می‌کنند و دولت و مسئولان تماشاچی شده‌اند. (3427974) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۰۵:۴۵
زمانی که این تحریم ها اجرایی شد مگر دولت کاغذ پاره نظاره گر نبود؟چکار کنیم؟ دوتا موشک به پایگاه های آمریکا بزنیم مشکل شما حل میشود؟ (3428792) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۲۵:۰۲
هر وقت پول و خسارت جنگ رو از عراق گرفتید بیاید اینجا در افشانی کنید (3428827) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۱۴:۳۸
به روزنامه‌های زنجیره‌ای وابسته می‌گویم حال که اینقدر برجام را بزک می‌کنید فکری هم برای بزک وضعیت بورس، قیمت دلار، نفت، بیکاری، فقر، گرانی و... بکنید! یک روز مردم زیر چرخ کارگزاران با تورم 49 درصدی له می‌شوند امروز هم زیر وعده‌های سرخرمن برجام و بی‌تدبیری مسئولین امر در مسائل اقتصادی و... (3427976) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۲۳:۲۸
خوب معلوم شماها چرا ذوق کردین از افزایش تحریم ها ؟ نقشه شما در ازمایش های موشکی بی موقع داره عملی میشه (3427993) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۳:۳۵:۱۰
اگه به شما باشه بعد از شروع جنگ موقع درست آزمایش موشکی ست! (3429123) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۲:۰۵:۳۹
ازامایش بی موقع؟
اتفاقا به موقع یه عده گفتند ازمایش موشک تحریم جدید نمیاره. ما تست کردیم دیدیدم میاره. و موشک رو نمیشه مذاکره کرد. اتفاقا به موقع بود (3429263) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۲۶:۱۸
رو دست زدند به ما. رو سیاهیش برای کسانی‌ که گفته‌های رهبر انقلاب را جدی نگرفتند (3428000) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۳۲:۰۵
تحریم یعنی چه و تحریم مهم کدامند ؟ تحریم یعنی تحریم نفت و تحریم کالا و دارو که زندگی را مختل نماید وگرنه تحریم فلان فرد یا فلان شرکت نظامی که رفته است موشک بالستیک ازمایش کرده است که خللی در زندگی مردم نمیگذارد . بنده همان موقع هم گفتم که چه نیازی است که در این برهه حساس موشیک بالستیک ازمایش کرد و مجلس امریکا را تحریک کرد و هر چه را روحانی رشته است پنبه نمود؟ بعد میگویند دولت ناکارامد است . (3428016) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۱۷:۰۱
امروز بالستیک،فردا چیز دیگه!یعنی واقعا نمیدونی اگه در مقابل اینم کوتاه بیایم،مثل عراق و لیبی میشیم گوشت قربونی!واقعا فازت چی بوده با این تحلیلت؟توجیه بهتری پیدا نکردی؟دور تا دورمون محاصره کردن،اگه بیانات آقا و قدرت نظامی نبود تا الان تو و امثال شما فاتحان فتح الفتوح رو داعش سر برده بود (3428807) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۵۹:۴۹
عمو تا کی میخواستی موشک بالستیک ازمایش نکنی؟تا ابد؟کدوم برهه.هر موقع ازمایش کنی گیر میدن.حالا همینمون مونده برای موشک ازمایش کردن هم از اینو اون اجازه بگیریم.کم صنعت هسته ای رو تعطیل کردن.داشتانی داریم از دست این بنده خداها (3428906) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۳:۲۱:۲۸
یعنی دلم میخواد اینایی که مثبت به این کامنت دادن اسیر داعش ببینم (3429105) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۳:۴۴:۰۳
باشه از این به بعد به جای آزمایش موشک، ترقه آزمایش می‌کنیم که هم آمریکا رو تحریک نکرده باشیم، هم رشته‌های روحانی رو پنبه نکرده باشیم، هم اینکه تو ترقه درکردن استاد بشیم تا موقع لزوم ازش استفاده کنیم. (3429129) (alef-13)
 
عدالت
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۵:۳۳
چه نیازی به هسته ای هست, چه نیازی به بالستیک هست, چه نیازی به ماهواره هست, چه نیازی به قدرت نظامی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ معلوم هست شما غربزده ها چه میگویید ؟؟؟؟؟؟؟ خجالت نمیکشید, اگر به شما باشه مانند اسلافتون کشور را دو دستی تقدیم بیگانه میکنید (( همانطور که در تاریخ بارها ایران توسط اقوام بیگانه فتح شد )) لااقل از تاریخ خودتان عبرت بگیرید. دنیای امروز دنیای قدرت است اگر اون چیزهایی که گفتم را نداشته باشیم, باید بله قربان گوی دیگران باشیم و به هیچ جایی هم نخواهیم رسید. تاسف برای افرادی که فقط به فکر لذت و خوردن و خوابیدن هستند و از مقاومت و روی پای خود ایستادن و به قدرت رسیدن چیزی نمیدانند. البته از افرادی که امیدشان به کدخداست به جای اینکه به خدای واحد باشد بیش از این انتظار نیست. (3429146) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۴:۵۸:۰۸
چرا تمام رفتارهای خباثت آمیز آمریکا رو به داخل نسبت میدید؟
لطفا انصاف داشته باشید.
الان هنوز برف نیومده که شما اینجور سرت را توی برف کردی! (3429302) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۱:۴۵:۴۷
بابا شما عجب رویی دارید؟؟؟ (3429616) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۳:۵۷:۱۷
بهانه قبلیشون هسته ایی بود،حالا موشک بالستیک،همین فرمون رو بگیر برو جلو،از قدیم گفتم بچه رو رو بدی پرو میشه!اگه از اول کم نمیاوردیم الان موشک بالستیک رو بهانه نمیکردن،باز ۱۲ سال مذاکره برای موشک بالستیک باز یک فتح الفتوح دیگر،باز یک چیز دیگه رو بهانه میکنن!حالا باز ببینم دوستان با کامنت هاشون چطور باز توجیه میکنن!حتما میان میگن اینام کاغذ پاره ست و تقصیر احمدی نژاده!از اول کوتاه اومدیم دیگه،باید بالستیک رو هم بدیم بره،مثل بعضی ها ریختن تو خیابون شادی کردن آخه مثل انرژی هسته,موشک بالستیک چه فایده ایی برامون داره؟؟ببینم کدخدا حمله کنه مثل جشن پیروزی فتح الفتوح دوستان با ماشین های آنچنانی صف اول دفاع از کشور تشکیل میدن یا نه!!!! (3428084) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۱۳:۱۵
اگر کم نمیاوردی بنده ی خدا امروز با این قیمت نفت دلار به ۱۰ هزار تومن میرسید،چند سال بعد پراید ۵۰ میلیونی سوار میشدیم،شتر سواری دولا دولا نمیشود واقعیت این است که ائتلاف بین المللی متشکل از آمریکا و اروپا و چین و روسیه در این تحریم ها نقش داشتند و ما آنها را تحریم نکردیم برادر آنها مارا تحریم کردند (3428803) (alef-13)
 
آریو سوئد
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۴:۰۴:۵۰
این هم دستمزد اونهایی که میخواستند امریکا را بزک کنند و دوباره به اسم دوست به ما غالب کنند. تحریمهای بیشتری هم در راه است و این نشان میدهد که استعمار غرب و نوکران داخلیش موجودیت کشور را نشانه گرفته اند. بهتر است مسئولین خوشخیال هم بیدار شوند. همانطور که قبلا بارها گفته شد مشکل کشور تحریمها نبوده و نیست. نبود مدیریت درست، نبود شفافیت به خصوص در اقتصاد، وجود فساد و نداشتن برنامه کار آمد است که کشور را با مشکلات روبرو کرده است.توافق برجام و برداشتن ظاهری تحریمها فقط باعث شد که قیمت نفت بیشتر گاهش بیداکند و توقع مردم بالا رود که این دو بعدها مشکل ایجاد میکند. (3428103) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۵۲:۵۲
شما برو همون سوئد زندگيتو بكن. مردم اينجا در مورد خودشون تصميم ميگيرند. (3428889) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۴:۱۰:۳۷
از اینکه وزارت خارجه به امریکا تذکر داد خیلی خیلی ممنونیم، شق القمر کردند،خدا قوتشون بده، (3428122) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۴:۱۱:۱۴
روحانی مچکریم
دلار3700تومن
فقط من نمیدونم چرا همه ساکتن؟؟ (3428126) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۲۶:۱۵
زمان محمود کجا بودی عمو دلار 1000 رو کرد 3000 حرف مفت میزنی ؟؟؟ (3428830) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۲:۱۳:۵۹
تازه شده هم قیمت موقعی که نفت 120 دلاری میفروختید و پولش را به حساب خاوری ها - ...ها - ...ها.... میریختید.بیخود نق نزنید. (3429008) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۱:۲۸:۱۴
خب اگه محمود جونت بود که الان دلار 8000 تومن بود و نون دونه ای 5000 تومن . (3429599) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۴:۲۰:۲۸
آمریکا خیلی آشکار یکی از قوانینش رو ضد برجام تصویب کرد (محدودیت صدور ویزا برای گردشگرانی که به ایران سفر میکنند) و ایران رو هم با یک وعده سرخرمن (اینکه در دولت اوباما این قانون اجرا نمیشه! ولی معلوم نیست دولت بعد اوباما چکار میکنه)پیچوند. حتی فقط عنوان شدن همین قانون بدون اجرایی شدنش باعث شده تعداد گردشگرانی که قرار بود به ایران بیایند کمتر شود.

و این در حالیست که ما از الان طبق دستور العمل اورانیوم خودمون را خارج کردیم و .... و چند سال بعد هم که کشور ما خلع سلاح شد آمریکا هم خیلی راحت کل برجام رو نقض میکنه.

و الان هم با تحریم های حقوق بشر و فعالیتهای موشکی در حال نقض بند بند برجام هستند و در مقابل واکنش ما هم در حد اعتراض و بیانیه های بی فایده هست. (3428143) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۳۸:۲۴
دوباره مثل سال 84رهبری خودشون وارد عمل میشن و پلمپ هارو میشکونن.این دولت در حد حرفه واکنشش (3428858) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۵:۱۰:۱۷
طرفداران روحانی الان دارن فکر میکنن چه توجیح جدیدی پیدا کنن.خخخ.اینقدر فتح الفتوح فتح الفتوح کردید ....اخه اقای ظریف به تذکر شما کی توجه میکنه .جیبوتی هم توجه نمیکنه چ برسه ب امریکا خخ (3428281) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۷:۳۶
به تذکرات احمدی کی تو.جه کرد (3429426) (alef-13)
 
اصولگرا
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۵:۱۱:۰۲
آخ جون تحریمها برداشته نمیشه
چه شکستی در انتظار اصلاح طلبهای بدبخته (3428284) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۲۳:۰۵
چرا میخوای با برچسب زدن به یه جناح این موضوع رو به این شکل نشون بدی،خاک بر سر هر اصول گرا و اصلاح طلبی که از این موضوع خوشحال بشه ، کدوم مادر و پدری خوشحال میشن که وقتی به بچه شون تذکر دادن و اون بچه رعایت نکرد و اسیت دید خوشحال بشن
لطفا آدرس اشتباهی ندین.
الف جان لطفا این کامنت رو حذف نکن (3428821) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۲:۴۹:۵۸
متاسفم که حاضرید مردم کشور زجر بکشند و پدرها شرمنده باز شدن سفره خالی روبروی خانواده داشته باشند که فلان گروه شکست بخوره!
شرافت چه واژه غریبی شده.
گروههای سیاسی می آیند و می روند و عمرشان مشخص است. شما آخرت خودتان را به دنیای دیگران نفروشید. (3429067) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۲:۵۳:۵۵
یه نفر جواب بده لطفا:

اونهایی که در کامنت هاشون اظهار خوشحالی می کنند مسلمون نیستند؟ ایرانی نیستند؟ انسان نیستند که از این عمل خوشحالند تنها به این دلیل که گروه سیاسی رقیب شکست خورده محسوب میشه؟
عربستان و قطر و ترکیه، تندروهای آمریکایی، رژیم آدم کش صهیونیستی خوشحالند شما چرا خوشحالید؟ (3429078) (alef-13)
 
ژوبین
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۵:۴۰:۰۹
دولت تحقیر و تحریم!
من موندم این دیپلماسی لبخندتون کجا به کار میاد؟
این همه ادعا که ما تعامل سازنده میکنیم و شماها تعامل ستیزین و گفتگو رو بلد نیستین!!
تحویل بگیر جناب ظریف و روحانی عزیز! (3428347) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۵:۴۸:۲۵
حتما تذکربدهید چون کاردیگری نمی توانید بکنیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3428360) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۶:۳۳:۰۰
آنقدر بیانیه بدهید تا بیانیه دانتان خسته شود

آمریکا به ما یاد داد که توافق با آمریکا کاغذ پاره ای بیش نیست
و آمریکا برجام را کاغذ پاره ای بیش نمی داند (3428461) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۶:۵۳:۵۸
برجام و ما ادراک ماالبرجام!!! (3428489) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۷:۰۶:۵۲
نمیتوان گفت این تحریمات نقض برجام است چون به دلیل ازمایشات موشکی وضع شده است و نه هسته ای . (3428512) (alef-13)
 
روح برجام
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۱۸:۴۵
زحمت کشیدین ،رهبر با این شرط برجام رو قبول کردن:

در سراسر دوره‌ی هشت‌ساله، وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسّط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند ۳ مصوّبه‌ی مجلس، اقدامهای لازم را انجام دهد و فعّالیّتهای برجام را متوقّف کند. (3428814) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۳۵:۳۷
استاد اگه قرار بود تحریم ها به بهانه دیگه برگرده برجام یک افتضاح بزرگ تاریخی و جکه (3428853) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۷:۲۴:۳۳
ظاهرا این اقدام درواقع نقض برجام محسوب میشه.درسته؟؟؟بنظرم دولت ومجلس باید واکنش عملی متناسب داشته باشن (3428554) (alef-13)
 
موسوی
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۷:۲۶:۲۴
واقعا خسته نباشید....چقدر هم که براشون مهمه!!!!!! (3428559) (alef-13)
 
assa
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۷:۲۸:۱۷
نتیجه اعتماد به آمریکا....... (3428564) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۲۸:۱۸
نتیجه ازمایش بی موقع موشکی !! (3428835) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۱:۰۵:۴۹
نتیجه حکومت ۸ ساله شما رو هم دیدیم !!! (3429210) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۸:۰۵:۴۰
قابل توجه عشاق غرب , کجاین که بیان کامنت بگذارن ؟ بیایین تحویل بگیرین. (3428612) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۲:۴۵:۴۹
الف دائم سانسور میکنه واگرنه لازم نیست آدم عاشق غرب باشه تا بفهمه چی به چیه (3429057) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۶:۱۸
غصه نخور احمدی نژاد میاد همه چیزا درست میکنه.
البته برای غرب و اسراییل واعراب و مخصوصا ترکیه و اقایان ب. ز.
اونها هم فهمیدند منفعت طلبهایی مثل شما در ایران هستند که................ (3429424) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۹:۴۳:۱۶
وزارت خارجه: به آمریکا تذکر داده ایم - اونا هم چه گوش كردن!!! (3428758) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۱۹:۵۸:۵۷
الان فقط منتظرم ببینم زیباکلام، چی میخواد بگه؟ (3428787) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۲:۴۵:۰۴
زیبا کلام لازم نیست چیزی بگه جواب شما رو خیلی راحت میشه داد اگه الف چاپ کنه! (3429053) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۴:۰۶
اینقدر گیجی که نفهمیدی امریکا و رفقاش بدنبال ضربه زدن به دولت روحانی در استانه انتخابات هستند؟؟؟؟
اونها فقط وفقط یه فرد تندرو میخان همین.
حالا گرفتی؟؟؟ (3429420) (alef-13)
 
منتظر
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۹:۵۷:۳۴
بازم به غیرت نداشته اون
اومد گفت که دروغ گفتم و گل وبلبل نمیشه و دین و ایمون ندارم
حالا باید دید دولت عشق کدخدا و مجلس عشق دولت چی میخوان بگن
بیانیه و محکوم کردن و ادامه اجرای برجام!!!!!!!!!!! مسخرست (3429485) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۱۸:۴۳
امریکا از قدرت مندترین و پول دار ترین و علمی ترین کشور های جهان است . اما فرهنگی تهاجمی و سلطه طلب دارد و درعادت و رفتار ان ها هیچ نشانی از انسانیت حتی در مورد خودشان هم وجود ندارد . بهمین خاطر این کشور با کشوری که زیر سلطه او نباشد هرگز بصورت یک کشور عادی رفتار می کند وهر مشکلی که بتواند برای ان کشور ایجاد می کند حتی حمله نظامی . لذا باید با درایت وقدرت با این توان امریکا مقابله کرد و گوتاه نیامد. برای این منظور حتما باید مردم را اماده نمود و تاوان این مبارزه را برای مردم روشن نمود و هر گونه معامله با امریکا را حتی خرید دارو دلازم پزشکی را ممنوع نمود و00000 (3428813) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۳۸:۳۶
(الف جان فقط مروری بر اخبار خود شما در این سایت دارم و امیدوارم که آنرا چاپ کنید)

دولت ما چه توقعی داشت؟ مردمی که انیجا نظر میدن چه توقعی داشتن؟ بیاییم اتفاقات بعد از توافق هسته ای رو مرور کنیم. اول اینکه تمامی مسئولین و رسانه های نزدیک به دولت اوباما میگفتند این توافق سرفصل تازه ای در روابط بین ایران و آمریکا خواهد بود و روابط با ایران رو به بهبود خواهد رفت. در ایران هم برخی مخصوصا در دولت روحانی دنبال عادی سازی روابط بودند. کافی هست اخبار آن زمان را در همین الف و هشدارهای برخی از اصولگرایان را در آن زمان مرور کنید. حتی در همین الف اخبار راجع به ناراحتی عربستان و ترکیه از این موضوع و تلاش و کوشش آنها برای برنامه ریزی در مورد مهار قدرت ایران در فضای بعد از دوستی با آمریکا مرتبا چاپ میشد.

اما رهبر انقلاب فصل الخطاب بحث رابطه با آمریکا شدند و ایشان رسما اعلام کردند که دشمنی با آمریکا پایان نیافته. دولت ما هم بلافاصله اعلام کرد با اینکه به برجام پایبند هست اما مصوبه های شورای امنیت درباره برنامه موشکی را اجرا نخواهد کرد و در اولین حرکت با تست موشکی عملا احکام شورای امنیت سازمان ملل رو نقض کرد. خوب حالا دوباره میپرسم آیا آمریکاییها باید به ما تبریک بگن یا آنها هم مجبور هستند در مقابل اقداماتی انجام بدن؟! آنچه که در رسانه ها و صحبت های طرف آمریکایی امروز میشنویم این هست که آمریکا میخواهد با اقداماتش به ایران یادآوری کند که عدم داشتن رابطه عادی با آمریکا و ادامه دشمنی با این کشور هزینه دارد. (3428860) (alef-13)
 
K
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۰:۵۹:۰۹
هویج رو نشون دادن بعدش چماق دادن ...... (3428902) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۱:۳۲:۳۵
تو دعوا حلوا خیرات نمیکنن شما پرچم اونا رو اتش میزنید وشعار مرگ میدین انتظار دارین اونا دسته گل بتون بدن تا زمانیکه ما سیاست خصومت با امریکا واسراییل را داریم همیشه تنش وتحریم ادامه دارد وقطعا اینده برجام نیز در خطر است که موضوعی فاجعه بار است قبول کنید ایراد از سیاست خارجی جناحی ما نیز هست که سبب شده از تمام توان دیپلماسی استفاده نکنیم (3428958) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۸:۵۸
ببخشید, اونها غلط میکنند از آن سر دنیا میایند به خلیج فارس با ناوهاشون تنش ایجاد میکنند. ببخشید, اونها غلط میکنند برای حق هسته ای و موشک بالستیک ما تعیین تکلیف میکنند. آن قومی پیروز است که به دشمنش نخندد. (3429150) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۹:۴۳
آنها تحریم و تحقیر و تهدید میکنند و اینها فقط لبخند میزنند !!!!!!!!!! (3429153) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۲:۰۱:۰۴
اونها هم به ما می‌گن تروریست .
با اینکه متحد اصلیشون عربستان صعودی آکادمی های تروریست پروری دارد.
ولی هیچ کدام از شهروندان عربستان ممنوع الورود به آمریکا نشده.
بعد اوباما دستور ممنوع الورود شدن ایرانی ها و حتی بازدید کنندگان از ایران را می‌ده. (3429258) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۲:۰۲:۴۰
عدم امتحان موشک برای 8 سال ظاهرا" یکی از قطعنامه های بعد از برجام بوده . (3429260) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۲:۱۰:۲۵
عزیزم الان ما مگه به اونها زار رسوندیم؟
مرگ بر اسراییل رو میگیم تا چشمتون در بیاد. اونها 3 میلیارد دلار بودجه برای دموکراسی توی ایران تصویب کردند......
ما نگیم مرگ بر اسراییل خوبه اصلا رفیق بشیم با اسراییل خوبه؟ مصر شد چه خیری دید؟ الان خودشون دارن با ما مقایسه میکنند ببین برنامهای عربی رو ما چطور شدیم الگو و خار چشم دشمن.
پاکستان با اسراییل و امرکیا مشکل داره؟ (3429265) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۶:۵۸:۱۲
کدوم دعوا.ما که کاری به کار اینا نداریم.این آمریکاست که داره تو کارای ما دخالت می کنه.واقعا متاسفم این آمریکا دیکه باید چه بلایی سر مردم ما بیاره تا شماها باورتون بشه آمریکا دشمن ماست و کلا با موجودیت ما مشکل داره.اینقدر نشینید پای این ماهواره.اینا فقط حرفهای اوناست برای توجیه شیطنتهای آمریکا و متاسفانه شما هم از سر سادگی باور می کنید.فقط کمی بصیرت کافیه تا واقعیت رو درک کنید (3429325) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۱:۲۰:۲۱
ما هم همینو میگیم ما که قرار نیست زیر بار ظلم امریکا و اسراییل بریم یعنی کلا دین ما اجازه نمیده . خب چرا الکی رو مضوعات تکنیکی و تاکتیکی با اونا مذاکره کنیم . مگه اینکه شما بگین از دینتون بگذریت که اینو تو عاشورا جواب دادیم پس به حضرات برسونید حرف اقا رو گوش بدین که گفت مذاکره با امریکا فایده که نداره کلیم ضرر داره (3429591) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۱:۵۹:۵۷
ما که از مجلس نهم خیری ندیدیم.اقلا ظریف رو استیضاح وبرکنار کنید تا بیشتر ازاین مملکت تحقیر نشده (3428982) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۱:۰۶:۲۶
اون که باید استیضاح بشه شماها هستید ! کاسبان تحریم (3429211) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۱:۵۱
بعدش چی؟؟؟
لطفا برنامه بلند مدت بده!!! (3429417) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۸:۵۲:۳۱
یعنی متوجه نشدی هدف امریکا دقیقا همین کاره؟؟!!. (3429418) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۴-۱۰-۱۰ ۲۳:۳۲:۳۹
با سلام بنظر م باید مراقب دولتمردان آمریکایی بود.آنها دارند گام به گام پشتوانه های اقتدار ما را از ما می گیرند.اورانیوم غنی شده و راکتور اراک و صنایع موشکی بخشی از این پشتوانه ها است .آنها به محض اینکه به این نتیجه برسند .که همه پشتوانه های ما را گرفتند .مرحله بعدی نقشه های خبیثانه خود را اجرا خواهند کرد. تجربه رفتار آنها با کشور لیبی می تواند عبرت آموز باشد.فارغ از هر نوع گرایش سیاسی و فقط از حیث منافع مذهبی و ملی کشور این نظرات را می دهم.ضمن احترام به همه جناحهای سیاسی کشورم. از همه مسئولین از هر جناحی خاضعانه تقاضا دارم .در برابر دولتمردان آمریکایی و نقشه های چند لایه ای آنها بسیار هوشمندانه و زیرکانه عمل نمایند. (3429120) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۱:۵۴:۰۰
حالا درست یا اشتباه دیگه کاری نمیشه کرد..بینیم این سوئیفت فعال میشه...یا این هم سرکاریه!!!اگه این نشد دیگه کلا باختیم (3429252) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۱:۵۸:۴۵
اوبامای دروغگو و جنایتکار فقط عهد شکنی بلده.
صنعت هسته ای کشور را دو دستی تقدیم بازرسان آزانس که جاسوسهای شناسنامه دار آمریکا هستند کردیم . باز هم اوباما بر طبل تحریم های بیشتر می‌کوبد. (3429256) (alef-13)
 
canada
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۰۲:۴۹:۲۰
دولت امریکا همه جا در امور حکومت ها به بهانه حقوق بشر دخالت کرده است سخنگوی دولت در سازمان ملل ادم ظعیفی است حتی گویا انگلیسی هم بلد نیستند جمع کنید این ها را و از راه منطقی شکایت به سازمان ملل وارد شوید نه لج بازی (3429281) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۱ ۱۴:۵۲:۰۶
به یاد بیاوریم وقتی بنزین تحریم شد و آقایان مرتب میگفتند چرا قبلا فکرش را نکرده بودند
حالا بدترین نوع تحریم مردم و کشور را تهدید میکند نگید نگفتید
تحریم ایمیل و تلگرام و حتی اینترنت
فرض کنیم آمریکا و اسرائیل تصمیم بگیرند از خیر جاسوسی گسترده از مردم و نخبگان ایران دست بردارند و ایمیل مردم را بلوکه کنند
متخصصان شرکت ها چگونه نقشه های حساس و فایلهای خود را ایمیل کنند و تصاویر شخصی و حتی فنی خود را تلگرام کنند
این موضوعات را بگذارید کنار این فرض که ایمیل ها برای فرستادن کد فعال شدن شماره موبایل افراد را دارند و یک کتایخانه بزرگ از تک تک ایرانیان درست کرده اند - پرونده تک تک ایرانیان - ایمیل اشخاص، شماره تلفن های آنها، شماره اشخاصی که با آنها در ارتباط هستند حتی فراتر از آن اثر انگشت و تصویر آنها و حتی علاقه مندی های آنها، فایلهای مرتبط با آنها و بدتر از همه هر لحظه شنود و تماشای منزل آنها توسط گوشی های هوشمند و نوت بوک های آنها و حتی موقعیت دقیق آنها را میدانند
اطلاعاتی که حتی دولت ایران به آنها دسترسی ندارد و حتی توانایی دسترسی به آنها را نیز ندارد (3429836) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.